Об утверждении Правил предоставления льгот по санаторно-курортному лечению и проезду в санаторно-курортные учреждения Республики Казахстан или стран СНГ для спинальных больных Жамбылской области.
Постановление Акимата Жамбылской области от 13 июня 2003 года N 76. Зарегистрировано Уравлением юстиции Жамбылской области 9 июля 2003 года за N 1013. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 26 января 2011 года № 15
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 26.01.2011 № 15.
В соответствии со статьей 44 Закона Республики Казахстан "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы", на основании статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях обеспечения исполнения бюджета области акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления льгот по санаторно-курортному лечению и проезду в санаторно-курортные учреждения Республики Казахстан или стран СНГ для спинальных больных Жамбылской области. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 29 июня 2004 г. N 167 .
2. Департаменту координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области (Карабалаев А.Д.) взять на контроль распределение и выдачу вышеназванных путевок. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 31 марта 2005 г. N 93 .
3. Департаменту финансов акимата Жамбылской области (Иманалиев Б.З.) произвести финансирование в пределах выделенных бюджетных средств, предусмотренных на эти цели. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 31 марта 2005 г. N 93 .
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя Акима области Байбекова М.Н.
Аким области                                        С. Умбетов
Утверждены
постановлением акимата Жамбылской
области от 13.06.2003 г. N 76
"Об утверждении Правил предоставления
льгот по санаторно-курортному лечению
и проезду в санаторно-курортные учреждения
Республики Казахстан или стран СНГ для
спинальных больных Жамбылской области"
ПРАВИЛА
предоставления льгот по санаторно-курортному лечению и проезду в санаторно-курортные учреждения Республики Казахстан или стран
СНГ для спинальных больных Жамбылской области
Настоящие Правила устанавливают порядок предоставления льгот на санаторно-курортное лечение и проезд для спинальных больных Жамбылской области за счет средств областного бюджета по бюджетной программе "Социальная поддержка инвалидов на местном уровне". <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 29 июня 2004 г. N 167 .
Сноска. Внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 31 марта 2005 г. N 93 .

Жамбыл облысындағы омыртқа жұлыны ауыратын науқастардың Қазақстан Республикасының немесе ТМД елдерінің шипажайлық-курорттық мекемелерінде емделуi және жол ақысына жеңiлдiк берудiң Ережесiн бекiту туралы
Жамбыл облысының әкімиятының 2003 жылғы 13 маусымдағы N 76 қаулысы. Жамбыл облыстық әділет басқармасында 2003 жылғы 9 шілдеде N 1013 тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2011 жылғы 26 қаңтардағы № 15 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2011.01.26 №  15 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Заңының 44 бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" N 1758 қаулысына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 27-шi бабы негізінде, облыс бюджетiнiң орындалуын қамтамасыз ету мақсатында облыс әкiмияты ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының немесе ТМД елдерінің шипажайлық-курорттық мекемелерінде Жамбыл облысындағы омыртқа жұлыны ауыратын науқастардың емделуi және жол ақысына жеңiлдiктер беру туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 29 маусымдағы N 167 қаулысымен.
2. Жамбыл облысы әкімиятының жұмыспен қамтуды
үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті (А.Д.Қарабалаев) жоғарыда аталған жолдамалардың бөлiнуi мен берiлуiн бақылауға алсын. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2005 жылғы 31 наурыздағы N 93 қаулысымен .
3. Жамбыл облысы әкімиятының қаржы департаменті
(Б.З.Иманәлиев) осы мақсатқа қарастырылған бюджеттiк қаржы шегiнде қаржыландыру жүргiзсiн. <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2005 жылғы 31 наурыздағы N 93 қаулысымен .
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс Әкiмiнiң орынбасары М.Н. Байбековке жүктелсiн.
Облыс Әкiмi
Жамбыл облысы әкiмиятының
2003 жылғы 13 маусымдағы
"Жамбыл облысындағы омыртқа жұлыны
ауыратын науқастардың Қазақстан
Республикасының немесе ТМД
елдерінің шипажайлық-курорттық
мекемелерінде емделуi және жол
ақысына жеңiлдiк берудiң
Ережесiн бекiту туралы"
N 76 қаулысымен бекiтiлген
Жамбыл облысындағы омыртқа жұлыны ауыратын науқастардың Қазақстан Республикасының немесе ТМД елдерінің шипажайлық-курорттық мекемелерінде емделуi үшiн және жол ақысына жеңiлдiктер берудiң
Ережесi
Осы Ереже Жамбыл облысындағы омыртқа жұлыны ауыратын науқастарға облыстық бюджет қаржысы есебiнен "Мүгедектерді жергілікті деңгейде әлеуметтік қолдау" атты бюджеттiк бағдарламасы бойынша санаторлық-курорттық емделу мен жол ақысын төлеуге жеңiлдiк берудiң тәртiбiн белгiлейдi. <*>
Ескерту. Өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 29 маусымдағы № 167 ; 2005 жылғы 31 наурыздағы  № 93   қаулыларымен

1. Общие положения
1. Льготы для спинальных больных области предоставляются в виде обеспечения бесплатным санаторно-курортным лечением (один раз в год сроком 30 календарных дней) и проездом (туда и обратно) в санаторно-курортные учреждения Республики Казахстан или стран СНГ (далее санатории), направленным на их социальную поддержку, реабилитацию и адаптацию. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 29 июня 2004 г. N 167 .
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 31 марта 2005 г. N 93 .
2. Приобретение путевок, оформление и учет документов для спинальных больных в санатории производится департаментом координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области, за счет средств областного бюджета. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 29 июня 2004 г. N 167 .
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 31 марта 2005 г. N 93 .
3. Уполномоченный орган производит выделение путевок больным со спинальными заболеваниями в соответствии с настоящими Правилами. <*> Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 29 июня 2004 г. N 167 .
2. Порядок выдачи путевок больным со спинальными заболеваниями
4. Путевки на лечение в санаториях выдаются бесплатно инвалидам со спинальными заболеваниями по медицинским показаниям на основании следующих документов:
1) Заявление
2) Копия заключения врачебно-консультативной комиссии о необходимости лечения в данном санатории и отсутствии противопоказаний. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 29 июня 2004 г. N 167 .
5. Заявления рассматриваются специально созданной комиссией уполномоченного органа, при этом должна соблюдаться очередность и учитываться степень нуждаемости в лечении, тяжесть заболевания.
6. Путевки в санатории приобретаются в пределах выделенных сумм по вышеуказанной бюджетной программе. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Акимата Жамбылской области от 29 июня 2004 г. N 167 .
7. В случае, если путевка не может быть использована (по уважительной причине) лицом, получившим ее, она должна быть возвращена в уполномоченный орган для перераспределения ее очередному больному не позднее, чем за 5 дней до срока выезда в санаторий.
8. Путевка выдается больному в срок не позднее, чем за 5 дней до срока отъезда на лечение.
9. Выдаваемая путевка должна быть заполнена с указанием фамилии, имени, отчества инвалида, получившего путевку, его место жительства, наименованием организации, выдавшей путевку и скреплена печатью. Выдача незаполненных путевок запрещается.

1. Жалпы ережелер
1. Облыстағы омыртқа жұлыны ауыратын науқастарға Қазақстан Республикасының немесе ТМД елдерінің шипажайлық-курорттық мекемелерінде (ары қарай шипажайлар) емделу үшiн барып-қайту жол ақысы оларды әлеуметтiк қолдау, сауықтыру мен бейiмдеуге бағытталған тегiн санаторлық-курорттық емделудi қамтамасыз ету түрiнде (жылына 1 рет 30 күнтізбелік мерзімге) берiледi. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 29 маусымдағы N 167 ; 2005 жылғы 31 наурыздағы  №93   қаулыларымен .
2. Омыртқа жұлыны ауыратын науқастарды шипажайларға жiберуге жолдама берудi, құжаттарды рәсiмдеу мен есепке алуды облыс бюджетiнде қарастырылған қаржы есебiнен Жамбыл облысы әкімиятының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті жүргiзедi. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 29 маусымдағы N 167 ; 2005 жылғы 31 наурыздағы  N93   қаулыларымен .
3. Уәкiлеттi орган осы Ережеге сай омыртқа жұлыны ауыратындарға жолдамалар бөледi. <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 29 маусымдағы N 167 қаулысымен.
2. Омыртқа жұлыны ауыратын науқастарға жолдама
беру тәртiбi
4. Шипажайларға емделуге жолдама медициналық көрсеткiштер бойынша омыртқа жұлыны ауыратын мүгедектерге тегiн, төмендегi құжаттар негiзiнде берiледi:
1) Өтiнiш
2) Аталған шипажайда науқастың емделуiн қажет ететiнi немесе емделуге қарсы көрсеткiштердiң болмауы туралы дәрiгерлiк-консультациялық комиссия қорытындысының көшiрмесi. <*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 29 маусымдағы № 167 қаулысымен.
5. Өтiнiш уәкiлеттi орган арнайы құрған комиссияда қаралады, бұл ретте кезектiлiк пен емделу қажеттiлiгi, ауырудың ауырлығы ескерiлуi тиiс.
6. Шипажайларға жолдама жоғарыда аталған бюджеттiк бағдарлама бойынша бөлiнген сома шегiнде сатып алынады. <*>
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 29 маусымдағы № 167 қаулысымен.
7. Жолдаманы алған тұлға (белгiлi себептермен) оны пайдаланбаған жағдайда, шипажайға баратынынан 5 күн бұрын мерзiмнен кешiктiрiлмей кезектегi науқасқа беру үшiн уәкiлеттi органға қайтаруы тиiс.
8. Жолдама науқасқа емделуге аттанудан 5 күн мерзiмнен кем емес уақытта берiледi.
9. Берiлетiн жолдама оны алушы мүгедектiң аты, тегi, әкесiнiң аты, тұрғылықты жерi көрсетiле отырып толтырылып, жолдаманы берген мекеменiң аты жазылып, мөрi басылуы тиiс. Толтырылмаған жолдаманы беруге тыйым салынады.

10. При получении путевки инвалид предъявляет паспорт и пенсионное удостоверение.
11. Выдача наличных средств взамен путевки запрещается.
3. Учет путевок и отчетность об их выдаче
12. Путевки на лечение и отдых являются ценными документами и подлежат хранению и учету наравне с денежными средствами.
13. Приходные и расходные документы по путевкам, договоры, накладные, счета, квитанции об уплате за них денег, книги учета хранятся в порядке, установленном для хранения приходно-расходных денежных документов.
14. Обратный талон об использовании путевки после окончания срока действия путевки представляется в уполномоченный орган.
15. Отчет об использовании выделенных средств представляется уполномоченным органом в установленном порядке.

10. Жолдаманы алғанда мүгедек төл құжатын және зейнеткерлiк куәлiгiн көрсетуi қажет.
11. Жолдаманың орнына нақтылай қаражат беруге тиым салынады.
3. Жолдамаларды есепке алу және оның
берiлуi туралы есептiлiк
12. Емделуге және демалуға берiлетiн жолдама құнды құжат болып табылады, сақталуы және оған ақшалай қаражатпен бiрдей есеп жүргiзiлуi тиiс.
13. Жолдама бойынша кiрiс, шығыс құжаттар, шарттар, жүкқұжаттары, шоттар, оларға ақша төленгендiгi туралы квитанциялар, есепке алу кiтаптары ақшалай кiрiс-шығыс туралы құжаттарды сақтау тәртiбiне сай сақталады.
14. Жолдаманың пайдаланылу мерзiмi аяқталған соң жолдаманы пайдаланғаны туралы керi талон уәкiлеттi органға тапсырылады.
15. Уәкiлеттi орган, белгiленген тәртiппен қарастырылған қаржының пайдаланылуы туралы есеп берiп отырады.