Об утверждении Перечня специальностей среднего профессионального образования Республики Казахстан
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 639. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2002 года N 1981. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 348.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 20.07.2009 № 348 .
В соответствии со статьей 30 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании" приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Перечень специальностей среднего профессионального образования Республики Казахстан.
2. Департаменту начального и среднего профессионального образования (К.А. Лекер) представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр
Утвержден приказом
Министра образования и
науки Республики Казахстан
Перечень
специальностей среднего профессионального образования
Республики Казахстан
Код спе-|Профиль образова-|  Квалификация   |Нормативный срок освоения об-
циаль-  |ния, наименования|                 |разовательных программ сред-
ности   |специальностей   |                 |него профессионального обра-
профес- |                 |                 |зования (в годах, месяцах)
сиональ-|                 |                 |______________________________
ного об-|                 |                 |на базе  |на базе |на базе
разова- |                 |                 |основного|среднего|начального
ния РК  |                 |                 |общего   |общего  |профессио-
|                 |                 |образо-  |образо- |нального
|                 |                 |вания    |вания   |образования
|                 |                 |         |        |по родст-
|                 |                 |         |        |венным
|                 |                 |         |        |профессиям
|                 |                 |         |        |и специ-
|                 |                 |         |        |альностям
|                 |                 |         |        |(не менее)
________|_________________|_________________|_________|________|___________
1    |       2         |       3         |    4    |   5    |    6
________|_________________|_________________|_________|________|___________
0100000  Естественно-научные специальности
___________________________________________________________________________

Қазақстан Республикасының кәсіптік орта білім беру мамандықтарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 639 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 23 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1981. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 20 шілдедегі N 348 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2009.07.20  N 348Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Білім туралы" Заңының 30-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының кәсіптік орта білім беру мамандықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Кәсіптік бастауыш және орта білім департаменті (Қ.А.Лекер) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2002 жылғы 2 қыркүйектегі
N 639 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының кәсіптік орта білім беру
жүйесіндегі мамандықтар тізбесі
____________________________________________________________________
Қазақстан|                  |   Біліктілігі    |Орта кәсіптік білім
Республи.|Білім беру бейіні,|                  | бағдарламаларын
касындағы|мамандықтың атауы |                  |игеретін нормативтік
орта   |                  |                  |оқу мерзімі(жылмен,
кәсіптік |                  |                  |          айымен)
білімнің |                  |                  |____________________
коды   |                  |                  |Негізгі|Жалпы |Бас.
|                  |                  |  орта | орта |тауыш
|                  |                  | білім | білім|кәс.
|                  |                  | база. | база.|іптік
|                  |                  | сында |сында |білім
|                  |                  |       |      |база.
|                  |                  |       |      |сында
|                  |                  |       |      |(кем
|                  |                  |       |      |емес)
____________________________________________________________________
1               2                 3              4       5     6
____________________________________________________________________                0100000 - Жаратылыстану-ғылыми мамандықтары

0101002  Гидрология                          3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0101012                    Техник-гидролог
0102002  Метеорология                        3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0102012                    Техник-метеоролог
0102022                    Техник-
агрометеоролог
0102032                    Гидрометнаблю-
датель
___________________________________________________________________________
0200000 Гуманитарные специальности
___________________________________________________________________________
0201002  Право и                             2 года     1 год
организация                         10 мес.    10 мес.
социального
обеспечения
0201012                    Специалист в
организациях
социальной защиты
населения
0202002  Правоохрани-                                   1 год
тельная                                        11 мес.
деятельность
0202012                    Юрист
0203002  Криминалис-                                    1 год
тическая                                       10 мес.
экспертиза
0203012                    Эксперт
криминалист
0204002  Социальная                          2 года     1 год
работа                              10 мес.    10 мес.
0204012                    Специалист
по социальной
работе
0205002  Правоведение                        2 года     1 год
10 мес.    10 мес.
0205012                    Юрист
0206002  Патентоведение                      2 года     1 год
10 мес.    10 мес.
0206012                    Техник-
патентовед
0207002  Частная сыскная                     2 года     1 год
деятельность                        10 мес.    10 мес.
0207012                    Детектив
0208002  Госавто-                            2 года     1 год
инспекция                           10 мес.    10 мес.
0208012                    Инспектор
дорожной полиции
__________________________________________________________________________
0300000 Специальности образования
___________________________________________________________________________
0301002  Дошкольное                          3 года     2 года
воспитание                          10 мес.    10 мес.
0301012                    Воспитатель
дошкольных
учреждений
0302002  Внешкольная и                       3 года     2 года
внеклассная                         10 мес.    10 мес.
воспитательная
работа
0302012                    Педагог,
организатор
дополнительного
образования
0302022                    Организатор
внеклассной
работы
0303002  Математика                          3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0303012                    Учитель
математики
основной школы

0101002 Гидрология                                  3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0101012                      Техник-гидролог
0102002 Метрология                                  3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0102012                      Техник-метеоролог
0102022                      Техник-агрометеоролог
0102032                      Гидрометбақылаушы
0200000 - Гуманитарлық-әлеуметтік мамандықтар
0201002 Құқық және әлеумет.                         2 жыл   1 жыл
тік қамтамасыз етуді                        10 ай   10 ай
ұйымдастыру
0201012                       Халықты әлеуметтік
қорғау ұйымдары
маманы
0202002 Құқық қорғау қызметі                        1 жыл
11 ай
0202012                       Заңгер
0203002 Криминалистік                               1 жыл
сараптау                                    10 ай
0203012                       Сараптаушы криминалист
0204002 Әлеуметтік іс                               2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0204012                       Әлеуметтік іс
жөніндегі маман
0205002 Құқықтану                                   2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0205012                       Заңгер
0206002 Патенттану                                  2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0206012                       Патенттанушы технигі
0207002 Жеке тыңшылық жұмыс                         2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0207012                       Детектив
0208002 Мемлекеттік                                 2 жыл   1 жыл
автоинспекция                               10 ай   10 ай
0208012                       Жол полициясы
инспекторы
0300000 - Білім беру мамандықтары
0301002 Мектепке дейінгі                            3 жыл   2 жыл
тәрбие                                      10 ай   10 ай
0301012                       Мектепке дейінгі
балалар мекемесінің
тәрбиешісі
0302002 Мектептен тыс және                          3 жыл   2 жыл
сыныптан тыс                                10 ай   10 ай
тәрбиелік жұмыс
0302012                       Педагог, қосымша
білім берудің
ұйымдастырушысы
0302022                       Сыныптан тыс жұмысты
ұйымдастырушы
0303002 Математика                                  3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0303012                       Негізгі мектептің
математика мұғалімі

0304002  Физика                              3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0304012                    Учитель
физики основной
школы
0305002  Уйгурский язык                      3 года     2 года
и литература                        10 мес.    10 мес.
0305012                    Учитель
уйгурского языка
и литературы
основной школы
0306002  Казахский язык                      3 года     2 года
и литература                        10 мес.    10 мес.
0306012                    Учитель
казахского языка
и литературы
основной школы
0307002  Казахский язык                      3 года     2 года
и литература в                      10 мес.    10 мес.
школах с него-
сударственным
языком обучения
0307012                    Учитель
казахского языка
и литературы в
школах с
негосударственным
языком обучения
основной школы
0308002  Русский язык и                      3 года     2 года
литература                          10 мес.    10 мес.
0308012                    Учитель русского
языка и
литературы
основной школы
0309002  Русский язык и                      3 года     2 года
литература в                        10 мес.    10 мес.
школах с него-
сударственным
языком обучения
0309012                    Учитель русского
языка и
литературы в
школах с негосу-
дарственным
языком обучения
основной школы
0310002  Физическая                          3 года     2 года
культура                            10 мес.    10 мес.
0310012                    Учитель
физической
культуры основной
школы
0310022                    Тренер-
преподаватель по
спорту
0311002  Основы                              2 года     1 год
безопасности                        10 мес.    10 мес.
жизнедеятель-
ности и
валеология
0311012                    Учитель основы
безопасности
жизнедеятельности
и валеологии
основной школы
0312002  Валеология                          2 года     1 год
10 мес.    10 мес.
0312012                    Учитель
валеологии
основной школы
0313002  Профессиональное                    3 года     2 года    1 год
обучение                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
(по отраслям)
0313012                    Мастер
производственного
обучения, техник
по стандартизации
0313022                    Мастер
производственного
обучения,
техник-электрик
сельскохозяйст-
венного
производства
0313032                    Мастер
производственного
обучения, техник-
механик по
обслуживанию и
ремонту
автомобильного
транспорта
0313042                    Мастер
производственного
обучения, техник-
инспектор по
организации
дорожного
движения
0313052                    Мастер
производственного
обучения, техник-
технолог швейного
производства
0313062                    Мастер
производственного
обучения, техник-
технолог по
продукции
предприятий
питания
0313072                    Мастер
производственного
обучения, техник-
строитель
широкого профиля
0313082                    Мастер
производственного
обучения, техник-
механик по
механизации
сельскохозяйст-
венного
производства
0313092                    Мастер
производственного
обучения, техник-
электронщик по
вычислительным
машинам
0313102                    Мастер
производственного
обучения, техник-
программист по
программному
обеспечению
вычислительной
техники

0304002 Физика                                      3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0304012                       Негізгі мектептің
физика мұғалімі
0305002 Ұйғыр тілі және                             3 жыл   2 жыл
әдебиеті                                    10 ай   10 ай
0305012                       Негізгі мектептің
ұйғыр тілі және
әдебиеті мұғалімі
0306002 Қазақ тілі мен                              3 жыл   2 жыл
әдебиеті                                    10 ай   10 ай
0306012                       Негізгі мектептің
қазақ тілі және
әдебиеті мұғалімі
0307002 Мемлекеттік тілде                           3 жыл   2 жыл
оқымайтын мектептер.                        10 ай   10 ай
дегі қазақ тілі және
әдебиеті
0307012                       Мемлекеттік тілде
оқымайтын негізгі
мектептің қазақ тілі
және әдебиеті
мұғалімі
0308002 Орыс тілі мен                               3 жыл   2 жыл
әдебиеті                                    10 ай   10 ай
0308012                       Негізгі мектептің
орыс тілі және
әдебиеті мұғалімі
0309002 Мемлекеттік тілде                           3 жыл   2 жыл
оқымайтын мектептер.                        10 ай   10 ай
дегі орыс тілі және
әдебиеті
0309012                       Мемлекеттік тілде
оқымайтын негізгі
мектептің орыс тілі
және әдебиеті
мұғалімі
0310002 Дене тәрбиесі                               3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0310012                       Негізгі мектептің
дене шынықтыру
мұғалімі
0310022                       Спорт бойынша
тренер-оқытушы
0311002 Өмір сүру қауіпсіз.                         2 жыл   1 жыл
дігі негіздері және                         10 ай   10 ай
валеология
0311012                       Негізгі мектептің
өмір сүру қауіпсіз.
дігі негіздері және
валеология мұғалімі
0312002 Валеология                                  2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0312012                       Негізгі мектептегі
валеология мұғалімі
0313002 Кәсіптік оқыту                            3 жыл  2 жыл 1 жыл
(салалар бойынша)                          10 ай  10 ай 10 ай
0313012                       Кәсіптік оқыту шебері,
стандартизация,
сертификация жөнін.
дегі техник
0313022                       Кәсіптік оқыту шебері,
ауыл шаруашылығы
өнеркәсібінің техник-
электригі
0313032                       Кәсіптік оқыту шебері,
автомобиль көлігін
жөндеу және
қызмет көрсету
техник-механигі
0313042                       Кәсіптік оқыту шебері,
жол қозғалысын ұйым.
дастыру жөніндегі
техник-инспекторы
0313052                       Кәсіптік оқыту шебері,
тігін өнеркәсібінің
техник-технологы
0313062                       Кәсіптік оқыту шебері,
тамақ өндіру өнер.
кәсібі жөніндегі
техник-технологы
0313072                       Кәсіптік оқыту шебері,
кең профилді техник-
құрылысшы
0313082                       Кәсіптік оқыту шебері,
ауылшаруашылық өнер.
кәсібін механизация.
лау техник-механигі
0313092                       Кәсіптік оқыту шебері,
есептеу машинасының
техник-электроншигі
0313102                       Кәсіптік оқыту шебері,
есептеу техникасын
бағдарламамен қамта.
масыз ету жөніндегі
техник-программист

0314002  Преподавание в                      3 года     2 года
начальных                           10 мес.    10 мес.
классах
0314012                    Учитель в
начальных классах
0315002  Изобразительное                     3 года     2 года
искусство и                         10 мес.    10 мес.
черчение
0315012                    Учитель
изобразительного
искусства и
черчения
основной школы
0316002  Иностранный язык                    3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0316012                    Учитель
иностранного
языка основной
школы
0317002  Социальная                          3 года     2 года
педагогика                          10 мес.    10 мес.
0317012                    Социальный
педагог
0318002  Технология                          3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0318012                    Учитель
технологии
основной школы
0319002  Образование                         3 года     2 года
от 3-х до 10 лет                    10 мес.    10 мес.
0319012                    Воспитатель
дошкольных
учреждений,
предшкольных
групп, учитель
начальных
классов
0319022                    Гувернер
0320002  Организация                         3 года     2 года
социально-                          10 мес.    10 мес.
реабилитационной
работы с
глухими, слепыми
и немыми
0320012                    Преподаватель
(в системе
образования по
специальному
обучению)
0320022                    Учитель-
дефектолог
0320032                    Учитель-логопед
0321002  Узбекский язык                      3 года     2 года
и литература                        10 мес.    10 мес.
0321012                    Учитель
узбекского языка
и литературы
основной школы
0322002  Музыкальное                         3 года     2 года
образование                         10 мес.    10 мес.
0322012                    Учитель музыки
основной школы
0323002  Преподавание                        3 года     2 года
информатики и                       10 мес.    10 мес.
вычислительной
техники
0323012                    Учитель
информатики и
вычислительной
техники
_________________________________________________________________________
0400000 Медицинские специальности
_________________________________________________________________________
0401002  Лечебное дело                       3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0401012                    Фельдшер общей
практики
0402002  Акушерское дело                     3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0402012                    Акушер общей
практики
0403002  Гигиена и                           3 года     2 года
эпидемиология                       10 мес.    10 мес.
0403012                    Гигиенист-
эпидемиолог

0314002 Бастауыш сыныптарды                         3 жыл   2 жыл
оқыту                                       10 ай   10 ай
0314012                       Бастауыш сынып
мұғалімі
0315002 Бейнелеу өнері және                         3 жыл   2 жыл
сызу                                        10 ай   10 ай
0315012                       Негізгі мектептің
бейнелеу өнері және
сызу мұғалімі
0316002 Шетел тілі                                  3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0316012                       Негізгі мектептің
шетел тілі мұғалімі
0317002 Әлеуметтік педагогика                       3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0317012                       Әлеуметтік педагог
0318002                       Технология            3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0318012                       Негізгі мектептің
технология мұғалімі
0319002 3 жастан 10 жасқа                           3 жыл   2 жыл
дейінгі балалар                             10 ай   10 ай
білімі
0319012                       Мектепке дейінгі
балалар мекемесі
тәрбиешісі, мектепке
дейінгі топ тәрбие.
шісі, бастауыш сынып
мұғалімі
0319022                       Отбасылық тәрбиешісі
0320002 Саңыраулар, соқырлар                        3 жыл   2 жыл
және мылқаулармен                           10 ай   10 ай
әлеуметтік реабили.
тациялық жұмыс
0320012                       Оқытушы (білім беру.
дің арнайы оқыту
жүйесінде)
0320022                       Дефектолог-мұғалім
0320032                       Логопед-мұғалім
0321002 Өзбек тілі мен                              3 жыл   2 жыл
әдебиеті                                    10 ай   10 ай
0321012                       Негізгі мектептегі
өзбек тілі мен
әдебиеті мұғалімі
0322002 Музыкалық білім беру                        3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0322012                       Негізгі мектептің
музыка пәні мұғалімі
0323002 Информатика және                            3 жыл   2 жыл
есептеуіш техникасын                        10 ай   10 ай
оқыту
0323012                       Информатика және
есептеу техникасының
мұғалімі
0400000 - Медициналық мамандықтар
0401002 Емдеу жұмысы                                3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0401012                       Жалпы практикалық
фельдшер
0402002 Акушерлік жұмыс                             3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0402012                       Жалпы практикалық
акушер
0403002 Гигиена және                                3 жыл   2 жыл
эпидемиология                               10 ай   10 ай
0403012                       Гигиенист-эпидемиолог

0404002  Стоматология                        3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0404012                    Ассистент
стоматолога
0404022                    Дантист
0405002  Стоматология                        2 года     1 год
ортопедическая                      10 мес.    10 мес.
0405012                    Зубной техник
0406002  Фармация                            2 года     1 год
10 мес.    10 мес.
0406012                    Фармацевт
0407002  Сестринское дело                    3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0407012                    Медицинская
сестра общей
практики
0408002  Лабораторная                        3 года     2 года
диагностика                         10 мес.    10 мес.
0408012                    Помощник
врача-лаборанта
0409002  Медицинская                         3 года     2 года
оптика                              10 мес.    10 мес.
0409012                    Техник-оптик
0409022                    Оптик-офтальмолог
___________________________________________________________________________
0500000 Ветеринария
___________________________________________________________________________
0501002  Ветеринария                         3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0501012                    Ветеринарный
фельдшер
0502002  Лабораторное                        3 года     2 года
дело                                10 мес.    10 мес.
0502012                    Ветеринарный
фельдшер-лаборант
0503002  Ветеринарная                        3 года     2 года
санитария                           10 мес.    10 мес.
0503012                    Ветеринарный
фельдшер-
инспектор
0600000 Специальности искусства и культуры
__________________________________________________________________________
0601002  Библиотечное                        2 года     1 год
дело                                10 мес.    10 мес.
0601012                    Библиотекарь
0601022                    Составитель
каталога
0602002  Светорежиссура                      3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0602012                    Техник по
светорежиссуре
0603002  Социально-                          3 года     2 года
культурная                          10 мес.    10 мес.
деятельность и
народное
художественное
творчество
0603012                    Педагог,
организатор
хореографического
коллектива
0603022                    Педагог,
организатор
оркестра
(ансамбля)
народных
инструментов
0603032                    Педагог,
организатор
кружка
декоративно-
прикладного
искусства
0603042                    Педагог,
организатор
занятий по музыке
в детских
учреждениях
0603052                    Педагог,
организатор
самодеятельного
театрального
коллектива
0603062                    Педагог,
организатор
массовых
представлений
0603072                    Педагог,
организатор
менеджер
культурно-
массовых
представлений

0404002 Стоматология                                3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0404012                       Стоматолог көмекшісі
0404022                       Дантист
0405002 Ортопедиялық                                2 жыл   1 жыл
стоматология                                10 ай   10 ай
0405012                       Тіс технигі
0406002 Фармация                                    2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0406012                       Фармацевт
0407002 Мейірбике ісі                               3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0407012                       Жалпы практика
медбикесі
0408002 Лабораториялық                              3 жыл   2 жыл
диагностика                                 10 ай   10 ай
0408012                       Дәрігер көмекшісі-
лаборант
0409002 Медициналық оптика                          3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0409012                       Оптик-техник
0409022                       Оптик-офтальмолог
0500000 - Ветеринарлық мамандықтар
0501002 Ветеринария                                 3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0501012                       Ветеринарлық фельдшер
0502002 Лабораториялық іс                           3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0502012                       Ветеринар-фельдшер-
лаборант
0503002 Ветеринарлық санитария                      3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0503012                       Ветеринар-фельдшер-
инспектор
0600000 - Өнер және мәдениет мамандықтары
0601002 Кітапхана жұмысы                            2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0601012                       Кітапханашы
0601022                       Каталог құрастырушы
0602002 Жарық режиссурасы                           3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0602012                       Жарық режиссурасы
технигі
0603002 Мәдени-ағарту жұмысы                        3 жыл   2 жыл
және халықтық көркем.                       10 ай   10 ай
дік шығармашылық
0603012                       Педагог, хореография.
лық ұжымның ұйымдасты.
рушысы
0603022                       Педагог, халық аспап.
тар оркестрінің
(ансамблінің) ұйым.
дастырушысы
0603032                       Педагог, сәндік
қолданбалы өнер
үйірмесінің ұйымдасты.
рушысы
0603042                       Педагог, балалар
мекемесіндегі музыка
сабағының ұйымдасты.
рушысы
0603052                       Педагог, театрланды.
рылған көркем өнер.
паздар ұжымының
ұйымдастырушысы
0603062                       Педагог, көпшілік
көріністердің
ұйымдастырушысы
0603072                       Педагог, туризм және
мәдени көріністердің
ұйымдастырушысы

0604002  Инструментальное                    3 года     2 года
исполнительство                     10 мес.    10 мес.
0604012                    Преподаватель
детской
музыкальной
школы,
концертмейстер
0604022                    Артист оркестра,
ансамбля
0606002  Пение                               3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0606012                    Артист
(академического,
эстрадного)
пения
0607002  Хоровое                             3 года     2 года
дирижирование                       10 мес.    10 мес.
0607012                    Руководитель хора
0607022                    Преподаватель
детской
музыкальной школы
0608002  Теория музыки                       3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0608012                    Преподаватель
детской
музыкальной школы
0610002  Музыкальное                         3 года     2 года
искусство                           10 мес.    10 мес.
эстрады
0610012                    Артист
эстрадного пения
0611002                    Хореографическое
искусство
0611012  Артист балета                       с 7
класса
0611022                    Артист ансамбля   3 года     2 года
народного танца   10 мес.    10 мес.
0611032                    Артист театра     3 года     2 года
эстрады           10 мес.    10 мес.
0612002  Актерское                           3 года     2 года
искусство                           10 мес.    10 мес.
0612012                    Артист театра
драмы
0613002  Цирковое                            с 7        3 года
искусство                           класса     10 мес.
0613012                    Артист цирка
0614002  Театрально-                         3 года     2 года
декоративное                        10 мес.    10 мес.
искусство
(по профилю)
0614012                    Художник-мастер
0615002  Живопись                            3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0615012                    Художник-мастер
0615022                    Учитель
изобразительного
искусства
0616002  Скульптура                          3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
0616012                    Художник-мастер
0617002  Станковая                           3 года     2 года
живопись                            10 мес.    10 мес.
0617012                    Художник-мастер
0618002  Станковая                           3 года     2 года
графика                             10 мес.    10 мес.
0618012                    Художник-мастер
0619002  Декоративно-                        3 года     2 года
прикладное                          10 мес.    10 мес.
искусство и
народные
промыслы
0619012                    Художник-мастер

0604002 Аспапта орындаушылық                        3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0604012                       Балалар музыка
мектебі оқытушысы,
концертмейстер
0604022                       Оркестр, ансамбль
әртісі
0606002 Ән салу                                     3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0606012                       Әртіс (академиялық,
эстрадалық) әртісі
0607002 Хорда дирижерлік ету                        3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0607012                       Хор жетекшісі
0607022                       Балалар музыка
мектебі оқытушысы
0608002 Музыка теориясы                             3 жыл   2 жыл
(жанрлар бойынша)                           10 ай   10 ай
0608012                       Балалар музыка
мектебі оқытушысы
0610002 Эстрадалық музыка                           3 жыл   2 жыл
өнері                                       10 ай   10 ай
0610012                       Эстрадалық ансамбль
әртісі
0611002 Хореографиялық өнер
0611012                       Балет әртісі          7 сынып.
тан
0611022                       Халық би ансамблі     3 жыл   2 жыл
әртісі                10 ай   10 ай
0611032                       Эстрадалық театр      3 жыл   2 жыл
әртісі                10 ай   10 ай
0612002 Актерлық өнер                               3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0612012                       Драма театрының әртісі
0613002 Цирк өнері                                  7 сы.   3 жыл
ныптан  10 ай
0613012                       Цирк әртісі
0614002 Сәндік театр өнері                          3 жыл   2 жыл
(бейіні бойынша)                            10 ай   10 ай
0614012                       Суретші-шебер
0615002 Кескіндеме (живопись)                       3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0615012                       Суретші-шебер
0615022                       Бейнелеу өнері
мұғалімі
0616002 Мүсін (скульптор)                           3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0616012                       Суретші-шебер
0617002 Қондырғылы кескіндеме                       3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0617012                       Суретші-шебер
0618002 Қондырғылы сызба                            3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
0618012                       Суретші-шебер
0619002 Сәндік қолданбалы                           3 жыл   2 жыл
және халықтық                               10 ай   10 ай
кәсіпшілік өнер
(бейіні бойынша)
0619012                       Суретші-шебер

0620002  Реставрация,                                   2 года
консервация и                                  10 мес.
хранение
произведений
искусства
0620012                    Художник по
реставрации,
консервации и
сохранению
произведения
искусства
0622002  Художественное                      3 года     2 года
ткачество                           10 мес.    10 мес.
0622012                    Художник-мастер
0623002  Реставрация                                    3 года
архивных и                                     10 мес.
библиотечных
материалов
0623012                    Реставратор
архивных и
библиотечных
материалов
0624002  Реставрация                                    3 года    1 год
художественных                                 10 мес.   6 мес.
изделий и
декоративных
предметов
0624012                    Реставратор
художественных
изделий и
декоративных
предметов (из
кожи, меха,
ткани и др.)
0627002  Художественная                      3 года     2 года    1 год
обработка                           10 мес.    10 мес.   6 мес.
дерева
0627012                    Художник-мастер
0630002  Художественная                      3 года     3 года    1 год
керамика                            10 мес.    10 мес.   6 мес.
0630012                    Художник-мастер
0636002  Художественная                                 3 года    1 год
обработка                                      10 мес.   6 мес.
металла
0636012                    Художник-мастер
0639002  Архитектура                         3 года     2 года    1 год
10 мес.    10 мес.   6 мес.
0639012                    Техник-
архитектор
0640002  Дизайн                              3 года     2 года    1 год
(по профилю)                        10 мес.    10 мес.   6 мес.
0640012                    Художник-мастер
по дизайну
0641002  Художественная                      3 года     2 года    1 год
обработка кожи                      10 мес.    10 мес.   6 мес.
0641012                    Художник-мастер
___________________________________________________________________________
0700000 Экономические специальности
___________________________________________________________________________
0701002  Статистика                          2 года     1 год
10 мес.    10 мес.
0701012                    Статистик
0703002  Финансы                             2 года     1 год
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0703012                    Финансист
0705002  Экономика,                          2 года     1 год     10 мес.
бухгалтерский                       10 мес.    10 мес.
учет и аудит
(по отраслям)
0705012                    Бухгалтер-
аудитор
0705022                    Экономист-
бухгалтер

0620002 Өнер шығармаларын                                   2 жыл
сақтау, қорғау және                                 10 ай
қалпына келтіру
0620012                       Өнер шығармаларын
сақтау, қорғау және
қалпына келтіру
суретшісі
0622002 Көркем тоқымашылық                          3 жыл   2 жыл
өнері                                       10 ай   10 ай
0622012                       Суретші-шебер
0623002 Мұрағаттық және                                     3 жыл
кітапхана материалда.                               10 ай
рын қалпына келтіру
0623012                       Мұрағаттық және
кітапхана материал.
дарын қалпына
келтіруші
0624002 Көркемдік бұйымдар                              3 жыл 1 жыл
мен сәндік заттарды                             10 ай 6 ай
қалпына келтіру
0624012                       Көркемдік бұйымдар
мен сәндік заттарды
қалпына келтіруші
(матадан, теріден,
былғарыдан және
басқа бұйымдардан)
0627002 Ағашты көркемдеп                          3 жыл  2 жыл 1 жыл
өңдеу                                     10 ай  10 ай 6 ай
0627012                       Суретші-шебер
0630002 Көркем қыш бұйымдары                      3 жыл  2 жыл 1 жыл
10 ай  10 ай 6 ай
0630012                       Суретші-шебер
0636002 Металды көркемдік                                3 жыл 1 жыл
өңдеу                                            10 ай 6 ай
0636012                       Суретші-шебер
0639002 Сәулет                                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 6 ай
0639012                       Техник-сәулетші
0640002 Дизаин (бейіні                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
бойынша)                                   10 ай 10 ай 6 ай
0640012                       Дизаин жөніндегі
суретші-шебер
0641002 Теріні көркемдеп                            3 жыл 2 жыл
өңдеу                                       10 ай   10 ай
0641012                       Суретші-шебер
070000 - Басқару және экономика мамандықтары
0701002 Статистика                                  2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0701012                       Статист
0703002 Қаржылар (салалар                           2 жыл   1 жыл
бойынша)                                    10 ай   10 ай
0703012                       Қаржыгер
0705002 Экономика, бухгалтер.                      2 жыл 1 жыл 10 ай
лік есеп және аудит                         10 ай   10 ай
(салалар бойынша)
0705012                       Бухгалтер-аудитор
0705022                       Экономист-бухгалтер

0706002  Экспертиза                          2 года     1 год
качества                            10 мес.    10 мес.
потребительских
товаров
0706012                    Товаровед-
эксперт
0708002  Биржевая                            2 года     1 год
деятельность                        10 мес.    10 мес.
0708012                    Бухгалтер-
финансист
0711002  Коммерция                           2 года     1 год
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0711012                    Экономист
0711022                    Предприниматель
малого и
среднего бизнеса
0711032                    Брокер
0711042                    Маклер
0712002  Менеджмент                          2 года     1 год
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0712012                    Менеджер
0713002  Оценка                              3 года     2 года
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0713012                    Оценщик-эксперт
0714002  Налоговое дело                      2 года     1 год
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0714012                    Специалист
налоговой службы
0716002  Банковское дело                     3 года     2 года
6 мес.     6 мес.
0716012                    Специалист
банковского дела
0718002  Страховое дело                      2 года     1 год
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0718012                    Специалист
страхового дела
0719002  Таможенное дело                     2 года     1 год
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0719012                    Специалист
таможенный службы
0720002  Финансы и                           2 года     1 год
финансовое                          10 мес.    10 мес.
право
0720012                    Специалист в
области финансов
и финансового
права
0730002  Казначейское                        2 года     1 год
дело                                10 мес.    10 мес.
0730012                    Казначей
___________________________________________________________________________
0800000 Сфера обслуживания
__________________________________________________________________________
0802002  Ремонт и                            2 года     1 год
обслуживание                        10 мес.    10 мес.
сложной бытовой
техники
0802012                    Техник-механик
0808002  Домоведение                         2 года     1 год
10 мес.    10 мес.
0808012                    Техник-технолог
0810002  Ремонт и                            2 года     1 год     10 мес.
эксплуатация                        10 мес.    10 мес.
радиотехники и
телеаппаратуры
0810012                    Техник-
радиомеханик

0706002 Тұтыну тауарларының                         2 жыл   1 жыл
сапасын сараптау                            10 ай   10 ай
0706012                       Сарапшы-тауартанушы
0708002 Биржалық қызмет                             2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0708012                       Бухгалтер-қаржыгер
0711002 Коммерция (салалар                          2 жыл   1 жыл
бойынша)                                    10 ай   10 ай
0711012                       Экономист
0711022                       Шағын және орта
бизнес кәсіпкері
0711032                       Брокер
0711042                       Маклер
0712002 Менеджмент (салалар                         2 жыл   1 жыл
бойынша)                                    10 ай   10 ай
0712012                       Менеджер
0713002 Бағалау (салалар                            3 жыл   2 жыл
бойынша)                                    10 ай   10 ай
0713012                       Бағалаушы-сарапшы
0714002 Салық ісі (салалар                          2 жыл   1 жыл
бойынша)                                    10 ай   10 ай
0714012                       Салық қызметі маманы
0716002 Банк ісі                                    3 жыл   2 жыл
6 ай    6 ай
0716012                       Банк ісі маманы
0718002 Сақтандыру ісі                              2 жыл   1 жыл
(салалар бойынша)                           10 ай   10 ай
0718012                       Сақтандыру ісі маманы
0719002 Кеден ісі (салалар                          2 жыл   1 жыл
бойынша)                                    10 ай   10 ай
0719012                       Кеден қызметі маманы
0720002 Қаржылар және қаржы.                        2 жыл   1 жыл
лық құқық                                   10 ай   10 ай
0720012                       Қаржылар және қаржы.
лық құқық саласының
маманы
0730002 Қазыналық іс                                2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0730012                       Қазынашы
0800000 - Қызмет көрсету саласы
0802002 Күрделі тұрмыстық                           2 жыл   1 жыл
техникаларды жөндеу                         10 ай   10 ай
және қызмет көрсету
0802012                       Механик технигі
0808002 Үй шаруашылығын тану                        2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0808012                       Технолог технигі
0810002 Радиотехника және                          2 жыл 1 жыл 10 ай
телеаппараттарды                           10 ай 10 ай
жөндеу және пайдалану
0810012                       Радиомеханик технигі

0812002  Кино-                               2 года     1 год     10 мес.
видеотехника                        10 мес.    10 мес.
0812012                    Механик по
обслуживанию
кинотелевизион-
ного
оборудования
0814002  Химическая                          2 года     1 год
чистка и                            10 мес.    10 мес.
крашение
изделий
0814012                    Техник-технолог
0816002  Фотодело                            2 года     1 год
10 мес.    10 мес.
0816012                    Художник-
фотограф
0819002  Парикмахерское                      2 года     1 год     10 мес.
искусство и                         6 мес.     6 мес.
декоративная
косметика
0819012                    Художник-
модельер
0824002  Делопроизводство                    2 года     1 год     10 мес.
и архивоведение                     10 мес.    10 мес.
0824012                    Организатор по
делопроизводству
и архивоведению
0827002  Рекламная                           2 года     1 год
деятельность                        10 мес.    10 мес.
0827022                    Дизайнер
0829002  Организация                         3 года     2 года   1 год
обслуживания                        6 мес.     6 мес.   6 мес.
гостиничных
хозяйств и
туристских
комплексов
0829012                    Организатор-
менеджер
0830002  Организация                         3 года     2 года   1 год
бытового                            10 мес.    10 мес.  10 мес.
обслуживания
населения
0830012                    Организатор-
менеджер
0831002  Маркетинг                           2 года     1 год
(по отраслям)                       10 мес.    10 мес.
0831012                    Маркетолог
0831022                    Коммивояжер
0831032                    Дилер
0832002  Переводческое                       2 года     1 год
дело                                10 мес.    10 мес.
0832012                    Переводчик-
референт
1600000 Метрология, стандартизация и контроль качества
___________________________________________________________________________
1601002  Стандартизация,                     2 года     1 год
сертификация и                      10 мес.    10 мес.
контроль
качества
продукции (по
отраслям)
1601012                    Техник по
стандартизации,
метрологии и
сертификации
1602002  Метрология                          3 года     2 года
10 мес.    10 мес.
1602012                    Техник-метролог
1603002  Радиотехнические                    3 года     2 года
измерения                           10 мес.    10 мес.
1603012                    Техник по
радиотехническим
измерениям

0812002 Кино-бейне техникасы                       2 жыл 1 жыл 10 ай
10 ай 10 ай
0812012                       Кинотеледидар құрал-
жабдықтарын күту
жөніндегі механигі
0814002 Бұйымдарды химиялық                        2 жыл 1 жыл 10 ай
тазалау және бояу                          10 ай 10 ай
0814012                       Технолог технигі
0816002 Фото ісі                                    2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0816012                       Суретші-фотограф
0819002 Шаштараз өнері мен                         2 жыл 1 жыл 10 ай
сәндік косметика                           6 ай    6 ай
0819012                       Көркемдеуші-модельер
0824002 Іс қағаздарын жүргізу                      2 жыл 1 жыл 10 ай
және мұрағаттану                           10 ай 10 ай
0824012                       Іс қағаздарын жүргі.
зуді және мұрағат.
тануды ұйымдастырушы
0827002 Жарнамалық жұмыс                            2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0827022                       Дизаинер
0829002 Туристік кешендерде                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және қонақ үй                              6 ай  6 ай  6 ай
шаруашылықтарында
қызмет көрсетуді
ұйымдастыру
0829012                       Менеджер-ұйымдасты.
рушы
0830002 Халыққа тұрмыстық                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
қызмет көрсетуді                           10 ай 10 ай 10 ай
ұйымдастыру
0830012                       Менеджер-ұйымдас.
тырушы
0831002 Маркетинг (салалар                         2 жыл 1 жыл
бойынша)                                   10 ай 10 ай
0831012                       Маркетолог
0831022                       Коммивояжер
0831032                       Дилер
0832002 Аударма жұмысы                              2 жыл   1 жыл
10 ай   10 ай
0832012                       Аудармашы-референт
1600000 - Метрология, стандарттау және сапаны бақылау
1601002 Стандарттау, сертифи.                       2 жыл   1 жыл
каттау және өнім                            10 ай   10 ай
сапасын бақылау
(салалар бойынша)
1601012                       Стандарттау, метроло.
гия және сертификат.
тау технигі
1602002 Метрология                                  3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
1602012                       Метрология технигі
1603002 Радиотехникалық                             3 жыл   2 жыл
өлшеулер                                    10 ай   10 ай
1603012                       Радиотехникалық
өлшеу технигі

1604002  Электротепло-                       3 года     2 года
технические                         10 мес.    10 мес.
измерения
1604012                    Техник по
электротеплотех-
ническим
измерениям
1605002  Механические                        3 года     2 года
измерения                           10 мес.    10 мес.
1605012                    Техник по
механическим
измерениям
1606002  Контроль                            3 года     2 года
качества                            10 мес.    10 мес.
металлов и
сварных
соединений
1606012                    Техник по
контролю
качества
металлов и
сварных
соединений
1607002  Дозиметрия и                        3 года     2 года
защита от                           10 мес.    10 мес.
излучений
1607012                    Техник-
дозиметрист
________________________________________________________________________
1700000      Безопасность жизнедеятельности
________________________________________________________________________
1701002  Пожарная                            3 года     2 года
безопасность                        10 мес.    10 мес.
1701012                    Инспектор
пожарный
1703002  Экология и                          3 года     2 года
рациональное                        7 мес.     7 мес.
использование
природных
ресурсов
(по отраслям)
1703012                    Техник-эколог
1704002  Мелиорация и                        3 года     2 года
охрана земель                       10 мес.    10 мес.
1704012                    Техник-
мелиоратор
1705002  Защита в                            3 года     2 года
чрезвычайных                        10 мес.    10 мес.
ситуациях
1705012                    Техник-спасатель
(по видам
работ)
1705022                    Техник-спасатель
в горнорудной
промышленности
1705032                    Техник-спасатель
поисково-
спасательных и
аварийно-
восстановитель-
ных работ
1705042                    Техник-спасатель
газоспасательных
работ
1705052                    Техник-спасатель
противоселевых
работ, сейсмо-
профилактики и
ликвидации
последствий
землетрясений
1705062                    Техник-спасатель
по профилактике
и ликвидации
последствий
наводнений и
спасению на
водах
1705072                    Техник-спасатель
по профилактике
и ликвидации
медикосанитарных
последствий
1705082                    Техник-спасатель
по промышленному
альпинизму
___________________________________________________________________________
1800000 Геология и разведка полезных ископаемых
___________________________________________________________________________
1804002  Геофизические                       3 года     2 года    1 год

1604002 Электр жылу техника.                        3 жыл   2 жыл
лық өлшеулер                                10 ай   10 ай
1604012                       Электр жылу техника.
лық өлшеулер технигі
1605002 Механикалық өлшеулер                        3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
1605012                       Механикалық өлшеулер
технигі
1606002 Металдар және                               3 жыл   2 жыл
дәнекерленіп бірікті.                       10 ай   10 ай
рілген заттардың
сапасын бақылау
1606012                       Металдар және дәнекер.
леніп біріктірілген
заттардың сапасын
бақылау технигі
1607002 Дозиметрия және                             3 жыл   2 жыл
сәулеленуден қорғану                        10 ай   10 ай
1607012                       Дозиметрист техник
1700000 - Тіршілік қауіпсіздігі
1701002 Өрт қауіпсіздігі                            3 жыл   2 жыл
10 ай   10 ай
1701022                       Өрт инспекторы
1703002 Экология және табиғат                       3 жыл   2 жыл
ресурстарын тиімді                          7 ай    7 ай
пайдалану (салалар
бойынша)
1703012                       Эколог техник
1704002 Мелиорация және жерді                       3 жыл   2 жыл
қорғау                                      10 ай   10 ай
1704012                       Мелиорация технигі
1705002 Төтенше жағдайлардан                        3 жыл   2 жыл
құтқару                                     10 ай   10 ай
1705012                       Құтқарушы техник
(жұмыстың түрлері
бойынша)
1705022                       Тау-кен өндірісінің
құтқарушы-технигі
1705032                       Іздеу-құтқару және
апатты қалпына
келтіру технигі
1705042                       Газ апатынан құтқару
жұмыстарының технигі
1705052                       Сел апатының алдын
алу, сейсмопрофилак.
тика және жер сілкі.
нісінен болған
апаттарды жоюдың
құтқарушы-технигі
1705062                       Су тасқынынан болған
апаттарды жою және
суда құтқаратын
құтқарушы-техник
1705072                       Медико-санитарлық
шаралардың кейінгі
профилактика және
жою жөніндегі
құтқарушы-техник
1705082                       Өндірістік-алпини.
низмнің құтқарушы-
технигі
1800000 - Геология және пайдалы қазбаларды іздестіру
1804002 Пайдалы қазбаларды                        3 жыл 2 жыл 1 жыл

методы поиска и                     8 мес.     8 мес.    8 мес.
разведки
месторождений
полезных
ископаемых
1804012                    Техник-геофизик
1808002  Технология                          3 года     2 года    1 год
горноразведочных                    10 мес.    10 мес.   10 мес.
работ
1808012                    Горный техник
-геолог
1811002  Геологическая                       3 года     2 года    1 год
съемка, поиск и                     8 мес.     8 мес.    8 мес.
разведка
месторождений
полезных
ископаемых
1811012                    Техник-геолог
1813002  Гидрогеология и                     3 года     2 года    1 год
инженерная                          8 мес.     8 мес.    8 мес.
геология
1813012                    Техник-
гидрогеолог
1814002  Геология и                          3 года     2 года    1 год
разведка                            8 мес.     8 мес.    8 мес.
нефтяных и
газовых
месторождений
1814012                    Техник-геолог
1816002  Технология и                        3 года     2 года    1 год
техника                             8 мес.     8 мес.    8 мес.
разведки
месторождений
полезных
ископаемых
1816012                    Горный техник
___________________________________________________________________________
1900000 Горное дело
___________________________________________________________________________
1901002  Открытая                            3 года     2 года    1 год
разработка                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
месторождения
полезных
ископаемых
1901012                    Горный техник-
технолог
1902002  Машины и                            3 года     2 года    1 год
оборудования по                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
разработке
месторождений
полезных
ископаемых
открытым
способом
1902012                    Техник-механик
1905002  Подземная                           3 года     2 года    1 год
разработка                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
месторождения
полезных
ископаемых
1905012                    Горный техник-
технолог
1909002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт горного
электромехани-
ческого
оборудования
1909012                    Горный техник-
электромеханик
1912002  Обогащение                          3 года     2 года    1 год
полезных                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
ископаемых
1912012                    Техник-технолог
1915002  Маркшейдерское                      3 года     2 года    1 год
дело                                10 мес.    10 мес.   10 мес.
1915012                    Техник-
маркшейдер

кен орындарын іздеу.                      8 ай  8 ай  8 ай
дің және барлаудың
геофизикалық әдістері
1804012                       Геофизик техник
1808002 Кен барлау жұмыстары.                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
ның технологиясы                          10 ай 10 ай 10 ай
1808012                       Кен геология технигі
1811002 Пайдалы қазбалардың                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
кен орындарын іздеу,                      8 ай  8 ай  8 ай
барлау және геология.
лық түсіру
1811012                       Геология технигі
1813002 Гидрогеология және                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
инженерлік геология                       8 ай  8 ай  8 ай
1813012                     Гидрогеология технигі
1814002 Мұнай және газ кен                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
орындарының геология.                     8 ай  8 ай  8 ай
сы және барлау
1814012                       Геология технигі
1816002 Пайдалы қазбалардың                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
кен орындарын барлау                      8 ай  8 ай  8 ай
техникасы мен
технологиясы
1816012                       Тау-кен технигі
1900000 - Тау-кен ісі
1901002 Пайдалы қазбалар кен                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
орындарын ашық өңдеу                      10 ай 10 ай 10 ай
1901012                       Тау-кен технологы-
технигі
1902002 Пайдалы қазбаларды                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
ашық тәсілмен өндіру                      10 ай 10 ай 10 ай
машиналары мен
жабдықтары
1902012                       Механик технигі
1905002 Пайдалы қазбалардың                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
кен орындарын жер                         10 ай 10 ай 10 ай
асты өңдеу
1905012                       Тау-кен технологы-
технигі
1909002 Тау-кен электромеха.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
никалық жабдықтарын                       10 ай 10 ай 10 ай
техникалық күту және
жөндеу
1909012                       Тау-кен электромеха.
нигі-технигі
1912002 Пайдалы қазбаларды                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
байыту                                    10 ай 10 ай 10 ай
1912012                       Технолог технигі
1915002 Маркшейдерлік жұмыс                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 10 ай
1915012                       Маркшейдер технигі

1916002  Шахтное и                           3 года     2 года    1 год
подземное                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
строительство
1916012                    Горный техник-
шахтостроитель
2000000 Нефтегазовое дело
___________________________________________________________________________
2002002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
нефтяных и                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
газовых
месторождений
2002012                    Техник-технолог
2004002  Бурение                             3 года     2 года    1 год
нефтяных и                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
газовых скважин
2004012                    Техник-механик
2006002  Сооружение и                        3 года     2 года    1 год
эксплуатация                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
газонефтепро-
водов и газо-
нефтехранилищ
2006012                    Техник-механик
2007002  Транспортировка                     3 года     2 года    1 год
и хранение                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
нефти и газа
2007012                    Техник-технолог
2009002  Обслуживание                        3 года     2 года    1 год
электрических                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
систем
компрессорных
станций и
подземных
трубопроводов
2009012                    Техник-
электромеханик
2015002  Монтаж техноло-                     3 года     2 года    1 год
гического                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
оборудования и
трубопроводов
2015012                    Техник-механик
2017002  Технология                          3 года     2 года    1 год
буровых работ                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
2017012                    Техник-технолог
2019002  Сооружение и                        3 года     2 года    1 год
эксплуатация                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
газонефтяных и
заправочных
станций
2019012                    Техник-механик
2020002  Испытание                           3 года     2 года
скважин на                          10 мес.    10 мес.
нефть и газ
2020012                    Техник-технолог
___________________________________________________________________________
2100000 Электроэнергетика
___________________________________________________________________________
2103002  Электрообору-                       3 года     2 года    1 год
дование                             6 мес.     6 мес.    6 мес.
электрических
станций и
подстанций
2103012                    Техник-электрик
2104002  Электроэнерге-                      3 года     2 года    1 год

1916002 Жер асты және шахталық                    3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрылыс                                   10 ай 10 ай 10 ай
1916012                       Тау-кен технигі
2000000 - Мұнай-газ ісі
2002002 Мұнай және газ кен                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
орындарын пайдалану                       10 ай 10 ай 10 ай
2002012                       Мұнай және газ кен
орындарын пайдалану
технологы технигі
2004002 Мұнай және газ                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
скважиналарын                             10 ай 10 ай 10 ай
бұрғылау
2004012                       Механик технигі
2006002 Мұнай газ құбырларын                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
және мұнай газ                            10 ай 10 ай 10 ай
қоймаларын салу және
пайдалану
2006012                       Механик технигі
2007002 Мұнай мен газды                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
тасымалдау және                           10 ай 10 ай 10 ай
сақтау
2007012                       Технолог технигі
2009002 Жер асты құбырлары                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және компрессорлы                         10 ай 10 ай 10 ай
станциясының электр
жүйесіне қызмет
көрсету
2009012                       Электромеханик
технигі
2015002 Құбыр желілерін                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
және технологиялық                        10 ай 10 ай 10 ай
жабдықтарды монтаждау
2015012                       Механик технигі
2017002 Бұрғылау жұмыстарының                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                              10 ай 10 ай 10 ай
2017012                       Технолог технигі
2019002 Мұнай-газ және жанар                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
май құю станцияларын                      10 ай 10 ай 10 ай
салу мен пайдалану
2019012                       Механик технигі
2020002 Бұрғылау ұңғымаларды                      3 жыл 2 жыл
мұнай мен газға сынау                     10 ай   10 ай
2020012                       Технолог технигі
2100000 - Электроэнергетика
2103002 Электр станциялары                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен кішігірім                             6 ай  6 ай  6 ай
станцияларының электр
жабдықтары
2103012                       Электрик технигі
2104002 Электроэнергетикалық                      3 жыл 2 жыл 1 жыл

тические                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
системы и сети
2104012                    Техник-электрик
2105002  Электроснаб-                        3 года     2 года    1 год
жение (по                           6 мес.     6 мес.    6 мес.
отраслям)
2105012                    Техник-электрик
2106002  Монтаж и                            3 года     2 года    1 год
наладка                             10 мес.    10 мес.   10 мес.
электрообору-
дования
электрических
станций,
подстанций и
линии электро-
передачи
2106012                    Техник-монтажник
электрооборудо-
вания
___________________________________________________________________________
2200000 Энергетика
___________________________________________________________________________
2201002  Теплоэнергети-                      3 года     2 года    1 год
ческие                              6 мес.     6 мес.    6 мес.
установки
тепловых
электрических
станций
2201012                    Техник-энергетик
2202002  Ядерные                             3 года     2 года    1 год
реакторы и                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
энергетические
установки
2202012                    Техник-энергетик
2203002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
теплотехничес-                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
кого
оборудования
и систем
теплоснабжения
(по отраслям)
2203012                    Техник-
теплотехник
2204002  Технология                          3 года     2 года    1 год
воды, топлива                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
и смазочных
материалов на
электрических
станциях
2204012                    Техник-
теплотехник
2206002  Монтаж и                            3 года     2 года    1 год
наладка тепло-                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
энергетического
оборудования
тепловых
электростанций
2206012                    Техник-монтажник
теплоэнергети-
ческого
оборудования
2207002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
теплофикационных                    10 мес.    10 мес.   10 мес.
котельных
установок
2207012                    Техник-
теплотехник
2208002  Монтаж и                            3 года     2 года    1 год
наладка ядерных                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
энергетических
установок
2208012                    Техник-монтажник
ядерных
энергетических
установок
2209002  Монтаж и                            3 года     2 года    1 год
наладка гидро-                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
энергетического
оборудования
2209012                    Техник-энергетик

жүйелер мен желілер                       10 ай 10 ай 10 ай
2104012                       Электрик технигі
2105002 Электрмен қамтамасыз.                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
дандыру (салалар                          6 ай  6 ай  10 ай
бойынша)
2105012                       Электрик технигі
2106002 Электр стансалары мен                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
кішігірім стансалар.                      10 ай 10 ай 10 ай
дағы және электр
жіберу жолдарындағы
электр желілері мен
жабдықтарын монтаждау
және қалыпқа келтіру
2106012                       Электр жабдықтарының
монтажшы технигі
2200000 - Энергетика
2201002 Жылу электр станция.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
ларының энергетикалық                     6 ай  6 ай  6 ай
қондырғылары
2201012                       Энергетик технигі
2202002 Ядерлық реакторлар                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және энергетикалық                        10 ай 10 ай 10 ай
қондырғылар
2202012                       Энергетик технигі
2203002 Жылумен қамсыздандыру                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
жүйесі мен жылу                           10 ай 10 ай 10 ай
техникасы қондырғыла.
рын пайдалану
2203012                       Жылутехник технигі
2204002 Электр станцияларын.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
дағы су, отын және                        10 ай 10 ай 10 ай
майлау материалдары.
ның технологиясы
2204012                       Жылутехник технигі
2206002 Жылу электрстанция.                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
ларының жылу энерге.                      10 ай 10 ай 10 ай
тикалық жабдықтарын
монтаждау және қалып.
қа келтіру
2206012                       Жылу энергетикалық
жабдықтардың монтажшы
технигі
2207002 Жылыту қазан қондыр.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
ғыларын пайдалану                         10 ай 10 ай 10 ай
2207012                       Жылутехник технигі
2208002 Ядерлық энергетикалық                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
қондырғыларын монтаж.                     10 ай 10 ай 10 ай
дау және қалыпқа
келтіру
2208012                       Ядерлік энергетикалық
қондырғылардың
монтажшы технигі
2209002 Гидроэнергетикалық                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрылыстарды                              10 ай 10 ай 10 ай
монтаждау және іске
қосуға дайындау
2209012                       Энергетика технигі

2210002  Нетрадиционные                      3 года     2 года    1 год
и возобновляемые                    10 мес.    10 мес.   10 мес.
источники
энергии
2210012                    Техник-энергетик
2211002  Гидроэнергети-                      3 года     2 года    1 год
ческие установки                    10 мес.    10 мес.   10 мес.
гидравлических
электрических
станций
2211012                    Техник-энергетик
___________________________________________________________________________
2400000 Металлургия
___________________________________________________________________________
2404002  Металлургия                         3 года     2 года    1 год
черных металлов                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
2404012                    Техник-металлург
2405002  Металлургия                         3 года     2 года    1 год
цветных                             10 мес.    10 мес.   10 мес.
металлов
2405012                    Техник-металлург
2408002  Литейное                            3 года     2 года    1 год
производство                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
черных и
цветных
металлов
2408012                    Техник-металлург
2415002  Обработка                           3 года     2 года    1 год
металлов                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
давлением
2415012                    Техник-технолог
2416002  Металловедение                      3 года     2 года    1 год
и термическая                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
обработка
металлов
2416012                    Техник-технолог
2418002  Композиционные                      3 года     2 года    1 год
и порошковые                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
материалы,
покрытия
2418012                    Техник-технолог
2422002  Технология                          3 года     2 года    1 год
прокатного                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
производства и
обработка
черных и
цветных
металлов
2422012                    Техник-технолог
2424002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
автоматизиро-                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
ванных систем
2424012                    Техник-
электромеханик
2427002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
электрообору-
дования
металлурги-
ческих
предприятий
2427012                    Техник-
электромеханик
___________________________________________________________________________
2500000 Технология машиностроения
_________________________________________________________________________

2210002 Дәстүрлі емес және                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
жаңартылған энергия                       10 ай 10 ай 10 ай
көздері
2210012                       Энергетика технигі
2211002 Гидравликалық электр                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
станциялары гидро.                        10 ай 10 ай 10 ай
энергетикалық
қондырғылар
2211012                       Энергетика технигі
2400000 - Металлургия
2404002 Қара металдар                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
металлургиясы                             10 ай 10 ай 10 ай
2404012                       Металлургия технигі
2405002 Түсті металдар                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
металлургиясы                             10 ай 10 ай 10 ай
2405012                       Металлургия технигі
2408002 Қара және түсті                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
металдарды құю                            10 ай 10 ай 10 ай
өндірісі
2408012                       Металлургия технигі
2415002 Металдарды қысыммен                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
өңдеу                                     10 ай 10 ай 10 ай
2415012                       Технология технигі
2416002 Металтану және                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
металдарды жылумен                        10 ай 10 ай 10 ай
өңдеу
2416012                       Технология технигі
2418002 Композициялық және                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
ұнтақталған материал.                     10 ай 10 ай 10 ай
дар жабқыштар
2418012                       Технология технигі
2422002 Қара және түсті                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
металдарды өңдеу мен                      10 ай 10 ай 10 ай
прокат өндірісі
технологиясы
2422012                       Технология технигі
2424002 Автоматтандырылған                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
жүйелерді пайдалану                       10 ай 10 ай 10 ай
2424012                       Электромеханика
технигі
2427002 Металлургия кәсіп.                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
орындарының электр                        10 ай 10 ай 10 ай
жабдықтарына
техникалық қызмет
көрсету
2427012                       Электромеханика
технигі
2500000 - Машина жасау технологиясы

2502002  Гибкие                              3 года     2 года    1 год
автоматические                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
линии
2502012                    Техник-механик
2506002  Контрольно-                         3 года     2 года    1 год
измерительные                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
приборы и
автоматика
2506012                    Техник-механик
2507002  Станки и                            3 года     2 года    1 год
оборудование в                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
механообработке
2507012                    Техник-механик
2508002  Технология                          3 года     2 года    1 год
машиностроения                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
2508012                    Техник-технолог
2509002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание и                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
ремонт
оборудования
предприятий
машиностроения
2509012                    Техник-механик
2510002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт
промышленного
оборудования
2510012                    Техник-механик
2511002  Абразивные и                        3 года     2 года    1 год
алмазные                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
инструменты
2511012                    Техник-механик
2512002  Специальные                         3 года     2 года    1 год
машины и                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
устройства
2512012                    Техник-механик
2513002  Производство                        3 года     2 года    1 год
изделий на                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
автоматических
роторных,
роторно-
конвейерных
линиях
2513012                    Техник-механик
2515002  Монтаж                              3 года     2 года    1 год
автомобилей                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
2515012                    Техник-механик
2517002  Технология                          3 года     2 года    1 год
сборки кузова                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
автомобиля
2517012                    Техник-механик
2518002  Испытание                           3 года     2 года    1 год
автомобилей и                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
двигателей
2518012                    Водитель-
испытатель
___________________________________________________________________________
2600000 Авиационная техника
___________________________________________________________________________
2602002  Производство                        3 года     2 года    1 год

2502002 Икемді автоматтан.                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
дырылған жүйелер                          10 ай 10 ай 10 ай
2502012                       Механик технигі
2506002 Бақылау өлшеу                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
аппараттары және                          10 ай 10 ай 10 ай
автоматика
2506012                       Механик технигі
2507002 Механикалық өңдеу                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
станоктары мен                            10 ай 10 ай 10 ай
жабдықтары
2507012                       Механик технигі
2508002 Машина жасау                              3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                              6 ай  6 ай  6 ай
2508012                       Технология технигі
2509002 Машина жасау өнер.                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
кәсібі жабдықтарына                       6 ай  6 ай  6 ай
техникалық күту және
жөндеу
2509012                       Механик технигі
2510002 Өнеркәсіп жабдықтарын                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
техникалық күту және                      10 ай 10 ай 10 ай
жөндеу
2510012                       Механик технигі
2511002 Түрпілі және алмасты                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрал-саймандар                           10 ай 10 ай 10 ай
2511012                       Механик технигі
2512002 Арнайы машиналар мен                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрылымдар                                10 ай 10 ай 10 ай
2512012                       Механик технигі
2513002 Автоматты роторлы,                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
роторлы-конвейерлі                        10 ай 10 ай 10 ай
жүйелерде бұйымдар
өндіру
2513012                       Механик технигі
2515002 Автомобильдерді                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
монтаждау                                 10 ай 10 ай 10 ай
2515012                       Механик технигі
2517002 Автомобиль шанағын                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
жинау технологиясы                        10 ай 10 ай 10 ай
2517012                       Механик технигі
2518002 Автомобильдерді және                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
двигательдерді сынау                      10 ай 10 ай 10 ай
2518012                       Сынаушы-жүргізуші
2600000 - Авиациялық техника
2602002 Авиация аспаптарын                        3 жыл 2 жыл 1 жыл

авиационных                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
приборов
2602012                    Техник-механик
2604002  Производство                        3 года     2 года    1 год
летательных                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
аппаратов
2604012                    Техник-технолог
2605002  Электромеханик                      3 года     2 года    1 год
по испытанию и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонту электро-
оборудования
2605012                    Электромеханик
2608002  Электромонтаж                       3 года     2 года    1 год
авиационной                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
техники
2608012                    Техник-
электромеханик
___________________________________________________________________________
2700000 Морская техника
___________________________________________________________________________
2702002  Судостроение                        3 года     2 года    1 год
10 мес.    10 мес.   10 мес.
2702012                    Техник-
судостроитель
2704002  Судостроение-                       3 года     2 года    1 год
судоремонт                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
неметаллических
судов
2704012                    Механик
(судовой)
2708002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
судовых машин
и механизмов
2708012                    Механик
(судовой)
___________________________________________________________________________
2800000 Транспортная техника
___________________________________________________________________________
2801002  Автомобиле-                         3 года     2 года    1 год
тракторостроение                    10 мес.    10 мес.   10 мес.
2801012                    Техник-механик
2802002  Эксплуатация,                       3 года     2 года    1 год
техническое                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
обслуживание и
ремонт подъемно-
транспортных,
строительных,
дорожных машин
и оборудования
(по отраслям)
2802012                    Техник-механик
2803002  Производство                        3 года     2 года    1 год
подвижного                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
состава
железных дорог
2803012                    Техник-механик
2807002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание,                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт и
эксплуатация
подвижного
состава
железных дорог
2807012                    Техник-механик
2810002  Техническое                         3 года     2 года    1 год

өндіру                                    10 ай 10 ай 10 ай
2602012                       Механик технигі
2604002 Ұшу аппараттары                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
өндірісі                                  10 ай 10 ай 10 ай
2604012                       Ұшу аппараттарын
өндіру технологиясы.
ның технигі
2605002 Электржабдықтарын                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
сынау және жөндеу                          10 ай 10 ай 10 ай
электромеханигі
2605012                       Электржабдықтарын
сынау және жөндеу
электромеханигі
2608002 Авиация техникасының                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
электромонтаждау                           10 ай 10 ай 10 ай
2608012                       Авиация техникасының
электромеханик-технигі
2700000 - Теңіз техникасы
2702002 Кеме жасау                                 3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 10 ай
2702012                       Кеме жасаушы технигі
2704002 Металл емес                                3 жыл 2 жыл 1 жыл
кемелерді жөндеу-                          10 ай 10 ай 10 ай
жасау
2704012                       Кеме механигі
2708002 Кеме машиналары мен                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
механизмдеріне                             10 ай 10 ай 10 ай
техникалық қызмет
көрсету
2708012                       Кеме механигі
2800000 - Көлік техникасы
2801002 Автомобиль және                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
трактор жасау                              10 ай 10 ай 10 ай
2801012                       Механика технигі
2802002 Көтергіш-көлік                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрылыс, жол машина.                       6 ай  6 ай   6 ай
лары мен жабдықтарын
пайдалану, техникалық
күту және жөндеу
2802012                       Механика технигі
2803002 Темір жол жылжымалы                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрамының  өндірісі                        10 ай 10 ай 10 ай
2803012                       Механика технигі
2807002 Темір жол жылжымалы                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрамдарын жөндеу                          10 ай 10 ай 10 ай
және техникалық күту
2807012                       Механика технигі
2810002 Электр көліктерін                          3 жыл 2 жыл 1 жыл

обслуживание и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт
электрического
транспорта
2810012                    Техник-
электромеханик
___________________________________________________________________________
2900000 Технология машин и оборудования
___________________________________________________________________________
2904002  Металлообраба-                      3 года     2 года    1 год
тывающие станки                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
2904012                    Техник-механик
2906002  Грузоподъемные                      3 года     2 года    1 год
машины и                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
транспортеры
2906012                    Техник-механик
2908002  Кузнечно-                           3 года     2 года    1 год
прессовое                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
оборудование
2908012                    Техник-механик
2910002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
машин и                             10 мес.    10 мес.   10 мес.
оборудования
промышленности
2910012                    Техник-механик
2912002  Машины и                            3 года     2 года    1 год
оборудование                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
металлургии
2912012                    Техник-механик
2915002  Технология                          3 года     2 года    1 год
металлообработки                    10 мес.    10 мес.   10 мес.
и механосбороч-
ных работ
2915012                    Техник-механик
2919002  Сварочное                           3 года     2 года    1 год
производство                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
2919012                    Техник-механик
2921002  Электромехани-                      3 года     2 года    1 год
ческое                              10 мес.    10 мес.   10 мес.
оборудование
2921012                    Техник-
электромеханик
2924002  Эксплуатация и                      3 года     2 года    1 год
ремонт                              10 мес.    10 мес.   10 мес.
автоматов и
полуавтоматов
промышленности
2924012                    Техник-механик
2926002  Производство                        3 года     2 года    1 год
трансформаторов                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
2926012                    Техник-
электромеханик
2928002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт оборудо-
вания для
производства
электронной
техники
2928012                    Техник-
электроник
2930002  Техническое                         3 года     2 года    1 год

техникалық күту және                       10 ай 10 ай 10 ай
жөндеу
2810012                       Электромеханика
технигі
2900000 - Машиналар мен жабдықтар технологиясы
2904002 Металл өңдеу                               3 жыл 2 жыл 1 жыл
станоктары                                 10 ай 10 ай 10 ай
2904012                       Механика технигі
2906002 Жүк көтергіш                               3 жыл 2 жыл 1 жыл
машиналар және                             10 ай 10 ай 10 ай
транспортерлер
2906012                       Механика технигі
2908002 Ұсталық-пресс                              3 жыл 2 жыл 1 жыл
жабдықтар                                  10 ай 10 ай 10 ай
2908012                       Механика технигі
2910002 Өнеркәсіп машиналары                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен жабдықтарын                            10 ай 10 ай 10 ай
пайдалану
2910012                       Механика технигі
2912002 Металлургия машина.                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
лары мен жабдықтары                        10 ай 10 ай 10 ай
2912012                       Механика технигі
2915002 Металл өңдеу және                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
механикалық жинақтау                       10 ай 10 ай 10 ай
жұмыстарының
технологиясы
2915012                       Механика технигі
2919002 Дәнекерлеу өндірісі                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
6 ай  6 ай  6 ай
2919012                       Механика технигі
2921002 Электромеханикалық                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
жабдықтар                                  10 ай 10 ай 10 ай
2921012                       Электромеханика
технигі
2924002 Өндіріс автоматтарды                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен жартылай автомат.                      10 ай 10 ай 10 ай
тарын пайдалану және
жөндеу
2924012                       Механика технигі
2926002 Трансформаторлар                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
өндірісі                                   10 ай 10 ай 10 ай
2926012                       Электромеханика
технигі
2928002 Электронды техникалар                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
өндіру жабдықтарын                         10 ай 10 ай 10 ай
техникалық күту және
жөндеу
2928012                       Электрик технигі
2930002 Геологиялық барлау                         3 жыл 2 жыл 1 жыл

обслуживание и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт геолого-
разведочного
оборудования
2930012                    Техник-механик
2932002  Эксплуатация и                      3 года     2 года    1 год
ремонт                              6 мес.     6 мес.    6 мес.
оборудования
предприятий
торговли и
общественного
питания
2932012                    Техник-механик
2934002  Монтаж,                             2 года     1 года    1 год
техническое                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
обслуживание и
ремонт
холодильно-
компрессорных
машин и
установок
2934012                    Техник-механик
2936002  Механизация и                       3 года     2 года    1 год
автоматизация                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
(по отраслям)
2936012                    Техник-
электромеханик
2938002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт
гидравлических
машин,
гидроприводов и
гидропневмо-
автоматики
2938012                    Техник-механик
2940002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
газодинамических
импульсных
устройств
2940012                    Техник-механик
2942002  Монтаж,                             3 года     2 года    1 год
техническое                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
обслуживание и
ремонт
медицинской
техники
2942012                    Техник-
электроник
3000000 Эксплуатация транспорта
___________________________________________________________________________
3002002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание,                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт и
эксплуатация
автомобильного
транспорта
3002012                    Техник-механик
3005002  Организация                         3 года     2 года    1 год
перевозок и                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
управление
движением на
транспорте
(по отраслям)
3005012                    Техник-
организатор
перевозок
3009002  Технология                          3 года     2 года    1 год
дефектоскопи-                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
ческого и
электрического
оборудования
3009012                    Техник-
электромеханик
3012002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
городского                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
электротран-
спорта
3012012                    Техник-
электромеханик
3015002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год

жабдықтарын техника.                       10 ай 10 ай 10 ай
лық күту және жөндеу
2930012                       Механика технигі
2932002 Сауда және қоғамдық                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
тамақтану өнеркәсіп.                       6 ай  6 ай  6 ай
тері жабдықтарын
жөндеу және пайдалану
2932012                       Механика технигі
2934002 Тоңазытқыш-компрес.                        2 жыл 1 жыл 10 ай
сорлы машиналар мен                        10 ай 10 ай
қондырғыларды
монтаждау, техникалық
күту және жөндеу
2934012                       Механика технигі
2936002 Механикаландыру және                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
автоматтандыру                             10 ай 10 ай 10 ай
(салалар бойынша)
2936012                       Электромеханика
технигі
2938002 Гидравликалық машина.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
лар, гидроприводтар                        10 ай 10 ай 10 ай
және гидропневмо
автоматтарды техника.
лық күту және жөндеу
2938012                       Механика технигі
2940002 Газодинамикалық                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
импульсты құрылғылар.                      10 ай 10 ай 10 ай
ды техникалық күту
және жөндеу
2940012                       Механика технигі
2942002 Медицина техникаларын                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
монтаждау, жөндеу                          10 ай 10 ай 10 ай
және техникалық күту
және жөндеу
2942012                       Электроника технигі
3000000 - Көлікті пайдалану
3002002 Автокөлікті пайдалану                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
және жөндеу                                10 ай 10 ай 10 ай
3002012                       Механика технигі
3005002 Жолаушылар мен жүкті                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
тасымалдауды ұйымдас.                      10 ай 10 ай 10 ай
тыру (әр сала
бойынша)
3005012                       Тасымалдауды ұйымдас.
тыру технигі
3009002 Дефектоскопты және                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
электр құралдары                           10 ай 10 ай 10 ай
технологиясы
3009012                       Электромеханика
технигі
3012002 Қала электр көлікте.                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
рін пайдалану және                         10 ай 10 ай 10 ай
жөндеу
3012012                       Электромеханика
технигі
3015002 Метрополитен электр                        3 жыл 2 жыл 1 жыл

электрической                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
системы
метрополитена
3015012                    Техник-
электромеханик
3018002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
электротехни-                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
ческих систем
железной дороги
3018012                    Техник-
электромеханик
3020002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
устройств                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
оперативной
технологической
связи железно-
дорожного
транспорта
3020012                    Техник-
электромеханик
3029002  Морское                             3 года     2 года    1 год
судовождение                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
3029012                    Механик
(судовой)
3035002  Судовождение                        3 года     2 года    1 год
и техническая                       7 мес.     7 мес.    7 мес.
эксплуатация
речного флота
3035012                    Техник
судоводитель
3037002  Судовождение                        3 года     2 года    1 год
на внутренних                       7 мес.     7 мес.    7 мес.
водных путях и
в прибрежном
плавании
3037012                    Техник-
судоводитель
3038002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
внутренних                          6 мес.     6 мес.    6 мес.
водных путей
3038012                    Механик
(судовой)
3039002  Управление                          3 года     2 года    1 год
движением                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
воздушного
транспорта
3039012                    Диспетчер
3041002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание,                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт и
эксплуатация
летательных
аппаратов
и двигателей
3041012                    Техник-механик
3042002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
транспортных                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
энергетических
установок
(по видам
транспорта)
3042012                    Техник-
электромеханик
3043002  Летная                              3 года     2 года    1 год
эксплуатация                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
летательных
аппаратов
3043012                    Штурман
3043022                    Пилот
___________________________________________________________________________                         3100000 Полиграфия
___________________________________________________________________________
3106002  Технология                          3 года     2 года    1 год

жүйесін пайдалану                          10 ай 10 ай 10 ай
3015012                       Электромеханика
технигі
3018002 Темір жол электро.                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
техника жүйесін                            10 ай 10 ай 10 ай
пайдалану
3018012                       Электромеханика
технигі
3020002 Темір жол транспор.                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
тында оперативті                           10 ай 10 ай 10 ай
технологиялық
байланыстар құралда.
рын пайдалану
3020012                       Электромеханика
технигі
3029002 Теңіз кемелерін                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
жүргізу                                   10 ай 10 ай 10 ай
3029012                       Механик (кеме)
3035002 Өзен флотында кеме
жүргізу және                              3 жыл 2 жыл 1 жыл
пайдалану                                 7 ай  7 ай  7 ай
3035012                       Кеме жүргізу технигі
3037002 Жағада жүзу және
ішкі су жолдарында                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
кеме жүргізу                              7 ай  7 ай  7 ай
3037012                       Механик (кеме)
3038002 Ішкі су жолдарын                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
пайдалану                                 6 ай  6 ай  6 ай
3038012                       Кеме жүргізу технигі
3039002 Әуе көлігі қозғалы.                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
сын басқару                               10 ай 10 ай 10 ай
3039012                       Диспетчер
3041002 Ұшу аппараттарын тех.                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
никалық күту, жөндеу                      10 ай 10 ай 10 ай
және пайдалану
3041012                       Механика технигі
3042002 Көлік энергетикалық                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
қондырғыларын                             10 ай 10 ай 10 ай
пайдалану (көлік
түріне қарай)
3042012                       Электромеханика
технигі
3043002 Ұшу аппараттарын                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
жазғы пайдалануы                          10 ай 10 ай 10 ай
3043012                       Штурман
3043022                       Пилот
3100000 - Полиграфия
3106002 Полиграфиялық                             3 жыл 2 жыл 1 жыл

эксплуатация,                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
обслуживание и
ремонт
электрического
и электро-
механического
оборудования
(по отраслям)
3306012                    Техник-
электромеханик
3307002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
транспортного                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
электрообору-
дования и
автоматики
(по видам
транспорта)
3307012                    Техник-
электромеханик
3308002  Электротехно-                       3 года     2 года    1 год
логические                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
установки и
системы
3308012                    Техник-технолог
3309002  Электропривод                       3 года     2 года    1 год
и автоматизация                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
технологических
комплексов (по
отраслям)
3309012                    Техник-
электромеханик
3312002  Монтаж, наладка                     3 года     2 года    1 год
и эксплуатация                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
электрооборудо-
вания
предприятий и
гражданских
зданий
3312012                    Техник-
электромеханик
__________________________________________________________________________
3400000 Приборостроение
___________________________________________________________________________
3401002  Приборостроение                     3 года     2 года    1 год
10 мес.    10 мес.   10 мес.
3401012                    Техник-механик
3402002  Приборы                             3 года     2 года    1 год
контроля                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
качества и
диагностики
3402012                    Техник-механик
3403002  Авиационные                         3 года     2 года    1 год
приборы и                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
комплексы
3403012                    Техник-механик
3404002  Биотехнические                      3 года     2 года    1 год
и медицинские                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
аппараты и
системы
3404012                    Техник-механик
3405002  Протезное                           3 года     2 года    1 год
производство                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
3405012                    Техник-механик
3406002  Акустические                        3 года     2 года    1 год
приборы и                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
системы
3406012                    Техник-механик
3407002  Ортопедическая                      3 года     2 года    1 год
и реабилита-                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
ционная
техника
3407012                    Техник-механик

мехникалық жабдықтар.                      10 ай 10 ай 10 ай
тарды(әр сала
бойынша) техникалық
пайдалану, күту және
жөндеу
3306012                       Электромеханика
технигі
3307002 Көлік электр жабдық.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
тарын және автоматты                      10 ай 10 ай 10 ай
пайдалану (көлік
түріне қарай)
3307012                       Электромеханика
технигі
3308002 Электротехнологиялық                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
қондырғылар мен                           10 ай 10 ай 10 ай
жүйелер
3308012                       Технология технигі
3309002 Электропривод және                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиялық кешен.                       10 ай 10 ай 10 ай
дерді автоматтандыру
(әр сала бойынша)
3309012                       Электромеханика
технигі
3312002 Кәсіпорындар мен                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
азаматтық ғимараттар.                      10 ай 10 ай 10 ай
дың электр жабдықта.
рын монтаждау, іске
қосу дайындау және
пайдалану
3312012                       Электромеханика
технигі
3400000 - Аспап жасау
3401002 Аспап жасау                                3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 10 ай
3401012                       Механик технигі
3402002 Сапа мен диагности.                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
каны бақылау                               10 ай 10 ай 10 ай
құралдары
3402012                       Механик технигі
3403002 Авиациялық аспаптар                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және кешендер                              10 ай 10 ай 10 ай
3403012                       Механик технигі
3404002 Биотехникалық және                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
медициналық аппарат.                       10 ай 10 ай 10 ай
тар мен жүйелер
3404012                       Механик технигі
3405002 Протез өндіру                              3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 10 ай
3405012                       Механик технигі
3406002 Акустикалық аспаптар                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен жүйелер                                10 ай 10 ай 10 ай
3406012                       Механик технигі
3407002 Ортопедиялық және                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
реабилитациялық                            10 ай 10 ай 10 ай
техника
3407012                       Механик технигі

3408002  Оптические и                        3 года     2 года    1 год
оптико-                             10 мес.    10 мес.   10 мес.
электронные
приборы и
системы
3408012                    Техник-
электромеханик
3409002  Гидроскопи-                         3 года     2 года    1 год
ческие приборы                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
3409012                    Техник-
электромеханик
3410002  Радиоэлектрон-                      3 года     2 года    1 год
ные приборные                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
устройства
3410012                    Техник-
электромеханик
3411002  Электромехани-                      3 года     2 года    1 год
ческие                              10 мес.    10 мес.   10 мес.
приборные
устройства
3411012                    Техник-
электромеханик
___________________________________________________________________________
3500000 Электронная техника
___________________________________________________________________________
3501002  Электронные                         3 года     2 года    1 год
приборы и                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
устройства
3501012                    Техник-
электроник
3502002  Микроэлектро-                       3 года     2 года    1 год
ника и полу-                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
проводниковые
приборы
3502012                    Техник-
электроник
___________________________________________________________________________
3600000 Автоматика и управление
___________________________________________________________________________
3601002  Автоматические                      3 года     2 года    1 год
системы                             10 мес.    10 мес.   10 мес.
управления
3601012                    Техник-
электромеханик
3602002  Автоматика,                         3 года     2 года    1 год
телемеханика и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
управление
движением на
транспорте
(по видам
транспорта)
3602012                    Техник-
электромеханик
3603002  Автоматизация                       3 года     2 года    1 год
технологических                     6 мес.     6 мес.    10 мес.
процессов и
производств
3603012                    Техник-
электромеханик
3604002  Автоматическое                      3 года     2 года    1 год
управление                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
электроэнерге-
тическими
системами
3604012                    Техник-
электромеханик
__________________________________________________________________________
3700000 Информатика и вычислительная техника
__________________________________________________________________________

3408002 Оптикалық және                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
оптика-электрондық                         10 ай 10 ай 10 ай
аспаптар мен жүйелер
3408012                       Электромеханика
технигі
3409002 Гидроскопиялық                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
аспаптар                                   10 ай 10 ай 10 ай
3409012                       Электромеханика
технигі
3410002 Радиоэлектронды                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
аспапты құрылымдар                         10 ай 10 ай 10 ай
3410012                       Электромеханика
технигі
3411002 Электр механикалық                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
аспапты құрылымдар                         10 ай 10 ай 10 ай
3411012                       Электромеханика
технигі
3500000 - Электрондық техника
3501002 Электрондық аспаптар                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен құрылымдар                             10 ай 10 ай 10 ай
3501012                       Электроника технигі
3502002 Микроэлектроника                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
және жартылай                              10 ай 10 ай 10 ай
өткізгіштік аспаптар
3502012                       Электроника технигі
3600000 - Автоматика және басқару
3601002 Автоматты басқару                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
жүйелері                                   10 ай 10 ай 10 ай
3601012                       Электромеханика
технигі
3602002 Көлікте автоматика,                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
телемеханика және                          10 ай 10 ай 10 ай
көлік қозғалысын
басқару (көлік
түріне қарай)
3602012                       Электромеханика
технигі
3603002 Технологиялық процес.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
тер мен өндірістерді                       10 ай 10 ай 10 ай
автоматтандыру
3603012                       Электромеханика
технигі
3604002 Электр энергетика                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
жүйелерін автоматты                        10 ай 10 ай 10 ай
басқару
3604012                       Электромеханика
технигі
3700000 - Информатика және есептеу техникасы

3821002  Связь радио-                        3 года     2 года    1 год
электроники и                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
телекоммуни-
кации в
метеорологии
3821012                    Техник-
электроник
3823002  Монтаж систем                       3 года     2 года    1 год
автоматики и                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
связи
3823012                    Техник-                          электроник
3824002  Промышленная                        3 года     2 года    1 год
электроника                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
3824012                    Техник-
электроник
3825002  Автоматическая                      3 года     2 года    1 год
электросвязь                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
3825012                    Техник-
электроник
3826002  Радиотехника                        3 года     2 года    1 год
10 мес.    10 мес.   10 мес.
3826012                    Техник-
радиотехник
3827002  Аудиовизуальная                     3 года     2 года    1 год
техника                             6 мес.     6 мес.    6 мес.
3827012                    Техник-
электроник
3828002  Радиоаппарато-                      3 года     2 года    1 год
строение                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
3828012                    Техник-
механик
3829002  Проектирование                      3 года     2 года    1 год
и производство                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
радиоаппаратуры
3829012                    Техник-
радиомеханик
3830002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
оборудования                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
радиосвязи и
электрорадио-
навигации
судов
3830012                    Техник-
электромеханик
3831002  Средства связи                      3 года     2 года    1 год
с подвижными                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
объектами
(по отраслям)
3831012                    Техник-
электромеханик
3832002  Техническая                         3 года     2 года    1 год
эксплуатация                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
транспортного
радиоэлектрон-
ного оборудо-
вания (по
видам
транспорта)
3832012                    Техник по
эксплуатации
радиоэлектрон-
ного оборудования
(по видам
транспорта)
3833002  Устройства                          3 года     2 года    1 год
идентификации и                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
генерации
радиосигналов
3833012                    Техник-
электромеханик
3834002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание и                      10 мес.    10 мес.   10 мес.
ремонт радио-
электронной
техники (по
отраслям)
3834012                    Техник-
электроник

3821002 Метеорологияда                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
радиоэлектроника және                      10 ай 10 ай 10 ай
телекоммуникация
байланысы
3821012                       Электроника
технигі
3823002 Автоматты және                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
байланыс жүйелерін                         10 ай 10 ай 10 ай
монтаждау
3823012                       Электроника
технигі
3824002 Өндірістік                                 3 жыл 2 жыл 1 жыл
электроника                                10 ай 10 ай 10 ай
3824012                       Электроника технигі
3825002 Автоматты электр                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
байланысы                                  10 ай 10 ай 10 ай
3825012                       Электроника технигі
3826002 Радиотехника                               3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 10 ай
3826012                       Радиотехника технигі
3827002 Аудиовизуальды                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
техника                                    6 ай  6 ай  6 ай
3827012                       Электроника технигі
3828002 Радио аппараттарын                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
жасау                                      10 ай 10 ай 10 ай
3828012                       Механика технигі
3829002 Радио аппараттарын                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
жобалау және өндіру                        10 ай 10 ай 10 ай
3829012                       Радиомеханика технигі
3830002 Кеме радио байланыс                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және электрорадио.                         10 ай 10 ай 10 ай
навигация жабдықтарын
пайдалану
3830012                       Электромеханика
технигі
3831002 Жылжымалы объектілер.                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен байланыс жасау                        10 ай 10 ай 10 ай
құралдары (көлік
түріне байланысты)
3831012                       Электромеханика
технигі
3832002 Көліктік радиоэлек.                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
трондық жабдықтарды                       10 ай 10 ай 10 ай
техникалық пайдалану
(көлік түріне қарай)
3832012                       Радиоэлектронды
жабдықтарды қолданушы
техник (көлік
түрлеріне қарай)
3833002 Радиосигнал идентифи.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
кация және генерация                       10 ай 10 ай 10 ай
құрылғылары
3833012                       Электромеханика
технигі
3834002 Радиоэлектронды                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
техникаға техникалық                       10 ай 10 ай 10 ай
қызмет көрсету және
жөндеу (салалар
бойынша)
3834012                       Электроника технигі

3836002  Техническая                         3 года     2 года    1 год
эксплуатация                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
электрифициро-
ванных и
пилотажно-
навигационных
комплексов
3836012                    Техник электрик
по эксплуатации
пилотажно-
навигационных
комплексов
3900000 Химическая технология
___________________________________________________________________________
3902002  Химическая                          3 года     2 года    1 год
технология и                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
производство
3902012                    Техник-технолог
3907002  Технология                          3 года     2 года    1 год
резинотехни-                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
ческого
производства
3907012                    Техник-технолог
3909002  Технология                          3 года     2 года    1 год
полимерного                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
производства
3909012                    Техник-технолог
3912002  Машины и                            3 года     2 года    1 год
оборудование                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
химического
производства
вяжущих и
сыпучих
материалов
3912012                    Техник-механик
3913002  Химическая                          3 года     2 года    1 год
технология                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
органических
веществ и
высокомолеку-
лярных
соединений
3913012                    Техник-технолог
3914002  Химическая                          3 года     2 года    1 год
технология                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
неорганических
веществ
3914012                    Техник-технолог
3915002  Электрохими-                        3 года     2 года    1 год
ческое                              10 мес.    10 мес.   10 мес.
производство
3915012                    Техник-технолог
3917002  Коксохимическое                     3 года     2 года    1 год
производство                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
3917012                    Техник-технолог
3918002  Технология                          3 года     2 года    1 год
пиротехнических                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
составов и
изделий
3918012                    Техник-технолог
3919002  Производство                        3 года     2 года    1 год
изделий и                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
покрытий из
полимерных
материалов
3919012                    Техник-технолог
3920002  Технология                          3 года     2 года    1 год
кинофотомате-                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
риалов и
магнитных
носителей
3920012                    Техник-технолог

3836002 Электрленген және                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
пилотажды-навигация.                       10 ай 10 ай 10 ай
лық кешендерді
техникалық пайдалану
3836012                       Пилотажды-навигация.
лық кешендерді
техникалық пайдалану
техник-электригі
3900000 - Химиялық өнеркәсіп
3902002 Химиялық технология                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және өндіріс                               10 ай 10 ай 10 ай
3902012                       Технология технигі
3907002 Резина техникалық                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
өндіріс технологиясы                       10 ай 10 ай 10 ай
3907012                       Технология технигі
3909002 Полимерлік өндіріс                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               10 ай 10 ай 10 ай
3909012                       Технология технигі
3912002 Тұтқыр және сусыма                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
материалдардың                             10 ай 10 ай 10 ай
химиялық өндіріс
жабдықтары мен
машиналары
3912012                       Механика технигі
3913002 Органикалық заттар                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен жоғарғы молеку.                        10 ай 10 ай 10 ай
лярлық қосылыстардың
химиялық технологиясы
3913012                       Технология технигі
3914002 Органикалық емес                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
заттардың химиялық                         10 ай 10 ай 10 ай
технологиясы
3914012                       Технология технигі
3915002 Электрохимиялық                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
өндіріс                                    10 ай 10 ай 10 ай
3915012                       Технология технигі
3917002 Коксты химиялық                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
өндіріс                                    10 ай 10 ай 10 ай
3917012                       Технология технигі
3918002 Пиротехникалық                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрамдар мен бұйымдар                      10 ай 10 ай 10 ай
технологиясы
3918012                       Технология технигі
3919002 Полимер материалдары.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
нан жасалған бұйымдар                      10 ай 10 ай 10 ай
мен жабулар өндіру
3919012                       Технология технигі
3920002 Кино материалдары мен                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
магнитті тасығыштар.                       10 ай 10 ай 10 ай
дың химиялық
технологиясы
3920012                       Технология технигі

3921002  Производство                        3 года     2 года    1 год
тугоплавких                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
неметаллических
и силикатных
материалов и
изделий
3921012                    Техник-технолог
3922002  Биохимическое                       3 года     2 года    1 год
производство                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
3922012                    Техник-технолог
3923002  Технология                          3 года     2 года    1 год
высокомолеку-                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
лярных и
высокоактивных
соединений и
устройств
3923012                    Техник-технолог
3925002  Технология                          3 года     2 года    1 год
переработки                         10 мес.    10 мес.   10 мес.
нефти и газа
3925012                    Техник-технолог
3926002  Технология                          3 года     2 года    1 год
разделения                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
изотопов и
вакуумная
техника
3926012                    Техник-технолог
3927002  Аналитический                       3 года     2 года    1 год
контроль                            10 мес.    10 мес.   10 мес.
качества
химических
соединений
3927012                    Техник-технолог
3930002  Переработка                         3 года     2 года    1 год
вторичного                          10 мес.    10 мес.   10 мес.
сырья
3930012                    Техник-технолог
3934002  Производство                        3 года     2 года    1 год
деталей и                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
изделий из
стекла
3934012                    Техник-технолог
3936002  Технология                          3 года     2 года    1 год
изготовления                        6 мес.     6 мес.    10 мес.
фарфора и
фаянсовых
изделий
3936012                    Техник-технолог
3938002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
оборудования                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
керамического
производства
3938012                    Техник-механик
3940002  Производство                        3 года     2 года    1 год
изделий                             6 мес.     6 мес.    10 мес.
строительной
керамики
3940012                    Техник-технолог
___________________________________________________________________________
4000000 Химическая технология изделий и товаров широкого потребления
___________________________________________________________________________
4003002  Оборудование                        3 года     2 года    1 год
отделочного                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
производства
4003012                    Техник-механик

3921002 Қиын балқыйтын металл                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
емес және силикат                          10 ай 10 ай 10 ай
материалдар мен
бұйымдарды өндіру
3921012                       Технология технигі
3922002 Биохимиялық өндіріс                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 10 ай
3922012                       Технология технигі
3923002 Жоғары молекулярлық                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және жоғары нәтижелі                       10 ай 10 ай 10 ай
қоспалар мен қондырғы.
лар технологиясы
3923012                       Технология технигі
3925002 Мұнай және газды                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
қайта өңдеу                                10 ай 10 ай 10 ай
технологиясы
3925012                       Технология технигі
3926002 Изотоптардың бөліну                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы және                          10 ай 10 ай 10 ай
вакуумды техника
3926012                       Технология технигі
3927002 Химиялық қоспалардың                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
сапасын аналитикалық                       10 ай 10 ай 10 ай
бағалау
3927012                       Технология технигі
3930002 Шикізатты екінші                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
қайта өңдеу                                10 ай 10 ай 10 ай
3930012                       Технология технигі
3934002 Шыныдан жасалған                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
бөлшектер мен                              10 ай 10 ай 10 ай
бұйымдар өндірісі
3934012                       Технология технигі
3936002 Фарфор және фаянс                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
бұйымдарын жасау                           6 ай  6 ай  10 ай
технологиясы
3936012                       Технология технигі
3938002 Керамика өндіру жаб.                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
дықтарын пайдалану                         10 ай 10 ай 10 ай
3938012                       Механика технигі
3940002 Құрылыс керамикасы                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
бұйымдарын өндіру                          6 ай  6 ай  10 ай
3940012                       Технология технигі
4000000 - Көпшілік тұтынатын тауарлар мен бұйымдардың химиялық
технологиясы
4003002 Өңдеу өндірісі                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
жабдықтары                                 6 ай  6 ай  6 ай
4003012                       Механика технигі

4005002  Технология                          3 года     2 года    1 год
кожи и меха                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
4005012                    Техник-технолог
4006002  Химическая                          3 года     2 года    1 год
технология                          6 мес.     6 мес.    6 мес.
отделочного
производства
4006012                    Техник-технолог
4007002  Колорирование и                     3 года     2 года    1 год
художественное                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
оформление
изделий легкой
промышленности
4007012                    Техник-технолог
___________________________________________________________________________
4100000 Технология изделий и товаров широкого потребления
___________________________________________________________________________
4102002  Первичная                           3 года     2 года    1 год
обработка                           6 мес.     6 мес.    6 мес.
волокнистых
материалов
4102012                    Техник-технолог
4104002  Технология                          3 года     2 года    1 год
прядильного                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
производства
4104012                    Техник-технолог
4106002  Чесальное                           3 года     2 года    1 год
оборудование                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
4106012                    Техник-механик
4108002  Техническое                         3 года     2 года    1 год
обслуживание и                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
ремонт
оборудования
легкой
промышленности
(по отраслям)
4108012                    Техник-механик
4110002  Технология                          3 года     2 года    1 год
ткани и                             6 мес.     6 мес.    6 мес.
трикотажа
4110012                    Техник-технолог
4113002  Технология                          3 года     2 года    1 год
нетканых                            6 мес.     6 мес.    6 мес.
текстильных
материалов
4113012                    Техник-технолог
4119002  Технология                          3 года     2 года    1 год
швейного                            6 мес.     6 мес.    6 мес.
производства
4119012                    Техник-технолог
4123002  Моделирование                       3 года     2 года    1 год
и конструиро-                       6 мес.     6 мес.    6 мес.
вание одежды
4123012                    Техник-модельер
конструктор
4128002  Технология                          3 года     2 года    1 год
обувного                            6 мес.     6 мес.    6 мес.
производства
4128012                    Техник-технолог

4005002 Тері және былғары                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
өңдеу технологиясы                         6 ай  6 ай  6 ай
4005012                       Технология технигі
4006002 Өңдеу өндірісінің                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
химиялық технологиясы                      6 ай  6 ай  6 ай
4006012                       Технология технигі
4007002 Жеңіл өнеркәсіп                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
бұйымдарын әзірлеу                         6 ай  6 ай  6 ай
және көркемдік
безендіру
4007012                       Технология технигі
4100000 - Көпшілік тұтынатын тауарлар мен бұйымдар
технологиясы
4102002 Талшықты материалдар.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
ды алғашқы өңдеу                           6 ай  6 ай  6 ай
4102012                       Технология технигі
4104002 Иіру өндірісінің                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4104012                       Технология технигі
4106002 Түту жабдықтары                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
6 ай  6 ай  6 ай
4106012                       Механика технигі
4108002 Жеңіл өнеркәсіп                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
жабдықтарын техника.                       6 ай  6 ай  6 ай
лық қызмет көрсету
және жөндеу (салалар
бойынша)
4108012                       Механика технигі
4110002 Мата және трикотаж                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4110012                       Технология технигі
4113002 Мата емес тоқыма                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
материалдар өндірісі                       6 ай  6 ай  6 ай
технологиясы
4113032                       Технология технигі
4119002 Тігу өндірісінің                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4119012                       Технология технигі
4123002 Киімдерді модельдеу                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
және конструкциялау                        6 ай  6 ай  6 ай
4123012                       Модельдеуші-конструк.
тор технигі
4128002 Аяқ-киім өндірісі                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4128012                       Технология технигі

4129002  Моделирование и                     3 года     2 года    1 год
конструирование                     6 мес.     6 мес.    6 мес.
обуви
4129012                    Модельер-
конструктор
4132002  Технология                          3 года     2 года    1 год
трикотажного                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
производства
4132012                    Техник-технолог
4133002  Технология                          2 года     1 года    10 мес.
производств                         10 мес.    10 мес.
меховых и
овчинно-
шубных изделий
4133012                    Техник-технолог
4134002  Производство                        2 года     1 года    10 мес.
музыкальных                         10 мес.    10 мес.
инструментов
4134012                    Техник-технолог
4135002  Производство                        2 года     1 года    10 мес.
игрушек                             10 мес.    10 мес.
4135012                    Техник-технолог
4136002  Валяльно-                           2 года     1 года    10 мес.
войлочное и                         10 мес.    10 мес.
фетровое
производство
4136012                    Техник-технолог
__________________________________________________________________________
4200000 Технология производства пищевых продуктов
__________________________________________________________________________
4202002  Машины и                            3 года     2 года    1 год
оборудование                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
элеваторного,
крупяного и
комбикормового
производства
4202012                    Техник-механик
4204002  Табачное                            3 года     2 года    1 год
производство                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
4204012                    Техник-технолог
4205002  Технология                          3 года     2 года    1 год
жиров и                             6 мес.     6 мес.    6 мес.
жирозаменителей
4205012                    Техник-технолог
4207002  Эксплуатация                        3 года     2 года    1 год
машин и                             6 мес.     6 мес.    6 мес.
оборудования
производства
пищевых
продуктов
4207012                    Техник-механик
4209002  Технология                          3 года     2 года    1 год
сахаристых                          6 мес.     6 мес.    6 мес.
изделий
4209012                    Техник-технолог
4214002  Технология                          3 года     2 года    1 год
хлебопекарного,                     6 мес.     6 мес.    6 мес.
макаронного и
кондитерского
производства
4214012                    Техник-технолог

4129002 Аяқ-киімді модельдеу                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
және конструкциялау                        6 ай  6 ай  6 ай
4129012                       Модельдеуші-конструк.
тор технигі
4132002 Трикотаж өндірісі                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4132012                       Технология технигі
4133002 Аң терісі мен қой                          2 жыл 1 жыл 10 ай
терісі бұйымдары                           10 ай 10 ай
өндірісінің
технологиясы
4133012                       Технология технигі
4134002 Музыка аспаптарын                          2 жыл 1 жыл 10 ай
өндіру                                     10 ай 10 ай
4134012                       Технология технигі
4135002 Ойыншықтар өндірісі                        2 жыл 1 жыл 10 ай
10 ай 10 ай
4135012                       Технология технигі
4136002 Жүн-киіз және фетр                         2 жыл 1 жыл 10 ай
бұйымдарының                               10 ай 10 ай
технологиясы
4136012                       Технолог техник
4200000 - Азық-түлік тағамдарын өндіру технологиясы
4202002 Жармалық, ұн тартатын                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрама жем және                            6 ай  6 ай  6 ай
элеватор жабдықтары
мен машинасы
4202012                       Механик техник
4204002 Темекі өндірісі                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
6 ай  6 ай  6 ай
4204012                       Технология техник
4205002 Майлар мен май орнына                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
пайдаланатын заттар                        6 ай  6 ай  6 ай
технологиясы
4205012                       Технология техник
4207002 Азық-түлік тағамдарын                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
өндіру машиналары мен                      6 ай  6 ай  6 ай
жабдықтарын пайдалану
4207012                       Механик техник
4209002 Қанттық заттар                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4209012                       Технолог техник
4214002 Нан, макарон және                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
кондитер өндірісі                          6 ай  6 ай  6 ай
4214012                       Технолог техник

4216002  Технология                          3 года     2 года    1 год
консервов и                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
пищеконцентратов
4216012                    Техник-технолог
4221002  Технология пиво-                    3 года     2 года    1 год
безалкогольного                     6 мес.     6 мес.    6 мес.
и спиртового
производства
4221012                    Техник-технолог
4223002  Технология                          3 года     2 года    1 год
бродильных                          6 мес.     6 мес.    6 мес.
производств и
виноделия
4223012                    Техник-технолог
4225002  Технология                          2 года     1 года    10 мес.
молока и                            10 мес.    10 мес.
молочных
продуктов
4225012                    Техник-технолог
4228002  Технология мяса                     3 года     2 года    1 год
и мясных                            6 мес.     6 мес.    6 мес.
продуктов
4228012                    Техник-технолог
4230002  Машины и                            3 года     2 года    1 год
оборудование                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
мясной
промышленности
4230012                    Техник-механик
4232002  Технология рыбы                     3 года     2 года    1 год
и рыбных                            6 мес.     6 мес.    6 мес.
продуктов
4232012                    Техник-технолог
4233002  Технология                          3 года     2 года    1 год
хранения и                          6 мес.     6 мес.    6 мес.
переработки
зерна
4233012                    Техник-технолог
4234002  Технология и                        3 года     2 года    1 год
организация                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
производства
продукции
предприятий
питания
4234012                    Технолог-
менеджер
4235002  Технология                          3 года     2 года    1 год
субтропических                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
и пищевкусовых
продуктов
4235012                    Техник-технолог
4238002  Хранение и                          3 года     2 года    1 год.
переработка                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
плодов и
овощей
4238012                    Техник-технолог
___________________________________________________________________________
4300000  Строительство и коммунальное хозяйство
___________________________________________________________________________
4303002  Строительство                       3 года     2 года    1 год.
и эксплуатация                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
зданий и
сооружений
4303012                    Техник-строитель

4216002 Консерві және ас                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
концентраттары                             6 ай  6 ай  6 ай
технологиясы
4216012                       Технолог техник
4221002 Алкоголсыз сыра және                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
спирт өндіру                               6 ай  6 ай  6 ай
технологиясы
4221012                       Технолог техник
4223002 Ашытқы өндіру және                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
вино жасау                                 6 ай  6 ай  6 ай
технологиясы
4223012                       Технолог техник
4225002 Сүт және сүт тағам.                        2 жыл 1 жыл 10 ай
дарын өндіру                               10 ай 10 ай
технологиясы
4225012                       Технолог техник
4228002 Ет және ет тағамдары                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4228012                       Технолог техник
4230002 Ет өнеркәсібі                              3 жыл 2 жыл 1 жыл
машиналары мен                             6 ай  6 ай  6 ай
жабдықтары
4230012                       Механик техник
4232002 Балық және балықтан                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
жасалатын тағамдар                         6 ай  6 ай  6 ай
технологиясы
4232012                       Технолог техник
4233002 Астықты сақтау және                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
қайта өңдеу                                6 ай  6 ай  6 ай
4233012                       Технолог техник
4234002 Тамақтандыру мекеме.                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
лері тағамдарын                            6 ай  6 ай  6 ай
өндіру технологиясы
және оны ұйымдастыру
4234032                       Технолог-менеджер
4235002 Субтропикалық және                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
дәмді тағам өнімдері.                      6 ай  6 ай  6 ай
нің технологиясы
4235012                       Технолог техник
4238002 Көкөністер мен                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
жемістерді сақтау                          6 ай  6 ай  6 ай
және қайта өңдеу
4238012                       Технолог техник
4300000 - Құрылыс және коммуналды шаруашылық
4303002 Үйлер мен ғимарат.                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
тарды салу және                            6 ай  6 ай  6 ай
пайдалану
4303012                       Құрылысшы техник

4304002  Дизайн                              3 года     2 года    1 год.
интерьера,                          6 мес.     6 мес.    6 мес.
реставрация и
реконструкция
гражданских
зданий
4304012                    Художник-мастер
по дизайну
4317002  Монтаж и                            3 года     2 года    1 год.
эксплуатация                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
внутренних
санитарно-
технических
устройств и
вентиляции
4317012                    Техник-сантехник
4320002  Водоснабжение и                     3 года     2 года    1 год.
водоотведение                       6 мес.     6 мес.    6 мес.
4320012                    Техник-сантехник
4323002  Монтаж и                            3 года     2 года    1 год.
эксплуатация                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
оборудования и
систем
газоснабжения
4323012                    Техник по
эксплуатации
оборудования
газовых
объектов
4328002  Эксплуатация и                      3 года     2 года    1 год.
ремонт                              10 мес.    10 мес.   10 мес.
магистральных,
локальных и
сетевых
трубопроводов
4328012                    Техник-механик
4329002  Гидротехническое                    3 года     2 года    1 год.
строительство                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
4329012                    Техник строитель
4330002  Строительство и                     3 года     2 года    1 год.
эксплуатация                        10 мес.    10 мес.   10 мес.
городских путей
сообщения
4330012                    Техник-путеец,
строитель
4331002  Строительство                       3 года     2 года    1 год.
железных дорог,                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
путь и путевое
хозяйство
4331012                    Техник-путеец,
строитель
4332002  Строительство и                     3 года     2 года    1 год.
эксплуатация                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
автомобильных
дорог и
аэродромов
4332012                    Техник-путеец,
строитель
4333002  Строительство                       3 года     2 года    1 год.
мостов и других                     10 мес.    10 мес.   10 мес.
искусственных
сооружений
4333012                    Техник-
мостостроитель
4334002  Строительство                       3 года     2 года    1 год.
тоннелей,                           10 мес.    10 мес.   10 мес.
метрополитенов
и других
подземных
сооружений
4334012                    Техник-строитель
4335002  Изготовление                        3 года     2 года    1 год.
металлических                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
конструкций
4335012                    Техник-технолог

4304002 Азаматтық ғимарат.                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
тардың интерьер                            6 ай  6 ай  6 ай
дизаины, оларды
қалпына келтіру
және қайта құру
4304012                       Технолог техник
4317002 Ішкі санитарлы-техни.                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
калық құрылғылар мен                       6 ай  6 ай  6 ай
вентиляцияны монтаждау
және пайдалану
4317012                       Сантехник техник
4320002 Сумен жабдықтау және                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
суды ағызу жүйесін                         6 ай  6 ай  6 ай
пайдалану
4320012                       Сантехник техник
4323002 Газжабдықтау жүйесі                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен жабдықтарды                            6 ай  6 ай  6 ай
монтаждау және
пайдалану
4323012                       Газобъектілері құрал.
дарын пайдалану
технигі
4328002 Жергілікті, магис.                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
тральды және желілік                       10 ай 10 ай 10 ай
құбырларды пайдалану
және жөндеу
4328012                       Механик техник
4329002 Гидротехникалық                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
құрылыс                                    10 ай 10 ай 10 ай
4329012                       Құрылысшы техник
4330002 Қала қатынас жолдарын                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
салу және пайдалану                        10 ай 10 ай 10 ай
4330012                       Жолшы құрылысшысы
техник
4331002 Темір жол құрылысы,                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
темір жол және темір                       10 ай 10 ай 10 ай
жол шаруашылығы
4331012                       Жолшы құрылысшысы
техник
4332002 Автомобиль жолдарымен                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
аэродромдарды салу                         6 ай  6 ай  6 ай
және пайдалану
4332012                       Жолшы құрылысшысы
техник
4333002 Көпірлер және басқа                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
да жасанды құрылыстар                      10 ай 10 ай 10 ай
салу және пайдалану
4333012                       Көпір салушы техник
4334002 Тоннель, метрополитен                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
және басқа жер асты                        10 ай 10 ай 10 ай
жолдары құрылысы
4336012                       Құрылысшы техник
4335002 Металл конструкция.                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
ларының өндірісі                           10 ай 10 ай 10 ай
4335012                       Технолог техник

4336002  Монтаж                              3 года     2 года    1 год.
промышленного                       10 мес.    10 мес.   10 мес.
оборудования
4336012                    Техник-механик
4337002  Производство                        3 года     2 года    1 год.
строительных                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
изделий и
конструкций
4337012                    Техник-технолог
4339002  Производство                        3 года     2 года    1 год.
железобетонных                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
изделий
4339012                    Техник-технолог
4342002  Технология                          3 года     2 года    1 год.
деревообработки                     6 мес.     6 мес.    6 мес.
4342012                    Техник-технолог
4343002  Технология и                        3 года     2 года    1 год.
художественная                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
обработка
изделий
мебельного
производства
4343012                    Техник-технолог
4345002  Технология                          3 года     2 года    1 год.
переработки                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
древесины
4345012                    Техник-технолог
___________________________________________________________________________
4400000 Сельское и лесное хозяйство
___________________________________________________________________________
4402002  Механизация                         3 года     2 года    1 год.
сельского                           6 мес.     6 мес.    6 мес.
хозяйства
4402012                    Техник-механик
по обслуживанию и
ремонту сельско-
хозяйственной
техники
4402022                    Техник-механик
по механизации
сельскохозяйст-
венного
производства
4405002  Землеустройство                     3 года     2 года    1 год.
6 мес.     6 мес.    6 мес.
4405012                    Техник
землеустроитель
4406002  Агрономия                           3 года     2 года    1 год.
6 мес.     6 мес.    6 мес.
4406012                    Агроном
4409002  Защита растений                     3 года     2 года    1 год.
и агроэкология                      6 мес.     6 мес.    6 мес.
4409012                    Агроном по
защите растений
4410002  Гидромелиорация                     3 года     2 года    1 год.
6 мес.     6 мес.    6 мес.
4410012                    Техник-
гидромелиоратор
4411002  Механизация                         3 года     2 года    1 год.
мелиоративных                       6 мес.     6 мес.    6 мес.
работ
4411012                    Техник-механик
4412002  Организация и                       2 года     1 года    10 мес.

4336002 Өнеркәсіп жабдықтарын                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
монтаждау                                  10 ай 10 ай 10 ай
4336012                       Механик техник
4337002 Құрылыс жабдықтары                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
мен конструкцияларын                       6 ай  6 ай  6 ай
өндіру
4337012                       Технолог техник
4339002 Темір бетон бұйымда.                       3 жыл 2 жыл 1 жыл
рын өндіру                                 6 ай  6 ай  6 ай
4339012                       Технолог техник
4342002 Ағаш өңдеу                                 3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4342012                       Технолог техник
4343002 Жиһаз өндірісі                             3 жыл 2 жыл 1 жыл
бұйымдарын көркемдік                       6 ай  6 ай  6 ай
өңдеу технологиясы
4343012                       Технолог техник
4345002 Ағашты қайта өңдеу                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
технологиясы                               6 ай  6 ай  6 ай
4345012                       Технолог техник
4400000 - Ауыл және орман шаруашылығы
4402002 Ауыл шаруашылығын                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
механикаландыру                            6 ай  6 ай  6 ай
4402012                       Ауыл шаруашылық
техникасын жөндеу
және қызмет көрсету
жөніндегі техник-
механик
4402022                       Ауыл шаруашылық
өнеркәсібін механи.
зациялау жөніндегі
техник-механик
4405002 Жерге орналастыру.                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
шылық                                      6 ай  6 ай  6 ай
4405012                       Жерге орналастырушы
техник
4406002 Агрономия                                  3 жыл 2 жыл 1 жыл
6 ай  6 ай  6 ай
4406012                       Агроном
4409002 Өсімдік қорғау және                        3 жыл 2 жыл 1 жыл
агроэкология                               6 ай  6 ай  6 ай
4409012                       Өсімдіктерді қорғау
агрономы
4410002 Гидромелиорация                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
6 ай  6 ай  6 ай
4410012                       Гидротехник техник
4411002 Мелиорация жұмыстарын                      3 жыл 2 жыл 1 жыл
механикаландыру                            6 ай  6 ай  6 ай
4411012                       Механик техник
4412002 Фермерлік шаруашы.                         2 жыл 1 жыл 10 ай

ведение                             10 мес.    10 мес.
фермерского
хозяйства
4412012                    Фермер-менеджер
4418002  Ихтиология и                        2 года     1 года    10 мес.
рыболовство                         10 мес.    10 мес.
4418012                    Техник-
промышленный
рыбак
4419002  Организация                         2 года     1 год     10 мес.
промысла и                          10 мес.    10 мес.
охрана рыбных
запасов
4419012                    Техник-
рыбинспектор
4420002  Товарная                            2 года     1 год     10 мес.
аквакультура                        10 мес.    10 мес.
4420012                    Техник по
аквакультуре
4421002  Зоотехния                           3 года     2 года    1 год
10 мес.    10 мес.   10 мес.
4421012                    Зоотехник
4422002  Охотоведение и                      2 года     1 год     10 мес.
звероводство                        10 мес.    10 мес.
4422012                    Техник-охотовед
и зверовод
4424002  Пчеловодство                        2 года     1 год     10 мес.
10 мес.    10 мес.
4424012                    Техник-пчеловод
4428002  Птицеводство                        2 года     1 год     10 мес.
10 мес.    10 мес.
4428012                    Техник-птицевод
4430002  Шелководство                        2 года     1 год     10 мес.
10 мес.    10 мес.
4430012                    Техник-шелковод
4432002  Электрификация                      3 года     2 года    1 год
и автоматизация                     6 мес.     6 мес.    6 мес.
сельского
хозяйства
4432012                    Техник-электрик
4434002  Организация                         3 года     2 года    1 год
лесного                             6 мес.     6 мес.    6 мес.
хозяйства
4434012                    Организатор
лесного хозяйства
4436002  Технология                          3 года     2 года    1 год
лесного                             6 мес.     6 мес.    6 мес.
хозяйства и
лесозаготовок
4436012                    Техник по
лесозаготовке
4437002  Лесное и                            3 года     2 года    1 год
лесопарковое                        6 мес.     6 мес.    6 мес.
хозяйство
4437012                    Техник лесного
хозяйства
4439002  Садово-парковое                     3 года     2 года    1 год
и ландшафтное                       6 мес.     6 мес.    6 мес.
строительство
4439012                    Техник-технолог-
дендролог
4440002  Экология и                          3 года     2 года    1 год
природоохранная                     6 мес.     6 мес.    6 мес.
деятельность
4440012                    Инспектор
природоохранной
деятельности

лықты ұйымдастыру                          10 ай 10 ай
және жүргізу
4412012                       Ұйымдастырушы-фермер
4418002 Ихтиология және                            2 жыл 1 жыл 10 ай
балық аулау                                10 ай 10 ай
4418012                       Өндірістік балық
аулау технигі
4419002 Балық қорын сақтау                         2 жыл 1 жыл 10 ай
және балық аулау                           10 ай 10 ай
кәсібін ұйымдастыру
4419012                       Балық иснпекторы
техник
4420002 Товарлық аквакультура                      2 жыл 1 жыл 10 ай
10 ай 10 ай
4420012                       Аквакультура технигі
4421002 Зоотехнология                              3 жыл 2 жыл 1 жыл
10 ай 10 ай 10 ай
4421012                       Зоотехник
4422002 Аңшылықтану және аң                        2 жыл 1 жыл 10 ай
өсіру шаруашылығы                          10 ай 10 ай
4422012                       Аң танушы және аң
шаруашылығы технигі
4424002 Балара өсіру                               2 жыл 1 жыл 10 ай
10 ай 10 ай
4424012                       Балара өсіру технигі
4428002 Құс өсіру                                  2 жыл 1 жыл 10 ай
10 ай 10 ай
4428012                       Құс өсіру технигі
4430002 Жібек шаруашылығы                          2 жыл 1 жыл 10 ай
10 ай 10 ай
4430012                       Жібек шаруашылығы
технигі
4432002 Ауыл шаруашылығын                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
автоматтандыру және                        6 ай  6 ай  6 ай
электрлендіру
4432012                       Электрик техник
4434002 Орман шаруашылығын                         3 жыл 2 жыл 1 жыл
ұйымдастыру                                6 ай  6 ай  6 ай
4434012                       Орман шаруашылығын
ұйымдастырушы
4436002 Орман шаруашылығы                          3 жыл 2 жыл 1 жыл
және ағаш дайындау                         6 ай  6 ай  6 ай
технологиясы
4436012                       Ағаш дайындау технигі
4437012 Орман және орман                           3 жыл 2 жыл 1 жыл
бақтары шаруашылығы                        6 ай  6 ай  6 ай
4437012                       Орман шаруашылығы
технигі
4439002 Бақ-саябақ және                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
ландшафты құрылыстар                       6 ай  6 ай  6 ай
4439012                       Технолог дендролог
техник
4440002 Экология және табиғат.                     3 жыл 2 жыл 1 жыл
ты қорғау қызметі                          6 ай  6 ай  6 ай
4440012                       Табиғатты қорғау
қызметі

4441002  Ихтиология и                        3 года     2 года    1 год
рыбоводства                         6 мес.     6 мес.    6 мес.
4441012                    Техник-рыбовод

4441002 Ихтиология және                            3 жыл 2 жыл 1 жыл
балық өсіру                                6 ай  6 ай  6 ай
4441012                       Техник-балық өсіруші