О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 июня 2004 года № 282-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам на услуги телекоммуникаций, отнесенные к сфере естественной монополии"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 марта 2005 года № 76-ОД. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 29 марта 2005 года № 3524. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 30 ноября 2009 года № 377-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.11.2009 № 377-ОД.
В соответствии с подпунктом 5)  статьи 14-1 , подпунктом 3) пункта 1  статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", подпунктом 1) пункта 18  Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 июня 2004 года N 282-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам на услуги телекоммуникации, отнесенные к сфере естественной монополии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2983, опубликованный 18 сентября 2004 года в Официальной газете N 38 (195)), следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам на регулируемые услуги телекоммуникаций";
в преамбуле и далее по тексту:
слова ", отнесенные к сфере естественной монополии" исключить;
после слов "тарифам на" дополнить словом "регулируемые";
слово "предоставления" заменить словом "утверждения";
в пункте 1 слова "установления и отмены" заменить словом "утверждения";
в Правилах установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам на услуги телекоммуникации, отнесенные к сфере естественной монополии, утвержденных указанным приказом:
в заголовке и по всему тексту:
слова "установления и отмены", "установленная", "предоставление" "установление", "установления", "установлении", заменить соответственно словами "утверждения", "утвержденная", "утверждение", "утверждение" "утверждения", "утверждении",;
слова ", отнесенные к сфере естественной монополии", ", отнесенную к сфере естественной монополии", ", отнесенной к сфере естественной монополии" исключить;
после слов "тарифам на" дополнить словом "регулируемые";
в пункте 3:
в абзаце третьем и далее по всему тексту слова "услугами связи" заменить словами "регулируемыми услугами телекоммуникаций";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"пользователь регулируемыми услугами телекоммуникаций - физическое или юридическое лицо, получающее регулируемые услуги телекоммуникаций";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - центральный государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, или областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган в пределах установленной компетенции;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"регулируемые услуги телекоммуникаций - услуги телекоммуникаций при условии отсутствия конкурентного оператора связи по причине технологической невозможности либо экономической нецелесообразности предоставления данных видов услуг, за исключением универсальных услуг телекоммуникаций, и услуги по предоставлению в имущественный найм (аренду) или пользование кабельной канализации и иных основных средств, технологически связанных с присоединением сетей телекоммуникаций к сети телекоммуникаций общего пользования";
пункт 6 после слова "предоставлении" дополнить словом "регулируемой";
в пункте 7:
в абзаце первом:
слова "при увеличении объема представления услуги телекоммуникаций" исключить;
слово "этой" заменить словом "регулируемой";
абзацы второй и третий после слова "предоставления" дополнить словом "регулируемой";
в абзаце четвертом:
слова "при увеличении объема пользования услугой телекоммуникаций" исключить;
слово "этой" заменить словом "регулируемой";
абзацы пятый и шестой после слова "пользования" дополнить словом "регулируемой";
в пункте 20:
слова "установленный" и "установленного" заменить соответственно словами "утвержденный" и "утвержденного";
после слов "объема пользования" и "пользования указанной" дополнить словом "регулируемой";
пункт 22 после слова "объемах" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 24 слово "установленный" заменить словом "утвержденный";

"Табиғи монополия саласына жатқызылған телекоммуникациялар қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 24 маусымдағы N 282-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 76-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 29 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3524. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 30 қарашадағы № 377-НҚ бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009.11.30 № 377-НҚ бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 14-1-бабының 5) тармақшасына,  15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына,  Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы  ереженің 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Табиғи монополия саласына жатқызылған телекоммуникациялар қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2983 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2004 жылғы 18 қыркүйекте N 38 (195) нөмірмен жарияланған) Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 24 маусымдағы N 282-НҚ  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы";
кіріспеде және бұдан әрі мәтін бойынша:
"Табиғи монополия саласына жатқызылған" деген сөздер алынып тасталсын;
"телекоммуникациялар" деген сөз "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ұсыну" деген сөз "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "белгілеу және алып тастау" деген сөздер "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополия саласына жатқызылған телекоммуникациялар қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесінде:
тақырыбында және барлық мәтін бойынша:
"белгілеу және алып тастау", "белгіленген", "ұсыну", "белгілеу" деген сөздер тиісінше "бекіту", "бекітілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Табиғи монополия саласына жатқызылған" деген сөздер алынып тасталсын;
"телекоммуникациялар" деген сөз "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы:
үшінші абзацта және бұдан әрі барлық мәтін бойынша "байланыс қызметтерін" деген сөздер "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін пайдаланушы - телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін алатын жеке немесе заңды тұлға";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - белгіленген құзырет шегінде табиғи монополиялар салаларындағы қызметке бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган немесе облыстық (республикалық маңызы бар қалалар, астаналар) атқарушы орган;";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтері - телекоммуникациялар көрсететiн әмбебап қызметтердi қоспағанда, қызметтердiң осы түрлерiн ұсынудың технологиялық мүмкiн болмауы не экономикалық тиiмсiздiгi себебi бойынша бәсекелес байланыс операторы болмаған кезде телекоммуникациялар қызметтері және телекоммуникациялар желiлерiн ортақ пайдаланудағы телекоммуникациялар желiсіне қосуға технологиялық жағынан байланысты кәбiлдiк кәрiздер мен өзге де негiзгi құралдарды мүлiктiк жалдауға (жалға) немесе пайдалануға беру жөніндегі қызметтер";
6-тармақтағы "телекоммуникациялар" деген сөз "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы:
бірінші абзацта:
"телекоммуникациялар қызметін ұсынудың көлемін арттырған кезде," деген сөздер алынып тасталсын;
"осы" деген сөз "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші және үшінші абзацтар "телекоммуникациялар" деген сөз "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы:
"телекоммуникациялар қызметін пайдалану көлемі" деген сөздер алынып тасталсын;
"осы" деген сөз "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші және алтыншы абзацтар "телекоммуникациялар" деген сөз "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақтағы:
"белгіленген" деген сөз тиісінше "бекітілген" деген сөзбен ауыстырылсын;
"телекоммуникациялар қызметін" деген сөздер "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметін" деген сөздермен және "телекоммуникациялар қызметінің" деген сөздер  "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақ "телекоммуникациялар" деген сөз "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақтағы "белгілеген" деген сөз "бекітілген" деген сөзбен ауыстырылсын;

в пункте 26 и в абзаце третьем пункта 27 слово "установленного" заменить словом "утвержденного";
в приложении 1 к указанным Правилам:
в правом верхнем углу:
после слов "тарифам на" дополнить словом "регулируемые";
слова ", отнесенные к сфере естественной монополии" исключить;
в заголовке и по всему тексту:
слово "установления" заменить словом "утверждения";
слова ", отнесенную к сфере естественной монополии" исключить;
в пункте 8 после слова "предоставляемых" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 9 слова "услугами связи" заменить словами "регулируемыми услугами телекоммуникаций";
в пункте 10:
после слов "пользования" и "каждой" дополнить словами "регулируемой";
слова "отнесенной к сфере естественной монополии в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях" исключить;
слово "установление" заменить словом "утверждение";
в приложении 2 к указанным Правилам:
в правом верхнем углу:
после слов "тарифам на" дополнить словом "регулируемые";
слова ", отнесенные к сфере естественной монополии" исключить;
в заголовке:
слово "установлении" заменить словом "утверждении";
после слов "тарифу на" дополнить словом "регулируемую";
слова ", отнесенную к сфере естественной монополии" исключить;
в пункте 1 слово "установлен" заменить словом "утвержден";
в пункте 2:
после слова "объем" дополнить словом "регулируемых";
слово "установлен" заменить словом "утвержден";
слова "услугами связи" заменить словами "регулируемыми услугами телекоммуникаций";
в пункте 3:
после слов "связи от" дополнить словом "регулируемых";
слово "установления" заменить словом "утверждения";
слова "услугами связи" заменить словами "регулируемыми услугами телекоммуникаций";
в Примечании:
после слова "каждой" дополнить словом "регулируемой".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере телекоммуникаций и аэронавигации Агентства по регулированию естественных монополий (Алиев И. Ш.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Досмагамбет Е.М.) после государственной регистрации настоящего приказа:

26-тармақта және  27-тармақтың үшінші абзацында "белгіленген" деген сөз "бекітілген" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген Ереженің 1-қосымшасында:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы:
"телекоммуникациялар" деген сөздің алдынан "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Табиғи монополия саласына жатқызылған" деген сөздер алынып тасталсын;
тақырыбында және барлық мәтін бойынша:
"белгілеу" деген сөз "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Табиғи монополия саласына жатқызылған" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақтағы "ұсынылатын" деген сөзден кейін "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтағы "Байланыс қызметін" деген сөздер "Телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтағы:
"Тұтынудың" деген сөздің алдынан "Реттеліп көрсетілетін қызметін" деген сөздермен, "әрбір" деген сөзден кейін "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасына сәйкес табиғи монополия саласына жатқызылған" деген сөздер алынып тасталсын;
"белгілеуді" деген сөз "бекітуді" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген Ереженің 2-қосымшасында:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы:
"телекоммуникациялар" деген сөздің алдынан "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Табиғи монополия саласына жатқызылған" деген сөздер алынып тасталсын;
тақырыбында:
"белгілеу" деген сөз "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"телекоммуникациялар" деген сөздің алдынан "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Табиғи монополия саласына жатқызылған" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақтағы "белгіленген" деген сөз "бекітілген" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақтағы:
"телекоммуникациялар қызметтердің" деген сөздер "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"белгілеген" деген сөз "бекітілген" деген сөзбен ауыстырылсын;
"байланыс қызметтерін" деген сөздер "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы:
"телекоммуникациялар" деген сөз "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"белгілеу" деген сөз "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"байланыс қызметтерін" деген сөздер "телекоммуникациялардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
Ескертудегі:
"әрбір" деген сөзден кейін "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Телекоммуникациялар және аэронавигация саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Е.Ш.Әлиев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.М.Досмағамбет) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін:

1) обеспечить в установленном законодательством порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, акционерных обществ "Казахтелеком" и "Транстелеком", республиканского государственного предприятия "Казаэронавигация".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о. Председателя
Согласовано:
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по информатизации и связи
от 26 марта 2005 г.
Согласовано:
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2005 г.

1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, "Қазақтелеком" және "Транстелеком" акционерлік қоғамдарының, "Қазаэронавигация" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін атқарушы
Келісілген
Қазақстан Республикасы
Ақпараттандыру және байланыс
агенттігінің төрағасы
2005 жылғы 26 наурыз
Келісілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
2005 жылғы 26 наурыз