Об утверждении Правил предоставления социальных выплат на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области от 4 мая 2003 года N 107. Зарегистрировано Управлением юстиции Северо-Казахстанской области 19 мая 2003 года за N 923. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 30 июля 2008 года N 218
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата   Северо-Казахстанской области от 30.07.2008 N 218
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Закона Республики Казахстан "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан" от 21 июня 1991 года, Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в соответствии с "Программой по борьбе с бедностью и безработицей на 2003-2005 годы", утвержденной решением сессии областного маслихата от 28 марта 2003 года N 24/3, акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления социальных выплат на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан.
2. Выделить из резерва акимата области департаменту труда, занятости и социальной защиты населения для предоставления социальных выплат на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан 1000 тыс.тенге по коду бюджетной классификации расходов 6-9-258-25 "Проведение мероприятий за счет средств резерва местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов".
3. Утвердить прилагаемый паспорт бюджетной программы 6-9-258-25 "Проведение мероприятий за счет средств резерва местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов".
4. Поручить акимам районов, г.Петропавловска обеспечить подбор контингента для предоставления социальных выплат на санаторно-курортное лечение, подготовку необходимых документов для их получения и целевого использования.
5. Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения  обеспечить организацию социальных выплат на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата области
от 4 мая 2003 г. N 107
"Об утверждении Правил
предоставления социальных
выплат на санаторно-курортное
лечение отдельным категориям граждан"
ПРАВИЛА
предоставления социальных выплат на санаторно-курортное
лечение отдельным категориям граждан

Азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер беру Ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2003 жылғы 4 мамырдағы N 107 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 19 мамырда N 923 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 30 шілдедегі N 213 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008.07.30 N 213 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын, "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 1991 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын, "Ұлы Отан соғысына қатысқандар, мүгедектері және оған тең келетін тұлғалардың жеңілдіктері және әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 Заң күші бар Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын орындау үшін және облыстық мәслихат сессиясының 2003 жылғы 28 наурыздағы N 24/3 шешімімен бекітілген "Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған Бағдарламаға" сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер берудің қоса берілген Ережесі бекітілсін.
2. Облыс әкімдігі резервінен еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаментіне 6-9-258-25 "Облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды және басқа да көзделмеген шығындарды жоюға арналған қаржы резерві есебінен іс-шаралар жүргізу" шығындарды бюджеттік жіктеу коды бойынша азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық әлеуметтік төлемдер беру үшін 1000 мың теңге бөлінсін.
3. Қоса берілген 6-9-258-25 "Облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды және басқа да көзделмеген шығындарды жоюға арналған қаржы резерві есебінен іс-шаралар жүргізу" бюджеттік бағдарлама паспорты бекітілсін.
4. Аудандар мен Петропавл қаласы әкіміне санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер беру үшін контингент таңдауды, оны алу үшін қажетті құжаттар дайындауды және мақсатты пайдалануды қамтамасыз ету тапсырылсын.
5. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер төлеуді ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
Облыс әкімі
"Азаматтардың жеке санаттарына
санаторлық-курорттық емделуге
әлеуметтік төлемдер беру Ережесін
бекіту туралы" облыс әкімдігінің
2003 жылғы 4 мамырдағы
N 107 қаулысымен бекітілген
Азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық
емделуге әлеуметтік төлемдер беру
ЕРЕЖЕСІ

1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления социальных выплат на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан (далее - Правила) регламентируют порядок и условия предоставления социальных выплат отдельным категориям граждан для прохождения бесплатного санаторно-курортного лечения в профилакториях местного значения.
2. Назначение социальных выплат на санаторно-курортное лечение производится районными отделами (городским управлением) труда, занятости и социальной защиты населения.
3. Социальные выплаты на санаторно-курортное лечение предоставляются следующим категориям граждан:
1) участникам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам;
2) инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам;
3) вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак;
4) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
5) многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын ал?а", "Куміс алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня";
6) лицам, пострадавшим от политических репрессий, являющихся пенсионерами;
7) лицам, удостоенным званий "Герой социалистического труда" и "Халык каhарманы", пенсионного возраста;
8) инвалидам пенсионного возраста.
2. Условия и порядок назначения социальных выплат
на санаторно-курортное лечение
4. Для назначения социальных выплат указанные категории граждан представляют в районный отдел (городское управление) труда, занятости и социальной защиты населения по месту жительства следующие документы:
1) заявление установленного образца (согласно приложению);
2) заключение медицинского учреждения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении;
3) копии документов, подтверждающих принадлежность к данной категории;
Сноска. Внесены изменения - постановлением Акимата СКО от 24 августа 2005 года N 214.
5) копию удостоверения личности.
5. Районный отдел (городское управление) труда, занятости и социальной защиты населения в пятидневный срок со дня поступления необходимых документов рассматривает заявления претендентов на получение социальных выплат для санаторно-курортного лечения, формирует дела получателей и принимает решение о назначении социальной выплаты либо об отказе в ее назначении.
6. В случае отказа в назначении социальной выплаты районный отдел (городское управление) труда, занятости и социальной защиты населения письменно мотивирует причину отказа и возвращает заявителю документы.
Основанием отказа является непредставление документов, подтверждающих принадлежность к данной категории граждан, определенной настоящими Правилами.

1. Жалпы ережелер
1. Осы азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер беру Ережесі (бұдан әрі - Ереже) жергілікті маңыздағы профилакторилерде ақысыз санаторлық-курорттық емделуден өту үшін азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлемдер беру тәртібін және жағдайларын регламенттейді.
2. Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер тағайындау еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау аудандық бөлімдерімен (қалалық басқармалармен) жүргізіледі.
3. Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер мынандай азамат санаттарына беріледі:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және оларға теңестірілген адамдарға;
2) Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға;
3) Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің, екінші қайтара тұрмысқа шықпаған жесірлеріне;
4) Ұлы Отан соғысы тылында жанкешті еңбегі және әскери мінсіз қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен наградталған тұлғаларға;
5) "Алтын-алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған көп балалы аналарға;
6) саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен зейнеткерге;
7) Социалистік Еңбек Ері және "Халық қаһарманы" атақтарын алған зейнет жастағыларға;
8) зейнет жасындағы мүгедектерге.
2. Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдерді тағайындаудың жағдайлары мен тәртібі
4. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау үшін жоғарыда аталған санаттағы азаматтар тұрған жері бойынша еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау аудандық бөліміне (қалалық басқармаға) мынандай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтініш (қосымшаға сәйкес);
2) санаторлық-курорттық емделу мұқтаждығы туралы медициналық мекеменің қорытындысы;
3) осы санатқа жататындығын растайтын құжаттар көшірмесі;
4)  алынып тасталды
5) жеке куәлік көшірмесі.
Ескерту. 4-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталды - СҚО әкімдігінің 2005 жылғы 24 тамыздағы  N 214 қаулысымен.
5. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау аудандық бөлімі (қалалық басқармасы) қажетті құжаттар түскен күннен бес күндік мерзімде санаторлық-курорттық емделуге арналған әлеуметтік төлемдерді алуға үміткерлер арыздарын қарастырады, алушылар істерін қалыптастырады және әлеуметтік төлем тағайындау туралы не болмаса оны тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
6. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау аудандық бөлімі (қалалық басқармасы) әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартқан жағдайда бас тарту себебін жазбаша дәлелдейді және арызданушыға құжаттарын қайтарады.
Бас тартуға негіздеме азаматтардың осы Ережеде айқындалған санаттарға жататынын растайтын құжаттарды ұсынбауы болып табылады.

3. Порядок социальных выплат
на санаторно-курортное лечение
7. На основании представленных документов и принятых решений районные отделы (городское управление) труда, занятости и социальной защиты населения формируют списки претендентов на получение социальных выплат в 3-х экземплярах и вместе с копиями заявлений представляют их в Департамент труда, занятости и социальной защиты населения.
8. Департамент труда, занятости и социальной защиты населения на основании представленных списков и копий заявлений претендентов на получение социальных выплат формирует ведомости на социальные выплаты и представляет их в банки второго уровня.
9. Банк, с которым в установленном законодательством порядке заключен договор на оказание платных услуг, на основании представленных Департаментом труда, занятости и социальной защиты населения ведомостей производит зачисление сумм на открытые лицевые счета получателей.
4. Финансирование социальных выплат
на санаторно-курортное лечение
10. Финансирование социальных выплат на санаторно-курортное лечение отдельных категорий граждан производится из средств областного бюджета по кодам бюджетной классификации расходов 6-2-258-51 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" и 6-9-258-25 "Проведение мероприятий за счет средств резерва местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов".
11. Социальные выплаты на санаторно-курортное лечение производятся в пределах средств, предусмотренных бюджетом, один раз в год в сумме не более 29000 тенге на одного гражданина, имеющего право на социальные выплаты, в хронологическом порядке регистрации заявления.
Приложение
к Правилам предоставления социальных
выплат на санаторно-курортное лечение
отдельным категориям граждан
____________________________________
районный отдел
(городское управление)
труда, занятости и социальной
защиты населения
ЗАЯВЛЕНИЕ
о назначении социальной выплаты
на санаторно-курортное лечение
ФАМИЛИЯ ___________________________________________
ИМЯ _______________________________________________
ОТЧЕСТВО __________________________________________
ДОМАШНИЙ АДРЕС ____________________________________
___________________________________________________
ТЕЛЕФОН ___________________________________________
НОМЕР ПАСПОРТА ИЛИ УДОСТОВЕРЕНИЯ ЛИЧНОСТИ
___________________________________________________
РНН _______________________________________________
НОМЕР ЛИЦЕВОГО СЧЕТА __________________________
В ФИЛИАЛЕ ________________________________ БАНКА.
Прошу назначить мне социальную выплату на санаторно-курортное лечение в размере ____________ тенге.
Выделенные средства обязуюсь использовать строго по назначению (для санаторно-курортного лечения в санатории-профилактории ___________) путем перечисления с моего лицевого счета на расчетный счет санатория-профилактория __________________.
ДАТА ПОДАЧИ ЗАЯВЛЕНИЯ             ПОДПИСЬ ЗАЯВИТЕЛЯ
________________________          ______________________
Достоверность представленных заявителем документов подтверждаю:
Ф.И.О., должность лица, принявшего заявление:
________________________________________________________
(подпись)
Утвержден
постановлением акимата области
области от 4 мая 2003 г. N 107
"Об утверждении Правил
предоставления социальных
выплат на санаторно-курортное
лечение отдельным категориям граждан"
Департамент труда, занятости и социальной
защиты населения
________________________________________
Администратор бюджетной программы
П А С П О Р Т

3. Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік
төлемдер төлеу тәртібі
7.   Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау аудандық бөлімі (қалалық басқармасы) әлеуметтік көмек алуға үміткерлер тізімін 3 данада қалыптастырады және оны өтініштер көшірмесімен бірге еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаментіне ұсынады.
8. Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті ұсынылған әлеуметтік төлемдер алуға үміткерлер тізімі мен өтініштер көшірмесі негізінде әлеуметтік төлемдер ведомосін қалыптастырады және оларды екінші деңгейдегі банкке ұсынады.
9. Белгіленген заңнама тәртібінде ақылы қызмет көрсетуге келісім жасалған банк еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті ұсынған ведомості негізінде алушылар ашқан жеке шотқа сомаларды аударады.
4. Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік
төлемдерді қаржыландыру
10. Азаматтардың жекелеген санаттары санаторлық-курорттық емделуіне әлеуметтік төлемдерді қаржыландыру облыстық бюджет қаржыларынан 6-2-258-51 "Жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлемдер" және 6-9-258-25 "Облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды және басқа да көзделмеген шығындарды жоюға арналған қаржы резерві есебінен іс-шаралар жүргізу" шығындарды бюджеттік жіктеу кодтары бойынша жүргізіледі.
11. Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер бюджетпен қарастырылған қаржылар шегінде әлеуметтік төлемдерге құқы бар бір азаматқа жылына бір рет 29000 теңгеден аспайтын сомада, өтінішті хронологиялық тіркеу тәртібінде беріледі.
Азаматтардың жеке санаттарына
санаторлық-курорттық емделуге
әлеуметтік төлемдер беру
Ережесіне қосымша
____________________________
еңбек, жұмыспен қамту және
халықты әлеуметтік қорғау
аудандық бөлімі (қалалық басқарма)
Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік
төлемдер тағайындау туралы
ӨТІНІШ
ТЕГІ ____________________________________________
АТЫ _____________________________________________
ӘКЕСІНІҢ АТЫ ____________________________________
МЕКЕН-ЖАЙЫ ______________________________________
ТЕЛЕФОНЫ ________________________________________
ТӨЛҚҰЖАТ НЕМЕСЕ ЖЕКЕ КУӘЛІК НОМЕРІ ______________
_________________________________________________
ТСН(РНН) ________________________________________
__________________________ БАНК ФИЛИАЛЫНДАҒЫ
ЖЕКЕ ШОТ НОМЕРІ _________________________________
Маған санаторлық-курорттық емделуге ______________ теңге мөлшерінде әлеуметтік төлем тағайындауыңызды сұраймын.
Бөлінген қаржыларды қатаң түрде тағайындалымы бойынша (_______________ санатори-профилакториінде санаторлық-курорттық емделу үшін) менің жеке шотымнан ___________________ санатори-профилакторидің есеп шотына аудару арқылы пайдалануға міндеттенемін.
АРЫЗ БЕРГЕН ДАТАСЫ                АРЫЗДАНУШЫНЫҢ ҚОЛЫ
__________________                __________________
Арызданушы ұсынған құжаттарының анықтығын растаймын:
Өтінішті қабылдаған тұлғаның Т.А.Ә.А., лауазымы:
__________________________________________________________
(қолы)
"Азаматтардың жеке санаттарына
санаторлық-курорттық емделуге
әлеуметтік төлемдер беру Ережесін
бекіту туралы" облыс әкімдігінің
2003 жылғы 4 мамырдағы
N 107 қаулысымен бекітілген
Еңбек, жұмыспен қамту және халықты
әлеуметтік қорғау департаменті
__________________________________
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
2003 жылға арналған

258-025-000 "Проведение мероприятий за счет средств резерва
местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы
для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного
характера и иных непредвиденных расходов" на 2003 год
_____________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
1
Стоимость
1000 тыс. тенге
2
Нормативно-право-
вая основа бюджетной  программы

258-025-000 "Облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті
атқарушы органының табиғи және техногенді сипаттағы төтенше
жағдайларды және басқа да көзделмеген шығындарды жоюға
арналған қаржы резерві есебінен іс-шаралар жүргізу"
___________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
П А С П О Р Т Ы
1.
Құны
1000 мың теңге
2.
Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі

Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной  войны и лиц, приравненных к ним".
Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".
"Программа по борьбе с бедностью и безработицей на 2003-2005 годы", утвержденная решением сессии областного маслихата от 28 марта 2003 года N 24/3
3
Источники  финансирования бюджетной  программы
Областной бюджет
4
Цель бюджетной программы
Социальная защита отдельных категорий граждан путем оплаты санаторно-курортного лечения.
5
Задачи бюджетной программы
Осуществление социальных выплат на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан.

"Ұлы Отан соғысына қатысқандар, мүгедектері және оған тең келетін тұлғалардың жеңілдіктері және әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі N№2247 заң күші бар Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы.
Облыстық мәслихат сессиясының 2003 жылғы 28 наурыздағы N№24/3 шешімімен бекітілген "Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған бағдарлама".
3.
Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздері
Облыстық  бюджет
4.
Бюджеттік бағдарламаның мақсаты
Азаматтардың жеке санаттарын санаторлық-курорттық емдеу жолымен әлеуметтік қорғау.
5.
Бюджеттік бағдарламаның міндеттеріү
Азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдерді іске асыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
Код програм-мы
Кодподпрограммы
Наименование программ (подпрограмм)
Мероприятия по реализации программы (подпрограммы)
Сроки реализа-
ции
Ответствен-ные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
025
000
Проведение мероприятий за счет средств резерва местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
Социальные выплаты на оплату санаторно-курортного лечения  следующим категориям граждан: участники, инвалиды Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица; вдовы воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак; лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; многодетные матери, награжденные подвеской "Алтын алка", "Куміс алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня";
лица пострадавшие от политических репрессий, являющиеся пенсионерами;
лица, удостоенные званий "Герой социалистического труда" и "Халык каhарманы", пенсионного возраста;
инвалиды пенсионного возраста.
Согласно детального плана финансирования 2003 год
Департа-
мент труда, занятости
и социальной защиты населения.
7
Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Предоставление социальных выплат на оплату  санаторно-курортного лечения один раз в год в сумме не более 29000 тенге на одного гражданина, имеющего право на социальные выплаты, в пределах средств, предусмотренных в бюджете, в хронологическом порядке регистрации заявлений.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Бағдарлама коды
Кіші бағдарламаның коды
Бағдарламаның атауы
Бағдарламаны іске асыру шаралары
Іске  асыру мерзімдері
Жауапты орындаушы-лар
1
2
3
4
5
6
7
025
000
Облыстың, Астана, Алматы қалалары-
ның жергілікті атқарушы органының қаржы резерві есебінен табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды және басқа да көзделме-
ген шығындарды жоюға арналған іс-шаралар жүргізу
Азаматтардың мына санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектері және оларға теңестірілген адамдар;
Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің, екінші қайтара тұрмысқа шықпаған жесірлер, Ұлы Отан соғысы тылында  жанкешті еңбегі және әскери мінсіз қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен наградталған тұлғалар; "Алтын-алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған көп балалы аналар;
саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен зейнеткерлер;
Социалистік Еңбек Ері және "Халық қаһарманы" атақтарына ие болған тұлғалар;
зейнет жасындағы мүгедектер.
қаржылан-дырудың 2002 жылға арналған детальды жоспарына сәйкес
Еңбек, жұмыспен қамту және
халықты
әлеуметтік
қорғау де-
партаменті
7.
Бюджеттік бағдарламадан күтілетін нәтижелер
Өтініштерді тіркеудің хронологиялық тәртібінде, бюджетте қарастырылған қаражат шегінде санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік төлемдер алуға құқы бар бір азаматқа жылына бір рет 29000 теңгеден аспайтын сомада беру