О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2007 года N 83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2007 года N 4587. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 апреля 2013 года N 217
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.04.2013 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования организации государственного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 июня 2006 года N 263 "О периодическом государственном техническом осмотре механических транспортных средств и прицепов к ним" (зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 4263, опубликованном в "Юридической газете" от 19 июля 2006 года N 132 (1112), газете "Зан" от 19 июля 2006 года 132 (938), следующие изменения и дополнения:
в пункте 2 абзацы "второй и третий выделить отдельным пунктом 2-1 и изложить в следующей редакции: "2-1. Осмотр транспортных средств физических и юридических лиц проводится на пунктах осмотра дорожной полиции со следующей периодичностью:
каждые 12 месяцев - возраст которых более 7 лет, включая год выпуска;
каждые 24 месяца - возраст которых от 3 до 7 лет, включая год выпуска;
каждые 36 месяцев - возраст которых до 3 лет, включая год выпуска.
При этом, автобусы, микроавтобусы и такси, а также грузовые автомобили оборудованные для перевозки людей, проходят государственный технический осмотр каждые 6 месяцев, независимо от форм собственности и года выпуска";
в пункте 3:
в абзаце третьем слова "сотрудник дорожной полиции составляет" заменить словом "составляется";
в абзаце пятом предложение последнее дополнить словами "и подлежат учету автоматизированной поисковой системы "Технадзор";
в пункте 4:
в первом предложении после слова "свидетельство" дополнить словами "и талон";
в третьем предложении после слов "свидетельств" дополнить словами "и талонов";
в пункте 5:
в подпункте 4) слово "свидетельства" заменить словами "свидетельств и талонов";
в подпункте 5) после слова "осмотра" дополнить словами "в соответствии с требованиями приказа МВД Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 22 "Об утверждении Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор" (зарегистрированном в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2137);

Қазақстан Республикасы Ішкі іcтep министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 26 ақпандағы N 83 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 26 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4587 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі N 217 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 02.04.2013 N 217 (алғаш жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді) бұйрығымен.
Механикалық көлік құралдары мен оларға тіркемелерді мемлекеттік техникалық байқауды ұйымдастыруды жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Механикалық көлік құралдары мен оларға тіркемелерді мepзімді мемлекеттік техникалық байқау туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі icтep министрінің 2006 жылғы 8 маусымдағы  N 263 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4263 болып тіркелген, 2006 жылғы 19 шілдедегі N 132 (1112)   "Юридическая газета", 2006 жылғы 19 шілдедегі N 132 (938) "Заң" газеттерінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгepicтep мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақтағы екінші және үшінші абзацтар жеке 2.1-тармақ болып бөлінсін және мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Жеке және заңды тұлғалардың көлік құралдарын байқаудан  өткізу жол полициясының тексеру пункттерінде мынадай кезеңде:
- шыққан жылын қосқанда жасы 7 жылдан асқан көлік құралын - әpбip 12 ай сайын;
шыққан жылын қосқанда жасы 3 жылдан 7 жылға дейінгі көлік құралын - әpбip 24 ай сайын;
шыққан жылын қосқанда жасы 3 жылға дейінгі көлік құралын - әрбір 36 ай сайын жүргізіледі.
Бұл ретте автобустар, микроавтобустар мен такси, және де адам тасуға арнап жабдықталған жүк автомобилдері меншік түріне және шыққан жылына қарамастан мемлекеттік техникалық байқаудан әрбір 6 ай сайын өткізіледі.";
3-тармақта:
үшінші абзацтағы "Жол полициясының қызметкері" деген сөздер алынып тасталсын, "жасайды" деген сөз "жасалады" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы соңғы сөйлем "және "Технадзор" автоматтандырылған іздеу жүйесінде есепке алынуы тиіc" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта
бірінші сөйлемдегі "куәлік" деген сөзден кейін "және талон" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші сөйлемдегі "куәліктер" деген сөзден кейін "мен талондар" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
4) тармақшадағы "куәліктерін" деген сөз "куәліктері мен талондарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "мәліметтерді" деген сөзден кейін   "Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс істеуін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы ІІМ-нің 2003 жылғы 16 қаңтардағы  N 22 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2137 болып тіркелген) талаптарына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;

приложение 1 изложить в редакции согласно  приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 4:
в заголовке после слова "свидетельств" дополнить словами "и талонов";
в графе 1 после слова "свидетельств" дополнить словами "и талонов";
2. Внести в  приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 22 "Об утверждении Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор" (зарегистрированном в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2137, с внесенными изменениями приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 ноября 2005 года N 651 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3974) следующие изменения:
в Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор", утвержденной указанным приказом:
в пункте 2 слова "диагностических карт" заменить словами "актов о прохождении государственного технического осмотра";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. На каждое транспортное средство составляется акт о прохождении государственного технического осмотра установленного образца.
Внесенная информация заверяется подписью ответственного должностного лица дорожной полиции, проводившего государственный технический осмотр.
Сведения о транспортном средстве и его техническом состоянии, вносимые в акт о прохождении государственного технического осмотра, подлежат учету АИПС "Технадзор" и являются частью технологического процесса проведения государственного технического осмотра.";
в пункте 9:
в абзаце первом слова "диагностической карты" заменить словами "акта о прохождении государственного технического осмотра";
в подпункте 1) слова "Диагностическая карта" заменить словами "Акт о прохождении государственного технического осмотра";
приложение 1 к Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор" изложить в редакции согласно  приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 2 к Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор" изложить в редакции согласно  приложению 3 к настоящему приказу.
3. Приказ изучить с личным составом подразделений дорожной полиции.
4. Контроль за исполнением приказа возложить на Вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Ускимбаева К.Б.

1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшада:
тақырыбында "куәліктердің" деген сөзден кейін "және талондардың" деген сөздермен толықтырылсын.
2. "Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс icтeуiн ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі icтep министрінің 2003 жылғы 16 қаңтардағы  N 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2137 болып тіркелген; Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тipкeу тізілімінде N   3974 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы Iшкі icтep министрінің кeйбip бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі icтep министрінің 2005 жылғы 23 қарашадағы  N 651 бұйрығымен енгізілген өзгерістермен) бұйрығына:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс icтeуiн ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
2-тармақтағы "диагностикалық карталары" деген сөздер "мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы актілері" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әр көлік құралына белгіленген үлгідегі мемлекеттік техникалық байқаудан өту туралы акт жасалады.
Енгізілген ақпарат мемлекеттік техникалық байқау жүргізген жол полициясының жауапты лауазымды тұлғасының қолымен расталады.
Мемлекеттік техникалық байқаудан өту туралы актіге енгізілетін көлік құралы және оның техникалық жай-күйі туралы мәліметтер "Технадзор" ААІЖ есепке алынуы тиіс және мeмлeкeттiк техникалық байқаудан өткізудің технологиялық процесінің бip бөлігі  болып табылады.";
9-тармақта:
бірінші абзацтағы "диагностикалық картаның" деген сөздер "мемлекеттік техникалық байқаудан өту aктісінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшадағы "Диагностикалық, карта" деген сөздер "Мемлекеттік техникалық байқаудан өту туралы акт" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс icтeуiн ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа 1-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
"Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс icтeуiн ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа 2-қосымша осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жазылсын.
3. Бұйрықты жол полициясы бөлімшелерінің жеке құрамы зерделесін.
4. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкi icтep вице-министрі полиция генерал-майоры Қ.Б.Өскенбаевқа жүктелсін.

5. Комитету дорожной полиции МВД Республики Казахстан (Тусумов О.Т.) обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2007 года N 83
"Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 08 июня 2006 года N 263
АКТ
о прохождении государственного технического осмотра
транспортного средства
Составлен "__" ________ 200_ года _______________ Место составления
Владелец транспортного средства ___________________________________
ГРНЗ _______ Марка, модель ____________, Год выпуска ______________
Категория ___________ Двигатель N _________ Шасси _________________
Кузов _______________ цвет ______________ Объем дв. _______________
Разреш-я макс-я масса кг ________, Масса без нагрузки кг __________
Назначение АТС _____ спец., специализированный (нужное подчеркнуть)
СРТС, серия N ______ Расположение органов управления ______________
Классификация __________ Количество сидячих мест __________________
Адрес владельца по СРТС ___________________________________________
Адрес по доверенности _____________________________________________
Вод-е удостоверение серия,______ N,_______ категории ______________
Когда и где выдано ________________________________________________
Замечания о выявленных в ходе проверки неисправностях и дополнитель-
ная информация: ___________________________________________________
_____________________________________________________________
Заключение о прохождении осмотра: _________________________________
Сотрудник дорожной полиции ________________________________________
(ФИО, подпись) штамп
___________________________________________________________________
Выдано свидетельство и талон о прохождении ГТО N __________________
Дата проведения следующего ГТО "_____" ___________ 200__года.
Ознакомлен, владелец
транспортного средства _____________________________
(подпись)".
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2007 года N 83
"Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 января 2003 года N 22
АКТ
о прохождении государственного технического осмотра
транспортного средства
Составлен "__" ________ 200_ года _______________ Место составления
Владелец транспортного средства ___________________________________
ГРНЗ _______ Марка, модель ____________, Год выпуска ______________
Категория ___________ Двигатель N__________ Шасси _________________
Кузов _______________ цвет ______________ Объем дв. _______________
Разреш-я макс-я масса кг ________, Масса без нагрузки кг __________
Назначение АТС _____ спец., специализированный (нужное подчеркнуть)
СРТС, серия N ______ Расположение органов управления ______________
Классификация __________ Количество сидячих мест __________________
Адрес владельца по СРТС ___________________________________________
Адрес по доверенности _____________________________________________
Вод-е удостоверение серия,______ N,_______ категории ______________
Когда и где выдано ________________________________________________
Замечания о выявленных в ходе проверки неисправностях и дополнитель-
ная информация: ___________________________________________________
_____________________________________________________________
Заключение о прохождении осмотра: _________________________________
Сотрудник дорожной полиции ________________________________________
(ФИО, подпись) штамп
___________________________________________________________________
Выдано свидетельство и талон о прохождении ГТО N __________________
Дата проведения следующего ГТО "_____" ___________ 200__года.
Ознакомлен, владелец
транспортного средства _____________________________
(подпись)".
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2007 года N 83
"Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 января 2003 года N 22
Образец свидетельства
о прохождении ежегодного государственного периодического осмотра
транспортных средств
Свидетельство изготавливается типографским способом, материал

5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитеті (Ө.Т.Түсімов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрық алғаш жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 26 ақпандағы
N 83 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2006 жылғы 8 маусымдағы
N 263 бұйрығына
1-қосымша
Көлік құралының мемлекеттік техникалық
байқаудан өтуi туралы
АКТ
200___ жылғы "__"______________ жасалды. Толтырылған жері___________
Көлік құралының иеci________________________________________________
____________________________________________________________________
МНТ белгісі_____________________  Маркасы, үлгісі___________________
Шыққан жылы_____________________  Санаты____________________________
Қозғатқыш N_____________________  Шасси_____________________________
Шанақ___________________________  Tүci______________________________
Қозғатқыш көлемі (см. куб)__________________________________________
Рұқсат берілген ең ауыр салмақ, (кг)________________________________
Жүктемесіз салмағы (кг)_____________________________________________
АКҚ мақсаты__арнаулы, мамандандырылған  (керектісін сыз)
КҚТК сериясы, N_____________________________________________________
Басқару органдарының орналасуы______________________________________
классификация_______________________________________________________
Отыратын орындар саны_______________________________________________
Көлік иесінің КҚТК бойынша мекен-жайы_______________________________
Сенімхат бойынша мекен-жайы_________________________________________
Жүргізуші куәлігінің сериясы, N, санаты_____________________________
Қашан және қай жерде берілген_______________________________________
Тексеру барысында анықталған ақаулар туралы ескертпелер және қосымша
ақпарат_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Байқаудан өтуі туралы қорытынды_____________________________________
Жол полициясы қызметкері____________________________________________
(ЖП қызметкерінің аты-жөні, қолы) мөртаңба
Техникалық байқаудан өтуі туралы берілген куәлік N__________________
Келесі техникалық байқаудан өту мерзімі 200 жылғы "___"____________.
Таныстым, көлік құралының иесі(қолы)________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 26 ақпандағы
N 83 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2003 жылғы 16 қаңтардағы
N 22 бұйрығына
1-қосымша
Көлік құралының мемлекеттік техникалық
байқаудан өтуi туралы
АКТ
200___ жылғы "__"______________ жасалды. Толтырылған жері___________
Көлік құралының иеci________________________________________________
____________________________________________________________________
МНТ белгісі_____________________  Маркасы, үлгісі___________________
Шыққан жылы_____________________  Санаты____________________________
Қозғатқыш N_____________________  Шасси_____________________________
Шанақ___________________________  Tүci______________________________
Қозғатқыш көлемі (см. куб)__________________________________________
Рұқсат берілген ең ауыр салмақ, (кг)________________________________
Жүктемесіз салмағы (кг)_____________________________________________
АКҚ мақсаты______________арнаулы, мамандандырылған  (керектісін сыз)
КҚТК сериясы, N_____________________________________________________
Басқару органдарының орналасуы______________________________________
классификация_______________________________________________________
Отыратын орындар саны_______________________________________________
Көлік иесінің КҚТК бойынша мекен-жайы_______________________________
Сенімхат бойынша мекен-жайы_________________________________________
Жүргізуші куәлігінің сериясы, N, санаты_____________________________
Қашан және қай жерде берілген_______________________________________
Тексеру барысында анықталған ақаулар туралы ескертпелер және қосымша
ақпарат_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Байқаудан өтуі туралы қорытынды_____________________________________
Жол полициясы қызметкері____________________________________________
(ЖП қызметкерінің аты-жөні, қолы) мөртаңба
Техникалық байқаудан өтуі туралы берілген куәлік N__________________
Келесі техникалық байқаудан өту мерзімі 200 жылғы "___"____________.
Таныстым, көлік құралының иесі(қолы)________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 26 ақпандағы
N 83 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2003 жылғы 16 қаңтардағы
N 22 бұйрығына
2-қосымша
Көлік құралының жыл сайынғы мерзімді мемлекеттік
техникалық байқаудан өтуi туралы куәліктің үлгісі
Куәлік баспахана тәсілімен дайындалады, материалдың қалыңдығы

картон плотностью 250-300 гр./кв.м., текст выполнен на государствен-
ном языке.
Размер 75 х 105 мм.
На лицевой стороне наносится:
владелец транспортного средства, марка (модель), государствен-
ный регистрационный номерной знак, год выпуска, грузоподъемность,
количество посадочных мест, объем двигателя, литер региона, порядко-
вый номер свидетельства, состоящий из шести знаков, месяц следующего
полицейского контроля
лицевая сторона свидетельства
о прохождении ежегодного государственного периодического осмотра
транспортных средств
Көлік кұралының жыл сайынғы мерзімді мемлекеттік
техналық байқаудан өтүі туралы куәлік
Иeci (аты-жөні) _______________________________________
_______________________________________________________
Маркасы (үлгісі)
_______________________________________________________
Мем. нөмірі ______________ Шыққан жылы ________________
Көтеретін жүгі (тн) _______ Отыратын орын саны ________
Қозғалтқыш көлемі
KZ                                  Z N 000000_
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Обратная сторона свидетельства
о прохождении ежегодного государственного периодического осмотра
транспортных средств
Иесі мен мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің өзгеру
Иесі (аты-жөні) ___________  Мем. нөмірі ________________
___________________________ МО __________________________
күні                       қолы
Иесі (аты-жөні) ___________  Мем. нөмірі ________________
___________________________ МО __________________________
күні                       қолы
мемлекеттік байқауды көрсетілген айда өту керек
Берілген
уақыты
КҚТК N
Мөртаңба
Қолы
На обратной стороне записывается изменение владельца и государственных регистрационных номерных знаков транспортного средства."

250-300 гр./шаршы м., мәтіні мемлекеттік тілде әзірленеді.
Көлемі 75x105 мм.
Бет жағында:
Көлік құралының иeci, маркасы (моделі), мемлекеттік нөмірлік
тіркеу белгісі, шыққан жылы, көтеретін жүгі, отыратын орындар саны,
қозғалтқыш көлемі, өңірдің белгісі, алты белгіден тұратын куәліктің
реттік нөмipi, полиция бақылайтын келесі айы
Көлік құралының жыл сайынғы мерзімді мемлекеттік техникалық
байқаудан өтуі туралы куәліктің бет жағы
Көлік құралының жыл сайынғы мерзімді мемлекеттік техникалық
байқаудан өтуi туралы куәлік
Иeci (аты-жөні)
Маркасы (үлгici)
Мем. нөмipi
Шыққан жылы
Көтеретін жүгі(тн)
Отыратын орын саны
Қозғалтқыш көлемі
KZ
Z N 000000
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   11   12
Көлік құралының жыл сайынғы мерзімді мемлекеттік техникалық
байқаудан өтуі туралы куәліктің сыртқы беті
Иесі мен мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің өзгеруі
Иeci (аты-жөні)
Мем. нөмipi
_______________________ М.О.     _______________________
күні                         күні
Иeci (аты-жөні)
Мем. нөмipi
_______________________ М.О.     _______________________
күні                         күні
мемлекеттік байқауды көрсетілген айда өту керек
Берілген уақыты
КҚТК
Мөртаңба
Қолы
Сыртқы жағында көлік құралы иесінің және мемлекеттік тіркеу нөмірлік
белгісінің өзгергені туралы жазылады