О представлении сведений об аффилиированных лицах акционерного общества
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 272. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 сентября 2005 года за № 3819. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 171
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В преамбулу внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 74 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
В соответствии с пунктом 4  статьи 67 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах",  статьей 2-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акционерным обществам (за исключением стабилизационного банка) представлять в Агентство списки своих аффилиированных лиц, в соответствии с приложением к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3).
2. Списки аффилиированных лиц представляются акционерным обществом с сопроводительным письмом на бумажном и электронном носителях (электронные таблицы Excel-файл) по состоянию на 1 января, 1 апреля, 1 июля и 1 октября отчетного года в срок не позднее 31 января, 30 апреля, 31 июля и 31 октября отчетного года соответственно.
3. Агентство раскрывает информацию об аффилиированных лицах общества путем ее размещения на официальном web-сайте Агентства либо по запросу заинтересованных лиц.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с юридическим Департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

Акционерлік қоғамның аффилиирленген тұлғалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шiлдедегі N 272 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 1 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3819. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 171 Қаулысымен.
Ескерту Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 67-бабының 4-тармағына, Банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 2-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту: Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 74   қаулысымен .
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Акционерлік қоғамдар  (тұрақтандыру банкін қоспағанда)өздерінің аффилиирленген тұлғаларының тізімін Агенттікке ұсынсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
2. Акционерлік қоғам аффилиирленген тұлғалардың тізімін қағаз және электронды тасымалдаушысында (Excel-файл электронды кестелер) ілеспе хатпен тиісті есепті жылдың 31 қаңтардағы, 30 сәуірдегі, 31 шілдедегі және 31 қазандағы мерзімінен кешіктірмей есепті жылдың 1 қаңтардағы, 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі және 1 қазандағы жағдай бойынша ұсынады.
3. Агенттік қоғамның аффилиирленген тұлғалары жөніндегі ақпаратты оны Агенттіктің ресми web-сайтында орналастыру арқылы не мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша жария етеді.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
5. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", организатора торгов.
6. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
от 30 июля 2005 года N 272
Сноска. В приложение внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 74 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
Список аффилиированных лиц
акционерного общества "__" _________________
Дата и номер государственной
регистрации выпуска объявленных акций и/или замены свидетельства о
государственной регистрации выпуска
объявленных акций в соответствии с
данными государственного реестра
эмиссионных ценных бумаг
Дата, на которую
представляется список
аффилиированных лиц
Физические лица
N
Фамилия Имя
Отчество (при
наличии)
Дата
рождения*
Основания
для
признания
аффилииро-
ванности**
Дата
появления
аффилииро-
ванности*
Приме-
чания
1
2
3
4
5
6
Юридические лица
N
Полное наименование
юридического
лица
Дата и номер государс-
твенной регистрации юридического
лица, почтовый
адрес и
фактическое
место
нахождения юридического
лица*
Основания
для приз-
нания
аффили-
ирован-
ности**
Дата
появления
аффилииро-
ванности*
Приме-
чания
2
3
4
5
6
Подпись руководителя/лица, его замещающего _______________________
(скреплена печатью общества)
Фамилия и инициалы руководителя
* Даты заполняются в формате день/месяц/год полностью цифрами,
устанавливаются на основании информации, представленной акционерами
и должностными лицами общества в порядке, установленном уставом
общества.
** Необходимо сделать ссылку на соответствующий подпункт пункта 1
статьи 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах",
статью 2-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской
деятельности" (для банков второго уровня).

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне, сауда-саттықты ұйымдастырушыға жіберсін.
6. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау
агенттігінің Басқармасының
2005 жылғы 30 шiлдедегі
N 272 қаулысына қосымшасы
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 74   қаулысымен .
"____________________" акционерлік қоғамының
аффилиирленген тұлғаларының тізімі
Эмиссиялық бағалы
қағаздарының мемлекеттік
тізілім деректеріне
сәйкес жарияланған
акциялар шығаралымының
мемлекеттік тіркеу және/немесе жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру күні мен нөмірі
Аффилиирленген тұлғалардың тізілімі
ұсынылатын күні
Жеке тұлғалар
N
Аты-
жөні,
тегі
(бар
болған
жағдай-
да)
Туған күні*
Аффилиирлен-
гендігін
тану үшін
негіздеме**
Аффилирлен-
гендігінің
пайда болған
күні*
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Заңды тұлғалар
N
Заңды
тұлғаның
толық
атауы
Заңды
тұлғаның
мемлекет-
тік тіркеу
күні мен
нөмірі,
заңды
тұлғаның
почта
мекен-жайы
және нақты
орналасқан
орны*
Аффилиирлен-
гендігін тану үшін
негіздеме**
Аффилиирлен-
гендігінің
пайда болған
күні*
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Басшының/орынбасарының қолы  _____________ Басшының аты-жөні
(қоғамның мөрімен бекітілген)
* Күндер айы/күні/жылы форматта толық санмен толтырылады,
қоғамның акционерлері және лауазымды тұлғалары қоғамның жарғысында
белгіленген тәртіппен ұсынылған мәліметтер негізінде айқындалады.
** "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының  64-бабы 1-тармағының тиісті тармақшасына, Банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  2-1-бабына (екінші деңгейдегі банктер үшін) сілтеме жасау қажет.