Об утверждении Номенклатуры основной подкарантинной продукции, подлежащей фитосанитарному контролю по карантину растений
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 мая 2002 года № 166. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2002 года № 1898. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года № 10-1/52
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.02.2012 № 10-1/52.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О карантине растений" от 11 февраля 1999 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 1716 "Об утверждении Протокола о едином порядке применения технических, медицинских, фармацевтических, санитарных, ветеринарных, фитосанитарных и экологических стандартов, норм, правил и требований в отношении товаров, ввозимых в государства-участники соглашений о Таможенном союзе" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Номенклатуру основной подкарантинной продукции, подлежащей фитосанитарному контролю по карантину растений (далее - Номенклатура).
2. Департаменту защиты и карантина растений (С.Хасенов), начальникам областных, городов Астана и Алматы территориальных управлений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) организовать в областях, районах и городах соответствующий фитосанитарный контроль по карантину растений в отношении ввозимой и вывозимой подкарантинной продукции, согласно утверждаемой Номенклатуре;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Согласовано
Таможенный комитет
Министерства государственных доходов
Республики Казахстан
Заместитель Председателя_______________
5.06.2002 г.
Утверждено приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 мая 2002 г. N 166
Номенклатура
основной подкарантинной продукции, подлежащей
фитосанитарному контролю по карантину растений
Код ТН ВЭД СНГ  !                    Наименование товаров
___________________________________________________________________________
0305 10 000        Рыбная мука, порошок и гранулы, пригодные для
употребления в пищу
0601               Луковицы, клубни, корневые клубни, клубнелуковицы,
розетки корней и ризомы, находящиеся в состоянии
вегетативного покоя, вегетации или цветения; растения
и корни цикория, кроме корней товарной позиции 1212.
0602               Прочие живые растения (включая их корни), черенки и
отводки; мицелий гриба
0603               Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления
букетов или для декоративных целей, свежие,
засушенные, окрашенные, отбеленные, пропитанные или
подготовленные другими способами.
0604               Листья, ветки и другие части растений без цветков и
бутонов, травы, мхи и лишайники, пригодные для
составления букетов или для декоративных целей,
свежие, засушенные, окрашенные, отбеленные,
пропитанные или подготовленные другими способами.
0701               Картофель, свежий или охлажденный

Өсімдіктер карантині бойынша фитосанитариялық бақылауға алынатын карантинге жатқызылатын негізгі өнімнің номенклатурасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2002 жылғы 30 мамырдағы N 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1898. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл Шаруашылғы министрлігінің 2012 жылғы 13 ақпандағы № 10-1/52 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл Шаруашылғы министрлігінің 2012.02.13 № 10-1/52 Бұйрығымен.
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңын және "Кедендік одақ жөніндегі келісімдерге қатысушы мемлекеттерге әкелінетін тауарларға қатысты техникалық, медициналық, фармацевтикалық, санитариялық, ветеринариялық, фитосанитариялық және экологиялық стандарттарды, нормаларды, ережелерді және талаптарды қолданудың бірыңғай тәртібі туралы хаттаманы бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 қарашадағы N 1716 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өсімдіктер карантині бойынша фитосанитариялық бақылауға алынатын карантинге жатқызылатын негізгі өнімнің номенклатурасы (бұдан әрі - Номенклатура) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдіктерді қорғау және карантин департаменті (С.Хасенов), облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы аумақтық басқармалардың бастықтары заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) бекітілген номенклатураға сәйкес әкелінген және әкетілген карантинге жататын өнімдерге қатысты облыстарда, аудандарда және қалаларда өсімдіктер карантині бойынша тиісті фитосанитариялық бақылау ұйымдастырсын;
2) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Министр
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кіріс министрлігі
Кеден комитеті төрағасының
орынбасары
08.06.2002 ж.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы Министрiнiң
2002 ж. 30 мамырдағы N 166
бұйрығымен бекiтiлген
Өсiмдiктер карантинi бойынша фитосанитариялық бақылауға
алынатын карантинге жатқызылатын негiзгi өнiмнiң номенклатурасы
--------------------------------------------------------------------ТМД СЭҚ ТН коды !                 Тауарлардың атауы
--------------------------------------------------------------------
305 10 000      Балықтан дайындалған ұн, тағамға қолдануға жарайтын
ұнтақ және түйiршiктер
0601            Баданалар, түйнектер, тамырлық түйнектер, түйнектi
баданалар, тiршiлiк тыныштығында, тiршiлiк немесе
гүлдеу жағдайында тұрған тамыр мен ризома
дегелектерi, 1212-тауарлық позицияның тамырынан
басқа өсiмдiктер мен шашыратқы тамыры
0602            Басқа да тiрi өсiмдiктер (олардың тамырларын қоса),
қалемшелер, сұлама бұтақтар: саңырауқұлақ мицелиi
0603            Гүл шоғын жасауға немесе декоративтiк мақсаттарға
жарамды орылған, жаңа пiскен, кептiрiлген, боялған,
басқа әдiстермен қоректендiрiлген немесе
дайындалған гүлдер мен түйiндер
0604            Өсiмдiктердiң гүлсiз және түйiнсiз жапырақтары,
бұтақтары және басқа бөлiктерi, гүл шоғын жасауға
немесе декоративтiк мақсаттарға жарамды орылған,
жаңа пiскен, кептiрiлген, боялған, басқа әдiстермен
қоректендiрiлген немесе дайындалған шөптер, мүк пен
қыналар
0701            Жаңа пiскен немесе салқындатылған картоп

0702 00            Томаты, свежие или охлажденные
0703               Лук репчатый, лук-шалот, лук-порей, чеснок и прочие
луковичные овощи, свежие или охлажденные.
0704               Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, брокколи
и аналогичные съедобные овощи из рода Вrаssiса,
свежие или охлажденные
0705               Салат-латук (Lactuca sativa) и цикорий (Cichorium
sрр.), свежие или охлажденные
0706               Морковь, репа, свекла столовая (свекла красная),
козлобородник, сельдерей корневой, редис и прочие
аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или
охлажденные
0707 00            Огурцы и корнишоны, свежие или охлажденные
0708               Бобовые овощи, лущеные или нелущеные, свежие или
охлажденные
0709               Овощи прочие, свежие или охлажденные
0712               Овощи сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками,
измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые
дальнейшей обработке
0713               Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной
кожуры или неочищенные, колотые или не колотые.
0714               Маниок, маранта вестиндская, салеп, земляная груша
(топинамбур), сладкий картофель (батат) и другие
аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким
содержанием крахмала или инулина, свежие или
охлажденные, сушеные, целые или нарезанные ломтиками.
0801               Орехи кокосовые, бразильские кешью, свежие или
сушеные, очищенные от скорлупы или не очищенные, с
кожурой или без кожуры
0802               Прочие орехи, свежие или сушеные, очищенные от
скорлупы или не очищенные, с кожурой или без кожуры
0803 00            Бананы, включая плантайны, свежие или сушеные
0804               Финики, инжир, ананасы, авокадо, гуайява, манго и
мангостан (гарциния), свежие или сушеные
0805               Цитрусовые плоды, свежие или сушеные
0806               Виноград, свежий или сушеный
0807               Дыни (включая арбузы) и папайя (рарауаs), свежие
0808               Яблоки, груши и айва, свежие
0809               Абрикосы, вишня и черешня, персики (включая
нектарины), сливы и терн, свежие
0810               Прочие плоды, свежие
0813               Плоды сушеные, кроме плодов товарных позиций
0801-0806; смеси орехов или сушеных плодов данной
группы
0901 11 000        Кофе в зернах жареный или нежареный, с кофеином или
0901 12 000        без кофеина
0901 21 000
0901 22 000
0902               Чай, ароматизированный или не ароматизированный

0702 00         Жаңа пiскен немесе салқындатылған томаттар
0703            Басты пияз, шалот-пияз, порей-пияз, сарымсақ және
басқа жаңа пiскен немесе салқындатылған пияз тектес
көкөнiс
0704            Қауданды қырыққабат, түстi қырыққабат, кольраби,
брокколи және осындай Brassica тектес, жаңа пiскен
немесе салқындатылған көкөнiс
0705            Жаңа пiскен немесе салқындатылған сүтшөп, атсүтiген
(Lactuca sativa) мен шашыратқы (Сiсhоriuм sрр.)
0706            Жаңа пiскен немесе салқындатылған сәбiз, шомыр,
асханалық қызылша, қойжелкек, тамырлы балдыркөк,
редис және басқа осындай тамыр жемiстiлер
0707 00         Жаңа піскен немесе салқындатылған қияр мен корнишон
0708            Бұршақ тұқымдас, сыдырылған немесе сыдырылмаған,
жаңа пiскен немесе салқындатылған көкөністер
0709            Жаңа піскен немесе салқындатылған басқа көкөністер
0712            Кептiрiлген, бүтiн, тiлiммен кесiлген, омырылған,
ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бiрақ одан әрі
өңдеуге ұрынбаған көкөнiстер
0713            Бұршақ тұқымдас кептiрiлген, сыдырылған, тұқым                      қабығынан аршылған немесе тазартылмаған, уатылған
немесе уатылмаған көкөнiстер
0714            Крахмал немесе инулин мол түзілген жаңа пiскен
немесе салқындатылған, кептiрiлген, тұтас немесе
омырылып тiлiнген маниок, маранта, салеп, жабайы
алмұрт (топинамбур) тәтті картоп (батат) және соған                 ұқсас басқа тамыр жемiстiлер мен түйнек жемістілер
0801            Кокос, бразилия жаңғақтары және кешью, жаңа піскен
немесе кептiрiлген, қабыршағымен немесе қабыршақсыз
0802            Басқа жаңғақтар, жаңа пiскен немесе кептiрiлген,
қабығынан, аршылған немесе аршылмаған, қабыршағы
бар немесе қабыршақсыз
0803 00         Плантайндарды қоса, жаңа пiскен немесе кептiрiлген                  банандар
0804            Жаңа пiскен немесе кептiрiлген құрма, iнжiр, ананас,
авокадо, гуайява, манго және мангостан (гарциния)
0805            Жаңа пiскен немесе кептiрiлген шырынды жемiстер
0806            Жаңа пiскен немесе кептiрiлген жүзiм
0807            Жаңа пiскен қауындар (қарбыздарды қоса), папайя
0808            Жаңа пiскен алма, алмұрт және айва
0809            Жаңа пiскен өрiк, шие мен қызыл шие, шабдалы (бал
шырынды қоса), қара өрiк пен шомырт
0810            Жаңа пiскен басқа жемiстер
0813            0801-0806 тауарлық позициялардан басқа кептiрiлген
жемiстер; жаңғақтардың немесе осы топтағы
кептiрiлген жемiстердiң қоспасы
0901 11 000-    Қуырылған немесе қуырылмаған кофе, кофеинсiз немесе
0901 12 000     кофеинмен
0901 21 000-
0901 22 000
0902            Жоғары хош иiстi немесе онсыз шай

0903 00 000        Мате (парагвайский чай)
0904-0910          Пряности
1001               Пшеница и меслин
1002 00 000        Рожь
1003 00            Ячмень
1004 00 000        Овес
1005               Кукуруза
1006               Рис
1007 00            Сорго зерновое
1008               Гречиха, просо и семена канареечника; прочие зерновые
1101 00 110        Мука пшеничная
1101 00 150
1101 00 900        Мука пшенично-ржаная
1102               Мука прочих зерновых, кроме пшеничной или
пшенично-ржаной
1103               Крупа и мука грубого помола из зерна злаков
1104               Зерно, обработанное другими способами (например:
шелушенное, плющеное, переработанное в хлопья,
обрушенное, в виде сечки или дробленое), кроме риса
товарной позиции 1006; зародыши зерновых, целые,
плющеные, в виде хлопьев или молотые
1105               Мука тонкого и грубого помола, порошок, хлопья
картофельные
1106 10 000        Мука тонкого и грубого помола и порошок из сушеных
бобовых овощей товарной позиции 0713
1107               Солод, поджаренный или неподжаренный
1201 00            Соевые бобы, дробленые или недробленые
1202               Арахис, не жареный или не приготовленный каким-либо
другим способом, лущеный или нелущеный, дробленый или
недробленый
1203 00 000        Копра
1204 00            Семена льна, дробленые или недробленые
1205 00            Семена рапса, дробленые или недробленые
1206 00            Семена подсолнечника, дробленые или недробленые
1207               Семена и плоды прочих масличных культур, дробленые или
недробленые
1208               Мука тонкого и грубого помола из семян или плодов
масличных культур, кроме семян горчицы
1209               Семена, плоды и споры для посева не поименованные в
другом месте.
1210               Шишки хмеля, свежие или сушеные, дробленые или
недробленые.
1211               Растения и их части (включая семена и плоды),
используемые в парфюмерных, фармацевтических или
инсектицидных, фунгицидных или аналогичных целях,
свежие или сушеные, целые или измельченные, дробленые
или молотые.
1212               Плоды рожкового дерева, свекла сахарная и сахарный
тростник, свежие, охлажденные, или сушеные, дробленые
или недробленые; косточки и ядра плодов; прочие
продукты растительного происхождения (включая
необжаренные корни цикория) вида (Cichorium intybus
sаtivuм), используемые главным образом, для пищевых
целей, в другом месте не поименованные
1213 00 000        Солома и мякина зерновых, необработанная,
измельченная или не измельченная, размолотая или не
размолотая, прессованная
1214               Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды
кормовые, сено, люцерна, клевер, эспацерт, капуста
кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые
средства, не таблетированные
1301               Шеллак природный неочищенный; природные камеди, смолы,
гумисмолы и живица (например, бальзамы)
1401               Материалы растительного происхождения, используемые
главным образом для плетения (например, бамбук,
ротанг, тростник, ситник, ива, рафия, очищенная,
отбеленная или окрашенная солома зерновых и липовая
кора)
1402               Материалы растительного происхождения, используемые
главным образом для набивки (например, капок,
растительные волокна, взморник морской), в том числе
в виде полотнищ на подложке из других материалов или
без нее
1403               Материалы растительного происхождения, используемые
главным образом для производства щеточных изделий и
метел (например, сорго веничное, пиассава, корни
пырея ползучего, истиль), в связках, пучках или
навалом
1404               Материалы растительного происхождения, в другом месте
не поименованные

0903 00 000     Мате (парагвай шайы)
0904-0910       Татымдылықтар
1001            Бидай және меслин
1002 00 000     Қарабидай
1003 00         Арпа
1004 00 000     Сұлы
1005            Жүгерi
1006            Күріш
1007 00         Дәндi құмай жүгерi
1008            Қарақұмық тары және субидайық; басқа да дәндi
дақылдар
1101 00 110     Бидайдың ұны
1101 00 150
1101 00 900     Бидайдың бидай-қарабидайдың ұны
1102            Бидайдың және бидай-қарабидайдың ұнынан басқа дәндi
дақылдардың ұны
1103            Жарма, және iрi тартылған дәндi дақылдардың ұны
1104            1006-тауарлық позициядағы күрiштен басқа әдiстермен
өңделген дән (мысалы, қауызы аршылған, жанышталған,
өңделiп үлпектелген, жарма түрiнде немесе
ұсақталған); дәндi дақылдардың тұқым ұрықтары,
бүтiн жанышталған, өңделiп үлпектелген немесе
бастырылған
1105            Майдаланып және iрi тартылған ұн, ұнтақ, картоптың                  үлпектерi
1106 10 000     Майдаланып және iрi тартылған ұн, және 0713-тауарлық
позицияның кептiрiлген бұршақ тұқымдас жемiстердiң
өнiмдерiнiң ұнтағы
1107            Қуырылған немесе қуырылмаған мия
1201 00         Қытайбұршақтың жармаланған немесе жармаланбаған
бұршақбастары
1202            Қуырылған немесе басқа бiр әдiспен дайындалған,
сыдырылған немесе сыдырылмаған, ұнтақталған немесе
ұнтақталмаған жержаңғақ
1203 00 000     Копра (кокос ағаш жемiсiнiң өзегi)
1204 00         Зығырдың тұқымдары жармаланған немесе жармаланбаған
1205 00         Рапстың жармаланған немесе жармаланбаған тұқымдары
1206 00         Күнбағыстың жармаланған немесе жармаланбаған
тұқымдары
1207            Басқа да майлы дақылдардың жармаланған немесе
жармаланбаған тұқымдары мен жемiстерi
1208            Қышадан басқа майлы дақылдардың тұқымдары мен
жемiстерiнен майдаланып және iрi тартылған ұн
1209            Басқа жерде атауы жоқ тұқымдар, жемiстер және
спорлар
1210            Құлмақтың жаңа пiскен және кептiрiлген, жармаланған                 немесе жармаланбаған бүрі
1211            Парфюмерия, фармацевтика немесе инсектицид,
фунгицид немесе осыған ұқсас мақсаттарға
пайдаланылатын, жаңа пiскен немесе кептiрiлген,
бүтiн немесе ұсақталған, уатылған немесе
бастырылған өсiмдiктер мен олардың бөлiктерi
(тұқымдары мен жемістерін қоса)
1212            Жаңа пiскен немесе салқындатылған, немесе
кептiрiлген, уатылған немесе уатылмаған қарамық
ағаштың жемістері, қант қызылшасы мен қант құрағы;                  жемістердің сүйекшелерi мен ядролары, басқа жерде
атауы жоқ негізгi тағамға пайдаланылатын өсiмдiк
тектес басқа да өнiмдер (шашыратқының қуырылмаған
тамырларын қоса - Сiсhоriuм intybus sativum)
13 00 000       Дәндi дақылдардың өңделмеген, ұсақталған немесе
ұсақталмаған, бастырылған немесе бастырылмаған,
және тығыздалған түрiндегi сабаны мен топаны
1214            Тарна, жапырақты қызылша (мангольд), жемдiк түйiн                   тамырлар, шөп, жоңышқа, беде, эспарцет, жемдiк
капуста, бөрiбұршақ, сиыржоңышқа және соған ұқсас
түйіршiктелмеген немесе түйiршiктелген жемдiк
өсiмдiктер
1301            Тазартылмаған табиғи шеллак; табиғи шайырлар,
ешкiмиялар, сұйық шайырлар мен сағыз (мысалы,
бальзам)
1401            Негiзгi бағыты - өру үшiн пайдаланылатын өсiмдiк
тектес, материалдар (мысалы, бамбук, ротанг, қамыс,
елекшөп, тал, рафия, дәнді дақылдардың тазартылған,
ақталған немесе боялған сабаны мен жөке қабығы)
1402            Негiзгi бағыты құрсаулау үшiн пайдаланылатын
өсiмдiк тектес материалдар (мысалы, капок, өсiмдiк
талшығы, теңiз жағалауы балдыры), оның iшiнде ұзына
жамылғы түрiндегi басқа материалдан немесе он онсыз
1403            Өсiмдiк тектес, ең бастысы щетка бұйымдарын және
байластырылған немесе шоғырдағы сыпыртқыгүл
(мәселен, күлтелi қонақ жүгерi, қабық талшықтары,
жатаған бидайық, истиль) өндiру үшiн пайдаланылатын
материалдар
1404            Өсiмдiк тектес, басқа жерде атауы жоқ материалдар

1701 11            Сахар-сырец тростниковый или свекловичный
1701 12
1801 00 000        Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные
1903 00 000        Тапиока и ее заменители, приготовленные из крахмала,
в форме хлопьев, гранул, шариков (жемчужин), крупинок
или других аналогичных форм
2302               Отруби, высевки, месятки и прочие отходы просеивания,
помола или других способов переработки зерна хлебных
злаков или бобовых культур, не гранулированные или
гранулированные
2304 00 000        Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при
2305 00 000        экстрагировании растительных жиров или масел,
2306               немолотые или молотые, не гранулированные или
гранулированные
2308               Продукты растительного происхождения и растительные
отходы, растительные остатки и побочные продукты, не
гранулированные или гранулированные, используемые в
кормлении животных, в другом месте не поименованные
2401               Табачное сырье, табачные отходы
3002 90 500        Культуры микроорганизмов
3101 00 000        Удобрения животного или растительного происхождения,
смешанные или не смешанные, химически обработанные
или не обработанные; удобрения, полученные
смешиванием или химической обработкой продуктов
растительного или животного происхождения
4101-4103          Шкуры крупного рогатого скота, животных семейства
лошадиных, овец, ягнят и других животных, кроме
исключенных примечанием 1б или 1в к данной группе,
парные или соленья, сушеные, зольные, никелеванные
или консервированные другим способом, но не дубленые,
не выделанные под пергамент или не подвергнутые
дальнейшей обработке, с волосяным покровом или без
волосяного покрова, спилок или не спилок
4403               Лесоматериалы необработанные, окоренные или не
окоренные, начерно брусованные или не брусованные
4404               Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи и  колья
из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль;
лесоматериалы обтесанные, но не обточенные, не
изогнутые или не обработанные другим способом,
используемые для производства тростей, зонтов, ручек
для инструментов или аналогичных изделий; древесина
лущеная и аналогичная
4406 10 000        Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных
путей
4407               Лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые,
строганные или лущеные, обтесанные или необтесанные,
шлифованные или не шлифованные, имеющие или неимеющие
соединение в шип, толщиной более 6 мм
4408               Листы однослойной фанеры и шпона для клеенной фанеры
(не склеенные) и прочая древесина, распиленная вдоль,
разрезанная на части или лущеная, строганная или не
строганная, шлифованная или не шлифованная, имеющая
или не имеющая соединение в шип, нелакированная,
некрашенная, непропитанная, толщиной не более 6 мм
4409               Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного
покрытия пола, не собранные) в виде профилированного
погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со
стесанными краями, с соединением в виде полукруглой
калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по
любой из кромок или плоскостей, строганные или не
строганные, шлифованные или не шлифованные,
соединенные или не соединенные в шип
4415               Ящики, коробки, упаковочные корзины, барабаны
деревянные; поддоны, поддоны с бортами, щиты
погрузочные из древесины

1701 11         Қант - құрақ немесе қызылша шикiзаты
1701 12
1801 00 000     Қаймағы алынбаған немесе ұнтақталған, шикi не
қуырылған какао-бұршақтар
1903 00 000     Тапиока (жарма) және крахмалдан мақта, ұнтақ, шағын
шар (iнжу моншақ), шағын түйiршiк немесе соған
ұқсас басқа нысандарда дайындалған оның орнын
басатын бұйымдар
2302            Астық тұқымдастардың немесе бұршақ дақылдарының
түйiршiктелмеген немесе түйiршiктелген дәндерiн
електен өткiзу, тарту немесе басқа тәсiлдермен
қайта өңдеу кезiндегi кебектер, ұсақ-түйек өнiм
және басқа қалдықтар
2304 00 000     Тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелмеген
немесе
2305 00 000     түйiршiктелген өсiмдiк немесе мал майларын
сiрiндiлеу
2306            кезiнде алынған күнжара және басқа қатты қалдықтар
2308            Мал азығына пайдаланылатын, түйiршiктелмеген немесе
түйiршiктелген, өсiмдiк тектес өнiмдер және өсiмдiк                 қалдықтары мен жанама өнiмдер
2401            Темекi шикiзаты, темекi қалдықтары
3002 90 500     Микроорганизм дақылдары
3101 00 000     Мал қиы немесе өсімдік тектес, аралас немесе аралас
емес, химиялық өңдеуден өткен немесе өңделмеген
тыңайтқыштар; өсімдік немесе мал қиы тектес
өнімдерді араластыру немесе химиялық өңдеуден
өткізу арқылы алынған тыңайтқыштар
4101-4103       Мүйіздi iрі қара малдың немесе жылқы тұқымдас
жануарлардың, қой, қозы және 1б немесе 1в
ескертулері бойынша шығарылғандардан басқа осы
топқа жататын өзге жануарлардың түкті жүн басқан
немесе түкті жүн баспаған, кесілген не кесілмеген
терілері (буланған не тұздалған, кептірілген, күл
себілген, никельденген немесе басқа әдіспен
консервіленген, бірақ иленбеген, пергамент астына
салынбаған не одан әрі өңдеуге ұшырамаған)
4403            Өңделмеген, аршылған немесе аршылмаған, жалаңаштанып
қырланған немесе қырланбаған орман материалдары
4404            Кеспек-күбі ағашы; бөлшектелген бөрене, ағаш
қада-қазық, өткірлеп ұшталған, бірақ арамен
кесілмеген, тегістелген, бірақ ұшталмаған иілмеген
немесе басқа әдіспен өңделмеген, трост, зонт, құрал
саймандардың тұтқаларын немесе соған ұқсас бұйымдар
жасау өндірісіне пайдаланатын ағаш материалдары;
сыдырылған және соған ұқсас материалдар
4406 10 000     Темір жол немесе трамвай жолдарына төселетін шпалдар
4407            Арамен бөлшектеліп кесілген немесе жарылған, жұқа
тілініп сүргіленген немесе аршылған, тегістелген
немесе тегiстелмеген, шырланған немесе шырланбаған,
жуандығы 6 мм-ден астам тікенекке жалғастырылған
немесе жалғастырылмаған ағаш материалдары
4408            Бір қабатты фанер мен желімделген фанер
жапсырылмаған сынасының беттерi және ұзынынан
арамен кесілген, бөлшектелген немесе аршылған,
қалыңдығы 6 мм аспайтын, тікенекке жалғастырылған
немесе жалғастырылмаған, лактенбеген, сырланбаған,
сұйық сіңірілмеген өзге ағаштар
4409            Кез келген жиегi немесе жазық бетi бойынша жұқа
етiп тiлiнген немесе тiлiнбеген, шырланған немесе
шырланбаған, тiкенекке жалғастырылған немесе
жалғастырылмаған арамен кесілетін материалдар
(жиналмаған паркет еденге төсейтiн тiлiнген жұқа
тақтайшалар мен фриздер) тармақты, саңылаулы,
сыналанған, жарты шеңбер түрiндегі калевкамен
жалғасқан, тегістелген жиектi, бiр қалыпқа
келтiрiлген, шеңберленген немесе соған ұқсас)
4415            Жәшiктер, қорапшалар, оралған себеттер, дағыралар
және соған ұқсас ыдыстар, ағаштан жасалған тұғырық,
астыңғы табандар, астыңғы табанымен бірге
дайындалған борт, тиеу-түсіру қалқандары

4416 00            Бочки, бочонки, чаны, кадки и прочие бондарные
изделия и их части из древесины, включая клепку
4417 00            Инструменты, корпуса и ручки для инструментов из
древесины, деревянные части и ручки метел или щеток;
деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
4418               Изделия деревянные строительные, включая ячеистые
деревянные панели, паркет щитовой в сборе, гонт и
дранка кровельные
4501               Пробка натуральная, необработанная
4601               Плетенки и аналогичные изделия из материалов для
плетения
4701 00            Масса древесная механическая прочая
4808 10 000        Бумага и картон гофрированные, перфорированные или
неперфорированные
4819 10 000        Ящики и коробки из гофрированных бумаги или картона
5001 00 000        Коконы шелкопряда, пригодные для размотки
5003               Отходы шелковые (включая коконы, непригодные для
размотки, отходы коконной нити и расщипанное сырье)
5101-5102          Шерсть овечья; тонкая или грубая шерсть прочих
животных, не подвергнутая кардо или гребнечесанию
5103               Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса
животных, включая прядильные отходы, но исключая
восстановленную шерсть
5201 00            Волокно хлопковое, нечесаное
5202               Отходы хлопка (включая прядильные отходы и
расщипанное волокно)
5203 00 000        Волокно хлопковое, чесаное или гребнечесаное
5301               Волокно льняное, необработанное или обработанное, но
непряденое; очесы и отходы льна (включая прядильные
отходы и разрыхленное сырье)
5302               Волокно пеньковое (Cannabis sativa L.),
необработанное или обработанное, но непряденое; очесы
и отходы пеньки (включая прядильные отходы и
разрыхленное сырье)
5303               Волокно джутовое, непрядное, очесы и отходы джутового
волокна
5304               Волокно сизаля (пита) и текстильные волокна прочих
растений рода Аgаvе, необработанные или обработанные,
но непрядные; их очесы и отходы (включая прядильные
отходы и разрыхленное сырье)
5305               Волокно кокосовое, абака (манильская пенька, Musa
textilis Nее), рами и растительные текстильные
волокна прочие, в другом месте не поименованные, не
обработанные или обработанные, но непряденые; очесы и
отходы этих волокон (включая прядильные отходы и
разрыхленное сырье)

4416 00         Бөшкелер, кiшкене кеспек, күбi, кеспек және өзге
күбi-кеспек бұйымдары, жамау, шегелеу шегендеуді
қосқанда ағаштан жасалған бұйымдар
4417 00         Ағаштан жасалған құралдар, ағаштан жасалған
құралдардың корпустары мен тұтқалары,
сыпырғыштардың немесе щеткалардың ағаш бөлшектерi
мен тұтқалары; етiктiң ағаш қалыптарымен аяқ
киімнің сүргілері
4418            Қуыс, ойық ағаш панельдерді, жиналған қалқан
паркеттердi, үй төбесін қиыстырып жабуға, жамауға
арналған гонт, жаңыршақтарды қосқанда ағаш құрылыс
материалдары
4501            Өңделмеген табиғи тығын
4601            Белдеуге жалғастырылған тоқу материалдарынан
жасалған тоқыма және соған ұқсас материалдар
4701 00         Механикалық ағаш массасы
4808 10 000     Кеңiрдектелген (сыртынан жұмсақ баспа табақтар
жапсырылған немесе жапсырылмаған), бекiтiлген,
басылған немесе тесiлген шиыршықталған немесе баспа
табақ қағаз, картондар
4819 10 000     Жәшiктер, қорапшалар, қапшықтар, сумкалар және
қағаздан, картоннан, целлюлоза ватасынан немесе
целлюлоза талшығынан жасалған полотно
5001 00 000     Жiбек тоқитын жiбек құрттары, орауға жарамды
5003            Жiбек қалдықтары (орауға жарамсыз жiбек құрттарымен
қоса жiбек жiптердiң және түтеленген шикiзаттың
қалдықтары)
5101-5102       Қой жүнi; Болат тарақпен немесе жай тарақпен
таралмаған басқа малдың биязы немесе қылшық жүнi
5103            Қалпына келтiрiлген жүндердiң сыртында, ширатылған
жiптердiң қалдықтарын қосқанда, малдың биязы немесе
қылшық жүндерiнiң қалдықтары
5201 00         Таралмаған мақта талшығы
5202            Мақта қалдықтары (ширатылған жiп және түтiлген
талшықтардың қалдықтарын қосқанда)
5203 00 000     Таралған және тарақпен таралған мақта талшықтары
5301            Зығырдың өңделмеген немесе өңделген, алайда
ширатылмаған талшығы; зығырдың қыл-қыбыры мен
қалдығы (ширатудың қалдықтары мен жарамсыз
шикiзатты қоса)
5302            Кендiрдiң (Cannabis sativa L) өңделмеген немесе
өңделген, алайда ширатылмаған талшығы; кендiрдiң
қыл-қыбыры мен қалдығы (ширатудың қалдықтары мен
жарамсыз шикiзатты қоса)
5303            Жұттың ширатылмаған талшығы; жұттың қыл-қыбыры мен
қалдығы
5304            Сизалдың (питтiң) талшығы мен тоқыма талшығы, Agave
тектес басқа да өңделмеген немесе өңделген, алайда
ширатылмаған талшығы; олардың қыл-қыбыры мен
қалдығы (ширатудың қалдықтары мен жарамсыз
шикiзатты қоса)
5305            Кокостың, абактың (манила кендiрiнiң, Musa textilis
Nee) талшығы, рами және басқа жерде аталмаған
өсiмдiк тектес тоқыма талшықтары; олардың
өңделмеген немесе өңделген, алайда ширатылмаған
талшығы, қыл-қыбыры мен қалдығы (ширатудың
қалдықтары мен жарамсыз шикiзатты қоса)