2004 жылы азаматтардың жекелеген санаттарын тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнінде әлеуметтік көмек көрсету Қағидасын бекіту туралы
Астана қаласы Әкімдігінің 2004 жылғы 26 ақпандағы N 3-1-604қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 18 наурызда N 316 тіркелді
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 13 қаңтардағы N 3-1-28қ  қаулысымен .
____________________________________
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы  Заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуірдегі  N 2247  "Ұлы Отан соғысына қатысушылар, мүгедектер және оған теңестірілген адамдарды әлеуметтік қорғау және жеңілдіктер туралы" Заң күші бар Жарлығына сәйкес, Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 12/4-ІІІ "2004 жылға арналған Астана қаласының бюджеті туралы" шешімін орындау барысында, Астана қаласының әкімдігі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 2004 жылы азаматтардың жекелеген санаттарын тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнінде әлеуметтік көмек көрсету Қағидасы бекітілсін (бұдан әрі - Қағида).
2. Қоса беріліп отырған 2004 жылы азаматтардың жекелеген санаттарын қамтамасыз ету үшін дәрі-дәрмек құралдарының тізбесі бекітілсін.
3. Емханалық емделгенде дәрігерлердің рецепті бойынша дәрі-дәрмек құралдары азаматтардың мына санаттарына тегін беріледі:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуірдегі  N 2247  "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заң күші бар Жарлығының 5-8-баптарымен мәртебелері анықталған Ұлы Отан соғысына қатысқандар, мүгедектер және оған теңестірілген адамдарға;
2) Қазақстан Республикасының алдында ерен еңбегі үшін зейнетақы алушы зейнеткерлерге.
4. Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті - 258 51 00 "Жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) әкімгері - Қағидаға сәйкес Бағдарламаны іске асыруды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Астана қаласы филиалы осы қаулының 3-тармағында көрсетілген азаматтар санатының тізімдерін дайындасын және оны Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаментіне ұсынсын.

Об утверждении Правил оказания социальной помощи по бесплатному лекарственному обеспечению отдельных категорий граждан в 2004 году
Постановление Акимата города Астаны от 26 февраля 2004 года N 3-1-604п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 18 марта 2004 года N 316. Утратило силу постановлением Акимата города Астаны от 13 января 2005 года N 3-1-28п.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", во исполнение решения маслихата города Астаны от 29 декабря 2003 года N 12/4-III "О бюджете города Астаны на 2004 год" - акимат города Астаны постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи по бесплатному лекарственному обеспечению отдельных категорий граждан в 2004 году (далее - Правила).
2. Утвердить прилагаемый Перечень лекарственных средств для обеспечения отдельных категорий граждан в 2004 году.
3. Лекарственные средства по рецептам врачей при амбулаторном лечении бесплатно предоставляются следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, статус которых определен статьями 5-8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";
2) пенсионерам, получателям пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
4. Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны - администратору программы 258 15 00 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" (далее - Программа) обеспечить реализацию Программы в соответствии с Правилами.
5. Городскому филиалу г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан подготовить списки категорий граждан, указанных в пункте 3 настоящего постановления, и представить их Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны.

6. Астана қаласының Қаржы департаменті қала бюджетінде осы мақсатқа қарастырылған қаражаттар шегінде Бағдарламаны қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
7. Күштері жойылды деп танылсын:
1) Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 19 ақпандағы N 3-1-379қ "2003 жылы азаматтардың жекелеген санаттарын тегін және жеңілдік дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнінде әлеуметтік көмек көрсету Қағидасын бекіту туралы" қаулысының (Астана қаласы Әділет басқармасында 2003 жылдың 6 наурызында N 248 болып тіркелген; 2003 жылғы 27 наурыздағы N 40 "Астана ақшамы", 2003 жылғы 15 сәуірдегі N 41 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған);
2) Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-683қ "Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 19 ақпандағы N 3-1-379қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысының (Астана қаласы Әділет басқармасында 2003 жылдың 4 мамырдағы N 263 болып тіркелген; 2003 жылғы 18 мамырдағы N 59 "Астана ақшамы" газеті, 2003 жылғы 15 мамырдағы N 52 "Вечерняя Астана" газетінде жарияланған).
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Т.М. Мұхамеджановқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
Келісілді
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің "Мемлекеттік
зейнетақы төлеу орталығы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны Астана қаласы
филиалының директоры
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы
Астана қаласы Денсаулық сақтау
департаментінің директоры
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 26 ақпандағы
N 3-1-604қ қаулысымен
Бекітілді
1-қосымша
2004 жылы азаматтардың жекелеген санаттарын тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету жөніндегі әлеуметтік көмек көрсету
Қағидасы
Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 "Ұлы Отан соғысына қатысушылар, мүгедектер және оған теңестірілген адамдарды әлеуметтік қорғау және жеңілдіктер туралы" Заң күші бар  Жарлығына  сәйкес, Астана қаласы мәслихатының 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 12/4-ІІІ "2004 жылға арналған Астана қаласының бюджеті туралы" шешімін орындау барысында әзірленді.
Азаматтардың жекелеген санаттарын тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету халықты әлеуметтік қорғаудың бір түрі болып есептеледі.

6. Департаменту финансов города Астаны обеспечить финансирование Программы в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города.
7. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города Астаны от 19 февраля 2003 года N 3-1-379п "Об утверждении Правил оказания социальной помощи по бесплатному и льготному лекарственному обеспечению отдельных категорий граждан в 2003 году" (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны 6 марта 2003 года за N 248; опубликовано в газетах: "Астана акшамы" от 27 марта 2003 года N 40; "Вечерняя Астана" от 15 апреля 2003 года N 41);
2) постановление акимата города Астаны от 21 апреля 2003 года N 3-1-683п "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 19 февраля 2003 года N 3-1-379п" (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны 4 мая 2003 года за N 263; опубликовано в газетах: "Астана акшамы" от 18 мая 2003 года N 59; "Вечерняя Астана" от 15 мая 2003 года N 52).
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мухамеджанова Т.М.
Аким города Астаны                           Т. Досмуханбетов
Визы: Мухамеджанов Т.М.
Шакиров А.А.
Ертаев Ж.Б.
Мухамбетказы М.Б.
Сарсембаев А.З.
Согласовано
Начальник Департамента
финансов города Астаны                      Х. Мусин
Директор Городского филиала г. Астаны
Республиканского государственного
казенного предприятия "Государственный
центр по выплате пенсий" Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан                        Н. Нелюбова
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                     А. Демеува
Директор Департамента
здравоохранения города Астаны               М. Шайдаров
Утверждены
постановлением акимата
города Астаны
от 26 февраля 2004 года
N 3-1-604п
Приложение 1
Правила
оказания социальной помощи по бесплатному лекарственному
обеспечению отдельных категорий граждан в 2004 году
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", во исполнение решения маслихата города Астаны от 29 декабря 2003 года N 12/4-III "О бюджете города Астаны на 2004 год".
Бесплатное обеспечение лекарственными средствами отдельных категорий граждан является одной из форм социальной защиты населения.

1. Жалпы ережелер
1. Емханалық емделгенде дәрігерлердің рецепті бойынша дәрі-дәрмек құралдары азаматтардың мына санаттарына тегін беріледі:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заң күші бар Жарлығының 5-8-баптарымен мәртебелері анықталған Ұлы Отан соғысына қатысқандар, мүгедектер және оған теңестірілген адамдарға;
2) Қазақстан Республикасының алдында ерен еңбегі үшін зейнетақы алушы зейнеткерлерге.
2. 258 51 00 "Жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасының әкімгері (бұдан әрі - Бағдарлама) - Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті (бұдан әрі -  Әкімгері) болып табылады.
3. Бағдарламаны іске асыру мақсатында Әкімгер мен 2004 жылы азаматтардың жекелеген санаттарына дәрі-дәрмек құралдарын жабдықтаушыны анықтау жөніндегі ашық конкурс жеңімпазы (бұдан әрі - Жеңімпаз) арасында тараптар міндеттері мен ол міндеттерді орындау жағдайы көрсетілген шарт жасалады.
4. Дәрі-дәрмек құралдарымен тегін қамтамасыз ету үшін дәрігерлердің белгіленген үлгідегі жеңілдік рецептері негіздеме болып саналады.
2. Қаржыландыру көзі
5. Азаматтардың жекелеген санаттарына тегін дәрі-дәрмектерімен қамтамасыз етуді қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
3. Тегін дәрі-дәрмек құралдарын беру тәртібі
6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі "Ұлы Отан соғысы мүгедектері үшін Республикалық клиникалық госпиталь" қалалық филиалы (бұдан әрі - Клиникалық госпиталь) бекітілген дәрі-дәрмек құралдары тізіміне және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі "Мемлекеттік Зейнетақы төлеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Астана қаласы қалалық филиалы (бұдан әрі - МЗТО) ұсынған тізімге сәйкес осы Қағиданың 1-тармағына көрсетілген азаматтар санаттарына жеңілдік рецептер беруді жүзеге асырады.
7. МЗТО жүзеге асырады:
1) осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген азаматтар санынан тегін рецептерді алушылар тізімін қалыптастырсын, сондай-ақ жаңа тағайындалған және келген азаматтардың тізімін Әкімгерге айына бір рет беруді;
2) Әкімгерге берілген тізімдердің анықтылығын бақылау.
8. Жеңімпаз:
1) осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген азаматтар санатына Клиникалық госпиталь берген жеңілдік рецептерді көрсету арқылы бекітілген дәрі-дәрмек құралдары тізбесіне сәйкес дәрі-дәрмекті беруді жүзеге асырады;

1. Общие положения
1. При амбулаторном лечении лекарственные средства по рецептам врачей предоставляются бесплатно следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, статус которых определен статьями 5-8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";
2) пенсионерам, получателям пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
2. Администратором программы 258 15 00 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" (далее - Программа) является Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны (далее - Администратор).
3. В целях реализации Программы между Администратором и победителем открытого конкурса по определению поставщиков лекарственных средств отдельным категориям граждан в 2004 году (далее - Победитель) заключается договор, в котором оговариваются обязательства сторон и условия выполнения этих обязательств.
4. Основанием для бесплатного обеспечения лекарственными средствами являются льготные рецепты врачей установленного образца.
2. Источник финансирования
5. Источником финансирования бесплатного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан является бюджет города Астаны.
3. Порядок предоставления
бесплатных лекарственных средств
6. Городской "Филиал Республиканского клинического госпиталя для инвалидов Отечественной войны" Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Клинический госпиталь) в соответствии с утвержденным перечнем лекарственных средств и согласно спискам, представленным Городским филиалом г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - ГЦВП), осуществляет выдачу льготных рецептов категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящих Правил.
7. ГЦВП осуществляет:
1) формирование списков граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил, а также вновь назначенных и прибывших граждан, и представляет их Администратору один раз в месяц;
2) контроль за достоверностью списков, представленных Администратору.
8. Победитель:
1) осуществляет отпуск лекарственных средств в соответствии с утвержденным перечнем лекарственных средств категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящих Правил, при предъявлении ими льготных рецептов, выданных Клиническим госпиталем;