О некоторых вопросах деятельности уполномоченных государственных органов города Алматы в области регулирования земельных правоотношений
Постановление Акимата города Алматы от 12 апреля 2005 года N 2/211. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 20 мая 2005 года за N 658. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 22 января 2008 года N 1/56
Сноска. Утратило силу  постановлением  акимата города Алматы от 22 января 2008 года N 1/56
В соответствии с Земельным  кодексом  Республики Казахстан, акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Создать Земельную комиссию города Алматы.
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Земельной комиссии города Алматы;
2) Состав комиссии;
3) форму заключения Земельной комиссии города Алматы.
3. Признать утратившим силу  постановление  акимата города Алматы от 17 апреля 2003 года N 1/228 "О Градостроительной комиссии города Алматы".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
Аким города Алматы              И. Тасмагамбетов
Секретарь акимата              К. Тажиева
Приложение 1
Утверждено
постановлением акимата города Алматы
от 12 апреля 2005 года N 2/211
П О Л О Ж Е Н И Е
о Земельной комиссии города Алматы
1. Общие положения
1. Земельная комиссия города Алматы (далее по тексту "Комиссия") создается во исполнение положений Земельного кодекса Республики Казахстан по предоставлению прав на земельные участки, продаже земельных участков или права аренды на земельный участок и изъятию земельных участков для государственных надобностей в городе Алматы.
2. В своей деятельности Комиссия руководствуется действующим законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Состав Комиссии
3. Комиссия создается постановлением акимата города Алматы из числа депутатов Маслихата города Алматы, представителя (представителей) Акимата города, Управления земельных отношений города Алматы, Департамента архитектуры и градостроительства города Алматы и иных лиц.
В состав Комиссии входят Председатель Комиссии, его заместитель, члены Комиссии.
Председателем Комиссии является первый заместитель Акима города Алматы.
4. Количество членов комиссии должно быть нечетным и быть не менее семи человек. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
5. Заседания комиссии должны созываться один раз в неделю.
6. Решения комиссии принимаются открытым голосованием простым большинством голосов, в случае равенства голосов решающим является голос председателя комиссии.
Решения комиссии считаются правомочными, если в голосовании приняли участие не менее половины членов комиссии из общего числа.

Жер құқық қатынастарын реттеу салалары бойынша Алматы қаласының мемлекеттік уәкілетті органдарының қызметі жайлы кейбір мәселелері туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 2/211 қаулысы. Алматы қалалық Әділет департаментінде 2005 жылғы 20 мамырда N 658 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 22 қаңтардағы N 1/56 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне сәйкес, Алматы қаласының Әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласының Жер комиссиясын құрсын.
2. Қосымшаларды бекітсін:
1) Алматы қаласының Жер комиссиясы туралы Ережесін;
2) Комиссия құрамы;
3) Алматы қаласының Жер комиссиясы қорытындысы үлгісін.
3. Алматы қаласы Әкімдігінің "Алматы қаласының қала құрылысы комиссиясы туралы" 2003 жылғы 17 сәуірдегі№N 1/228 қаулысының күші жойылды деп табылсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасауды өзіме қалдырамын.
Алматы қаласының Әкімі
Әкімдік хатшысы
1 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2005 жылғы "12" сәуірдегі
N 2/211 қаулысымен бекітілді
Алматы қаласының Жер комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының Жер комиссиясы (одан әрі мәтін бойынша "Комиссия") жер учаскелерге құқық беру, жер учаскелерді сату немесе жер учаскелеріне жалдау құқығын беру және Алматы қаласында мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерді алу жөніндегі Қазақстан Республикасының Жер кодексінің ережелерін орындауда (орындау мақсатында) құрылды.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген заңдылықтарын және осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссия құрамы
3. Комиссия Алматы қаласы әкімдігі қаулысымен Алматы қаласы Мәслихатының депутаттарынан, қала әкімдігінің өкілінен (өкілдерінен), Алматы қаласының жер қатынастары басқармасынан, Алматы қаласының Сәулет және қала құрылысы Департаменті және басқа тұлғалардан құрылады.
Комиссия құрамына Комиссия төрағасы, оның орынбасары, Комиссия мүшелері кіреді.
Комиссияның төрағасы Алматы қаласы Әкімдігінің бірінші орынбасары болады.
4. Комиссия мүшелерінің саны тақ сан болады және жеті адамнан кем емес. Комиссияның хатшысы комиссия мүшесі бола алмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде, дауыс беру құқығы жоқ.
5. Комиссия отырысы жетісіне бір рет шақырылады.
6. Комиссия шешімі ашық дауыспен, көпшілік дауыстың берілуіне қарай қабылданады, ал бірдей дауыс берілген жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Егер дауыс беруге комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан көбі қатысқан жағдайда, комиссия шешімі құқылы деп есептеледі.

7. Формирование повестки очередного заседания комиссии, созыв членов комиссии, подготовка проектов заключений  комиссии и другие необходимые мероприятия обеспечиваются Управлением земельных отношений города Алматы.
3. Функции и права Комиссии
8. Функции Комиссия:
1) рассматривает заявления на предоставление прав на земельные участки, продажу земельных участков и права аренды на земельные участки,  и на изъятие земельных участков для государственных надобностей;
2) дает заключения об удовлетворении заявления либо отказе в его удовлетворении;
3) определяет конкретные земельные участки или права аренды на земельные участки, выставляемые на торги, в соответствии с перечнем, утвержденным Маслихатом города Алматы.
Права Комиссии:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, должностных лиц и граждан необходимую информацию по вопросам предоставления, продажи и изъятия земельных участков;
2) вносить на рассмотрение акимата города Алматы предложения о предоставлении, продаже и изъятия земельных участков.
4. Полномочия Председателя Комиссии
9. Председатель Комиссии:
1) осуществляет руководство деятельностью комиссии;
2) ведет заседание комиссии;
3) подписывает заключение комиссии.
5. Заключительные положения
10. Заключение комиссии является основанием для подготовки соответствующего проекта постановления акимата города Алматы.
Секретарь Акимата              К.Тажиева
Приложение 2
Утверждено
постановлением акимата города Алматы
от 12 апреля 2005 года N 2/211
СОСТАВ
земельной комиссии города Алматы
Сноска. Состав комиссии изменен постановлениями Акимата города Алматы от 17 июня 2005 года N  3/364 , от 3 октября 2006 года N  6/1167 , от 10 января 2007 года N  1/71 .
1. Заяц Яков       Первый заместитель акима города
Игнатьевич      Алматы, председатель Земельной
комиссии города Алматы.
2. Есболов Тлектес Депутат Алматинского городского
Исабаевич       Маслихата
3. Жабагиев        Начальник Управления земельных
Кожахан         отношений города Алматы,
Кокрекбаевич    заместитель председателя
комиссии.
4. Баймагамбетов   начальник Департамента
Султан Кабиевич архитектуры и
градостроительства города
Алматы
5. Сапаров Абай    начальник Алматинского
Есболович       городского территориального
управления по управлению
земельными ресурсами
6. Накисбекова     Начальника Управления
Урала           государственного контроля и
Касымхановича   надзора в области чрезвычайных
ситуаций города Алматы;
7. Дурумбетов      начальник Департамента
Еркин Ермекович государственного
санитарно-эпидемиологического
надзора города Алматы

7. Комиссияның кезекті отырысының күн тәртібін құру, комиссия мүшелерін шақыру, комиссия қорытындысы жобасын дайындау және басқа да шаралармен Алматы қаласының Жер қатынастары басқармасы қамтамасыз етеді.
3. Комиссияның міндеті және құқығы
8. Комиссия міндеті:
1) мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерді алуға, жер учаскелеріне жалдау құқығын беру және жер учаскелерді сату, жер учаскелеріне құқық беру арыздарын қарайды;
2) арызын қанағаттандырған қорытындысын береді немесе себепті жағдайлармен бере алмайтындығын хабарлайды;
3)  Алматы қаласы Мәслихатымен бекітілген тізімге сәйкес, сауда-саттыққа қойылған жер учаскелердің жалдау құқығын немесе нақты жер учаскелерді анықтайды.
Комиссия құқығы:
1) жер учаскелерді сату және алу, беру мәселелері бойынша қажетті ақпараттарды азаматтардан және қызметтік тұлғалардан, мемлекеттік органдардан және басқа да мекемелерден сұрауға және алуға;
2) жер учаскелерді сату және алу, беру туралы ұсыныстарды Алматы қаласы Әкімдігіне қарау үшін енгізуге.
4. Комиссия төрағасының өкілеттігі
9. Комиссия төрағасы:
1) комиссия қызметіне басшылық жасайды;
2) комиссия отырысын жүргізеді;
3) комиссия қорытындысына қол қояды.
5. Қорытынды ережелер
10. Алматы қаласы Әкімдігінің тиісті қаулы жобасын дайындау үшін комиссия қорытындысы негіз болып табылады.
Әкімдік хатшысы
2 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2005 жылғы "12" сәуірдегі
N 2/211 қаулысымен
бекітілді
Алматы қаласының Жер комиссиясы
құрамы
Ескерту. Комиссия құрамы өзгерді және толықтырылды - Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005 жылғы 17 наурыздағы N 3/30 , 2006 жылғы 3 қазандағы N 6/1167 , 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 1/71 және 2007 жылғы 28 ақпандағы N 2/288 қаулыларымен.
1. Заяц Яков        Алматы қаласы Әкімінің бірінші
Игнатьевич       орынбасары, Алматы қаласының
жер комиссиясының төрағасы
2. Есболов Тілектес Алматы қалалық
Исабайұлы        Мәслихатының депутаты
3. Торғаев Бекқали  Алматы қаласы
Нұрғалиұлы       Жер қатынастары
басқармасының бастығы
4. Баймағамбетов    Алматы қаласының Сәулет және
Сұлтан Қабиұлы   қала құрылысы департаментінің
бастығы
5. Сапаров Абай     Алматы қалалық аумақтық
Есболұлы         жер ресурстарын басқару
басқармасының бастығы
6. Орал Қасымханұлы Алматы қалалық
Нақысбеков       төтенше жағдайлар саласындағы
мемлекеттік бақылау және
қадағалау басқармасының бастығы
7. Дурумбетов       Алматы қалалық мемлекеттік
Еркин Ермекович  санитарлық-эпидемиологиялық
бақылау департаментінің
бастығы

8. Макежанов       директор Департамента
Султанбек       природных ресурсов и
Алмасбекович    регулирования природопользования
города Алматы
9. Конирбаев       директор Департамента
Кайрат          Государственного
Акмурзаевич     архитектурно-строительного
контроля
10. Нуркадилов      заместитель директора
Кайрат          Департамента строительства
Заманбекович    города Алматы
11. Ибраев Адиль    директор филиала в городе
Жунусович       Алматы Общенационального союза
предпринимателей и работодателей
"Атамекен"
Примечание:  по мере необходимости для работы комиссии могут быть привлечены заинтересованные службы города.
Секретарь акимата          К.Тажиева
3 қосымша
Приложение 3
Алматы қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 12 сәуірдегі
N 2/211 қаулысымен
бекітілді
Утверждено
постановлением акимата города Алматы
от 12 апреля 2005 года N 2/211
Алматы қаласының Жер комиссиясының
қорытындысы
Заключение
Земельной комиссии города Алматы
____________________________________________ арызына және
(АЖӘА, заңды  тұлғаның атауы, уақыты, хаттың нөмірі)
Алматы қаласы әкімінің 20__ жылғы "__" ________
тапсырмасына сәйкес,_____________________________________
(объектінің нысаны) бағыты
_________________________________________________________
жобалау және құрылысы үшін жер учаскені беру туралы
комиссия берілген мәліметтерді қарап және жер учаскені
пайдалану нысаны бойынша қолдануға __________________ деп есептейді.
(болады немесе болмайды)
Согласно заявлению______________________________________
(ФИО, наименование юр.лица, номер письма)
и поручению акима города Алматы от "__" _____ 200__года,
о предоставлении земельного участка для проектирования и
строительства___________________________________________
(назначение объекта)
_____________________ комиссия рассмотрела представленный
материал и считает _____________________________________
(возможным или невозможным)
использование земельного участка по целевому назначению.
Алматы қаласы әкімінің
бірінші орынбасары,
Алматы қаласының жер
комиссиясының төрағасы
Первый заместитель акима
города Алматы,
председатель Земельной комиссии
города Алматы                       Я.И.Заяц
Әкімдік хатшысы
Секретарь акимата                   К.Тажиева

8. Қоңырбаев Қайрат Мемлекеттік сәулет-құрылысын
Ақмырзаұлы       бақылау департаментінің
директоры
9. Қайрат           Алматы қаласының құрылыс
Заманбекұлы      департаментінің директорының
Нұрқаділов       орынбасары
10.Сұлтанбек        Алматы қаласы табиғи ресурстар
Алмасбекұлы      және табиғатты пайдалануды
Мәкежанов        реттеу департаментінің
директоры
11.Әділ Жүнісұлы    "Атамекен" кәсіпкерлер
Ыбраев            мен жұмыс берушілердің
жалпы ұлттық одағының Алматы
қаласындағы
филиалының директоры
Ескерту: Комиссия жұмысына қажет болған жағдайда қала қызметінің мүдделі қызметтері тартылуы мүмкін.
Әкімдік хатшысы
3 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2005 жылғы "12" сәуірдегі
N 2/211 қаулысымен бекітілді
Алматы қаласының Жер комиссиясының
қорытындысы
Заключение
Земельной комиссии города Алматы
______________________________________________________ арызына және
(АЖӘА, заңды  тұлғаның атауы, уақыты, хаттың нөмірі)
Алматы қаласы әкімінің 20__ жылғы "__" ________ тапсырмасына
сәйкес,____________________________________________________________
(объектінің нысаны) бағыты
___________________________________________________________________________
жобалау және құрылысы үшін жер учаскені беру туралы комиссия
берілген мәліметтерді қарап және жер учаскені пайдалану нысаны
бойынша қолдануға __________________________________ деп есептейді.
(болады немесе болмайды)
Согласно заявлению_________________________________________________
(ФИО, наименование юр.лица, номер письма)
и поручению акима города Алматы от "__" _____ 200__года, о
предоставлении земельного участка для проектирования и строительства
___________________________________________________________________
(назначение объекта)
____________ комиссия рассмотрела представленный материал и считает
___________________________________________________________________
(возможным или невозможным)
использование земельного участка по целевому назначению.
Алматы қаласы әкімінің
бірінші орынбасары,
Алматы қаласының жер
комиссиясының төрағасы
Первый заместитель акима
города Алматы,
председатель Земельной комиссии
города Алматы
Әкімдік хатшысы
Секретарь акимата