Об утверждении Правил оказания единовременной социальной помощи ветеранам войны и труженикам тыла военных лет награжденных юбилейной медалью "1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60-жыл"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 5 апреля 2005 года N 261. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Петропавловска Северо-Казахстанской области 25 апреля 2005 года N 13-1-2.
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", на основании решения очередной одиннадцатой сессии Петропавловского городского маслихата от 24 декабря 2004 года N 2 "О бюджете города Петропавловска на 2005 год" (государственная регистрация N 1447 от 19.01.2005 года; газета "Добрый вечер" от 28.01.2005 года), акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания единовременной социальной помощи ветеранам войны и труженикам тыла военных лет награжденных юбилейной медалью "1941-1945 ж.ж.Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл"
2. Отделу занятости и социальных программ города Петропавловска (Кушталова Н.Н.) обеспечить назначение социальной помощи.
3. Отделу финансов города Петропавловска (Дорофеева Г.И.) обеспечить финансирование социальной помощи в пределах ассигнований утвержденных бюджетом города.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кульжанову Т.Н.
Аким города
Утверждены
постановлением акимата
от 5 апреля 2005 г. N 4
Правила оказания единовременной социальной помощи ветеранам войны и труженикам тыла военных лет награжденных юбилейной медалью "1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл"
1. Настоящие Правила определяют порядок назначения и выплаты единовременной социальной помощи ветеранам войны и труженикам тыла военных лет награжденных юбилейной медалью "1941-1945 ж.ж.Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл".
2. Право на единовременную социальную помощь имеют граждане, проживающие в городе Петропавловске, награжденные юбилейной медалью "1941-1945 ж.ж.Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл", получающие специальное государственное пособие в порядке предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
3. Назначение единовременной социальной помощи осуществляется отделом занятости и социальных программ города Петропавловска, на основании базы данных о получателях специальных государственных пособий, представляемой Северо-Казахстанским филиалом государственного центра по выплате пенсий в пределах сумм предусмотренных бюджетом города, независимо от иных видов помощи.

"1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60-жыл" мерекелiк медалiмен марапатталған соғыс ардагерлерi мен соғыс жылдарындағы тыл еңбеккерлерiне бiржолғы әлеуметтiк көмек көрсету Ережелерiн бекiту туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 5 сәуірдегі N 261 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласы Әділет басқармасынының 2005 жылғы 25 сәуірде N 13-1-2 тіркелді.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектерге және оларға теңестiрiлген тұлғаларға берiлетiн жеңiлдiктер және әлеуметтiк қорғау туралы" N 2247 Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы " Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" N 148-ІІ Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы "2005 жылға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" кезектi он бiрiншi сессиясының N 2 шешiмiнiң негiзiнде, қала әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлген "1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60-жыл" мерекелiк медалiмен марапатталған соғыс ардагерлерi мен соғыс жылдарындағы тыл еңбеккерлерiне бiржолғы әлеуметтiк көмек көрсету Ережелерi бекiтiлсiн.
2. Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (Н.Н.Кушталова) әлеуметтiк көмектiң тағайындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Петропавл қалалық қаржы бөлiмi (Г.И.Дорофеева) қала бюджетiмен бекiтiлiп бөлiнген қаражат шегiнде әлеуметтiк көмектiң қаржыландырылуын қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары Т.Н.Құлжановаға жүктелсiн.
Қала әкiмi
Қала әкiмiнiң
2005 жылғы 5 сәуірдегі N 4
қаулысымен бекiтiлген
"1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60-жыл" мерекелiк медалiмен марапатталған соғыс ардагерлерi мен
соғыс жылдарындағы тыл еңбеккерлерiне бiржолғы әлеуметтiк  көмек көрсету Ережелерi
1. Осы Ережелер "1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл" мерекелiк медалiмен марапатталған соғыс ардагерлерi мен соғыс жылдарындағы тыл еңбеккерлерiне бiржолғы әлеуметтiк көмектiң тағайындау және төлеу тәртiбiн айқындайды.
2. Бiржолғы көмек алуға, Петропавл қаласында тұратын "1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл" мерейтойлық медалiмен марапатталған, Қазақстан Республикасының заңнамаларымен көзделген тәртiппен арнайы мемлекеттiк жәрдемақы алушы азаматтардың құқығы бар.
3. Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың Солтүстiк Қазақстан филиалы берген арнайы мемлекеттiк жәрдемақы алушылар туралы мәлiметтер базасы негiзiнде, басқа алатын көмектерiнiң түрiне қарамастан, қала бюджетiнде алдын ала қарастырылған сомалар шегiнде, бiржолғы әлеуметтiк көмек тағайындалуы, Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi арқылы жүзеге асырылады.

4. Размер социальной помощи устанавливается в качестве дополнительной меры по оказанию материальной поддержки в сумме двух тысяч тенге.
5. Выплата единовременной социальной помощи производится на основании представленных отделом занятости и социальных программ города Петропавловска ведомостей для зачисления сумм на открытые лицевые счета получателей через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор.
6. Финансирование единовременной социальной помощи лицам награжденным юбилейной медалью "1941-1945 ж.ж.Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл", производится по коду функциональной классификации 007-000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".

4. Әлеуметтiк көмектiң мөлшерi екi мың теңге сомада, материалдық қолдау көрсету жөнiндегi қосымша шара ретiнде белгiленедi.
5. Бiржолғы әлеуметтiк көмектi төлеу, заңнамада белгiленген тәртiппен келiсiм-шарт жасалған екiншi деңгейдегi банкiлер арқылы, алушылардың ашылған жеке шоттарына сомаларды аудару үшiн, жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiнiң берген ведомосiнiң негiзiнде жүргiзiледi.
6. "1941-1945 ж.ж.Ұлы Отан соғысындағы Жеңiске 60 жыл" мерейтойлық медалiмен марапатталған тұлғаларға көрсетiлетiн бiржолғы әлеуметтiк көмектi қаржыландыру "Жергiлiктi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтiк көмек" 007-000 функционалдық жiктеу коды бойынша жүргiзiледi.