О периодическом государственном техническом осмотре механических транспортных средств и прицепов к ним
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 июня 2006 года № 263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2006 года № 4263. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 апреля 2013 года N 217
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.04.2013 N 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 28) пункта 1 статьи 5-1 и   подпунктом 18) пункта 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" и пунктом 2 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О безопасности дорожного движения",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Комитету дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД Республики Казахстан) обеспечить проведение периодического государственного технического осмотра (далее - осмотр) механических транспортных средств и прицепов к ним, кроме мопедов, тракторов и самоходных машин, находящихся в эксплуатации на территории Республики Казахстан и зарегистрированных в установленном порядке (далее - транспортные средства).
Основными задачами осмотра определить:
1) оценка соответствия технического состояния и оборудования транспортных средств, участвующих в дорожном движении, а также их соответствие Правилам дорожного движения, стандартам и другим нормативным правовым актам, относящимся к обеспечению безопасности дорожного движения;
2) уточнение и учет численности транспортных средств, их принадлежности;
3) предупреждение и пресечение преступлений и административных правонарушений.
2. Установить, что в соответствии с Правилами о военно-транспортной обязанности в Республике Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года N 747, транспортные средства подлежат осмотру с участием представителей местных органов военного управления Республики Казахстан.
2-1. Осмотр транспортных средств физических и юридических лиц проводится на пунктах осмотра дорожной полиции со следующей периодичностью:
каждые 12 месяцев - возраст которых более 7 лет, включая год выпуска;
каждые 24 месяца - возраст которых от 3 до 7 лет, включая год выпуска;
каждые 36 месяцев - возраст которых до 3 лет, включая год выпуска.
При этом, автобусы, микроавтобусы и такси, а также грузовые автомобили оборудованные для перевозки людей, проходят государственный технический осмотр каждые 6 месяцев, независимо от форм собственности и года выпуска.
Сноска. Приказ дополнен пунктом 2-1 - приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2007 года  N 83 .

Механикалық көлік құралдары мен оларға тіркемелерді мерзімді мемлекеттік техникалық байқау туралы
Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 8 маусымдағы N 263 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 21 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4263. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі N 217 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 02.04.2013 N 217 (алғаш жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Заңының 5-1-бабы 1-тармағының 28) тармақшасы мен   10-бабы 1-тармағының 18) тармақшасына және Қазақстан Республикасы "Жол жүрісі қауіпсіздігі" Заңының 19-бабының 2-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланатын және белгіленген тәртіппен (бұдан әрі - көлік құралдары) тіркелген механикалық көлік құралдары мен оларға тіркемелерді, мопед, трактор мен өздiгiнен жүретiн машиналардан басқа, мерзімді мемлекеттік техникалық байқауды (бұдан әрі - байқау) жүргізу Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының ІІМ) Жол полициясы комитеті қамтамасыз етсін.
Мыналар бақылаудың негізгі міндеттері болып белгіленсін:
1) жол жүрiсiне қатысатын көлiк құралдарының техникалық жай-күйi мен жабдықтары Жол жүрiсi ережелерiне, стандарттарға және жол жүрiсi қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге қатысты басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкестілігін бағалау;
2) көлік құралдарының санын, олардың тиесілігін және өзге де тіркеу құжаттарын нақтылау;
3) қылмыс пен әкімшілік құқық бұзушылықтың алдын алу және жолын кесу.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 шілдедегі N 747 қаулысымен бекітілген әскери-көліктік міндеттер туралы тәртіпке сәйкес, жергілікті органдардағы әскери басқарманың өкілдерінің қатысуымен көлік құралдары мерзіміне байланысты.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 26 ақпандағы  N 83 (қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
2-1. Жеке және заңды тұлғалардың көлік құралдарын байқаудан  өткізу жол полициясының тексеру пункттерінде мынадай кезеңде:
- шыққан жылын қосқанда жасы 7 жылдан асқан көлік құралын - әpбip 12 ай сайын;
шыққан жылын қосқанда жасы 3 жылдан 7 жылға дейінгі көлік құралын - әpбip 24 ай сайын;
шыққан жылын қосқанда жасы 3 жылға дейінгі көлік құралын - әрбір 36 ай сайын жүргізіледі.
Бұл ретте автобустар, микроавтобустар мен такси, және де адам тасуға арнап жабдықталған жүк автомобилдері меншік түріне және шыққан жылына қарамастан мемлекеттік техникалық байқаудан әрбір 6 ай сайын өткізіледі.
Ескерту: 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 26 ақпандағы  N 83 (қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.

3. Установить, что осмотр транспортных средств проводится по месту их постоянной или временной государственной регистрации при предоставлении документов, подтверждающих уплату государственной пошлины за выдачу свидетельства о прохождении технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним и документов, подтверждающих уплату физическими лицами налога на транспортные средства за текущий календарный год в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан, или документов, подтверждающих право на освобождение от его уплаты.
При отсутствии документа о прохождении осмотра транспортного средства эксплуатация последнего не допускается.
По результатам осмотра транспортного средства физического лица, составляется акт о прохождении государственного технического осмотра транспортного средства в двух экземплярах (приложение 1) с указанием фактических номеров агрегатов и подтверждением их соответствия с данными, указанными в регистрационных документах, при этом, один экземпляр направляется в управления (отделы) по делам обороны городов (районов).
Вновь ввозимые на территорию Республики Казахстан транспортные средства при первичной регистрации, а также переоборудованные в установленном порядке подлежат осмотру в регистрационных подразделениях дорожной полиции.
Результаты осмотра транспортных средств юридических лиц оформляются сводным актом государственного технического осмотра транспортных средств (приложение 2) в двух экземплярах, один экземпляр направляется в управления (отделы) по делам обороны городов (районов), второй экземпляр - в дорожную полицию. Копия акта выдается юридическому лицу - владельцу транспортного средства. Данные заносятся в базу данных дорожной полиции о наличии транспортных средств и подлежат учету автоматизированной поисковой системы "Технадзор".
Сноска. В пункт 3 с изменениями, внесенными приказами Министра внутренних дел РК от 26.02.2007 N 83; от 20.12.2009 № 483 (порядок введения в действие см. п. 4).
4. На транспортное средство, прошедшее осмотр, дорожной полицией в день прохождения осмотра выдается свидетельство и талон о прохождении государственного технического осмотра (приложение 3). Свидетельство заверяется подписью уполномоченного работника дорожной полиции и его личным штампом ("Осмотрено"). Учет бланков свидетельств и талонов о прохождении осмотра транспортных средств регистрируется в журнале регистрации хранения и выдачи свидетельств о прохождении государственного технического осмотра транспортных средств (приложение 4).
При невозможности в установленный срок доставить транспортное средство в пункт осмотра (из-за неисправности или по другим причинам), владелец транспортного средства представляет в дорожную полицию для производства соответствующих отметок и учета письменное заявление и свидетельство о регистрации транспортного средства.
Осмотр транспортных средств юридических лиц, поставленных на длительное хранение, проводится после предъявления юридическим лицом-владельцем транспортного средства акта, в котором должны быть указаны сведения об этих транспортных средствах.
Осмотр прицепов и полуприцепов проверяется в составе автопоезда.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2007 года N 83.

3. Көлік құралдарын байқау олардың тұрақты немесе уақытша тіркелген жері бойынша механикалық көлік құралдары мен оларға тіркемелерді техникалық байқау туралы куәлік беру үшін мемлекеттік баж төлегенін растайтын құжатты және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіппен ағымдағы күнтізбелік жыл үшін көлік құралдары салығын төлегенін растайтын құжаттар немесе оны төлеуден босату құқығын растайтын құжаттар ұсынған жағдайда жүргізіледі.
Белгіленген мерзімде байқауға ұсынылмаған көлік құралдары одан әрі жол қозғалысына жіберілмейді деп танылады.
Жеке тұлғалардың көлік құралдарын байқаудың қорытындысы бойынша агрегаттың нақты нөмірлері көрсетіліп, олардың тіркелген құжаттарда көрсетілген деректерімен сәйкестігін растай отырып, біржолғы байқаудан өткендігі туралы 2 дана акті (1-қосымша) жасалады, бір данасы қалалардың (аудандардың) қорғаныс ісі басқармаларына (бөлімдеріне) жіберіледі.
Қазақстан Республикасы аумағына жаңадан әкелінген көлік құралдарын алғашқы рет тіркеу, сондай-ақ белгіленген тәртіппен қайта жабдықталған көлік құралдары жол полициясының тіркеу бөлімшелерінде байқаудан өткізуі тиіс.
Заңды тұлғалардың көлік құралдарын байқаудың қорытындысы екі данада көлік құралдарын техникалық байқаудың құрама актісімен (2-қосымша) және біржолғы байқаудан өткендігі туралы акті ресімделеді, бір данасы қалалардың (аудандардың) қорғаныс ісі басқармаларына (бөлімдеріне), ал екінші данасы - Жол полициясына жіберіледі. Актінің көшірмесі көлік құралының иесіне - заңды тұлғаға беріледі. Деректер Жол полициясының көлік құралдары туралы деректер базасына енгізіледі және "Технадзор" автоматтандырылған іздеу жүйесінде есепке алынуы тиіc.
Байқау қорытындысы бойынша барлық көлік құралдары жөніндегі мәліметтер Жол полициясының көлік құралдары туралы деректер базасына енгізіліп, сонымен бірге қалалардың (облыстардың) қорғаныс ісі басқармаларына (бөлімдеріне) жіберіледі.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2007.02.26  N 83 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз), 2009.12.20 N 483 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрықтарымен .
4. Байқаудан өткен автокөлік құралдарына Жол полициясы байқаудан өткені туралы куәлік және талон, байқаудан өткен күні (3-қосымша) беріледі. Куәлік Жол полициясы уәкілетті өкілінің қолымен және оның жеке мөртаңбасымен ("Қаралды") куәландырылады. Көлік құралдарының техникалық байқаудан өткені туралы куәліктер мен талондар бланкісінің есебі журналында (4-қосымша) тіркеледі.
Белгіленген мерзімде көлік құралдарын байқау жүргізетін орынға өз күшімен жеткізуге мүмкіндігі болмағанда (меңгере алмауына байланысты және т.б.), иесі Жол полициясына тиісті белгілер қою және есепке алуды жүргізу үшін жазбаша өтініші мен көлік құралдарын тіркеу туралы куәлікті ұсынуға міндетті.
Ұзақ уақытқа қойылған көлік құралдарының иесі - заңды тұлға осы көлік құралдары туралы мәліметтер көрсетілген актіні ұсынғаннан кейін, байқау жүргізіледі.
Тіркемелерді және жартылай тіркемелерді байқау автопоезд құрамында жүргізіледі.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 26 ақпандағы  N 83 (қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .

5. Начальникам Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей:
1) обеспечить изучение настоящего приказа личным составом дорожной полиции и организовать работу по их исполнению;
2) организовать пункты осмотра подразделений дорожной полиции территориальных органов внутренних дел;
3) провести мероприятия по информированию владельцев транспортных средств (юридических и физических лиц) о требованиях настоящих Правил;
4) изготовить бланки служебной документации, свидетельств и талонов об осмотре транспортных средств, предусмотренные настоящим приказом и обеспечить снабжение ими подразделений дорожной полиции;
5) обеспечить внедрение в подразделениях дорожной полиции компьютерного учета и анализа сведений о количестве транспортных средств и прохождение ими государственного периодического осмотра в соответствии с требованиями приказа МВД Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 22 "Об утверждении Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор" (зарегистрированном в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2137).
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2007 года  N 83 .
6. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
7. Контроль за исполнением приказа возложить на Комитет дорожной полиции МВД Республики Казахстан.
8. Комитету дорожной полиции МВД Республики Казахстан обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
9. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. министра обороны
Республики Казахстан
16 июня 2006 год
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 08 июня 2006 года N 263
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2007 года  N 83 .
АКТ
о прохождении государственного технического осмотра
транспортного средства
Составлен "__" ________ 200_ года _______________ Место составления
Владелец транспортного средства ___________________________________
ГРНЗ _______ Марка, модель ____________, Год выпуска ______________
Категория ___________ Двигатель N _________ Шасси _________________
Кузов _______________ цвет ______________ Объем дв. _______________
Разреш-я макс-я масса кг ________, Масса без нагрузки кг __________
Назначение АТС _____ спец., специализированный (нужное подчеркнуть)
СРТС, серия N ______ Расположение органов управления ______________
Классификация __________ Количество сидячих мест __________________
Адрес владельца по СРТС ___________________________________________
Адрес по доверенности _____________________________________________
Вод-е удостоверение серия,______ N,_______ категории ______________
Когда и где выдано ________________________________________________
Замечания о выявленных в ходе проверки неисправностях и дополнитель-
ная информация: ___________________________________________________
_____________________________________________________________
Заключение о прохождении осмотра: _________________________________
Сотрудник дорожной полиции ________________________________________
(ФИО, подпись) штамп
___________________________________________________________________
Выдано свидетельство и талон о прохождении ГТО N __________________
Дата проведения следующего ГТО "_____" ___________ 200__года.
Ознакомлен, владелец
транспортного средства _____________________________
(подпись)".
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 июня 2006 года N 263
Сводный акт
государственного технического осмотра
транспортных средств
"__" __________________ 200_ г.
Мною, _____________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О сотрудника уполномоченного органа)
с участием: _______________________________________________
___________________________________________________________
проведен осмотр транспортных средств (ТС), стоящих на
балансе в _________________________________________________
(наименование юридического лица)
___________________________________________________________
(ведомственная принадлежность - при наличии)
При осмотре установлено следующее:
1. Представлено на осмотр _____________ единиц ТС
(количество)
N
Тип
ТС
М
о
д
е
л
ь
Гос.
но-
мер
Год
вы-
пуска
N
СТРС
Порядковые номера
Заклю-
чение
о про-
хожде-
нии
N сви-
детель-
ства о
прохож.
ТО
двига-
теля
кузо-
ва
Рамы
(шасси)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Прошли осмотр ______________ единиц транспортных средств
(количество)
Не прошли осмотр ____________ единиц транспортных средств,
(количество)
в том числе по причинам:
текущего ремонта или ожидания его ________________ единиц;
(количество)
капитального ремонта _____________________________ единиц;
(количество)
разукомплектования _______________________________ единиц;
(количество)
нахождения на консервации ________________________ единиц;
(количество)
не соответствия требованиям проведения осмотра ___________ единиц.
(количество)
2. Не представлено на осмотр___________ единиц транспортных средств
(количество)
N
пп
Тип транспорт-
ного средства
Модель
Гос.
номерной
знак
Причины не
представления
на осмотр
1
2
3
4
5
Руководитель юридического лица ____________________     М.П.
(подпись, Ф.И.О)
Бухгалтер (или лицо, ведающее учет) __________________
(подпись, Ф.И.О)
Сотрудник дорожной полиции _____________________  штамп
(подпись, Ф.И.О)
Свидетельства о прохождении государственного технического осмотра
транспортного средства в количестве _________ единиц получил
представитель юридического лица __________________________
(подпись, Ф.И.О)
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 июня 2006 года N 263
Свидетельство
о прохождении государственного технического
осмотра транспортных средств
көлік құралдарының мемлекеттік байкау
өткені жөніндегі
КУӘЛІК Иeci ___________________________________________
________________________________________________
Маркасы (үлгісі)
________________________________________________
Мем. нөмері __________ Шыққан жылы _____________
Көтеретін жүгі (тн) ____ Жолаушылар орнының саны
__________
Қозғалтқыш көлемі КZ                              Z N 000000_
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
10
11
12
Иесі мен мемлекеттік тіркеу нөмері
белгісінің өзгеруі Иесі ___________ мем. нөмері ____________
____________________ МО ________________________
күні                        қолы
Иесі ___________ мем. нөмері ____________
____________________ МО ________________________ мемлекеттік байқауды көрсетілген
айда өту керек _______________________________________
Берілген |  КҚТК N  |  Штамп  |  Қолы |
уақыты   |          |         |       |
_________|__________|_________|_______|
_________|__________|_________|_______|
_________|__________|_________|_______|
_________|__________|_________|_______|
_________|__________|_________|_______|
Приложение 4
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 июня 2006 года N 263
Сноска. Приложение 4 внесены изменения - приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2007 года  N 83 .
Журнал
регистрации хранения и выдачи свидетельств и талонов о
прохождении государственного технического осмотра
транспортных средств
получено
свидете-
льств и
талонов
(коли-
чество)
c N
___
по N
___
ФИО, долж-
ность
полу-
чате-
ля
Роспись
о полу-
чении
Выдано
(коли-
чест-
во)
c N
___
по N
___
ФИО,
долж-
ность
полу-
чив-
шего
Рос-
пись о
полу-
чении
при-
меча-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 5
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 июня 2006 года N 263
Перечень
некоторых приказов Министра внутренних дел
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу

5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бастықтары:
1) Осы бұйрықты Жол полициясы жеке құрамының зерделеуін және оларды орындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
2) Қалалық, аудандық ІІО жол полициясы бөлімшелерінің байқау пункттерін ұйымдастырсын.
3) Көлік құралдары иелерін (заңды және жеке тұлғаларды) осы Ереженің талаптары туралы ақпараттандыру жөнінде іс-шаралар жүргізсін.
4) Осы Ережеде көзделген қызметтік құжаттандырудың бланкілерін, Жол полициясы байқаудан өткені туралы куәліктері мен талондарын дайындау және олармен Жол полициясы бөлімшелерін қамтамасыз етсін.
5) Жол полициясы бөлімшелерінде көлік құралдарының саны және олардың жыл сайын мемлекеттік мерзімді байқаудан өтуі туралы мәліметтерді "Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс істеуін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы ІІМ-нің 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 22 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2137 болып тіркелген) талаптарына сәйкес компьютерлік есепке алуды және талдауды енгізуді қамтамасыз етсін.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 26 ақпандағы  N 83 (қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
6. Осы бұйрықтың 5 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтары күшін жойды деп танылсын.
7. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетіне жүктелсін.
8. Жол полициясы комитеті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
9. Осы бұйрық ресми жарияланған сәтінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрінің міндетін атқарушы
2006 жылғы 16 маусым
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2006 жылғы 8 маусымдағы
N 263 бұйрығына 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 26 ақпандағы  N 83 (қолданысқа енгізілу тәртібін   6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
Көлік құралының мемлекеттік техникалық
байқаудан өтуi туралы
АКТ
200___ жылғы "__"______________ жасалды. Толтырылған жері___________
Көлік құралының иеci________________________________________________
____________________________________________________________________
МНТ белгісі_____________________  Маркасы, үлгісі___________________
Шыққан жылы_____________________  Санаты____________________________
Қозғатқыш N_____________________  Шасси_____________________________
Шанақ___________________________  Tүci______________________________
Қозғатқыш көлемі (см. куб)__________________________________________
Рұқсат берілген ең ауыр салмақ, (кг)________________________________
Жүктемесіз салмағы (кг)_____________________________________________
АКҚ мақсаты__арнаулы, мамандандырылған  (керектісін сыз)
КҚТК сериясы, N_____________________________________________________
Басқару органдарының орналасуы______________________________________
классификация_______________________________________________________
Отыратын орындар саны_______________________________________________
Көлік иесінің КҚТК бойынша мекен-жайы_______________________________
Сенімхат бойынша мекен-жайы_________________________________________
Жүргізуші куәлігінің сериясы, N, санаты_____________________________
Қашан және қай жерде берілген_______________________________________
Тексеру барысында анықталған ақаулар туралы ескертпелер және қосымша
ақпарат_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Байқаудан өтуі туралы қорытынды_____________________________________
Жол полициясы қызметкері____________________________________________
(ЖП қызметкерінің аты-жөні, қолы) мөртаңба
Техникалық байқаудан өтуі туралы берілген куәлік N__________________
Келесі техникалық байқаудан өту мерзімі 200 жылғы "___"____________.
Таныстым, көлік құралының иесі(қолы)________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2006 жылғы 8 маусымдағы
N 263 бұйрығына 2-қосымша
Көлік құралдарын мемлекеттік техникалық
байқаудағы жиынтық
Актісі
"_____"_________________200__ж.
Мен,________________________________________________________________
(Жол полициясы қызметкерлерінің лауазымы, атағы, аты-жөні)
комиссия мүшелері___________________________________________________
__________________________________________________________қатысуымен
______________________________"_____________________________________
(кәсіпорын, ұйым, ведомстволық тиесілігі)
______________балансында тұрған техникалық құралдарға (ТҚ)
техникалық байқау жүргіздім.
Байқау кезінде мыналар анықталды:
1.______________бірлік ТҚ байқауға ұсынылды
(саны)
N
ТҚ-ның үлгісі
Моделі
Мемлекеттік нөмірлік белгісі
Шыққан жылы
N КҚТК
Реттік нөмірі
ТБ-ден өткендігі туралы қорытынды
ТБ-ден өткендігі туралы талонның нөмірі
Қозғатқыш
Шанақ
Шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
____________________бірлік көлік құралдары техникалық байқаудан өтті
(саны)
________________________көлік құралдары техникалық байқаудан өтпеді,
(саны)
оның ішінде мынадай себептермен:
ағымдағы жөндеудің немесе оны күтудің салдарынан_____________бірлік;
(саны)
күрделі жөндеуге байланысты__________________________________бірлік;
(саны)
қайта жабдықтауға байланысты_________________________________бірлік;
(саны)
консервацияда болуына байланысты_____________________________бірлік;
(саны)
байқауды өткізу талаптарына сәйкес келмеуіне байланысты______бірлік.
(саны)
2.________________көлік құралдары техникалық байқауға ұсынылған жоқ.
(саны)
N р\с
Көлік құралының түрі
Моделі
Мемлекеттік нөмірлік белгісі
Техникалық байқауға ұсынбау себептері
1
2
3
4
5
Кәсіпорынның басшысы________________________________________________
(қолы, аты-жөні)
Бухгалтер (немесе есеп жүргізетін тұлға)____________________________
(қолы, аты-жөні)
Жол полициясының қызметкері_______________________________      М.О.
(қолы, аты-жөні)
Cаны ________________ бірлік байқаудан өткендігі туралы куәліктерді
кәсіпорынның өкілі алды ____________________________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2006 жылғы 8 маусымдағы
N 263 бұйрығына 3-қосымша
Көлік құралдарының мемлекеттік мерзімдік байқаудан
өткені туралы куәліктің үлгісі
көлік құралдарының мемлекеттік байқау өткені
жөніндегі
КУӘЛІГІ
Иесі _______________________________________________
____________________________________________________
Маркасы (үлгісі)____________________________________
Мем. нөмірі _______________ Шыққан жылы ____________
Көтеретін жүгі (тн)_____Жолаушылар орнының саны ____
Қозғалтқыш көлемі
KZ                                       Z N 000000_
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Иесі мен мемлекеттік тіркеу н ө мірі
белгісінің  ө згеруі
Иесі ________________ мем. нөмірі ______________________________
________________________ МО ____________________________________
күні                         қолы
Иесі _________________ мем. нөмірі _____________________________
_________________________  МО __________________________________
күні                         қолы
мемлекеттік   бай қ ауды к ө рсетілген айда  ө ту керек
Берілген уақыты
КҚТК N
Мөртаңба
Қолы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2006 жылғы 8 маусымдағы
N 263 бұйрығына 4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 26 ақпандағы  N 83 (қолданысқа енгізілу
тәртібін  6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
Көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткені
туралы куәліктердің және талондардың   беруін және
сақталуын тіркеу журналы
Куәліктер алында
N-денN-дейін
Алушының лауазымы, аты-жөні
Алғаны туралы қолы
Берілді (саны)
N-ден N-дейін
Алушының  лауазымы, аты-жөні
Алғаны туралы қолы
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2006 жылғы 8 маусымдағы
N 263 бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің күшін
жойған кейбір бұйрықтарының
тізімі

1.  Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 587 "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 990.
2.  Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N  571 "О внесении дополнения в приказ МВД Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 587 "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автотранспортных средств и прицепов к ним" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1349, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов
центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 год, N 2).
3.  Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 ноября 2001 года N 787 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан  N 587 от 22 ноября 1999 года "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1699, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 12, ст. 562).
4.  Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 775 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 587 "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 1999 года N 990)", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2092, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, N 7, ст. 794).
5.  Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 декабря 2003 года N  722 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 587 "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 990", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2651, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 год, N 37-40, ст. 996).
6.  Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года N  528 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 587 "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним", зарегистрированный за N 990", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3138.

1. "Қазақстан Республикасында автомотокөлік құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 бұйрығы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 990 болып тіркелген.
2. "Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2000 жылғы 30 қазандағы N 571 бұйрығы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 1349 болып тіркелген.
3. "Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 12 қарашадағы N 787 бұйрығы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 1699 болып тіркелген.
4. "Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 775 бұйрығы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 2092 болып тіркелген.
5. "Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N 722 бұйрығы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 2651 болып тіркелген.
6. "Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 528 бұйрығы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 3138 болып тіркелген.

7.  Пункт 1 приказа и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2005 года N 168 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан по совершенствованию деятельности дорожной полиции", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N  3582.
8.  Пункт 1 приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 сентября 2005 года N 548 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3893, опубликован в "Юридической газете" от 13 декабря 2005 года N 232).
9.  Пункт 1 приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 ноября 2005 года N 651 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3974, опубликован в "Юридической газете" от 27 января 2006 г., N 13-14 (993-994).
10.  Пункт 1 приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 февраля 2006 года N 78 "О внесении изменений и дополнений в приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 587 "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним" и от 12 октября 1998 года N 343 "Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств и прицепов к ним в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4115, опубликован в "Юридической газете" от 7 апреля 2006 года N 61-62 (1041-1042).

7. "Жол полициясының қызметін жетілдіру жөніндегі Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 16 наурыздағы N 168 Бұйрығының 1-тармағы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 3582 болып тіркелген.
8. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 15 қыркүйектегі N 548 Бұйрығының 1-тармағы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 3893 болып тіркелген.
9. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 23 қарашадағы N 651 Бұйрығының 1-тармағы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 3974 болып тіркелген.
10. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің "Қазақстан Республикасында автомотокөлік құралдары мен оларға тіркемелерді мемлекеттік техникалық байқауды жүргізудің тәртібін бекіту туралы" 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 және "Қазақстан Республикасында көлік құралдары мен олардың тіркемелерін мемлекеттік тіркеуден өткізу ережелерін бекіту туралы" 1998 жылғы 12 қазандағы N 343 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 16 ақпандағы N 78 Бұйрығының 1-тармағы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 4115 болып тіркелген.