О проведении призыва граждан в возрасте от 18 до 27 лет в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2005 года
Совместное решение акима города Астаны от 15 марта 2005 года N 36 и маслихата города Астаны от 29 марта 2005 года N 131/17-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 апреля 2005 года N 385. Утратило силу - совместным решением акима города Астаны от 21 декабря 2005 года N 50 и маслихата города Астаны от 23 декабря 2005 года N 219/28-III.
<*>
Сноска. Заголовок в редакции - совместным решением Акима города Астаны от 28 июня 2005 года N 43 и Маслихата города Астаны от 30 июня 2005 года N  164/20-III .
В соответствии с законами Республики Казахстан " О всеобщей  воинской обязанности и военной службе" (далее - Закон), " О занятости  населения",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года N 1320 "Вопросы местных органов военного управления Республики Казахстан" аким города Астаны и маслихат города Астаны  РЕШИЛИ:
1. Провести в апреле-июне и октябре-декабре 2005 года призыв на срочную военную службу и отправку в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан граждан в возрасте от 18 до 27 лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва.
В соответствии с пунктом 2  статьи 14  Закона в целях руководства и контроля за деятельностью призывных комиссий районов "Алматы" и "Сарыарка" утвердить городскую призывную комиссию в следующем составе:
Толибаев Марат Еркинович     - заместитель акима города,
председатель городской
призывной комиссии;
Мынжанов Кайрат Турсынаевич  - начальник Департамента по
делам обороны, заместитель
председателя городской
призывной комиссии;
Члены комиссии:
Сейтжапаров Габдулла         - заместитель начальника ГУВД;
Рахметуллаевич
Абдикасов Меирхан            - заместитель директора
Абдигалиевич                   Департамента здравоохранения;
Семенова Валентина           - старший военный специалист -
Григорьевна                    врач (терапевт) Департамента
по делам обороны, председатель
медицинской комиссии;
Петренкова Галина            - медицинская сестра городской
Степановна                     поликлиники N 3, секретарь
комиссии.
На случай отсутствия членов городской призывной комиссии по различным причинам утвердить резервный состав комиссии:
Мустафина Сабила Сапаровна   - заместитель акима города,
председатель городской
призывной комиссии;
Члены комиссии:
Хусаинов Есенжол             - заместитель начальника ГУВД;
Зулхазжаевич
Байдаулетов Асылбек          - заместитель начальника
Бекбусинович                   Департамента по делам
`      обороны по призыву -
начальник 2-го отдела;
Тян Раиса Петровна           - врач-терапевт поликлиники
N 3, председатель
медицинской комиссии;
Калкаманова Гульнур          - медицинская сестра
Кызгораевна                    городской поликлиники N 3,
секретарь комиссии  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - совместным решением Акима города Астаны от 28 июня 2005 года N 43 и Маслихата города Астаны от 30 июня 2005 года N  164/20-III .

2005 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрамаларының қатарына 18 ден 27 жасқа дейінгі азаматтарды шақыруды жүргізу туралы
Астана қаласы әкiмінің 2005 жылғы 15 наурыздағы N 36, Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 131/17-ІІІ БIРЛЕСКЕН ШЕШІМІ. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 14 сәуірде N 385 тіркелді. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласының Әділет департаменті, Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 желтоқсандағы N 50 және Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 219/28-ІІІ бірлескен шешімімен.
Ескерту: Шешімнің атауы мен 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімнің 2005 жылғы 28 маусымдағы N 43, Мәслихаттың 2005 жылғы 30 маусымдағы N 164/20-ІІІ бірлескен шешімімен .
"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" (бұдан әрi - Заң ), "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының заңдарымен, "Қазақстан Республикасы әскери басқару жергiлiктi органдарының мәселелерi" 2002 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1320 Қазақстан Республикасы Үкiметінің қаулысына сәйкес, Астана қаласының әкiмi мен Астана қаласының мәслихаты ШЕШТI:
1. 2005 жылдың сәуiр-маусым және қазан-желтоқсан айларында 18 ден 27 жасқа дейінгі, шақырудан кейiнге қалдыруға немесе босатылуға құқы жоқ азаматтарды Қазақстан Республикасы Қарулы-Күштерiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құрамаларының қатарына мерзімді әскери қызметке шақыру және жөнелту өткiзiлсiн.
Заңның 14-бабының 2-тармағына сәйкес "Алматы" және "Сарыарқа" аудандары шақыру комиссияларының қызметiне басшылық жасау мен бақылау мақсатында, мына құрамда қалалық шақыру комиссиясы бекiтiлсiн:
Толыбаев                 - Қала әкiмiнiң орынбасары, қалалық
Марат Еркiнұлы             шақыру комиссиясының төрағасы;
Мыңжанов                 - Қорғаныс iстерi жөнiндегi департаменттiң
Қайрат Тұрсынайұлы         бастығы, қалалық шақыру комиссиясы
төрағасының орынбасары;
Комиссия мүшелерi:
Сейiтжапаров             - Iшкi iстер бас басқармасы бастығының
Ғабдолла Рахметоллаұлы     орынбасары;
Әбдiқасов                - Денсаулық сақтау департаментi
Мейiрхан Әбдiғалиұлы       директорының орынбасары;
Семенова                 - Қорғаныс iстерi жөнiндегi департаменттiң
Валентина Григорьевна      аға әскери маманы (терапевт) дәрiгер,
медициналық комиссиясының төрайымы;
Петренкова               - N 3 қалалық емхананың мейiрбикесi,
Галина Степановна          комиссия хатшысы.
Қалалық шақыру комиссиясының мүшелерi әр түрлi себептермен болмаған жағдайда комиссияның резервтiк құрамы бекiтiлсiн:
Мұстафина Сабила         - Қала әкiмiнiң орынбасары, қалалық
Сапарқызы                  шақыру комиссиясының төрайымы;
Комиссия мүшелерi:
Құсайынов                - Iшкi iстер бас басқармасы бастығының
Есенжол Зұлхазжайұлы       орынбасары;
Байдәулетов              - Қорғаныс iстерi жөнiндегi департамент
Асылбек Бекбосынұлы        бастығының орынбасары, 2-шi бөлiмнiң
бастығы;
Тян                      - N 3 емхананың терапевт-дәрiгерi,
Раиса Петровна             медициналық комиссияның төрайымы;
Қалқаманова              - N 3 қалалық емхананың мейiрбикесi,
Гүлнұр Қызқорақызы         комиссия хатшысы.

2. Акимам районов "Алматы" и "Сарыарка" создать в соответствии со  статьей 14  Закона призывные комиссии, обеспечить работу призывных комиссий согласно статье 35 Закона.
3. Государственному учреждению "Департамент здравоохранения города Астаны" для медицинского обследования призывников обеспечить медицинские комиссии персоналом, препаратами, медицинским имуществом. В марте-июне, сентябре-декабре 2005 года организовать сдачу крови призывникам для определения группы крови, сдачу анализов, снятие электрокардиограмм, проведение флюорографии, сделать соответствующие прививки ко времени прохождения призывниками медицинского освидетельствования, обеспечить проведение стационарного обследования призывников в лечебно-профилактических учреждениях города. Обеспечить явку врачей медицинских комиссий на призывной пункт.
4. Начало работы городской призывной комиссии определить с 14.00. (местного времени) в соответствии с графиком работы Департамента по делам обороны города.
5. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" организовать оплачиваемые общественные работы и обеспечить направление безработных граждан (по 15 человек) в управления по делам обороны районов "Алматы" и "Сарыарка" в период с 1 апреля по 30 июня 2005 года и с 1 октября по 31 декабря 2005 года.
6. Государственному учреждению "Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" обеспечить транспортом призывную комиссию для перевозок призывников, призванных в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан согласно представленным заявкам Департамента по делам обороны города.
7. Государственным учреждениям "Главное управление внутренних дел города Астаны" и "Линейный отдел внутренних дел на станции Астана" принять меры к поддержанию общественного порядка на призывном пункте (улица А. Затаевича, 21) и в местах посадки на железнодорожной станции. Выделить наряд полиции в соответствии с заявками Департамента по делам обороны города.
Обязать управления внутренних дел районов "Алматы" и "Сарыарка" выделить в распоряжение Департамента по делам обороны города по одному сотруднику полиции в группу оповещения и розыска призывников на период с 1 апреля по 30 июня и с 1 октября по 31 декабря 2005 года.
8. Государственному учреждению "Управление мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций города Астаны" выступить администратором бюджетной программы "Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности".

2. "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкiмдерi Заңның
14-бабына сәйкес шақыру комиссияларын құрсын, Заңның 35-бабына сәйкес шақыру комиссияларының жұмыстарын қамтамасыз етсiн.
3. "Астана қаласының Денсаулық сақтау департаментi" мемлекеттiк мекемесi шақырылушыларды дәрiгерлiк тексерiстен өткiзу үшiн медициналық комиссияларды қызметкерлермен, дәрi-дәрмектермен, жабдықтармен қамтамасыз етсiн. 2005 жылғы наурыз-маусым, қыркүйек-желтоқсан айларында шақырылушылардың қан тобын анықтау үшiн олардың қан тапсыруы, зерттеу тапсыруы ұйымдастырылсын, электрокардиограммаға түсуi, флюорографиядан өтуi қамтамасыз етiлсiн, шақырылушылардың медициналық куәландырудан өтуi кезiнде тиiстi егулер жүргiзiлсiн, шақырылушылардың қаланың емдеу алдын алу мекемелерiнде стационарлық тексеруден өтуi қамтамасыз етiлсiн. Комиссия дәрiгерлерiнiң шақыру қосынына келуiн қамтамасыз етсiн.
4. Астана қаласы Қорғаныс iстерi жөнiндегi департаментiнiң жұмыс кестесiне сәйкес қалалық шақыру комиссиясының жұмысы 14 00
сағаттан (жергiлiктi уақыт) басталады деп белгiленсiн.
5. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаменті" мемлекеттiк мекемесi ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырсын және жұмыссыз азаматтардың (15 адамнан) 2005 жылғы 1 сәуiр мен 30 маусым және 2005 жылғы 1 қазан мен 31 желтоқсан аралығында "Алматы" және "Сарыарқа" аудандары Қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармаларына келуiн қамтамасыз етсiн.
6. "Астана қаласының Жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары департаментi" мемлекеттiк мекемесi Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi, басқа да әскерлерi мен әскери құрамалары қатарына шақырылған шақырылушыларды тасымалдау үшiн шақыру комиссиясын көлiкпен Астана қаласының Қорғаныс iстерi жөнiндегi департаментiнiң ұсынған тапсырыстарына сәйкес қамтамасыз етсiн.
7. "Астана қаласының Iшкi iстер бас басқармасы" мен "Астана стансиясындағы желiлiк iшкi iстер бөлiмi" мемлекеттiк мекемелерiнiң шақыру қосынында (А. Затаевич көшесi, 21) және темiржол стансасының жолаушыларды отырғызу орындарында қоғамдық тәртiптiң сақталу шараларын қарастырсын. Қорғаныс iстерi жөнiндегi департаменттiң тапсырыстарына сәйкес полиция нарядын бөлсiн.
"Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының Iшкi iстер басқармаларына iздестiру және хабарлау тобына 2005 жылғы 1 сәуiр мен 30 маусым және 1 қазан мен 31 желтоқсан аралығында Қорғаныс iстерi жөнiндегi департаменттiң қарамағына бiр-бiрден полиция қызметкерлерiн бөлу мiндеттелсiн.
8. "Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттiк мекемесi "Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi орындау шеңберiндегi шаралар" бюджеттiк бағдарламасының әкiмшiлігi болсын.

9. Признать утратившими силу совместное решение акима города Астаны и маслихата города Астаны от 18 марта 2004 года N 25 и от 30 марта 2004 года N 33/6-III "О проведении призыва граждан 1977-1986 годов рождения в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2004 года" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 апреля 2004 года, N 323; опубликовано в газетах "Астана хабары" N 53 от 22 апреля 2004 года и "Вечерняя Астана" N 48 от 22 апреля 2004 года) и совместное решение акима города Астаны и маслихата города Астаны от 28 мая 2004 года N 27 и от 29 июня 2004 года N 61/9-III "О внесении изменений в совместное решение акима города Астаны и маслихата города Астаны от 18 марта 2004 года N 25 и от 30 марта 2004 года N 33/6-III "О проведении призыва граждан 1977-1986 годов рождения в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2004 года" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 12 июля 2004 года, N 335; опубликовано в газетах "Астана хабары" N 94 от 15 июля 2004 года и "Вечерняя Астана" N 95 от 15 июля 2004 года).
10. Контроль за выполнением настоящего совместного решения акимата и маслихата города Астаны возложить на заместителя акима Толибаева М.Е. и заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Аким города Астаны                 У. Шукеев
Председатель сессии
маслихата города Астаны            А. Сыздыкова
Секретарь маслихата
города Астаны                      В. Редкокашин
Визы:
Есилов С.С.
Мамытбеков А.С.
Мустафина С.С.
Толибаев М.Е.
Фомичев С.В.
Тамабаев К.Ж.
Нурпеисов Ж.Б.
СОГЛАСОВАНО
Аким района "Алматы"               Еркетаев М.Д.
Аким района "Сарыарка"             Ахметов С.К.
Начальник Государственного
учреждения "Главное управление
внутренних дел города Астаны"      Досумов С.Т.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
здравоохранения города Астаны"     Дудник В.Ю.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны"            Демеува А.С.
И.о. начальника
Государственного учреждения
"Управление мобилизационной
подготовки и чрезвычайных
ситуаций города Астаны"            Балмагамбетов М.Х.
Начальник Государственного
учреждения "Линейный
отдел внутренних
дел на станции Астана"             Али Ф.Н.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
пассажирского транспорта
и автомобильных дорог
города Астаны"                     Байжаханов Б.И.
Начальник Государственного
учреждения "Департамент по
делам обороны города Астана"       Мынжанов К.Т.

9. Астана қаласының әкiмi мен Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 18 наурыздағы N 25 және 2004 жылғы 30 наурыздағы N 33/6-III "2004 жылдың сәуiр-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қатарына 1977-1986 жылдары туған азаматтарды шақыруды жүргiзу туралы" (Астана қаласының Әдiлет департаментiнде 2004 жылғы 14 сәуiрдегi N 323 болып тiркелген; "Астана хабары" газетiнiң 2004 жылғы 22 сәуiрдегi N 53 және "Вечерняя Астана" газетiнiң 2004 жылғы 22 сәуiрдегi N 48 нөмiрiнде жарияланған) және Астана қаласының әкiмi мен Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 28 мамырдағы N 27 және 2004 жылғы 29 маусымдағы N 61/9-III "Астана қаласының әкiмi мен Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 18 наурыздағы N 25 және 2004 жылғы 30 наурыздағы N 33/6-III "2004 жылдың сәуiр-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қатарына 1977-1986 жылдары туған азаматтарды шақыруды жүргiзу туралы" бiрлескен шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы" (Астана қаласының Әдiлет департаментiнде 2004 жылғы 12 шiлдедегi N 335 болып тiркелген; "Астана хабары" газетiнiң 2004 жылғы 15 шiлдедегі N 94 және "Вечерняя Астана" газетiнiң 2004 жылғы 15 шiлдедегi N 95 нөмiрiнде жарияланған) бiрлескен шешiмдерiнiң күштерi жойылды деп танылсын.
10. Астана қаласының әкiмдiгі мен мәслихаттың осы бiрлескен шешiмiнiң орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары М.Е. Толыбаев пен Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары С.С. Мұстафинаға жүктелсiн.
Астана қаласының әкiмі          Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Визалар:
КЕЛIСIЛДI
"Алматы" ауданының әкiмi
"Сарыарқа" ауданының әкiмi
"Астана қаласының Iшкi iстер
бас басқармасы" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
"Астана қаласының Денсаулық
сақтау департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
"Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар
департаменті мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
"Астана қаласының Жұмылдыру
дайындығы және төтенше
жағдайлар басқармасы"
мемлекеттiк мекемесi бастығының
мiндетiн атқарушы
"Астана станциясындағы желiлiк
iшкi iстер бөлiмi" мемлекеттiк
мекемесiнiң бастығы
"Астана қаласының Жолаушылар көлiгi
және автомобиль жолдары департаментi"
мемлекеттiк мекемесiнiң директоры
"Астана қаласының Қорғаныс iстерi
жөнiндегi департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң бастығы