Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц
Совместное постановление Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. № 53 и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. № 112. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 17 мая 2004 года № 2856. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 130 (вводится в действие с 01.11.2010).
В целях повышения степени прозрачности деятельности банков второго уровня, в соответствии со статьей 54 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Национального Банка Республики Казахстан и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЮТ:
1. Утвердить формы отчетов, представляемых банками второго уровня в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 № 94 .
2. Банкам второго уровня, ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны четвертого рабочего дня месяца, следующего за отчетным, представлять отчеты по следующим формам:
1) банкам второго уровня, не являющимся исламскими банками, – по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению;
2) исламским банкам – по формам, согласно приложениям 1 и 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 № 94 .
3. Отчеты представляются на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных. <*>
Сноска. Пункт 3 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).

Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бірлескен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 17 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2856. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 № 130 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктер қызметінің айқындық дәрежесін көтеру мақсатында, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банктік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабына және "Қаржы рыногы және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. Осы қаулының 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, Агенттікке екінші деңгейдегі банктер ұсынған "Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы мәліметтер" және "Басқа заңды тұлғалардың капиталға инвестициялары" есептерінің нысандарын бекітсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 94 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2. Мынадай нысандар бойынша:
1) осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша – ислам банктері болып табылмайтын екінші деңгейдегі банктер;
2) осы қаулының 1 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша – ислам банктері ай сайын, есеп бергеннен кейінгі айдың төртінші жұмыс күнінде Астана қаласының уақытымен 18.00-ден кешіктірмей.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 94 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Есептер ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып, электрондық тасымалдағышта ұсынылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

3-1. Отчеты на бумажном носителе, составляемые ежемесячно, подписываются первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяются печатью и хранятся у банков. По требованию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций банки не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляют отчеты на бумажном носителе. <*>
Сноска. Постановление дополнено пунктом 3-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
3-2. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем банка или лицом, его замещающим. <*>
Сноска. Постановление дополнено пунктом 3-2 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту стратегии и анализа Агентства (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом Агентства (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель            Председатель Агентства
Национального Банка         Республики Казахстан
Республики Казахстан        по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
Приложение 1
к совместному постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от "12" апреля 2004 года N 53 и Правления
Агентства Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от "12" апреля 2004 года N 112
"Об утверждении форм и сроков представления
отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков
второго уровня и инвестиций банков второго уровня
в капитал других юридических лиц"
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.01.2005 N 16 ; от 29.04.2009 № 94 .
Сведения о структуре портфеля ценных бумаг
_______________________________________
(наименование банка)
по состоянию на ___ __________ года
в тысячах тенге
_________________________________________________________________________
N п/п | Наименование эмитента  |Наименование |Национальный идентификацион-
|                        |ценной бумаги|ный номер или международный
|                        |             |идентификационный номер
______|________________________|_____________|___________________________
1    Государственные ценные
бумаги Республики Казахстан

3-1. Ай сайын жасалатын қағаз жазбадағы есептерге бiрiншi басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және банкте сақталады. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның талап етуi бойынша банктер сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей есептердi қағаз жазбада ұсынады.
Ескерту: 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
3-2. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң қағаз жазбадағы деректермен сәйкестiгiн банктiң бiрiншi басшысы және оның орнындағы адамы қамтамасыз етедi.
Ескерту: 3-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
5. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігінің Төрағасы
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің 2004 жылғы 12 сәуір N 53
және Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 12 сәуір N 112
"Екінші деңгейдегі банктердің
бағалы қағаздар портфелінің
құрылымы және екінші деңгейдегі
банктердің басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар туралы
есептерді ұсыну нысандары мен
мерзімдерін бекіту туралы"
бірлескен қаулысына 1-қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
Басқармасының 2005.01.29 N 16 ; 2009.04.29 N 94 (қолданысқа енгізілу
тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы
туралы мәліметтер
_______________________________________
(банктің атауы)
____ жылғы ___ __________ жағдай бойынша
мың теңгемен
___________________________________________________________________
N   | Эмитенттің атауы  |  Ба. |Ұлттық  |Бағалы қағаз.  |Номинал.
п/п  |                   | ғалы |бірегей.|дардың саны,   |ды құны/
|                   |қағаз.|лендіру |   (дана)      |сатып
|                   |дардың|нөмірі  |---------------|алу
|                   |атауы |немесе  |Бар.|оның ішін.|құны 1
|                   |      |халықа. |лығы|де РЕПО-ға|
|                   |      |ралық   |    |берілген  |
|                   |      |бірегей.|    |немесе    |
|                   |      |лендіру |    |басқа     |
|                   |      |нөмірі  |    |бейнеде   |
|                   |      |        |    |бағалы    |
|                   |      |        |    |қағаздар  |
___________________________________________________________________
1  Қазақстан Республи.
касының мемлекеттік
бағалы қағаздары