О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 31 мая 2007 года N 148-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2007 года N 4792. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 215-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 19.07.2013 № 215-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2256, опубликованный 17 мая 2003 года в "Официальной газете" N 20, внесены изменения и дополнения приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года N 253-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) на производство и предоставление услуг (товаров, работ) субъектами естественной монополии", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 2256", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2533, опубликованным 8 ноября 2003 года в "Официальной газете" N 45, приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 14 ноября 2003 года N 269-ОД "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 2256", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2608, опубликованным 27 декабря 2003 года в "Официальной газете" N 52, приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 июля 2004 года N 322-ОД "О внесении изменения и дополнения в некоторые приказы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3011, опубликованным 18 сентября 2004 года в "Официальной газете" N 38, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 декабря 2004 года N 493-ОД "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий", зарегистрированный за N 2256", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3370, опубликованным 5 марта 2005 года в "Официальной газете" N 10, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 марта 2005 года N 108-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3527, опубликованным 14 мая 2005 года в "Официальной газете" N 20, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4136, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 7 апреля 2006 года N 61-62, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2006 года N 177-ОД "О внесении изменений в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4328, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 11 августа 2006 года N 147), следующие изменения и дополнения:
в Правилах утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденных указанным приказом:

"Табиғи монополиалар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополиаларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополиаларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 31 мамырдағы N 148-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі 2007 жылғы 9 шілдедегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4792 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 215-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 19.07.2013 № 215-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы  N 82-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2256 нөмірмен тіркелген,»"Ресми газетте" 2003 жылғы 17 мамырда N 20 нөмірмен жарияланған,»"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) өндіруге және ұсынуға тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 мамырдағы N 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 9 қазандағы N  253-НҚ бұйрығына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 сәуірде N 2256 нөмірмен тіркелген", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2533 нөмірмен тіркелген,»"Ресми газетте" 2003 жылғы 8 қарашада N 45 нөмірмен жарияланған,»"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2003 жылғы 14 қарашадағы   N 269-НҚ бұйрығына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 сәуірде N 2256 нөмірмен тіркелген", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2608 нөмірмен тіркелген,»"Ресми газетте" жылғы 27 желтоқсанда N 52 жарияланған, "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің кейбір бұйрықтарына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 19 шілдедегі  N 322-НҚ бұйрығына, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3011 нөмірмен тіркелген,»"Ресми газетте" 2004 жылғы 18 қыркүйекте N 38 нөмірмен жарияланған,»"Табиғи монополия субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы, N 2256 нөмірмен тіркелген" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 493-НҚ бұйрығына, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3370 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2005 жылғы 5 наурызда N 10 жарияланған, "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 29 наурыздағы  N 108-НҚ бұйрығына, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3527 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2005 жылғы 14 мамырда N 20 нөмірмен жарияланған,»"Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы  N 66-НҚ бұйрығына, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4136 нөмірмен тіркелген, "Заң газеті" 2006 жылғы 7 сәуірде N 61-62 нөмірмен жарияланған,»"Табиғи монополиялар салаларында қызметті бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 19 шілдедегі  N 177-НҚ бұйрығына, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4328 нөмірмен тіркелген, "Заң газеті" 2006 жылғы 11 тамызда N 147 нөмірмен жарияланған), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережеде:

подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) компетентный орган - отраслевое министерство и (или) ведомство, для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги водохозяйственной системы на территории одной области, и (или) канализационной системы - местные исполнительные органы, а для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги водохозяйственной системы на территории двух или более областей - Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;";
пункт 7 дополнить частью третьей следующего содержания:
"В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в том числе при увеличении стоимости стратегических товаров, субъект естественной монополии вместе с заявкой предоставляет тарифную смету и проекты тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы), при этом требование части первой настоящего пункта в данном случае не распространяется.";
дополнить пунктом 8-2 следующего содержания:
"8-2. К заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры прилагаются:
1) пояснительная записка, с указанием причин утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды;
2) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложении 30 к настоящим Правилам. При этом в случае увеличения стоимости стратегических товаров в тарифной смете корректируются только статьи затрат, включающие использование стратегических товаров;
3) документы, подтверждающие необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды.
В случае увеличения стоимости стратегических товаров, в качестве документов, подтверждающих необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры к заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются конкурсная документация, решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, договора, счета-фактуры, расчеты уровня затрат.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Требования, предусмотренные подпунктами 2) и 4) пункта 10 настоящих Правил не распространяются на случаи утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры.";
пункт 11 дополнить частью третьей следующего содержания:

2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) құзыретті орган - бір облыстың аумағында су шаруашылығы жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілері үшін салалық министрлік және (немесе) ведомство, және (немесе) кәріз жүйелері үшін - жергілікті атқарушы органдар, ал екі немесе одан көп облыстардың аумағында су шаруашылығы жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілері үшін - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті;";
7-тармақ мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Тарифтер (бағалар, алым ставкалары) төтенше реттеуші шаралар ретінде қайта қараған жағдайда, оның ішінде стратегиялық тауарлардың құнын арттыру кезінде табиғи монополия субъектісі өтініммен бірге оларға ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) арналған тарифтік смета және тарифтердің (бағалардың, алым ставкаларының) жобаларын ұсынады, бұл ретте осы тармақтың бірінші бөлігінің талабы мұндай жағдайда қолданылмайды.";
мынадай мазмұндағы 8-2-тармақпен толықтырылсын:
"8-2. Төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекітуге берілген өтінімге:
1) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекітудің себептері көрсетілген түсіндірме жазба;
2) осы Ереженің 30-қосымшасында көрсетілген нысан бойынша Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес тарифтік сметаның жобасы. Бұл ретте стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда тарифтік сметадағы стратегиялық тауарларды пайдалануды қамтитын шығын бабы ғана түзетіледі;
3) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар.
Стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда, сатып алынатын стратегиялық тауарлардың құнын арттыруды, азаматтардың өміріне, денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың мүлкіне қатер төндіретінін растайтын құжаттар (конкурстық құжаттама, тауарларды сатып алу жөніндегі конкурстық (тендерлік) комиссиялардың шешімдері, шарт, шот-фактуралар, шығын деңгейін есептеу).";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Осы Ереженің 10-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген талаптар төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекіту жағдайына қолданылмайды.";
11-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөліммен толықтырылсын:

"Основанием для отказа уполномоченным органом в принятии к рассмотрению заявки субъекта естественной монополии на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры является непредставление документов, предусмотренных пунктом 8-2 настоящих Правил.";
пункт 13 дополнить частью второй следующего содержания:
"Проекты тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий для принятия решения в качестве чрезвычайной регулирующей меры рассматриваются уполномоченным органом в течение десяти рабочих дней.";
в пункте 15:
в подпункте 1) знак препинания ";" заменить знаком препинания ".";
подпункт 2) исключить;
в пункте 17-1 цифру "и 29" заменить цифрами ", 29 и 30";
дополнить пунктом 20-2 следующего содержания:
"20-2. Введение в действие тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры осуществляется с даты, определяемой уполномоченным органом. При этом двенадцати месячный период времени для утверждения нового тарифа определяется с даты введения в действие ранее утвержденного тарифа (цены, ставки сбора) в общем порядке.";
пункт 21 дополнить частью второй следующего содержания:
"В случае изменения тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии в качестве чрезвычайной регулирующей меры информация об их изменении доводится субъектом естественной монополии до сведения потребителя не позднее чем за пять дней до введения их в действие.";
в пункте 23:
после цифры "15," дополнить цифрой "19,";
цифру "21," исключить;
дополнить приложением 30, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере электро- и теплоэнергетики Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Шкарупа А.В.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.

"Осы Ереженің 8-2-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекітуге берілген табиғи монополия субъектісінің өтінімін қарауға қабылдауға уәкілетті органның бас тартуы үшін негіз болып табылады.";
13-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөліммен толықтырылсын:
"Төтенше реттеуші шаралар ретінде шешім қабылдау үшін табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтердің (бағалардың, алым ставкаларының) жобаларын уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде қолданады.";
15-тармақта:
1) тармақшадағы»";" белгісі "." деген белгімен ауыстырылсын;
2) тармақша алып тасталсын;
17-1-тармақтағы»"және 29" деген сан»", 29 және 30" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 20-2-тармақпен толықтырылсын:
"20-2. тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтік сметаларды төтенше реттеуші шаралар ретінде қолданысқа енгізу уәкілетті орган белгілеген күннен бастап жүзеге асырылады. Бұл ретте жаңа тарифті бекіту үшін он екі айлық уақыт кезеңі бұрын бекітілген тарифті (бағаны, алым ставкасын) жалпы тәртіппен қолданысқа енгізген күннен бастап белгіленеді.";
21-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөліммен толықтырылсын:
"Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) төтенше реттеуші шаралар ретінде өзгерткен жағдайда олардың өзгерісі туралы ақпаратты табиғи монополия субъектісінің тұтынушылардың назарына олар қолданысқа енгізілгенге дейін бес күннен кешіктірмей жеткізеді.";
23-тармақтағы:
"15," деген саннан кейін»"19," деген санмен толықтырылсын;
"21," деген сан алып тасталсын;
Осы бұйрыққа берілген қосымшаға сәйкес 30-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Электр және жылу энергетика саласындағы реттеу және бақылау департаменті (А.В. Шкарупа) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель
СОГЛАСОВАН:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
13 июня 2007 года
Приложение
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
от 31 мая 2007 года N 148-ОД
"Приложение 30
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование ____________________________________________
(субъекта естественной монополии)
Тарифная смета
на регулируемые услуги субъекта естественной монополии
N
п/п
Наименование
показателей *
Единица
измерения
Принято
в действующем
тарифе
в расчете
на год,
всего
Проект
субъекта
естест-
венной
монополии
1
2
3
4
5
I
Затраты на произ-
водство товаров
и предоставление
услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные
затраты, всего
-||-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-||-
1.2
энергия
-||-
1.3
ГСМ
-||-
1.4
топливо
-||-
1.5
энергия покупная
-||-
1.6
вода покупная
-||-
2
технологический
расход
электрической
энергии
водохозяйственной
и  канализационной
систем
(нормативные
потери)
-||-
3
Затраты на оплату
труда, всего
-||-
в том числе:
3.1
заработная плата
-||-
3.2
социальный налог
-||-
4
Амортизация
-||-
5
Ремонт, всего
-||-
в том числе:
5.1
капитальный ремонт,
не приводящий к
увеличению стои-
мости основных
средств
-||-
6
Прочие затраты,
всего
-||-
в том числе:
6.1
услуги связи
-||-
6.2
транспортировка
грузов сторонними
организациями
-||-
6.3
услуги охраны
-||-
6.4
командировочные
расходы
-||-
6.5
подготовка кадров
-||-
6.6
охрана труда и
техника
безопасности
-||-
6.7
плата за
использование
природных ресурсов
(воду и другие)
-||-
6.8
пусконаладочные
работы
-||-
6.9
дезинфекция,
дератизация произ-
водственных поме-
щений, вывоз мусора
и другие комму-
нальные услуги
-||-
6.10
обязательные виды страхования
-||-
6.11
приобретение
лицензий
-||-
6.12
охрана окружающей
среды
-||-
6.13
другие затраты
(необходимо
расшифровать)
-||-
II
Расходы периода,
всего
-||-
7
Общие и администра-
тивные расходы,
всего
-||-
7.1
Затраты на оплату
труда, всего
-||-
в том числе:
7.1.1
заработная плата
административного
персонала
-||-
7.1.2
социальный налог
-||-
7.2
услуги банка
-||-
7.3
амортизация
-||-
7.4
расходы на
содержание и
обслуживание тех-
нических средств
управления,
вычислительной
техники и т.д.
-||-
7.5
коммунальные услуги
-||-
7.6
услуги сторонних
организаций
-||-
7.8
командировочные
расходы
-||-
7.9
представительские
расходы, расходы
на периодическую
печать, связь
-||-
7.10
охрана труда и
техника
безопасности
-||-
7.11
аренда основных средств
общехозяйственного
назначения
-||-
7.12
налоги
-||-
7.13
другие расходы
(необходимо
расшифровать)
-||-
8
Расходы на
содержание службы
сбыта, всего
-||-
в том числе:
8.1
заработная плата
-||-
8.2
социальный налог
-||-
8.3
расходы на
оформление
квитанций
-||-
8.4
амортизация
(в том числе
водомеров)
связанная со
сбытом услуг
-||-
8.5
текущий ремонт
-||-
8.6
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению  стоимости    основных средств
-||-
8.7
маркетинговые
услуги
-||-
8.8
другие расходы
(необходимо
расшифровать)
-||-
9
Расходы на выплату вознаграждений
-||-
III
Всего затрат
-||-
IV
Прибыль
-||-
V
Всего доходов
-||-
VI
Объемы оказываемых
услуг
-||-
VII
Нормативные потери
тыс. м3/
тыс.тенге,
тыс.Гкал/
тыс.тенге,
кВтч/тыс.
тенге
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3,
тенге/Гкал,
тенге/кВтч
Руководитель __________________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы)
М.П.
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
субъектом естественной монополии, наименование показателей и единицы измерения
указываются в соответствии с предоставляемым видом регулируемых услуг".

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары
Н.Ш. Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2007 жылғы 13 маусым
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2007 жылғы 31 мамырдағы
N 148-НҚ бұйрығына Қосымша
"Табиғи монополиялар субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметалар бекіту
ережесіне 30-қосымша
Атауы _________________________________________________
(табиғи монополиялар субъектісі)
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне тарифтік сметасы
N
р/с
Көрсеткіштердің
атаулары
Өлшем
бірлігі
Бір жылға
есептелген
қолданыс-
тағы тариф
қабылдан-
ды,
барлығы
Табиғи
монопо-
лиялар
субъекті-
лерінің
жобасы
1
2
3
4
5
I
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
2
3
3.1
3.2
4
5
5.1
6
6.1
6.2
6.3
6.4
6.5
6.6
6.7
6.8
6.9
6.10
6.11
6.12
6.13
II
7
7.1
7.1.1
7.1.2
7.2
7.3
7.4
7.5
7.6
7.8
7.9
7.10
7.11
7.12
7.13
8
8.1
8.2
8.3
8.4
8.5
8.6
8.7
8.8
9
III
IV
V
VI
VII
VIII
Тауарлар өндіруге және
қызмет көрсетуге
арналған шығындар,
барлығы
Материалдық шығындар,
барлығы
оның ішінде:
Шикізат және
материалдар
Энергия
ЖЖМ
Отын
Сатып алынатын энергия
Сатып алынатын су
Электр энергиясының, су
шаруашылығы мен кәріз
жүйелерінің техникалық
шығыстары (нормативтік
ысыраптары)
еңбекке ақы төлеу
шығыстары, барлығы
жалақы
әлеуметтік салық
Амортизация
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
негізгі қорлардың
құнының өсіруіне алып
келмейтін күрделі
жөндеу
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
Байланыс қызметтері
Бөгде ұйымдар
көрсететін жүкті
тасымалдау қызметтері
Күзету қызметі
Іссапар шығыстары
Кадрды даярлау
Еңбекті қорғау және
техникалық қауіпсіздік
Табиғи ресурстарды
қолданған үшін ақы
төлеу (суға және
басқалар)
Іске қосу реттеуші
жұмыстар
өндірістік үй-жайларды
дезинфекциялау,
дератизациялау, қоқысты
шығару және басқа да
коммуналдық қызметтер
міндетті сақтандыру
түрлері
лицензияны сатып алу
қоршаған ортаны сақтау
өзге де шығындар
(таратып жазу қажет)
Кезең шығыстары,
барлығы
Жалпы әкімшілік
шығыстар, барлығы
Еңбекке ақы төлеу үшін
шығындары барлығы,
оның ішінде:
әкімшілік персоналдың
жалақысы
әлеуметтік салық
банк қызметтері
Амортизация
Техникалық басқару
құралдарын, есептеу
техникаларын ұстауға
және қызмет көрсетуге
жұмсалған шығыстар
және т.б.
Коммуналдық шығындар
Бөгде ұйымдардың
көрсеткен қызметтері
Іссапар шығыстары
Баспасөз басылымға,
байланысуға арналған
өкілдік шығыстар
Еңбекті қорғау және
техникалық қауіпсіздік
Жалпы шаруашылыққа
арналған негізгі
құралдарды жалға алу
Салықтар
өзге де шығыстар
(таратып жазу қажет)
Ұстауға және қызмет
көрсетуге арналған
шығыстар, барлығы
оның ішінде:
жалақы
әлеуметтік салық
квитанцияны ресімдеуге
арналған шығыстар
Қызметтерді өткізуге
байланысты амортизация
(оның ішінде су
өлшегіш)
ағымдағы жөндеу
негізгі қорлар құнының
өсуіне әкелмейтін
күрделі жөндеу
маркетинг қызметтер
өзге де шығындар
(таратып жазу қажет)
сыйақылар төлеуге
арналған шығыстар
Барлық шығыс
Табыс
Барлық табыстар
Көрсетілетін
қызметтердің көлемі
Нормативтік ысыраптар
Тариф (ҚҚС-сыз)
мың теңге
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
мың м 3 /
мың теңге,
Гкал мың/
мың теңге,
кВтч/мың
теңге
м 3 /теңге,
Гкал/
теңге,
кВтч/теңге
Басшысы _____________________________________________
(лауазымы, қолы, тегі және аты-жөні)
М.О
* - шығындарды қажет болған жағдайда табиғи монополиялар субъектісі кеңейте немесе толықтыра алады, көрсеткіштердің атауы мен өлшем бірлігі ұсынылып отырған реттеліп көрсетілетін қызметтердің түріне сәйкес көрсетіледі".