О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 9 января 2004 года N 3-1-65п "О дополнительных мерах по содействию занятости населения"
Постановление Акимата города Астаны от 6 мая 2005 года N 3-1-323п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 31 мая 2005 года N 389. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 1 февраля 2017 года № 158-158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением акимата г. Астаны от 01.02.2017 № 158-158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении в Республике Казахстан", " О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях расширения мер по содействию занятости населения акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 9 января 2004 года N 3-1-65п "О дополнительных мерах по содействию занятости" (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 26 января 2004 года за N 308, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 12 февраля 2004 года N 21; "Вечерняя Астана" от 27 марта 2004 года N 34) следующие изменения и дополнения:
1) в вышеуказанном постановлении:
пункт 1 после слова "молодежи" дополнить словом и цифрой "(приложение 1)";
пункт 2 после слова "молодежи" дополнить словом и цифрой "(приложение 2)";
в пункте 3:
слова "Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
цифры "3033" исключить;
пункт 4 исключить;
в пункте 6 слова "Мухамеджанова Т.М." заменить словами "Мустафину С.С.";
2) дополнить постановление согласно приложению к данному постановлению пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Утвердить прилагаемые Правила обучения молодежи навыкам выбора профессии (приложение 3)";
3) в Правилах организации профессиональной последипломной практики для безработной молодежи, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2 слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";

Астана қаласы әкiмдігінің 2004 жылғы 9 қаңтардағы N 3-1-65қ "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 6 мамырдағы N 3-1-323қ Қаулысы. Астана қаласы Әділет департаментінде 2005 жылғы 31 мамырда N 389 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 158-158 қаулысымен
Астана қаласы әкiмдігінің 2004 жылғы 9 қаңтардағы N 3-1-65қ "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 01.02.2017 № 158-158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы", "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына сәйкес, халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi шараларды кеңейту мақсатында, Астана қаласының әкiмдiгі
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Астана қаласы әкiмдігінiң 2004 жылғы 9 қаңтардағы
N 3-1-65қ "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" (Астана қаласының Әдiлет департаментiнде 2004 жылғы 26 қаңтарда N 308 болып тiркелген; 2004 жылғы 12 ақпандағы N 21 "Астана хабары", 2004 жылғы 27 наурыздағы N 34 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) жоғарыда аталған қаулыдағы:
1-тармақта "бекiтiлсiн" сөзiнен кейiн "(1-қосымша)" цифрымен және сөзiмен толықтырылсын;
2-тармақта "бекiтiлсiн" сөзiнен кейiн "(2-қосымша)" цифрымен және сөзiмен толықтырылсын;
3-тармақта :
"Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"3033" цифрлары алынып тасталсын;
4-тармақ алынып тасталсын;
6-тармақтағы "Т.М. Мұхамеджановқа" сөздерi "С.С. Мұстафинаға" сөздерiмен ауыстырылсын;
2) қаулының мынадай мазмұндағы 2-1 тармақтарымен осы қаулының қосымшасына сәйкес толықтырылсын:
"2-1 Қоса берiлiп отырған Жастардың кәсiп таңдау дағдыларына оқыту Қағидасы бекiтiлсiн (3-қосымша)";
3) аталған қаулымен бекiтiлген Жұмыссыз жастар үшiн кәсiби дипломнан кейiнгi тәжiрибенi ұйымдастыру Қағидасында :
2-тармақтағы "Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;

в пункте 23 цифры "3033" исключить;
в пункте 24 цифры "3032" исключить;
в пунктах 25, 27 слова и цифры "на 2004 год" заменить словами "на соответствующий финансовый год";
в приложении 1 к Правилам:
в преамбуле цифры "2004" заменить цифрами "200__";
в абзаце первом:
слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
слова и цифры "в 2004 году" исключить;
в подпункте 2) пункта 2 слова и цифры "на 2004 год" заменить словами и цифрами "на соответствующий финансовый год";
в пункте 9 цифры "2004" заменить цифрами "200__";
в главе 6:
слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
слова "в Комитете казначейства" заменить словами "в Департаменте казначейства";
цифры "2004" заменить цифрами "200__";
в приложении 2 к Правилам:
цифры "2004" заменить цифрами "200__";
слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
в приложении 3 к Правилам:
в преамбуле:
слова "Департаментом труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить "Государственным учреждением "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
слово "начальника" заменить словом "директора";
в пункте 8 цифры "2004" заменить цифрами "200__";
в главе 4:
слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
слова "в Комитете Казначейства" заменить словами "в Департаменте казначейства";
цифры "2004" заменить цифрами "200__";
4) в Правилах организации и проведения оплачиваемых общественных работ для учащейся молодежи, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 4:
слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
цифры "3033" исключить;

23-тармақтағы "3033" цифрлары алынып тасталсын;
24-тармақтағы "3032" цифрлары алынып тасталсын;
25, 27-тармақтардағы "2004 жылға" цифрлары мен сөздерi "тиiстi қаржы жылына" сөздерiмен ауыстырылсын;
Қағиданың 1-қосымшасындағы :
преамбулада "2004" цифрлары "200_ " цифрларымен ауыстырылсын;
бiрiншi азат жолдағы:
"Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"2004 жылы" цифрлары мен сөздерi алынып тасталсын;
2-тармақтың 2-тармақшасындағы: "2004 жылға арналған" цифрлары мен сөздерi "тиісті қаржы жылына" сөздерiмен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "2004" цифрлары "200_ " цифрларымен ауыстырылсын;
6-тарауда:
"Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"Қазынашылық комитетi" сөздерi "Қазынашылық департаментi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"2004" цифрлары "200_ " цифрларымен ауыстырылсын;
Қағиданың 2-қосымшасындағы :
"2004" цифрлары "200_ " цифрларымен ауыстырылсын;
"Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" сөздерi мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
Қағиданың 3-қосымшасындағы :
преамбулада:
"Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"бастығы" сөзi "директоры" сөзiмен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "2004" цифрлары "200_ " цифрларымен ауыстырылсын;
4-тараудағы:
"Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"Қазынашылық комитетi" сөздерi "Қазынашылық департаментi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"2004" цифрлары "200_ " цифрларымен ауыстырылсын;
4) аталған қаулымен бекiтiлген Оқитын жастар үшiн ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастыру және өткiзу Қағидасында :
4-тармақта:
"Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"3033" цифрлары алынып тасталсын;

в пунктах 11, 12 слова и цифры "на 2004 год" заменить словами "на соответствующий финансовый год".
2. Постановление акимата города Астаны от 25 февраля 2005 года N 3-1-149п "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 9 января 2004 года N 3-1-65п "О дополнительных мерах по содействию занятости населения" отменить.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Аким
У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима
Есилов С.С.
Заместитель акима
Мамытбеков А.С.
Заместитель акима
Мустафина С.С.
Заместитель акима
Толибаев М.Е.
Заместитель акима
Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима
Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"
Аскарова А.Е.
Заведующий отделом
документационной экспертизы
Нурпеисов Ж.Б.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны"
Аманбаев Ж.Е.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны"
Демеува А.С.
СОГЛАСОВАНО:
И.о. директора Государственного
учреждения "Департамент
образования города Астаны"
Балташева А.С.
Утверждены
постановлением
акимата города Астаны
от 6 мая 2005 года
N 3-1-323п
Приложение 3
к постановлению
акимата города Астаны
от 9 января 2004 года
N 3-1-65п
ПРАВИЛА
обучения молодежи навыкам выбора профессии
Настоящие Правила обучения молодежи навыкам выбора профессии разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении в Республике Казахстан", " О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях подготовки учащейся и безработной молодежи к осознанному выбору профессии или рода деятельности, ориентированного на потребности рынка труда города Астаны, а также обучения молодежи основам предпринимательской деятельности.
Организация обучения молодежи навыкам выбора профессии (далее - Обучение) проводится для адаптации молодежи на рынке труда и является одним из направлений социальной защиты граждан и дополнительных мер содействия в их трудоустройстве.
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент) осуществляет работу по организации и проведению Обучения среди безработной молодежи, зарегистрированной в Департаменте, а также среди учащихся 9-11 классов средних общеобразовательных школ и выпускных курсов учебных заведений начального и среднего профессионального образования города (далее - Молодежь).

11, 12-тармақтардағы "2004 жылға арналған" цифрлары мен сөздерi "тиiстi қаржы жылына" сөздерiмен ауыстырылсын.
2. Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2005 жылғы 25 ақпандағы
N 3-1-149қ "Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2004 жылғы 9 қаңтардағы
N 3-1-65қ "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" қаулысының күшi жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары С.С. Мұстафинаға жүктелсін.
Әкiм
Әкiмнің бiрiншi орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiм аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы департаменті
мемлекеттiк мекемесiнің директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
"Астана қаласының Экономика
және бюджеттiк жоспарлау
департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнің директоры
"Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар
департаменті" мемлекеттiк
мекемесінің директоры
КЕЛIСIЛДI:
"Астана қаласының Білім департаментi"
мемлекеттiк мекемесi директорының
мiндетiн атқарушы
Астана қаласы әкiмдігінiң
2005 жылғы 6 мамырдағы
N 3-1-323қ қаулысымен
бекiтiлдi
Астана қаласы әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 9 қаңтардағы
N 3-1-65қ қаулысына
3-қосымша
Жастарды кәсіп таңдау дағдыларына оқыту
ҚАҒИДАСЫ
Осы Жастарды кәсiп таңдау дағдыларына оқыту Қағидасы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы", "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына сәйкес, Астана қаласының еңбек нарығы қажеттiлiгiне бағытталған оқитын және жұмыссыз жастардың саналы түрде кәсiптi немесе iс-әрекет түрiн таңдау, сондай-ақ жастардың кәсiпкерлiк қызметiнiң негiзiне оқыту мақсатында әзiрлендi.
Жастарды кәсiп таңдау дағдыларына оқытуды ұйымдастыру (бұдан әрi - Оқыту) жастарды еңбек нарығына бейiмделу үшiн жүргiзiледi және азаматтарды әлеуметтiк қорғау бағыттары мен оларды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу қосымша шараларының бiрi болып табылады.
1. Жалпы ережелер
1. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Департамент) Департаментте тiркелген жұмыссыз жастар арасында сондай-ақ қаланың жалпы бiлiм беретiн орта мектептерiнiң 9-11 сынып оқушылары мен бастауыш және орта кәсiби бiлiм беру оқу орындарының бiтiру курсы арасында Оқытуды ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегi жұмысты жүзеге асырады (бұдан әрi - Жастар).

2. Финансирование мероприятий по проведению Обучения осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Астаны по бюджетной программе "Программа занятости".
2. Организация Обучения
3. Для осуществления подготовки Молодежи к осознанному выбору профессии и проведения Обучения Департамент проводит отбор в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, и определяет организацию образования (далее - Исполнитель), с которым заключает договор на оказание образовательных услуг. Договор должен предусматривать предполагаемое количество обучаемой Молодежи, перечень программ, по которым Исполнитель осуществляет обучение, обязательства обеспечения Молодежи знаниями, умениями и навыками, необходимыми для осознанного выбора профессии и квалифицированного поиска работы или рода деятельности, а также стоимость обучения.
4. Департамент совместно с Государственным учреждением "Департамент образования города Астаны" путем анкетирования определяет из числа Молодежи желающих пройти Обучение, регистрирует и направляет их к Исполнителю.
5. Исполнитель осуществляет Обучение направленной Молодежи по согласованным с Департаментом программам в основном в форме практических занятий и психологических тренингов:
1) для учащихся общеобразовательных школ - по программе "Профессиональная ориентация и этика деловых отношений";
2) для выпускников учебных заведений начального и среднего профессионального образования - по программе "Адаптация к трудовой деятельности";
3) для безработной молодежи - по программе "Реальная жизнь".
6. По завершении Обучения Исполнитель выдает сертификат об окончании.
7. Оплата за оказанные "Исполнителем" услуги производится путем перечисления средств на его расчетный счет по факту, на основании предоставленных счетов к оплате и актов выполненных работ.
8. Департамент осуществляет контроль за соблюдением Исполнителем сроков обучения, выполнением учебных программ и проведением Обучения, целевым использованием бюджетных средств, ведет статистическую отчетность по проведенному Обучению.

2. Оқытуды өткiзу жөнiндегi iс-шараларды қаржыландыру "Жұмыспен қамту бағдарламасы" бюджеттiк бағдарламасы бойынша Астана қаласының бюджетiнде қарастырылған қаражаттар шегiнде жүзеге асырылады.
2. Оқытуды ұйымдастыру
3. Жастардың саналы түрде кәсiп таңдауды даярлау және Оқыту өткiзудi жүзеге асыру үшiн Департамент Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртiпте iрiктеу өткiзедi және бiлiм беру қызметтерiн көрсетуге шарт жасайтын бiлiм беру ұйымын (бұдан әрi - Орындаушы) анықтайды. Шартта оқытылатын Жастардың болжанған саны, орындаушы оқытуды жүзеге асыратын бағдарламалар тiзiмiн, Жастарды бiлiмдермен, саналы түрде кәсiп таңдау және жұмысты бiлiктi iздеу не болмаса iс-әрекеттер түрiн таңдауға қажеттi дағдылар мен машықтармен қамтамасыз етiлетiн мiндеттемелер, сондай-ақ оқыту құны көзделу қажет.
4. Департамент "Астана қаласының Бiлiм департаментi" мемлекеттiк мекемесiмен бiрiгiп сауалнама жүргiзу жолымен Оқытудан өтуге тiлек бiлдiрушi Жастар санынан анықтайды, тiркейдi және оны Орындаушыға бағыттайды.
5. Орындаушы Департаментпен келiскен бағдарламалар бойынша тәжiрибелiк оқыту және психологиялық тренингтер түрi негiзiнде Жастарға бағытталған Оқытуды жүзеге асырады:
1) "Кәсiптiк бағдар және iскерлiк қарым-қатынастар әдебi" бағдарламасы бойынша - жалпы бiлiм беретiн оқушылар үшiн;
2) "Еңбек қызметiне бейiмделу" бағдарламасы бойынша - бастауыш және орта кәсiптiк бiлiм беру оқу орындарының түлектерi үшін;
3) "Нақты өмiр" бағдарламасы бойынша - жұмыссыз жастар үшін.
6. Оқыту аяқталған соң Орындаушы аяқталу туралы сертификат бередi.
7. "Орындаушымен" көрсетiлген қызметтер төлемi орындалған жұмыстар актiлерi мен төлемге берiлген шоттардың негiзiнде, деректер бойынша оның есеп-айырысу шотына қаражаттарды аудару жолымен жүргiзiледi.
8. Департамент Орындаушымен оқыту мерзiмiнiң сақталуын, оқу бағдарламасының орындалуын және Оқыту өткiзiлуiн, бюджеттiк қаражаттардың мақсатты пайдалануын бақылауды жүзеге асырады, өткiзiлген Оқыту бойынша статистикалық есептердi жүргiзедi.