О межведомственной Усть-Каменогорской городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций
Постановление акимата города Усть-Каменогорск от 14 января 2004 года N 3051. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 января 2004 года за N 1608. Утратило силу постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 16 июня 2009 года № 2188
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 16.06.2009 № 2188.
Во исполнение постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 21 октября 2003 года N 223 "О межведомственной областной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций" и в целях дальнейшего совершенствования городской системы предупреждения и действий в чрезвычайных ситуациях, выработки предложений по координации действий местного исполнительного органа, городских организаций и хозяйствующих субъектов независимо от форм собственности по вопросам защиты населения и территории от аварий, катастроф и стихийных бедствий, эпидемий инфекционных болезней и массовых отравлений людей, эпизоотий животных и болезней растений, санитарной охраны границ и территории города от завоза и распространения особо опасных и карантинных инфекций, предупреждения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, согласно статьи 13 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года N 19 "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера", в соответствии с подпунктом 17 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148-II акимат города Усть-Каменогорска постановляет:
1. Образовать межведомственную Усть-Каменогорскую городскую комиссию по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций (далее Комиссия).
2. Утвердить "Положение о межведомственной Усть-Каменогорской городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций" (приложение).
3. Государственному учреждению "Усть-Каменогорское городское управление по чрезвычайным ситуациям" (Иманбеков А.Н.) внести предложения по персональному составу Комиссии акиму города для последующего утверждения на сессии городского маслихата.
4. Признать утратившим силу постановление от 25 июля 2002 года N 1426 "О Межведомственной Усть-Каменогорской городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций" (регистрационный N 887).
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Ширшова А.И.
6. Данное постановление вступает в силу со дня государственной регистрации.
Аким города Усть-Каменогорска
Приложение
к постановлению акимата
города Усть-Каменогорска
от 14 января 2004 года N 3051
Утверждено
постановлением акимата
города Усть-Каменогорска
от 14 января 2004 года N 3051
ПОЛОЖЕНИЕ
о межведомственной Усть-Каменогорской городской комиссии по
предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций

Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық Өскемен қалалық комиссиясы туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 14 қаңтардағы N 3051 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының әділет Департаментінде 2004 жылғы 26 қаңтарда N 1608 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 16 маусымдағы N 2188 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009.06.16 N 2188 қаулысымен.
2003 жылдың 21 қазанындағы Шығыс Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң N 223 "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық облыстық комиссия туралы" қаулысын орындау үшiн төтенше жағдайлардың алдын алу мен олар орын алғанда әрекет етудiң қалалық жүйесiн одан әрi жетiлдiру, тұрғындар мен аумақты апаттардан, опаттар мен тiлсiз қияпаттардан, жұқпалы ауру iндеттерi мен адамдардың жаппай улануынан, малдар эпизоотиясы мен өсiмдiктердiң ауруларынан, шекаралар мен облыс аумағын аса қауiптi және карантиндiк инфекциялардың әкелiнуi мен таратылуынан санитарлық қорғау, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу мәселесiнде жергiлiктi атқарушы органдарының, қалалық аймақтардың және меншiк нысанына қарамастан шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң әрекеттерiн үйлестiру жөнiндегi ұсыныстар жасау мақсатында, "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5-шiлдедегi N 19 Заңының 13 бабы және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23-қаңтардағы N 148 Заңының 31 бабы 1 тармағының 17 тармақшасына сәйкес Өскемен қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi ведомствоаралық Өскемен қаласының комиссиясы" құрылсын (әрi қарай-Комиссия).
2. "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық Өскемен қаласының комиссиясы туралы Ереже" бекiтiлсiн (қосымша).
3. "Өскемен қалалық төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасы" мемлекеттiк мекемесi (А.Н. Иманбеков) комиссияның арнайы құрамы туралы ұсыныстарды қалалық мәслихатта бекiту үшiн қала әкiмiне дайындап ұсынсын.
4. "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық Өскемен қаласының комиссиясы туралы" 2002 жылдың 25 шiлдесiндегi N 1426 қаулысының (тiркеу N 887) күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары А. Ширшовқа жүктелсiн.
6. Осы қаулы мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi.
Өскемен қаласының әкiмi
Өскемен қаласы әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 14 қаңтардағы
N 3051 қаулысына
қосымша
Өскемен қаласы әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 14 қаңтардағы
N 3051 қаулысымен
бекiтiлдi
Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi
ведомствоаралық Өскемен қаласының комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ

1. Общие положения
1. Межведомственная Усть-Каменогорская городская комиссия по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций (далее-Комиссия) является консультативно-совещательным органом и создана в целях выработки предложений по формированию и проведению единой государственной политики в области предупреждения, локализации и ликвидации чрезвычайных ситуаций, обусловленных авариями, катастрофами, стихийными и иными бедствиями, эпидемиями инфекционных болезней и массовых отравлений людей, эпизоотиями животных и болезней растений, санитарной охраны границ и территории города от завоза и распространения особо опасных и карантинных инфекций (далее-чрезвычайные ситуации).
2. Комиссия осуществляет свои полномочия во взаимодействии с местным исполнительным органом, предприятиями, учреждениями и организациями всех форм собственности города Усть-Каменогорска, а также общественными объединениями.
3. Основными задачами Комиссии является выработка предложений по:
1) проведению единой государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, и координации деятельности местного исполнительного органа, предприятий, организаций, учреждений, организаций всех форм собственности, направленной на предупреждение, локализацию и ликвидацию чрезвычайных ситуации на территории города;
2) формированию системы правовых, экономических, организационно-технических и иных мер, направленных на обеспечение безопасности и защиту населения, территории города от чрезвычайных ситуаций;
3) проведению единой технической политики в области создания и развития сил и средств предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций;
4) определению основных направлений совершенствования и дальнейшего развития городской системы предупреждения и действий в чрезвычайных ситуациях;
5) организации разработки проектов городских целевых и научно-технических программ, направленных на предупреждение чрезвычайных ситуаций, защиту населения и территории города от чрезвычайных ситуаций и координации работ по выполнению этих программ;
6) координации деятельности городских управлений, комитетов, департаментов по вопросам социально-экономической и правовой защиты, медицинской реабилитации граждан, пострадавших в результате чрезвычайных ситуаций, а также лиц, принимавших участие в ликвидации чрезвычайных ситуаций.
4. В целях выполнения указанных задач на Комиссию возлагаются следующие функции:
1) выработка решений, направленных на предотвращение и снижение ущерба от чрезвычайных ситуаций;
2) методическое руководство и координация деятельности юридических лиц и граждан, направленные на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций;

1. Жалпы ережелер
1. Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi ведомствоаралық Өскемен қаласының комиссиясы (әрi қарай-Комиссия) консультативтiк-кеңес берушi орган болып табылады және жою саласында бiртұтас мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен жүргiзу жөнiндегi ұсыныстарды жасау үшiн, және апаттардан, опаттар мен тiлсiз және басқа қияпаттардан, жұқпалы ауру iндеттерi мен адамдардың жаппай улануынан, малдар эпизоотиясы мен өсiмдiктердiң ауруларынан шекаралар мен қала аумағын аса қауiптi және карантиндiк инфекциялардың әкелiнуi мен таратылуынан санитарлық қорғау мақсатында құрылған (әрi қарай-төтенше жағдайлар).
2. Комиссия өзiнiң өкiлеттiлiгiн жергiлiктi атқарушы органдармен, Өскемен қаласының меншiктiң барлық нысанындағы кәсiпорындармен, мекемелермен, ұйымдарымен, сондай-ақ қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесе отырып жүзеге асырады.
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi келесi ұсыныстарды өңдеу болып табылады:
1) төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi бiртұтас мемлекеттiк саясатты жүргiзу және жергiлiктi атқарушы органдарының, меншiктiң барлық нысанындағы кәсiпорындардың, ұйымдардың, мекемелердiң қала аумағында төтенше жағдайлардың алдын алуына, шектеуге және жоюға бағытталған қызметiн үйлестiру;
2) тұрғындардың, қала аумағының қауiпсiздiгi мен төтенше жағдайлардан қорғалуын қамтамасыз етуге бағытталған құқықтық, экономикалық, ұйымдастыру-техникалық және басқа жүйесiн қалыптастыру;
3) төтенше жағдайлардың алдын алу және жою күштерi мен құралдарын құру, дамыту саласында бiртұтас техникалық саясат жүргiзу;
4) төтенше жағдайлардың алдын алу мен әрекет етудiң қалалық жүйесiн жетiлдiру және одан әрi дамытудың негiзгi бағыттарын айқындау;
5) төтенше жағдайлардың алдын алуға, қала тұрғындары мен аумағының төтенше жағдайлардан қорғалуына, осы бағдарламаларды орындау жөнiндегi жұмыстарды үйлестiруге бағытталған мақсатты және ғылыми-техникалық қалалық бағдарламалардың жобаларын әзiрлеудi ұйымдастыру;
6) төтенше жағдайлардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды, сондай-ақ төтенше жағдайларды жоюға қатысқан адамдарды әлеуметтiк экономикалық, құқықтық қорғау, медициналық сауықтыру мәселелерi бойынша облыстық басқармалардың, комитеттердiң, департаменттердiң, жергiлiктi атқарушы органдарының қызметiн үйлестiру.
4. Көрсетiлген мiндеттi орындау мақсатында комиссияға келесi функциялар жүктеледi:
1) төтенше жағдайлардан келетiн зиянның алдын алу мен азайтуға бағытталған шешiмдер дайындау;
2) заңды тұлғалар мен жеке азаматтардың төтенше жағдайлардың алдын алумен жоюға бағытталған қызметiне әдiстемелiк басшылық жасау және үйлестiру;

3) организация привлечения сил и средств юридических лиц для выполнения конкретных мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций;
4) периодическое заслушивание докладов ответственных лиц о ходе выполнения мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, принятие по результатам заслушивания организационных и практических решений;
5) координация действий органов управления города по направлению в зоны чрезвычайных ситуаций, сил и средств для снижения и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций;
6) координация действий органов управления города по использованию средств массовой информации для оповещения населения по предупреждению возможной или произошедшей чрезвычайной ситуаций;
7) осуществление контроля за сбором и анализом информации об обстановке по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций на территории города;
8) осуществление контроля за соблюдением введенных ограничений на перемещение людей и животных, перевозки грузов за пределы очага болезней или зон чрезвычайных ситуаций, за выполнением других карантинных мероприятий;
9) информирование акимата города Усть-Каменогорска об обстановке по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций в городе.
5. Комиссия имеет право:
1) участвовать в разработке проектов необходимых нормативно-правовых и законодательных актов, относящихся к компетенции комиссий;
2) заслушивать должностных лиц местного исполнительного органа, городских управлений, департаментов, комитетов и хозяйствующих структур по вопросам относящимся к компетенции Комиссии;
3) запрашивать от городских управлений, департаментов, комитетов и хозяйствующих структур независимо от форм собственности, материалы и информацию необходимые для осуществления возложенных на Комиссию функций;
4) привлекать специалистов городских организаций и хозяйствующих субъектов, независимо от форм собственности (по согласованию), для выполнения аналитических, экспертных и других работ по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций;
5) направлять материалы в соответствующие органы об отстранении от работы, привлечении к административной или уголовной ответственности должностных лиц, по вине которых возникла чрезвычайная ситуация;
6) выносить на рассмотрение акимата города Усть-Каменогорска вопросы, связанные с предупреждением и ликвидацией чрезвычайных ситуаций.
2. Организация работы
6. Председателем Комиссии является заместитель акима города, назначаемый акимом города.
7. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с планом работы, утверждаемым ее председателем.

3) төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi iс-шараларды орындау үшiн заңды тұлғалардың күштерi мен құралдарын тартуды ұйымдастыру;
4) төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою iс-шараларының орындалу барысы туралы жауапты адамдардың баяндамаларын мерзiмдi тыңдау, тыңдау қорытындылары бойынша ұйымдық және практикалық шешiмдер қабылдау;
5) төтенше жағдайлардың зардаптарын азайту мен жою үшiн төтенше жағдай аймақтарына күш пен құралдарды жiберу жөнiндегi қалалық басқару органдарының iс-қимылын үйлестiру;
6) орын алуы мүмкiн немесе орын алған төтенше жағдай туралы тұрғындарды құлақтандыру үшiн бұқаралық ақпарат құралдарын пайдалану жөнiндегi қалалық басқару органдарының iс-қимылын үйлестiру;
7) қала аумағында төтенше жағдайдың алдын алу мен жою жөнiндегi жағдай туралы ақпараттың жиналуы мен талдануына бақылау жасау;
8) аурулар ошағынан немесе төтенше жағдайлар ошағынан тыс жерлерге адамдардың және малдардың шығуына, жүктердiң тасылуына енгiзiлген шектеулердiң сақталуына, басқа да карантиндiк iс-шаралардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру;
9) Өскемен қаласы әкiмдiгiн қаладағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi жағдай туралы хабардар ету.
5. Комиссия құқылы:
1) комиссияның құзырына жататын қажеттi нормативтiк-құқықтық және заңнамалық актiлерiнiң жобаларын әзiрлеуге қатысуға;
2) комиссияның құзырына жататын мәселелер бойынша жергiлiктi атқарушы органдарының, қалалық басқармалардың, департаменттердiң, комитеттердiң және шаруашылық жүргiзушi құрылымдардың лауазымды тұлғаларын тыңдауға;
3) қалалық басқармадан, департаменттерден, комитеттерден және меншiк нысанына қарамастан шаруашылық жүргiзушi құрылымдардан комиссияға жүктелген қызметтердi жүзеге асыру үшiн қажеттi материалдар мен ақпараттарды сұрауға;
4) меншiк нысанына қарамастан қалалық ұйымдар мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң мамандарын (келiсiмдерi бойынша) төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою мәселелерiн талдау, сараптау және басқа жұмыстарды орындауға тартуға;
5) олардың кiнәсiнен төтенше жағдай пайда болған лауазымды тұлғаларды жұмыстан босату, әкiмшiлiк немесе қылмыстық жауапкершiлiкке тарту туралы материалдарды тиiстi органдарға жiберуге;
6) төтенше жағдайлардың алдын алумен және жоюмен байланысты мәселелердi Өскемен қаласы әкiмдiгiнiң қарауына шығаруға құқылы.
2. Жұмысты ұйымдастыру
6. Комиссияның төрағасы қала әкiмiнiң орынбасары болып табылады, оны қала әкiмi тағайындайды.
7. Комиссия өз қызметiн оның төрағасы бекiткен жұмыс жоспары бойынша жүзеге асырады.

8. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
9. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с планом работы, утвержденным ее председателем который предусматривает решение текущих и перспективных вопросов:
1) предупреждения возникновения чрезвычайных ситуаций;
2) выполнения юридическими лицами мероприятий по реализации Законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан по профилактике и предупреждению чрезвычайных ситуаций, а также решений Комиссии.
10. Функции рабочего органа Комиссии возлагаются на государственной учреждение "Усть-Каменогорское городское управление по чрезвычайным ситуациям".
11. Решения в виде протокола, принимаемые Комиссией в соответствии с ее компетенцией, носят рекомендательный характер. Протокол подписывается председательствующим на заседании лицом и ответственным секретарем.
12. Комиссия систематически информирует акима города Усть-Каменогорска по наиболее важным вопросам, рассматриваемым и решаемым Комиссией.
Руководитель аппарата акима
города Усть-Каменогорска

8. Комиссияның мәжiлiстерi қажетiне қарай, бiрақ кемiнде тоқсан сайын бiр рет өткiзiледi.
9. Комиссия өз қызметiн оның төрағасы бекiткен жұмыс жоспары бойынша жүзеге асырады, онда мынадай ағымдағы және перспективалық сұрақтарды шешу көзделедi:
1) төтенше жағдайлардың пайда болуының алдын алу;
2) төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi Қазақстан Республикасының Заңын, Президенттiң Жарлықтарын және Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң қаулыларын, сондай-ақ Комиссия шешiмдерiн жүзеге асыру жөнiндегi iс-шараларды заңды тұлғалардың орындауы.
10. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру "Өскемен қаласы төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасы"»мемлекеттiк мекемесiне жүктеледi.
11. Өз құзырына сәйкес комиссия хаттама түрiнде қабылдайтын шешiмдер ұсыныстық сипатқа ие. Хаттамаға мәжiлiске төрағалық еткен тұлға және жауапты хатшы қол қояды.
12. Комиссия өзi қараған және шешкен неғұрлым маңызды мәселелер бойынша жүйелi түрде қала әкiмiн хабарландырып отырады.
Өскемен қаласы әкiмiнiң
аппарат басшысы