Об утверждении Правил государственной регистрации проведения общественной экологической экспертизы, осуществляемой местными исполнительными органами, на территории которых намечается экспертируемая деятельность
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 29 мая 2004 года № 149-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2004 года № 2911. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 81-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 02.04.2010 № 81-Ө.
В соответствии со статьей 32 Закона Республики Казахстан "Об экологической экспертизе" приказываю: См. K070000212
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации проведения общественной экологической экспертизы, осуществляемой местными исполнительными органами, на территории которых намечается экспертируемая деятельность.
2. Департаменту экспертизы и лицензирования (Алиев И.Ж.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить  на вице-министра охраны окружающей среды Республики Казахстан Бекжанова Ж.Л.
Министр
Утверждены приказом Министра
охраны окружающей среды Республики
Казахстан от 29 мая 2004 года N 149-П
"Об утверждении Правил государственной
регистрации проведения общественной
экологической экспертизы, осуществляемой
местными исполнительными органами, на
территории которых намечается
экспертируемая деятельность"
Правила
государственной регистрации проведения общественной экологической экспертизы, осуществляемой местными исполнительными органами, на территории которых намечается экспертируемая деятельность
1. Общие положения
1. Правила государственной регистрации проведения общественной экологической экспертизы, осуществляемой исполнительными органами, финансируемыми из местного бюджета, на территории которых намечается экспертируемая деятельность (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об экологической экспертизе". См. K070000212
2. Настоящие Правила устанавливают порядок организации и государственной регистрации проведения общественной экологической экспертизы, осуществляемой исполнительными органами, финансируемыми из местного бюджета, уполномоченного акимами областей, на территории которых планируется хозяйственная деятельность.

Аумағында сарапталатын қызмет көзделіп отырған жергілікті атқарушы органдардың жүзеге асыратын қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізудің мемлекеттік тіркеу ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2004 жылғы 29 мамырдағы N 149-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 23 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2911. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2010 жылғы 02 сәуірдегі № 81-ө бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2010.04.02 № 81-ө бұйрығымен.
"Экологиялық сараптама туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабына сәйкес бұйырамын: Қараңыз K070000212
1. Қоса беріліп отырған Аумағында сарапталатын қызмет көзделіп отырған жергілікті атқарушы органдардың жүзеге асыратын қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізудің мемлекеттік тіркеу ережелері бекітілсін.
2. Сараптама және лицензиялау департаменті (И.Ж. Әлиев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамамен белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күшіне енеді.
4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі Ж.Л.Бекжановқа жүктелсін.
Министр
"Аумағында сарапталатын қызмет
көзделіп отырған жергілікті
атқарушы органдардың жүзеге
асыратын қоғамдық экологиялық
сараптаманы жүргізудің мемлекеттік
тіркеу ережеcін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2004 жылғы 29 мамырдағы
N 149-ө бұйрығымен бекітілген
Аумағында сарапталатын қызмет көзделіп отырған
жергілікті атқарушы органдардың жүзеге асыратын
қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізудің
мемлекеттік тіркеу ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Аумағында сарапталатын қызмет көзделіп отырған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың жүзеге асыратын қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізудің мемлекеттік тіркеу ережелері (бұдан әрі - Ережелер) "Экологиялық сараптама туралы" Қазақстан Республикасы  заңына сәйкес әзірленген. Қараныз K070000212
2. Осы Ережелер Аумағында шаруашылық қызметті жоспарланып отырған облыс әкімдері өкілеттік берген жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың жүзеге асыратын қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізуді ұйымдастырудың және мемлекеттік тіркеудің тәртібін белгілейді.

3. Общественная экологическая экспертиза - вид деятельности, осуществляемой на добровольных началах экспертными комиссиями, создаваемыми по инициативе отдельных групп населения, общественных объединений и научных организаций для экологической оценки любых видов деятельности.
Общественная экологическая экспертиза осуществляется для усиления взаимодействия с отдельными общественными группами и населением, с целью получения максимально объективной информации по планируемым объектам экспертизы.
Физические и юридические лица, осуществляющие общественную экологическую экспертизу, должны иметь лицензии на осуществление работ в области экологической экспертизы в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Общественная экологическая экспертиза может осуществляться независимо от проведения по тем же объектам государственной экологической экспертизы.
5. Заключение общественной экологической экспертизы носит информационный и рекомендательный характер.
6. Финансирование общественной экологической экспертизы осуществляется за счет собственных средств общественных экологических объединений и/или фондов или на общественных началах.
2. Порядок государственной регистрации проведения
общественной экологической экспертизы
7. При поступлении заявки о проведении общественной экологической экспертизы исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, в течение 10 дней проводит государственную регистрацию данной заявки в журнале государственной регистрации и информирует о регистрации центральный исполнительный орган в области охраны окружающей среды и его территориальные органы.
В заявке должны содержаться сведения о составе общественного эколого-экспертной комиссии, наименовании объекта, в отношении которого намечена экологическая экспертиза, сроки ее проведения.
8. Журнал государственной регистрации общественной экологической экспертизы ведется исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета, и должен содержать сведения о наименовании объекта экологической экспертизы, наименовании общественной экспертной комиссии, составе общественного эколого-экспертного формирования (квалификационном составе общественных экспертов), а также о ранее выполненных ими экспертных работах, согласно приложению к настоящим Правилам.
9. По окончанию рассмотрения заявки исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке выдает заявителю заключение о государственной регистрации с номером и датой регистрации.
Приложение к Правилам
государственной регистрации
проведения общественной
экологической экспертизы в
осуществляемой местными
исполнительными органами, на
территории которых намечается
хозяйственная деятельность,
утвержденным приказом Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан

3. Қоғамдық экологиялық сараптама - тұрғындардың жекелеген топтарының, қоғамдық бірлестіктері мен ғылыми ұйымдардың бастамасымен қызметтің кез келген түрлерін экологиялық бағалау үшін құратын сараптау комиссияларының ерікті бастамасымен жүзеге асыратын қызметінің түрі.
Қоғамдық экологиялық сараптама жекелеген қоғамдық топтармен және тұрғындармен өзара ықпалдасуды күшейту, сараптаманың жоспарланатын объектілері бойынша барынша объективті ақпарат алу мақсатында жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қоғамдық экологиялық сараптаманы жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалардың экологиялық сараптама саласындағы жұмыстарды жүзеге асыруға лицензиялары болуы тиіс.
4. Қоғамдық экологиялық сараптама мемлекеттік экологиялық сараптаманың сол объектілері бойынша жүргізілуіне қарамастан жүзеге асырылуы мүмкін.
5. Қоғамдық экологиялық сараптаманың қорытындысының ақпараттық және кепілдемелік сипаты бар.
6. Қоғамдық экологиялық сараптаманы қаржыландыру қоғамдық экологиялық бірлестіктердің және/немесе қорлардың өзіндік қаражаты есебінен немесе қоғамдық бастамамен жүзеге асырылады.
2. Қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізудің
мемлекеттік тіркеудің тәртібі
7. Қоғамдық экологиялық сараптаманы жүргізу туралы өтінім түскен кезде жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган 10 күн ішінде мемлекеттік тіркеу журналында осы өтінішті мемлекеттік тіркеуді жүргізеді және қоршаған ортаны қорғау саласындағы атқарушы органға оның тіркелгені туралы хабарлайды.
Өтінімде қоғамдық экологиялық сараптамалық комиссия құрамы, экологиялық сараптамасы, оны жүргізудің мерзімдері белгіленген объектінің атауы туралы мәліметтер болуы тиіс.
8. Қоғамдық экологиялық сараптаманы мемлекеттік тіркеу журналын жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган жүргізеді және осы Ережелерге қосымшаға сәйкес онда экологиялық сараптама объектісінің атауы, қоғамдық сараптамалық комиссияның атауы, қоғамдық экологиялық-сараптамалық комиссияның құрамы (қоғамдық сарапшылардың біліктілік құрамы), сондай-ақ бұрын орындалған сараптамалық жұмыстар туралы (қосымша) мәліметтер болуы тиіс.
9. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган өтінімді қарау аяқталған соң Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен өтінім берушіге тіркеу нөмірімен және күнімен мемлекеттік тіркеу туралы қорытындыны береді.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрінің

от 29 мая 2004 года N 149-П
Форма журнала регистрации
проведения общественной экологической экспертизы
-------------------------------------------------------------------
NN !     Дата      !Сведения о      !Наименование     !  N и дата
п/п!представления  !предполагаемом  !общественного    !государст-
!  заявки на    !объекте общест- !экспертного      !венной
!государственную!венной эколо-   !формирования,    !регистрации
! регистрацию   !гической экспер-!квалификационный !
!               !тизы (названии, !состав экологи-  !
!               !местонахождении)!ческих экспертов,!
!               !                !сведения о ранее !
!               !                !выполняемых      !
!               !                !экспертных       !
!               !                !работах          !
-------------------------------------------------------------------
1 !        2      !        3       !         4       !      5
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------

2004 жылғы 29 мамырдағы N 149-ө
бұйрығымен бекітілген Аумағында
шаруашылық қызметті көзделіп
отырған жергілікті атқарушы
органдардың жүзеге асыратын
қоғамдық экологиялық сараптаманы
мемлекеттік тіркеуді жүргізудің
ережелеріне қосымша
Қоғамдық экологиялық сараптаманы
жүргізуді тіркеу журналының нысаны
__________________________________________________________________
NN |Мемлекеттік|Болжалданатын қоғам.|Қоғамдық сараптама. |Мемле.
р/р|тіркеуге   |дық экологиялық са. |лық комиссияның     |кеттік
|өтінімді   |раптаманың объектісі|атауы, экологиялық  |тіркеудің
|ұсыну күні |(атауы, тұрған жері)|сарапшылардың білік.|N мен
|           |туралы мәліметтер   |тілік құрамы, бұрын |күні
|           |                    |орындалған сарапта. |
|           |                    |малық жұмыстар      |
|           |                    |туралы мәліметтер   |
__________________________________________________________________
1       2               3                   4               5
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________