О внесении изменений в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 августа 2005 года N 463. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2005 года N 3884. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 января 2016 года № 16
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 12.01.2016 № 16.
В целях дальнейшего совершенствования правоприменительной деятельности дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в вопросах административной практики, обеспечения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан при осуществлении производства по делам об административных правонарушениях, исключения норм, создающих условия для коррупционных правонарушений, единообразного применения законодательства об административных правонарушениях в подразделениях органов внутренних дел,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1639, опубликован в бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных органов Республики Казахстан, 2001 год, N 33, внесены изменения и дополнения приказами Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года  N 777 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2093, от 28 января 2003 года  N 43 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2153, от 29 сентября 2003 года  N 536 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2536, от 5 января 2005 года  N 1 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3378, от 9 марта 2005 года  N 151 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3556) следующие изменения:
в Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел, утвержденной указанным приказом:
1) в пункте 12 слова "в установленном законом порядке" заменить словами "в порядке, установленном статьей 682 Кодекса";

"Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiн iшкi iстер органдарының қызметiнде қолдану жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнің 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 2 тамыздағы N 463 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3884. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 16 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 12.01.2016 № 16 бұйрығымен.
Әкiмшiлiк практика, әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстер бойынша өндiрiстi жүзеге асыру кезiнде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз ету мәселелерiнде Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi жол полициясының заңды қолдану қызметiн одан әрi жетiлдiру, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар үшiн жағдай жасайтын нормаларды болдырмау, iшкi iстер органдарының бөлiмшелерiндегi әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы заңнаманы бiркелкi қолдану мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiн iшкi iстер органдарының қызметiнде қолдану жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486  бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1639 болып тiркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенiнде жарияланған, 2001 жыл, N 33, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 2002 жылғы 10 желтоқсандағы  N 777 бұйрықтарымен өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2093 болып тiркелген, 2003 жылғы 28 қаңтардағы  N 43 Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2153 болып тiркелген, 2003 жылғы 29 қыркүйектегi  N 536 Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2536 болып тiркелген, 2005 жылғы 5 қаңтардағы  N 1 Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3378 болып тiркелген, 2005 жылғы 9 наурыздағы  N 151 Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3556 болып тiркелген) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
аталған бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiн iшкi iстер органдарының қызметiнде қолдану жөнiндегi Нұсқаулықта:
1) 12-тармақтағы "заңда белгiленген тәртiппен" деген сөздер "Кодекстiң 682-бабында белгiленген тәртiппен" деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в пункте 13 слова "прямо установленных законом" заменить словами "установленном статьей 618 Кодекса";
3) в пункте 66 слова "Правительством Республики Казахстан" заменить словами "постановлением Правительства Республики Казахстан от 04 июня 2003 года N 528 "Об утверждении Правил направления для освидетельствования на состояние опьянения, освидетельствования на состояние опьянения и оформления его результатов";
4) в пункте 69-2:
слово "установленным" исключить;
слова "не зарегистрированных в установленном порядке" заменить словами "при отсутствии регистрационных документов на транспортное средство";
5) в абзаце первом пункта 70-5 слова "В необходимых случаях этот срок может быть продлен" заменить словами "Срок действия удостоверения, выданного взамен водительского удостоверения, продлевается";
6) в пункте 102 слова "в установленном порядке" заменить словами "в порядке, установленном статьей 628 Кодекса";
7) пункт 103 изложить в следующей редакции:
"103. По истечении срока лишения специального права лицу, подвергнутому данному виду административного взыскания, изъятые документы возвращаются в порядке, установленном Правилами учета, хранения и выдачи водительских удостоверений водителей, лишенных права управления транспортными средствами, утвержденными Приказом Министра внутренних дел от 25 марта 2001 года N 248, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1458.";
8) в пункте 104 слово "законодательством" заменить словами "статьей 58 Кодекса".
2. Начальникам Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей организовать работу подразделений дорожной полиции в соответствии с требованиями настоящего Приказа.
3. Департаменту дорожной полиции (Тусумов О.Т.) обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Шпекбаева А.Ж. и начальника Департамента дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан полковника полиции Тусумова О.Т.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан

2) 13-тармақтағы "тек заңмен бекiтiлген" деген сөздер "Кодекстiң 618-бабында белгiленген" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 66-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген" деген сөздер "Mac күйiн куәландыруға жiберу, мас күйiн куәландыру және оның нәтижелерiн ресiмдеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 4 маусымдағы N 528  қаулысында белгiленген" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 69-2-тармақта:
"белгiленген" деген сөз алынып тасталсын;
"белгiленген тәртiпте тiркелмеген" деген сөздер "көлiк құралына тiркеу құжаттары болмаған жағдайда" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 70-5-тармақтағы "Қажет болған жағдайларда бұл мерзiмдi мыналар...ұзартуы мүмкiн." деген сөздер "Жүргiзушi куәлiгiнiң орнына берiлген куәлiктiң жарамдылық мерзiмi... ұзартылады." деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 102-тармақтағы "белгiленген тәртiппен" деген сөздер "Кодекстiң 628-бабында белгiленген тәртiппен" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 103-тармақтағы "белгiленген тәртiппен" деген сөздер "Көлiк құралдарын жүргiзу құқығынан айрылған жүргiзушiлерге жүргiзушi куәлiктерiн есепке алу, сақтау және беру тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 248  бұйрығында белгiленген тәртiппен" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 104-тармақтағы "заңнамада" деген сөз "Кодекстiң 58-бабында" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Астана, Алматы қалалары және облыстардың Iшкi iстер департаменттерiнiң бастықтары осы бұйрықтың талаптарына сәйкес жол полициясы бөлiмшелерiнiң жұмысын ұйымдастырсын.
3. Жол полициясы департаментi (Ө.Т. Түсiмов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Iшкi iстер вице-министрi полиция генерал-майоры А.Ж. Шпекбаевқа және Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы департаментiнiң бастығы полиция полковнигi Ө.Т. Түсiмовке жүктелсiн.
5. Осы Бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрi