О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 280 "Об утверждении Инструкции по организации реагирования комплексных сил полиции, задействованных в охране общественного порядка, на сигналы тревоги, поступающие в Центр оперативного управления, дежурные части Главного управления внутренних дел и Управления внутренних дел г.г. Астаны, Алматы и областей с охраняемых объектов и из квартир граждан, в том числе охраняемых негосударственными субъектами охранной деятельности"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 сентября 2005 года N 541. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 4 октября 2005 года N 3871. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 мая 2016 года № 507
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 16.05.2016 № 507.
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2005 года N 189ДСП "О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 280 "Об утверждении Инструкции по организации реагирования комплексных сил полиции, задействованных в охране общественного порядка, на сигналы тревоги, поступающие в Центр оперативного управления, дежурные части Главного управления внутренних дел и Управления внутренних дел г.г. Астаны, Алматы и областей с охраняемых объектов и из квартир граждан, в том числе охраняемых негосударственными субъектами охранной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2288) следующие изменения и дополнения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Инструкции по организации реагирования комплексных сил полиции, задействованных в охране общественного порядка, на сигналы тревоги, поступающие в Центры оперативного управления, дежурные части Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей с охраняемых объектов, из квартир граждан и иных объектов всех форм собственности";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях повышения эффективности реагирования комплексных сил полиции, органов внутренних дел на сигналы тревоги, поступающие в Центры оперативного управления, дежурные части Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - ДВД ) с охраняемых объектов, из квартир граждан и иных объектов всех форм собственности, ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Күзетiлетiн объектiлерден және азаматтардың пәтерлерiнен, оның iшiнде күзет қызметiнiң мемлекеттiк емес күзет субъектiлерi күзететiн объектiлерден Жедел басқару орталығына, Астана, Алматы қалаларының және облыстардағы iшкi iстер бас басқармаларымен Iшкi iстер басқармаларының кезекшi бөлiмдерiне келiп түсетiн дабыл белгiлерiне қоғамдық тәртiптi сақтауға жұмылдырылған полиция кешендi күштерiнiң ден қоюын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 280 бұйрығына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 13 қыркүйектегі N 541 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 4 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3871. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 507 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 16.05.2016 № 507 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 1 наурыздағы N 189 қпү қаулысын iске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Күзетiлетiн объектiлерден және азаматтардың пәтерлерiнен, оның iшiнде күзет қызметiнiң мемлекеттiк емес күзет субъектiлерi күзететiн объектiлерден Жедел басқару орталығына, Астана, Алматы қалаларының және облыстардағы iшкi iстер бас басқармаларымен Iшкi iстер басқармаларының кезекшi бөлiмдерiне келiп түсетiн дабыл белгiлерiне қоғамдық тәртiптi сақтауға жұмылдырылған полиция кешендi күштерiнiң ден қоюын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 280  бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2288 болып тiркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Күзетiлетiн объектiлерден, азаматтардың пәтерлерiнен және меншiктiң барлық нысандарындағы өзге де объектiлерден Жедел басқару орталықтарына, Астана, Алматы қалаларының және облыстар iшкi iстер департаменттерiнiң кезекшi бөлiмдерiне келiп түсетiн дабыл белгiлерiне қоғамдық тәртiптi сақтауға жұмылдырылған полиция кешендi күштерiнiң ден қоюын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы";
кiрiспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Күзетiлетiн объектiлерден, азаматтардың пәтерлерiнен және меншiктiң барлық нысандарындағы өзге де объектiлерден Жедел басқару орталықтарына, Астана, Алматы қалаларының және облыстар iшкi iстер департаменттерiнiң (бұдан әрi - IIД) кезекшi бөлiмдерiне келiп түсетiн дабыл белгiлерiне қоғамдық тәртiптi сақтауға жұмылдырылған полиция кешендi күштерiнiң ден қою тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :"
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по организации реагирования комплексных сил полиции, задействованных в охране общественного порядка, на сигналы тревоги, поступающие в Центры оперативного управления, дежурные части Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей с охраняемых объектов, из квартир граждан и иных объектов всех форм собственности.";
в пункте 2:
слова "Главных управлений внутренних дел и Управлений внутренних дел г.г. Астаны, Алматы и областей, управлений внутренних дел на транспорте" заменить словами "Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы, областей и Департаментов внутренних дел на транспорте";
слова "в центр оперативного управления, дежурные части ГУВД-УВД г.г. Астаны" заменить словами "в центры оперативного управления, дежурные части ДВД городов Астаны";
слова "и из квартир граждан, в том числе охраняемых негосударственными субъектами охранной деятельности" заменить словами ", из квартир граждан и иных объектов всех форм собственности";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра внутренних дел генерал-майора полиции Шпекбаева А.Ж., Комитет внутренних войск (Сулейменов К.Ш.), Департамент государственной службы охраны (Мукажанов А.К.), Департамент общественной безопасности (Алпысбаев Г.А.) и Департамент дорожной полиции (Тусумов О.Т.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в Инструкции по организации реагирования комплексных сил полиции, задействованных в охране общественного порядка, на сигналы тревоги, поступающие в Центр оперативного управления, дежурные части ГУВД-УВД г.г. Астаны, Алматы и областей с охраняемых объектов, и из квартир граждан, в том числе охраняемых негосударственными субъектами охранной деятельности, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Инструкция по организации реагирования комплексных сил полиции, задействованных в охране общественного порядка, на сигналы тревоги, поступающие в Центры оперативного управления, дежурные части Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей с охраняемых объектов, из квартир граждан и иных объектов всех форм собственности";
по всему тексту:
аббревиатуру "ГУВД-УВД" заменить аббревиатурой "ДВД";
слова "г.г. Астаны" заменить словами "городов Астаны";
аббревиатуры "ГЗ" и "ППН" заменить аббревиатурой "ППН КСП";
слова "патрульно-постовой наряд КСП" заменить аббревиатурой "ППН КСП";
слова "и из квартир граждан, в том числе охраняемых негосударственными субъектами охранной деятельности" заменить словами ", из квартир граждан и иных объектов всех форм собственности";
в абзаце втором преамбулы слова "Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", Закон Республики Казахстан" заменить словами "Законы Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",";
в пункте 1:
слова "комплексных сил полиции (далее - КСП)" заменить словами "патрульно-постового наряда комплексных сил полиции (далее - ППН КСП)";
слова "группам задержания (далее - ГЗ)" заменить словами "нарядам специализированных служб охраны Министерства внутренних дел Республики Казахстан и субъектов охранной деятельности";
слова "с особо важного объекта, объекта жизнеобеспечения," заменить словами "с объекта, охраняемого подразделениями специализированной службы охраны Министерства внутренних дел Республики Казахстан,";

"1. Қоса берiлiп отырған Күзетiлетiн объектiлерден, азаматтардың пәтерлерiнен және меншiктiң барлық нысандарындағы өзге де объектiлерден Жедел басқару орталықтарына, Астана, Алматы қалаларының және облыстар iшкi iстер департаменттерiнiң кезекшi бөлiмдерiне келiп түсетiн дабыл белгiлерiне қоғамдық тәртiптi сақтауға жұмылдырылған полиция кешендi күштерiнiң ден қоюын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулық бекiтiлсiн.";
2-тармақта:
"Астана, Алматы қалалары Iшкi iстер бас басқармаларының, облыстардағы IIББ-ІІБ-нiң, көлiктегi iшкi iстер басқармаларының" деген сөздер "Астана, Алматы қалаларының және облыстар iшкi iстер департаменттерiнiң, көлiктегi iшкi iстер департаменттерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын; "Жедел басқару орталықтарына, IIББ-нiң, IIБ-нiң кезекшi бөлiмдерiне" деген сөздер "Жедел басқару орталықтарына, Астана, Алматы қалаларының және облыстар IIД-нiң кезекшi бөлiмдерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
"және азаматтардың пәтерлерiнен, оның iшiнде күзет қызметiнiң мемлекеттiк емес субъектiлерi күзететiн" деген сөздер ", азаматтардың пәтерлерiнен және меншiктiң барлық нысандарындағы өзге де" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Iшкi iстер вице-министрi полиция генерал-майоры А.Ж.Шпекбаевқа, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Iшкi әскерлер комитетiне (Қ.Ш.Сүлейменов), Мемлекеттiк күзет қызметi департаментiне (А.Қ.Мұқажанов), Қоғамдық қауiпсiздiк департаментiне (Ғ.А.Алпысбаев) және Жол полициясы департаментiне (Ө.Т.Түсiмов) жүктелсiн.";
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Күзетiлетiн объектiлерден және азаматтардың пәтерлерiнен, оның iшiнде күзет қызметiнiң мемлекеттiк емес күзет субъектiлерi күзететiн объектiлерден Жедел басқару орталығына, Астана, Алматы қалаларының және облыстардағы iшкi iстер бас басқармалары мен iшкi iстер басқармаларының кезекшi бөлiмдерiне келiп түсетiн дабыл белгiлерiне қоғамдық тәртiптi сақтауға жұмылдырылған полиция кешендi күштерiнiң ден қоюын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Күзетiлетiн объектiлерден, азаматтардың пәтерлерiнен және меншiктiң барлық нысандарындағы өзге де объектiлерден Жедел басқару орталықтарына, Астана, Алматы қалаларының және облыстар iшкi iстер департаменттерiнiң кезекшi бөлiмдерiне келiп түсетiн дабыл белгiлерiне қоғамдық тәртiптi сақтауға жұмылдырылған полиция кешендi күштерiнiң ден қоюын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулық";
барлық мәтiн бойынша:
"IIББ-IIБ" деген аббревиатура "IIД" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"ҰТ" және "ПКН" деген аббревиатураларды "ПКК ПКН" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"КПП патрульдiк-күзет наряды" деген сөздер "ПКК ПКН" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"және азаматтардың пәтерлерiнен, оның iшiнде күзет қызметiнiң мемлекеттiк емес күзет субъектiлерi күзететiн" деген сөздер ", меншiктiң барлық нысандарындағы өзге де объектiлерден" деген сөздермен ауыстырылсын;
кiрiспенiң екiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы" заң күшi бар Жарғысы,", "Қазақстан Республикасының Заңы," деген сөздер "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы", "Қазақстан Республикасының Заңдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
"полиция кешендi күштерiнiң" деген сөздер "полиция кешендi күштерiнiң патрульдiк-күзет нарядының (бұдан әрi - ПКК ПКН)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ұстау топтарына (бұдан әрi - ҰТ)" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мамандандырылған күзет қызметтерiнiң және күзет қызметi субъектiлерiнiң нарядтарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"аса маңызды объектiден, тiршiлiктi қамтамасыз ету объектiсiнен" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мамандандырылған күзет қызметi бөлiмшелерi күзететiн объектiден" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пункте 2 слова "летний период за 2 мин., зимний - 3 мин." заменить словами "не позднее 5 минут";
в пункте 9 слова "согласно имеющейся карточки на охраняемый объект," исключить;
абзац третий подпункта 3) пункта 10 дополнить предложением пятым следующего содержания:
"При отсутствии план-схемы расстановки и блокирования объекта ППН КСП действует с учетом архитектурных и других особенностей строений объекта.";
в пункте 13:
слова "по горячим следам" исключить;
в пункте 18 слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу" исключить;
заголовок главы 6 после слов "из охраняемой квартиры" дополнить словами ", в том числе оборудованной кнопкой тревожной сигнализации";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Получив сигнал "Тревога" из дежурной части, ППН КСП кратчайшим путем следует по указанному адресу. Во время движения старший ППН КСП фиксирует время получения сигнала "Тревога" и уточняет у дежурного особенности охраняемой квартиры (расположение подъездов, окон, балконов и так далее). При подъезде к нужному адресу проблесковый маячок заблаговременно выключается, автомобиль останавливается таким образом, чтобы правонарушители не могли обнаружить прибывший наряд и скрыться с места происшествия.";
в пункте 32 слова "и на пульт централизованной охраны (далее - ПЦО)" исключить;
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"7. Правила осмотра квартиры патрульно-постовыми нарядами комплексных сил полиции";
в пункте 35:
после слов "квартиросъемщика" дополнить словами "или производит проверку по автоматизированной базе данных";
предложение четвертое исключить;
пункт 37 исключить;
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. В том случае, если на звонок или стук в дверь никто не отвечает, необходимо организовать наблюдение за данным объектом (дверью, окнами и так далее). Если квартиросъемщик или доверенное лицо отсутствуют, то в установленном договором порядке квартира может быть вскрыта представителем субъекта охранной деятельности, с использованием хранящихся у последнего дубликатов ключей, в присутствии понятых с составлением соответствующих актов в двух экземплярах: первый - вручается владельцу квартиры, второй - храниться у субъекта охранной деятельности.";
в пункте 39 слова "электромонтером ОПС устанавливается причина срабатывания сигнализации, проверяется ее работоспособность и квартира сдается на ПЦО" заменить словами "все дальнейшие действия по данной квартире проводятся в соответствие с договором, субъектами охранной деятельности";
главу 9 исключить.

2-тармақтағы "(жазғы маусымда - 2 минут, қысқы мерзiмде - 3 минут)" деген сөздер "кемiнде 5 минутта" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "күзетiлетiн объектiге қатысты карточкаға сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын;
10-тармақтың 3-тармақшасындағы үшiншi абзацта мынадай мазмұндағы бесiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Объектiнi орналастырудың және оқшаулаудың жоспар-сызбасы болмаған жағдайда КПК ПКН объект құрылысының сәулеттiк және басқа да ерекшелiктерiн есепке ала отырып, әрекет етеді."
13-тармақта: "iзiн суытпай" деген сөздер алынып тасталсын;
18-тармақта "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тараудың тақырыбындағы "Күзетiлетiн пәтерден" деген сөздерден кейiн ", оның iшiнде дабыл сигнализациясы кнопкасымен жабдықталған пәтерден" деген сөздермен толықтырылсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Кезекшi бөлiмнен "Дабыл" сигналын алғаннан кейiн ПКК ПКН қысқа жолмен көрсетiлген мекенжайға барады. Онда бара жатқан кезде ПКК ПКН аға қызметкерi "Дабыл" сигналын алған уақытты белгiлейдi және кезекшiден күзетiлетiн пәтердiң ерекшелiктерiн (кiреберiстердiң, терезелердiң, балкондардың және т.б. орналасуын) нақтылайды. Қажеттi мекенжайға келген кезде жарқырауық маяк алдын ала сөндiрiледi, автомобиль құқық бұзушылар келген нарядты байқап, оқиға орнынан қашып кете алмайтындай болып тоқтайды.";
32-тармақтағы "және орталықтандырылған күзет пультiне (бұдан әрi - ОКП)" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Полицияның кешендi күштерi патрульдiк-күзет нарядтарының пәтердi қарау тәртiбi";
35-тармақта:
"анықтайды" деген сөзден кейiн "немесе автоматтандырылған деректер базасы бойынша тексередi" деген сөздермен толықтырылсын;
төртiншi сөйлем алынып тасталсын;
37-тармақ алынып тасталсын;
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Егер қоңырауға немесе есiктi қаққанға ешкiм жауап бермесе, есiктi, терезелердi және басқа да осал жерлердi бақылауға алуды ұйымдастыру қажет. Егер пәтер жалдаушы немесе сенiмдi адам жоқ болса, онда шартта белгiленген тәртiппен күзет қызметiнiң субъектiсi бiрiншiсi - пәтердiң иесiне берiлетiн, екiншiсi - күзет қызметiнiң субъектiсiнде сақталатын тиiстi актiлердi екi данада жасай отырып, куәгерлердiң қатысуымен өзiнде сақталатын екiншi кiлтпен пәтердi аша алады.";
39-тармақта "КӨС-тiң электромонтеры сигнализацияның iске қосылу себебiн анықтайды, оның жұмысқа жарамдылығы тексерiледi және пәтер ОКП-ға тапсырылады" деген сөздер "осы пәтерге байланысты бұдан кейiнгi қажеттi барлық әрекеттердi күзет қызметiнiң субъектiлерi жүргiзедi" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тарау алынып тасталсын.

2. Департаменту государственной службы охраны (Мукажанов А.К.) обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится действие с момента его официального опубликования.
Министр

2. Мемлекеттiк күзет қызметi департаментi (А.Қ.Мұқажанов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеуден өтуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр