Об утверждении Правил принятия решения таможенного органа по классификации товаров и его формы
Приказ и.о. Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2005 года N 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 14 октября 2005 года N 3892. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
В соответствии со  статьей 46 Таможенного кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ: см.K100296
1. Утвердить прилагаемые Правила принятия решения таможенного органа по классификации товаров и его формы.
2. Управлению таможенных доходов Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Жанарбаева Н.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения приказом Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 12 июля 2006 года N  240 ; с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 27 декабря 2007 года  N 486 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Председателя
Утверждены приказом
и.о. Председателя Комитета
таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
29 сентября 2005 года N 385
Правила принятия решения таможенного органа
по классификации товаров и его форма
1. Общие положения
1. Настоящие Правила принятия решения таможенного органа по классификации товаров и его форма (далее - Правила) разработаны в соответствии со  статьей 46 Таможенного кодекса Республики Казахстан и  приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 3 сентября 2003 года N 416 "Об утверждении Инструкции по таможенному оформлению товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2517) (далее - Приказ N 416) в целях определения порядка принятия решения таможенного органа по классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан, в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности (далее - ТН ВЭД) ( постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 567), применяемой на территории Республики Казахстан.

Кеден органының тауарды жiктеу жөніндегі шешiмiн қабылдау ережесiн және оның нысанын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 385 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 14 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3892. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң 46-бабына сәйкес  БҰЙЫРАМЫНҚараңыз.K100296
1. Қоса берiлiп отырған Кеден органының тауарды жiктеу жөнiндегi шешімiн қабылдау ережесi және оның нысаны бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң Кедендiк кiрiстер басқармасы (Н.С.Жанарбаева) осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.I.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары қалдырамын.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006.07.12. N 240, 2007.12.27. N 486 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
5. Осы бұйрық бiрiншi ресми жарияланған күнiнен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Төрағаның
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгі Кедендiк
бақылау комитетiнiң төрағасы
мiндетiн атқарушының
2005 жылғы 29 қыркүйектегі
N 385 бұйрығымен бекiтiлген
Кеден органының тауарларды жiктеу жөніндегі шешiмiн
қабылдау ережесi және оның нысандары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Кеден органының тауарды жiктеу жөнiндегi шешiмiн қабылдау ережесi және оның нысаны (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 46-бабына және "Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы өткізiлетiн тауарлар мен көлiк құралдарын кедендiк ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгі төрағасының 2003 жылғы 3 қыркүйектегi N 416 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу тiзiлiмiнде N 2517 болып тiркелген) мен Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын Сыртқы экономикалық қызметiнiң тауар номенклатурасына (бұдан әрi - СЭҚ TH) сәйкес (Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 567 қаулысы) Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы өткiзiлетiн тауарларды жiктеу жөнiндегi кеден органының шешiмiн қабылдау тәртiбiн айқындау мақсатында әзiрленген.

2. Классификация товаров при декларировании осуществляется декларантом путем занесения сведений о товарах в грузовой таможенной декларации.
3. Таможенные органы проверяют правильность классификации товаров в соответствии с ТН ВЭД при проведении таможенного оформления и таможенного контроля.
4. В случае неверного указания кодов товаров по ТН ВЭД при их декларировании декларантом таможенный орган вправе самостоятельно классифицировать такие товары.
5. Решения по классификации товаров принимаются таможенными органами в порядке, установленном настоящими Правилами.
2. Классификация товаров
6. Под классификацией товаров понимается поэтапное отнесение рассматриваемых товаров к конкретным товарным позициям, субпозициям и подсубпозициям по ТН ВЭД. Классификация товаров производится исходя из основных критериев:
1) функция, которую товар выполняет;
2) материал, из которого сделан товар.
При этом соблюдается принцип однозначного отнесения товаров к товарным подсубпозициям, учитывая степень обработки с применением основных правил интерпретации ТН ВЭД и примечаний к разделам, группам (содержащим, в том числе, примечания к товарным позициям), субпозициям, а также дополнительных примечаний, которые служат решению специфических классификационных вопросов.
7. При классификации товаров таможенные органы используют сведения, указываемые в товаросопроводительных документах, а также заключения, справки, ГТД страны экспорта, акты экспертиз, выдаваемые экспертными организациями, которые носят вспомогательный (информационный) характер и принимаются во внимание при классификации товаров.
Также, при классификации товаров используются Компендиум классификационных мнений Комитета по Гармонизированной системе Всемирной таможенной организации, база предварительных классификационных решений Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет), разъяснения Комитета, Федеральной таможенной службы России, Всемирной таможенной организации.
8. При классификации товаров, по которым была проведена экспертиза, принимаются во внимание заключения эксперта таможенной лаборатории или отдела (отделения) экспертизы, либо акта (справки) о результатах исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории, осуществляющей независимую экспертизу товаров.
3. Принятие решения по классификации товаров
соответствующим подразделением таможенного органа,
осуществляющим операции по таможенному оформлению
9. В случае возникновения у сотрудника таможенного органа, осуществляющего проверку ГТД и прилагаемых к ней документов на втором этапе таможенного оформления (далее - должностное лицо), оснований полагать, что декларант неверно указал код товаров по ТН ВЭД, должностное лицо, осуществляющее таможенное оформление товаров, на оборотной стороне первого листа ГТД проставляет запись "С принятием решения по классификации товара". Основаниями для принятия решения таможенного органа по классификации товаров являются:

2. Декларант тауарларды декларациялау кезiнде жiктеудi жүк кедендiк декларациясына тауарлар туралы мәлiметтердi енгiзу жолымен жүзеге асырады.
3. Кеден органдары кедендiк ресiмдеу мен кедендiк бақылауды жүргiзген кезде СЭҚ ТН-ге сәйкес тауарлардың дұрыс жiктелуiн тексередi.
4. Тауарлардың кодтары СЭҚ TH бойынша дұрыс көрсетiлмеген жағдайда оларды декларациялау кезiнде кеден органының декларанты осындай тауарларды дербес жiктеуге құқылы.
5. Тауарларды жiктеу жөнiндегi шешiмдердi кеден органдары осы Ережеде белгiленген тәртiппен қабылдайды.
2. Тауарларды жiктеу ережесi
6. Тауарларды жiктеу деп - қарастырылатын тауарларды СЭҚ ТН-ге сәйкес нақты тауарлық позицияларға, субпозицияларға, кiшi позицияларға жатқызу деп түсiндiрiледi. Тауарларды жiктеу негiзгi белгiлерге негiзделiп жүргiзiледi:
1) тауар атқаратын функция;
2) тауар жасалған материал.
Бұл ретте, СЭҚ TH-ды түсiндiрудiң негiзгi ережелерiн қолданумен өңдеудiң дәрежесiн және бөлiмдерге, топтарға (оның iшiнде тауар позицияларына ескертулердi қамтитын), субпозицияларға ескертулердi, сондай-ақ спецификалық жiктеу мәселелерiн шешуге қызмет ететiн қосымша ескертулердi есепке ала отырып тауарлық шағын субпозицияға тауарларды бiрыңғай жатқызудың қағидаты сақталады.
7. Тауарларды жiктеу кезiнде кеден органдары тауарға iлеспе құжаттарда көрсетiлетiн мәлiметтердi, сондай-ақ қорытындыларды, анықтамаларды, экспорт елiнiң ЖКД-ын, сараптамалық ұйымдар беретiн, көмекшi (ақпараттық) сипатта болатын және тауарларды жiктеу кезiнде назарға алынатын сараптама актiлерiн пайдаланады.
Сондай-ақ, тауарларды жiктеу кезiнде Дүниежүзілік кеден ұйымы Үйлестiру жүйесi комитетiнiң Жiктеу пікiрлерінің компендиумы, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң (бұдан әрi - Комитет) алдынала жiктеу шешімдерiнiң базасы, Комитеттiң, Ресей Федерациясы Федералды кеден қызметiнiң, Дүниежүзілік кеден ұйымының түсiндiрмелерi де пайдаланылады.
8. Сараптама жүргізiлген тауарларды жiктеу кезiнде кеден зертханасы немесе сараптама бөлiмi (бөлiмшесi) сарапшысының, не тауарлардың тәуелсiз сараптамасын жүзеге асыратын тiркелген сынақ зертханасының тауарды зерттеулер нәтижесi туралы актiсінің (анықтамасының) қорытындылары назарға алынады.
3. Кедендiк ресiмдеу бойынша операцияларды жүзеге
асыратын кеден органы тиiстi бөлiмшелерiнiң тауарларды
жiктеу жөнiндегi шешiмiн қабылдау тәртiбi
9. Кедендiк ресiмдеудiң екiншi кезеңiнде ЖКД мен оған қоса берiлетiн құжаттарды тексерудi жүзеге асыратын кеден органының қызметкерiнде (бұдан әрi - лауазымды адам) декларант СЭҚ ТН бойынша тауарлардың кодын дұрыс көрсетпегендiгiне күдiктерге негiздер пайда болған жағдайда, тауарлардың кедендiк ресiмдеуiн жүзеге асыратын лауазымды адам ЖКД бiрiншi бетiнiң артқы жағында "Тауарды жiктеу бойынша шешiмнiң қабылдануымен" деген жазбаны жасайды. Кеден органының тауарларды жiктеу жөнiндегi шешiмiнiң қабылдануына негіздер:

1) расхождение кодов товаров, заявленных декларантом в ГТД для целей таможенного оформления в Республике Казахстан, с кодами товаров в экспортной ГТД;
2) расхождение кодов товаров, заявленных декларантом в ГТД, с кодами товаров, указанными в товаросопроводительных документах;
3) нарушение декларантом основных правил интерпретации ТН ВЭД.
10. Решение о необходимости проведения экспертизы принимается руководителем таможенного органа, производящего таможенное оформление товаров, либо лицом, его замещающим, в порядке, определенном приказом N№416.
11. В случае, если отсутствует необходимость в проведении экспертизы, то должностное лицо в двухдневный срок со дня начала проверки ГТД выносит решение по классификации товара по установленной форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в двух экземплярах. Решение по классификации товара подписывается руководителем таможенного органа, производящего таможенное оформление, либо лицом его замещающим.
Бланки решений таможенных органов по классификации товаров являются бланками строгой отчетности, имеют учетную серию и номер, включающий код таможенного органа согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, исполненный типографским способом.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 27 декабря 2007 года  N 486 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
12. В случае согласия декларанта с решением по классификации товара, с разрешения таможенного органа сведения, заявленные в ГТД, могут быть изменены или дополнены декларантом. Указанные корректировки производятся и в электронной копии ГТД.
13. В случаях обжалования декларантом решения по классификации товара, а также в случаях обнаружения недостоверной классификации товаров в ходе проводимых пост-таможенными подразделениями проверок, решение по классификации товара принимается уполномоченным органом по вопросам таможенного дела, территориальными подразделениями уполномоченного органа по вопросам таможенного дела по областям (городам республиканского значения, столице) и таможнями.
Уполномоченным органом решение по классификации товара принимается также по запросам других подразделений Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан, а также по запросам государственных органов/
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 27 декабря 2007 года  N 486 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).

1) декларант Қазақстан Республикасында кедендiк ресiмдеу мақсаттары үшiн ЖКД-да мәлiмдеген тауарлар кодтарының экспорттық ЖКД тауарларының кодтарына сәйкес келмеуi;
2) декларант ЖКД-да мәлiмдеген тауарлар кодтарының тауарға iлеспе құжаттарда көрсетiлген тауарлардың кодтарына сәйкес келмеуi;
3) декларанттың СЭҚ TH-ды түсiндiрудiң негiзгі ережелерiн бұзушылығы болып табылады.
10. Тауарларды кедендiк ресiмдеудi жүргiзетiн кеден органының басшысы, не оны алмастыратын тұлға сараптама өткiзу қажеттiлiгi туралы шешiмдi N 416 бұйрығында белгiленген тәртіппен қабылдайды.
11. Егер, сараптаманы өткiзуде қажеттiлiк болмаған жағдайда, лауазымды адам ЖКД-ны тексеру басталған күнiнен бастап екi күндiк мерзiмде осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес белгiленген нысанда, екi данада тауарды жiктеу жөнiндегi шешiмдi шығарады. Тауарды жiктеу жөнiндегi шешiмге кедендiк ресiмдеудi жүргiзетiн кеден органының басшысы, не оны алмастыратын тұлға қол қояды.
Кеден органдарының тауарларды жіктеу жөніндегі шешімдердің бланктері қатаң есептілік бланктері болып табылады, оларда осы Ереженің 1-1-қосымшасына сәйкес кеден органының кодын қоса алғанда баспаханалық әдіспен жасалған есептік сериясы мен нөмірі болады.
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2007.12.27. N 486 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
12. Декларант тауарды жiктеу жөнiндегi шешiмге келiскен жағдайда, кеден органының рұқсатымен ЖКД-да мәлiмделген мәлiметтер өзгертiлуi немесе толықтырылуы мүмкiн. Көрсетiлген түзетулер ЖКД-ның электронды көшiрмесiнде де жүргiзiледi.
13. Декларант тауарды жiктеу жөніндегі шешiмге шағым келтiрген жағдайда, сондай-ақ посткедендiк бөлiмшелер жүргiзетiн тексерулер барысында тауарларды дәйексiз жiктеу анықталған жағдайда, тауарды жiктеу жөнiндегi шешiмдi кеден iсi мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган, облыстар (республикалық маңызы бар қалалар, астана) бойынша кеден iсi мәселелерi жөніндегі уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшелерi және кедендер қабылдайды. Уәкілетті орган тауарды жiктеу жөніндегі шешiмдi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің басқа бөлімшелерінің сұрау салулары, сондай-ақ мемлекеттік органдардың сұрау салулары бойынша қабылдайды.
Ескерту: 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2007.12.27. N 486 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

4. Учет принятых решений по классификации товара
14. В целях учета решений по классификации товаров, принятых таможенным органом, ведется Журнал учета решений таможенного органа по классификации товаров по установленной форме, согласно  приложению 2 к настоящим Правилам.
Журнал должен быть пронумерован, прошнурован и заверен печатью таможенного органа и подписью руководителя.
Каждому принятому решению по классификации товара присваивается регистрационный номер согласно  приложению 3 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам принятия решения
таможенного органа по
классификации товаров и его формы
Решение таможенного органа по классификации товара
1. Наименование таможенного
органа, принявшего решение
по классификации товара:
2. Декларант:
3. Регистрационный номер:
ХХХХХ/ХХХХ
от "__" __________года
4. Дата выдачи
(число, месяц, год)
5. Наименование товара:
6. Код и наименование товара в
соответствии с Товарной номенкла-
турой внешнеэкономической деятель-
ности Евразийского экономического
союза:
7. Сведения о товаре, описание товара:
8. Обоснование принятия решения по классификации товара (номер
грузовой таможенной декларации, представленные товаросопрово-
дительные документы, заключение эксперта таможенной лаборатории
или отдела (отделения) экспертизы, либо акта (справки) о резу-
льтатах исследований товара аккредитованной испытательной лабо-
ратории, осуществляющей независимую экспертизу товаров):
9. Для служебных отметок (ссылка на нормативные акты, решение
таможенного органа):
Исполнитель:
______________    __________________________  ________________ (должность)        (фамилия, имя, отчество)       (подпись)
Руководитель таможенного органа:
__________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество)      (подпись)
Приложение N 1-1
к Правилам принятия решения
таможенного органа по
классификации товаров и его
формы
Сноска. Приложение 1-1 дополнено приказом Министра финансов РК от 27 декабря 2007 года  N 486 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Серии бланков предварительного решения по
классификации товара в соответствии с Товарной номенклатурой
внешнеэкономической деятельности, предварительного решения по
определению таможенной стоимости, решения таможенного органа
по классификации товара
N
п/п
Наименование таможенных органов
Серии
бланков
1
Комитет таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
KZ
2
Департамент таможенного контроля по городу
Астана
KZA
3
Департамент таможенного контроля по городу
Алматы
KZБ
4
Департамент таможенного контроля по
Акмолинской области
KZB
5
Департамент таможенного контроля по
Алматинской области
KZГ
6
Департамент таможенного контроля по
Актюбинской области
KZД
7
Департамент таможенного контроля по Атырауской области
KZE
8
Департамент таможенного контроля по
Восточно-Казахстанской области
KZЖ
9
Департамент таможенного контроля по Жамбылской
области
KZЗ
10
Департамент таможенного контроля по
Западно-Казахстанской области
KZИ
11
Департамент таможенного контроля по
Карагандинской области
KZЛ
12
Департамент таможенного контроля по Кызылординской области
KZM
13
Департамент таможенного контроля по
Костанайской области
KZH
14
Департамент таможенного контроля по Мангистауской области
KZO
15
Департамент таможенного контроля по Павлодарской области
KZП
16
Департамент таможенного контроля по
Северо-Казахстанской области
KZC
17
Департамент таможенного контроля по
Южно-Казахстанской области
KZT
18
Таможня "Байконыр"
KZУ
19
Таможня "Достык"
KZX
20
Таможня "Астана - жана кала"
KZЦ
Приложение 2
к Правилам принятия
решения таможенного органа по
классификации товаров и его формы
Журнал учета решений таможенного органа
по классификации товаров
N
п/п
Регист-
рацион-
ный
номер
грузовой
таможен-
ной
декла-
рации
Наиме-
нова-
ние
декла-
ранта
Наиме-
нова-
ние
участ-
ника
внешне-
эконо-
мичес-
кой
деяте-
льности
Регист-
рацион-
ный
номер
налого-
плате-
льщика,
юриди-
ческий
адрес
участ-
ника
внешне-
эконо-
мичес-
кой
деяте-
льности
Дата
при-
нятия
и ре-
гист-
рацион-
ный
номер
решения
по
клас-
сифика-
ции
товара
Наиме-
нова-
ние
товара
Код
товара
по
Товар-
ной
номен-
клату-
ре
внеш-
неэко-
номи-
ческой
дея-
тель-
ности
Евра-
зийс-
кого
эконо-
мичес-
кого
союза,
приня-
тый
тамо-
женным
орга-
ном
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 3
к Правилам принятия
решения таможенного органа по
классификации товаров и его формы
Форма регистрационного номера решения таможенного
органа по классификации товара
1 - код таможенного органа;
2 - порядковый номер решения таможенного органа по классификации товара;
3 - дата принятия решения таможенного органа по классификации товара.

4. Тауарды жiктеу бойынша қабылданған
шешiмдердiң есебiн жүргізу
14. Кеден органы қабылдаған тауарларды жiктеу жөнiндегi шешiмдерiнiң есебiн жүргізу мақсатында белгіленген нысан бойынша Кеден органының тауарларды жiктеу жөнiндегi шешiмдердiң есебiн жүргізу журналы осы ереженiң 2-қосымшасына сәйкес жүргiзiледi.
Журнал номерленуi, тiгiлуi және кеден органының мөрi мен басшының қолымен расталуы тиiс.
Тауарды жiктеу жөнiндегi әр қабылданған шешiмге осы Ережеге қосымшаға сәйкес тiркеу номерi берiледi.
Кеден органының тауарларды
жiктеу жөнiндегi шешiмiн
қабылдау ережесiне және
оның нысандарына 1-қосымша
Кеден органының тауарды жiктеу жөніндегі шешiмi
1. Тауарды жiктеу жөніндегі шешiмдi қабылдаған кеден органының атауы
2. Декларант
3. Тiркеу номерi
___ жылғы "___"_________
ХХХХX/ХХХХ
4. Берiлген күнi (күнi, айы, жылы)
5. Тауардың атауы
6. Еуразия экономикалық одағы Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың коды және атауы
7. Тауар туралы мәлiметтер, тауардың сипаттамасы:
8. Тауарды жiктеу (жүк кедендiк декларацияның номерi, ұсынылған тауарға iлеспе құжаттар, кедендiк зертхана немесе capаптама бөлiмі (бөлімшесі) сарапшысының қорытындысы, сараптама, не тауарлардың тәуелсiз сараптамасын жүзеге асыратын тiркелген сынақ зертханасының зерттеулерi нәтижелерi туралы актiсінің (анықтамасының) номерi) жөнiндегi шешiмдi қабылдау негіздемесi:
9. Қызметтiк белгiлер үшiн (нормативтiк актiлерге сiлтемелер, кеден органының шешiмi):
Орындаушы: __________  _________________________  _________
(лауазымы)  (тегi, аты, әкесiнiң аты)   (қолы)
Кеден органының басшысы: _________________________  _________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)   (қолы)
Кеден органының тауарды жiктеу
жөніндегі шешiмiн қабылдау
ережесiне және оның нысанына
1-1-қосымша
Ескерту: 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2007.12.27. N 486 (ресми
жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа
енгізіледі) Бұйрығымен.
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына
сәйкес тауарларды жіктеу жөніндегі алдын ала шешім, кеден
құнын айқындау жөніндегі алдын ала шешім, тауарларды жіктеу
жөніндегі кеден органының шешімі бланктерінің сериялары
N
р/н
Кеден органдарының атауы
Бланктердің
сериялары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті
Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Алматы қаласы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Атырау облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік
бақылау департаменті
Жамбыл облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Батыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік
бақылау департаменті
Қарағанды облысы бойынша Кедендік
бақылау департаменті
Қызылорда облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Қостанай облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Павлодар облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Кедендік бақылау департаменті
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Кедендік бақылау департаменті
"Байқоңыр" кедені
"Достық" кедені
"Астана-жаңа қала" кедені
KZ
KZA
KZБ
KZB
KZГ
KZД
KZЕ
KZД
KZЗ
KZИ
KZЛ
KZМ
KZН
KZО
KZП
KZС
KZТ
KZУ
KZХ
KZЦ
Кеден органының тауарларды
жiктеу жөнiндегi шешiмiн
қабылдау ережесiне және
оның нысандарына 2-қосымша
Кеден органының тауарларды жiктеу жөніндегі
шешiмдердiң есебiн жүргізу журналы
P/c
N
Жүк
кеден-
дiк
декла-
рация-
сының
тiркеу
номерi
Дек-
ла-
рант-
тың
атауы
Сыртқы
эконо-
мика-
лық
қыз-
метке
қаты-
сушы-
лардың
атауы
Салық
төлеушiнiң
тiркеу
номерi,
сыртқы
экономика-
лық қызмет-
ке қаты-
сушының
мекен-жайы
Тауарды
жiктеу
бойынша
шешiмдi
қабылдау
күнi
мен
тiркеу
номерi
Та-
уар-
дың
ата-
уы
Кеден органы
қабылдаған
Еуразия
экономикалық
одағы Сыртқы
экономикалық
қызметiнiң
тауар номен-
клатурасы
бойынша та-
уардың коды
1
2
3
4
5
6
7
9
Кеден органының тауарларды
жiктеу жөнiндегi шешiмiн
қабылдау ережесiне және
оның нысандарына 3-қосымша
Кеден органының тауарларды жіктеу жөніндегі
шешімдердің тіркеу номерлерінің нысаны
1 - кеден органының коды
2 - кеден органының тауарды жіктеу жөніндегі шешімінің реттік номері;
3 - кеден органының тауарды жіктеу жөніндегі шешімін қабылдау күні.