О мерах по реализации закона Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан"
Решение акима Бескарагайского района от 2 июля 2003 года N 13-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 31 июля 2003 года за N 1342. Утратило силу на основание письма акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 18 апреля 2007 года N 569
Сноска. Утратило силу на основание письма акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 18.04.2007 N 569.
С целью дальнейшего совершенствования работы по подбору и предоставлению кандидатур к награждению государственными наградами Республики Казахстан, обеспечения коллегиальности и открытости обсуждения в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 33 закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-11 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и законом Республики Казахстан от 12 декабря 1995 года N 2676 "О государственных наградах Республики Казахстан", РЕШАЮ:
1. Образовать комиссию по рассмотрению документов на лиц, представляемых к награждению государственными наградами Республики Казахстан.
2. Отделу организационной и кадровой работы определить персональный состав комиссии, внести на утверждение сессии районного Маслихата.
3. Утвердить положение о комиссии по рассмотрению документов на лиц, представляемых к награждению государственными наградами Республики Казахстан (приложение).
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима района Имангазину К. К.
5. Решение акима Бескарагайского района от 2 июля 2002 года N 23-1 по данному вопросу отменить.
Аким района
Приложение к решению
акима Бескарагайского района
от 2 июля 2003 года N 13-1
П О Л О Ж Е Н И Е
о Комиссии по рассмотрению документов на лиц,
представляемых к награждению государственными наградами
Республики Казахстан.
1. Комиссия по рассмотрению документов на лиц, представляемых к награждению государственными наградами Республики Казахстан образуется из числа представителей государственных органов, организаций, депутатов для предварительного рассмотрения и подготовки предложений по наградным вопросам, содействия проведению в жизнь наградного законодательства.
2. Комиссия состоит из председателя, заместителя председателя, секретаря и 4 членов комиссии.
Председатель Комиссии: организует и осуществляет руководство деятельностью Комиссии, формирует повестку дня заседаний Комиссии, созывает заседания комиссии и председательствует на них, выполняет иные полномочия в рамках компетенции комиссии.
Секретарь Комиссии: обеспечивает проведение заседания Комиссии, информирует членов Комиссии о повестке дня, месте и времени проведения заседания Комиссии, представляет членам Комиссии поступившие документы, исполняет поручения председателя Комиссии.
Правовую основу деятельности Комиссии составляют Конституция, законодательные акты Республики Казахстан, акты Президента Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары туралы" Қазақстан Республикасының заңын iске асыру шаралары туралы
Бесқарағай ауданының әкімінің 2003 жылғы 2 шілдедегі N 13-1 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 31 шілдеде N 1342 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданы әкімдігінің 2007 жылғы 18 сәуірдегі N 569 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданы әкімдігінің 2007.04.18 N 569 хатымен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы N 2676 "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары туралы" заңына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-11 "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"заңының 33 бабы 1 тармағы 3) тармақшасына сәйкес үмiткерлердi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтауға iрiктеу және ұсыну жөнiндегi жұмысты одан әрi жетiлдiру, оны талқылаудың, алқалығы мен ашықтығын қамтамасыз ету мақсатында,ШЕШЕМIН:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтауға ұсынылатын адамдардың құжаттарын қарау жөнiндегi комиссия құрылсын.
2. Ұйымдастыру және кадр жұмысы бөліміне комиссияның дербес құрамы анықталып, бекiтуге аудандық Мәслихат сессиясына енгізілсін
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтауға ұсынылатын адамдардың құжаттарын қарау жөніндегі комиссия туралы ереже бекiтiлсiн (қосымша).
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары К.К.Иманғазинаға жүктелсін.
5. Осы мәселе жөніндегі Бесқарағай ауданы әкімінің 2002 жылғы 2 шiлдедегi N 23-1 шешiмi күшін жойсын.
Аудан әкiмi
Бесқарағай ауданы әкімінің
2003 жылғы 2 шілдедегі
N 13-1 шешіміне қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен
наградтауға ұсынылатын адамдардың құжаттарын қарау
жөніндегі комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтауға ұсынылатын адамдардың құжаттарын қарау жөніндегі комиссия наградтау мәселелерi жөніндегі ұсыныстарды алдын-ала қарау және әзірлеу, наградалық заңнаманың өмірге енгiзiлуiне ықпал жасау үшін мемлекеттiк органдар мен ұйымдар өкілдерінің және депутаттардың қатарынан құрылады.
2. Комиссия төрайымнан, төрайым орынбасарынан, хатшысы мен комиссияның 4 мүшелерінен тұрады.
Комиссия төрайымы: комиссия қызметін ұйымдастырады және оған басшылықты жүзеге асырады, комиссия отырыстарының күн тәртібін қалыптастырады, комиссияның отырыстарын шақырады және оларға төрағалық етедi, комиссияның құзыры шеңберінде өзге де өкілеттіктерді орындайды.
Комиссия хатшысы: комиссия отырысын өткізуді қамтамасыз етеді, комиссия мүшелерін комиссия отырысының күн тәртібі, өткізілетін орны мен уақыты туралы хабардар етедi, түскен құжаттарды комиссия мүшелеріне ұсынады, комиссия төрағасының тапсырмаларын орындайды.
Қазақстан Республикасының Конституциясы, заңнамалық актiлерi, Қазақстан Республикасы Президентінің актiлерi комиссия қызметінің құқықтық негiзiн құрайды.

3. Функции Комиссии:
1) прием документов на лиц, представляемых к награждению государственными наградами Республики Казахстан;
2) рассмотрение представлений о награждении государственными наградами Республики Казахстан;
3) рассмотрение ходатайств о восстановлении в правах на награды;
4) участие в осуществлении контроля за соблюдением законодательства о государственных наградах Республики Казахстан;
5) способствование широкому и открытому обсуждению представляемых лиц к награждению государственными наградами Республики Казахстан;
4. Комиссия имеет право:
1) знакомиться с деятельностью лиц, представляемых к награждению;
2) вносить акиму района предложения о награждении государственными наградами Республики Казахстан;
3) давать заключения по ходатайствам о восстановлении в правах на награды;
4) запрашивать от государственных органов, организаций и должностных лиц необходимые для ее работы сведения, документы, материалы и иную информацию;
5) при необходимости приглашать и заслушивать представителей государственных органов, организаций и должностных лиц по вопросам применения наградного законодательства.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и считаются правомочными, если на них присутствует более половины от общего числа членов Комиссии.
6. Для упорядочения поступления наградных материалов, Комиссия руководствуется следующим:
1) исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета и территориальные подразделения центральных исполнительных органов вносят в адрес акима района представление о награждении государственными наградами, Грамотой Восточно-Казахстанской области, Грамотой Бескарагайского района, об объявлении благодарности акима района только на своих сотрудников;
2) во всех остальных случаях представление к награждению вносится государственными органами, организациями и учреждениями, независимо от форм собственности, через акима района.
7. Комиссия принимает решения большинством голосов от общего числа присутствующих на заседании членов Комиссии. Решения Комиссии могут приниматься и опросным порядком. При равенстве голосов, голос председательствующего является решающим. Решение Комиссии оформляется протоколом и подписывается председателем Комиссии.
8. Организационное и информационное обеспечение деятельности Комиссии осуществляется отделом организационной и кадровой работы аппарата акима района.
Отдел организационной и кадровой работы аппарата акима района вносит на рассмотрение Комиссии поступившие наградные материалы только с резолюцией акима района, а в его отсутствие замещающего лица. Обязанности секретаря Комиссии исполняет главный специалист отдела организационной и кадровой работы.
Руководитель аппарата

3. Комиссияның функциялары:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтауға ұсынылатын адамдарға құжаттар қабылдау;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтау туралы ұсынымдарды қарау;
3) наградаларға құқықтықтарын қалпына келтiру туралы өтінімдерді қарау;
4) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары туралы заңдылықтың сақталуына бақылауды жүзеге асыруға қатысу;
5) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтауға ұсынылатын адамдарды кеңінен және ашық талқылауға ықпал жасау.
4. Комиссияның мынандай құқығы бар:
1) наградтауға ұсынылатын адамдардың қызметімен танысуға;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларымен наградтау туралы аудан әкіміне ұсыныстар енгiзуге;
3) наградаларға құқықтарын қалпына келтiру туралы өтінімдер бойынша қорытындылар беруге;
4) мемлекеттiк органдардан, ұйымдар мен лауазымдық тұлғалардан өзінің жұмысы үшін қажетті мәліметтер, құжаттар, материалдар мен өзгеде ақпараттар сұрауға;
5) наградтау заңнамасын қолдану мәселелерi бойынша қажет болған жағдайда мемлекеттiк органдардың, ұйымдардың өкiлдерiн және лауазымды адамдарды шақыруға және тыңдауға.
5. Комиссияның отырыстары қажеттігiне қарай өткiзiледi және оған комиссия мүшелерi жалпы санының жартысынан астамы қатысқан жағдайда оның құқықтық күшi бар болып, есептеледi.
6. Наградалық материалдардың түсуiн реттеу үшін комиссия мыналарды басшылыққа алады:
1) жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар мен орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлiмшелерi мемлекеттiк наградалармен, Шығыс Қазақстан облысының Грамотасымен, Бесқарағай ауданының Грамотасымен наградтау туралы, аудан әкімінің алғысын жариялау туралы аудан әкімінің атына тек өз қызметкерлерiне ғана ұсыным енгiзедi;
2) басқа барлық жағдайларда наградтауға ұсынымдарды мемлекеттiк органдар, кәсiпорындар, ұйымдар мен мекемелер меншiк түрлерiне қарамастан аудан әкiмi арқылы енгiзедi.
7. Комиссия шешiмдердi отырысқа қатысып отырған комиссия мүшелерi жалпы санының көпшiлiк дауысымен қабылдайды. Комиссия шешiмдердi, сонымен бiрге сұрау салу тәртібімен де қабылдай алады. Дауыстар тең түскен жағдайда төрағалық етушiнiң дауысы шешушi болып табылады. Комиссия шешiмi хаттамамен ресiмделедi және оған комиссия төрағасы қол қояды.
8. Комиссия қызметін ұйымдастырушылық және ақпараттық қамтамасыз ету аудан әкiмi аппаратының ұйымдастыру-кадр жұмысы бөлiмi жүзеге асырады.
Аудан әкiмi аппаратының ұйымдастыру - кадр жұмысы бөлiмi наградалық материалдарды комиссияның қарауына тек аудан әкімінің, ол болмаған кезде оның мiндетiн атқаратын тұлғаның бұрыштамасымен енгiзедi.
Комиссия хатшысының мiндеттерiн ұйымдастыру - кадр жұмысы бөлiмiнiң бас маманы атқарады.
Аппарат басшысы