"Об утверждении Правил оказания помощи отдельным категориям граждан"
Постановление акимата г.Петропавловска N 154 от 17 марта 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области N 1222 от 22 апреля 2004 года. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 24 апреля 2006 года № 614
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 24.04.2006 № 614
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148, приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 201 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 2647), статьей 47 Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года N 692-XII "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан", статьями 1720 Указа Президента Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 имеющего силу закона "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", на основании решения третьей сессии Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2003 года N 1 "О бюджете города Петропавловска на 2004 год" (регистрация от 20.01.2004 года N 1118), акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила оказания социальной помощи инвалидам I и II группы общего заболевания, трудового увечья, профессионального заболевания и с детства на проезд в городском транспорте (кроме такси) (приложение N 1).
2. Утвердить Правила оказания единовременной социальной помощи гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда" в честь празднования 60-летия прорыва блокады" (приложение N 2).
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска (Кушталова Н.Н.) обеспечить назначение социальной помощи с зачислением средств на лицевые счета получателей через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор на оказание платных услуг.      Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата города Петропавловска от 27.04.2005 N 353.

"Жеке санаттағы азаматтарға көмек көрсету Ережесін бекіту туралы"
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 17 наурыздағы N 154 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 22 сәуірде N 1222 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2006 жылғы 24 сәуірдегі N 614 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2006.04.24 N 614 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148 Заңының 31-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2003 жылғы 29 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік жіктеулерін бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 желтоқсанда N 2647 тіркелген) N 201бұйрығы, Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің әлеуметтік қорғалынуы туралы" Заңының 47-бабы, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, мүгедектердің және оларға теңестірілгендердің жеңілдіктері және оларды әлеуметтік қорғау туралы" N 2247 Жарлық 1720-баптары, Петропавл қалалық мәслихатының үшінші сессиясының "Петропавл қаласының 2004 жылға арналған бюджеті туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1 шешімі (2004 ж. 20.01. тіркеу N 1118) негізінде қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жалпы ауырғаны, еңбекте мертіккені, кәсіби және балалық шағынан ауырғанына байланысты І- және ІІ- топтағы мүгедектерге қала көлігінде (таксиден басқа) жүруге әлеуметтік көмек көрсету Ережелері бекітілсін.
2. Ленинград қаласы қоршауда болған кезінде оның кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға, сондай-ақ Ленинград қаласының қоршауын бұзуға қатысқан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне қоршаудың бұзылып өтілуінің 60 жылдығын мерекелеу құрметіне орай біржолғы әлеуметтік көмек көрсету Ережелері бекітілсін.
3. Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi (Н.Н.Кушталова) заңнамамен белгiленген тәртiппен, ақылы қызмет көрсетуге келiсiм-шарт жасалған екiншi деңгейдегi банкiлер арқылы, қаражаттарды алушылардың жеке шоттарына аударумен әлеуметтiк көмектiң тағайындалуын қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімиятының 2005.04.27 N 353 Қаулысымен.

4. Городскому финансовому управлению (Дорофеева Г.И.) обеспечить финансирование социальной помощи в пределах утвержденных бюджетом города ассигнований.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кульжанову Т.Н.
Аким города
Утверждены
постановлением акимата города
от 17 марта 2004 года N 154
"Об утверждении Правил оказания
социальной помощи отдельным
категориям граждан"
ПРАВИЛА
оказания социальной помощи инвалидам I и II группы общего заболевания, трудового увечья, профессионального заболевания и с детства на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси).
Настоящие Правила определяют порядок назначения и выплаты социальной помощи инвалидам I и II группы на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси).
1. Право на социальную помощь имеют граждане проживающие в городе Петропавловске, имеющие инвалидность I и II группы от общего заболевания, трудового увечья, профессионального заболевания и с детства, получающие государственное социальное пособие по инвалидности в порядке предусмотренном Законом Республики Казахстан от 16 июня 1997 года N 126-1 "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан".
2. Назначение социальной помощи осуществляется управлением труда, занятости и социальной защиты населения города Петропавловска в пределах сумм, предусмотренных местным бюджетом, независимо от иных видов помощи. Социальная помощь назначается на текущий квартал, на основании базы данных о получателях государственных социальных пособий по инвалидности, представляемой Северо-Казахстанским филиалом государственного центра по выплате пенсий.
Социальная помощь назначается с месяца возникновения права на ее получение.
3. Размер социальной помощи устанавливается в качестве дополнительной меры по социальной защите инвалидов в сумме 70 тенге ежемесячно.
4. Выплата социальной помощи инвалидам производится через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор на оказание платных услуг путем зачисления средств на лицевые счета в последующем месяце за кварталом, согласно спискам получателей, составленным государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска. При утрате права на социальную помощь, выплата прекращается с месяца наступивших обстоятельств.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Петропавловска от 27.04.2005 N 353.
Выплата за IV квартал производится в декабре текущего года, по имеющейся базе данных на декабрь месяц.

4. Қалалық қаржы басқармасы (Г.И.Дорофеева) қала бюджетінде бекітіліп бөлінген қаржы шегінде әлеуметтік көмектің қаржыландырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т.Н.Құлжановаға жүктелсін.
Қала әкімі
"Жеке санаттағы азаматтарға
көмек көрсету Ережесін бекіту туралы"
қала әкімдіктің
2004 ж. 17 наурыздағы N 154
қаулысымен бекітілген
Жалпы ауырғанына, еңбекте мертіккеніне, кәсіби және балалық шағынан ауырғанына байланысты І және ІІ топтағы мүгедектерге қоғамдық қала көлігінде (таксиден басқа) жүруге әлеуметтік көмек көрсету
ЕРЕЖЕЛЕРІ
Осы Ережелер І және ІІ топтағы мүгедектердің қоғамдық қала көлігінде жүрулеріне әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу тәртібін айқындайды.
1. Петропавл қаласында тұратын жалпы ауырғанына, еңбекте мертіккеніне кәсіби және балалық шағынан ауырғанына байланысты І-ші және ІІ-ші топтағы мүгедектер, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы "Қазақстан Республикасындағы мүгедектігі, асыраушысынан айрылғандығы жағдайдағы, жасына қарай мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Заңында қарастырылған тәртіппен мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы азаматтар әлеуметтік көмекке құқылары бар.
2. Әлеуметтік көмектің тағайындалуы басқа көмектердің түріне қарамастан жергілікті бюджетте алдын ала қарастырылған сомалар шегінде Петропавл қаласының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы жағынан жүзеге асырылады. Әлеуметтік көмек зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталықтың Солтүстік Қазақстан бөлімшесі ұсынған, мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы туралы мәліметтер жиынтығы негізінде, ағымдағы тоқсанға арнала тағайындалады. Әлеуметтік көмек, оны алуға құқығы пайда болған айдан бастап тағайындалады.
3. Әлеуметтік көмектің мөлшері мүгедектерді әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шара ретінде сомасы ай сайын 70 теңге сомада белгіленеді.
4. Мүгедектерге әлеуметтік көмектің төленуі "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi жасаған алушылардың тізіміне сәйкес заңнамамен белгiленген тәртiппен, ақылы қызмет көрсетуге келiсiм-шарт жасалған екiншi деңгейдегi банкiлер жеке шоттарына тоқсаннан кейінгі айда қаржыларды аудару арқылы жүргізіледі. Әлеуметтік көмек алуға құқын жоғалтқан кезінде, сондай жағдай болған айдан бастап төлеу тоқтатылады. Төртінші тоқсан үшін төлеу, желтоқсан айына арналған бар болған мәліметтер жиынтығы бойынша ағымдағы жылдың желтоқсанында жүргізіледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімиятының 2005.04.27 N 353 Қаулысымен.

5. Финансирование социальной помощи инвалидам производится по коду функциональной классификации расходов 6-2-258-015-000-332 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".
Утверждены
постановлением акимата города
от 17 марта 2004 года N 154
"Об утверждении Правил оказания
социальной помощи отдельным
категориям граждан"
ПРАВИЛА
оказания единовременной социальной помощи гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", а также участникам и инвалидам Великой Отечественной войны участвовавшим в прорыве блокады города Ленинграда, в честь празднования 60-летия прорыва блокады.
Настоящие Правила определяют порядок назначения и выплаты единовременной социальной помощи гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", а также участникам и инвалидам Великой Отечественной войны участвовавшим в прорыве блокады города Ленинграда.
1. Право на единовременную социальную помощь имеют граждане проживающие в городе Петропавловске, награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", а также участники и инвалидам Великой Отечественной войны участвовавшие в прорыве блокады города Ленинграда, получающие специальное государственное пособие в порядке предусмотренном Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года N 365-1 "О специальном государственном пособии".
2. Назначение социальной помощи осуществляется управлением труда, занятости и социальной защиты населения города Петропавловска, на основании базы данных о получателях специальных государственных пособий, представляемой Северо-Казахстанским филиалом государственного центра по выплате пенсий в пределах сумм, предусмотренных местным бюджетом, независимо от иных видов помощи. Социальная помощь назначается единовременно в январе 2004 года.
3. Размер социальной помощи устанавливается в качестве дополнительной меры по оказанию материальной поддержки в сумме 5 тыс.тенге.
4. Выплата единовременной социальной помощи производится через филиалы Народного банка путем зачисления средств на лицевые счета согласно спискам получателей, составленным управлением труда, занятости и социальной защиты населения.
5. Финансирование единовременной социальной помощи, гражданам работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", а также участникам и инвалидам Великой Отечественной войны участвовавшим в прорыве блокады города Ленинграда, производится по коду функциональной классификации расходов 6-2-258-015-000-332 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".

5. Мүгедектерге әлеуметтік көмегінің қаржыландырылуы "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдер" функцияналдық жіктемесінің 6-2-258-015-000-332 шығыстар коды бойынша жүргізіледі.
"Жеке санаттағы азаматтарға
көмек көрсету Ережесін бекіту туралы"
қала әкімдіктің
2004 ж. 17 наурыздағы N 154
қаулысымен бекітілген
Ленинград қаласы қоршауда болған кезінде оның кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға, қоршаудың бұзылып өтілуінің 60 жылдығын мерекелеу құрметіне орай біржолғы әлеуметтік көмек көрсету
ЕРЕЖЕЛЕРІ
Осы Ережелер Ленинград қаласы қоршауда болған кезінде оның кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеу және тағайындау тәртібін айқындайды.
1. Біржолғы әлеуметтік көмек алуға, Петропавл қаласында тұратын "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған және Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Арнайы мемлекеттік жәрдемақы туралы" N 365-1Заңында алдын ала қарастырылған тәртіппен арнайы жәрдемақы алушы азаматтар құқылы.
2. Әлеуметтік көмектің тағайындалуы басқа көмектердің түріне қарамастан жергілікті бюджетте алдын ала қарастырылған қаржы шегінде Петропавл қаласының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы жағынан жүзеге асырылады. Әлеуметтік көмек 2004 жылдың қаңтарында біржолға тағайындалады.
3. Әлеуметтік көмектің мөлшері әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шара ретінде сомасы 16 мың теңге шегінде белгіленеді.
4. Біржолғы әлеуметтік көмек зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталықтың Солтүстік Қазақстан бөлімшесі жасаған тізіміне сәйкес, алушылардың Халық банкінің филиалдарындағы жеке шоттарына аудару арқылы жүргізіледі.
5. Ленинград қаласы қоршауда болған кезінде оның кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға әлеуметтік көмектің қаржыландырылуы "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдер" функцияналдық жіктемесінің 6-2-258-015-000-332 шығыстар коды бойынша жүргізіледі.