Об утверждении перечня документов, необходимых при предоставлении бюджетного кредита
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года N 415. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2004 года N 3261. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 июля 2009 года № 293
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 07.07.2009 № 293 .
В соответствии с пунктом 5 статьи 180 Бюджетного кодекса Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Перечень документов, необходимых при предоставлении бюджетного кредита.
2. Департаменту государственного долга и кредитования принять меры по государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2005 года.
Министр
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 ноября 2004 года N 415
"Об утверждении перечня
документов, необходимых
при предоставлении бюджетного
кредита"
Перечень документов, необходимых
при предоставлении бюджетного кредита
1. Для получения бюджетного кредита потенциальные заемщики - физические лица должны представить следующие документы:
1) нотариально заверенная копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия свидетельства налогоплательщика;
3) документ об отсутствии задолженности по ранее предоставленным бюджетным кредитам;
4) документ, подтверждающий право собственности на предполагаемое залоговое обеспечение и отсутствие иных обременений на залоговое имущество.
Поверенным (агентом) могут быть установлены дополнительные документы, необходимые для получения бюджетного кредита.
2. Для участия в конкурсе на получение бюджетных кредитов потенциальные банки - заемщики должны представить следующие документы:
1) бухгалтерский баланс за предыдущий финансовый год и по состоянию на последний отчетный период с приложением расшифровки, в том числе дебиторской и кредиторской задолженности;
2) отчет о движении денежных средств за предыдущий финансовый год и по состоянию на последний отчетный период;
3) отчет о прибылях и убытках за предыдущий финансовый год и по состоянию на последний отчетный период;
4) заключение независимого аудитора за предыдущий финансовый год;
5) документ, подтверждающий право собственности на предполагаемое залоговое обеспечение и отсутствие иных обременений на залоговое имущество;
6) документ об отсутствии задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
7) документ о марже, взимаемой при бюджетном кредитовании конечного заемщика.
При необходимости могут быть дополнительно запрошены учредительные документы потенциального банка-заемщика, документ о кредитной политике и иные документы, имеющие отношение к получению бюджетного кредита.

Бюджеттік кредитті беру кезінде қажетті құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 415 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3261. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 7 шілдедегі N 293 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.07.07 N 293 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет  Кодексінің  180-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджеттік кредитті беру кезінде қажетті құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Мемлекеттік борыш және кредит беру департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы бұйрық 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр
"Бюджеттік кредитті беру
кезінде қажетті құжаттардың
тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 23 қарашадағы
N 415 бұйрығымен бекітілді
Бюджеттік кредитті беру кезінде қажетті
құжаттардың тізімі
1. Бюджеттік кредитті алу үшін ықтимал қарыз алушылар - жеке тұлғалар мынадай құжаттарды ұсынуға міндетті:
1) жеке тұлғаны растайтын нотариалды түрде куәландырылған құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
3) бұрын берілген бюджеттік кредит жөнінде берешегі жоқ екендігі жөніндегі құжат;
4) ұйғарылып отырған кепілзатты қамтамасыз етуге меншік құқығын және кепілзат мүлігіне басқа ауыртпалық жоқ екендігін растайтын құжат;
Сенім білдірген адам (агент) бюджеттік кредитті алуға қажетті қосымша құжаттарды белгілеуі мүмкін.
2. Бюджеттік кредиттерді алуға конкурсқа қатысу үшін ықтимал банктер - қарыз алушылар мынадай құжаттарды ұсынуға міндетті:
1) алдыңғы қаржылық жылға және соңғы есепті кезеңге арналған жағдай бойынша ажырату қосымшасымен бірге, оның ішінде дебиторлық және кредиторлық берешек мағынасын аша отырып, бухгалтерлік баланс;
2) алдыңғы қаржы жылына және соңғы есепті кезеңнің жәй-күйі бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп;
3) алдыңғы қаржы жылына және соңғы есепті кезеңнің жәй-күйі бойынша пайдалар мен шығындар туралы есеп;
4) алдыңғы қаржы жылына тәуелсіз аудитордың қорытындысы;
5) ұйғарылып отырған кепілзатты қамтамасыз етуге меншік құқығын және кепілзат мүлігіне басқа ауыртпалық жоқ екендігін растайтын құжат;
6) салық және бюджетке төленген басқа да міндетті төлемдер жөніндегі қарыздың жоқтығы туралы құжат;
7) соңғы қарыз алушының бюджеттік кредиттеу кезінде алынатын маржа туралы құжат.
Қажет болған жағдайда қосымша ықтимал банктің - қарыз алушының құрылтай құжаттары, кредиттік саясат туралы құжат және бюджеттік кредитті алуға қатысы бар басқа құжаттар сұралуы мүмкін.