Об утверждении форм документов по государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 июля 2005 года N 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2005 года N 3778. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года N 236
Сноска. Приказ Министра юстиции РК от 26 июля 2005 г. N 197 утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 24 августа 2007 г. N  236  (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Руководствуясь  статьей 7  Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить следующие формы документов по государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество и сделок с ним:
1) заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество для физического лица (приложение 1);
2) заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество для юридического лица (приложение 2);
3) расписка о получении документов (приложение 3);
4) запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра (приложение 4).
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан Таймерденова М.Т.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от "___" _____ 200_ г. N__
_______________________________"
(территориальный орган юстиции,
куда подается заявление)
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
ЗАЯВЛЕНИЕ N  ______________
о государственной регистрации прав (обременений прав)
на недвижимое имущество для физического лица
Фамилия, Имя, Отчество:___________________________________________
РНН N_____________________________________________________________
Место жительства:_________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _____, серия _____, N______
выдан_____________________, дата выдачи __________________________
(повторение информации если заявителей больше одного)_____________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Действующий (ие) от имени_________________________________________,
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
__________________________________________________________________
Прошу (просим) зарегистрировать
/возникновение, обременение, прекращение/ права
(нужное подчеркнуть)
на объект недвижимости, расположенный по адресу: __________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы (наименование, серия,
номер, когда и кем выдан):
1. Документ об оплате: вид __________ N ______ на сумму ______тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество _________
3. ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________/ ______________________/__________________________/
дата              (подпись заявителя)       (Ф.И.О. заявителя)
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _______ 200 ___ г. Время: ____час. ___ мин.
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: __________________
_________________________________________________________________
проверено: дата ____________ 200__ г.
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста-регистратора)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от "___" _____ 200_ г. N__
_______________________________"
(территориальный орган юстиции,
куда подается запрос)
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
ЗАЯВЛЕНИЕ N  ______________
о государственной регистрации прав (обременений прав)
на недвижимое имущество для юридического лица
Полное наименование юридического лица_____________________________
__________________________________________________________________
Номер свидетельства о госрегистрации N ___________________________
Дата гос.регистрации _____________________, РНН N_________________
Юридический адрес_________________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного лица)____________________
Действующий от имени _____________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать
/ возникновение, обременение, прекращение / права на объект
(нужное подчеркнуть)
недвижимости, расположенный по адресу: ___________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы (наименование, серия,
номер, когда и кем выдан):
1. Документ об оплате: вид __________ N ______ на сумму _____тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество ________
3. _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
______________/ _______________________________/________________/
дата            (подпись руководителя или           (Ф.И.О.)
уполномоченного представителя)
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _______ 200 ___ г. Время: ____час. ___ мин.
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: __________________
_________________________________________________________________
проверено: дата ____________ 200__ г.
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста-регистратора)
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от "___" _____ 200_ г. N__
_______________________________"
(территориальный орган юстиции,
куда подается запрос)
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
РАСПИСКА
о получении документов
По заявлению ___________________о государственной регистрации прав
(Ф.И.О. заявителя)
(обременений прав) на недвижимое имущество N __ от "__" _____200_г.
Время: _____ час ______ мин.
Перечень принятых документов:
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан):
1. Документ об оплате: вид _________, N______на сумму _______тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество ________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Принял ___________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата и время выполнения заявления: "_____"_______________ 200 __г.
Примечание: без регистрационного номера и подписи специалиста,
принявшего заявление расписка не действительна.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от "___" _____ 200_ г. N__
_______________________________"
(территориальный орган юстиции,
куда подается запрос)
]       Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
ЗАПРОС N____________
на получение информации о государственной
регистрации прав (обременений прав) на недвижимое
имущество из правового кадастра
Я, _______________________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности) и место
жительства физического лица;
__________________________________________________________________
наименование и реквизиты юридического лица)
__________________________________________________________________
Действующий от имени _____________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне:  нужное отметить
_
|_| справку о зарегистрированных правах (обременениях) на
недвижимое имущество и его технических характеристиках;
_
|_| справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
_
|_| копии документов регистрационного дела, заверенных
регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
Вид объекта недвижимости _________________________________________
Место нахождения объекта _________________________________________
Прилагаю следующие документы:
_______________________________________________________________
Дата _____________,_________________________________/____________
(подпись заявителя/ уполномоченного представителя)    (Ф.И.О.)
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: __________________
_________________________________________________________________
проверено: дата ____________ 200__ г.
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста )

Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жөніндегі құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2005 жылғы 26 шілдедегі N 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 8 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3778. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007 жылғы 24 тамыздағы N 236 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007.08.24.  N 236  Бұйрығымен.
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  7-бабын  басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу жөніндегі құжаттардың мынадай нысандары:
1) жеке тұлғаның жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш ( 1 қосымша );
2) заңды тұлғаның жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш ( 2 қосымша );
3) құжаттарды алғаны туралы қолхат ( 3 қосымша );
4) құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу ( 4 қосымша ) бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің төрағасы М.Т.Таймерденовке жүктелсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2005 жылғы 26 шілдедегі
N 197 бұйрығына
1 қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет
министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
__________________________________________
(өтініш берілетін аумақтық әділет орган)
Жеке тұлғаның жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы
ӨТІНІШ N ________
Тегі, Аты, Әкесінің аты: __________________________________________
СТН N______________________________________________________________
Тұратын жері:______________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаты: түрі ____, сериясы______, N_______
берілді____________________, берілген күні ________________________
(егер өтініш берушінің саны біреуден көп болса ақпараттың
қайталануы)_____________
___________________________________________________________________
Атынан әрекет етеді ______________________________________________,
(уәкілетті өкіл толтырады)
негізінде _________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжатының деректері)
_____________________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан
___________________________________________________________________
жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтардың пайда болуын,
ауыртпалығын, тоқтатылуын тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
(керегінің астын сызу)
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса тіркеймін(міз) (атауы, сериясы,
нөмірі, қашан және кім берген):
1. Төлем туралы құжат: түрі _________ N ___ ______ теңге сомасында.
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат ____________________
3. ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________/ ______________________/__________________________/
күні        (өтініш берушінің қолы)   (өтініш берушінің Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті берген күні: ______ 200_ ж. Уақыты:  ____ сағ.  ____ мин.
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: ________________________________
___________________________________________________________________
тексерілді:  күні ____________ 200__ ж.
___________________________________________________________________
(Тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2005 жылғы 26 шілдедегі
N 197 бұйрығына
2 қосымша
Ескерту: 2-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет
министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
___________________________________________
(сұрау салу берілетін аумақтық әділет орган)
Заңды тұлғаның жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы
ӨТІНІШ N ____________
Заңды тұлғаның толық атауы:________________________________________
___________________________________________________________________
Мем тіркеу туралы куәлігінің нөмірі, N_____________________________
Мем. тіркеу күні____________________ СТН  N _______________________
Заңды мекен-жайы:__________________________________________________
Т.А.Ә. (басшысының немесе уәкілетті адамның) _____________________
___________________________________________________________________
Атынан әрекет етеді ______________________________________________,
(уәкілетті өкіл толтырады)
негізінде _________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжатының деректері)
_____________________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан
___________________________________________________________________
жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтардың пайда болуын,
ауыртпалығын, тоқтатылуын тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
(керегінің астын сызу).
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса тіркеймін (міз) (атауы, сериясы,
нөмірі, қашан және кім берген):
1. Төлем туралы құжаты: түрі______ N____  _________теңге сомасында.
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжаты ___________________
3. ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
__________/_______________________________________/_______________/
күні     (басшының немесе уәкілетті өкілдің қолы)    (Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күні: ________ 200 _ ж. Уақыты:___ сағ. __ мин.
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: _________________________________
___________________________________________________________________
тексерілді:  күні ____________ 200__ ж.
___________________________________________________________________
(Тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2005 жылғы 26 шілдедегі
N 197 бұйрығына
3 қосымша
Ескерту: 3-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет
министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
____________________________________________
(сұрау салу берілетін аумақтық әділет орган)
Құжаттарды алғаны туралы
ҚОЛХАТ
___________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу туралы 200_ ж. "__" ______ N____ өтініші бойынша.
Уақыты: ____ сағ _____ мин.
Қабылданған құжаттардың тізбесі:  (атауы, сериясы, нөмірі, қашан
және кім берген):
1. Төлем туралы құжаты: түрі______ N____ _________ теңге сомасында.
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжаты ___________________
3. ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қабылдады__________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті орындаған күні мен уақыты: 200_ ж. "___" _____________.
Ескерту: қолхат тіркеу нөмірінсіз және өтінішті қабылдаған маманның
қолынсыз жарамсыз болып танылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2005 жылғы 26 шілдедегі
N 197 бұйрығына
4 қосымша
Ескерту: 4-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет
министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
________________________________________
(өтініш берілетін аумақтық әділет орган)
Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
туралы ақпарат алуға
СҰРАУ САЛУ N_______
Мен, ______________________________________________________________
(Т.А.Ә., төлқұжат деректері (жеке куәлігінің деректері) жеке
тұлғаның тұрған жері;
___________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы мен деректемелер)
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжатының деректері)
______________________________________________ атынан әрекет етемін
(уәкілетті өкіл толтырады)
Маған беруіңізді сұраймын:  керегін белгілеу.
_ жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы;
_ жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама;
_ жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса
алғанда, тіркеуші орган растаған тіркеу істері құжаттарының
көшірмесі.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түрлері ____________________________
Объектінің орналасқан жері ________________________________________
Мына құжаттарды қоса тіркеймін:
1.  алынып тасталды
2.  алынып тасталды .
3._________________________________________________________________
___________________________________________________________________
күні    (өтініш берушінің/ уәкілетті өкілдің қолы)      (Т.А.Ә.)
200__ ж.   Уақыты: _______ сағ.  ______ мин.
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: _________________________________
___________________________________________________________________
тексерілді:  күні ____________ 200__ ж.
___________________________________________________________________
(Маманның Т.А.Ә. және қолы)