Об утверждении Правил предоставления санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области N 63 от 4 марта 2005 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 марта 2005 года N 1527. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 30 июля 2008 года N 218
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата  Северо-Казахстанской области от 30.07.2008 N 218
В соответствии со статьей 44 Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан", пунктом 17 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", на основании решения сессии областного маслихата от 24 января 2005 года N 13/1 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 21 декабря 2004 года N 12/2 "Об областном бюджете на 2005 год", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан.
2. Департаменту координации занятости и социальных программ организовать санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан.
3. Департаменту финансов обеспечить своевременное финансирование соответствующих бюджетных программ в пределах сумм, выделенных на эти цели.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Омарова Ж.И.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата области
от 4 марта 2005 года N 63
ПРАВИЛА
предоставления санаторно-курортного лечения
отдельным категориям граждан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан (далее Правила) регламентируют порядок и условия его предоставления.
2. Санаторно-курортное лечение предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим на территории Северо-Казахстанской области и нуждающимся в санаторно-курортном лечении по заключению врачебно-консультационной комиссии (далее ВКК) лечебного учреждения по месту жительства:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним;
2) другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны;

Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емдеудi ұсыну ережесiн бекiту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2005 жылғы 04 наурыздағы N 63 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 14 наурызда N 1527 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 30 шілдедегі N 213 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008.07.30 N 213 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңы 44 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы  27-бабы 3, 17 тармақтарына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және оларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247  Заңның күшi бар Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығының 20 бабына сәйкес, "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 21 желтоқсандағы N 12/2 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" облыстық мәслихат сессиясының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1 шешiмiнiң негiзiнде облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емдеудi ұсынудың қоса берiлген Ережесi бекiтiлсiн.
2. Жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емдеудi ұйымдастырсын.
3. Қаржы департаментi осы мақсатқа бөлiнген сомалар шегiнде тиiстi бюджеттiк бағдарламаларды дер уақытта қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Ж.Ы.Омаровқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 4 наурыздағы
N 63 қаулысымен бекiтiлген
Азаматтардың жекелеген санаттарына
санаторлық-курорттық емдеудi ұсыну
ЕРЕЖЕСІ 1. Жалпы ережелер
1. Азаматтардың жеке санаттарына санаторлық-курорттық емдеудi ұсынудың осы Ережесi (бұдан әрi - Ереже) оны беру тәртiбiн және шарттарын регламенттейдi.
2. Санаторлық-курорттық емдеу Солтүстiк Қазақстан облысы аумағында тұрақты тұратын және тұратын орны бойынша емдеу мекемелерiнiң дәрiгерлiк-кеңестiк комиссиясының (бұдан әрi - ДКК) қорытындысы бойынша санаторлық-курорттық емдеуге мұқтаж Қазақстан Республикасы азаматтарының мынандай санаттарына берiледi:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға;
2) соғыстың қатысушыларына жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша теңестiрiлетiн адамдардың басқа да санаттарына;

3) инвалидам всех категорий.
2. Условия и порядок предоставления санаторно-курортного лечения
3. Для направления на санаторно-курортное лечение граждане, указанные в пункте 2 настоящих Правил, предоставляют в областной департамент координации занятости и социальных программ (далее - уполномоченный орган) следующие документы:
заявление прилагаемого образца;
2) заключение ВКК лечебного учреждения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении с указанием санатория, профилактория или пансионата Республики Казахстан;
3) копию документа, удостоверяющего личность;
4) копии документов, подтверждающих принадлежность к данной категории.
4. Уполномоченный орган выдает направление на санаторно-курортное лечение в порядке очередности согласно дате подачи заявлений.
5. При необходимости создания инвалидам специальных условий в зависимости от заболевания, возможна организация их санаторно-курортного лечения в специализированных санаториях.
6. Уполномоченный орган ежегодно определяет потребность в предоставлении санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан, указанным в пункте 2 настоящих Правил, на основании их заявлений и заключений ВКК лечебных учреждений с указанием санатория, профилактория или пансионата в соответствии с характером заболевания.
3. Финансирование санаторно-курортного лечения
7. Уполномоченный орган согласно законодательства о государственных закупках проводит закуп услуг по санаторно-курортному лечению в зависимости от сложившейся потребности.
8. Финансирование предоставления санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан, указанным в пункте 2 настоящих Правил, производится из средств областного бюджета по коду бюджетной классификации расходов 06-2-256-003-105 "Реабилитация инвалидов и ветеранов" в пределах средств, выделенных на эти цели.
9. Для категории граждан, указанных в подпункте 3 пункта 2 настоящих Правил, финансирование предоставления санаторно-курортного лечения производится из средств областного бюджета дополнительно по коду бюджетной классификации расходов 06-2-256-003-102 "Льготы по санаторно-курортному лечению" в пределах средств, выделенных на эти цели.
Приложение
Правилам предоставления
санаторно-курортного лечения
отдельным категориям граждан
Начальнику
департамента координации
занятости и социальных программ
Северо-Казахстанской области
ЗАЯВЛЕНИЕ
ФАМИЛИЯ _____________________________________________
ИМЯ _________________________________________________
ОТЧЕСТВО ____________________________________________
СТАТУС_______________________________________________
ДОМАШНИЙ АДРЕС ______________________________________
_____________________________________________________
ТЕЛЕФОН _____________________________________________
ПАСПОРТ ИЛИ УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ
номер _________________ выдан (когда, кем)____
_____________________________________________________
Прошу предоставить мне санаторно-курортное лечение в
________________________________________________ в
(наименование пансионата, профилактория или санатория)
_________________
(указать месяц)
Заключение ВКК лечебного учреждения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении прилагаю.
ДАТА ПОДАЧИ ЗАЯВЛЕНИЯ           ПОДПИСЬ ЗАЯВИТЕЛЯ
___________________________    _____________________

3) мүгедектердiң барлық санаттарына.
2. Санаторлық-курорттық емдеудi ұсынудың
шарттары мен тәртiбi
3. Санаторлық-курорттық емдеуге жiберiлу үшiн осы Ереженiң 2 тармағында көрсетiлген азаматтар мына құжаттарды облыстық жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментiне (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) ұсынады:
1) қоса берiлген үлгiдегi өтiнiш ;
2) Қазақстан Республикасының санаториi, профилакториi немесе пансионаты көрсетiле отырып, санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждық туралы ДКК емдеу мекемесiнiң қорытындысы;
3) тұлғаны кәуландыратын құжаттың  көшiрмесi;
4) осы санатқа жататындығын растайтын құжаттардың көшiрмесi.
4. Уәкiлеттi орган санаторлық-курорттық емдеуге жолдаманы  өтiнiш берген датаға сәйкес кезектiк тәртiпте  бередi.
5. Мүгедектерге ауруына байланысты арнайы жағдайлар жасау қажет болғанда, олардың санаторлық-курорттық емделуi арнаулы санаторилерде ұйымдастырылуы мүмкiн.
6. Уәкiлеттi орган жыл сайын осы Ереженiң 2 тармағында көрсетiлген азаматтардың жекелеген санаттарына, олардың өтiнiшi және ДКК емдеу мекемелерiнiң ауру сипаттарына сәйкес санаториi, профилакториi немесе пансионаты көрсетiле отырып, берген қорытындысы негiзiнде санаторлық-курорттық емдеудi ұсыну қажеттiлiгiн айқындайды.
3. Санаторлық-курорттық емдеудi қаржыландыру
7. Уәкiлеттi орган мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамаға сәйкес санаторлық-курорттық емдеу жөнiндегi қызметтердi сатып алуды қалыптасқан қажеттiлiкке байланысты жүргiзедi.
8. Осы Ереженiң 2 тармағында көрсетiлген азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емдеудi ұсынуды қаржыландыру облыстық бюджет қаржысынан осы мақсатқа бөлiнген қаражат шегiнде 06-2-256-003-105 "Мүгедектердi және ардагерлердi сауықтыру" шығыстардың бюджеттiк классификациялау коды бойынша жүргiзiледi.
9. 2 тармақ 3 тармақшада көрсетiлген азаматтар санаттары үшiн санаторлық-курорттық емдеудi ұсынуды қаржыландыру облыстық бюджеттен осы мақсатқа бөлiнген қаржы шегiнде 06-2-256-003-102 "Санаторлық-курорттық емдеу жөнiндегi жеңiлдiктер" шығыстардың бюджеттiк классификациялау коды бойынша қосымша жүргiзiледi.
______________________________________
Азаматтардың  жекелеген санаттарына
санаторлық-курорттық емдеу
ұсыну ережесiне
қосымша
Солтүстiк Қазақстан облысының
жұмыспен қамтуды үйлестiру
және әлеуметтiк бағдарламалар
департаментi бастығына
ӨТІНІШ
ТЕГІ________________________________________________
АТЫ_________________________________________________
ӘКЕСІНІҢ АТЫ________________________________________
МӘРТЕБЕСІ __________________________________________
МЕКЕН-ЖАЙЫ__________________________________________
____________________________________________________
ТЕЛЕФОНЫ_____________________________________________
ТӨЛ ҚҰЖАТЫ НЕМЕСЕ ЖЕКЕ КУӘЛІГІ
номерi____________ (қашан, кiммен) _________________
______________________________________ берiлген
ТУУЫ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
номерi_____________ (қашан, кiммен) _________________
______________________________________ берiлген
Маған  ________________________________________________
(пансионаттың, профилакторийдiң немесе санаторийдiң атауы)
______________ айына
(айы көрсетiлсiн)
санаторлық-курорттық емделуге жолдама беруiңiздi сұраймын.
Санаторлық-курорттық емдеуге мұқтаждық туралы емдеу мекемесiнiң ДКК-ның қорытындысын қоса беремiн.
ӨТІНІШ БЕРУ ДАТАСЫ         АРЫЗДАНУШЫНЫҢ ҚОЛЫ
______________________   __________________________