О внедрении в эксплуатацию комплекса электронного декларирования "Web-декларант" в Департаментах таможенного контроля и таможнях Агентства таможенного контроля Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 сентября 2004 года N 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 сентября 2004 года N 3071. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
Сноска. По тексту слова "Агентства таможенного контроля Республики Казахстан", "АТК РК" заменены словами "Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан", "КТК МФ РК" - приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 5 сентября 2005 года N 339 .
В целях внедрения комплекса электронного декларирования "Web-декларант",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила использования комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов.
2. Начальнику Управления информационных технологий (Омаров Н.С.) Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - ДИТ КТК МФ РК) обеспечить размещение информации по использованию комплекса электронного декларирования "Web-декларант" на web-сайте и на web портале КТК МФ РК.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 05.09.2005 N 339 ; Министра финансов РК от 09.01.2009  N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
3. (Пункт исключен - приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 5 сентября 2005 года N 339 ).
4. Ответственность за исполнение настоящего приказа возложить на начальников ДТК и таможен.
5. Управлению информационных технологий (Омаров Н.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 5 сентября 2005 года N 339 .
6. Пресс-службе Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.

Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігінің Кедендік бақылау департаменттері мен кедендерінде "Web-декларант" электронды декларациялау кешенін пайдалануға енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 15 қыркүйектегі N 385 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 18 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3071. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Ескерту: Мәтін бойынша "Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің", "ҚР КБА" деген сөздер тиісті "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің", "ҚР ҚМ КБК" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
"Web-декларант" электронды декларациялау кешенін енгізу мақсатында бұйырамын:
1. Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялау кешенін пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің (бұдан әрі - ҚР ҚМ КБК) Ақпараттық технологиялар басқармасы (Омаров Н.С.) "Web-декларант" электронды декларациялау кешенін пайдалану жөніндегі ақпараттың ҚР ҚМ КБК Web-сайтында және web порталда орналастырылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005.09.05 N 339 ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз), ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрықтарымен.
3. <*>
Ескерту: 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жауапкершілігі КБД және кедендердің бастықтарына жүктелсін.
5. Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ақпараттық технологиялар басқармасы (Омаров Н.С.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
6. Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің баспасөз қызметі осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.

7. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Мамбеталина А.Е. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 5 сентября 2005 года N 339 .
8. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 15 сентября 2004 года N 385
Правила использования программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов
Сноска. Правила в редакции - приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 5 сентября 2005 года N 339 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьями 424 ,  426  Таможенного Кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и условия использования комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов. см.K100296
2. Программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" предназначен для формирования, контроля электронных копий таможенных документов и доставки сформированных электронных копий таможенных документов в таможенные органы для таможенного оформления.
3. Программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" предназначен только для формирования электронных копий таможенных документов для собственных нужд и не предназначен для использования брокерскими компаниями.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
4. Для зарегистрированных пользователей, формирующих электронные копии таможенных документов вне комплекса электронного декларирования "Web-декларант" предоставляется внешний модуль для доставки электронных копий таможенных документов в таможенные органы для таможенного оформления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
5. Использование программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования и пересылки электронных копий таможенных документов является добровольным.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).

7. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің орынбасары Ә.Е.Мәмбеталинге жүктелсін.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
8. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау
комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Кедендік
бақылау агенттігі төрағасының
2004 жылғы 15 қыркүйектегі
N 385 бұйрығымен бекітілген
Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру
үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың
бағдарламалық кешенін пайдалану
ережесі
Ескерту: Ереже жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалану тәртібін айқындайды (бұдан әрі - Ереже), Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 424, 426-баптарына сәйкес әзірленген және кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалану тәртібі мен шарттарын айқындайды.Қараңыз.K100296
2. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешені кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыруға, бақылауға және қалыптастырылған КҚ ЭК кедендік ресімдеу үшін кеден органдарына жеткізуге арналады.
3. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешені жеке қажеттілік үшін тек қана кедендік құжаттардың электрондық көшірмелерін қалыптастыру үшін көзделген және брокерлік компаниялар пайдалану үшін көзделмеген.
Ескерту: 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
4. "Web-декларант" электронды декларациялау кешенінен тыс кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыратын тіркелген пайдаланушылар үшін кедендік ресімдеу үшін кеден органдарында кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін жеткізу үшін сыртқы модуль ұсынылады.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
5. Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру және жіберу үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешенін пайдалану ерікті болып табылады.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.

2. Особенности электронного способа предоставления электронных
копий таможенных документов с использованием программного
комплекса электронного декларирования "Web-декларант"
6. Электронный способ предоставления электронных копий таможенных документов лицами, декларирующими товары, обеспечивается путем взаимодействия программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" с таможенной автоматизированной информационной системой Республики Казахстан.
7. Программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" позволяет формировать электронные копии следующих таможенных документов:
1) грузовой таможенной декларации;
2) декларации таможенной стоимости 1;
3) декларации таможенной стоимости 2;
4) документа контроля доставки;
5) паспорта сделки.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
8. Лицо, декларирующее товары, для формирования электронных копий таможенных документов может заполнить электронные формы таможенных документов в программном комплексе электронного декларирования "Web-декларант" либо при помощи внешнего модуля доставки, либо передать в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" уже сформированные электронные копии таможенных документов.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
9. Электронные копии таможенных документов после формирования  при пересылке подвергаются форматно-логическому контролю.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
10. В случае отрицательного результата форматно-логического контроля выдается сообщение об имеющихся ошибках и несоответствиях в сформированных электронных копиях. После устранения ошибок электронные копии таможенных документов повторно проходят форматно-логический контроль.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
11. После успешного прохождения форматно-логического контроля электронной копии таможенного документа присваивается уникальный номер и она сохраняется в базе данных на сервере доставки и происходит формирование файлов с электронной копией таможенных документов.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
12. Формирование электронной копии таможенных документов выполняется либо средствами комплекса электронного декларирования (если электронная копия формировалась при помощи комплекса) либо средствами программного обеспечения в котором формировались электронные копии отправленных при помощи модуля доставки таможенных документов.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).

2. "Web-декларант" электронды декларациялаудың
бағдарламалық кешенін қолдана отырып кеден құжаттарының
электронды көшірмелерін ұсынудың электронды тәсілінің
ерекшеліктері
6. Тауарды декларациялаушы тұлғалардың КҚ электронды көшірмелерін ұсынуының электронды тәсілі "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін Қазақстан Республикасының Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі - ҚР КААЖ) өзара іс-қимылы арқылы қамтамасыз етіледі.
7. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін мынадай кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыруға мүмкіндік береді:
1) жүктің кедендік декларациясының;
2) кедендік құн декларациясының 1;
3) кедендік құн декларациясының 2;
4) жеткізуді бақылау құжатының;
5) мәміле паспортының.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
8. Кеден құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін тауарларды декларациялайтын тұлға "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне не жеткізудің сыртқы модульінің көмегі кезінде кеден құжаттарының электронды нысандарын толтыруы, не "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне қалыптастырылған КҚ ЭК беруі мүмкін.
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
9. КҚ ЭК жіберу кезінде пішіндік-логикалық бақылауға ұшырайды.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
10. Пішіндік-логикалық бақылаудың теріс нәтижесі жағдайында қателіктер мен сәйкессіздіктер туралы қалыптастырылған кедендік құжаттарының электронды көшірмелерде хабар беріледі. Қателер жойылғаннан кейін кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің барлық қателіктері жойылғанға дейін пішіндік-логикалық бақылаудан қайтадан өтеді.
Ескерту: 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
11. Кеден құжатының электронды көшірмесінен пішіндік-логикалық бақылаудан сәтті өткеннен кейін бірегей нөмір беріледі және ол жеткізу серверіндегі деректер базасында сақталады және кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің файлдарын жасау жүргізіледі.
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
12. Кеден құжаттарының тұрақты көшірмелерін қалыптастыру не электронды декларациялау кешені құралдарымен (егер электронды көшірме кешенді көмегі кезінде қалыптасса) не кеден құжаттарын жеткізу модульі көмегі кезінде жөнелтілгендердің электронды көшірмелері қалыптасқан бағдарламалық қамтамасыз ету құралымен орындалады.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.

13. В программном комплексе электронного декларирования "Web-декларант" выбирается определенный таможенный орган для передачи сформированной электронной копии таможенных документов.
14. После доставки электронных копий таможенных документов в таможенный орган программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" предоставляет электронное подтверждение о доставке с указанием уникального номера электронной копии таможенных документов.
15. После получения электронного подтверждения о доставке, лицо, декларирующее товары, осуществляет дальнейшие действия в соответствии с требованиями нормативных правовых актов, определяющих порядок проведения таможенного оформления, при этом сообщает уникальный номер электронной копии таможенных документов, присвоенный в программном комплексе электронного декларирования "Web-декларант", либо представляет распечатанное подтверждение о доставке.
При этом лицо, декларирующее товары, должно сообщить должностному лицу таможенного органа уникальный номер, присвоенный системой отправленной электронной копии таможенного документа.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
16. Должностное лицо таможенного органа при приеме документов для таможенного оформления товаров, принимает электронные копии таможенных документов с соответствующим уникальным номером из программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" в прикладное программное обеспечение таможенной автоматизированной информационной системы Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
17. Дальнейшее таможенное оформление товаров и транспортных средств производится в установленном законодательством порядке.
18. В целях получения доступа к использованию модуля доставки программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", лица уже имеющие подтверждение на формирование электронных копий таможенных документов в таможенные органы предоставляют заявление, оформленное по установленной форме. Модуль доставки скачивается с главной страницы комплекса.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
3. Условия и порядок применения электронных копий
таможенных документов посредством комплекса электронного
декларирования "Web-декларант"
19. При получении необходимых документов, указанных в пункте 18 Правил, таможенные органы осуществляют их учет в Журнале учета заявлений на формирование электронных копий таможенных документов посредством программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" (далее - Журнал), оформленный по установленной форме ( Приложение 2 ).

13. Қалыптастырылған құжаттарының электронды көшірмелерін беру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне белгілі бір кеден органы таңдалады.
14. Кеден құжаттарының электронды көшірмелері кеден органына жеткізілгеннен кейін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің бірегей нөмерін көрсете отырып жеткізілгендігі туралы электронды растауды ұсынады.
15. Жеткізілгендігі туралы электронды растама алынғаннан кейін тауарларды декларациялаушы тұлға кедендік ресімдеуді жүргізу ережесін айқындайтын нормативтік құқықтық актілерге сәйкес одан әрі іс-әрекеттерді айқындайды, бұл ретте "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне берілген кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің бірегей нөмерін хабарлайды, не жеткізілгендігі туралы қағазға басылған растаманы береді.
Бұл ретте, тауарды декларациялаушы тұлға кеден құжаттарының жөнелтілген электронды көшірмелер жүйесі берген бірегей нөмірін кеден органының лауазымды адамына хабарлауға тиіс.
Ескерту: 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
16. Тауарларды декларциялауға арналған құжаттарды қабылдау кезінде кеден органының лауазымда адамы "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенінің электронды жәшігінен тиісті бірегей нөмерлі электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін Қазақстан Республикасының кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесін қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуге қабылдайды.
Ескерту: 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
17. Тауарлар мен көлік құралдарын одан арғы кедендік ресімдеу жалпыға бірдей белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
18. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешенінің" жеткізу моделін пайдалануға қол жеткізуді алу мақсатында, кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға растаулары бар тұлғалар кеден органдарына белгіленген нысаны бойынша ресімделінген өтінішті ұсынады. Жеткізу модулі кешенінің негізгі парағынан алынады.
Ескерту: 18-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
3. "Web-декларант" электронды декларациялаудың
кешені арқылы кедендік құжаттардың электронды
көшірмелерін пайдалану шарттары мен тәртібі
19. Ереженің 18-тармағында көрсетілген қажетті құжат алынған кезде кеден органдары олардың есебін белгіленген нысан бойынша ресімделген (2-қосымша) "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешені арқылы кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға арналған өтініштерді есептеу журналында (бұдан әрі - Журнал) жүргізеді.

20. Учет в Журнале требуется для идентификации получаемых электронных копий в таможенной автоматизированной информационной системе.
21. Системное имя и пароль выдаются Комитетом в таможенные органы для последующей передачи Пользователю программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" (далее - Пользователь).
22. Таможенные органы направляют Пользователю письмо, в котором указано системное имя Пользователя, а также пароль для входа в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант".
23. Системное имя и пароль выдаются на одно рабочее место для одного структурного подразделения юридического лица.
24. Вход в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" с одним и тем же системным именем и паролем с разных рабочих мест невозможен.
25. Пользователь не должен предоставлять доступ третьим лицам к программному комплексу электронного декларирования "Web-декларант", в том числе путем продажи, проката, сдачи внаем или предоставления взаймы.
26. Комитет вправе приостановить действие и использование системного имени и пароля для входа в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант", если Пользователем нарушен пункт 25 настоящих Правил.
27. В случае, если Пользователю необходимо иметь одновременно несколько прав доступа к программному комплексу электронного декларирования "Web-декларант" либо к модулю доставки, в заявлении необходимо указать требуемое количество пользовательских мест.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
28. Письмо направляется лицу, подавшему заявление в недельный срок со дня поступления заявления.
29. Право доступа к программному комплексу электронного декларирования "Web-декларант" либо к модулю доставки может быть отозвано Комитетом у Пользователя в следующих случаях:
1) нарушения требований, установленных настоящими Правилами;
2) отзыва присвоенного кода на формирование электронных копий таможенных документов.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
30. Отзыв права формирования электронных копий таможенных документов, влечет за собой отказ приема электронных копий таможенных документов и дезактивацию системного имени и пароля Пользователя до устранения причин отзыва.
31. Повторная выдача разрешения на использование присвоенного кода выдается заявителю после устранения причин его отзыва, но не менее месяца.
32. В случае, если количество направляемых отзывов превышает три раза, принимается решение о дезактивации системного имени и пароля Пользователя.

20. Журналда есепті жүргізу кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйеде алынатын электронды көшірмелерді бірдейлендіру үшін талап етіледі.
21. Комитет жүйелік атау мен паролді "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдаланушыға (бұдан әрі - Пайдаланушы) одан әрі беру үшін кеден органдарына береді.
22. Кеден органдары Пайдаланушыға Пайдаланушының жүйелік атауы көрсетілген хатты, сондай-ақ "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне кіру үшін паролді жібереді.
23. Жүйелік атау мен пароль бір жұмыс орнына заңды тұлғаның бір құрылымдық бөлімшесі үшін беріледі.
24. Бір атаумен және парольмен әр-түрлі жұмыс орындарынан "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне кіруге мүмкіндік болмайды.
25. Пайдаланушы үшінші тұлғаларға "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалануға, оның ішінде сату, жалға беру немесе қарызға беру жолымен қол жеткізуді ұсынбау қажет.
26. Комитет, егер пайдаланушы осы Ереженің 25-тармағын бұзса "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне кіру үшін жүйелік атау мен парольдің күшін және пайдалануын тоқтата тұруға құқылы.
27. Егер Пайдаланушыға "Web-декларант" не жеткізу модуліне электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне қол жеткізудің бір уақытта бірнеше қол жеткізу құқықтары керек қажеттілігі болса, өтінімде пайдаланушылық орындардың талап етілген санын көрсету қажет.
Ескерту: 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
28. Хат өтініш түскен күнінен бастап өтінішті берген адамға бір апталық мерзімде жіберіледі.
29. Комитет "Web-декларант" не жеткізу модуліне электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне қол жеткізу құқығын Пайдаланушыдан мына жағдайларда шақырта алады:
1) осы Ережеде бекітілген талаптар бұзылған жағдайда;
2) кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға арналған берілген код шақыртылған жағдайда.
Ескерту: 29-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
30. Кеден құжаттарын қалыптастыру құқығын шақырту кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қабылдаудан бас тартуға және шақырту себептері жойылғанға дейін Пайдаланушының жүйелік атауы мен паролін істен шығаруға әкеледі.
31. Берілген кодты пайдалануға арналған рұқсатты қайта беру оны шақырту себептері жойылғаннан кейін, бірақ өтініш берушіге шақырту жіберілген сәтінен бастап бір айдан кем емес уақытта беріледі.
32. Егер жіберілген шақыртулардың саны үш реттен асатын болса, жүйелік атау мен Пайдаланушының паролін істен шығару туралы шешім қабылданады.

33. Таможенные органы предоставляют бесплатное пользование программным комплексом электронного декларирования "Web-декларант" на основе представленного документа, установленным пунктом 18 настоящих Правил.
34. Таможенные органы осуществляют информационное и техническое сопровождение программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант".
35. Таможенные органы не несут ответственности за сбои в работе программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", произошедшие из-за неисправности компьютера, неполадок в операционной системе, повреждений компьютера Пользователя вирусами, технических проблем, связанных с использованием Интернета.
4. Заключительные положения
36. Информацию обо всех изменениях, касающихся программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан размещает на своем Web-сайте и Web-портале, а так же в разделе новостей самого комплекса электронного декларирования "Web-декларант".
Сноска. Пункт 36 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Приложение 1
к Правилам использования
комплекса электронного
декларирования "Web-декларант"
для доставки электронных
копий таможенных документов
Сноска. Правила дополнены приложением 1 в соответствии с приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 05.09.2005 N 339 ; с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
ЗАЯВЛЕНИЕ
Полное наименование
юридического или физического лица _____________________________
Сокращенное наименование
юридического или физического лица _____________________________
ОКПО__________________________ РНН_____________________________
Юридический адрес______________________________________________
Фактический адрес______________________________________________
Контактные телефоны_______________ E-mail _____________________
требуемое количество пользовательских мест_____________________
С пунктами 19-35 Правил использования программного комплекса
электронного декларирования "Web-декларант" для формирования
электронных копий таможенных документов ознакомлен и согласен.
_______________________________________________________________
Прошу предоставить разрешение на использование программного
комплекса электронного декларирования "Web-декларант"
Подтверждение N________________, выданное письмом ______________
(с указанием кода защитной наклейки)                 (кем выдано)
от "__" ______________ г.
Ф.И.О. руководителя юридического лица _______________
Подпись        Печать
Ф.И.О. физического лица ____________________
Подпись
Приложение 2                     к Правилам использования
комплекса электронного
декларирования "Web-декларант"
для формирования электронных
копий таможенных документов       <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 2 - приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 5 сентября 2005 года N 339 .
Журнал учета заявлений на формирование электронных
копий таможенных документов посредством программного
комплекса электронного декларирования "Web-декларант"
N
п/п
Наиме-
нова-
ние
поль-
зова-
теля
РНН
ОКПО
Адрес
Код
защит-
ной
нак-
лейки
e-mail
теле-
фон
факти-
ческий
юриди-
ческий
1
2
3

33. Кеден органдары осы Ереженің 18-тармағында бекітілген құжаттың ұсыну негізінде "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін ақысыз пайдалануды ұсынады.
34. Кеден органдары "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін ақпараттық және техникалық алып жүруді жүзеге асырады.
35. Кеден органдары компьютердің дұрыс еместігі, операциялық жүйедегі кедергілер, Пайдаланушы компьютерінің вирустармен зақымдануы, Интернетті пайдалануға байланысты техникалық проблемалардың салдарынан пайда болған "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешені жұмысындағы олқылықтарға жауапкершілікте болмайды.
4. Қорытынды ережелер
36. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешеніне қатысты барлық өзгерістер туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті өзінің Web-сайтында" және Web-порталында, сондай-ақ "Web-декларант" электронды декларациялау кешенінің өзіндегі жаңалықтар бөлігінде орналастырады.
Ескерту: 36-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
Кеден құжаттарының электронды
көшірмелерін жеткізу үшін
"Web-декларант" электронды
декларациялаудың бағдарламалық
кешенін пайдалану ережесіне
1-қосымша
Ескерту: Қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ), өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 6 Бұйрығымен.
ӨТІНІШ
Толық заңды тұлға
немесе жеке адам атауы ____________________________________________
Қысқартылған заңды тұлға
немесе жеке адам атауы ____________________________________________
КҰЖЖ __________________________ СТТН ______________________________
Заңды мекен-жайы __________________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы ___________________________________________
Байланыс телефондары _______________ E-maіl________________________
пайдаланушылық орындардың талап етілетін саны _____________________
Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін
"Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін
пайдалану ережесінің 19-35 тармақтарымен таныстым және келісемін.
___________________________________________________________________
"Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалануға рұқсат беруіңізді сұраймын
_________________ хатымен берілген ________________________________
(қорғаныс жапсырманың кодын көрсете отырып)
_____жылғы "____" ________________
(берілген күні)
Заңды тұлға басшысының аты-жөні _____________________
Қолы                 Мөр
Жеке адам аты-жөні __________________________________
Қолы
Кеден құжаттарының электронды
көшірмелерін қалыптастыру үшін
"Web-декларант" электронды
декларациялаудың бағдарламалық
кешенін пайдалану ережесіне
2-қосымша
Ескерту: Қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
"Web-декларант" электронды декларациялаудың
бағдарламалық кешені арқылы кедендік құжаттардың
электронды көшірмелерін қалыптастыруға арналған
өтініштерді есептеу журналы
Р/с
N
Пайдала-
нушының
атауы
СТТН
КҰЖЖ
Мекен-жайы
Қорғаныс
жапсыр-
маның
коды
е-maіl
Теле-
фон
Іс-жү-
зіндегі
Заңды
1
2
3