Об установлении требований к рейтинговым оценкам ценных бумаг и их эмитентов для допуска на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 сентября 2006 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2006 года № 4412. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 183
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.08.2016 № 183.
Сноска. Заголовок приказа с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 20.01.2010 № 04.2-40/19 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы" ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Установить следующие требования к рейтинговым оценкам ценных бумаг и их эмитентов для допуска на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы:
1) в качестве рейтинга финансовой надежности принимается кредитный рейтинг эмитента в иностранной или национальной валюте по классификации рейтинговых агентств, рейтинговые оценки которых признаются уполномоченным органом по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, при допуске на специальную торговую площадку акций - эмитента данных акций, а при допуске его долговых ценных бумаг - этих долговых ценных бумаг;
2) минимальная рейтинговая оценка долговых ценных бумаг эмитента должна быть не ниже:
"Caа3" по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service";
"CCС-" по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch";
"C1" по классификации акционерного общества "Рейтинговое агентство Регионального финансового центра города Алматы";
"C++" по классификации товарищества с ограниченной ответственностью "Рейтинговое агентство "Эксперт РА Казахстан";
"CCС" по классификации товарищества с ограниченной ответственностью "Рейтинговое агентство "KZ-rating" ("Рейтинговое агентство "КЗ-рейтинг");
3) при рассмотрении рейтинговых оценок принимаются во внимание только те рейтинговые оценки, которые были присвоены (подтверждены, обновлены) в течение последних восемнадцати месяцев. При наличии рейтинговых оценок, присвоенных несколькими рейтинговыми агентствами, принимается во внимание последняя из этих оценок.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 20.01.2009 N 04.2-44/18 (порядок введения в действие см. п. 5); от 20.01.2010 № 04.2-40/19 (порядок введения в действие см. п. 4); от 14.04.2010 № 04.2-40/80 (порядок введения в действие см. п. 5).

Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберу үшін бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерінің рейтингтік бағаларына қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 8 қыркүйектегі N 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 7 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4412 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 183 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.08.2016 № 183 қаулысымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2010.01.20 N 04.2-40/19 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" Заңы 6 бабының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына кіруі үшін бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерінің рейтингтік бағаларына келесі талаптар бекітілсін:
1) қаржы сенімділігінің рейтингісі ретінде тиісті акциялардың эмитенттері - акцияны арнайы сауда алаңына рұқсат берілген жағдайда, ал олардың борышты бағалы қағаздары - оның борышты бағалы қағаздарына рұқсат берілген жағдайда рейтингтік бағалары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органымен танылатын, рейтингтік агенттіктердің жіктелуі бойынша шетел валютасындағы немесе ұлттық валютасындағы мерзімді несие қабылданады;
2) эмитенттің бағалы қағаздарының ең төменгі рейтингтік бағасы:
"Moody's Investors Service" рейтингтік агенттіктің жіктелуі бойынша "Caa3";
"Standard & Poor's" және "Fitch" рейтингтік агенттіктердің жіктелуі бойынша "CCC-";
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының рейтинг агенттігі" акционерлік қоғамының жіктелуі бойынша "C1";
"Рейтинговое агентство "Эксперт РА Казахстан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жіктелуі бойынша "C++" төмен болмауға тиіс;
"Рейтинговое агентство "KZ-rating" ("Рейтинговое агентство "КЗ-рейтинг") жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жіктелуі бойынша "CСС" төмен болмауға тиіс;
3) рейтингтік бағаларды қарастыру барысында соңғы он сегіз айдың ішінде иеленген (бекітілген, жаңаланған) рейтингтік бағалар ғана назарға алынады. Бірнеше рейтингтік агенттіктермен иеленген рейтингтік бағалар болған жағдайда осы бағалардың соңғысы назарға алынады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2009.01.20 N 04.2-44/18, 2010.01.20 N 04.2-40/19, 2010.04.14 N 04.2-40/80 Бұйрықтарымен.

2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту регистрации Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, АО "Казахстанская фондовая биржа и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 20.01.2010 № 04.2-40/19 (порядок введения в действие см. п. 4).
4. Департаменту развития Агентства обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства.
Председатель
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
деятельности регионального
финансового центра города Алматы
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций

2. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) тіркеу департаментіне:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуіне шаралар қолданылсын;
2) Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзім ішінде Қазақстан Республикасының Қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі агенттігінің, "Қазақстандық қор биржасы" АҚ-ның және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің назарларына жеткізілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2010.01.20 N 04.2-40/19 Бұйрығымен.
4. Агенттіктің даму департаментіне осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануы қамтамасыз етілсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бағыттаушы орынбасарына жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының өңірлік
қаржы орталығының қызметін
реттеу Агенттігінің Төрағасы
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Қаржы рыногы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және қадағалау
жөніндегі Агенттігінің Төрағасы
2006 жыл