Об утверждении и введении в действие форм статистической карточки учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов и талона-приложения к ней по форме N 1-П, формы отчета "О регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов", журнала регистрации карточек и актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, инструкции "О порядке ведения статистической карточки учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов по форме N 1-П, отчета "О регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов" и журнала регистрации карточек и актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, отмене приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан N 67 от 29 декабря 2000 года
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2002 года N 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2002 года N 1868. Утратил силу - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 12 (V042744)
По согласованию со всеми заинтересованными ведомствами, в целях дальнейшего совершенствования отчетности о регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, руководствуясь ст.11 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, Z952709_  "О прокуратуре Республики Казахстан", приказываю:
1. Утвердить и ввести в действие с 1 мая 2002 года статистическую карточку учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов и талон-приложение к ней по форме N 1-П, форму отчета "О регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов" и журнал регистрации карточек и актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, инструкции "О порядке ведения статистической карточки учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов по форме N 1-П, отчета "О регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов" и журнала регистрации карточек и актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов.
2. Субъектам настоящей статистики обеспечить надлежащее исполнение Инструкции.
3. Признать утратившим силу  V001375_   приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан N 67 от 29 декабря 2000 года.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Ваисова М.К.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Утверждена и введена
в действие Приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2002 г. N 28
Инструкция
о порядке ведения статистической карточки учета проверок
деятельности хозяйствующих субъектов и талона-приложения формы
N 1-П, отчета "О регистрации актов о назначении проверок
деятельности хозяйствующих субъектов", журнала регистрации
карточек и актов о назначении проверок деятельности
хозяйствующих субъектов

Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тіркеу N 1 формалы статистикалық карточканы, "Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тағайындау актілерін тіркеу туралы" нысанын және шаруашылық субъектілерді тексеруді тағайындау туралы карточкалар мен актілерді тіркеу журналын, Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тіркеу N 1 формалы статистикалық карточканы, "Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тағайындау актілерін тіркеу туралы" нысанын және шаруашылық субъектілерді тексеруді тағайындау туралы карточкалар мен актілерді тіркеу журналын жүргізу тәртібі жайлы Нұсқауды бекітіп күшіне енгізу және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2000 жылдың 29 желтоқсанындығы N 67 бұйрығының күшін жою туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2002 жылғы 25 сәуірдегі N 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 31 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1868. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12 (V042744 )бұйрығымен.
Барлық мүдделі ведомстволармен келісім бойынша, шаруашылық субъектілерінің қызметіне тексеруді тағайындау жөніндегі актілер есебін жетілдіру мақсатында, "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" Заң күші бар Жарлығының  11 бабын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тіркеу N 1 формалы статистикалық карточканы, "Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тағайындау актілерін тіркеу туралы" нысанын және шаруашылық субъектілерді тексеруді тағайындау туралы карточкалар мен актілерді тіркеу журналын жүргізу тәртібі жайлы Нұсқау бекітілсін және 2002 жылдың 1 мамырынан бастап күшіне енсін.
2. Осы статистика субъектілері Нұсқаудың бұлжытпай орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 67 бұйрығының  күші жойылды деп табылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары М.К. Уәйісовке жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2002 жылғы 25 сәуірдегі
N 28 бұйрығымен бекітіліп
енгізілген
Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тіркеу
N 1П формалы статистикалық карточканы және талон-қосымшаны,
"Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тағайындау актілерін
тіркеу туралы" нысанын және шаруашылық субъектілерді тексеруді
тағайындау туралы карточкалар мен актілерді тіркеу журналын
жүргізу тәртібі жайлы
НҰСҚАУ

1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с P991286_  постановлением Правительства Республики Казахстан N 1286 от 1 сентября 1999 года (с изменениями и дополнениями P001599_  от 26 октября 2000 года N 1599 и P011601_  от 10 декабря 2001 года N 1601) "О введении единого статистического учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов" и определяет единый для всех уполномоченных законодательством Республики Казахстан на осуществление проверок государственных органов порядок ведения статистической карточки учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов по форме N 1-П, отчета "О регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов" и журнала регистрации карточек и актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов.
2. Согласно пункту 2 Правил регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов государственными органами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1286 (c дополнениями и изменениями от 26 октября 2000 года N 1599 и от 10 декабря 2001 года N 1601), регистрация актов осуществляется Центром правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и его территориальными органами (далее - Регистрирующий орган).
3. Субъектами данной статистики являются все государственные органы, наделенные функциями контроля и надзора (далее - контролирующие органы).
2. Основные понятия, используемые в настоящей Инструкции
4. В настоящей Инструкции для ведения учета проверок используются следующие понятия:
частное предпринимательство - это инициативная деятельность граждан и негосударственных юридических лиц, направленная на получение дохода, основанная на собственности самих граждан (индивидуальное предпринимательство) или негосударственных юридических лиц за их риск и под их имущественную ответственность;
хозяйствующие субъекты - любые юридические или физические лица, осуществляющие хозяйственно-коммерческую деятельность и выступающие участниками товарного оборота;
проверка - исследование государственным органом, обладающим контрольными и надзорными функциями, правильности соблюдения и применения проверяемым лицом определенных требований, установленных нормативными и инструктивными актами;
акт о назначении проверки (далее - Акт) - документ, являющийся основанием для проведения проверки деятельности хозяйствующего субъекта (постановление, предписание, приказ и т.д.);
виды проверок:
плановая проверка - заранее запланированная контролирующим органом проверка с учетом требований, установленных законодательными и нормативными актами;
внеплановая проверка - назначаемая в соответствии с создавшейся ситуацией, требующие принятия немедленного реагирования, в том числе по жалобам, обращениям, сведениям;
встречная проверка - проверка, затрагивающая интересы третьих лиц в связи с получением информации либо ее установлением в отношении хозяйствующих субъектов, указанных в основном предписании о назначении проверки. Встречная проверка третьих лиц проводится исключительно по вопросам взаимоотношений с основным проверяемым субъектом и строго в рамках проверяемого вопроса;
рейдовая проверка - проверка, организованная и проводимая контролирующими органами, охватывающая одновременно деятельность нескольких объектов для выявления объективной ситуации по тем или иным вопросам их деятельности соответствующей отрасли законодательства;
по заявлению - проверка по письменной информации, поступившей в контролирующий орган, в отношении деятельности хозяйствующего субъекта;
комплексная (совместная) проверка - проверка деятельности хозяйствующего субъекта, либо индивидуального предпринимателя государственными контролирующими органами по вопросам соблюдения норм соответствующей отрасли действующего законодательства;
иная проверка - проверка, осуществляемая контролирующими и надзорными органами, не подпадающая ни под один из вышеперечисленных видов проверок и осуществляемая на общих для всех видов проверок основаниях;
кратность проверки - проверки, проведенные два и более раз по одним и тем же основаниям.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқау Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 1 қыркүйегіндегі N 1286  (26.10.2000 жылғы N 1599 және 10.12.2001 жылғы N 1601  өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) "Шаруашылық субъектілердің қызметіндегі барлық тексерулерді бірыңғай статистикалық тіркеуді енгізу туралы" қаулысына сәйкес жетілдіріліп Қазақстан Республикасы заңдарының негізінде тексеруге өкілетті мемлекеттік органдардың шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді тіркеу N 1-П формалы статистикалық карточканы, "Шаруашылық субъектілер қызметін тексеруді тағайындау туралы актілерді есепке алу туралы" нысанды және шаруашылық субъектілердің қызметін тексеруді тағайындау туралы карточкалар мен актілерді тіркеу журналын" жүргізудің бірыңғай тәртібін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 1 қыркүйегіндегі N 1286  (26.10.2000 жылғы N 1599 және 10.12.2001 жылғы N 1601  өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) қаулысымен бекітілген мемлекеттік органдардың шаруашылық субъектілер қызметін тексеруді тағайындау туралы актілерді тіркеу Ережесінің 2 тармағына сәйкес, актілерді тіркеу Қазақстан Республикасы Бас Прокуратура жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат (Департамент) Орталығымен және оның аймақтық органдарымен жүзеге асырылады (әрі қарай Тіркеу органдары).
3. Бақылау және қадағалау функцияларына ие барлық мемлекеттік органдар осы статистиканың субъектілері болып табылады (әрі қарай бақылау органдары).
2. Осы Нұсқаудағы қолданылатын негізгі ұғымдар
4. Осы Нұсқауда тексерулерді есепке алу үшін келесі ұғымдар қолданылады:
жеке кәсіпкерлік  бұл азаматтардың өз меншігіндегі немесе мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тәуекелдігі мен мүліктік жауапкершілігі негізінде пайдалы кіріс алуға бағытталған азаматтар және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың ынталы қызметі;
шаруашылық субъектілер  шаруашылық-коммерциялық қызметпен айналысатын және тауар айналымына қатысушы әрбір заңды немесе жеке тұлғалар;
тексеру  бақылау және қадағалау функцияларына ие мемлекеттік органның тексеруге жататын тұлғаның нормативтік және нұсқаулық актілерімен анықталған белгілі талаптардың сақталуы мен қолданылуының дұрыстығын зерттеу;
тексеру тағайындау туралы акт (әрі қарай Акт)  шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруге негіз болып табылатын құжат (қаулы, жарлық, бұйрық және т.б.).
Тексерудің түрлері:
жоспарлы тексеру  заңды және қағидалы актілермен анықталған талаптарға сай бақылау органымен алдын-ала жоспарланған тексеру;
жоспардан тыс тексеру - құралған мән-жайға байланысты тез арада елеулікті талап ететін, соның ішінде арыздар, үндеулер, мәліметтер бойынша тағайындалатын тексеру;
қарсы тексеру  тексеру тағайындау туралы негізгі, қаулыда көрсетілген мәліметтерге байланысты немесе осы шаруашылық субъектілерге байланысты, үшінші жақтардың мүддесін қозғаудағы тексеру. Үшінші жақтарды қарсы тексеру тек қана негізгі тексерілетін субъектімен қарым-қатынас сұрақтары бойынша және қатаң түрде тексерілетін сұрақтар шеңберінде жүргізіледі;
рейдтік тексеру  сәйкес саладағы заңдылықты сол немесе басқа да сұрақтар бойынша объективтік мән-жайды айқындайтын бір жола бірнеше объектілердің қызметін қамтитын бақылау органдарымен ұйымдастырылып жүргізілетін тексеру;
арыздар бойынша  бақылау органына келіп түскен шаруашылық субъектінің қызметіне қатысты жазбаша мәлімет бойынша тексеру;
кешенді (бірлесіп) тексеру  мемлекеттік бақылау органдарының шаруашылық субъектісі немесе жеке кәсіпкердің қызметтеріндегі нормалардың сәйкес саладағы заңдылықтардың сақталу мәселелері бойынша тексеру;
басқа да тексеру  осы жоғарыдағы аталған тексеру түрлерінің еш қайсысына жатпайтын және барлық тексерулер түрі үшін жалпы негіздерде жүргізілетін бақылау және қадағалау органдарымен іске асырылатын тексерулер;
бақылау еселігі - өзгермеген бір негіздерде екі және одан көп реттерде жүргізілген бақылаулар.

3. Порядок составления, представления и учета
регистрационных документов
5. Контролирующим органом выносится акт о назначении проверки и составляется карточка учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов формы 1-П (далее - карточка), которые до начала проверки представляются в Регистрирующий орган по месту нахождения проверяемого субъекта и регистрируются в день их вынесения либо на следующий день.
Акты о назначении проверок на транспорте подлежат регистрации только в региональных транспортных ЦПСиИ.
В случае отсутствия транспортных ЦПСиИ регистрация актов проводится в транспортных прокуратурах. При их отсутствии регистрация производится в территориальных прокуратурах с последующей передачей в день регистрации либо на следующий день в региональные транспортные ЦПСиИ. На копии предписания ставится код транспортного органа и регистрационный номер.
Регистрация актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, подведомственных органам военного управления или осуществляющих свою деятельность на их объектах, возлагается на военных прокуроров соответствующих регионов.
6. Акт представляется в Регистрирующий орган в двух экземплярах, и после его регистрации оригинал акта незамедлительно возвращается контролирующему органу. Копия акта остается в Регистрирующем органе. Одновременно с актом о назначении проверки в Регистрирующий орган представляется карточка учета проверок по ф. 1-П с обязательным заполнением всех необходимых реквизитов.
Контролирующие органы различного уровня регистрируют акты по месту нахождения субъекта.
Регистрация актов осуществляется в Регистрирующем органе до начала проверки.
7. Регистрации не подлежат акты о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, связанные с расследованием уголовных дел, чрезвычайных ситуаций, эпидемий, вспышек инфекционных заболеваний.
Регистрации не подлежат акты о назначении проверок банков второго уровня и страховых организаций, осуществляемых Национальным Банком Республики Казахстан, при этом проверка деятельности иных хозяйствующих субъектов подлежат обязательной регистрации.
Регистрации не подлежат проверки в государственных органах, в государственных учреждениях некоммерческого характера, в казенных предприятиях.
Кроме того, не подлежат регистрации проведение проверок, инициированных самим хозяйствующим субъектом по любым вопросам (обращения хозяйствующих субъектов в государственные контролирующие и надзорные органы, например, органы государственной ветеринарной службы, санитарно-эпидемиологический надзор и т.д.), проверки секретных объектов, а также проверки лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью без соответствующего оформления в нарушение действующего законодательства Республики Казахстан (без лицензии, патента, либо другого правоустанавливающего документа на занятие предпринимательской деятельностью).
Не регистрируются проверки государственных органов, осуществляющих досмотр и постоянный контроль на автомобильных, железнодорожных и водных контрольно-пропускных пунктах внешней таможенной границы Республики Казахстан, международных аэропортах Республики Казахстан по обеспечению соблюдения разрешительного порядка при перемещении товаров и транспортных средств через таможенную и пограничную границы Республики Казахстан.
Не подлежат регистрации проверки технического состояния особо опасных водных объектов - гидросооружений, других сооружений на судоходных водных путях и эксплуатацией судов, на контрольно-пропускных пунктах транспортного контроля территориальных органов Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций и Департамента дорожной полиции Министерства внутренних дел в зонах грузообразующих точек, пересечений автомагистралей, пограничных переходов, на автомобильных дорогах в местах грузообразующих направлений (грузопотоков), санитарно-контрольных пунктах Комитета Государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан на пограничных переходах на внешней границе, а также постов органов внутренних дел, входящих в заградительную систему "Рубеж", постов Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан, дислоцированных в особо заповедных местах, определенных Правительством Республики Казахстан.
Не подлежит регистрации деятельность органов государственной ветеринарной службы и санитарно-эпидемиологического надзора при проведении обследований на рынках, реализующих животных и сырье животного и растительного происхождения, а также продукты их переработки с целью проверки выполнения норм ветеринарного и санитарно-эпидемиологического законодательств и соблюдения действующих ветеринарных и санитарно-эпидемиологических правил.
Остальные проверки подлежат обязательной регистрации вне зависимости от предмета проверки.

3. Тіркеу құжаттарын толтыру, тапсыру және
есепке алу тәртібі
5. Бақылау органымен тексеруді тағайындау туралы акт шығарылып, N 1-П формалы шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеруді есепке алу статистикалық карточкасы толтырылып, тексеру басталғанға дейін тексерілетін субъектінің орналасқан мекен-жайы бойынша аумақтық Тіркеу органына тапсырылады және ол актінің шығарылған күні немесе келесі күні, төмендегі жағдайларда тіркеледі.
Көліктегі тексеруді тағайындау туралы актілер тек көлік аймақтарындағы ҚСжАО тіркеледі.
Көліктік ҚСжАО жоқ болған жағдайда актілердің тіркелуі көліктік прокуратураларда жүргізіледі. Олар жоқ болған жағдайда аумақтық прокуратураларда тіркеліп, сол күні немесе келесі күні аймақтық көлік ҚСжАО жіберіледі. Қаулының көшірмесінде көліктік органның коды мен тіркеу нөмірі қойылады.
Әскери басқарма органдарына ведомстволық қарасты немесе өз қызметін сол объектілерде іске асыратын шаруашылық субъектілердің қызметін тексеруді тағайындау туралы акттерді тіркеу осы аймақтағы әскери прокурорларға жүктеледі.
6. Тіркеу органына акт екі данада тапсырылып, оны тіркегеннен соң актінің түпнұсқасы сол мезетте бақылау органына қайтарылады. Актінің көшірмесі Тіркеу органында қалдырылады. Біржолы тексеру тағайындау туралы актімен бірге Тіркеу органына барлық қажетті реквизиттері толтырылған N 1-П формалы тексерулерді есепке алу карточкасы тапсырылады.
Әртүрлі деңгейдегі бақылау органдары актілерді субъектінің орналасқан мекен-жайы бойынша тіркейді.
Актілерді тіркеу тексеру басталғанға дейін Тіркеу органдарында іске асырылады.
7. Қылмыстық істі тергеумен, төтенше жағдайлармен, эпидемиялар, жұқпалы аурулардың тұтануымен байланысты шаруашылық субъектілерінің қызметін тексерулерді тағайындау туралы актілер, және де Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі іске асыратын екінші деңгейдегі банктерді және сақтандыру мекемелерін тексеруді тағайындау туралы актілер тіркеуге жатпайды.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктің басқа да шаруашылық субъектілердің қызметін тексеру актілері міндетті түрде тіркелуге тиісті.
Мемлекеттік органдардағы, коммерциялық емес сипатты мемлекеттік мекемелердегі, қазыналық кәсіпорындардағы тексерулер тіркелуге жатпайды.
Сонымен қатар, шаруашылық субъектілерінің өз бастамасымен кез-келген сұрақтар бойынша жүргізілген тексерулер (шаруашылық субъектілерінің мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарына жолдаулары; мәселен, мемлекеттік мал дәрігерлік қызмет, СЭҚ (СЭС) органдары және т.б.), құпия объектілердегі тексерулер және де заңдылыққа қайшы келетін, кәсіпкерлікпен айналысатын тұлғалардың қызметінде жүргізілетін тексерулер (лицензиясы, патенті жоқ немесе кәсіпкерлікпен айналысуға құқық беретін басқа да құжаты жоқ) тіркелуге жатпайды.
Қазақстан Республикасы сыртқы кедендік шекарадағы автомобильдік, темір жол және де суда бақылау-өткізу пункттеріндегі үнемі бақылау және тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы халықаралық әуежайларда тауарларды және көлік құралдарын кедендік және шекаралық шектен өткізудің рұқсаттық тәртібінің сақталуын қамтамасыз ететін тексерулер тіркелмейді.
Көлік және коммуникация министрлігінің көлік бақылау Комитеті және Ішкі істер министрлігінің жол полиция Департаменті жергілікті органдарының бақылау-өткізу пункттеріндегі, жүк құрылу нүктелері, автомагистральдағы қиылыстар, шекаралық өту, жүк құрылу бағыттары орындарындағы автомобильдік жолдар аймағындағы, және де "Рубеж" бөгеуші жүйесіне кіретін ішкі істер органдарының посттарындағы, Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген, айрықша қорық орындарында орналасқан табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлігі посттарындағы тексерулер тіркеуге жатпайды.
Жан-жануарлармен, жануарлар мен өсімдік түп-тегі шикізатпен, және де оларды қайта өңдеу тағамдарымен сауда жасайтын базарларда тексеру және бақылау жасайтын мемлекеттік мал дәрігерлік қызмет және СЭҚ органдарының қызметі тіркеуге жатпайды.
Басқа тексерулердің барлығы тақырыптық байланыстығына қарамастан міндетті түрде тіркелуге тиіс.

8. В исключительных случаях, когда проверка вызвана необходимостью принятия незамедлительных мер по предотвращению нарушений, создающих угрозу жизни и здоровью людей, а также в случаях обнаружения нарушений непосредственно в момент их совершения и необходимости проведения неотложных действий для закрепления доказательств, акты представляются в Регистрирующий орган в течение следующего рабочего дня после вынесения акта о назначении проверки.
9. В акте о назначении проверки должен быть указан конкретный вид проверки и срок ее проведения. Учетные документы (карточки учета проверок, талоны-приложения к ним) должны отражать тот же вид проверки, указанный в акте о ее назначении.
При регистрации акта о назначении рейдовой проверки в регистрирующий орган представляется его копия и карточка учета проверок на один из планируемых к проверке хозяйствующих субъектов.
По рейдовым проверкам, включающим проверки деятельности нескольких субъектов предпринимательства, Регистрирующему органу представляется карточка и талон-приложение на каждый проверенный субъект, а также список проверенных субъектов в течение 24 часов по завершении проверки.
10. При необходимости осуществления проверки в более длительные сроки, чем указано в зарегистрированном акте о назначении проверки, контролирующим органом выносится дополнительное предписание, в котором указывается номер и дата регистрации предыдущего предписания, либо предоставляется копия акта (письмо, подписанное первым руководителем ведомства) с указанием конкретного срока продления. Дополнительное предписание не регистрируется, ставится отметка с указанием срока и даты ее продления в журнале регистрации карточек и актов о назначении проверки.
11. В случае не проведения в указанный период проверок, зарегистрированных в Регистрирующем органе, они должны сниматься с учета, о чем сообщается в письменном виде в Регистрирующий орган в срок до 30 числа текущего месяца. На основании этих сведений Регистрирующим органом в базе данных в соответствующих карточках делаются пометки (заполняется пункт 8.1). Данные о непроведенных проверках вносятся в соответствующую строку отчета.
12. Акт подлежит обязательной регистрации Регистрирующим органом в течение рабочего дня. Установление факта повторности по базе данных не является основанием для отказа в его регистрации.
В случае обнаружения факта повторности об этом извещаются органы прокуратуры, осуществляющие надзор по данным направлениям.
Акт о назначении комплексной проверки в Регистрирующих органах регистрирует орган, инициировавший проверку. Этот же орган представляет в Регистрирующий орган учетные документы.
Остальные документы (акты) комплексной проверки должны находиться у участников ее проведения по ведомствам.

8. Ерекше жағдайларда, адам өмірі мен денсаулығына қауіп-қатер тудыратын, заң бұзушылықтарды қақпайлауға, іле-шала шаралар қабылдауға, сондай-ақ тікелей сол мезетте жасалған заң бұзушылықтарды айқындап айғақ заттарды бекіту үшін жедел іс-әрекеттер жүргізумен туындаған қажетті тексерулердің актілері тексеру тағайындау туралы актті шығарғаннан соң Тіркеу органына келесі жұмыс күні ағымында тапсырылады.
9. Тексеруді тағайындау туралы актіде тексерудің бір ғана түрі және оның тексеру мерзімі көрсетілу қажет.
Рейдтік тексерулерді тіркеу барысында Тіркеу органына нақты тексеретін тұлғалар көрсетілген тексеруді тағайындау туралы актімен бірге жоспарланған шаруашылық субъектілердің біреуіне барлық реквизиттері толтырылған формасы N 1-П тексеруді есепке алу карточкасы тапсырылады. Қалған карточкалар мен талон-қосымшалар әрбір тексерілген субъектілер бойынша, және де тексерілген субъектілердің тізімі тексеру аяқталған соң 24 сағат ішінде тапсырылады.
10. Тексеру тіркелген актіде көрсетілген мезгілден ұзақ уақытта орындалған жағдайда бақылау органы қосымша ұйғарым шығарады онда бұрынғы ұйғарымның нөмірі тіркелген күні көрсетіледі немесе актінің көшірмесі (ведомствоның бірінші басқарушысының қолы қойылған хаты) жолданады бұларды ұзарту мерзімінің нақтыланған кезеңі көрсетіледі. Қосымша ұйғарым тіркелмейді, карточкалармен тексеруді тағайындау туралы актіні тіркейтін Журналда, ұзартылған мерзімімен кезеңінің күні көрсетілген, белгі қойылады.
11. Тіркеу органында тіркелген тексерулер белгіленген уақытта жүргізілмеген жағдайда олар тіркеуден алынуы тиіс, бұл бойынша ағымдағы айдың 30 күніне дейін ҚСжАО-на жазбаша түрде мәлімденеді. Осы мәліметтер негізінде Тіркеу органымен деректер базасында сәйкес карточкаларға белгілер қойылады (8.1-тармақ толтырылады). Жүргізілмеген тексерулер бойынша деректер нысанның сәйкес тармағына енгізіледі.
12. Акт Тіркеу органымен міндетті түрде жұмыс күні ағымында тіркелуге тиіс. Деректер базасы бойынша қайталану айғақтарының анықталуы оны тіркеуге қабылдамауға негіз болып табылмайды.
Қайталану айғағы айқындалған жағдайда осы бағытта (салада) қадағалау жүргізетін прокуратура органдарына хабарланады.
Кешендік тексерулерді тағайындау актісін ҚСжАО органында тексеруді бастаушы (қозғаушы) орган тіркейді. Осы орган ҚСжАО органында есептеу құжаттарын тапсырады.
Кешендік тексерулердің қалған құжаттары (актілер) ведомстволар бойынша тексеруге қатысушыларда болуы тиіс.

13. Государственные органы, уполномоченные законодательством Республики Казахстан на осуществление проверок субъектов предпринимательства, обязаны проводить сверку зарегистрированных актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов в Регистрирующем органе не реже одного раза в квартал.
14. На территории городов и районов, не имеющих подразделений Регистрирующего органа, регистрация актов и карточек осуществляется прокурорами этих городов и районов.
15. Реквизиты карточки подлежат заполнению печатными буквами без сокращений. В цифровых информационных показателях, расположенных в правой верхней части карточки, указываются номера кодовых обозначений, присвоенных Регистрирующим органом данному органу и району.
16. В пункте 1 указывается наименование ведомства, назначившего проверку, в пункте 2 - наименование органа, назначившего проверку.
17. В пункте 3 подчеркивается уровневый статус органа, назначившего проверку.
18. В пунктах 4, 4.1, 4.3 и 4.4 указываются наименование и местонахождение проверяемого субъекта, его РНН, фамилия, инициалы руководителя проверяемого субъекта, пункте 4.2 - отнесение субъекта к сфере малого предпринимательства, пункте 5 - сфера предпринимательства.
19. В пункте 6 подчеркивается вид проверки и в графоклетку вносится его цифровой показатель, пункте 6.1. - вопрос проверки.
20. В пункте 7 указывается срок проверки.
21. В пункт 8 вносится дата продления срока проверки (при наличии подтверждения ее продления). Пункт 8.1. заполняется только в случаях, когда зарегистрированная проверка не была проведена в силу каких-либо обстоятельств.
22. В пункте 9 указываются номер акта проверяющего органа и дата его регистрации.
23. В пункте 10 указываются фамилия, должность лица, назначившего проверку, в пункте 11 - данные лица, осуществляющего проверку, в пункте 12 - данные лица, заполнившего карточку.
24. В пункт 13 вносятся данные о незарегистрированных актах, выявленных при проведении проверки органами правовой статистики.
Пункты 14, 15, 16, 17 включающие дату поступления карточки, порядковый номер по журналу регистрации, фамилия и должность сотрудника Регистрирующего органа и прочие отметки, заполняются Регистрирующим органом.
25. По результатам проверки заполняется талон установленного образца, являющийся приложением к карточке, который представляется контролирующим органом в Регистрирующий орган не позднее 24 часов после завершения проверки. В талоне указываются: наименование проверяемого субъекта (4), местонахождение (район, населенный пункт, улица, дом, квартира) - (4.1), РНН проверяемого субъекта - (5), фамилия, инициалы руководителя проверяемого субъекта (6), сфера предпринимательства (7), дата и регистрационный номер по журналу регистрации контролирующего органа (8), дата и регистрационный номер по журналу ЦПСиИ (9), сроки проверки (10), дата завершения проверки (10.1), вопрос проверки (12), описание нарушения (11). Результаты проверок (12), должность Ф.И.О., подпись лица (лиц), проводившего проверку (13), дата поступления талона в ЦПСиИ (14), должность Ф.И.О., подпись лица, осуществляющего регистрацию (15).
Талон подписывается лицом, проводившим проверку, либо руководителем группы и сотрудником Регистрирующего органа, принявшим эти документы. Проверка считается законченной только при наличии талона-приложения к карточке учета проверок.
За нарушение правил регистрации акта, несвоевременное представление карточки учета проверок и талона-приложения к нему контролирующий орган несет ответственность, предусмотренную законодательством.

13. Қазақстан Республикасының өкілетті мемлекеттік бақылау және қадағалау органдары заң шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерді тексеруде Тіркеу органдарында тіркелген тексеру тағайындау туралы актілерді кемінде тоқсанына бір рет салыстырып тексеру жүргізуге міндетті.
14. Тіркеу органының бөлімшелері жоқ қалалар мен аудандарда актілер мен карточкалардың тіркелуі осы қалалар мен аудандардың прокурорларымен жүзеге асырылады.
15. Карточкалардың реквизиттері баспалық әріптермен қысқартусыз жазылуы тиіс. Карточканың жоғарғы оң жақ бөлігінде орналасқан сандық ақпараттық көрсеткіштерде Тіркеу органымен берілген осы органның және ауданның белгіленген кодтық нөмірі көрсетіледі.
16. Карточканың 1-ші тармақта тексеруді тағайындаған ведомствоның атауы, 2-ші тармақта органның атауы көрсетіледі.
17. 3-ші тармақта тексеру тағайындаған органның деңгейлік статусы сызылады.
18. 4-ші, 4.1, 4.3 және 4.4-тармақтарда тексерілетін субъектінің атауы мен мекен-жайы, оның СТН-і (РНН), жетекшінің тегі, аты-жөні 4.2-ші тармақта субъектіні кіші кәсіпкерлік саласына қатыстығы, 5-де  кәсіпкерліктің саласы көрсетіледі.
19. 6 тармақта тексерудің түрі сызылып графоклеткаға оның сандық көрсеткіші енгізіледі, 6.1-тармақта тексеру сұрағы көрсетіледі.
20. Тексерулердің мерзімі 7-тармақта көрсетіледі.
21. 8-тармақта тексеру мерзімінің ұзарту уақыты енгізіледі (ұзарту құжатымен қуатталған жағдайда). 8.1-тармақ тіркелген тексеру қандай да бір себептермен жүргізілмеген жағдайда толтырылады.
22. 9-тармақта тексеру жүргізген органның акті нөмірі мен оның уақыты көрсетіледі.
23. 10 пунктте тексеруді тағайындаған лауазым иесінің тегі, қызметі, ал 11-тармақта тексеруді жүргізген адамның деректері көрсетіледі. 12-тармақта карточканы толтырған адамның деректері көрсетіледі.
24. ҚСжАО органдары жүргізген тексеру барысында тіркелмеген актілер айқындалған жағдайда 13-тармақ толтырылады.
Карточканың түскен күні, журналға тіркелген реттік нөмірі, Тіркеу органының қызметкерінің тегі мен лауазымы және басқа да көрсетілетін белгілер 13, 14, 15, 16 тармақтарда Тіркеу органымен толтырылады.
25. Тексеру нәтижелері бойынша карточкаға қосымша (тіркеме) болатын белгіленген үлгідегі талон толтырылады, тексеру аяқталған соң бақылау органымен тексеру аяқталғаннан соң 24 сағаттан кешіктірілмей Тіркеу органына тапсырылады. Талонда мына деректер көрсетіледі: тексеруге жататын субъектінің атауы (4), мекен-жайы (аудан, елді-мекен, көше, үй, пәтер)  4.1, тексерілетін субъектінің СТН-і (5), тексерілетін субъекті басқарушысының тегі, аты-жөні (6), кәсіпкерлік саласы (7), бақылау органының тіркеу журналы бойынша тіркеу нөмірі (8), ҚСжАО тіркеу журналы бойынша тіркеу нөмірі (9), тексеру мерзімі (10), тексеру біткен күні (10.1), тексеруге жататын сұрақ (12), заң бұзушылық сипаттамасы (11), Тексеру нәтижесі (12), тексеруді жүргізген қызметкердің (қызметкерлердің) тегі, аты-жөні, қолы (13). ҚСжАО-ға талонның келіп түскен күні (14), тіркеу жүргізген қызметкердің тегі, аты-жөні, қолы (15).
Талонға тексеру жүргізген қызметкер немесе топтың жетекшісі және құжаттарды қабылдап алған Тіркеу органының қызметкерінің қолдары қойылады.
Тексеруді есепке алу карточкасына талон-қосымша тіркелген жағдайда ғана тексеру аяқталған болып есептеледі.
Актіні тіркеу тәртібін бұзған жағдайда, тексеруді тіркеу карточкасы мен талон-қосымшаны дер кезінде тапсырмағаны үшін бақылау органдары заң тәртібі бойынша жауапкершілікке тартылады.

26. Карточка считается учтенной с момента регистрации в журнале Регистрирующего органа. По выставлению карточка является официальным документом и ответственность за достоверность ее сведений несет руководитель контролирующего органа.
Время окончания проверки отражается контролирующим органом в реквизите 10.1. "Дата завершения проверки" в талоне-приложении с обязательным указанием выявленного нарушения и результатов проверки. При отсутствии нарушения со стороны хозяйствующего субъекта в строке 11 талона-приложения указывается - "нарушений не выявлено".
К 7 числу следующего за отчетным периодом месяца сотрудники Регистрирующего органа представляют территориальному прокурору списки назначенных проверок, по которым истекли сроки их проведения, но талоны-приложения не представлены, либо представлены с нарушением сроков.
27. Регистрация карточки и акта о назначении проверки осуществляется путем внесения сведений о них в Журнал регистрации карточек и актов о назначении проверок (далее - Журнал), который является документом единого образца для всех контролирующих органов.
Ведение указанного журнала обязательно для всех контролирующих и надзорных органов.
28. Хозяйствующий субъект либо частный предприниматель вправе вести Книгу учета посещений и проверок хозяйствующего субъекта, отразив в ней все исходные данные о представителе контролирующего органа, осуществляющего проверку.
При проведении проверки в неурочное время (ночное, выходные или праздничные дни) проверяющий начинает проверку без регистрации с отметкой о ее проведении в Книге учета посещений и проверок хозяйствующего субъекта (отразив все необходимые реквизиты акта о назначении проверок) и последующей обязательной регистрацией на следующий рабочий день в Регистрирующих органах акта о назначении проверки с представлением карточки учета. Талон-приложение к ней представляется по окончании проверки.
29. Правильность заполнения Журнала и соблюдение режима его хранения обеспечивает ответственное лицо органа правовой статистики, назначаемое руководителем Регистрирующего органа. Журнал регистрации актов о назначении проверки является документом постоянного хранения в соответствии с Инструкцией по делопроизводству.
В целях обеспечения надлежащего контроля за ведением журнала учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов заполнение журнала в контролирующих и надзорных органах должно быть возложено на ответственного сотрудника.
30. Листы Журнала должны быть пронумерованы, прошнурованы и скреплены печатью. Записи вносятся полно, четко, аккуратно, исправления и подчистки не допускаются. Ошибочные записи оговариваются и заверяются подписью ответственного лица.

26. Тіркеу органының журналында тіркелген сәттен карточка ескерілген болып саналады. Карточка тапсырылған соң ол ресми құжат болып табылады және оның деректерінің дұрыстығына бақылау органының басшысы жауапкершілікке тартылады.
Тексерудің аяқталу уақтысы болып бақылау органымен талон-қосымшада міндетті түрде анықталған заң бұзушылықтар мен тексеру нәтижесі көрсетіліп тапсырылғанда ғана есептеледі. Шаруашылық субъектінің қызметінде заң бұзушылықтар болмаған жағдайда талон-қосымшаның 11 тармағында "заң бұзушылық анықталмады" деп көрсетіледі. Тексеру аяқталған уақыт деп, тексеру тағайындалған мерзімнің өтуі немесе оның мерзімінің ұзартылуы деп түсіндіріледі.
Тек талон-қосымша бар болғанда ғана деректер базасына аяқталған тексерулер бойынша мәліметтер енгізіледі.
Айдың 7 жұлдызына Тіркеу органының қызметкерлері аумақтық прокурорларға тексеру мерзімі өткен, бірақ талон-қосымшалары тапсырылмаған немесе мерзімі бұзылып тапсырылған тағайындалған тексерулердің тізімін беріп отырады.
27. Карточка мен тексеру тағайындау актісінің тіркелуі барлық бақылау органдарына бірыңғай үлгідегі құжат болатын карточкалар мен тексерулер тағайындау актілерін тіркеу журналына (әрі қарай Журнал) мәліметтерді енгізу арқылы жүзеге асырылады.
Аталған журналды жүргізуге барлық бақылау және қадағалау органдары міндетті.
28. Шаруашылық субъект немесе жеке кәсіпкер шаруашылық субъектіні тексерушілердің келу көрсеткішін тіркеу Кітабын жүргізіп, онда тексеру жүргізген бақылау орган уәкілінің барлық деректерін көрсетуге құқылы.
Мезгілсіз уақытта жүргізілген тексеру барысында (түнгі, демалыс немесе мейрам күндері) тексеруші тексеруді тіркемей бастап, оны шаруашылық субъектіні тексерушілердің келу көрсеткішін тіркеу Кітабында белгілегеннен кейін (тексеру тағайындау актісінің барлық реквизиттері көрсетіледі) ҚСжАО органдарында тексеру тағайындау актісін тіркеп есепке алу карточкасын келесі жұмыс күнінде тапсыруға міндетті. Оған талон-қосымша тексеру аяқталған соң тапсырылады.
29. Журналдың дұрыс толтырылуымен оның сақталу тәртібінің орындалуын Тіркеу органының басшысы тағайындаған құқықтық статистика органының жауапты қызметкері қамтамасыз етеді. Іс-жүргізу нұсқауына сай тексеруді тағайындау актілерін тіркеу Журналы тұрақты сақталатын құжат.
Шаруашылық субъектілердің қызметін тексеруді тіркеу Журналын жүргізудегі тиісті бақылауды жүзеге асыру мақсатында бақылау және қадағалау органдарында журналды толтыру жауапты қызметкерге жүктелуі тиіс.
30. Журналдың парақтары нөмірленіп, тігіліп, мөр басылуы тиіс. Ондағы жазулар толық, анық, ұқыпты болып, түзетулер мен тазартулар болмауға тиіс. Қате жазулар түзетіліп жауапты адамның қойған қолымен бекітіледі.

31. Контролирующие органы также обязаны вести журналы регистрации актов о назначении проверок установленного образца. Контроль за ведением и хранением журнала возлагается на руководителя органа.
32. В графе 1 Журнала указываются порядковый номер и дата регистрации карточек и актов, одновременно являющимися регистрационными номерами этих документов.
33. В графе 2 подлежат отражению фамилия, инициалы и должность лица, назначившего проверку и наименование проверяющего органа.
34. В графе 3 указываются фамилия, инициалы и должность лица, наименование проверяющего органа, осуществившего проверку.
35. Наименование проверяемого субъекта, его местонахождение, РНН, фамилия и инициалы его руководителя указываются в графе 4, графа 5 отражает вид предпринимательской деятельности, предусмотренной действующим законодательством в соответствии со справочником.
36. В графе 6 отражается вид проверки.
37. В графе 7 отражаются сроки проверки. В случае, если в силу каких-либо причин проверка не была закончена в указанный срок, то в данном пункте также ставится отметка о продлении (8).
38. Сведения о датах сдачи и приема карточек, дате фактического представления талона-приложения отражаются в графах 9-11. Основания не проведения зарегистрированной проверки указываются в графе 12.
4. Порядок и сроки представления отчета
39. Районными (городскими) Регистрирующими органами карточки и талоны-приложения представляются в Центр правовой статистики и информации областей и приравненных к ним (далее - Центр).
40. На основании данных карточек Центром составляется отчет "О регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов формы N 1-П" (далее - отчет).
41. Отчет подписывается начальником Центра по каждому контролирующему органу отдельно и ежемесячно нарастающим итогом представляется в Центр (Департамент) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Ц(Д)ПСиИ). Ответственность за полноту и достоверность отчета несет начальник Центра.
42. Отчет составляется по единой форме, в которой данные граф идентичны для всех хозяйствующих субъектов предпринимательства нарастающим итогом.
43. В строке 1 отчета указывается количество (остаток) не проведенных проверок, по которым поступили талоны-приложений на начало отчетного периода.
44. В строке 2 показывается общее количество зарегистрированных актов о назначении проверок, строке 3 - количество подвергнутых проверке хозяйствующих субъектов (по выставленным карточкам).
45. Строка 4 отражает количество завершенных проверок (при наличии талона-приложения).

31. Бақылау органдары белгіленген үлгідегі тексерулер тағайындау актілерін тіркеу журналын жүргізуге міндетті. Журналдың жүргізілуі мен сақталуы бақылау органдардың басшыларына жүктеледі.
32. Журналдың 1-ші бағанасында карточкалар мен актілерді тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі, олар осы құжаттардың бірыңғай тіркелу нөмірі болып табылады.
33. 2-ші бағанада тексеретін органның атауы және тексеруді тағайындаған лауазым иесінің тегі, аты-жөні мен қызметі көрсетіледі.
34. 3-ші бағанада тексеруді жүргізген қызметкердің тегі, аты-жөні мен қызметі көрсетіледі.
35. Тексерілетін субъектінің атауы, мекен-жайы, СТН-і, жетекшінің тегі мен аты-жөні 4 бағанада; анықтамаға сай заңдылықта көрсетілген кәсіпкерлік қызмет түрі 5 бағанада көрсетіледі.
36. 6 бағанада тексерудің түрі көрсетіледі.
37. 7 бағанада тексеру мерзімі көрсетіледі. Егер де, қандай да бір жағдайлармен тексеру белгіленген уақытта аяқталмаған болса, онда осы тармақта тексеруді ұзарту туралы белгі қойылады (8).
38. Карточкаларды тапсырып қабылдау күні, талон-қосымшаның нақты тапсырылған күні 9-11 бағандарда көрсетіледі.
Тіркелген тексеру бойынша тексеру жүргізбеу негіздері 12 бағанада көрсетіледі.
4. Есеп беру тәртібі мен мерзімі
39. Аудандық (қалалық) Тіркеу органдары карточкалар мен талон қосымшаларды облыстық және оған теңестірілген Құқықтық статистика және ақпарат Орталықтарына (әрі қарай Орталық) тапсырады.
40. Осы карточкалардың деректері негізінде Орталықпен N 1-П нысанды "Шаруашылық субъектілерінің қызметін тексеру тағайындау актілерін тіркеу туралы" есеп құрастырады.
41. Есеп Орталықтың бастығымен әр бақылау органы бойынша жеке қол қойылып ай сайын үдемелі қорытындымен Бас прокуратура жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат (Департаментіне) Орталығына (әрі қарай ҚСжА(Д)О) тапсырылады. Есептің толықтығы мен шүбасыздығына Орталықтың бастығы жауапты болады.
42. Есеп бірыңғай түрде үдемелі қорытындымен жасақталып, бағандардың мағлұматтары барлық кәсіпкерлік шаруашылық субъектілері үшін бірдей болады.
43. Есептің 1-ші қатарында есеп беру мезгілінің басында келіп түскен талон-қосымшалар бойынша жүргізілмеген тексерулер саны (қалдық) көрсетіледі.
44. 2-ші қатарда тіркелген тексеруді тағайындау актілердің жалпы саны, 3-ші қатарда тексеруге тартылған шаруашылық субъектілерінің саны (тапсырылған карточкалар бойынша) көрсетіледі.
45. 4-ші қатарда аяқталған тексерулер саны (талон-қосымша бар болғанда) көрсетіледі.