О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 22 января 2004 года N 3-1-157п "О предоставлении бесплатного проезда на городском общественном транспорте отдельным категориям граждан"
Постановление Акимата города Астаны от 9 марта 2006 года N 23-10-207п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны от 11 апреля 2006 года за N 435. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 12 октября 2007 года N 23-887п
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" с учетом решения маслихата города Астаны от 26 мая 2005 года  N 143/18-III  "О перечне категорий граждан, нуждающихся в оказании социальной помощи за счет средств бюджета города Астаны", постановления акимата города Астаны от 30 декабря 2004 года N 3-1-1978п "О некоторых вопросах местного исполнительного органа города Астаны "акимат города Астаны"  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 22 января 2004 года  N 3-1-157п   "О предоставлении бесплатного проезда на городском общественном транспорте отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 24 января 2004 года под N 306, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 2 февраля 2004 года N 17; "Вечерняя Астана" от 3 февраля 2004 года N 13) следующие изменения и дополнения:
1) в указанном постановлении:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан " О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним ", " О местном государственном управлении в Республике Казахстан ", во исполнение приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года  N 306-п  "Об утверждении Типовых правил социального обслуживания", с учетом решения маслихата города Астаны от 26 мая 2005 года  N 143/18-III  "О перечне категорий граждан, нуждающихся в оказании социальной помощи за счет средств бюджета города Астаны" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ :";
в пункте 1 слова "(кроме легковых такси)" исключить;
в подпункте 3) пункта 1 слова "детям-инвалидам до 16 лет" заменить словами "детям-инвалидам до восемнадцати лет";
подпункт 5) пункта 1 после слова "проживающих" дополнить словом "несовершеннолетних";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 22 қаңтардағы N 3-1-157қ "Азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде тегін жол жүруді ұсыну туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 наурыздағы N 23-10-207қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 435 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
________________________________________
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына , Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 26 мамырдағы N 143/18-III "Астана қаласы бюджетінің қаражаттары есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаж азаматтар санаттарының тізімі туралы" шешімін ескеріп, Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 3-1-1978қ "Астана қаласының жергілікті атқарушы органдарының кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 22 қаңтардағы N 3-1-157қ "Азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде тегін жол жүруді ұсыну туралы" (Астана қаласының Әдiлет департаментiнде 2004 жылғы 24 қаңтарда N 306 болып тiркелген, 2004 жылғы 2 ақпандағы N 17 "Астана хабары", 2004 жылғы 3 ақпандағы N 13 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) аталған қаулыда:
преамбула мына редакцияда мазмұндалсын:
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушысының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы N 306-б "Әлеуметтік қызмет көрсетудің Үлгілік ережелерін бекіту туралы" бұйрығын орындау барысында, Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 26 мамырдағы N 143/18-III "Астана қаласы бюджетінің қаражаттары есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесі туралы" шешімін ескеріп, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :";
1-тармақтағы "(жеңіл таксиден басқа)" сөздері алынып тасталсын;
1-тармақтың 3) тармақшасында "16-ға дейінгі мүгедек балаларға" сөздері "он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға" сөздерімен ауыстырылсын;
1-тармақтың 5) тармақшасы "тұратын" сөзінен кейін "кәмелетке толмаған" сөзімен толықтырылсын;
2-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:

"2. Утвердить прилагаемые Правила о порядке предоставления бесплатного проезда на городском общественном транспорте отдельным категориям граждан.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственным учреждениям "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" и "Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" обеспечить реализацию программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Государственному учреждению "Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" обеспечить изготовление льготных проездных билетов с дальнейшей передачей государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Городскому филиалу г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" подготовить списки категорий граждан, указанных в подпунктах 1)-5) пункта 1 данного постановления, акимам районов "Алматы" и "Сарыарка" подготовить списки граждан, указанных в подпункте 6) пункта 1 настоящего постановления, и предоставить их Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" для выдачи льготных проездных билетов.";
2) Правила о порядке предоставления бесплатного проезда на городском общественном транспорте отдельным категориям граждан, утвержденные вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к данному постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Аким                                 У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима             Есилов С.С.
Заместитель акима                    Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                    Мустафина С.С.
Заместитель акима                    Толибаев М.Е.
Заместитель акима                    Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима          Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"              Аскарова А.Е.
Заведующая отделом
документационной экспертизы          Башимова Д.Р.
СОГЛАСОВАНО
Аким района "Алматы"
города Астаны                        Еркетаев М.Д.
Аким района "Сарыарка"
города Астаны                        Ахметов С.К.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
пассажирского транспорта
и автомобильных дорог
города Астаны"                        Байжаханов Б.И.
Директор городского филиала
г. Астана Республиканского
государственного казенного
предприятия "Государственный
центр по выплате пенсий
Министерства труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан"                Нелюбова Н.Г.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны"               Демеува А.С.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны"          Аманбаев Ж.Е.
Приложение к
постановлению акимата
города Астаны

"2. Қоса беріліп отырған Азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде тегін жол жүруді ұсыну тәртібі туралы Қағида бекітілсін.";
3-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"3. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" және "Астана қаласының Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті" мемлекеттік мекемелері "Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша әлеуметтiк көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) іске асыруды қамтамасыз етсін.";
5-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"5. "Астана қаласының Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті" мемлекеттік мекемесі жеңілдікпен жол жүрудің жолақылық билеттерін дайындауды және "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесіне одан әрі беруді қамтамасыз етсін.";
6-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"6. "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Астана қалалық филиалына осы қаулының 1-тармағының 1)-5)-тармақшасында, "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері 1-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтардың тізімін дайындасын және жеңілдікпен жол жүру жолақылық билеттерін беру үшін "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесіне ұсынсын.";
2) осы қаулының қосымшасына сәйкес жоғарыда аталған қаулымен бекітілген Азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде тегін жол жүру жеңілдігін ұсыну тәртібі туралы Қағида жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнің орынбасары С.С. Мұстафинаға жүктелсiн.
Әкім
Әкiмнiң бiрiншi орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiм аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлiмiнiң меңгерушiсi
КЕЛIСIЛДI
Астана қаласы
"Алматы" ауданының әкімі
Астана қаласы
"Сарыарқа" ауданының әкімі
"Астана қаласының Жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Зейнетақы төлеу жөніндегі
мемлекеттік орталығы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны Астана
қалалық филиалының директоры
"Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар
департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
"Астана қаласының
Экономика және бюджеттiк
жоспарлау департаментi"
мемлекеттiк мекемесiнiң директоры
Астана қаласы әкімдігінің

от 9 марта 2006 года
N 23-10-207п
Утверждены
постановлением акимата
города Астаны
от  22 января 2004 года
N 3-1-157п
Правила
о порядке предоставления бесплатного проезда
на городском общественном транспорте
отдельным категориям граждан
Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним ", " О местном государственном управлении в Республике Казахстан ", во исполнение приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года  N 306-п   "Об утверждении Типовых правил социального обслуживания" с учетом решения маслихата города Астаны от 26 мая 2005 года N  143/18-III  "О перечне категорий граждан, нуждающихся в оказании социальной помощи за счет средств бюджета города Астаны" и регулируют порядок предоставления бесплатного проезда для отдельных категорий граждан на городском общественном транспорте.
Предоставление бесплатного проезда отдельным категориям граждан на городском общественном транспорте является одной из форм социальной защиты населения.
1. Общие положения
1. Бесплатный проезд на городском общественном транспорте всех форм собственности предоставляется следующим категориям граждан:
1) пенсионерам по возрасту и выслуге лет;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним;
3) инвалидам 1, 2 групп и детям-инвалидам до восемнадцати лет;
4) получателям пенсий силовых структур (Министерство обороны, Министерство внутренних дел, Министерство юстиции, Комитет Национальной безопасности, Служба охраны Президента Республики Казахстан, Республиканская гвардия);
5) многодетным матерям (в случае отсутствия матери - отцу либо лицу, его заменяющему), имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия - до времени окончания ими учебных заведений);
6) социальным работникам отделений социальной помощи на дому.
2. Администратором программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа) является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Администратор).
3. Администратор в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках определяет поставщика услуг по бесплатной перевозке отдельных категорий граждан на городском общественном транспорте всех форм собственности, заключает с ними договоры, в которых оговариваются обязательства сторон и условия выполнения этих обязательств.

2006 жылғы 9 наурыздағы
N 23-10-207қ қаулысына
қосымша
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 22 қаңтардағы
N 3-1-157қ қаулысымен
бекітілген
Азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық
қоғамдық көлікте тегін жол жүруді ұсыну тәртібі туралы
ҚАҒИДА
Осы Қағида "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, "Әлеуметтік қызмет көрсетудің Үлгілік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушысының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы N 306-б бұйрығын орындау барысында, Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 26 мамырдағы N 143/18-III "Астана қаласы бюджетінің қаражаттары есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесі туралы" шешімін ескеріп әзірленді және азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде тегін жол жүруді ұсыну тәртібін реттейді.
Қалалық қоғамдық көліктерде азаматтардың жекелеген санаттарына тегін жол жүру жеңілдігін ұсыну халықты әлеуметтік қорғаудың бір нысаны болып табылады.
1. Жалпы ережелер
1. Қалалық қоғамдық көліктердің барлық меншік түрлерінде азаматтардың мына санаттарына:
1) жасы келген және еңбек сіңірген жылдары бойынша зейнеткерлерге;
2) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне және оған теңестірілген тұлғаларға;
3) І, ІІ топтағы мүгедектерге және он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
4) күш құрылымдарынан (Қорғаныс министрлігі, Ішкі істер министрлігі, Әділет министрлігі, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі, Республикалық гвардия) зейнетақы алушыларға;
5) төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балаларымен бірге тұратын (анасы жоқ болған жағдайда, әкесіне немесе оның орнындағы тұлғаға) көп балалы аналарға (соның ішінде олардың балалары кәмелетке толғаннан кейін, жоғары және арнайы орта оқу орындарында оқитындарға - олардың оқу орындарын бітіргенге дейін);
6) үйге барып әлеуметтік көмек көрсету бөлімінің әлеуметтік қызметкерлерге тегін жол жүру құқығы беріледі.
2. "Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) әкімшісі "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Әкімші) болып табылады.
3. Әкімші мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көліктердің барлық меншік түрлерінде тегін тасымалдау жөніндегі жеткізушілерді белгілейді, олармен міндеттемелерді орындау талаптары мен тараптардың міндеттері ескертілген шарттар жасасады.

4. В целях реализации Программы Государственное учреждение "Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" (далее - Департамент) обеспечивает учет выполненных работ, осуществленных поставщиками услуг по бесплатной перевозке отдельных категорий граждан на городском общественном транспорте всех форм собственности.
5. Администратор, в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий финансовый год, производит оплату услуг по бесплатной перевозке отдельных категорий граждан на городском общественном транспорте, на основании представленных поставщиками услуг актов выполненных работ, сверенных Департаментом, независимо от количества фактически выданных льготных проездных билетов.
2. Источник финансирования
6. Источником финансирования бесплатного проезда отдельных категорий граждан на городском общественном транспорте всех форм собственности и изготовления льготных проездных билетов является бюджет города Астаны.
3. Порядок предоставления бесплатного проезда
7. Основанием для бесплатного проезда отдельных категорий граждан на городском общественном транспорте являются льготный проездной билет установленного образца и оригинал удостоверения, подтверждающие право пользования бесплатным проездом.
8. Выдача льготных проездных билетов производится Администратором согласно спискам, представленным Городским филиалом г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - ГЦВП) и акимами районов "Алматы" и "Сарыарка", лично получателям при предъявлении удостоверения личности и удостоверения, подтверждающего право пользования бесплатным проездом, либо другому лицу по нотариально засвидетельствованной доверенности.
9. Администратор производит замену льготных проездных билетов, пришедших в негодность, по обращениям граждан.
Повторная выдача льготных проездных билетов производится один раз в год при подтверждении факта утери документально (справка стола находок, объявление в газете).
10. ГЦВП и акимы районов "Алматы" и "Сарыарка" осуществляют контроль за достоверностью представляемых списков получателей льготных проездных билетов.
ГЦВП ежемесячно представляет Администратору списки вновь назначенных и прибывших лиц, относящихся к категориям граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил.

4. Бағдарламаны іске асыру мақсатында "Астана қаласының Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көліктердің барлық меншік түрлерінде тегін тасымалдау жөніндегі жеткізушілердің орындалған жұмыстарының есебін қамтамасыз етеді.
5. Әкімші Департамент анықтылығын растаған қызметтер жеткізушілерінің орындалған жұмыстардың актілері негізінде нақты берілген жеңілдікті жол жүру билеттерінің санына қарамастан тиісті қаржы жылына көзделген қаражат көлемінде азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте тегін тасымалдау қызметтерінің төлемін жүргізеді.
2. Қаржыландыру көзі
6. Азаматтардың жекелеген санаттарының қалалық қоғамдық көліктердің барлық меншік түрлерінде тегін жол жүруін және жеңілдікпен жол жүру билеттерін дайындаудың қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
3. Тегін жол жүруді ұсынудың тәртібі
7. Азаматтардың жекелеген санаттары үшін қалалық қоғамдық көліктерде тегін жүруі белгіленген үлгідегі жеңілдікпен жол жүру билеті және тегін жол жүру құқығын пайдалануды растайтын куәліктің түпнұсқасы негіз болып табылады.
8. Жеңілдікпен жол жүрудің билеттерін беруді Әкімші "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Астана қалалық филиалы (бұдан әрі - ЗТМО) және "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері ұсынған тізімдерге сәйкес жеке басының куәлігі мен тегін жол жүруді пайдалану құқығын растайтын куәлігін көрсеткен жағдайда алушылардың өзіне немесе нотариалды куәландырылған сенімхаты бар басқа тұлғаларға зейнетақы, жәрдемақы алатын орындарда жүргізеді.
9. Әкімші азаматтардың өтініштері бойынша жарамсыз болған жеңілдікпен жол жүру билеттерін ауыстырады.
Жеңілдікпен жол жүру билеттерін қайта беру ұрланғаны жөнінде құжаттамамен расталған жағдайда (іздеу салу үстелінің анықтамасы, газеттегі хабарландыру) жылына бір рет жүргізіледі.
10. ЗТМО мен "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері жеңілдікпен жол жүру билеттерін алушылардың ұсынған тізімдерінің растығын бақылауды жүзеге асырады.
ЗТМО осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген азаматтар санаттарына жататын қайта тағайындалғандардың және көшіп келгендердің тізімін ай сайын Әкімшіге ұсынады.