Об утверждении Правил проведения процедур личного досмотра и порядка его оформления
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 12 мая 2003 года № 196. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2003 года за № 2275. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В соответствии со статьей 448 Таможенного кодекса Республики Казахстан приказываю: см.K100296
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения процедур личного досмотра и порядка его оформления.
2. Управлению правового обеспечения (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Кунанбаева Д.А.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 12 мая 2003 г. N 196
Правила
проведения процедур личного досмотра
и порядка его оформления
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения процедур личного досмотра и порядка его оформления (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 448 Таможенного Кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекса) и определяют порядок его проведения и форму фиксации. см.K100296
Правила обязательны для исполнения всеми должностными лицами таможенных органов Республики Казахстан.
2. Личный досмотр является исключительной формой таможенного контроля и может быть проведен по письменному решению руководителя таможенного органа или лица, его замещающего, при наличии оснований полагать, что физическое лицо, следующее через таможенную границу Республики Казахстан, либо находящееся в зоне таможенного контроля или транзитной зоне международного аэропорта, скрывает при себе и не выдает товары и предметы, являющиеся объектами нарушения законодательства Республики Казахстан.
3. Не могут быть подвергнуты личному досмотру лица, освобожденные от определенных форм таможенного контроля, в соответствии со статьей 471 Кодекса, а также статьей 693 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях. см.K100296
Личный досмотр несовершеннолетнего или недееспособного лица должен проводиться в присутствии его законного представителя или сопровождающего лица.
4. Решение о проведении личного досмотра определенного физического лица, принятое руководителем таможенного органа (лицом, его замещающим), оформляется письменно, по форме, установленной настоящими Правилами. В решении должно быть указано конкретное должностное лицо таможенного органа, которому поручено проведение личного досмотра. Решение о проведении личного досмотра объявляется досматриваемому лицу под расписку.

Жеке тексеру рәсімдерін жүргізу және оны ресімдеу тәртібінің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы N 196 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінде 2003 жылғы 16 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2275. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474  Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 448-бабына сәйкес бұйырамын: Қараңыз.K100296
1. Қоса беріліп отырған Жеке тексеру рәсімдерін жүргізу және оны ресімдеу тәртібінің ережесі бекітілсін.
2. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының орынбасары Д.Ә.Құнанбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 196 бұйрығымен
бекітілген
Жеке тексеру рәсімдерін жүргізу және
оны ресімдеу тәртібінің
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жеке тексеру рәсімдерін жүргізу және оны ресімдеу тәртібінің ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 448-бабына сәйкес әзірленді және оны жүргізудің тәртібін және тіркеу нысанын айқындайды.Қараңыз.K100296
Ереже Қазақстан Республикасы кеден органдарының барлық лауазымды адамдарының орындауы үшін міндетті.
2. Жеке тексеру кедендік бақылаудың ерекше нысаны болып табылады және Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өтетін не кедендік бақылау аймағындағы немесе халықаралық әуежайдың транзит аймағындағы жеке тұлғаның Қазақстан Республикасының заңдарын бұзу объектілері болып табылатын тауарларды өзінде жасырып, бермей тұр деп санауға негіз болған жағдайда, кеден органы басшысының немесе оның орынбасарының жазбаша шешімі бойынша жүргізілуі мүмкін.
3. Кедендік бақылаудың Кодекстің 471-бабына, сондай-ақ Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 693-бабына сәйкес анықталған нысандарынан босатылған адамдар жеке тексерілуге ұшырауы мүмкін емес. Қараңыз.K100296
Жасөспірімді немесе іс-әрекетке қабілетсіз тұлғаны жеке тексеру, оның заңды өкілінің немесе алып жүрген тұлғаның қатысуымен жүргізіледі.
4. Кеден органының басшысы (оның орнындағы адам) қабылдаған анықталған жеке тұлғаны жеке тексеруді жүргізу туралы шешім осы Ережемен белгіленген нысанда жазбаша ресімделеді. Шешімде жеке тексеруді жүргізу тапсырылған кеден органының нақты лауазымды адамы көрсетілуі қажет. Жеке тексеруді жүргізу туралы шешім тексерілетін тұлғаға қолхат арқылы хабарланады.

5. Личный досмотр проводится должностным лицом таможенного органа, одного пола с досматриваемым, в присутствии двух понятых того же пола в изолированном помещении, отвечающем санитарно-гигиеническим требованиям.
6. Доступ в помещение других физических лиц и возможность наблюдения за проведением личного досмотра с их стороны должны быть исключены.
7. Обследование органов тела досматриваемого должно проводиться только врачом-специалистом с использованием, при необходимости, специальной медицинской техники.
8. Личный досмотр должен проводиться в корректной форме, исключающей унижение личного достоинства и причинение вреда здоровью и неправомерного вреда имуществу досматриваемого лица, в пределах, необходимых для обнаружения скрытых физическим лицом при себе товаров.
В соответствии со статьей 527 Кодекса лица, подвергнутые досмотру, имеют право на возмещение вреда, причиненного в результате неправомерных действий должностных лиц таможенных органов. см.K100296
9. Действия должностных лиц таможенных органов по проведению личного досмотра могут быть обжалованы досматриваемым лицом в порядке, установленном Таможенным Кодексом Республики Казахстан.
10. В соответствии со статьей 448 Кодекса досматриваемое лицо вправе пользоваться услугами адвоката.
2. Лица, участвующие в личном досмотре
11. К проведению личного досмотра не допускается должностное лицо таможенного органа, являющееся родственником досматриваемого физического лица или имеются иные обстоятельства, позволяющие считать, что оно лично, прямо или косвенно, заинтересовано в определенных результатах личного досмотра.
12. При наличии обстоятельств, исключающих возможность проведения должностным лицом таможенного органа личного досмотра, руководитель таможенного органа или лицо, его замещающее, новым решением поручает проведение личного досмотра другому должностному
лицу таможенного органа. На тех же основаниях указанному должностному лицу таможенного органа, а также иным лицам, участвующим в личном досмотре, может быть заявлен отвод досматриваемым лицом, а при личном досмотре несовершеннолетнего или недееспособного лица - его законным представителем или сопровождающим его лицом. Заявление об отводе должно быть мотивированным. Заявление об отводе рассматривается руководителем таможенного органа (лицом, его замещающим). При подаче заявления об отводе производство личного досмотра приостанавливается.
13. В соответствии со статьей 448 Кодекса, должностное лицо таможенного органа, которому поручено проведение личного досмотра, должно: см.K100296

5. Жеке тексеруді тексерілетін тұлғамен бір жыныстағы кеден органының лауазымды адамы сол жыныстағы екі куәлардың қатысуымен санитарлық-гигиеналық талаптарға жауап беретін бөлінген үй-жайда жүргізеді.
6. Үй-жайға бөгде жеке тұлғалардың енуі және олар жағынан жеке тексеру жүргізуді қадағалау мүмкіндігі болмауы тиіс.
7. Тексерілетін тұлғаның дене мүшелерін тексеруді қажет болған жағдайда арнайы медициналық техниканы пайдаланумен тек дәрігер-маман ғана жүргізуі тиіс.
8. Жеке тексеру жеке тұлғаның өзінде жасырылған тауарларды анықтау үшін қажетті шектерде тексерілетін тұлғаның намысын төмендету мен денсаулығына зиян келтіруді және заңсыз мүлкіне залал тигізуді болдырмайтын сыпайы нысанда жүргізілуі қажет.
Кодекстің 527-бабына сәйкес тексерілуге жататын адамдардың кеден органдары лауазымды адамдарының заңсыз әрекеттерінің нәтижесінде келтірілген зиянның орнын толтыруға құқығы бар.Қараңыз.K100296
9. Тексерілетін тұлға жеке тексеру жүргізу жөніндегі кеден органдары лауазымды адамдарының әрекетіне Қазақстан Республикасы Кеден кодексінде белгіленген тәртіпте шағымдана алады.
10. Кодекстің 448-бабына сәйкес тексерілетін тұлғаның адвокаттың қызметтерін пайдалануға құқығы бар.
2. Жеке тексеруге қатысатын адамдар
11. Жеке тексеру жүргізуге тексерілетін жеке тұлғаның туысқаны болып табылатын немесе жеке тексерудің белгілі бір нәтижелеріне ол жеке, тікелей немесе жанама мүдделі деп санауға мүмкіндік беретін өзге де жағдайлары бар кеден органының лауазымды адамы жіберілмейді.
12. Кеден органы лауазымды адамының жеке тексеруді жүргізу мүмкіндігі болмаған жағдайлар болған кезде кеден органының басшысы (оның орнындағы адам) жаңа шешіммен жеке тексеру жүргізуді кеден органының басқа лауазымды адамына тапсырады. Сол негіздерде тексерілетін тұлғаның, ал кәмелетке толмаған немесе қабілетсіз тұлғаларды жеке тексеру кезінде - оның заңды өкілі немесе оны алып жүруші адамның кеден органының көрсетілген лауазымды адамына, сондай-ақ жеке тексеруге қатысатын өзге адамдарға қарсылығы мәлімделуі мүмкін. Қарсы болу туралы өтініш себепті болуы қажет. Қарсы болу туралы өтінішті кеден органының басшысы (оның орнындағы адам) қарайды. Қарсы болу туралы өтініш берілген кезде жеке тексеру ісі тоқтатыла тұрады.
13. Кодекстің 448-бабына сәйкес жеке тексеру жүргізу тапсырылған кеден органының лауазымды адамы: Қараңыз.K100296

1) перед началом личного досмотра представить физическому лицу решение руководителя таможенного органа или лица, его замещающего о проведении личного досмотра;
2) ознакомить физическое лицо с его правами при проведении обязанностями и предложить добровольно выдать скрываемые товары;
3) составить протокол личного досмотра по установленной форме.
14. В качестве понятых (в количестве не менее двух) могут быть приглашены любые, не заинтересованные в результатах досмотра совершеннолетние граждане Республики Казахстан (транспортные служащие, пассажиры и другие).
15. Для участия в личном досмотре может быть привлечен врач-специалист, который, в соответствии со статьей 448 Кодекса, не вправе уклоняться от исполнения решения руководителя таможенного органа или лица, его замещающего, о проведении личного досмотра, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан. см.K100296
16. Если досматриваемое лицо не владеет государственным или русским языком, для участия в личном досмотре привлекается переводчик.
В качестве переводчика назначается любое не заинтересованное в результатах досмотра совершеннолетнее лицо, владеющее языками (понимающее знаки немого и глухого), знания которого необходимы при производстве личного досмотра.
17. Переводчик участвует в личном досмотре на всех его этапах (за исключением случаев, указанных в абзаце втором пункта 22 настоящих Правил). Присутствие переводчика в период личного досмотра, указанного в абзаце втором пункта 22 настоящих Правил, возможно по требованию досматриваемого лица.
18. С согласия досматриваемого допускается привлечение в качестве переводчика сотрудника таможенного органа.
19. В случаях, если при проведении процедур личного досмотра возникают вопросы, для разрешения которых требуются специальные познания, должностным лицом таможенного органа, осуществляющим личный досмотр, могут быть привлечены иные специалисты.
3. Этапы проведения личного досмотра
20. Личный досмотр проводится в три этапа.
21. Первый этап (подготовительный) начинается с объявления физическому лицу, под расписку, решения руководителя таможенного органа (лица, его замещающего) о проведении личного досмотра. Досматриваемому лицу, а также участвующим в производстве личного досмотра лицам, разъясняются их права и обязанности. Досматриваемому лицу предлагается добровольно выдать товары, сокрытые от таможенного контроля.
22. Второй этап - этап непосредственного личного досмотра. Должностное лицо таможенного органа объявляет физическому лицу о начале непосредственного личного досмотра. На данном этапе осуществляется досмотр вещей, одежды и тела физического лица, при необходимости их исследование.
Специалист (кроме врача-специалиста) и переводчик не должны присутствовать в помещении, в котором проводится обследование тела досматриваемого лица, а также в то время, когда лицо находится в нательном белье либо без одежды. Производство фото-, киносъемки и видеозаписи в это время, в указанном помещении не допускается.

1) жеке тексеру басталар алдында жеке тұлғаға кеден органы басшысының немесе оның орнындағы адамның жеке тексеру туралы шешімін ұсынуы;
2) жеке тұлғаны құқықтары мен міндеттерімен таныстыруға және жасырылған тауарларды өз еркімен беруді ұсынуы;
3) белгіленген нысанда жеке тексерудің хаттамасын жасауы тиіс.
14. Куәлар ретінде (екі адамнан кем емес) тексерудің нәтижелеріне мүдделі емес Қазақстан Республикасының кез-келген кәмелетке толған азаматтары (көлік қызметкерлері, жолаушылар және басқалары) шақырылуы мүмкін.
15. Жеке тексеруге қатысуға Қазақстан Республикасы заң актілерімен көзделген жағдайларды қоспағанда, Кодекстің 448-бабына сәйкес кеден органы басшысының немесе оның орнындағы адамның жеке тексеру жүргізу туралы шешімін орындаудан бұлтартуға құқығы жоқ дәрігер-маман шақырылуы мүмкін. Қараңыз.K100296
16. Егер тексерілетін тұлға мемлекеттік немесе орыс тілін білмесе, жеке тексеруге қатысуға аудармашы тартылады.
Аудармашы ретінде тексерудің нәтижесіне мүдделі емес, жеке тексеру жүргізу кезінде білу қажет тілдерді білетін (сақау және саңыраулардың белгілерін түсінетін) кез-келген кәмелетке толған адам тағайындалады.
17. Аудармашы оның барлық кезеңдерінде (осы Ереженің 22-тармағының екінші абзацында көрсетілген жағдайларды қоспағанда) жеке тексеруге қатысады. Осы Ереженің 22-тармағының екінші абзацында көрсетілген жеке тексеру кезеңінде аудармашының қатысуы тексерілетін тұлғаның талап етуі бойынша мүмкін.
18. Тексерілетін тұлғаның келісімімен аудармашы ретінде кеден органының қызметкерін тартуға жол беріледі.
19. Егер, жеке тексеру рәсімдерін жүргізу кезінде оларды шешу үшін арнайы танымдар талап етілетін мәселелер туындаған жағдайларда жеке тексеруді жүзеге асырушы кеден органының лауазымды адамы өзге де мамандарды тартуы мүмкін.
3. Жеке тексеру жүргізу кезеңдері
20. Жеке тексеру үш кезеңде жүргізіледі.
21. Бірінші кезең (дайындық) жеке тұлғаға қолхат алу арқылы кеден органы басшысының (оның орнындағы адамның) жеке тексеру жүргізу туралы шешімін жариялаудан басталады. Тексерілетін тұлғаға, сондай-ақ жеке тексеру жүргізуге қатысушы адамдарға олардың құқықтары мен міндеттері түсіндіріледі. Тексерілетін тұлғаға кеден бақылауынан жасырылған тауарларды өз еркімен беру ұсынылады.
22. Екінші кезең - тікелей жеке тексеру кезеңі. Кеден органының лауазымды адамы жеке тұлғаға тікелей жеке тексерудің басталуы туралы хабарлайды. Бұл кезеңде жеке тұлғаның заттары, киімдері мен денесін қарау, қажет болған жағдайда оларды зерттеу жүзеге асырылады.
Маман (дәрігер-маманнан басқа) мен аудармашы тексерілетін тұлғаның денесін қарау жүргізілетін үй-жайда, сондай-ақ тұлға денелік киімде не киімсіз болған уақытта қатыспаулары қажет. Аталған үй-жайда осы уақытта суретке, киноға түсіру және бейне жазбаға жол берілмейді.

23. Третий этап - завершающий. На данном этапе осуществляется документальное оформление личного досмотра. Документальное оформление заключается в составлении протокола личного досмотра в соответствии со статьей 448 Таможенного кодекса и статьей 626 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях. см.K100296
4. Подготовительный этап личного досмотра
24. Должностное лицо таможенного органа уведомляет физическое лицо о намерении провести в отношении него личный досмотр, ознакамливает с решением руководителя таможенного органа (лица, его замещающего) о проведении личного досмотра.
25. Факт ознакомления физического лица с решением о проведении личного досмотра, удостоверяется указанным лицом путем соответствующей надписи и подписи на решении о проведении досмотра. В случае отказа от совершения таких действий об этом делается отметка в решении о проведении личного досмотра, удостоверяемая подписью должностного лица таможенного органа Республики Казахстан, объявившего решение о проведении личного досмотра и понятых.
26. С момента ознакомления физическим лицом с решением о проведении личного досмотра любое, не противоречащее законодательству Республики Казахстан распоряжение или требование должностного лица таможенного органа, назначенного проводить личный досмотр, о времени, месте, способе и процедуре его проведения и оформления является обязательным для физического лица, в отношении которого производится личный досмотр.
После ознакомления физического лица с решением о проведении личного досмотра, лицо препровождается в помещение для производства личного досмотра, где, в присутствии понятых, ему разъясняются его права.
27. В случае заявления физическим лицом мотивированного отвода, должностное лицо таможенного органа доводит его до сведения руководителя таможенного органа (лица, его замещающего), знакомит лицо с принятым в отношении заявленного отвода решением.
28. Лицу предлагается добровольно выдать товары, скрытые от таможенного контроля. Выданные товары предъявляются лицам, участвующим в личном досмотре.
29. В случае, если лицо отказалось добровольно выдать сокрытые товары, либо если после выдачи таких товаров у должностного лица таможенного органа имеются достаточные основания полагать, что физическое лицо продолжает скрывать какие-либо товары от таможенного контроля, должностное лицо таможенного органа переходит к непосредственному личному досмотру лица.
5. Порядок проведения личного досмотра
30. В целях обеспечения безопасности лиц, участвующих в досмотре, до начала его проведения, в устной форме необходимо убедиться в отсутствии у досматриваемого лица огнестрельного, газового, холодного оружия, других веществ и предметов, пригодных для нападения, а также иных, запрещенных к свободному обороту предметов.

23. Үшінші кезең - аяқтаушы. Бұл кезеңде жеке тексеруді құжатты ресімдеу жүзеге асырылады. Құжатты ресімделу Кеден кодексінің 448-бабына және Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 626-бабына сәйкес жеке тексеру хаттамасын жасаудан тұрады. Қараңыз.K100296
4. Жеке тексерудің дайындық кезеңі
24. Кеден органының лауазымды адамы жеке тұлғаны оған қатысты жеке тексеруді жүргізу ниеті туралы хабардар етеді, жеке тексеруді жүргізу туралы кеден органы басшысының (оның орнындағы адамның) шешімімен таныстырады.
25. Жеке тұлғаның жеке тексеруді жүргізу туралы шешіммен танысу фактісін жеке тексеру жүргізу туралы шешімге тиісті жазба және қол қою жолымен аталған тұлға куәландырады. Мұндай әрекеттерді жасаудан бас тартқан жағдайда жеке тексеру жүргізу туралы шешімді жариялаған Қазақстан Республикасының кеден органы лауазымды адамының және куәлардың қолымен куәландырылған жеке тексеру жүргізу туралы шешімге белгі қойылады.
26. Жеке тұлғаның жеке тексеру жүргізу туралы шешіммен танысқан сәтінен бастап жеке тексеру жүргізуге тағайындалған кеден органы лауазымды адамының Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келмейтін тексеруді жүргізу мен ресімдеудің уақыты, орны, тәсілі мен рәсіміне кез-келген нұсқауы мен талабы оған қатысты жеке тексеру жүргізіліп отырған жеке тұлға үшін міндетті болып табылады.
Жеке тұлға жеке тексеру жүргізу туралы шешіммен танысқаннан кейін тұлға жеке тексеру жүргізу үшін арналған үй-жайға кіргізіледі, ол жерде куәлардың қатысуымен оған құқықтары түсіндіріледі.
27. Жеке тұлға дәлелді бас тарту өтініші жағдайында кеден органының лауазымды адамы оны кеден органы басшысының (оның орнындағы адамның) назарына жеткізеді, өтінілген бас тартуға қатысты қабылданған шешіммен тұлғаны таныстырады.
28. Тұлғаға кеден бақылауынан жасырылған тауарларды өз еркімен беру ұсынылады. Берілген тауарлар жеке тексеруге қатысатын адамдарға ұсынылады.
29.  Егер тұлға жасырылған тауарларды өз еркімен беруден бас тартқан жағдайда не егер кеден органы лауазымды адамының мұндай тауарларды бергеннен кейін де жеке тұлға кеден бақылауынан қандай-да бір тауарларды жасырады деген жеткілікті негіздері болса, кеден органының лауазымды адамы тікелей жеке тексеруге көшеді.
5. Жеке тексеруді жүргізу тәртібі
30. Тексеруге қатысатын адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында оны жүргізу басталғанға дейін ауызша нысанда тексерілетін тұлғада оқпен атылатын, газ және суық қаруларының және шабуыл жасау үшін жарамды басқа да заттар мен бұйымдардың, сондай-ақ еркін айналымына тыйым салынған өзге де заттардың жоқтығына көз жеткізу қажет.

31. Личный досмотр проводится в специально оборудованном для этих целей изолированном помещении таможенного органа Республики Казахстан, отвечающем санитарно-гигиеническим требованиям.
Личный досмотр может проводиться в изолированном, отвечающем санитарно-гигиеническим требованиям помещении аэропорта, вокзала, транспортного средства (каюте, купе и другое), а также в изолированном помещении транспортных организаций, правоохранительных и иных государственных органов Республики Казахстан.
32. При сопровождении физического лица в помещение, где будет проводиться личный досмотр, должен быть обеспечен контроль за тем, чтобы указанное лицо во время следования не выбросило либо не уничтожило находящиеся при нем товары, предметы, документы.
33. Помещение, в котором будет производиться личный досмотр, должно быть предварительно осмотрено должностным лицом таможенного органа в присутствии понятых. Двери в смежные помещения, окна, иллюминаторы должны быть закрыты на запоры, предметы, которые могут быть использованы в качестве орудия нападения - удалены.
34. Доступ в помещение, где проводится личный досмотр, посторонних лиц, и возможность наблюдения ими за проведением личного досмотра должны быть исключены.
35. Запрещается проводить личный досмотр нескольких лиц одновременно в одном помещении.
36. В распоряжении должностного лица таможенного органа, проводящего личный досмотр, должны быть необходимые инструменты, приборы и досмотровые технические средства для детального исследования одежды, обуви и других предметов, имеющихся у досматриваемого лица.
37. В ходе личного досмотра:
1) осматривают все мелкие предметы, имеющиеся у досматриваемого лица (трость, зонт, портмоне, зажигалка, авторучка, портсигар и другое);
2) осматривают верхнюю одежду, обувь и головной убор, последовательно снятые с досматриваемого лица;
3) ощупывают поверх нательного белья все тело досматриваемого лица сверху вниз;
4) осматривают нательное белье, снятое с досматриваемого лица, последовательно сверху вниз;
5) обследуют тело досматриваемого лица (осматривают волосы, кисти рук, ступни ног и другое).
38. В ходе личного досмотра необходимо вести постоянное наблюдение за поведением досматриваемого лица, учитывать промежуточные результаты личного досмотра, обращая особое внимание на следы ремонта одежды, обуви и предметов, имеющихся у досматриваемого лица, наличие повязок и бинтов на его теле, а также учитывать характерные способы сокрытия тех или иных предметов, незаконно перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан.

31. Жеке тексеру санитарлық-гигиеналық талаптарға жауап беретін Қазақстан Республикасы кеден органының осы мақсат үшін арнайы жабдықталған бөлінген үй-жайында жүргізіледі.
Жеке тексеру әуежайдың, вокзалдың, көлік құралдарының (каюта, купе және басқа) санитарлық-гигиеналық талаптарға жауап беретін бөлінген үй-жайларында, сондай-ақ көлік ұйымдарының, Қазақстан Республикасының құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдарының бөлінген үй-жайларында жүргізілуі мүмкін.
32. Жеке тұлғаны жеке тексеру жүргізілетін үй-жайға алып бару кезінде аталған тұлға өзінде бар тауарларды, заттарды, құжаттарды лақтырып жібермеу не жойып жібермеу үшін бақылау қамтамасыз етілуі қажет.
33. Кеден органының лауазымды адамы куәлардың қатысуымен жеке тексеру жүргізілетін үй-жайды алдын-ала тексеруі қажет. Қабырғалас үй-жайлардағы есіктер, терезелер, иллюминаторлар тығындалып жабылуы, шабуыл жасау қаруы ретінде пайдаланылуы мүмкін заттар алып тасталуы тиіс.
34. Жеке тексеру жүргізілетін үй-жайға бөгде адамдардың енуі және жеке тексеру жүргізуді олардың қадағалау мүмкіндігі болмауы тиіс.
35. Бір мезгілде бір үй-жайда бірнеше тұлғаны жеке тексеру жүргізуге тыйым салынады.
36. Кеден органының жеке тексеру жүргізетін лауазымды адамының қарауында тексерілетін тұлғада бар киімді, аяқ киімді және басқа да заттарды егжей-тегжейлі зерттеу үшін қажетті аспаптар, құрал-жабдықтар және тексеретін техникалық заттар болуы қажет.
37. Жеке тексеру барысында:
1) тексерілетін тұлғада бар барлық ұсақ заттар (таяқ, қолшатыр, портмоне, оттық, автоқалам, портсигар және басқалары) тексеріледі;
2) тексерілетін тұлғадан біртіндеп шешілетін сыртқы киімі, аяқ киімі және бас киімі тексеріледі;
3) тексерілетін тұлғаның барлық денесі денелік киімінің сыртынан жоғарыдан төменге қарай ұстап көріледі;
4) тексерілетін тұлғадан жоғарыдан төменге қарай біртіндеп шешілетін денелік киім тексеріледі;
5) тексерілетін тұлғаның денесі (шаштары, жұдырығы, аяқ-басы және басқалары) тексеріледі.
38. Жеке тексеру барысында тексерілетін тұлғаның тәртібіне тұрақты қадағалау жүргізу, тексерілетін тұлғада бар киімнің, аяқ киімнің және заттардың жөнделу іздеріне, оның денесіндегі таңғыштар мен дәкеге ерекше көңіл аудара отырып жеке тексерудің аралық нәтижелерін ескеру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізілетін сол немесе өзге де заттарды жасырудың сипатты тәсілдерін ескеру қажет.

39. При осмотре одежды и обуви особое внимание следует обращать на ортопедическую обувь, головной убор, а также на швы, заплаты, манжеты, плечики, подкладку одежды, пояса, голенища, стельки, каблуки обуви.
40. Лица, участвующие в личном досмотре, должны бережно и аккуратно обращаться с имуществом досматриваемого лица.
41. В случае добровольной выдачи досматриваемым лицом товаров, должностное лицо таможенного органа вправе ограничиться их изъятием, если у него нет достаточных оснований полагать, что указанное лицо скрывает еще какие-либо товары. Данное решение должно быть отражено в протоколе личного досмотра.
42. Выданные добровольно или обнаруженные при личном досмотре предметы предъявляют лицам, участвующим в личном досмотре, для обозрения и складывают вне пределов досягаемости досматриваемого лица.
43. По окончании личного досмотра должностное лицо таможенного органа, проводившее его, внимательно осматривает помещение, в котором проводился личный досмотр.
При обнаружении предметов, которых не было в помещении до начала личного досмотра, должностное лицо таможенного органа должно принять меры для установления их принадлежности.
44. Лицам, участвовавшим в личном досмотре, запрещается разглашать результаты досмотра, физические особенности досматриваемого лица, ставшие известными при личном досмотре.
6. Документальное оформление личного досмотра
45. Для проведения личного досмотра физического лица обязательно наличие решения на проведение личного досмотра (приложение 1), подписанное руководителем таможенного органа или лицом, его замещающим.
46. По завершении личного досмотра должностное лицо таможенного органа составляет протокол личного досмотра по установленной форме (приложение 2).
Копию протокола вручают под расписку досматриваемому лицу, либо его законному представителю.
47. Протокол личного досмотра подписывают:
1) должностное лицо таможенного органа, проводившее личный досмотр;
2) понятые;
3) иные лица, привлекавшиеся к проведению личного досмотра в соответствии с настоящими Правилами;
4) физическое лицо, в отношении которого проводился личный досмотр.
В случае отказа лица, в отношении которого проводился личный досмотр, от подписи протокола личного досмотра, в протоколе об этом делают соответствующую запись, заверяемую подписями понятых.
48. К протоколу личного досмотра приобщают:
1) предметы, добровольно выданные досматриваемым лицом, являющиеся объектами нарушения законодательства Республики Казахстан;
2) предметы, обнаруженные и изъятые в ходе личного досмотра, являющиеся объектами нарушения законодательства Республики Казахстан;

39. Киімді және аяқ киімді тексеру кезінде ортопедиялық аяқ киімдерге, бас киімдерге, сондай-ақ киімнің тігістеріне, жамауларына, қайырмаларына, иықшаларына, астарына, аяқ киімнің белдігіне, қонышына, ұлтарағына, өкшесіне ерекше көңіл бөлу керек.
40. Жеке тексеруге қатысатын адамдар тексерілетін тұлғаның мүлкіне ұқыпты және мұқият қараулары қажет.
41. Тексерілетін тұлға тауарларды өз еркімен берген жағдайда, аталған тұлға тағы да қандай-да бір  тауарларды жасырады деген жеткілікті болжам негіздері болмаса, кеден органының лауазымды адамы оларды алып қоюмен шектелуге құқылы. Нақты шешім жеке тексеру хаттамасында көрсетілуі керек.
42. Өз еркімен берілген немесе жеке тексеру кезінде табылған тауарларды көру үшін жеке тексеруге қатысатын тұлғаларға ұсынады және тексерілетін тұлғаның қолы жетпейтін жерлерге қойылады.
43. Жеке тексеру аяқталғаннан кейін оны жүргізген кеден органының лауазымды адамы жеке тексеру жүргізілген үй-жайды мұқият тексеруге міндетті.
Үй-жайда жеке тексеру басталғанға дейін болмаған заттар табылған жағдайда, кеден органының лауазымды адамы олардың кімдікі екенін анықтау үшін шаралар қабылдауы тиіс.
44. Жеке тексеруге қатысқан адамдарға тексерудің  нәтижелерін, жеке тексеру кезінде белгілі болған тексерілетін тұлғаның дене ерекшеліктерін жаюға тыйым салынады.
6. Жеке тексеруді құжатты ресімдеу
45. Жеке тұлғаны жеке тексеру жүргізу үшін кеден органының басшысы немесе оның орнындағы адам қол қойған жеке тексеруді жүргізуге арналған шешімнің (1-қосымша) болуы міндетті.
46. Жеке тексеру аяқталғаннан кейін кеден органының лауазымды адамы белгіленген нысан бойынша (2-қосымша) жеке тексеру хаттамасын жасайды.
Хаттаманың көшірмесін тексерілетін тұлғаға не оның заңды өкіліне қолхат арқылы тапсырады.
47. Жеке тексеру хаттамасына:
1) жеке тексеру жүргізген кеден органының лауазымды адамы;
2) куәлар;
3) осы Ережеге сәйкес жеке тексеру жүргізуге тартылған өзге де адамдар;
4) оған қатысты жеке тексеру жүргізілген жеке тұлға қол қояды.
Оған қатысты жеке тексеру жүргізілген жеке тұлға жеке тексеру хаттамасына қол қоюдан бас тартқан жағдайда, хаттамада бұл туралы куәлардың қолы қойылып куәландырылған тиісті жазба жасалынады.
48. Жеке тексеру хаттамасына:
1) Қазақстан Республикасының заңдарын бұзудың объектісі болып табылатын тексерілетін тұлға өз еркімен берген заттар;
2) Қазақстан Республикасының заңдарын бұзудың объектісі болып табылатын жеке тексеру барысында табылған және алынған заттар;

3) фотографические снимки и негативы, киноленты, аудио- и видеозаписи, выполненные в ходе личного досмотра;
4) объяснения и заявления на отдельных листах досматриваемого лица, медицинского работника, специалиста, понятых;
5) документально зафиксированные результаты наблюдений, измерений и исследований.
Иные предметы, не являющиеся объектами нарушения законодательства Республики Казахстан, возвращаются досматриваемому лицу после окончания личного досмотра, о чем в протоколе производится соответствующая запись.
49. Предметы, добровольно выданные досматриваемым лицом, обнаруженные и изъятые у него в ходе личного досмотра, видео-, аудио-, фото-, кинопленку и другие вещественные доказательства упаковывают в отдельные пакеты и опечатывают. Пакеты должны содержать необходимые пояснения и должны быть заверены подписями понятых и должностного лица таможенного органа, проводившего личный досмотр.
50. Протоколы личного досмотра подлежат обязательной регистрации в "Журнале регистрации протоколов личного досмотра" (приложение 3) нарастающим порядком с начала календарного года.
51. При возбуждении уголовного дела или дела об административном правонарушении, подлинник протокола личного досмотра приобщают к материалам соответствующего уголовного дела или дела об административном правонарушении. В таможенном органе остается его копия.
Приложение 1
к Правилам проведения процедур личного
досмотра и порядка его оформления,
утвержденных приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 12 мая 2003 г. N 196
Решение
о производстве личного досмотра
"______"____________200___г. ___________________________________
место составления протокола
________________________________________________________________
(руководитель таможенного органа или лицо, его замещающее, Ф.И.О.)
рассмотрев оперативную информацию_______________________________
________________________________________________________________
УСТАНОВИЛ:
Гр-н/ка/_________________, следующий(ая) через таможенную
границу Республики Казахстан /находящий(ая)ся в зоне таможенного
контроля или транзитной зоне международного аэропорта/, может
иметь при себе и не выдает предметы /товары, валютные средства/,
являющиеся объектами нарушения законодательства Республики Казахстан.
________________________________________________________________
________________________________________________________________
На основании изложенного и руководствуясь статьей 448 Таможенного
Кодекса Республики Казахстан,
РЕШИЛ:
Произвести личный досмотр гр-на/ки______________________________
________________________________________________________________
проживающего/ей/________________________________________________
________________________________________________________________
Начальник_______________________ ______________
(Ф.И.О.)            подпись
Решение мне объявлено "____"_______200___г. ______________
подпись
Приложение 2
к Правилам проведения процедур личного
досмотра и порядка его оформления,
утвержденных приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 12 мая 2003 г. N 196
Протокол
личного досмотра
"_____"__________200_____г.        _____________________________
(место составления протокола)
Личный досмотр начат в____час.____мин.
Личный досмотр окончен в____час.____мин.
_______________________________________________________________
(наименование таможенного органа, должность, фамилия, имя,
_______________________________________________________________
отчество должностного лица таможенного органа,
_______________________________________________________________
проводившего личный досмотр и составившего протокол)
в соответствии с решением______________________________________
(наименование таможенного органа,
_______________________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество должностного лица
_______________________________________________________________
таможенного органа, по решению которого проводился
личный досмотр)
_______________________________________________________________
произвел личный досмотр________________________________________
(гражданство, фамилия, имя, отчество,
_______________________________________________________________
год рождения, паспортные данные досматриваемого лица)
_______________________________________________________________
которому объявлено решение о проведении личного досмотра, разъяснены
его права и обязанности, предусмотренные статьей 448 Таможенного
Кодекса Республики Казахстан __________________________________
(подпись досматриваемого лица)
Казахским или русским языком____________________________в услугах
(владею, не владею)
переводчика _________________ и желаю давать показания
(нуждается или нет)
на __________________ языке.
______________________________
(подпись досматриваемого лица)
Личный досмотр проводился в помещении_________________________
(место проведения личного
______________________________________________________________
досмотра - аэропорт, вокзал и т.п., номер помещения, купе и т.п.,
освещение)
в присутствии понятых:
1.____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, адрес проживания, данные документа,
______________________________________________________________
удостоверяющего личность)
2.____________________________________________________________
______________________________________________________________
с участием переводчика________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место работы или
______________________________________________________________
род деятельности, сведения о документе, удостоверяющем личность)
специалиста(ов):
1.____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место работы и
______________________________________________________________
должность специалиста-медицинского работника, специалиста,
______________________________________________________________
принимавших участие в досмотре)
2.____________________________________________________________
______________________________________________________________
которым, перед началом личного досмотра разъяснены их права и
обязанности, предусмотренные ст. 448 Таможенного Кодекса
Республики Казахстан, ст. ст. 595, 596, 598 Кодекса Республики
Казахстан об административных правонарушениях. Кроме того понятым
разъяснена их обязанность удостоверить факт, содержание и
результаты личного досмотра.
Понятые:    1. ____________________ 2. _______________________
Специалист: 1. ___________________  2. _______________________
Переводчик: ______________________
Кроме того, присутствующим объявлено, что при проведении личного
досмотра будут применяться технические средства _________________
_________________________________________________________________
(указать технические средства кино-, фотосъемки, аудио-,
видеозаписи, применяемые при личном досмотре, иных технических
средств, медицинских приборов (параметры, наименование, тип, марка,
модель), сведения об условиях и порядке их использования)
_________________________________________________________________
Гражданин(ка)__________________на предложение о добровольной выдаче
предметов, сокрытых от таможенного контроля, заявил(а)___________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
и добровольно предъявил(а)_______________________________________
(указать, какие именно предметы были
_________________________________________________________________
добровольно выданы, их количество и индивидуальные признаки,
способ и место их сокрытия)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
В результате личного досмотра гражданина(ки)_____________________
обнаружено_______________________________________________________
(указать в хронологической последовательности досмотра,
_________________________________________________________________
какие предметы обнаружены, их количество и индивидуальные признаки,
_________________________________________________________________
способ и места сокрытия, либо указать - дальнейший досмотр не
производился)
_________________________________________________________________
Пределы проведения личного досмотра:_____________________________
_________________________________________________________________
(пределы проведения личного досмотра, степень и форма
_________________________________________________________________
участия специалиста, медицинского работника)
К протоколу прилагается: 1.______________________________________
(наименование, количество и индивидуальные
_________________________________________________________________
признаки предметов, добровольно выданных или обнаруженных при
_________________________________________________________________
проведении личного досмотра; способы обеспечения идентификации)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
(фотографические снимки и негативы, киноленты, аудио- и
видеозаписи, выполненные в ходе личного досмотра, документально
зафиксированные результаты наблюдений, измерений и исследований).
3._______________________________________________________________
(объяснения и заявления на отдельных листах досматриваемого
лица, медицинского работника, специалиста, понятых)
Отметка о поведении досматриваемого лица (в случае необходимости)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Протокол личного досмотра ___________________ прочитан, переведен
на ___________________ язык.
Записано правильно, дополнения, заявления и ходатайства от
участников _____________________________________________________
(указать заявления и ходатайства участников личного
досмотра, если таковые поступили)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Личный досмотр провел и протокол составил:
_____________   ____________________________
(подпись)   (должность, фамилия, инициалы)
Досматриваемое лицо:_____________   ____________________________
(подпись)   (должность, фамилия, инициалы)
Понятые:            _____________   ____________________________
(подпись)   (должность, фамилия, инициалы)
_____________   ____________________________
(подпись)   (должность, фамилия, инициалы)
Специалисты:        _____________   ____________________________
(подпись)   (фамилия, инициалы)
_____________   ____________________________
(подпись)   (фамилия, инициалы)
Переводчик:      _____________   ____________________________
(подпись)   (фамилия, инициалы)
Копию протокола получил: "___"___________200__г.
_________________________      _______________________
(Ф.И.О. досматриваемого лица)              подпись
Приложение 3
к Правилам проведения процедур личного
досмотра и порядка его оформления,
утвержденных приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 12 мая 2003 г. N 196
Журнал
регистрации протоколов личного досмотра
_______________________________________
(наименование таможенного органа)
______________________________________________________________
NN |  Дата    |   Ф.И.О.,    |Кто принял| Кто    |Резуль- |Решение  |
п/п|проведения|установочные  |решение о |проводил|таты    |по итогам|
| личного  |данные досмат-|проведении|личный  |личного |личного  |
|досмотра  |риваемого лица|личного   |досмотр |досмотра|досмотра |
|          |              |досмотра  |        |        |         |
___|__________|______________|__________|________|________|_________|
1 |     2    |       3      |    4     |    5   |    6   |    7    |
___|__________|______________|__________|________|________|_________|
___|__________|______________|__________|________|________|_________|

3) жеке тексеру барысында орындалған фотографиялық суреттер мен негативтер, киноленталар, аудио және бейне жазбалар;
4) тексерілетін тұлғаның, медицина қызметкерінің, маманның, куәлардың жеке парақтардағы түсініктері мен өтініштері;
5) құжатты түрде тіркелген қадағалаудың, өлшеулер мен зерттеулердің нәтижелері қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының заңдарын бұзудың объектісі болып табылмайтын өзге де заттар жеке тексеру аяқталғаннан кейін тексерілетін тұлғаға қайтарылып беріледі, бұл туралы хаттамада тиісті жазба жасалады.
49. Тексерілетін тұлға өз еркімен берген, одан жеке тексеру барысында табылған және алынған заттар, бейне-, аудио-, фото-, кинопленкалар және басқа заттай дәлелдер жеке пакеттерге салынып оралады және сүргіленеді. Пакеттерде қажетті түсініктемелер болуы тиіс және куәлар мен жеке тексеруді жүргізген кеден органының лауазымды адамының қолдарымен куәландырылған болуы қажет.
50. Жеке тексеру хаттамалары "Жеке тексеру хаттамаларын тіркеу журналында" (3-қосымша) күнтізбелік жылдың басынан бастап ұлғаймалы тәртіппен міндетті түрде тіркеуге жатады.
51. Қылмыстық іс немесе әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс қозғалған кезде жеке тексеру хаттамасының түпнұсқасы тиісті қылмыстық істің немесе әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істің материалдарына қоса беріледі. Кеден органында оның көшірмесі қалады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 196 бұйрығымен
бекітілген
Жеке тексеру рәсімдерін жүргізу
және оны ресімдеу тәртібінің
ережесіне
1-қосымша
Жеке тексеру жүргізу туралы
шешім
200 __ жылғы "____" ___________               _____________________
хаттаманы жасау орны
___________________________________________________________________
(кеден органының бастығы немесе оның орнын ауыстыратын адам,
____________________________________________________________________
аты-жөні)
____________________________ жедел ақпаратты қарап
БЕЛГІЛЕДІ:
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы жол жүретін/
кедендік бақылау аймағындағы немесе халықаралық әуежайдың транзиттік
аймағындағы азамат/ша ________________, Қазақстан Республикасының
заңдарын бұзудың объектілері болып табылатын заттар/тауарлар, валюта
қаражаттары болуы мүмкін және бермейді.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жоғарыда айтылғандардың негізінде және Қазақстан Республикасы Кеден
кодексінің 448-бабын басшылыққа ала отырып,
ШЕШТІ:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________тұратын
азаматқа/шаға ___________________________ жеке тексеру жүргізілсін.
Бастық _________________________        __________________________
(Тегі, аты-жөні)                           қолы
Маған шешім 200___ж.  "____" ____________жарияланды ______________
қолы
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 196 бұйрығымен
бекітілген
Жеке тексеру рәсімдерін жүргізу
және оны ресімдеу тәртібінің
ережесіне
2-қосымша
Жеке тексеру
хаттамасы
200 __ жылғы "____" ___________              ______________________
хаттаманы жасау орны
Жеке тексеру _____сағ. _____ мин. басталды
Жеке тексеру _____сағ. _____ мин. аяқталды
____________________________________________________________________
(кеден органының атауы, жеке тексеруді жүргізген
____________________________________________________________________
және хаттаманы жасаған кеден органы лауазымды адамының
____________________________________________________________________
қызметі, тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________
(кеден органының атауы, оның шешімі бойынша жеке тексеру
____________________________________________________________________
жүргізілген кеден органы лауазымды адамының
___________________________________________________ шешіміне сәйкес,
қызметі, тегі, аты, әкесінің аты)
жеке тексеру жүргізу туралы шешім хабарланған, Қазақстан Республикасы
Кеден кодексінің 448-бабымен көзделген оның құқықтары мен міндеттері түсіндірілген________________________________________
(тексерілетін тұлғаның азаматтығы,
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, төлқұжат деректері)
____________________________________________________________________
_________________________________________ жеке тексеру жүргізді.
____________________________________
(тексерілетін тұлғаның қолы)
Қазақ немесе орыс тілін ____________________________ аудармашының
(меңгеремін, меңгермеймін)
қызмет көрсетуін ______________________________ және ______________
(қажет етемін (етпеймін))
тілінде көрсетпе беруді қалаймын.__________________________________
(тексерілетін тұлғаның қолы)
Жеке тексеру жеке тексеру басталардың алдында Қазақстан
Республикасы Кеден кодексінің 448-бабымен , Әкімшілік құқық
бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 595 596 ,
598-баптарымен көзделген олардың құқықтары мен міндеттері
түсіндірілген, бұдан басқа куәларға олардың жеке тексеру фактісін,
мазмұнын және нәтижелерін куәландыру міндеттері түсіндірілген
куәлар:
1.__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты мекен-жайы,
____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың деректері)
2.__________________________________________________________________
__________________________________________________________ болуымен,
аудармашы _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, жұмыс орны немесе қызметінің тегі,
____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат туралы деректер)
мамандар:
1.__________________________________________________________________
(тексеруге қатысқан маман-медициналық қызметкердің, маманның
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, жұмыс орны мен лауазымы)
2.__________________________________________________________________
________________________________________________________  қатысуымен
____________________________________________________________________
(жеке тексеру жүргізілетін орын - әуежай, вокзал, т.б. үй-жайдың,
_____________________________________________ үй-жайында өткізілді.
купенің және т.б. нөмірі, жарықтандыру)
Куәлар:      1. ______________________      2._____________________
Маман:       1. ______________________      2._____________________
Аудармашы:  ______________________
Бұдан басқа, қатысушыларға жеке тексеруді жүргізу кезінде___________
____________________________________________________________________
(жеке тексеру кезінде пайдаланылатын техникалық құралдарды,
____________________________________________________________________
кино-фото суреттерді, аудио-бейне жазбаларды, өзге де техникалық
____________________________________________________________________
құралдарды, медициналық аспаптарды (параметрлері, атауы, түрі,
____________________________________________________________________
маркасы, моделі), оларды қолданудың шарттары мен тәртібі туралы
________________________________________________________ техникалық
мәліметтерді көрсету)
құралдары пайдаланылатындығы жарияланды.
Азамат(ша) ________________ кедендік бақылаудан жасырған заттарын
өз еркімен беру туралы ұсынысқа_____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________ мәлімдеді және өз
еркімен ___________________________________________________________
(өз еркімен нақты қандай заттар берілгенін, олардың мөлшері
____________________________________________________________________
мен дербес белгілерін, тәсілін және жасырылған орнын көрсету)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________ көрсетті.
Азамат(ша) ________________ жеке тексеру нәтижесінде________________
____________________________________________________________________
(тексерудің хронологиялық дәйектілігінде қандай заттар табылғанын,
____________________________________________________________________
олардың мөлшері мен дербес белгілерін, тәсілін және жасырылған
____________________________________________________________________
орнын, не алдағы тексерудің жүргізілмегендігін  көрсету)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________ табылды.
Жеке тексеру жүргізудің шегі:_______________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тексеру жүргізудің шегі, маманның, медицина қызметкерінің
____________________________________________________________________
қатысу дәрежесі мен нысаны)
Хаттамаға қоса: 1.__________________________________________________
(жеке тексеру жүргізу кезінде өз еркімен берілген немесе табылған ___________________________________________________________________
заттардың атауы, мөлшері және дербес белгілері; ұқсастырумен
____________________________________________________________________
қамтамасыз етудің тәсілдері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
(жеке тексеру кезінде орындалған фотографиялық суреттер және
____________________________________________________________________
негативтер, киноленталар, аудио- және бейне жазбалар,
____________________________________________________________________
қадағалаулардың, өлшеулердің және зерттеулердің құжатты түрде
____________________________________________________________________                           тіркелген нәтижелері)
3.__________________________________________________________________
(жеке парақтардағы тексерілетін тұлғаның, медицина қызметкерінің,
____________________________________________________________________
маманның, куәлардың түсініктемелері мен өтініштері)
___________________________________________________________ берілді.
Тексерілетін тұлғаның тәртібі туралы белгі (қажет болған жағдайда).
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______ жеке тексерудің хаттамасы оқылды, _______ тіліне аударылды.
Дұрыс жазылды, қатысушылардың атынан толықтырулар, өтініштер
және қолдаухаттар___________________________________________________
(егер олар түскен жағдайда жеке тексеруге қатысушылардың ____________________________________________________________________
өтініштерін және қолдаухаттарын көрсету)
____________________________________________________________________
Жеке тексеруді жүргіздім және хаттама жасадым:
______________                   _____________________________
(қолы)                               (лауазымы, тегі, аты-жөні)
Тексерілетін адам:   ___________        ________________________
(қолы)               (тегі, аты-жөні)
Куәлар:              ___________        ________________________
(қолы)              (тегі, аты-жөні)
___________        ________________________
(қолы)              (тегі, аты-жөні)
Мамандар:            ___________        ________________________
(қолы)              (тегі, аты-жөні)
___________        ________________________
(қолы)              (тегі, аты-жөні)
Аудармашы:           ___________        ________________________
(қолы)              (тегі, аты-жөні)
200 ___ ж. "____" ___________  хаттаманың көшірмесін алдым:
____________________________________               _______________
(тексерілетін адамның тегі, аты-жөні)                   (қолы)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 196 бұйрығымен
бекітілген
Жеке тексеру рәсімдерін жүргізу
және оны ресімдеу тәртібінің
ережесіне
3-қосымша
________________________________
(кеден органының атауы)
жеке тексеру хаттамаларын тіркеу
журналы
____________________________________________________________________
р/с   Жеке     Тексері. Жеке тексеру   Жеке тек.  Жеке тек.  Жеке
NN  тексеруді   летін   жүргізу туралы серуді кім серу нәти. тексеру
жүргізу   тұлғаның  шешімді кім    жүргізді   желері     нәтиже.
күні    аты-жөні, қабылдады                            лері
анықталған                                      бойынша
деректері                                      шешім
____________________________________________________________________
1      2          3          4            5          6         7
____________________________________________________________________