О льготном проезде обучающихся на общественном транспорте
Решение Маслихата города Астаны от 7 июня 2006 года N 253/32-III. Зарегистрировано в Департаменте юстиции г. Астаны от 23 июня 2006 года N 442. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 23 сентября 2015 года № 410/57-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 23.09.2015 № 410/57-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Рассмотрев предложение акимата города Астаны о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте, руководствуясь подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решениями маслихата города Астаны от 12.12.2007 N 39/6-IV; от 28.05.2009 № 582 (порядок введения в действие см. п. 2); от 17.06.2010 № 374/49-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
1. Предоставить право льготного проезда обучающихся на общественном транспорте следующим категориям лиц:
1) детям из многодетных семей, обучающимся в общеобразовательных школах, школах-интернатах и профессиональных школах, детям, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом;
2) студентам из многодетных семей, обучающимся в государственных высших и средних профессиональных учебных заведений города Астаны.
2. Рекомендовать акимату города Астаны принять необходимые меры по реализации настоящего решения.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                Б. Канафин
Секретарь
маслихата города Астаны                В. Редкокашин
СОГЛАСОВАНО
Директор Государственного
учреждения "Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны"            Ж. Е. Аманбаев
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"                А. Е. Аскарова
Директор Государственного
учреждения "Департамент
образования города Астаны"             А. Т. Бимендина

Қоғамдық көлікте білім алушылардың жеңілдікпен жүруі туралы
Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 7 маусымдағы N 253/32-ІІІ Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 23 маусымда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 442 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 410/57-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 23.09.2015 № 410/57-V (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Астана қаласы әкімдігінің қоғамдық көлікте білім алушылардың жеңілдікпен жүруі туралы ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасын, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 2) тармақшасын және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабын басшылыққа ала отырып, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2007.12.12. N 39/6-IV (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді), 2009.05.28 N 226/35-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.06.17 N 374/49-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтанқараңыз) Шешімдерімен.
1. Қоғамдық көлікте жеңілдікпен жүру құқығы білім алушылардың мына санаттағы тұлғаларына:
1) жалпы білім беретін мектептерде және мектеп-интернаттарда, кәсіптік бастауыш білім беретін мектептерде оқитын көп балалы отбасыларынан шыққан балаларға, қамқорлықтағы (қорғаншылықтағы) және патронаттағы балаларға;
2) Астана қаласының мемлекеттік жоғары және орта кәсіптік білім беру оқу орындарында оқитын көп балалы отбасыларынан шыққан студенттерге берілсін.
2. Астана қалалық әкімдігіне осы шешімді жүзеге асыру бойынша қажетті шаралар қабылдау ұсынылсын.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛДІ
"Астана қаласының Экономика
және бюджеттік жоспарлау
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының Қаржы
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының Білім
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры