О перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности банками второго уровня и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана"
Постановление Правление Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года № 11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2007 года № 4553. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 11
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2011 № 11 (вводится в действие с 01.07.2011).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 20.07.2007 N 82 (порядок введения в действие см. п.2); от 24.08.2009 № 84 (порядок введения в действие см. п. 10).
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 20 июля 2007 года N 82 (порядок введения в действие см. п.2); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2009 № 84 (порядок введения в действие см. п. 10).
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", статьей 9 Закона Республики Казахстан от 04 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", статьей 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 19 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Банкам второго уровня и акционерному обществу "Банк Развития Казахстана" (далее - банки), не имеющим дочерние организации, ежегодно в срок до 1 апреля года, следующего за отчетным годом, представлять в уполномоченный государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный государственный орган) подтвержденную аудиторской организацией неконсолидированную годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с требованиями, предусмотренными Международными стандартами финансовой отчетности и пунктами 3 и 5 настоящего постановления на бумажных носителях.
Банкам, имеющим дочерние организации, ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представлять в уполномоченный государственный орган неконсолидированную и консолидированную годовые финансовые отчетности, составленные в соответствии с требованиями, предусмотренными Международными стандартами финансовой отчетности и пунктами 3 и 5 настоящего постановления на бумажных носителях.
При представлении банком неконсолидированной и консолидированной годовых финансовых отчетностей, подтверждение аудиторской организацией требуется только для консолидированной годовой финансовой отчетности.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 20 июля 2007 года N 82 (порядок введения в действие см. п.2 ).

Екінші деңгейдегі банктердің және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының қаржылық есептілікті ұсыну тізбесі, мерзімдері және тәртібі туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 5 ақпандағы N 11 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 23 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4553 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 25 ақпандағы № 11 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.02.25 № 11(қолданысқа 2011.07.01 енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.08.24 N 84 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 наурыздағы Заңының 8-бабына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңының 54-баптарына, "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңының 19-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 82 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.08.24 N 84 Қаулыларымен.
1. Еншілес ұйымдары жоқ екінші деңгейдегі банктер және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - банктер) жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде Халықаралық қаржылық есеп стандарттарында және осы қаулының 3 және 5-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес жасалған, аудиторлық ұйым растаған, қағазға басып шығарылған шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкілеттi мемлекеттiк органға (бұдан әрі - уәкілетті мемлекеттік орган) ұсынсын.
Еншілес ұйымдары бар банктер жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде Халықаралық қаржылық есеп стандарттарында және осы қаулының 3 және 5-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес жасалған, қағазға басып шығарылған шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді уәкілетті мемлекеттік органға ұсынсын.
Банктер шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді ұсынған кезде аудиторлық ұйымның растауы тек шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілік үшін ғана талап етіледі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 82 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

2. Пункт 2 исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2009 № 84 (порядок введения в действие см. п. 10).
3. Финансовая отчетность банка, включающая в себя бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, отчет о движении денежных средств, отчет об изменениях в капитале и пояснительную записку, составляется в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности.
Финансовая отчетность исламского банка дополнительно включает в себя отчет об изменениях в инвестиционных депозитах, составляемый в соответствии с приложением 1 к настоящему постановлению.
Финансовая отчетность должна содержать линейные статьи отдельно по суммам, значительно различающимся по своей сущности, функциям, объемам и способствующих улучшению понимания финансового состояния, финансового результата, движения денежных средств и изменениях в капитале банка за отчетный период.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 20.07.2007 N 82 (порядок введения в действие см. п. 2 ); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 27.04.2009 N 36 .
4. (исключен - постановлением Правления Национального Банка РК от 20 июля 2007 года N 82 (порядок введения в действие см. п.2 ).
5. Отчет о движении денежных средств банка до 1 января 2009 года составляется в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности прямым или косвенным методом по выбору банка. С 1 января 2009 года отчет о движении денежных средств банка составляется по прямому методу.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 20 июля 2007 года N 82 (порядок введения в действие см. п.2 ).
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 20 июля 2007 года N 82 (порядок введения в действие см. п.2 ).
7. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.04.2009 N 36 .
8. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2. Алынып тасталды.
3. Бухгалтерлік баланстан, пайда және зиян туралы есептерден, ақша қаражатының қозғалысы туралы есептен, капиталдағы өзгерістер туралы есептен және түсіндірме жазбадан тұратын банктің қаржылық есептілігі халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалады.
Исламдық банктің қаржылық есептілігі қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жасалатын инвестициялық депозиттердегі өзгерістер жөніндегі есептен тұрады.
Қаржылық есептілік өзінің мәні, функциялары, көлемдері бойынша елеулі айырмашылығы бар және қаржылық жай-күйді, қаржылық нәтижені, ақша қаражатының қозғалысын және банктің капиталындағы есепті кезеңдегі өзгерістерді түсінуді жақсартуға себепші болатын сомалар бойынша жеке желілік баптардан тұруы тиіс.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20 N 82 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2009.04.27 N 36 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
4. Алынып тасталды
5. Банктің ақша қаражатының қозғалысы туралы есебі банктің таңдауы бойынша тікелей немесе жанама әдіспен халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалады. 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап банктің ақша қаражатының қозғалысы туралы есебі тікелей әдіс бойынша жасалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 82 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 82 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
7. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.04.27 N 36 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
8. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и банков.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 9 февраля 2007 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 5 февраля 2007 года № 11
Сноска. Постановление дополнено приложением 1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 27.04.2009 N 36 .
Отчет об изменениях в инвестиционных депозитах
____________________________________________________
(полное наименование исламского банка)
за период, окончившийся на "___" ____________ 20__ года
(в тысячах казахстанских тенге)
Портфель
ценных
бумаг
Инвестиции
в недви-
жимость
Портфель
инвестиций
в торговую
деятель-
ность
Прочие
инвестиции
Итого
З
а
о
т
ч
е
т
н
ы
й
п
е
р
и
о
д
З
а
п
р
е
д
ы
д
у
щ
и
й
п
е
р
и
о
д
З
а
о
т
ч
е
т
н
ы
й
п
е
р
и
о
д
З
а
п
р
е
д
ы
д
у
щ
и
й
п
е
р
и
о
д
З
а
о
т
ч
е
т
н
ы
й
п
е
р
и
о
д
З
а
п
р
е
д
ы
д
у
щ
и
й
п
е
р
и
о
д
З
а
о
т
ч
е
т
н
ы
й
п
е
р
и
о
д
З
а
п
р
е
д
ы
д
у
щ
и
й
п
е
р
и
о
д
З
а
о
т
ч
е
т
н
ы
й
п
е
р
и
о
д
З
а
п
р
е
д
ы
д
у
щ
и
й
п
е
р
и
о
д
Инвестиции
на начало
периода
Прием
инвести-
ционных
депозитов
Изъятие
инвести-
ционных
депозитов
Инвести-
ционный
доход
(убыток), в
том числе
от пере-
оценки по
справед-
ливой
стоимости
Администра-
тивные и
иные
расходы
Комиссия
банку
(доход
банка)
Инвестиции
на конец
периода
Первый руководитель    ____________    дата     ______________
Главный бухгалтер      ____________    дата     ______________
Исполнитель            ____________    дата     ______________
Телефон                ____________
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 5 февраля 2007 года N 11
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.04.2009 N 36 .
Перечень постановлений Правления Национального Банка
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 25 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности банками второго уровня Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1170);

2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне және банктерге жіберсін.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З.Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қаржы рыногы мен қаржылық
ұйымдарды мемлекеттiк реттеу
және қадағалау агенттігінің
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2007 жылғы 5 ақпандағы N 11
қаулысына 1-қосымша
_______________________________________________________________
(исламдық банктің толық атауы)
20___ жылғы "___" ____________ аяқталатын кезеңге
инвестициялық депозиттердегі өзгерістер жөніндегі есебі
Ескерту. Қаулы 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.04.27 N 36 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
( мың Қазақстан теңгесімен )
Бағалы қағаздар портфелі
Жылжымайтын мүлікке инвестициялар
Сауда қызметіне инвестициялар портфелі
Басқа да инвестициялар
Жиынтығы
Есепті кезеңге
Алдыңғы кезеңге
Есепті кезеңге
Алдыңғы кезеңге
Есепті кезеңге
Алдыңғы кезеңге
Есепті кезеңге
Алдыңғы кезеңге
Есепті кезеңге
Алдыңғы кезеңге
Кезең басындағы инвестициялар
Инвестициялық депозиттерді қабылдау
Инвестициялық депозиттерді алу
Инвестициялық кіріс (зиян), оның ішінде
әділ құны бойынша қайта бағалаудан
Әкімшілік және өзге де шығыстар
Банкке комиссия (банк кірісі)
Кезең соңындағы инвестициялар
Бірінші басшы          _______________ күні ___________________
Бас бухгалтер          _______________ күні ___________________
Орындаушы              _______________ күні ___________________
Телефоны               _______________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2007 жылғы 05 ақпандағы
N 11 қаулысына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышына өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.04.27 N 36 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының
күші жойылды деп танылған қаулыларының тізбесі
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоғырландырылған қаржылық есебін жасау ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 11 ақпандағы N 25 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1170 тіркелген);

2) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2002 года N 107 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 25 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности банками второго уровня Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1835);
3) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года N 25 "О перечне, формах, сроках и порядке представления и публикации годовой финансовой отчетности банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3499);
4) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года N 28 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 25 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности банками второго уровня Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3496);
5) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 94 "О внесении дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года N 25 "О перечне, формах, сроках и порядке представления и публикации годовой финансовой отчетности банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3863).

2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоғырландырылған қаржылық есебін жасау ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 11 ақпандағы N 25 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2002 жылғы 26 наурыздағы N 107 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1835 тіркелген);
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің жылдық қаржылық есебінің тізбесі, нысандары, мерзімдері және ұсыну мен жариялау тәртібі туралы" 2005 жылғы 14 ақпандағы N 25 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3499 тіркелген);
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоғырландырылған қаржылық есебін жасау ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 11 ақпандағы N 25 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 14 ақпандағы N 28 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3496 тіркелген);
5) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің жылдық қаржылық есебінің тізбесі, нысандары, мерзімдері және ұсыну мен жариялау тәртібі туралы" 2005 жылғы 14 ақпандағы N 25 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 94 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3863 тіркелген).