Об утверждении Правил представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 334. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2005 года № 3327. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 178
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.09.2014 № 178 (вводится в действие с 01.07.2015).
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и иные меры, связанные с его принятием;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Правила
представления отчетности организациями,
осуществляющими отдельные виды банковских операций
Настоящие Правила представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций» и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, имеющими лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (за исключением ипотечных организаций, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой) (далее - небанковские организации) в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 334 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3327. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.09.2014 № 178 (01.07.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енеді.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын және оны қабылдауға байланысты өзге де шараларды қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
N 334 қаулысымен
бекітілген
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың есеп беру ережесі
Осы Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) «Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясына ие (ипотекалық ұйымдарды, қызметтің ерекше түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - банктік емес ұйымдар) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) есептілікті беру тізбесін, нысандарын, мерзімін және тәртібін белгілейді.
Ескерту: Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

1. Отчетность небанковских организаций включает в себя:
1) отчет о предоставленных займах (далее - займы) в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах в соответствии с приложением 2 к Правилам;
3) отчет о ценных бумагах в соответствии с приложением 3 к Правилам;
4) отчет о структуре операций «обратное РЕПО» и «операция «РЕПО» в соответствии с приложением 4 к Правилам;
5) отчет о структуре вкладов в банках второго уровня в соответствии с приложением 5 к Правилам;
6) отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц в соответствии с приложением 6 к Правилам;
7) отчет об основных источниках привлеченных денег в соответствии с приложением 7 к Правилам;
8) отчет об обслуживании ипотечных займов в соответствии с приложением 8 к Правилам;
9) отчет о просроченной задолженности по займам в соответствии с приложением 9 к Правилам;
10) отчет о сделках с лицами, связанными с небанковской организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 10 к Правилам;
11) реестр лиц, связанных с небанковской организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 11 к Правилам.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Небанковские организации (за исключением организатора торгов, Национального оператора почты и дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса) представляют отчетность в уполномоченный орган ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астаны восемнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Национальный оператор почты представляет отчетность в уполномоченный орган ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астаны двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Организатор торгов, дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса представляют отчетность в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны десятого рабочего дня, следующего за отчетным месяцем.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Небанковские организации, имеющие лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций, предусмотренных подпунктами 1), (или) 2) и (или) 3) пункта 2 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан», представляют отчетность, предусмотренную подпунктом 2), 10) и 11) пункта 1 Правил.

1. Ереженің 1-қосымшасына сәйкес берілген заемдары (бұдан әрі - заемдар) туралы есеп;
2) Ереженің 2-қосымшасына сәйкес салымдар және ағымдағы, корреспонденттік шоттар туралы есеп;;
3) Ереженің 3-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар туралы есеп;
4) Ереженің 4-қосымшасына сәйкес «кері РЕПО» және «РЕПО» операциясы» операцияларының құрылымы туралы есеп;
5) Ереженің 5-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердегі салымдардың құрылымы туралы есеп;
6) Ереженің 6-қосымшасына сәйкес заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар құрылымы туралы есеп;
7) Ереженің 7-қосымшасына сәйкес тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есеп;
8) Ереженің 8-қосымшасына сәйкес ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп;
9) Ереженің 9-қосымшасына сәйкес заемдар бойынша мерзімі өткен борыш туралы есеп;
10) Ереженің 10-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп;
11) Ереженің 11-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Банктік емес ұйымдар (сауда-саттық ұйымдастырушыларын, Ұлттық почта операторын және уәкілетті органның банктік заем операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банктік емес ұйымдарды қоспағанда) уәкілетті органға есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың он сегізінші күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей тоқсан сайын береді.
Ұлттық почта операторы уәкілетті органға есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей тоқсан сайын береді.
Уәкілетті органның банктік заем операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банктік емес ұйымдар уәкілетті органға есептілікті есептік айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей ай сайын береді.»;
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2-1. Уәкілетті органның «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңының 30-бабының 2-тармағының 1), (немесе) 2) және (немесе) 3) тармақшаларында көзделген банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банктік емес ұйымдар Ереженің 1-тармағының 2), 10) және 11) тармақшаларында көзделген есептілікті береді.

Сноска. Пункт 2-1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-2. Дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса представляют отчетность, предусмотренную подпунктами 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) и 11) пункта 1 Правил.
Сноска. Пункт 2-2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-3. Небанковские организации, за исключением организаций, предусмотренных пунктами 2-1 и 2-2 Правил, и Национальный оператор почты представляют отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 4), 5), 6), 10) и 11) пункта 1 Правил.
Сноска. Пункт 2-3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-4. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Небанковские организации представляют отчетность в уполномоченный орган на электронном носителе.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
4. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
5. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем небанковской организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится в небанковской организации.
По требованию уполномоченного органа небанковская организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность по состоянию на определенную дату на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).

Ескерту. 2-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2.2. Агроөнеркәсіптік кешені саласында ұлттық басқарушы холдингінің еншілес ұйымдары Ереженің 1-тармағының 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) және 11) тармақшаларында көзделген есептілікті береді.
Ескерту. 2-2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2.3. Ереженің 2-1, және 2-2-тармақтарында көзделген ұйымдарды қоспағанда, банктік емес ұйымдар және Ұлттық почта операторы Ереженің 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 10) және 11) тармақшаларында көзделген есептілікті береді.
Ескерту. 2-3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2-4. Ескерту. 2-4-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Банктік емес ұйымдар есепті уәкілетті органға электрондық және қағаз тасымалдағышта береді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
4. Электрондық тасымалдағыштағы есептер құпиялылығын және ұсынылатын деректердің түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдаланумен ұсынылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
5. Есептілік есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағышта банктік емес ұйымның бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтері қол қойып мөрмен куәландырылады және банктік емес ұйымда сақталады.
Банктік емес ұйымы уәкілетті органның талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күннен кешіктірмей белгілі бір күнгі жағдай бойынша есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.

5-1. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем небанковской организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
5-2. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, небанковская организация в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной небанковской организацией, уполномоченный орган уведомляет об этом небанковскую организацию. Небанковская организация не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-2 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
6. Данные отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
7. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма, менее пятисот тенге в отчете округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
8. Исключен постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
9. Исключен постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
10. Исключен постановлением Правления АФН РК от 09.01.2006 N 13 (вводится в действие с 01.02.2006).
11. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениямиПравления АФН РК от 09.01.2006 N 13 (вводится в действие с 01.02.2006); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о предоставленных займах
_____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на _________________
(в тысячах тенге)
Займы
Символ
Остаток
займа на
отчетную
дату
1
2
3
Займы банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций:

5-1. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін банктік емес ұйымның бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қамтамасыз етеді.
Ескерту. Ереже 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
5-2. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, банктік емес ұйым есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Банктік емес ұйым ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында банктік емес ұйымға хабарлайды. Банктік емес ұйым уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.
Ескерту. Ереже 5-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
6. Есептегі деректер ұлттық валютамен - теңгемен көрсетіледі.
7. Есепті жасаған кезде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
8. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
9. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
10. <*>
Ескерту: 10-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 13 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ).
11. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Банктік операциялардың
жекелеген түрлерін жүзеге
асырушы ұйымдардың есеп
беруін ұсыну Ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 13 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
Берілген заемдар туралы есеп
_______________________________________________
(Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асырушы ұйымдардың толық атауы)
_________________
(мың теңгемен)
Заемдар
Символ
Есепті күнге
заем қалдығы
1
2
3
Банктерге және банктік операциялардың
жекелеген түрлерін жүзеге асырушы
ұйымдарға заемдар

502
На строительство
503
На покупку недвижимости
504
На развитие сферы услуг
505
Прочие займы
506
Справочно: Средневзвешенная ставка
вознаграждения по займам (в процентах)
Займы банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
700
Займы юридическим лицам
800
Займы физическим лицам:
900
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах
_____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на _________________
(в тысячах тенге)
Виды вкладов
Физические
лица
Юридические
лица
Текущие, корреспондентские счета
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
Вклады до востребования
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
Условные вклады
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
Срочные вклады
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
в том числе
с первоначальным сроком погашения
до 1 месяца
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
с первоначальным сроком погашения
от 1
Всего,
в том числе
до 3 месяцев
в иностранной
валюте
с первоначальным сроком погашения
от 3 месяцев
Всего,
в том числе
до 1 года
в иностранной
валюте
с первоначальным сроком погашения свыше 1 года
Всего,
в том числе
до 5 лет
в иностранной
валюте
с первоначальным сроком погашения свыше 5 лет
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
Прочие вклады
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
Итого
Всего,
в том числе
в иностранной
валюте
Справочно: средневзвешенная ставка вознаграждения по вкладам (в процентах)
в тенге
в иностранной
валюте
Текущие, корреспондентские счета
Вклады до востребования
Условные вклады
Срочные вклады
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 3
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Отчет о ценных бумагах
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
по состоянию на «____» ____________ 20__ года
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правления Национального банка РК от 26.06.2012 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование
эмитента
Вид
ценной
бумаги
Наимено-
вание страны-
эмитента
Нацио-
нальный
иденти-
фика-
ционный
номер,
между-
народный
идентифи-
кационный
номер
Коли-
чество ценных бумаг
(в шту-
ках)
Номи-
нальная
стои-
мость/
Покупная
стоимость
ценной
бумаги1
Покупная
стоимость
ценных
бумаг
(в тысячах
тенге)
Валюта
номи-
наль-
ной
стои-
мости
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Государственные
ценные бумаги
Республики Казахстан
1.1.
...
2
Негосударственные
эмиссионные ценные
бумаги организаций
Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги
банков второго
уровня

502
Құрылыс үшін
503
Жылжымайтын мүлікті сатып алу үшін
504
Қызмет көрсету саласын дамыту үшін
505
Басқа заемдар
506
Анықтамалық: заемдар бойынша сыйақының орташа алынған
ставкасы (процентпен)
Банктік операциялардың жекелеген
түрлерін жүзеге асырушы ұйымдар
мен банктердің заемдары
700
Заңды тұлғалардың заемдары
800
Жеке тұлғалардың заемдары:
900
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Банктік операциялардың
жекелеген түрлерін жүзеге
асырушы ұйымдардың есеп
беруін ұсыну Ережесіне
2-қосымша
Салымдар және ағымдағы, корреспонденттік
шоттар туралы есеп
______________________________________________
(Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асырушы ұйымдардың толық атауы)
_________________
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
(мың теңгемен)
Салымдар түрлері
Жеке
тұлғалар
Заңды
тұлғалар
Ағымдағы, корреспон-
денттік шоттар
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
Талап ету бойынша
салымдар
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
Мерзімді салымдар
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
оның ішінде
1 айға дейінгі бастапқы
өтеу мерзімімен
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
1-ден бастап бастапқы
өтеу мерзімімен 3 айға
дейін
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
3-айдан бастап бастапқы
өтеу мерзімімен 1 жылға
дейін
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
1 жылдан асатын бас-
тапқы өтеу мерзімімен
5 жылға дейін
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
5 жылдан асатын бас-
тапқы өтеу мерзімімен
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
Басқа салымдар
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
Жиынтық
Барлығы,
оның ішінде
шетел валютасымен
Анықтамалық: Салымдар бойынша (процентпен) орташа алынған
сыйақы ставкасы
теңгемен
шетел
валютасымен
Ағымдағы, корреспонденттік шоттар
Талап ету бойынша салымдар
Шартты салымдар
Мерзімді салымдар
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
"Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың есеп беру ережесіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.06.26 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен. _____________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
20 __ жылғы «____» ___________ жағдай бойынша
бағалы қағаздар туралы есеп
р/с
Эмитенттiң атауы
Бағалы қағаз түрi
Эмитент елінің атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмiрi, халықаралық сәйкестендiру нөмiрi
Бағалы қағаздардың саны (данамен)
Бағалы қағаздың номиналды құны/Cатып алу құны1
Бағалы қағаздардың сатып алу құны (мың теңге)
Номиналды құнының валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздары
1.1.
...
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екiншi деңгейдегi банктердiң бағалы қағаздары

2.1.1.
...
2.2.
Ценные бумаги
юридических лиц,
за исключением
банков второго
уровня
2.2.1.
2.3.
Облигации акционерного
общества «Банк Развития
Казахстана»
2.3.1.
...
3.
Ценные бумаги
иностранных
государств
3.1.
...
4.
Негосударственные
ценные бумаги
эмитентов-
нерезидентов
Республики Казахстан
4.1.
...
5.
Ценные бумаги
международных
финансовых
организаций
5.1.
...
6
Паи инвестиционных
фондов
6.1
...
7
Прочие
7.1
8
Всего
продолжение таблицы
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Основ-
ной
долг
Дисконт,
премия
Начис-
ленное
возна-
гражде-
ние
Положитель-
ная/
Отрицатель-
ная
корректи-
ровка
Справед-
ливая
стоимость
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами финансовой
отчетности
Справочно:
размер
провизии,
сформиро-
ванный в
соответ-
ствии с
требова-
ниями
уполномо-
ченного
органа
По
основному
долгу
По начис-
ленному
вознаграж-
дению
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Основной
долг
Дисконт,
премия
Начисленное
вознаграждение
Положительная/
Отрицательная
корректировка
Справочно: размер
отрицательной
корректировки,
сформированный
в соответствии
с требованиями
уполномоченного
органа
18
19
20
21
22
продолжение таблицы
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Основной
долг
Дисконт,
премия
Начисленное
вознаграждение
Дисконтированная
(приведенная)
стоимость будущих
денежных потоков/
Стоимость,
ожидаемая
к получению
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
Справочно:
размер
провизии,
сформированный
в соответствии
с требованиями
уполномочен-
ного органа
По
основ-
ному
долгу
По
начис-
ленному
возна-
гражде-
нию
23
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
Дата по каждому лоту ценных бумаг
Рейтинг/
Листинг
Примечание
Дата приобретения
Дата погашения
30
31
32
33
Примечание:
1 Номинальная стоимость заполняется по облигациям, покупная стоимость заполняется по акциям.
В графе 3 указываются данные по видам ценных бумаг (виды государственных ценных бумаг - акции, облигации (за исключением ипотечных облигаций), ипотечные облигации).
Графа 32 заполняется латинскими буквами.
Если по ценным бумагам имеются ограничения на право собственности, то в графе 33 следует проставлять слово «да».
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
______________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ _______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 4
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Отчет о структуре операций «обратное РЕПО»
и «Операция «РЕПО»
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
по состоянию на «___» _________ 20__ года
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального банка РК от 26.06.2012 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Содержание
операции
Вид
ценной
бумаги
Национальный
идентификационный
номер,
международный
идентификационный
номер
Наименование
контрагента
Валюта
номиналь-
ной
стоимости
Дата
открытия
операции
закрытия
операции
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Операции
«обратное РЕПО»
1.1.
Прямой способ
...
1.2.
Автоматический
способ
...
2
Операции «РЕПО»
2.1.
Прямой способ
...
2.2.
Автоматический
способ
...
продолжение таблицы
Срок операции
(в днях)
Ставка вознаграждения
(в процентах)
Количество ценных бумаг
(в  штуках)
9
10
11
продолжение таблицы
Сумма
операции
(в тысячах
тенге)
Начис-
ленное
возна-
гражде-
ние
Дисконтиро-
ванная
(приведенная)
стоимость
будущих
денежных
потоков/
Стоимость,
ожидаемая
к получению
Размер провизии,
сформированный
в соответствии
с международными
стандартами
финансовой отчетности
Размер
провизии,
сформированный
в соответствии
с требованиями
уполномоченно-
го органа
Рейтинг/
Листинг
По
основному
долгу
По
начислен-
ному
вознаграж-
дению
12
13
14
15
16
17
18
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
______________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ _______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 5
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Отчет о структуре вкладов в банках второго уровня
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
по состоянию на «___» _________ 20_ года
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Правления Национального банка РК от 26.06.2012 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
п/п
Наименование
статей в
разрезе банков
второго уровня
(банка второго
уровня)
Код банка
второго
уровня
Валюта
вклада
Рейтинг/
Листинг
Срок
вклада
в днях
Ставка
возна-
гражде-
ния по
вкладу (в
процентах
годовых)
Сумма основного
долга по вкладу
в тенге
в
иностранной
валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Вклады до
востребования
1.1.
2
Срочные вклады
2.1.
3
Условные вклады
3.1.
4
Всего
продолжение таблицы
Вознаграждение
по вкладу
Дисконт.
премия
Дисконти-
рованная
(приведен-
ная)
стоимость
будущих
денежных
потоков/
Стоимость,
ожидаемая
к получению
Размер
провизии,
сформиро-
ванный в
соответ-
ствии с
международ-
ными
стандартами
финансовой
отчетности
Размер
провизии,
сформиро-
ванный в
соответ-
ствии с
требова-
ниями
уполномо-
ченного
органа
Итого
текущая
стоимость
вклада
Приме-
чание
в тенге
в ино-
странной
валюте
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
______________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ _______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 6
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
по состоянию на «____» _____________ 20 __ года
Сноска. Приложение 6 в редакции постановления Правления Национального банка РК от 26.06.2012 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование
юридического лица
Код
юридического
лица
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Всего
Начисленное
вознаграждение
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами финансовой
отчетности
1
2
3
4
5
6
1.
Простые акции
1.1.
2.
Привилегированные
акции
2.1.
3.
Вклады и паи
3.1
4.
Всего
продолжение таблицы
Количество
(в штуках)
Доля участия в
уставном капитале
эмитента,
(в процентах)
Дата
приобретения
Рейтинг/
Листинг
Примечание
7
8
9
10
11
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
______________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ _______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 7
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 24.12.2007 N 274 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет об основных источниках привлеченных денег
______________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на __________________
(в тысячах тенге)
N
Наиме-
нова-
ние
креди-
тора
Код
от-
рас-
ли
Займы
полученные
Суб-
орди-
ниро-
ван-
ный
долг
Кредиторская
задолженность
Дол-
говые
и
иные
ценные
бумаги
(в том
числе
по опе-
рации
"РЕПО")
Рас-
четы
с ак-
цио-
нера-
ми по
диви-
ден-
дам
Про-
чие
ис-
точ-
ники
(ука-
зать
ка-
кие)
В
с
е
г
о
долго-
сроч-
ные
крат-
ко-
сроч-
ные
долго-
сроч-
ная
крат-
ко-
сроч-
ная
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
1.1.
...
2.
2.1.
...
3
3.1.
...
4
4.1.
...
5
5.1.
...
6
6.1.
...
7
7.1.
...
8
8.1.
...
9
9.1.
...
10

2.1.1.
...
2.2.
Екiншi деңгейдегi банктердi қоспағанда, заңды тұлғалардың бағалы қағаздары
2.2.1.
2.3.
«Қазақстан Даму Банкi» акционерлік қоғамының облигациялары
2.3.1.
...
3.
Шет мемлекеттердiң бағалы қағаздары
3.1.
...
4.
Қазақстан Республикасының
резиденттерi
емес
эмитенттердiң мемлекеттiк емес бағалы қағаздары
4.1.
...
5.
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1.
...
6.
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1.
...
7.
Басқалары
7.1.
...
8.
Барлығы
кестенiң жалғасы
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/Теріс түзету
Әділ құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенiң жалғасы
Пайда немесе шығын арқылы әдiл құны бойынша ескерiлетiн бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/Теріс түзету
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған теріс түзету мөлшері
18
19
20
21
22
кестенiң жалғасы
Өтелгенге дейiн ұсталатын бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Болашақ ақша ағынының дисконтталған (келтірілген) құны/Алу күтілетін құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
23
24
25
26
27
28
29
кестенiң жалғасы
Бағалы қағаздардың әрбір лоты бойынша күні
Рейтинг/Листинг
Ескерту
Сатып алу күні
Өтеу күні
30
31
32
33
Ескерту:
1 Номиналды құн облигациялар бойынша толтырылады, сатып алу құны акциялар бойынша толтырылады.
3-бағанда бағалы қағаздардың түрлерi (мемлекеттiк бағалы қағаздардың түрлерi - акциялар, облигациялар (ипотекалық облигацияларды қоспағанда), ипотекалық облигациялар) бойынша деректер көрсетiледi.
32-баған латын әрiптерiмен толтырылады.
Егер бағалы қағаздар бойынша меншiк құқығына шектеулер болса, онда 33-бағанда «иә» деген сөз қойылғаны жөн.
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)       (қолы)
Бас бухгалтер__________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ________________________ _________ _________________
(лауазымы, тегі және аты)  (қолы)    (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________.
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың есеп беру ережесіне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.06.26 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен. _____________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
20 __ жылғы «____» ___________ жағдай бойынша
«керi РЕПО» және «РЕПО» операциясы» операцияларының құрылымы
туралы есеп
р/с
Операция мазмұны
Бағалы қағаз түрi
Ұлттық сәйкестендіру нөмiрi, халықаралық сәйкестендiру нөмiрi
Қарсы агент атауы
Номиналды құнының валютасы
Күнi
операцияны бастаған
операцияны аяқтаған
1
2
3
4
5
6
7
8
1
«Керi РЕПО» операциялары
1.1.
Тікелей тәсiл
...
1.2.
Автоматты тәсiл
...
2
«РЕПО» операциялары
2.1.
Тікелей тәсiл
...
2.2.
Автоматты тәсiл
...
кестенiң жалғасы
Операция мерзiмi (күнмен)
Сыйақы ставкасы (пайызбен)
Бағалы қағаздар саны (данамен)
9
10
11
кестенiң жалғасы
Операция сомасы (мың теңгемен)
Есептелген сыйақы
Болашақ ақша ағынының дисконтталған (келтірілген) құны/Алу күтілетін құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Рейтинг/Листинг
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
12
13
14
15
16
17
18
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)       (қолы)
Бас бухгалтер__________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ________________________ _________ _________________
(лауазымы, тегі және аты)  (қолы)    (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» _________.
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың есеп беру ережесіне
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.06.26 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен._____________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
20 __ жылғы «____» ___________ жағдай бойынша
екiншi деңгейдегi банктердегi салымдардың құрылымы туралы есеп
(мың теңгемен)
р/c
Екінші деңгейдегі банктер (екінші деңгейдегі банк) бөлiгiнде баптардың атауы
Екінші деңгейдегі банктің коды
Салым валютасы
Рейтинг/Листинг
Салым мерзiмi (күнмен)
Салым бойынша сыйақы ставкасы (жылдық пайызбен)
Салым бойынша негiзгi борыш сомасы
теңгемен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Талап етуге дейінгі салымдар
1.1.
2
Мерзiмдi салымдар
2.1.
3
Шартты салымдар
3.1.
4
Барлығы
кестенiң жалғасы
Салым бойынша сыйақы
Дисконт, сыйлықақы
Болашақ ақша ағынының дисконтталған (келтірілген) құны/Алу күтілетін құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Салымның ағымдағы құнының жиынтығы
Ескерту
теңгемен
шетел валютасымен
10
11
12
13
14
15
16
17
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)       (қолы)
Бас бухгалтер__________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ________________________ _________ _________________
(лауазымы, тегі және аты)  (қолы)    (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________.
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың есеп беру ережесіне
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.06.26 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен._____________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
20 __ жылғы «____» ___________ жағдай бойынша
заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп
р/с
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның коды
Баланстық құны (мың теңгемен)
Барлығы
Есептелген сыйақы
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
1
2
3
4
5
6
1.
Жай акциялар
1.1.
2.
Артықшылықты акциялар
2.1.
3.
Салымдар мен пайлар
3.1
4.
Барлығы
кестенiң жалғасы
Саны (данамен)
Эмитенттiң жарғылық капиталына қатысу үлесi (пайызбен)
Сатып алу күнi
Рейтинг/Листинг
Ескерту
7
8
9
10
11
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)       (қолы)
Бас бухгалтер__________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ________________________ _________ _________________
(лауазымы, тегі және аты)  (қолы)    (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________.
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың есеп беру ережесіне
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есеп
___________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
_______________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
Кредитордың
атауы
Саланың
коды
Алынған заемдар
Реттелген
борыш
ұзақ
мерзімді
қысқа
мерзімді
1
2
3
4
5
6
1
1.1.
...
2.
2.1.
...
3
3.1.
...
4
4.1.
...
5
5.1.
...
6
6.1.
...
7
7.1.
...
8
8.1.
...
9
9.1.
...
10

10.1.
...
Итого
Пояснения по заполнению
Отчета об основных источниках привлеченных денег
При заполнении Отчета об основных источниках привлеченных денег, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, раскрывают десять крупнейших кредиторов организации - физических и юридических лиц (крупнейшими кредиторами организации являются организации, предоставившие наибольший размер кредита по сравнению с остальными, в порядке убывания). При этом, если у организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, имеются обязательства перед юридическим лицом, которое входит в число десяти крупнейших кредиторов организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, и обязательства перед крупными акционерами/дочерними организациями данного лица, необходимо также указывать сведения по крупным акционерам/дочерним организациям в соответствующих подпунктах. В случае если у организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, имеются обязательства перед юридическим лицом и его крупными акционерами/дочерними организациями, которые в совокупности входят в число 10 крупнейших кредиторов организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, необходимо указывать сведения по данному лицу и его крупным акционерам/дочерним организациям.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 8
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
Сноска. Правила дополнены приложением 8 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 24.12.2007 N 274 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет об обслуживании ипотечных займов
__________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на _____________
(в тысячах тенге)
N
Наиме-
нование
банка,
органи-
зации,
осущест-
вляющей
отдель-
ные виды
банков-
ских
операций
партнера
Но-
мер и
дата
дого-
вора
дове-
ри-
тель-
ного
уп-
рав-
ле-
ния
Став-
ка
воз-
наг-
раж-
дения
(сред-
него-
довая)
в про-
цен-
тах
Общая
сумма
при-
обре-
тен-
ных
прав
требо-
ваний
по
ипо-
теч-
ным
зай-
мам
Аннуитетные
платежи,
подлежащие
к получению
В том числе
просроченная
задолженность
Все-
го,
в том
чис-
ле
ос-
нов-
ной
долг
на-
чис-
лен-
ное
воз-
наг-
раж-
дение
Все-
го,
в том
чис-
ле
ос-
нов-
ной
долг
на-
чис-
лен-
ное
воз-
наг-
раж-
дение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
продолжение таблицы
Остаток
непо-
гашен-
ной
пени
(штрафа)
Фактически
перечислено в
организацию
аннуитетных
платежей с момента
выдачи займа
Оста-
ток
ссуд-
ной
задол-
жен-
ности
по ипо-
течным
займам
Начис-
ленное
вознаг-
раждение
по до-
говору
довери-
тельного
управ-
ления
Начис-
ленное
вознаг-
раждение
за обяза-
тельство
обрат-
ного
выкупа
Приме-
чания
(поясне-
ния по
догово-
рам,
выне-
сенным
на
прос-
рочку)
Все-
го,
в
том
чис-
ле
ос-
нов-
ной
долг
на-
чис-
лен-
ное
воз-
наг-
раж-
дение
п
е
н
я
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 9
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
Сноска. Правила дополнены приложением 9 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 24.12.2007 N 274 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о просроченной задолженности по займам
_______________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на _______________
(в тысячах тенге)
Сроки
Наименование
1.
Стан-
дарт-
ные

10.1.
...
Жиынтығы
кестенің жалғасы
Кредиторлық
берешек
Борыштық және
басқа бағалы
қағаздар (оның
ішінде "РЕПО"
операциясы
бойынша)
Дивиденд-
тер бой-
ынша акционер-
лермен
есептесу
Басқа
көздер
(қан-
дай
екен-
дігін
көрсе-
ту)
Бар-
лығы
ұзақ мерзімді
қысқа мерзімді
7
8
9
10
11
12
Тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есепті толтыру бойынша
түсіндірмелер
Тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есепті толтырғанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар ұйымның ең ірі он кредиторларын - жеке және заңды тұлғаларды (ұйымның ең ірі кредиторлары болып басқалармен салыстырғанда кредиттің ең көп мөлшерін азайю тәртібімен берген ұйымдар табылады) жария етеді. Бұл ретте егер банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымда банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ең ірі он кредиторлар санына жататын заңды тұлға алдында міндеттемелері және осы тұлғаның ірі акционерлері/еншілес ұйымдары алдында міндеттемелері бар болса, тиісті тармақшаларда ірі акционерлер/еншілес ұйымдар бойынша мәліметтерді сонымен қатар көрсету қажет. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымда заңды тұлға және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ең ірі 10 кредиторлары санына жиынтықтарында жататын оның ірі акционерлері/еншілес ұйымдары алдында міндеттемелері болса, осы тұлға және оның ірі акционерлері/еншілес ұйымдары бойынша мәліметтерді көрсету қажет.
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың есеп беру ережесіне
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп
_____________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
__________________________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
Банктің,
әріптес-
тің банк
операция-
ларының
жекелеген
түрлерін
жүзеге
асыратын
ұйымның
атауы
Сенім-
герлік
басқару
шарты-
ның
нөмірі
мен
күні
Пайызбен
сыйақы
ставкасы
(орташа
жылдық)
Ипотекалық
заемдар
бойынша
сатып алын-
ған талап-
тар құқық-
тарының
жалпы
сомасы
Алынуға тиісті
аннуитеттік
төлемдер
Барлы-
ғы,
оның
ішінде
не-
гізгі
борыш
есеп-
тел-
ген
сый-
ақы
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Оның ішінде мерзімі
өткен берешек
Өсімпұл-
дың
(айып-
пұлдың)
өтелме-
ген қал-
дығы
Заемды берген кезден
бастап аннуитеттік
төлемдер ұйымына нақты
аударылды
Бар-
лығы,
оның
ішінде
негізгі
борыш
есеп-
тел-
ген
сый-
ақы
Барлы-
ғы,
оның
ішін-
де
негіз-
гі бо-
рыш
есеп-
тел-
ген
сый-
ақы
өсім-
пұл
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Ипотекалық
заемдар бойын-
ша несиелік
берешектің
қалдығы
Сенімгерлік
басқару шарты
бойынша
есептелген
сыйақы
Кері сатып
алудың міндет-
темесіне есеп-
телген сыйақы
Ескертулер
(мерзімін ұзар-
туға шығарылған
шарттар бойынша
түсініктемелер)
17
18
19
20
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың есеп беру ережесіне
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Заемдар бойынша мерзімі өткен берешек туралы есеп
_____________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
__________________________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Мер-
зім-
дері
Атау
1. Стан-
дарт-
тылар

2. Сомнительные
3.
Без-
на-
деж-
ные
В
с
е
г
о
Сом-
ни-
тель-
ные 1
кате-
гории
Сом-
ни-
тель-
ные 2
кате-
гории
Сом-
ни-
тель-
ные 3
кате-
гории
Сом-
ни-
тель-
ные 4
кате-
гории
Сом-
ни-
тель-
ные 5
кате-
гории
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
до 30
дней
по основному
долгу
по вознаграждению
по займам
30-60
дней
по основному
долгу
по вознаграждению
по займам
60-90
дней
по основному
долгу
по вознаграждению
по займам
более
90
дней
по основному
долгу
по вознаграждению
по займам
Итого
по основному
долгу
по вознаграждению
по займам
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 10
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Сноска. Правила дополнены приложением 10 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о сделках с лицами, связанными с небанковской
организацией особыми отношениями
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций) по состоянию на «____» ______ 20__ года
Наимено-
вание
(фамилия,
имя,
при
наличии
отчество)
лица
Бизнес-
идентификационный
номер (для
юридического
лица),
индивидуальный
идентификационный
номер (для
физического лица)
или
регистрационный
номер
налогоплательщика
Рези-
дентство
лица
Признак, в
соответствии с
которым лицо
отнесено
к лицу,
связанному
особыми
отношениями
с
организацией,
осуществляющей
отдельные виды
банковских
операций
Цель
сделки
Вид
опе-
рации
Вид
ва-
люты
Сумма
сделки по
договору
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1. Выдача займов
Итого
2. Получение займов
Итого
3. Размещение депозита
Итого
4. Принятие депозита
Итого
5. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций
Итого
6. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не
позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских
операций определить контрагента)
Итого

2. Күмәнділер
3. Үміт-
сіздер
Барлы-
ғы
1-са-
натты
күмән-
ділер
2-са-
натты
күмән-
ділер
3-са-
натты
күмән-
ділер
4-са-
натты
күмән-
ділер
5-са-
натты
күмән-
ділер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
30
күнге
дейін
негіз-
гі бо-
рыш
бойын-
ша
заем-
дар
бойын-
ша
сыйақы
жөнін-
де
30-60
күн
негіз-
гі бо-
рыш
бойын-
ша
заем-
дар
бойын-
ша
сыйақы
жөнін-
де
60-90
күн
негіз-
гі бо-
рыш
бойын-
ша
заем-
дар
бойын-
ша
сыйақы
жөнін-
де
90
күннен
астам
негіз-
гі бо-
рыш
бойын-
ша
заем-
дар
бойын-
ша
сыйақы
жөнін-
де
Жиын-
тығы
негіз-
гі бо-
рыш
бойын-
ша
заем-
дар
бойын-
ша
сыйақы
жөнін-
де
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
№ 334 қаулысына
10-қосымша
Ескерту. 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
20 __ жылғы «__» ______ жағдай бойынша
__________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымның толық атауы)
банктік емес ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен
жасалған мәмілелер туралы есеп
Тұлғаның атауы (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Тұлғаның резиденттігі
Тұлғаның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
Мәміленің мақсаты
Операция түрі
Валюта түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1. Заемдар беру
Жиынтығы
2. Заемдар алу
Жиынтығы
3. Депозитті орналастыру
Жиынтығы
4. Депозитті қабылдау
Жиынтығы
5. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
6. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы

7. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не
позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских
операций определить контрагента)
Итого
8. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц,
связанных особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные
виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)
Итого
9. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам,
связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные
виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)
Итого
10. Покупка производных финансовых инструментов
Итого
11. Продажа производных финансовых инструментов
Итого
12. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
13. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
14. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских
операций
Итого
15. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских
операций
Итого
16. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
17. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями
с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
18. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
19. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами,
связанными особыми отношениями с организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций
Итого
20. Будущее требование организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций к лицу, связанному особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
21. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
22. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
23. Страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций по договорам страхования,
заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся
лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций
Итого

7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
8. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
9. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
10. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
11. Туынды қаржы құралдарын сату
Жиынтығы
12. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
Жиынтығы
13. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
Жиынтығы
14. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
Жиынтығы
15. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға берілген реттелген борыш
Жиынтығы
16. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
Жиынтығы
17. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
Жиынтығы
18. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға мүлікті сату
Жиынтығы
19. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
Жиынтығы
20. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
Жиынтығы
21. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
Жиынтығы
22. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
Жиынтығы
23. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
Жиынтығы

24. Страховые выплаты, полученные организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций от страховой (перестраховочной)
организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
25. Выданные аккредитивы в пользу лица, связанного особыми отношениями
с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
26. Полученные аккредитивы от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
27. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
Итого
Всего
продолжение таблицы:
Дата
заключения
(дата
начала
выполнения
условий)
договора
Дата
окончания
действия
(дата
окончания
выполнения
условий)
договора
Обеспечение по условиям
договора
начисленное вознаграждение
(в процентах годовых)
вид
стои-
мость
тыся-
чах
тенге)
Текущая
стоимость
обеспечения
с учетом
переоценки
(в тысячах
тенге)
Качес-
тво
обеспе-
чения в
баллах
лицом,
связанным
с
органи-
зацией,
осущест-
вляющей
отдельные
виды
банковс-
ких
операций,
особыми
отношени-
ями в
пользу
органи-
зации,
осущест-
вляющей
отдельные
виды
банковс-
ких
операций
организа-
цией,
осуществля-
ющей
отдельные
виды
банковских
операций в
пользу
лица,
связанного с
организа-
цией,
осуществля-
ющей
отдельные
виды
банковских
операций,
особыми
отношениями
в соот-
ветствии
с вну-
тренними
докумен-
тами
организа-
ции,
осущест-
вляющей
отдельные
виды
банковских
операций
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1. Выдача займов
2. Получение займов
3. Размещение депозита
4. Принятие депозита
5. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
6. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных
на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций определить контрагента)
7. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных
на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций определить контрагента)
8. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц, связанных особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)

24. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
Жиынтығы
25. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген аккредитивтер
Жиынтығы
26. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан алынған аккредитивтер
Жиынтығы
27. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Шарттың жасалу күні (талаптарын орындай бастаған күн)
Шарт қолданылуының аяқталу күні (талаптарын орындауды аяқтау күні)
Шарт талаптары бойынша қамтамасыз ету
Есептелген сыйақы (жылдық пайызбен)
түрі
құны (мың теңгеме)
Қайта бағалауды ескергендегі қамтамас ыз етудің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Баллмен есептеген де қамтамасыз етудің сапасы
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның пайдасына
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ішкі құжаттарына сәйкес
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1. Заемдар беру
2. Заемдар алу
3. Депозитті орналастыру
4. Депозитті қабылдау
5. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
6. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
8. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)

9. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам, связанным особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)
10. Покупка производных финансовых инструментов
11. Продажа производных финансовых инструментов
12. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
13. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
14. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
15. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
16. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
17. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
18. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
19. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
20. Будущее требование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
к лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций
21. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
22. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
23. Страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций по договорам страхования, заключенным со страховой
(перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
24. Страховые выплаты, полученные организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций от страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом,
связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций
25. Выданные аккредитивы в пользу лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
26. Полученные аккредитивы от лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций

9. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
10. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
11. Туынды қаржы құралдарын сату
12. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
13. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
14. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
15. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға берілген реттелген борыш
16. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
17. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
18. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға мүлікті сату
19. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
20. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
21. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
22. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
23. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
24. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
25. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген аккредитивтер
26. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан алынған аккредитивтер

27. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
продолжение таблицы:
Текущий
остаток на
отчетную
дату
(в тысячах
тенге)
Класси-
фика-
ционная
кате-
гория
Сумма
созданных
провизий в
соот-
ветствии с
требовани-
ями между-
народных
стандартов
финансовой
отчетности
(в тысячах
тенге)
Сумма
созданных
провизий в
соот-
ветствии с
требова-
ниями
уполномо-
ченного
органа (в
тысячах
тенге)
Реквизиты
решения совета
директоров
организации,
осуществляющей
отдельные виды
банковских
операций либо
общего собрания
акционеров
(в случае
отсутствия
совета
директоров)
Начисленные
доходы/расходы
(в тысячах
тенге)
Приме-
чание
19
20
21
22
23
24
25
1. Выдача займов
2. Получение займов
3. Размещение депозита
4. Принятие депозита
5. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских
операций
6. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок,
заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить контрагента)
7. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок,
заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить контрагента)
8. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц, связанных особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
(за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не
позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
определить контрагента)
9. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам, связанным особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
(за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не
позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
определить контрагента)
10. Покупка производных финансовых инструментов
11. Продажа производных финансовых инструментов
12. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
13. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
14. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
15. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций

27. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
кестенің жалғасы
Есепті күнге ағымдағы қалдық (мың теңгемен)
Жіктеу санаты
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес құрылған провизиялар сомасы (мың теңгемен)
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес құрылған провизиялар сомасы (мың теңгемен)
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесіне акционерлердің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) шешімінің деректемелері
Есептелген кірістер/шығыстар (мың теңгемен)
Ескерту
19
20
21
22
23
24
25
1. Заемдар беру
2. Заемдар алу
3. Депозитті орналастыру
4. Депозитті қабылдау
5. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
6. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
8. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
9. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
10. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
11. Туынды қаржы құралдарын сату
12. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
13. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
14. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
15. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға берілген реттелген борыш

16. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
17. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
18. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
19. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
20. Будущее требование организации, осуществляющей отдельные виды банковских
операций к лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций
21. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
22. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
23. Страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей отдельные
виды банковских операций по договорам страхования, заключенным со страховой
(перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями
с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
24. Страховые выплаты, полученные организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций от страховой (перестраховочной) организации, являющейся
лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные
виды банковских операций
25. Выданные аккредитивы в пользу лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
26. Полученные аккредитивы от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
27. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
Общая сумма сделок организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицами, связанными особыми отношениями с ней, суммы которых по каждому виду операций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицом, связанным особыми отношениями с ней, не превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года № 200 «Об установлении пруденциальных нормативов для Национального оператора почты, а также форм и сроков представления отчетов об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2988), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 «Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организатора торгов» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207) по состоянию на «__» _____ 20__ года, составляет ________ тысяч тенге.
Общая сумма займов клиентов организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций застрахованных у страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций по состоянию на отчетную дату составляет _________ тысяч тенге.
Организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций не предоставлялись и других сделок с лицами, связанными особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций кроме указанных в настоящей Информации, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций не осуществлялось.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Указания по заполнению таблицы:

16. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
17. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
18. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға мүлікті сату
19. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
20. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
21. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
22. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
23. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
24. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
25. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген аккредитивтер
26. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан алынған аккредитивтер
27. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Ұлттық почта операторына арналған пруденциалдық нормативтерді, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептердің нысандарын және ұсыну мерзімін белгілеу туралы» 2004 жылғы 12 шілдедегі № 200 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2988 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 тіркелген) сәйкес есептелетін банктің меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз аспайтын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасаған мәмілелерінің жалпы сомасы 20  ___ "__" ______ жылғы жағдай бойынша ___________ мың теңге болады.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру ұйымында сақтандырылған банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның клиенттері заемдарының жалпы сомасы есепті күндегі жағдай бойынша ______________ мың теңге болады.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғаларға есепті кезең ішінде жеңілдік берілген талаптардың ұсынылмағанын және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен осы Ақпаратта көрсетілгендерді қоспағанда банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымы басқа мәмілелер жүзеге асырылмағандығын растайды.
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы «____» ___________
Мөр орны
Кестені толтыру бойынша нұсқаулар:

1) в таблице указываются сведения обо всех сделках организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицами, связанными особыми отношениями с ней, сумма которых по каждому виду операций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицом, связанным особыми отношениями с ней, превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года № 200 «Об установлении пруденциальных нормативов для Национального оператора почты, а также форм и сроков представления отчетов об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2988), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 «Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организатора торгов» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207) по состоянию на соответствующую отчетную дату, в том числе о сделках, указанных в таблице (но, не ограничиваясь ими);
2) если условия сделки не предполагают наличие обеспечения, выплату вознаграждения или начисление провизий, то графы 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22 не подлежат заполнению;
3) в графе 2 для физического лица фамилия, имя указывается обязательно, при наличии отчество;
4) в графе 15 качество обеспечения в баллах оценивается в соответствии с Правилами классификации активов, условных обязательств и создания провизий (резервов) против них, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 296 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4580);

1) кестеде тиісті есепті күндегі жағдай бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Ұлттық почта операторына арналған пруденциалдық нормативтерді, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептердің нысандарын және ұсыну мерзімін белгілеу туралы» 2004 жылғы 12 шілдедегі № 200 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2988 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 тіркелген) сәйкес есептелетін банктің меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз аспайтын, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасаған барлық мәмілелері туралы, оның ішінде кестеде көрсетілген мәмілелер (бірақ олармен шектелмей) туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) егер мәміле талаптарында қамтамасыз етудің болуы, сыйақы төлеу немесе провизияларды есептеу болжанбайтын болса, онда 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22-бағандар толтырылмауы тиіс;
3) 2-бағанда жеке тұлға үшін тегі, аты міндетті түрде, әкесінің аты - бар болғанда көрсетіледі;
4) 15-бағанда баллмен есептегенде қамтамасыз етудің сапасы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 296 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4580 тіркелген) бекітілген Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу және оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру ережесіне сәйкес бағаланады;

5) в графе 24 указывается сумма начисленного дохода/расхода, накопленного с начала текущего года;
6) по строке «23. Страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций по договорам страхования, заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций» в графе 9 указывается страховая сумма по договору страхования.
Приложение 11
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Сноска. Правила дополнены приложением 11 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Реестр лиц, связанных с небанковской организацией
особыми отношениями
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций) по состоянию на «____» ______ 20__ года
Бизнес – идентификационный
номер (для юридического
лица), индивидуальный
идентификационный номер
(для физического лица) или
регистрационный номер
налогоплательщика
Наименование (фамилия,
имя, при наличии
отчество) лица
Признак, в соответствии с
которым лицо отнесено к
лицу, связанному особыми
отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные
виды банковских операций
1
2
3
4
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати

5) 24-бағанда ағымдағы жылдың басынан бастап жинақталған, есептелген кіріс/шығыс сомасы көрсетіледі;
6) «23. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)» деген жол бойынша 9-бағанда сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
№ 334 қаулысына
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
20 __ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымның толық атауы)
банктік емес ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркелу нөмірі
Тұлғаның атауы (тегі,
аты, бар болса - әкесінің аты)
Тұлғаның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
1
2
3
4
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" ______________.
Мөр орны