Об утверждении Правил взаимодействия Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан с органами прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел и финансовой полиции Республики Казахстан по Закону Республики Казахстан "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 361, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 июля 2002 года N 37, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 566, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 145, Председателя Агентства финансовой полиции Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 сентября 2002 года N 1966. Утратил силу совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 января 2008 года N 41, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 марта 2008 года N 12, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 марта 2008 года N 115, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 26 марта 2008 года N 46, Председателя Агентства финансовой полиции Республики Казахстан от 3 марта 2008 года N 41.
Извлечение из совместного приказа
Министра финансов Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 361,
Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 июля 2002 года N 37,
Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 566,
Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
от 8 августа 2002 года N 145, Председателя Агентства финансовой полиции
Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 101
В соответствии с пунктом 1-1  статьи 27  Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Признать утратившим силу совместный  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 361, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 июля 2002 года N 37, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года  N 566, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 145, Председателя Агентства финансовой полиции Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 101 "Об утверждении Правил взаимодействия Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан с органами прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел и финансовой полиции Республики Казахстан по Закону Республики Казахстан "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1966).

Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы бақылау комитетiнiң "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы бойынша Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк, iшкi iстер органдарымен және қаржы полициясымен өзара iс-қимыл жасасу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы 2002 жылғы 23 шілдедегі N 37, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 2002 жылғы 8 тамыздағы N 361, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі 2002 жылғы 4 қыркүйектегі N 566. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті 2002 жылғы 8 тамыздағы N 145, Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы агенттігінің 2002 жылғы 8 тамыздағы N 101 бірлескен бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 5 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1966. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2008 жылғы 25 наурыздағы N 12, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы N 41, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2008 жылғы 26 наурыздағы N 46, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2008 жылғы 25 наурыздағы N 115, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес (қаржы полициясы) агенттігі төрағасының 2008 жылғы 3 наурыздағы N 41 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2008 жылғы 25 наурыздағы N 12, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы N 41, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2008 жылғы 26 наурыздағы N 46, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2008 жылғы 25 наурыздағы N 115, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес (қаржы полициясы) агенттігі төрағасының 2008 жылғы 3 наурыздағы N 41 бірлескен бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді----------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27 бабының 1-1 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1.«Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қаржы бақылау
комитетінің»Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуын бақылау туралы» Қазақстан Республикасының Заңы бойынша Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, ішкі істер органдарымен және қаржы полициясымен өзара іс-қимыл жасасу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2002 жылғы 23 шілдедегі N 37, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2002 жылғы 8 тамыздағы N 145, Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы агенттігі төрағасының 2002 жылғы 8 тамыздағы N 101, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 8 тамыздағы N 361, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 4 қыркүйектегі N 566 бірлескен бұйрығының (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 1966 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

2. .... .
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания его последним из руководителей государственных органов.
Генеральный прокурор
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков
от 25 марта 2008 года
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 января 2008 года                     Б. Жамишев
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 26 марта 2008 года                      А. Шабдарбаев
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 25 марта 2008 года                      Б. Мухамеджанов
Председатель Агентства
финансовой полиции
Республики Казахстан
от 3 марта 2008 года                       С. Калмурзаев
____________________________________________________________________
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов" и повышения эффективности контроля за целевым использованием средств государственного бюджета, а также предупреждения и выявления нарушений в сфере экономики Республики Казахстан, приказываем:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан с органами прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел и финансовой полиции Республики Казахстан по  Закону  Республики Казахстан "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов".
2. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан Сутулова Ф.Ф.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный прокурор            Заместитель Премьер-Министра -
Республики Казахстан                  Министр финансов
Республики Казахстан
Министр внутренних           Председатель Комитета национальной
дел Республики Казахстан        безопасности Республики Казахстан
Председатель Агентства финансовой
полиции Республики Казахстан
Утверждены                         Утверждены
Приказом Заместителя Премьер-      Приказом Генерального прокурора
Министра - Министра финансов           Республики Казахстан
Республики Казахстан             от 23 июля 2002 года N 37
от 8 августа 2002 года N 361
Утверждены                          Утверждены
Приказом Министра внутренних      Приказом Председателя Комитета
дел Республики Казахстан           национальной безопасности

2. ...
3. Осы бұйрық мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы Бас прокуроры
2008 жылғы 25 наурыз
Қазақстан Республикасы Қаржы министрі
2008 жылғы 28 қаңтар
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
2008 жылғы 26 наурыз
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі
2008 жылғы 25 наурыз
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
(қаржы полициясы) агенттігінің төрағасы
2008 жылғы 3 наурыз
_________________________________________________
"Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  iске асыру және мемлекеттiк бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуын бақылаудың тиiмдiлiгiн арттыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының экономика саласындағы тәртiп бұзушылықтардың алдын алу және анықтау мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы бақылау комитетiнiң "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  бойынша Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк, iшкi iстер органдарымен және қаржы полициясымен өзара iс-қимыл жасасу ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қаржы бақылау комитетi осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы бақылау комитетiнiң төрағасы Ф.Ф.Сутуловқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тiркелген күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасы
Бас прокуроры                    Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының        Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Ішкі істер министрі              төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржы
полициясы агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары
- Қаржы министрiнiң
2002 ж. 8 тамыз N 361
бұйрығымен
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
2002 ж. 23 шілде N 37
бұйрығымен
Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрiнiң

от 4 сентября 2002 года N 566          Республики Казахстан
от 8 августа 2002 года N 145
Утверждены
Приказом Председателя Агентства
финансовой полиции Республики Казахстан
от 8 августа 2002 года N 101
Правила
взаимодействия Комитета финансового контроля
Министерства финансов Республики Казахстан с
органами прокуратуры, национальной безопасности,
внутренних дел и финансовой полиции Республики
Казахстан по Закону Республики Казахстан
"О контроле за исполнением республиканского и
местных бюджетов"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила взаимодействия органов финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан с органами прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел и финансовой полиции Республики Казахстан (далее - Правила) определяют порядок взаимодействия Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - государственный орган контроля) с органами прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел и финансовой полиции (далее - правоохранительный орган) в случаях выявления признаков преступлений должностных лиц объектов контроля в использовании средств республиканского и местных бюджетов.
2. В деятельности государственного органа контроля во взаимодействии с правоохранительным органом одним из основных вопросов является контроль за целевым использованием средств республиканского и местных бюджетов.
2. Организация взаимодействия
3. Государственный орган контроля проводит плановый и внеплановый контроль.
Плановый контроль за использованием бюджетных средств государственным органом контроля осуществляется в соответствии с утвержденным Планом проведения контроля, составленным на основании представленных предложений правоохранительных органов два раза в год к 10 июня и к 10 декабря текущего года.
Внеплановый контроль за использованием бюджетных средств государственным органом контроля проводится согласно пункту 5 статьи 11  Закона  Республики Казахстан "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов" при наличии постановления органа уголовного преследования о производстве проверки по фактам нарушений в использовании средств республиканского и местных бюджетов.
Предложения по проведению планового и внепланового контроля правоохранительным органом вносятся государственному органу контроля.
4. Руководитель государственного органа контроля, получив постановление правоохранительного органа о проведении контроля, обязан в трехдневный срок письменно уведомить правоохранительный орган о возможности и сроках начала проведения контроля.

2002 ж. 4 қыркүйек N 566
бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауiпсiздiк комитетi төрағасының
2002 ж. 8 тамыз N 145
бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Қаржы
полициясы агенттiгi төрағасының
2002 ж. 8 тамыз N 101 бұйрығымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қаржы бақылау
комитетiнiң  "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң
атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы бойынша Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк, iшкi iстер органдарымен және қаржы полициясымен
өзара iс-қимыл жасасу
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы бөлiм
1. Осы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы бақылау комитетiнiң Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауіпсiздiк, Ішкi iстер органдарымен және қаржы полициясымен өзара iс-қимыл жасасу ережесі (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы бақылау комитетiнiң (бұдан әрi - мемлекеттiк бақылау органы) республикалық және жергiлiктi бюджеттердің қаражатын пайдалануда бақылау объектілерi лауазымды тұлғаларының қылмыстық белгiлерiн анықтаған жағдайда прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, ішкі істер және қаржы полициясы органдарымен (бұдан әрi - құқық қорғау органы) өзара iс-қимыл жасасу тәртiбiн анықтайды.
2. Мемлекеттiк бақылау органының құқық қорғау органымен өзара іс-қимыл жасасу қызметiндегi басым мәселелердiң бірi республикалық және жергілікті бюджеттер қаражатының мақсатты пайдаланылуын бақылау болып табылады.
2. Өзара iс-қимыл жасасуды ұйымдастыру
3. Мемлекеттік бақылау органы жоспарлы және жоспардан тыс бақылау жүргiзедi.
Бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуын жоспарлы бақылауды мемлекеттiк бақылау органы мемлекеттік бақылаушы және құқық қорғау органының берген ұсыныстарының негiзiнде жасалған Бақылау жүргізу жоспарына сәйкес жылына екi рет ағымдағы жылдың 10 маусымына және 10 желтоқсанына жүзеге асырады.
Бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуын жоспардан тыс бақылауды мемлекеттік бақылау органы "Республикалық және жергілiктi бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  5-тармағына сәйкес қылмыстық қудалау органының республикалық және жергiліктi бюджеттердің қаражатын пайдалануда тәртiп бұзушылық фактiлерi бойынша тексеру жүргізу туралы қаулысы болған кезде жүргізедi.
Құқық қорғау органы жоспарлы және жоспардан тыс бақылау жүргізу жөнiндегi ұсыныстарды мемлекеттік бақылау органына енгiзедi.
4. Мемлекеттік бақылау органының басшысы құқық қорғау органының тексеру жүргізу туралы қаулысын алып, үш күндiк мерзiмде құқық қорғау органын бақылау жүргізу мүмкіндiктері мен оны бастау мерзiмдерi хабардар етуге мiндетті.

5. При проведении контроля в служебном помещении правоохранительного органа по изъятым им документам работнику государственного органа контроля (далее - работник контроля) предоставляется отдельное рабочее место с необходимым техническим обеспечением, с дачей при необходимости пояснений по вопросам, относящимся к проведению контроля.
6. При согласовании программы контроля уточняются вопросы, относящиеся к компетенции государственного органа контроля, круг должностных и материально-ответственных лиц объекта контроля, присутствие которых необходимо при проведении контроля.
7. В случае отказа должностных лиц объекта контроля предоставить необходимые документы, либо возникновения иных препятствий при проведении контроля правоохранительный орган, по поручению которого проводится контроль, способствует беспрепятственному и своевременному предоставлению работнику контроля необходимых документов, предупреждает возможное противодействие со стороны должностных лиц объекта контроля.
8. Работник контроля своевременно информирует правоохранительный орган об угрозе личной безопасности, о ставших известными ему других мерах, принимаемых объектом контроля по противодействию в проведении контроля, выполняет рекомендации правоохранительного органа по указанным вопросам.
3. Проведение контроля
9. В необходимых случаях при проведении контроля правоохранительный орган оказывает содействие в поиске адресов местонахождения объектов контроля по запросам работника контроля, присутствие должностных, материально-ответственных лиц, либо лиц, выполняющих управленческие функции объекта контроля, работающих как во время проведения контроля, так и в другие периоды, и получение объяснений от них.
10. Работник контроля в ходе проверки может ставить вопрос перед правоохранительным органом о корректировке программы контроля по содержанию и срокам. Указанные корректировки вопросов и сроков проведения контроля допускаются только на взаимосогласованной основе руководства государственного органа контроля и правоохранительного органа.
4. Составление акта проведения контроля
и оформление результатов контроля
11. Работник контроля результаты контроля оформляет актом проведения контроля (далее - Акт) с приложением к нему копий документов, а по возбужденному уголовному делу оригиналов документов, объяснений должностных и материально-ответственных лиц, на которые делаются соответствующие ссылки в тексте акта контроля.
12. В акте работником контроля не должны даваться морально-этические оценки действий должностных и материально-ответственных лиц, квалифицироваться их поступки, намерения и цели, применяться понятия и фразы, имеющие заведомо оценочный или обвинительный смысл.

5. Алған құжаттар бойынша құқық қорғау органының қызметтiк үй-жайында бақылау жүргiзу кезiнде мемлекеттiк бақылау органының қызметкерiне (бұдан әрi - бақылау қызметкерi) қажет болған кезде бақылау жүргізуге қатысты мәселелер бойынша түсiндiрулер бере отырып, қажеттi техникалық қамтамасыз етуi бар жеке жұмыс орны берiледi.
6. Бақылау бағдарламасын келiсу кезiнде мемлекеттік бақылау органының құзыретіне жататын мәселелер, бақылау жүргiзу кезiнде олардың қатысуы қажет бақылау объектiсiнің лауазымды және материалдық-жауапты тұлғаларының шеңберi нақтыланады.
7. Бақылау объектiсінің лауазымды тұлғалары қажетті құжаттарды беруден бас тартқан не бақылау жүргізу кезiнде өзге кедергiлер туындаған жағдайда оның тапсырмасы бойынша бақылау жүргiзiлетін құқық қорғау органы бақылау қызметкерiне қажеттi құжаттарды кедергісiз және уақытылы берiлуіне ықпал етедi, бақылау объектiсі лауазымды тұлғаларының тарапынан мүмкiн қарсы iс-әрекеттердi ескертедi.
8. Бақылау қызметкерi жеке қауіпсiздігіне төнген қатер туралы, бақылау жүргiзуге қарсы iс-қимыл бойынша бақылау объектісі қабылдайтын оған белгілі болған басқа да шаралар туралы құқық қорғау органын хабардар етедi, көрсетiлген мәселелер жөнінде құқық қорғау органының ұсынымдарын орындайды.
3. Бақылау жүргiзу
9. Бақылау жүргізу кезінде қажет болған жағдайларда құқық қорғау органы бақылау қызметкерінің сұрау салулары бойынша бақылау объектілерiнiң орналасқан орнының мекен-жайларын iздестiруге, бақылау жүргiзу уақытында болсын, басқа кезеңдерде болсын жұмыс iстейтін бақылау объектiсінiң лауазымдық, материалдық-жауапты тұлғаларының не басқару функцияларын орындайтын тұлғалардың болуына және олардан түсінiктер алуға жәрдемдеседi.
10. Бақылау қызметкерi тексеру барысында құқық қорғау органының алдына бақылау бағдарламасын мазмұны мен мерзiмдерi бойынша түзету туралы мәселе қоя алады. Бақылау жүргiзу мәселелерi мен мерзімдерін көрсетілген түзетуге мемлекеттік бақылау органы мен құқық қорғау органы басшылығының өзара келiскен негізінде ғана жол беріледi.
4. Бақылау жүргiзу актiсiн жасау және бақылау
нәтижелерiн ресiмдеу
11. Бақылау қызметкерi бақылау нәтижелерiн бақылау жүргізу актісімен (бұдан әрi - акт) оған құжаттардың көшiрмелерiн, ал қозғалған қылмыстық ic бойынша құжаттардың, лауазымды және материалдық-жауапты тұлғалардың түсiндiрулерiн қоса бере отырып, ресiмдейдi, оларға бақылау актiсiнiң мәтiнінде тиiстi сiлтемелер жасалады.
12. Актiде бақылау қызметкері лауазымды және материалдық-жауапты тұлғалардың iс-әрекетiне моральдық-этикалық баға бермеуі, олардың әрекеттерi, ниетi мен мақсаты бiлiктілік деп танылмауы, жалған бағалық немесе кінә тағу ойы бар ұғымдар мен фразаларды қолданбауы керек.

13. Работник контроля до завершения проверки письменно информирует правоохранительный орган о результатах проверки по ранее согласованным вопросам, которые не были проверены, либо проверены не в полном объеме, с указанием причин и предложений по их завершению.
14. Акт подписывается работником контроля - исполнителем и направляется руководителю объекта контроля для ознакомления и подписания им, главным бухгалтером, а при необходимости и другими должностными лицами в течение текущего, либо следующего рабочего дня после завершения проверки.
15. При наличии возражений или замечаний по акту со стороны руководителя или главного бухгалтера объекта контроля, руководитель государственного органа контроля рассматривает полученные возражения и в недельный срок со дня поступления возражений дает заключение руководителю объекта контроля, после чего акт считается подписанным.
16. Акт, после его оформления и дополнения возражениями, замечаниями и заключением, должен быть предоставлен руководству государственного органа контроля не позднее следующего рабочего дня после его подписания, либо возвращения работника контроля из командировки.
17. В тех случаях, когда невозможно обеспечить для ознакомления и подписания акта присутствие лиц, указанных в пункте 15 настоящих Правил, акт подписывается только работником контроля, о чем составляется соответствующий документ.
5. Порядок передачи материалов контроля
в правоохранительные органы
18. Акт с приложениями в трехдневный срок после предоставления его руководству государственного органа контроля направляется по описи правоохранительному органу, по поручению которого проводился контроль.
19. По итогам проводимого по инициативе государственного органа контроля, при выявлении фактов недостач, хищений, злоупотреблений и иных правонарушений в финансово-хозяйственной деятельности объектов контроля, акты в трехдневный срок после завершения их оформления передаются в органы прокуратуры для принятия процессуального решения.
20. Передаваемые материалы контроля должны содержать:
1) сопроводительное письмо о фактах нарушений, подписанное руководителем государственного органа контроля;
2) акты, в том числе промежуточные, встречные, подписанные должностными лицами, в которых приводятся допущенные нарушения и их суммы со ссылкой на соответствующие нормативные правовые акты. К материалам контроля приобщаются заверенные копии документов, а по возбужденному уголовному делу оригиналы документов, относящихся к выявленным фактам (счета, ведомости, ордера, поручения банков, чеки, наряды, акты, приказы и иные документы), письменные объяснения и возражения должностных лиц, заключения государственного органа контроля (при наличии возражений по акту).

13. Бақылау қызметкерi тексеру аяқталғанға дейiн тексерiлген не оларды аяқтау жөнiндегi себептер мен ұсыныстарды көрсете отырып, толық көлемде тексерiлмеген бұрын келiсiлген мәселелер бойынша тексеру нәтижелерi туралы жұмыс тәртiбiмен құқық қорғау органын жазбаша хабардар етедi.
14. Актіге бақылау қызметкерi - орындаушы қол қояды және танысу мен қол қою үшiн тексеру аяқталғаннан кейінгі ағымдағы не келесi жұмыс күнінің iшінде бақылау объектiсiнiң басшысына, бас бухгалтерге, ал қажет болған кезде басқа да лауазымды тұлғаларға жiберіледі.
15. Бақылау объектiсі басшысының немесе бас бухгалтерінiң тарапынан акт бойынша қарсылықтар немесе ескертулер болған кезде мемлекеттiк бақылау органының басшысы түскен қарсылықтарды қарайды және қарсылықтар түскен күннен бастап бiр апта мерзiмде бақылау объектiсiнің басшысына қорытынды береді, содан кейiн актiге қол қойылды деп саналады.
16. Акт ресімделгеннен және қарсылықтармен, ескертулермен және қорытындылармен толықтырылғаннан кейiн оған қол қойылғаннан немесе бақылау қызметкерi іссапардан келгеннен кейiнгi келесi жұмыс күнінен кешіктiрілмей мемлекеттiк бақылау органының басшысына берiлуi тиiс.
17. Актiмен танысу және оған қол қою үшiн осы Ереженiң 15-тармағында көрсетiлген тұлғалардың қатысуын қамтамасыз ету мүмкiн болмаған жағдайда актiге бақылау қызметкерi ғана қол қояды, ол туралы келесi құжат жасалады.
5. Бақылау материалдарын құқық қорғау
органдарына беру тәртiбi
18. Акт қосымшаларымен бiрге мемлекеттiк бақылау органының басшысына берiлгеннен кейін үш күндiк мерзiмде оның тапсырмасы бойынша бақылау жүргiзiлген құқық қорғау органының тiзiмдемесi бойынша жіберіледi.
19. Мемлекеттік бақылау органының бастамасы бойынша жүргізілген тексерудiң қорытындысы бойынша, бақылау объектiсінің қаржы-шаруашылық қызметінде жетiспеушiліктер, талан-таражға салу, терiс пайдалану және өзге құқық бұзушылықтар фактілерi анықталған кезде актiлер ресiмдеу аяқталғаннан кейiн үш күндiк мерзiмде процессуалдық шешiм қабылдау үшін прокуратура органдарына берiледi.
20. Берiлетiн материалдар мыналарды:
1) мемлекеттiк бақылау органының басшысы қол қойған тәртiп бұзушылық фактiлерi туралы ілеспе хатты;
2) лауазымды тұлғалар қол қойған актiлердi, оның iшінде аралық, қарсы актiлердi қамтуы тиiс, онда жiберiлген тәртiп бұзушылықтар және тиiстi нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасала отырып олардың сомасы келтiрiледi. Бақылау материалдарына анықталған фактiлерге қатысты құжаттардың куәландырылған көшiрмесi ал қозғалған қылмыстық iс бойынша құжаттардың түпнұсқалары (шоттар, ведомостер, ордерлер, банктердің тапсырмалары, чектер, нарядтар, актiлер, бұйрықтар және өзге де құжаттар) лауазымды тұлғалардың жазбаша түсiндірулерi мен қарсылықтары, мемлекеттiк бақылау органының қорытындысы (актi бойынша қарсылықтар болған кезде) қосылады.

21. По письменным запросам правоохранительного органа, государственный орган контроля в трехдневный срок обязан предоставить дополнительные материалы, необходимые для принятия обоснованного решения.
22. Правоохранительный орган, в случаях, установленных законодательными актами в течение месяца информирует
государственный орган контроля о принятых мерах по материалам контроля, переданным в указанный орган.
6. Заключительные положения
23. При реализации материалов контроля в виде докладов и информации вышестоящим органам, правоохранительные органы обязательно указывают о совместном проведении контроля.
24. В целях усиления контроля за реализацией материалов контроля, государственный орган контроля и правоохранительные органы проводят полугодовые и годовые взаимные сверки итогов совместных мероприятий по прилагаемой форме.
Приложение
к Правилам взаимодействия Комитета
финансового контроля Министерства
финансов РК с органами прокуратуры,
национальной безопасности,
внутренних дел и финансовой полиции
РК по Закону РК "О контроле за
исполнением республиканского и
местных бюджетов", утвержденным
совместным приказом
Акт сверки
Управления Комитета финансового контроля по ______________ области с ________ по состоянию на _______ 200 __ года
N  |Наименование|Инициатор| Дата |Сумма расходов|Возме-|Исх.N|Дата |Дата  |
п/п|обревизован-|проведе- |окон- |произведенных |щено в|дата |воз- |пов-  |
|ного пред-  |ния реви-|чания |в нарушение   |ходе  |пере-|врата|торной|
|приятия     |зии      |реви- |действ. зако- |реви- |дачи |мате-|пере- |
|            |         |зии   |нодательства и|зии   |мате-|риа- |дачи  |
|            |         |      |нормативных   |      |риа- |лов и|дора- |
|            |         |      |актов         |      |лов  |при- |ботан-|
|            |         |      |______________|      |     |чина |ного  |
|            |         |      |всего|в т.ч.  |      |     |     |мате- |
|            |         |      |     |недостач|      |     |     |риала |
___|____________|_________|______|_____|________|______|_____|_____|______|
1 |     2      |    3    |  4   |  5  |   6    |  7   |  8  |  9  |  10  |
___|____________|_________|______|_____|________|______|_____|_____|______|
Продолжение таблицы
Дата|Занимаемая|Сумма |По направ-|По направленным|Отказано|По прекращенным
и N |должность,|возме-|ленным ма-|в суд уголовным|в воз-  |делам, отказным
воз-|Ф.И.О. лиц|щенных|териалам  |делам предъяв- |буждении|материалам прок.
буж-|в отноше- |расхо-|принято   |лен иск        |уголовн.|предъявлен иск
ден-|нии кото- |дов в |иное реше-|_______________|дела N  |_______________
ного|рых воз-  |ходе  |ние       |в чью |на сумму|и дата, |в чью |на сумму
дела|буждено   |предв.|          |пользу|        |ст. УПК |пользу|
|уголовное |след- |          |      |        |        |      |
|дело      |ствия |          |      |        |        |      |
____|__________|______|__________|______|________|________|______|_________
11 |    12    |  13  |    14    |  15  |   16   |   17   |  18  |    19
____|__________|______|__________|______|________|________|______|_________
Примечание: составляется к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Место подписи ____________________ КФК МФ РК
(Ф.И.О., должность)
Место подписи ____________________ Правоохранительный орган
(Ф.И.О., должность)

21. Құқық қорғау органының жазбаша сұрау салулары бойынша мемлекеттiк бақылау органы үш күндiк мерзiмде негiздi шешiм қабылдау үшiн қажет қосымша материалдарды беруге мiндеттi.
22. Құқық қорғау органы заң актiлерiнде белгiленген жағдайларда бiр айдың iшiнде көрсетiлген органдарға берiлген бақылау материалдары бойынша қабылданған шаралар туралы мемлекеттiк бақылау органын хабардар етедi.
6. Қорытынды ережелер
23. Жоғары тұрған органдарға баяндамалар және ақпараттар түрiнде бақылау материалдарын iске асыру кезiнде құқық қорғау органдары мiндеттi түрде бақылауды бiрлесiп жүргiзгендiгi туралы көрсетедi.
24. Бақылау материалдарының iске асырылуын бақылауды күшейту мақсатында мемлекеттiк бақылау органы және құқық қорғау органдары қоса берiлiп отырған нысан бойынша бiрлескен iс-шаралардың қорытындыларын жарты жылдық және жылдық өзара салыстыруларды жүргiзедi.
бірлескен бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қаржы бақылау комитетінің "Республикалық және
жергілікті бюджеттердің атқарылуын бақылау
туралы" Қазақстан Республикасының заңы бойынша
Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық
қауіпсіздік, ішкі істер органдарымен және қаржы
полициясымен өзара іс-қимыл жасасу ережесіне
қосымша
Қаржы бақылау комитетінің ______________ облысы бойынша басқармасының 200__ жылғы _______ бастап _____ қоса алғандағы жағдай бойынша
Тексеру актісі
--------------------------------------------------------------------
р/р!Тексерілген !Тексеру   !Тексерудің!Қолд.заңнаманы!Текс. !Мате.
N !кәсіпорынның!жүргізудің!аяқталу   !және норматив.!серу  !риал.
!атауы       !бастамашы.!мерзімі   !актілерді бұза!барыс.!дарды
!            !          !          !отырып жүргіз.!ында  !беру
!            !          !          !ілген шығыстар!өтелге!шығ.
!            !          !          !дың сомасы    !ні    !N және
!            !          !          !--------------!      !күні
!            !          !          !барлығы! с.і. !      !
!            !          !          !       !жеткі.!      !
!            !          !          !       !ліксіз!      !
--------------------------------------------------------------------
1 !      2     !    3     !    4     !   5   !  6   !   7  !  8
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------
Материалдарды!Әзірленген!Қозғалған!Қылмыстық   !Алдын-ала  !Жіберіл.
қайтару күні !материалды!істің    !іс қозғалған!тексеру-   !ген ма.
және себебі  !қайта беру!күні     !тұлғалардың !барысында  !териал.
!күні      !және N   !тегі,аты-жөні!өтелген   !дар бойы
!          !         !            !шығыстардың!нша өзге
!          !         !            !сомасы     !шешім
!          !         !            !           !қабыл.
!          !         !            !           !данды  --------------------------------------------------------------------
9        !     10   !    11   !     12     !     13    !     14
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
-------------------------------------------------
Сотқа жіберілген !Қылмыстық іс !  Қысқартылған
қылмыстық істер  !қозғаудан    !    іс, бас
бойынша талап    !бас тартылды !   тартылған
қойылды          !N және күні  !  материалдар
-----------------!ҚПК бабы     ! бойынша талап
кімнің   !сомаға !             ! қою тоқтатылды
пайдасына!       !             !-----------------
!       !             ! кімнің  !сомаға
!       !             !пайдасына!
-------------------------------------------------
15   !   16  !      17     !    18   !  19
-------------------------------------------------
Ескерту: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне жасалады
Қол орны _________________________ ҚР ҚМ ҚБК
(Т.А.Ж. лауазымы)
Қол орны _________________________ Құқық қорғау органы
(Т.А.Ж. лауазымы)