О проведении приписки к призывным участкам граждан 1990 года рождения и подготовки молодежи к призыву на срочную военную службу
Постановление Акимата Алматинской области от 7 декабря 2006 года N 286. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 15 января 2007 года за N 1977. Утратило силу - постановлением Акимата Алматинской области от 22 ноября 2007 года N 228
Сноска. Утратило силу - постановлением Акимата Алматинской области от 22.11.2007 года N 228
В соответствии с пунктом 1 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" и в целях своевременного и качественного проведения приписки к призывным участкам граждан 1990 года рождения, а также улучшения работы по подготовке молодежи к призыву на военную службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести в январе - марте 2007 года приписку к призывным участкам граждан 1990 года рождения, а также старших возрастов, не прошедших ранее приписку.
2. Местным исполнительным органам районов и городов через местные органы военного управления:
1) создать на местах соответствующие комиссии по приписке в следующем составе:
председатель комиссии
- начальник управления (отдела) по делам обороны
заместитель председателя
- представитель местного исполнительного органа;
члены комиссии:
- заместитель начальника отдела департамента внутренних дел;
- врач, руководящий работой медицинского персонала - председатель медицинской комиссии;
секретарь комиссии
- из числа среднего медицинского персонала.
2) обеспечить подразделения по делам обороны оборудованием, необходимым количеством технических работников, обслуживающим персоналом и транспортом;
3) обеспечить своевременный, полный и организованный охват припиской граждан 1990 года рождения, а также юношей старших возрастов, не прошедших ранее приписку к призывным участкам;
4) оплату труда технических работников, лиц обслуживающего персонала и транспортные расходы на период проведения приписки производить за счет средств местных бюджетов;
3. Департаменту внутренних дел области (Майкеев Б.А.):
1) представить до 5 января 2007 года в подразделения по делам обороны списки юношей, состоящих на учете в инспекциях по делам несовершеннолетних;
2) оказать помощь подразделениям по делам обороны в розыске юношей уклоняющихся от приписки к призывным участкам, для чего создать в каждом районе (городе) группу контроля розыска из числа представителей районных (городских) отделов внутренних дел и подразделений по делам обороны.

1990 жылы туылған азаматтарды әскерге шақыру учаскелерінде тіркеуге алу және жастарды әскери қызметке шақыруға дайындау туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 286 қаулысы. Алматы облыстық әділет басқармасында 2007 жылғы 15 қаңтарда N 1977 тіркелген. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2007 жылғы 22 қарашадағы N 228 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2007.11.22 N 228 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 17-бабындағы 1-тармаққа сәйкес, 1990 жылы туылған азаматтарды әскерге шақыру учаскелерінде тіркеуге алуды уақтылы және сапалы жүргізу, сондай-ақ жастарды Қазақстан Республикасының қарулы Күштеріне, басқа да жасақтарға және әскери қалыптасуларға әскери қызметке шақыруға дайындық жұмыстарын жақсарту мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2007 жылғы қаңтар-наурыз айларында 1990 жылы туылған, сондай-ақ бұдан бұрын тіркеуге алынбаған жасы ұлғайған азаматтар әскерге шақыру учаскелерінде тіркеуге алынсын.
2. Аудандар мен қалалардың жергілікті атқарушы органдары әскери басқару органдары арқылы:
1) жергілікті жерлерде тіркеуге алу жөніндегі тиісті комиссияларды төмендегі құрамда құрсын:
комиссия төрағасы
- қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімінің) бастығы;
төраға орынбасары
- жергілікті атқару органының өкілі;
комиссия мүшелері
- ішкі істер департаменті бөлімі бастығының орынбасары;
- дәрігер, медициналық қызметшілер жұмысының жетекшісі, медициналық комиссияның төрағасы
комиссия хатшысы
- орта медициналық қызметкерлердің арасынан.
2) қорғаныс істері жөніндегі бөлімшелерді арнайы құрал-жабдықтармен, қажетті техникалық жұмысшылармен, қызмет етуші персоналдармен және көлікпен қамтамасыз етсін;
3) 1990 жылы туылған, сондай-ақ әскерге шақыру учаскелерінде бұрын тіркеуге алынбаған жасы ұлғайған азаматтарды дер кезінде, толық және ұйымшылдықпен тіркеуге алуды қамтамасыз етсін;
4) тіркеуге алу кезінде техникалық жұмысшылардың, қызмет етуші персоналдың еңбекақысын төлеу шығындарын жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырсын.
3. Облыстың ішкі істер департаменті (Б.А. Майкеев):
1) 2007 жылғы 5 қаңтарға дейін қорғаныс істері жөніндегі бөлімшелерге жасөспірімдердің істері жөніндегі инспекцияларда есепте тұрған жастардың тізімін берсін;
2) қорғаныс істері жөніндегі бөлімшелерге, әскерге шақыру учаскелерінде тізімге тұрудан жалтарып жүрген жастарды іздестіруде көмек көрсетсін, ол үшін аудандық (қалалық) ішкі істер бөлімдері мен қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер өкілдерінен іздестіруді бақылау және іздестіру топтарын құрсын;

4. Областному управлению здравоохранения (Садыков Б.Н.):
1) разработать мероприятия по оказанию всесторонней помощи подразделениям по делам обороны по медицинскому освидетельствованию приписываемых, для этого привлечь опытных врачей и необходимое количество среднего медицинского персонала;
2) передать до 1 января 2007 года в подразделения по делам обороны на юношей 1990 года рождения необходимые медицинские документы, а также списки лиц состоящих на учете: в туберкулезном, наркологическом, кожно-венерологическом и психоневрологическом диспансерах, подростковых кабинетах и инфекционных больницах;
3) до начала приписки провести всем юношам 1990 года рождения необходимое медицинское освидетельствование;
4) лечебно-оздоровительную работу среди выявленных больных подростков начать непосредственно во время медицинского освидетельствования, списки больных подростков передать в поликлиники врачам-специалистам по месту жительства этих подростков.
5. Областному управлению координации занятости и социальных программ (Булекбаева Н.Д.):
представить в подразделения по делам обороны сведения о юношах, 1990 года рождения, признанных инвалидами.
6. Областному департаменту образования (Естенов Т.Е.):
1) на период проведения приписки выделить в распоряжение подразделений по делам обороны учителей-педагогов для установления лиц, не имеющих среднего образования, организовать обучение;
2) провести среди юношей указанных возрастов работу по отбору кандидатов для поступления в военно-учебные заведения.
7. Областному управлению спорта и физической культуры (Чарапиев Т.Т.):
1) осуществлять контроль подготовки молодежи по военно-прикладным видам спорта на предприятиях, организациях и учебных заведениях;
2) в период приписки организовать и провести воспитательную, разъяснительную работу среди допризывной молодежи по военно-патриотическим вопросам.
8. Начальнику Департамента по делам обороны Алматинской области (Маукебаев Т.Р.) в срок до 20 апреля 2007 года представить акиму Алматинской области информацию о ходе выполнения настоящего постановления.
9. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Долженкова В. А.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области

4. Облыстық денсаулық сақтау басқармасы (Б.Н.Садықов):
1) қорғаныс істері жөніндегі бөлімшелер тізімге алынушыларды медициналық тексеруден өткізу кезінде жан-жақты көмек көрсету жөніндегі шараларды әзірлесін, бұл іске тәжірибелі дәрігерлер мен қажетті орта медициналық қызметкерлерді қатыстырсын;
2) 2007 жылғы 1 қаңтарға дейін қорғаныс істері жөніндегі бөлімшелерге 1990 жылы туылған, амбулаториялық есепте тұрған науқастанушылардың қажетті медициналық құжаттарын, сондай-ақ туберкулез, наркологиялық, тері-венерологиялық және психоневрологиялық диспансерінде, жасөспірімдер кабинеттерінде, сонымен қатар жұқпалы науқастар ауруханасында есепте тұрғандар жастардың тізімін тапсырсын;
3) тіркеуге алуға дейін 1990 жылы туылған барлық жастарды қажетті медициналық тексеруден өткізсін;
4) ауыратыны анықталған жасөспірімдердің арасындағы сауықтыру жұмыстарын тікелей медициналық тексеру кезінде бастасын, олардың тізімін осы жасөспірімдердің тұрғылықты жерлеріндегі емхананың маман-дәрігерлеріне тапсырсын.
5. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (Н.Д.Бөлекбаева):
қорғаныс істері жөніндегі басқармалар мен аудандық (қалалық) бөлімдерге, мүгедек деп танылатын 1990 жылы туылған жастар туралы мәліметтер тапсырсын.
6. Облыстық білім департаменті (Т.Е.Естенов):
1) тіркеуге алу кезінде орта білімі жоқ жастарды анықтау үшін қорғаныс істері жөніндегі бөлімшелерге мұғалім бөліп, олардың оқуын ұйымдастырсын;
2) 1990 жылы туылған жастар арасынан әскери оқу орындарына түсетін кандидаттарды іріктеп алу жұмысын жүргізсін.
7. Облыстық спорт және дене тәрбиесі басқармасы (Т.Т. Чарапиев):
1) кәсіпорындарда, ұйымдарда және оқу орындарында әскери-қолданбалы спорт түрлері бойынша жастардың дайындығына бақылауды жүзеге асырсын;
2) тіркеуге алу кезінде шақырылушы жастар арасында әскери-патриоттық мәселелер бойынша тәрбиелік және түсініктеме жұмыстарын ұйымдастырып, өткізсін.
8. Алматы облысы қорғаныс істері жөніндегі департаментінің бастығы (Т.Р.Мәукебаев) осы шешімнің орындалу барысы туралы Алматы облысының әкіміне 2007 жылдың 20 сәуіріне дейін ақпарат тапсырсын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары В.А. Долженковқа жүктелсін.
10. Осы қаулы баспасөзде алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі