О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 31 октября 2002 года N 8 "Об утверждении Типовой конкурсной документации, предоставляемой организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг", зарегистрированный за N 2041

N 2041-мен тіркелген "Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдерді дайындау және тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшін ықтимал өнім берушілерге беретін үлгі конкурстық құжаттаманы бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 31 қазандағы N 8 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы

Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2004 года N 3008. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года N 179.
Извлечение из приказа
Министра финансов РК
от 15.04.2008 N 179
"В соответствии с пунктом 1  статьи 27  Закона "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии управления государственными активами Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) в недельный срок сообщить Министерству юстиции Республики Казахстан и в официальные печатные издания о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2008 года N 179
Перечень утративших силу некоторых нормативных
правовых актов Республики Казахстан
1.  ........ .
2.  ........ .
3.  ........ .

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 14 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3008. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Үзінді:
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңның  27-бабы  1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н. Айтжанова) бір апта мерзімде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және ресми баспа басылымдарына Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп тану туралы хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                     Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 15 сәуірдегі
N 179 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының күшін жойған кейбір
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1.  ........ .
2.  ........ .
3.  ........ .

4.  ........ .
5.  ........ .
6.  ........ .
7.  ........ .
8.  ........ .
9.  ........ .
10. ........ .
11. ........ .
12. ........ .
13. ........ .
14. ........ .
15. ........ .
16. ........ .
17. ........ .
18. ........ .
19. ........ .
20. ........ .
21. ........ .
22. Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 31 октября 2002 года N 8 "Об утверждении Типовой конкурсной документации, предоставляемой организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3008).

4.  ........ .
5.  ........ .
6.  ........ .
7.  ........ .
8.  ........ .
9.  ........ .
10. ........ .
11. ........ .
12. ........ .
13. ........ .
14. ........ .
15. ........ .
16. ........ .
17. ........ .
18. ........ .
19. ........ .
20. ........ .
21. ........ .
22. "N 2041-мен тіркелген»"Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдерді дайындау және тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшін ықтимал өнім берушілерге беретін үлгі конкурстық құжаттаманы бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 31 қазандағы N 8 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің төрағасы міндетін атқарушының 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3008 тіркелді).

23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
__________________________________________________________________________
В соответствии с пунктом 8  статьи 12  Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" и  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2004 года N 508 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2002 года N 1158" ПРИКАЗЫВАЮ:

23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
_____________________________________
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  12-бабы 8-тармағына және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 31 қазандағы N 1158  қаулысына  өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 мамырдағы N 508  қаулысына  сәйкес бұйырамын:

1. Внести в  приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 31 октября 2002 года N 8 "Об утверждении Типовой конкурсной документации, предоставляемой организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2041, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, N 4, ст.785, внесены изменения  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 28 ноября 2002 года N 19, зарегистрированным за N 2063) следующие изменения и дополнения:
в Типовой конкурсной документации, предоставляемой организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг (далее - Конкурсная документация), утвержденной указанным приказом:
в пункте 12 слова "прикладывается к конкурсной заявке или представляется данным представителем перед вскрытием" заменить словами "представляется данным представителем при (перед) вскрытии (вскрытием)";
в пункте 25:
в абзаце первом слова "указывает данный перечень конкретно" заменить словами "в конкурсной документации предусматривает представление только тех документов, которые необходимы по предмету проводимого конкурса";
в подпункте 1) слова "(либо копии законодательно установленной формы)" исключить;
подпункт 2) дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае, если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава, утвержденного в установленном законодательством порядке, то нотариально засвидетельствованную копию заявления о государственной регистрации;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) оригинал или нотариально засвидетельствованную копию бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанный первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером). В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года, то представляется оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса может не представляться в случаях, если:
юридическое лицо образовано в текущем финансовом году;
юридическое лицо образовано в прошедшем финансовом году и вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года;";
в подпункте 4):
слова "справку банка" заменить словами "оригинал справки банка";
слова "имеющего право подписи и главного бухгалтера" заменить словами "его замещающего";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"оригинал или нотариально засвидетельствованную копию аудиторского отчета за последний финансовый год юридических лиц, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита. В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года, то представляется оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета может не представляться в случаях, если:
юридическое лицо образовано в текущем финансовом году;
юридическое лицо образовано в прошедшем финансовом году и вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года;";
в подпункте 6):
слово "документ" заменить словами "оригинал или нотариально засвидетельствованную копию документа";
после слова "производства" дополнить словами "и/или поставки";
после слов "выполнения работ" дополнить словами "по форме согласно приложению 9 к Конкурсной документации;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:

1. "Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдерді дайындау және тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшін ықтимал өнім берушілерге беретін үлгі конкурстық құжаттаманы бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 31 қазандағы N 8 (Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдары нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 4, 785-құжат, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2041-мен тіркелген, N 2063-пен тіркелген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 28 қарашадағы N 19  бұйрығымен  өзгерістер енгізілген)  бұйрығына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдерді дайындау және тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшін ықтимал өнім берушілерге беретін үлгі конкурстық құжаттамада (бұдан әрі - Конкурстық құжаттама):
12-тармақта "конкурстық өтінімге қоса берілетін немесе осы өкіл конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу алдында беретін" деген сөздер "конкурстық өтінімдер салынған конверттер(-ді) ашылған кезде (ашу алдында) осы өкіл табыс ететін" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақта:
бірінші абзацта: "осы тізбені нақтылап көрсетеді" деген сөздер "конкурстық құжаттамада өткізілетін конкурстың мәні бойынша қажет болатын құжаттарды ғана табыс етуді көздейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада "(не заңды түрде белгіленген нысандағы көшірмесін" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер заңды тұлға қызметін заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген Yлгі жарғының негізінде жүзеге асырған жағдайда, мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің нотариалды куәландырылған көшірмесін;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған соңғы қаржы жылғы бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін. Егер конверттерді ашу ағымдағы жылғы 30 сәуірге дейінгі мерзімде өткізілген жағдайда, онда соңғы қаржы жылы алдындағы қаржы жыл бойынша бухгалтерлік теңгерімінің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі табыс етіледі;
бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі егер:
заңды тұлға ағымдағы қаржы жылы құрылған;
заңды тұлға өткен қаржы жылы құрылған және конверттерді ашу ағымдағы жылғы 30 сәуірге дейінгі мерзімде өткізілген жағдайларда табыс етілмеуі мүмкін;";
4) тармақшада:
"қол қоюға құқығы бар тұлғаның және бас бухгалтердің" деген сөздер "оны алмастыратын тұлғаның" деген сөздермен ауыстырылсын;
"анықтамасын" деген сөз "анықтамасының түпнұсқасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерімен міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылғы аудиторлық есебінің түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін. Егер конверттерді ашу ағымдағы жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде өткізілген жағдайда, соңғы қаржы жылы алдындағы қаржы жыл бойынша аудиторлық есебінің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі табыс етіледі;
аудиторлық есептің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі егер:
заңды тұлға ағымдағы қаржы жылы құрылған;
заңды тұлға өткен қаржы жылы құрылған және конверттерді ашу ағымдағы жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде өткізілген жағдайларда табыс етілмеуі мүмкін;";
6) тармақшада:
"өндіру" деген сөзден кейін "және/немесе бepу" деген сөздермен толықтырылсын;
"тауарлар өндіру" деген сөздердің алдынан "Конкурстық құжаттамаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
"құжат" деген сөз "құжаттың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"9) нотариально засвидетельствованную выписку из устава или учредительных документов, содержащую сведения об учредителе или составе учредителей, либо нотариально засвидетельствованную выписку из реестра держателей акций, выданную не позднее 30 календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов;";
в подпункте 10):
слова "или нотариально засвидетельствованную копию" исключить;
слова "просроченной задолженности потенциального поставщика по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет" заменить словами "или наличии налоговой задолженности";
слова "отчислений в накопительные пенсионные фонды" заменить словами "задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, то оригинал или нотариально засвидетельствованную копию справки налогового органа Республики Казахстан о том, что данный нерезидент не состоит на налоговом учете;";
в подпункте 11):
слова "потенциального поставщика" заменить словами "для участия в процессе государственных закупок";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае, если справка банка и/или налогового органа подписаны не первым руководителем или лицом, его замещающим, то представляется копия документа, подтверждающего, что данному лицу предоставлено право подписи таких справок.";
в пункте 26:
в абзаце первом после слов "физическим лицом" дополнить словами ", занимающимся предпринимательской деятельностью";
в подпункте 2):
после слова "засвидетельствованные" дополнить словом "копии";
слова "(либо копии законодательно установленной формы)" исключить;
после слова "свидетельства" дополнить словами "диплома, сертификата";
в подпункте 4) слова "потенциального поставщика" заменить словами "для участия в процессе государственных закупок";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) оригинал или нотариально засвидетельствованную копию документа о наличии и количестве работников с указанием их квалификации, стажа работы по специальности для производства и/или поставки товаров, оказания услуг и выполнения работ по форме согласно Приложению 9 к Конкурсной документации. В указанном приложении указываются работники, которых потенциальный поставщик считает необходимыми для исполнения обязательств по данному конкурсу (лоту)";
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:

"9) құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметті қамтитын жарғыдан немесе құрылтай құжаттарынан нотариалды куәландырылған үзінді көшірме не конверттерді ашу күнінің алдындағы 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей берілген акция ұстаушылардың тізілімінен нотариалды куәландырылған үзінді көшірмені;";
10) тармақшада:
"немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін" деген сөздер алынып тасталсын;
"ықтимал өнім берушінің салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударымдар бойынша үш айдан асатын мерзімі өткен берешегінің жоқтығы" деген сөздер "үш айдан асатын салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектің жоқтығы немесе болуы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылған және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде тіркелмеген жағдайда, осы резидент еместің салық есебінде жоқ екендігі туралы Қазақстан Республикасы салық органының анықтамасының түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін;";
11) тармақшада:
"ықтимал өнім берушінің" деген сөздер "мемлекеттік сатып алу процесіне қатысу үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер банктің және/немесе салық органының анықтамасына бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға емес қол қойған жағдайда, осы тұлғаға мұндай анықтамаларға қол қою құқығын беретін құжаттың көшірмесі табыс етіледі.";
26-тармақта:
бірінші абзацтағы "Конкурсқа қатысуға" деген сөздердің алдынан "Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын және" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада:
"куәліктерінің," деген сөзден кейін "дипломның, сертификаттың," деген сөздермен толықтырылсын;
"(не заңды түрде белгіленген нысандағы көшірмелерін" деген сөздер алынып тасталсын;
4) тармақшада "ықтимал өнім берушінің" деген сөздер "мемлекеттік сатып алу процесіне қатысу үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) Конкурстық құжаттамаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлар өндіру және/немесе бepу, қызметтер көрсету және жұмыстар орындау үшін мамандықтар бойынша біліктілігі, жұмыс стажы көрсетілген қызметкерлердің болуы мен саны туралы құжаттың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін. Көрсетілген қосымшада ықтимал өнім беруші осы конкурс (лот) бойынша  міндеттемелерді орындау үшін қажет деп есептейтін жұмысшылар көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 26-1 тармақпен толықтырылсын:

"26-1. Конкурсная заявка потенциального поставщика - физического лица, являющегося дееспособным, не занимающегося предпринимательской деятельностью и изъявившего желание участвовать в конкурсе, предметом которого являются имеющиеся у потенциального поставщика товары, должна содержать:
1) копию удостоверения личности или паспорта, или справки органов внутренних дел о принятии на замену документов, удостоверяющих личность;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода, свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
3) нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего право собственности или право владения потенциального поставщика на предлагаемый товар;
4) нотариально засвидетельствованную копию доверенности на право реализации товара, являющегося предметом конкурса, в случае, если в конкурсе участвует представитель собственника.";
пункт 31 дополнить предложением следующего содержания:
"На конкурс (лот) потенциальный поставщик представляет только одну цену.";
в пункте 34:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) нотариально засвидетельствованные копии сертификатов происхождения (для импортируемых товаров) или письмо-гарантия потенциального поставщика о представлении с первой партией поставляемого товара/оказываемой услуги нотариально засвидетельствованных копий свидетельств и/или сертификатов происхождения (для импортируемых товаров);";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) нотариально засвидетельствованные копии сертификатов соответствия или письмо-гарантия потенциального поставщика о представлении с первой партией поставляемого товара/оказываемой услуги нотариально засвидетельствованных копий свидетельств и/или сертификатов соответствия.
В случае, если в конкурсе участвует дееспособное физическое лицо, не занимающееся предпринимательской деятельностью, то представляются нотариально засвидетельствованные копии сертификатов соответствия.";
подпункт 3) пункта 35 дополнить предложением следующего содержания:
"Допускается несоответствие технической спецификации потенциального поставщика технической спецификации к конкурсной документации, если предлагаются товары и услуги с более лучшими функциональными и другими характеристиками.";
в пункте 36:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) техническая спецификация предлагаемых к выполнению работ, включающая описание материалов, которые должны соответствовать стандартам, действующим на территории Республики Казахстан, технологических решений, инженерного обеспечения, организации строительства, расчеты стоимости, технико-экономическую часть, обеспечение защиты окружающей среды. Техническая спецификация, представляемая потенциальным поставщиком, должна соответствовать Технической спецификации к конкурсной документации организатора конкурса и предоставляемой потенциальным поставщикам, кроме случаев, когда предлагаются более лучшие технологические решения и/или выполнение работ из лучших материалов, чем предусмотрено конкурсной документацией;";
в пункте 38:
в абзаце первом:
слова "Денежные средства в обеспечение конкурсной заявки перечисляются" заменить словами "Внесение обеспечения конкурсной заявки в виде залога денег, размещаемых в банке, может осуществляться безналичным расчетом (перечислением) и внесением наличных денег";

"26-1. Кәсіпкерлік қызметпен айналыспайтын және конкурсқа қатысуға ниет білдірген, мәні ықтимал өнім берушіде бар тауарлар болып табылатын ықтимал өнім беруші - жеке тұлғаның конкурстық өтінімі мыналарды қамтуы тиіс:
1) жеке куәлігінің немесе паспортының көшірмесін немесе ішкі істер органдарының жеке басын куәландыратын құжаттарды алмастыруға қабылдағандығы туралы анықтамаларын;
2) әлеуметтік жеке кодты тағайындағандығы туралы куәліктің, Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
3) ықтимал өнім берушінің ұсынылып отырған тауарға меншік құқығын немесе иелік ету құқығын растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
4) егер конкурсқа меншік иесінің өкілі қатысқан жағдайда, конкурстың мәні болып табылатын тауарды сату құқығына арналған сенімхаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;";
31-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Конкурсқа (лотқа) ықтимал өнім беруші тек бір баға ұсынады.";
34-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) шыққан тегі сертификаттарының (импортталатын тауарлар үшін) нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе ықтимал өнім берушінің берілетін тауардың/көрсетілетін қызметтің бірінші партиясымен куәліктерінің және/немесе шыққан тегі сертификаттарының (импортталатын тауарлар үшін) нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсынатындығы туралы кепіл хаты;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) сәйкестік сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе ықтимал өнім берушінің берілетін тауардың/көрсетілетін қызметтің бірінші партиясымен куәліктерінің және/немесе сәйкестік сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсынатындығы туралы кепіл хаты;";
35-тармақтың 3) тармақшасы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Егер конкурстық құжаттамадағыдан жақсырақ функционалдық және басқа да сипаттамалары бар тауарлар мен көрсетілетін қызметтер ұсынылса, ықтимал өнім берушінің техникалық маманданымы конкурстық құжаттаманың техникалық маманданымына сәйкес келмеуіне жол беріледі.";
36-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) орындалуға ұсынылып отырған жұмыстардың Қазақстан Республикасының аумағында қолданатын стандарттарға сай келуге міндетті материалдарының, технологиялық шешімдерінің, инженерлік қамтамасыз етудің, құрылысты ұйымдастырудың сипаттауын, құнының есебін, техникалық-экономикалық бөлімді, қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз етуді қамтитын техникалық маманданымы. Конкурстық құжаттамада көзделгендегіден жақсырақ технологиялық шешімдер және/немесе жақсырақ материалдардан жұмыстарды орындау ұсынылып отырған жағдайларды қоспағанда, ықтимал өнім беруші табыс етіп отырған техникалық маманданым конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамасының техникалық маманданымына сәйкес келуі тиіс.";
38-тармақта:
бірінші абзацта:
"етудің ақшадай қаражаттары" деген сөздер "етуді банкте орналастырылатын ақша кепілдігі түрінде енгізу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"аударылады" деген сөз "қолма қол ақшасыз есеп арқылы (аудару арқылы) және қолма қол ақшаны енгізу арқылы жүзеге асырылуы мүмкін." деген сөздермен ауыстырылсын;

в абзаце втором цифру "4" заменить цифрой "6";
в пункте 39 после слов "внесение обеспечения конкурсной заявки" дополнить словами "(платежное поручение, документ, подтверждающий внесение обеспечения конкурсной заявки, если потенциальный поставщик вносит обеспечение конкурсной заявки наличными деньгами)";
в пункте 41 слова "акционерное общество" заменить словами "юридическое лицо, пятьдесят и более процентов акций (долей) или";
в пункте 57:
после слов "проведении конкурса." дополнить предложением следующего содержания:
"В случае, если на конкурс (лот) представлена одна конкурсная заявка, то данная конкурсная заявка также вскрывается.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При проведении конкурса с использованием двухэтапных процедур конкурсная комиссия составляет протоколы вскрытия конвертов и об итогах конкурса на каждый этап конкурса.";
в пункте 68:
слово "товаропроизводителями" заменить словами "производителями товаров, приобретаемых в результате данного конкурса";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Суммарное процентное влияние на цену конкурсной заявки потенциального поставщика, являющегося отечественным товаропроизводителем, критериев, перечисленных в подпунктах 2)-4), 6), 7), 9) пункта 6 или подпунктах 2), 3), 4) пункта 7 статьи 16 Закона не должно превышать 35 процентов.";
дополнить приложением 9 "Документ о наличии и количестве работников" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Отделу правовой работы (Ж. Ахметова) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам Алимбекова Б.А.
И.о. Председателя
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства Республики
Казахстан по государственным закупкам
от 23 июля 2004 года N 80
Приложение 9
к Типовой конкурсной документации
Документ о наличии и количестве работников*
__________________________________________________________________________
N |Перечень |Кол-|Стаж работы в сфере  |Квалификация   |Категория,  |Зани-
п/|специаль-|во  |производства/поставок|(специальность)|квалифика-  |маемая
п |ностей   |    |товаров (выполнения  |по диплому,    |ция, разряд,|долж-
|         |    |работ, оказания      |свидетельству и|класс по    |ность
|         |    |услуг), закупаемых   |др. документам |специаль-   |
|         |    |на данном конкурсе   |об образовании |ности       |
__|_________|____|_____________________|_______________|____________|_____
1 К примеру:
инженеры (в           7 лет          Инженер-строитель           Началь-
строитель-                                                       ник
стве)                                                            участка
3 года         Инженер-экономист           Менеджер
8 лет           ... ... ...                 ... ...
2 года          ... ... ...                 ... ...
6 лет           ... ... ...                 ... ...

екінші абзацта "4" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
39-тармақта "құжаттың түпнұсқасын" деген сөздерден кейін "(банктік кепілдік, төлем тапсырмасы, егер ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қолма-қол ақшамен енгізсе, конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжат)" деген сөздермен толықтырылсын;
41-тармақта "акционерлік қоғам" деген сөздер "акцияларының (үлестерінің) елу және одан көбірек проценті немесе акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындардың, заңды тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
57-тармақта:
"орны көрсетіледі." деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Егер конкурсқа (лотқа) бір ғана конкурстық өтінім табыс етілсе, осы конкурстық өтінім де ашылады.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын конкурс өткізілген кезде, конкурстық комиссия конкурстың әрбір кезеңіне конверттерді ашу және конкурстың қорытындылары туралы хаттамалар жасайды.";
68-тармақта:
"отандық тауар өндірушілер" деген сөздер "осы конкурс нәтижесінде сатып алынатын тауарлардың отандық өндірушілері" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Отандық тауар өндірушілер болып табылатын ықтимал өнім берушінің конкурстық өтінімінің бағасына  Заңның  16-бабы 6-тармағының 2)-4), 6), 7), 9) тармақшаларында немесе 7-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларында санамаланған өлшемдердің жиынтық проценттік әсері 35 проценттен аспауы тиіс.";
осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қызметкерлердің болуы мен саны туралы құжат" деген 9-қосымшамен толықтырылсын.
Үлгі конкурстық құжаттамаға 5-қосымшада:
2. Құқықтық жұмысы бөлімі (Ж. Ахметова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
4. Осы бұйрықтың орындалуының бақылауы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары Б. Әлімбековке жүктелсін.
Төраға міндетін
атқарушы
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сатып алу
жөніндегі агенттігі
Төрағасының
2004 жылғы 23 шілдедегі
N 1-қосымша
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 9-қосымша
Қызметкерлердің болуы мен саны туралы құжат*
__________________________________________________________________
Ретт.|Мамандық.|Саны|Осы конкурста |   Диплом,  |Мамандығы|Лауа.
N  | тардың  |    |сатып алынатын|куәлік және |бойынша  |зымы
| тізімі  |    |тауарларды шы.|  басқа да  |санаты,  |
|         |    |ғару/жеткізу  |білім туралы|білікті. |
|         |    |(жұмыстарды   |құжаттар бо.|лігі,    |
|         |    |орындау, қыз. |йынша білік.|дәрежесі,|
|         |    |меттерді көр. |   тілігі   |класы    |
|         |    |сету) саласын.|(мамандығы) |         |
|         |    |  дағы жұмыс  |            |         |
|         |    |   стажы      |            |         |
__________________________________________________________________
1   Мысалға:           7 жыл          Инженер-            Учаске
инженерлер                        құрылысшы           бастығы
(құрылыста)        3 жыл          Инженер-            Менеджер
экономист
8 жыл          ...                 ...
2 жыл          ...                 ...
6 жыл          ...                 ...

Итого:      5        28 лет                -                         -
---------------------------------------------------------------------------
2 Электрики             5 лет           ... ... ...                 ... ...
4 года          ... ... ...                 ... ...
3 года          ... ... ...                 ... ...
2 года          ... ... ...                 ... ...
Итого       4        14 лет                -                         -
---------------------------------------------------------------------------
3 Юрист                 5 лет           Юрист-правовед              Юрист
Итого:      1         5 лет                -                         -
---------------------------------------------------------------------------
4 Другие               ... ... ...      ... ... ...                 ... ...
специаль-            ... ... ...      ... ... ...                 ... ...
ности                ... ... ...      ... ... ...                 ... ...
... ... ...      ... ... ...                 ... ...
Итого       15       ... ... ...           -                         -
--------------------------------------------------------------------------
5 Всего:                25 человек
--------------------------------------------------------------------------
* указываются работники, которых потенциальный поставщик считает необходимыми для исполнения обязательств по данному конкурсу (лоту).

Жиынтығы:    5     28 жыл           -                   -
2   электриктер        5 жыл          ...                  ...
4 жыл          ...                  ...
3 жыл          ...                  ...
2 жыл          ...                  ...
Жиынтығы:    4     14 жыл           -                    -
3   заңгер             5 жыл          Юрист-құқық          Заңгер
танушы
Жиынтығы:    1     5 жыл            -                    -
4   Басқа да           ...            ...                  ...
мамандықтар        ...            ...                  ...
...            ...                  ...
...            ...                  ...
...            ...                  ...
Жиынтығы:    15    ...              -                    -
5   Барлығы:           25 адам
__________________________________________________________________
* ықтимал өнім беруші осы конкурс (лот) бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажет деп есептейтін жұмысшыларды көрсетеді.