Об утверждении Перечня видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированные продукты детского и лечебного питания отпускаются бесплатно
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 июля 2004 года N 554. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2004 года N 3031. Утратил силу - приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 27 декабря 2004 года N 891 (V043319) (вступает в силу с момента гос.регистрации и распространяется на правоотношения с 1.01.2005г.)
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан "О системе здравоохранения",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень   видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированные продукты детского и лечебного питания отпускаются бесплатно.
2. Комитету фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Пак Л.Ю.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Административному департаменту (Шабдарбаев А.Т.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения Аканова А.А.
5. Настоящий приказ вступает в силу с момента его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется на отношения, возникшие с 21 апреля 2004 года.
Министр
Утвержден
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 июля 2004 года N 554
"Об утверждении   Перечня
видов заболеваний и отдельных
категорий населения,
при амбулаторном лечении которых
лекарственные средства и
специализированные продукты детского
и лечебного питания отпускаются бесплатно"
Перечень
видов заболеваний и отдельных категорий населения,
при амбулаторном лечении которых лекарственные средства
и специализированные продукты детского и лечебного
питания отпускаются бесплатно
1. Виды заболеваний   при амбулаторном лечении которых лекарственные средства по рецептам отпускаются бесплатно:
1) онкологические заболевания;
2) гематологические заболевания (кроме железодефицитной анемии);
3) психические заболевания;
4) эпилепсия;
5) туберкулез;
6) диабет сахарный и несахарный;
7) сифилис;
8) СПИД, лица, инфицированные ВИЧ;
9) тяжелая форма бруцеллеза;

Амбулаториялық емдеу кезінде дәрілік заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлік тегін босатылатын науқастар түрлерінің және тұрғындардың жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 554 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 20 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3031. Күші жойылды -ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 891 (V043319) бұйрығымен.
"Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  іске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Амбулаториялық емдеу кезінде дәрілік заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлік тегін босатылатын науқастар түрлерінің және тұрғындардың жекелеген санаттарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитеті (Пак Л.Ю.) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Әкімшілік департаменті (Шабдарбаев А.Т.) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі А.Ақановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап күшіне енеді және 2004 жылдың 21 сәуірден бастап пайда болған қатынастарға қолданылады.
Министр
"Амбулаториялық емдеу кезінде
дәрілік заттар мен балаларға
арналған және шипалы тағамдық
арнаулы азық-түлік тегін
босатылатын науқастар түрлерінің
және тұрғындардың жекелеген
санаттарының тізбесін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 23 шілдедегі
N 554 бұйрығымен
бекітілген
Амбулаториялық емдеу кезінде дәрілік заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлік тегін босатылатын науқастар түрлерінің және тұрғындардың жекелеген санаттарының тізбесі
1. Амбулаториялық емдеу кезінде дәрілік заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлік тегін босатылатын науқастар түрлерінің тізбесі:
1) онкологиялық аурулар;
2) гематологиялық аурулар (темір тапшылықты анемиядан басқа);
3) психикалық аурулар;
4) эпилепсия;
5) туберкулез;
6) қант диабеті және қантсыз диабет;
7) мерез;
8) ЖҚТБ, АҚТҚ жұқтырған адамдар;
9) бруцеллездің ауыр түрі;

10) системная (острая) красная волчанка;
11) системные, хронические, тяжелые заболевания кожи;
12) бронхиальная астма;
13) болезнь Бехтерева;
14) Аддисонова болезнь;
15) Гипофизарный нанизм;
16) раннее половое развитие;
17) фенилкетонурия;
18) муковисцидоз;
19) детский церебральный паралич;
20) болезнь Паркинсона;
21) миастения;
22) миопатия;
23) мозжечковая атаксия Мари;
24) острая перемежающаяся порфирия;
25) инфаркт миокарда (первые 6 месяцев);
26) детская гемофилия.
2. Отдельные категории населения,   при амбулаторном лечении которых лекарственные средства по рецептам отпускаются бесплатно:
дети до одного года.
3. Отдельные категории населения, обеспечиваемые специализированными продуктами детского и лечебного питания:
1) дети до года, находящиеся на раннем искусственном или смешанном вскармливании;
2) дети до трех лет, нуждающиеся в лечебном питании по медицинским показаниям.
____________________________________

10) жүйелі (жіті) қызыл жегі;
11) жүйелі, созылмалы, ауыр тері аурулары;
12) бронх демікпесі;
13) Бехтерев ауруы;
14) Аддисонов ауруы;
15) Гипофизар ергежейлілігі;
16) жыныстық ерте даму;
17) фенилкетонурия;
18) муковисцидоз;
19) балалар церебральды сал ауруы;
20) Паркинсон ауруы;
21) бұлшық ет әлсіздігі;
22) ет дерттері;
23) Мари мишық қимыл үйлесімсіздігі;
24) Жіті ауыспалы порфирия;
25) Миокард инфаркті (алғашқы 6 ай);
26) балалар гемофилиясы.
2. Амбулаториялық емдеу кезінде дәрілік заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлік тегін босатылатын тұрғындардың жекелеген санаттарының тізбесі:
бір жасқа дейінгі балалар.
3. Шипалы тағамдық арнаулы азық-түлікпен қамтамасыз етілетін тұрғындардың жекелеген санаттары:
1) ерте жастан жасанды немесе қоспалармен қоректендіретін бір жасқа дейінгі балалар;
2) медициналық айғақтар бойынша шипалы тағамға мұқтаж үш жасқа дейінгі балалар.