О мерах по обеспечению безопасности на водоемах области в летний период
Постановление Атырауского областного акимата от 22 мая 2006 года № 147. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 июня 2006 года за № 2464. Утратило силу -письмом ДЮ Атырауской области от 4.07.2012 г. за № 3-3828/12 на основании постановления от 15 июня 2009 года № 148.
Сноска. Утратило силу -письмом ДЮ Атырауской области от 4.07.2012 г. за № 3-3828/12 на основании постановления от 15.06.2009 № 148.
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года N 19 "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" и в целях обеспечения безопасности людей на водоемах области в летний период, акимат области постановляет :
1. Акимам районов и города Атырау:
1) взять на учет все водоемы области в период летнего сезона;
2) принять меры по организации спасательных постов предприятиями и организациями всех форм собственности, имеющих зоны и базы отдыха и другие водные объекты;
3) произвести очистку дна, благоустройство береговой полосы рек и водоемов;
4) определить места для купания (пляжи) и содействовать областной водно-спасательной службе в выделении помещения для персонала спасательных постов;
5) совместно с Атырауской областной водно-спасательной службой усилить работу по профилактике безопасности людей на водоемах области, организовать выступления по радио, телевидению, печати по тематике безопасности на водоемах в летний период.
2. Управлению по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Атырауской области организовать работу Атырауской областной водно-спасательной службы в период летнего сезона.
3. Атырауской областной водно-спасательной службе:
1) укомплектовать спасательные станции на летний сезон личным составом и поисковыми группами;
2) перевести все спасательные станции на круглосуточное дежурство, маневренно-поисковую группу на режим повышенной готовности;
3) вести учет численности водолазов, всех имеющихся спасательных средств подведомственных предприятий и организаций.
4. Рекомендовать Департаменту внутренних дел Атырауской области (по согласованию) совместно с УралоКаспийским межобластным бассейновым управлением рыбного хозяйства (по согласованию) в период летнего сезона усилить патрулирование на водоемах области, в том числе и на побережье Каспийского моря.
5. Департаменту образования Атырауской области совместно с Атырауской областной водно-спасательной службой организовать профилактическую работу среди школьников и учащихся учебных заведений по соблюдению мер безопасности на водоемах области в летний период.

Жазғы кезеңде облыстың су тоғандарында қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2006 жылғы 22 мамырдағы № 147 қаулысы. Атырау облысы Әділет департаментінде 2006 жылғы 15 маусымда № 2464 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2009 жылғы 15 маусымдағы № 148 қаулысы негізінде Атырау облыстық Әділет департаментінің 2012 жылғы 4 шілдедегі № 3-3828/12 хатымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2009.06.15 № 148 қаулысы негізінде Атырау облыстық Әділет департаментінің 2012 жылғы 4 шілдедегі № 3-3828/12 хатымен.
Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі N 19 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Заңының 13-бабына сәйкес, жазғы кезеңде облыстың су тоғандарында адамдар қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында облыс әкімияты қаулы етеді:
1. Атырау қаласы мен аудандар әкімдері:
1) жазғы маусым кезеңінде облыстың барлық су тоғандарын есепке алсын;
2) демалыс аймақтары мен базалары және басқа да су объектілері бар барлық меншік түріндегі кәсіпорындар және ұйымдар құтқару бекеттерін ұйымдастыру жөнінде шаралар қабылдасын;
3) өзендер мен су тоғандарының жағалау белдеулерін көркейту, түбін тазалау жұмыстарын жүргізсін;
4) шомылатын (жағажайлар) жерлерді анықтасын және облыстық суда-құтқару қызметіне құтқару бекеттерінің қызметкерлері үшін орын-жай бөлуге жәрдемдессін;
5) Атырау облыстық суда-құтқару қызметімен бірлесіп, облыстың су тоғандарында адамдар қауіпсіздігінің алдын алу жөніндегі жұмысты күшейтсін, жазғы кезеңде су тоғандарындағы қауіпсіздік тақырыбы бойынша радио, теледидар, баспасөзде сөз сөйлеулерді ұйымдастырсын.
2. Атырау облысы Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы Атырау облыстық суда-құтқару қызметінің жазғы маусым кезеңіндегі жұмысын ұйымдастырсын.
3. Атырау облыстық суда-құтқару қызметі:
1) жазғы маусымда құтқару станцияларын жеке құрам және іздестіру топтарымен жиынтықтасын;
2) барлық құтқару станцияларын тәулік бойы кезекшілікке, маневрлік-іздестіру тобын жоғары дайындық режиміне көшірсін;
3) ведомстволық бағыныстағы кәсіпорындар мен ұйымдардың барлық қолда бар құтқару құралдарының, сүңгуірлер санының есебін жүргізсін.
4. Атырау облысы Ішкі істер департаментіне (келісім бойынша) Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы басқармасымен бірлесіп (келісім бойынша) жазғы маусым кезеңінде облыс су тоғандарында, соның ішінде Каспий теңізі жағалауында күзетті күшейту ұсынылсын.
5. Атырау облысы Білім беру департаменті Атырау облыстық суда-құтқару қызметімен бірлесіп мектеп және оқу орындарының оқушылары арасында жазғы кезеңде облыс су тоғандарында қауіпсіздік шараларын сақтау жөніндегі алдын алу жұмыстарын ұйымдастырсын.

6. Признать утратившим силу постановление акимата области от 2 июня 2004 года № 133 "О мерах по обеспечению безопасности на водоемах области в летний период" (зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 7 июля 2004 года за № 2048, опубликовано в газетах "Атырау" от 3 августа 2004 года N 89 и "Прикаспийская коммуна" от 22 июля 2004 года N 84).
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Тасыбаева М.М. - заместителя акима области.
Аким области

6. Облыс әкімиятының 2004 жылғы 2 маусымдағы № 133 "Жазғы кезеңде облыс су тоғандарында қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" қаулысының (Атырау облысы Әділет департаментінде 2004 жылғы 7 шілдеде № 2048 тіркелген, 2004 жылғы 3 тамыздағы N 89 "Атырау" және 2004 жылғы 22 шілдедегі № 84 "Прикаспийская коммуна" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары  М.М. Тасыбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі