О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан "Об утверждении Инструкции по представлению правовой статистической информации" от 8 декабря 2004 года N 938 ца
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 марта 2007 года N 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2007 года N 4611. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 апреля 2019 года № 25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 15.04.2019 № 25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования порядка обеспечения государственных органов правовой статистической информацией в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", а также руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан "Об утверждении Инструкции по представлению правовой статистической информации" от 8 декабря 2004 года N 938 ца (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3322), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по предоставлению правовой статистической информации, утвержденной указанным приказом:
в пункте 1 слова "государственных органов" исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Прием, учет и организация исполнения запросов осуществляется в соответствии с нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан и настоящей Инструкцией.";
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) Запрос - письменное обращение государственных органов, физических и юридических лиц о предоставлении правовой статистической информации";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Запросы, адресованные органу правовой статистики и специальных учетов или непосредственно руководству данного органа, после их регистрации службой делопроизводства в журнале входящей корреспонденции в день поступления, передаются руководству, которое их рассматривает и готовит по ним поручения (резолюции).";
в пункте 6 после слов "должностного лица" дополнить словами следующего содержания: ", а также если в компетенцию органа или должностного лица не входит разрешение поставленных в нем вопросов, то в срок не позднее трех рабочих дней оно должно быть направлено в соответствующие органы с сообщением об этом заявителю или возвращено с указанием причин отказа в рассмотрении";
абзац третий пункта 8 исключить;
в абзаце втором пункта 9 слово "десяти" заменить словом "пятнадцати";

"Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 938 оа бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2007 жылғы 11 наурыздағы N 6 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 10 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4611 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 15 сәуірдегі № 25 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 15.04.2019 № 25 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік органдарды құқықтық статистикалық ақпаратпен қамтамасыз ету тәртібін жетілдіру мақсатында, сондай-ақ "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 938 оа бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3322 санымен тіркелген) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну жөніндегі Нұсқаулықта:
1-тармақтағы "мемлекеттік органдардың" сөзі алынып тасталсын;
2-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"2. Сұранымдарды қабылдау, есепке алу және орындалуын ұйымдастыру Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының нормативтік құқықтық актілеріне және осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.";
3-тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда берілсін:
"2) Сұраным - мемлекеттік органдардың, жеке және заңды тұлғалардың құқықтық статистикалық ақпарат беру туралы жазбаша өтініші";
5-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"5. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына немесе тікелей осы органның басшылығына бағытталған сұранымдар келіп түскен күні кіріс хат-хабар журналында іс жүргізу қызметімен тіркелгеннен соң басшылыққа жіберіледі, ал басшылық оларды қарап, тапсырмалар (бұрыштамалар) дайындайды.";
6-тармақтағы "лауазымды тұлғаның" сөздерінен кейін келесі мазмұндағы сөздермен толықтырылсын: ", сондай-ақ егер орган мен лауазымды тұлғаның құзіретіне ондағы қойылған сұрақтардың шешілуі кірмесе, ол үш жұмыс күнінен кешіктірілмей өтініш берушіге осы туралы хабарлау арқылы тиісті органдарға жіберілуі немесе қарастырудан бас тарту себептерін көрсету арқылы қайтарылуы қажет";
8-тармақтың үшінші абзацы алынып тасталсын;
9-тармақтың екінші абзацындағы "он" сөзі "он бес" сөзімен ауыстырылсын;

дополнить разделом 3-1 в следующей редакции:
"3-1. Порядок выдачи статистических данных
16-1. По завершению отчетного периода, ежемесячно, 15 числа месяца, следующего за отчетным, Комитет направляет всем органам уголовного преследования, а также в Администрацию Президента Республики Казахстан, Совет Безопасности Республики Казахстан, Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, Верховный Суд Республики Казахстан, Комитет по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по статистике статистические данные о состоянии преступности, прокурорского надзора, работе органов следствия и дознания Республики Казахстан.
16-2. Ежеквартально 20 числа месяца, следующего за отчетным, адресатам, перечисленным в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан "О сборниках статистических данных" от 31 марта 2005 года N 9 (далее - приказ N 9), направляются статистические сборники "О преступности и результатах деятельности правоохранительных органов и судов в Республике Казахстан", "О состоянии прокурорского надзора в Республике Казахстан", "О работе судов в Республике Казахстан", "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", "О коррупционных преступлениях и правонарушениях в Республике Казахстан".
16-3. Статистический сборник "О результатах деятельности органов следствия и дознания" адресатам, перечисленным в приказе N 9, направляется по итогам полугодия и года.
16-4. Выдача статистических данных осуществляется на основании письменного запроса в рамках имеющихся показателей отчетов и реквизитов информационных учетных документов, в сроки установленные главой 3 настоящей Инструкции.
16-5. Запросы средств массовой информации, общественных объединений и фондов о предоставлении статистических данных предварительно рассматриваются Аппаратом Генерального Прокурора Республики Казахстан, который выражает мнение о возможности выдачи требуемой информации и ее пределах.
16-6. Отчетные данные о состоянии коррупционных преступлений и правонарушений направляются в Администрацию Президента Республики Казахстан и государственным органам, не являющимся субъектами правовой статистики и специальных учетов через Аппарат Генерального Прокурора Республики Казахстан, а другим государственным и правоохранительным органам по согласованию с Генеральным Прокурором Республики Казахстан.

келесі редакциядағы 3-1-бөлімімен толықтырылсын:
"3-1. Статистикалық мәліметтерді беру тәртібі
16-1. Есептік кезең аяқталғаннан кейін ай сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 15 күніне Комитет қылмыстылықтың, прокурорлық қадағалаудың жағдайы туралы, Қазақстан Республикасы тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы статистикалық мәліметтерді қылмыстық қудалаудың барлық органдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік Кеңесіне, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесіне, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетіне, Қазақстан Республикасы Статистика жөніндегі агенттігіне жібереді.
16-2. Тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 31 наурыздағы N 9 "Статистикалық деректердің жинағы туралы" бұйрығында (әрі қарай -№9 бұйрық) көрсетілген адресаттарға "Қазақстан Республикасындағы қылмыстылық және құқық қорғау органдары мен соттар қызметтерінің нәтижелері туралы", "Қазақстан Республикасындағы прокурорлық қадағалау жағдайы туралы", "Қазақстан Республикасындағы соттардың жұмысы туралы", "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін және улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы", "Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" статистикалық жинақтар жіберіледі.
16-3. "Тергеу және анықтау органдары қызметтерінің нәтижелері туралы" статистикалық жинақ Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының N 9 бұйрықта көрсетілген адресаттарға жартыжылдық және бір жылдық қорытындылары бойынша жіберіледі.
16-4. Статистикалық мәліметтерді беру жазбаша сұранымның негізінде ақпараттық есепке алу құжаттары есептерінің және деректемелерінің қолда бар көрсеткіштерінің шеңберінде осы Нұсқаулықтың 3-тарауымен белгіленген мерзімдерде жүзеге асырылады.
16-5. Бұқаралық ақпарат құралдарының, қоғамдық бірлестіктер мен қорлардың статистикалық мәліметтерді ұсыну туралы сұранымдары Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппаратымен қаралады, ол талап етілетін ақпаратты беру мүмкіндігі және оның шектеулері туралы пікірді білдіреді.
16-6. Сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың жағдайы туралы есептік мәліметтер Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері болып табылмайтын мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппараты арқылы, ал өзге мемлекеттік және құқық қорғау органдарына Қазақстан Республикасының Бас Прокурорымен келісу бойынша жіберіледі.

16-7. Запросы государственных и правоохранительных органов о выдаче статистических данных о борьбе с коррупцией подлежат выдаче по предварительному согласованию с Генеральным Прокурором Республики Казахстан.
16-8. Запросы о выдаче статистических данных подписываются первым руководителем органа в соответствии с подпунктом 4) пункта 5 статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
Запросы структурных подразделений центрального аппарата Генеральной прокуратуры подписываются начальником соответствующего Департамента.
16-9. В запросе должна быть четко указана требуемая информация с указанием единицы истребуемой информации (преступление, уголовное дело, лицо), а также конкретизирован период, за который запрашиваются статистические данные.
16-10. Ответы на запросы должны быть исполнены на государственном языке или языке обращения.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора - Председателя Комитета (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан

16-7. Мемлекеттік және құқық қорғау органдарының сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес туралы статистикалық мәліметтерді беру жөніндегі сұранымдары Қазақстан Республикасының Бас Прокурорымен алдын-ала келісу бойынша беруге жатады.
16-8. Статистикалық мәліметтерді беру туралы сұранымдарға "Әкімшілік процедуралар туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 5-бабы 5-тармағының 4) тармақшасына сәйкес органның бірінші басшысы қол қояды. ҚР Бас прокуратурасы орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінің сұранымдарына тиісті Департаменттің бастығы қол қояды.
16-9. Сұранымда талап етілетін ақпараттың бірлігін көрсету арқылы (қылмыс, қылмыстық іс, тұлға) нақты талап етілетін ақпараттың көрсетілуі, сондай-ақ статистикалық мәліметтер сұралатын кезеңнің нақтылануы қажет.
16-10. Сұранымдарға берілетін жауап мемлекеттік тілде немесе өтініш берілген тілде орындалуы қажет.";
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас Прокурордың орынбасары - Комитет Төрағасына жүктелсін (Г.В.Ким).
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры