О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 августа 2003 года N 635 "Об утверждении нормативных правовых актов, регламентирующих государственную регистрацию, перерегистрацию, внесение изменений в регистрационное досье и экспертизу лекарственных средств, в том числе медицинской техники и изделий медицинского назначения в Республике Казахстан"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 августа 2007 года N 500. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2007 года N 4932. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года N 735
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 18.11.2009 N 735 (порядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О лекарственных средствах", а также в целях оптимизации процедуры государственной регистрации, перерегистрации лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения в Республике Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 августа 2003 года N 635 "Об утверждении нормативных правовых актов, регламентирующих государственную регистрацию, перерегистрацию, внесение изменений в регистрационное досье и экспертизу лекарственных средств, в том числе медицинской техники и изделий медицинского назначения в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных актов за N 2496), следующие изменения и дополнения:
в заголовке, подпунктах 1), 2) пункта 1 слова "в том числе" исключить;
в Правила государственной регистрации, перерегистрации лекарственных средств, в том числе медицинской техники и изделий медицинского назначения и внесения изменений в регистрационное досье на лекарственные средства, в том числе медицинскую технику и изделия медицинского назначения в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в заголовке, по всему тексту:
слова "в том числе" исключить;
слова "нормативно-техническая документация", "нормативно-технической документации", "нормативно-техническую документацию", заменить словами "нормативно-технический документ по контролю за качеством и безопасностью лекарственных средств", "нормативно-техническому документу по контролю за качеством и безопасностью лекарственных средств", "нормативно-техническом документе по контролю за качеством и безопасностью лекарственных средств", "нормативно-технического документа по контролю за качеством и безопасностью лекарственных средств";

"Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, оның ішінде медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеуді, қайта тіркеуді, тіркеу құжаты жинағына өзгерістер енгізу мен сараптамасын регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 25 тамыздағы N 635 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің 2007 жылғы 15 тамыздағы N 500 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 14 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4932 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 18 қарашадағы N 735 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009.11.18 N 735 бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу рәсімдерін оңтайландыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, оның ішінде медицина техникасы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеуді, қайта тіркеуді, тіркеу құжаты жинағына өзгерістер енгізу мен сараптамасын регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 25 тамыздағы  N 635 бұйрығына (Нормативтік актілердің мемлекеттік тізілімінде N 2496 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ 1), 2) тармақшаларының бас тақырыбында "оның ішінде" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, оның ішінде медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және тіркеу құжаты жинағына өзгерістер енгізу туралы ережеде:
бас тақырыбында барлық мәтін бойынша:
"оның ішінде" деген сөздер алынып тасталсын;
"нормативтік-техникалық құжаттама", "нормативтік-техникалық құжаттаманың", "нормативтік-техникалық құжаттаманы" деген сөздер "дәрілік заттардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжат", "дәрілік заттардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжатқа", "дәрілік заттардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжатта" деген сөздермен ауыстырылсын;

подпункт 8) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"8) нормативно-технический документ по контролю за качеством и безопасностью лекарственного средства - документ, устанавливающий комплекс норм качества лекарственного средства, методик его определения, обеспечивающих одинаковую безопасность и эффективность лекарственного средства независимо от серии, а также постоянство и единообразие его производства, утвержденный организацией-производителем с номером, присвоенным Комитетом фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан при государственной регистрации, перерегистрации лекарственного средства.";
в пункте 10 слова: "препарата", "а также", "три" заменить словами "средства", "в том числе", "два";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для регистрации воспроизведенного (генерического) лекарственного средства, лекарственной субстанции, балк-продукта, фармакопейных (официальных) лекарственного растительного сырья или сбора, гомеопатического лекарственного средства, представляются части I, II регистрационного досье.";
пункт 15 исключить:
в пункте 16 после слов "условий производства" дополнить абзацем следующего содержания:
"Оценка условий производства и системы обеспечения качества осуществляется Комитетом фармации совместно со специалистами экспертной организации путем посещения предприятия-производителя.";
в абзаце четвертом слова "сведения, имеющие характер отдельных данных, содержащихся в регистрационном досье, связанные с производством, технологической информацией, управлением и другой деятельностью, разглашение которых может нанести ущерб интересам предприятия-производителя" заменить словами "материалы и документы, содержащиеся в регистрационном досье, все этапы экспертных работ при государственной регистрации, перерегистрации и внесении изменений в регистрационном досье лекарственного средства.";
абзац второй пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Аналитические и клинические испытания проводятся в утвержденных в установленном порядке аккредитованных испытательных лабораториях и клинических базах";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Комитет фармации, в случае принятия положительного решения о государственной регистрации, перерегистрации лекарственного средства, медицинской техники и изделий медицинского назначения, издает приказ:
о внесении лекарственного средства, медицинской техники и изделия медицинского назначения в Государственный реестр лекарственных средств и разрешении к медицинскому применению лекарственного средства, медицинской техники и изделия медицинского назначения;
об утверждении инструкции по медицинскому применению лекарственного средства, изделия медицинского назначения (кроме иммунобиологических лекарственных препаратов профилактического действия, инструкции по медицинскому применению на которые утверждаются после согласования с Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан);
о согласовании нормативно-технического документа по контролю за качеством и безопасностью лекарственного средства;
об утверждении макетов упаковок и этикеток.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

1-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) дәрілік заттың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжат - сериясына қарамастан дәрілік зат сапасының нормалар кешенін, оны анықтау әдістемелерін белгілейтін дәрілік заттың бірдей қауіпсіздігі мен тиімділігін қамтамасыз ететін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті дәрілік затты мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу кезінде берген өндіруші ұйым бекіткен нөмірмен оны өндірудің тұрақтылығы мен бірыңғайлығын белгілейтін құжат;".
10-тармақта "препаратты", "сондай-ақ", "үш" деген сөздер "заттар", "оның ішінде", "екі" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қайта өндірілген (генерикалық) дәрілік затты, дәрілік субстанцияны, балк-өнімді, фармакопеялық (ресми) дәрілік өсімдік шикізатын немесе жиынтығын, гомеопатикалық дәрілік затты тіркеу үшін тіркеу құжаты жинағының I, II-бөлімдері ұсынылады.";
15-тармақ алынып тасталсын:
16-тармақта "өндіріс шарттары" деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өндірістің жағдайын және сапаны қамтамасыз ету жүйесін бағалау, Фармация комитетінің сараптама ұйымдарының мамандарымен бірлесе отырып, өндіруші кәсіпорынға баруы арқылы жүзеге асырылады.";
төртінші абзацта "өндіріспен, технологиялық ақпаратпен, басқарумен және басқа да қызметтермен байланысты, тіркеу құжаты жинағындағы жекелеген деректер сипатына ие мәліметтерді жария ету өндіруші кәсіпорын мүддесіне зиян келтіруі мүмкін болса" деген сөздер "тіркеу құжаты жинағында бар материалдар мен құжаттар, мемлекеттік тіркеу қайта тіркеу және дәрілік заттардың тіркеу құжаты жинағына өзгерістер енгізу кезіндегі сараптама жұмысының барлық кезеңдері." деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Талдау және клиникалық сынақтар белгілеген тәртіппен бекітілген аккредиттелген сынақ зертханалары мен клиникалық базаларда өткізіледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Фармация комитеті дәрілік затты, медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу туралы оң шешім қабылдаған жағдайда мынадай:
дәрілік затты, медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды Дәрілік заттардың мемлекеттік тізіліміне енгізу және дәрілік затты, медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымды медициналық қолдануға рұқсат ету туралы;
дәрілік затты, медициналық мақсаттағы (алдын-ала әсер ететін иммунобиологиялық емдеу дәрілік препараттарынан басқа, медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетімен келісілгеннен кейін) бұйымды медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы;
дәрілік заттың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжатты келісу туралы;
орамдар мен жапсырма қағаздардың макеттерін бекіту туралы бұйрықтар шығарады.".
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. На зарегистрированное лекарственное средство, медицинскую технику и изделие медицинского назначения Комитет фармации выдает заявителю:
1) регистрационное удостоверение с указанием срока, в течение которого разрешается медицинское применение на территории Республики Казахстан согласно приложениям 7, 8 к настоящим Правилам;
2) утвержденную инструкцию по медицинскому применению лекарственного средства на государственном и русском языках;
3) утвержденную инструкцию по медицинскому применению изделия медицинского назначения на государственном и русском языках;
4) согласованный нормативно-технический документ по контролю за качеством и безопасностью лекарственного средства с присвоенным номером;
5) утвержденные макеты упаковок и этикеток;
6) второй экземпляр регистрационного досье.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Комитет фармации передает в ведомственный архив один экземпляр регистрационного досье на лекарственное средство, на медицинскую технику, изделие медицинского назначения, с копией регистрационного удостоверения, заключением первичной экспертизы, заключением экспертов Фармакопейной, Фармакологической комиссий и Комиссии по медицинской технике, изделиям медицинского назначения, отчетом испытательной лаборатории, утвержденной инструкцией по медицинскому применению лекарственного средства, инструкцией по применению изделия медицинского назначения, утвержденными макетами упаковок и этикеток.
Во время действия регистрационного удостоверения досье дополняется копиями регистрационного удостоверения о внесении изменений со всеми приложенными документами фирмы-заявителя, отчетами о безопасности и эффективности.
Регистрационное досье, поданное на регистрацию, должно храниться в архиве с соблюдением требований конфиденциальности независимо от того, зарегистрировано ли лекарственное средство, медицинская техника, изделие медицинского назначения в Государственном реестре Республики Казахстан.";
пункт 40 дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) несоответствия фактических условий производства и системы обеспечения качества условиям, обеспечивающим заявленную безопасность, эффективность и качество лекарственного средства, выявленных во время посещения предприятия-производителя.";
В приложение 1 к Правилам государственной регистрации, перерегистрации лекарственных средств, в том числе медицинской техники и изделий медицинского назначения и внесения изменений в регистрационное досье на лекарственные средства, в том числе медицинскую технику и изделия медицинского назначения, утвержденным указанным приказом:
в пункте 1 слова ", английском языках в именительном падеже" заменить словом "языках";
пункт 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Для воспроизведенного ЛС (генерического) указать название оригинального ЛС";
в пункте 3 исключить слова "на русском и английском языках";
в пункте 6:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Завод-изготовитель ____________________________________
(указать для заполнения регистрационного удостоверения)
на государственном языке_________________________________________
на русском языке_________________________________________________
для зарубежных (дополнительно на английском языке)_______________
Руководитель_____________________________________________________
Юридический адрес________________________________________________
Адрес местонахождения____________________________________________
Телефон, факс, Е-mail____________________________________________
Страна-производитель (полное наименование страны (официальный
статус) с указанием цифрового кода по единому классификатору ГК РК
ИСО 3166) _______________________________________________________
N договора на проведение экспертизы лекарственных средств,
дата заключения, срок действия___________________________________";
абзац первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"2) Доверенное лицо заявителя в Республике Казахстан_______
действующее на основании___________________________________
(доверенность N, дата выдачи, срок действия)
дополнить строкой шесть следующего содержания:
N договора на проведение экспертизы лекарственных средств,
дата заключения, срок действия __________________________________";
подпункт 3) дополнить шестой строкой следующего содержания:
N договора на проведение экспертизы лекарственных средств,
дата заключения, срок действия___________________________________";
пункт 8:
в таблице "Полный качественный и количественный состав лекарственного препарата":
в названии столбца 3 после слова "качество" дополнить словами: "или Фармакопея с указанием года издания";
в названии столбца 4 исключить слова "название компании";
таблицу дополнить строкой "Состав оболочки таблетки или корпуса капсулы";
в таблице "Для лекарственного растительного сырья":
в названии столбца 2 после слова "качество" дополнить словами "или Фармакопея с указанием года издания";
в названии столбца 3 исключить слова "название компании";
пункт 14 дополнить таблицей следующей формы:
N
п/п
Название
страны
N регистрационного
удостоверения
(лицензии
на маркетинг)
Дата
выдачи
Срок
действия
1
2
в пункте 17 слово "годности" заменить словом "хранения";
слова "Сроки хранения" заменить словами "Срок использования";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"22. Фармация комитеті тіркелген дәрілік затқа, медицина техникасына және медициналық мақсаттағы бұйымға, өтініш иесіне:
1) осы Ережеге 7, 8-қосымшаларға сәйкес мерзімі көрсетіле отырып, сол бойынша Қазақстан Республикасы аумағында медициналық қолдануға рұқсат етілетін тіркеу куәлігін;
2) дәрілік затты медициналық қолдану жөніндегі мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бекітілген нұсқаулықты;
3) медициналық мақсаттағы бұйымды медициналық қолдану жөніндегі мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бекітілген нұсқаулықты;
4) дәрілік заттың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нөмір берілген келісілген нормативтік-техникалық құжатты;
5) бекітілген орам мен этикеткалардың макеттерін;
6) тіркеу құжаты жинағының екінші данасын береді.;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Фармация комитеті ведомстволық мұрағатқа дәрілік затқа, медицина техникасына, медициналық мақсаттағы бұйымға арналған тіркеу құжаты жинағының бір данасын, тіркеу куәлігінің көшірмесімен, бастапқы сараптама қорытындысын, Фармакопея сарапшылары, Фармакология комиссиясы және Медицина техникасы, медициналық мақсаттағы бұйымдар жөніндегі комиссия қорытындыларын, сынақ зертханасының есебін, бекітілген дәрілік заттарды медициналық қолдану туралы нұсқаулық, медициналық мақсаттағы бұйымдарды орамдар мен жапсырмалардың макеттерімен бекітілген медициналық мақсаттағы бұйымдағы қолдану жөніндегі нұсқаулықты береді.
Тіркеу куәлігі қолданыста болған уақытта тіркеу құжаты жинағы тіркеу куәлігіне өзгерістер енгізілгені туралы фирманың тапсырыс беруші қоса берілген барлық құжаттарымен, қауіпсіздік және тиімділік туралы есептермен толықтырылады.
Тіркеуге берілген құжаттар жинағы, дәрілік заттың, медицина техникасының, медициналық мақсаттағы бұйымның Қазақстан Республикасы Мемлекеттік тізілімінде тіркелген-тіркелмегеніне қарамастан, құпиялық талаптарын сақтай отырып, мұрағатта сақталуы тиіс.";
40-тармақ мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) өндіруші кәсіпорында болған кезде анықталған дәрілік заттың айтылған қауіпсіздігін, тиімділігін және сапасын қамтамасыз ететін жүйенің шарттарына өндірістің нақты шарттарының сәйкес келмеуі;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген дәрілік заттарды, оның ішінде медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеуді, қайта тіркеуді және тіркеу құжаты жинағына өзгерістер енгізу ережесіне 1-қосымшада:
1-тармақта ", ағылшын тілінде атау септігінде" деген сөздер "тілдерінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақты келесі мазмұндағы екінші абзацымен толықтырылсын "қайта өндірілген (генерикалық) ДЗ үшін ДЗ түпнұсқалық атауы көрсетілсін" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта "орыс және ағылшын тілдерінде" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Дайындаушы зауыт (тіркеу куәлігін толтыруға арналған көрсетілсін)
Мемлекеттік тілде_____________________________________________
орыс тілінде__________________________________________________
шетел үшін (қосымша ағылшын тілінде)__________________________
Басшы_________________________________________________________
Заңды мекен-жайы______________________________________________
Тұрғылықты мекен-жайы_________________________________________
Телефон, факс, Е-mail_________________________________________
Өндіруші ел (елдің толық атауы (ресми мәртебесі) ГК РК ИСО3166 бірыңғай жіктеме бойынша сандық кодын көрсете
отырып)_____________________________________________________________
дәрілік заттарға сараптау өткізу шартының N, жасасқан күні, қолдану мерзімі _________________________________________";
2) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өтініш иесінің Қазақстан Республикасындағы сенімді өкілі_______________________________________________________________
әрекет етуші _________________________________________________
(сенімхаттың N, берілген күні, қолданумерзімі)";
мынадай мазмұндағы алтыншы жолмен толықтырылсын:
"дәрілік заттарға сараптау өткізу шартының N, жасасқан күні, қолдану мерзімі___________________________________________";
3) тармақша мынадай мазмұндағы алтыншы жолмен толықтырылсын:
"дәрілік заттарға сараптау өткізу шартының N, жасасқан күні, қолдану мерзімі __________________________________________";
8-тармақ:
"Дәрілік препараттың сапалық және сандық толық құрамы" кестесінде:
3-бағанның атауында "сапасы" деген сөзден кейін : "немесе Фармакопея шығарылған жылын көрсете отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
4-бағанның атауында "компания атауы" деген сөздер алып тасталсын;
"Таблетка қабықшасының немесе капсула корпусының құрамы" деген жолмен толықтырылсын;
"дәрілік өсімдік шикізатына арналған" кестеде:
2-бағанның атауында "сапасы" деген сөзден кейін "немесе Фармакопея шығарылған жылын көрсете отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
3-бағанның атауындағы "компанияның атауы" деген сөздер алынып тасталсын;
14-тармақ мынадай нысандағы кестемен толықтырылсын:
N
p/н
Елдің атауы
Тіркеу куәлігінің (маркетингке лицензияның) N
Берілген күні
Қолдану мерзімі
1
2
17-тармақта "жарамдылық" деген сөз "сақтау" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Сақтау мерзімдері" деген сөздер "Пайдалану мерзімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Контролируются международным комитетом по контролю за наркотиками (таблица II, III, IV Списка) (нужное отметить)
Наименование
ЛС
МНН лекар-
ственного
вещества,
подлежащего
контролю
Химическое
название
лекар-
ственного
вещества
Таблица Списка
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров, подлежащих
контролю в РК
II
III
IV
Наличие ядовитых веществ в лекарственном средстве, подлежащих
лицензированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
Наименование ЛС
Название вещества
Список Перечня
в пункте 23:
в первом и третьем абзаце после слов "инструкции по" слово "клиническому" заменить словом "медицинскому", после слов "ЛС" исключить слова "для специалистов, инструкции по применению ЛС для потребителя";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Заявление составляется в 4-х экземплярах";
дополнить пунктом 24 следующего содержания:
"24. Плательщик экспертизы лекарственного средства
является ________________________________________________________
(завод-изготовитель, представительство, доверенное лицо)
Реквизиты плательщика: ____________________________________
(РНН, р/с, в/с, код, БИК, банк )";
в приложении 2 к указанным Правилам:
в пункте 1 после слов "изделий медицинского назначения" дополнить словами "с указанием перечня основных составляющих и комплектующих частей и материалов";
пункт 4:
подпункт 1) дополнить седьмой строкой следующего содержания:
"N договора на проведение экспертизы лекарственных средств, дата
заключения, срок действия _________________________________";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) доверенное лицо заявителя в Республике Казахстан
_________________________________________________________________
наименование юридического лица или ФИО физического лица
действующее на основании___________________________________
доверенность N, дата выдачи, срок действия
Телефон, факс, E-mail______________________________________
N договора на проведение экспертизы лекарственных средств,
дата заключения, срок действия___________________________________";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"Представительство в РК ___________________________________
Юридический адрес _________________________________________
Адрес местонахождения _____________________________________
Ф.И.О. ____________________________________________________
Тел., факс, E-mail ________________________________________
N договора на проведение экспертизы лекарственных средств,
дата заключения, срок действия_____________________________";
пункт 10 дополнить таблицей следующего содержания:
N
п/п
Название
страны
N регистра-
ционного
удостоверения
(лицензии
на маркетинг)
Дата
выдачи
Срок
действия
1
2
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"Срок хранения для изделия медицинского
назначения_______________________________________________________
Гарантийный срок эксплуатации для медицинской техники______";
дополнить пунктом 16 следующего содержания:
"Плательщиком экспертизы медицинской техники и/или изделий
медицинского назначения является_________________________________
(завод-изготовитель, представительство, доверенное лицо)
Реквизиты плательщика______________________________________
(РНН, р/с, в/с, код, БИК, банк)".

"20. Есірткіні бақылау жөніндегі халықаралық комитет бақылайды (Тізімнің II, III, IV кестесі) (керегін белгіле)
ДЗ атауы
Бақылауға жататын дәрілік заттың МНН
Дәрілік заттың химиялық атауы
ҚР бақылауға жататын есірткі құралдар, психотроптық заттар және прекурсорлар тізімінің кестесі
II
III
IV
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялауға жататын дәрілік затта улы заттың болуы:
ДЗ атауы
Заттың атауы
Тізбе тізімі
23-тармақта:
бірінші және үшінші абзацта "жөніндегі нұсқаулық" деген сөзден кейін "клиникалық" деген сөз "медициналық" деген сөзбен ауыстырылсын, "ДЗ" деген сөзден кейін "мамандарға арналған, ДЗ қолдану жөніндегі тұтынушыға арналған нұсқаулық" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өтініш 4 данада жасалады";
мынадай мазмұндағы 24-тармақпен толықтырылсын:
"24. Дәрілік зат сараптамасын төлеуші_________________________
____________________________________________________________________
(дайындаушы зауыт, өкілдігі, сенімді тұлға)
Төлеушінің реквизиттері: ___________________________________________
(СТН, р/с, в/с, код, БИК, банк )";
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
1-тармақта "медициналық мақсаттағы бұйымдар" деген сөздерден кейін "негізгі құрауыш және жинақтауыш бөліктер мен материалдар тізбесін көрсете отырып" сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
1) тармақшасы мынадай мазмұндағы жетінші жолмен толықтырылсын:
дәрілік заттарға сараптама жүргізу шартының "N, шарт жасасқан күні, қолдану мерзімі _________________________________________";
2) тармақша мынадай  редакцияда жазылсын:
"2) Тапсырыс берушінің Қазақстан Республикасындағы сенімді өкілі_______________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.____________________
Негізінде әрекет ететін ____________________________________________
Сенімхаттың N, берілген күні, қолдану мерзімі
Телефон, факс, E-mail_________________________________________
Дәрілік заттарға сараптама жүргізу шартының N, шарт жасасқан күні, қолдану мерзімі__________________________________________";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ҚР өкілдігі ______________________________________________
Заңды мекен-жайы______________________________________________
Тұратын жері _________________________________________________
Т.А.Ә. _______________________________________________________
Телефон, факс, E-mail_________________________________________
дәрілік заттарға сараптама жүргізу шартының N, шарт жасасқан күні, қолдану мерзімі ________________________________________";
10-тармақ мынадай мазмұндағы кестемен толықтырылсын:
N р/н
Елдің атауы
Тіркеу куәлігінің
(маркетингке
лицензияның) N
Берілген
күні
Қолдану
мерзімі
1
2
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Медициналық мақсаттағы бұйымға арналған сақтау мерзімі
____________________________________________________________________
Медицина техникасын пайдалануға арналған кепілдік мерзімі__________________________________________________________ ";
мынадай мазмұндағы 16-тармақпен толықтырылсын:
"16. Медицина техникасы және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдар сараптамасының төлеушісі болып табылады____________________
____________________________________________________________________
(дайындаушы зауыт, өкілдігі, сенімді тұлға)
Үшінші жол мынадай мазмұндағы жол асты жолымен толықтырылсын:
Төлеушінің реквизиттері ______________________________________
(СТН, р/с, в/с, код, БИК, банк)";

Приложения 3, 4 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 настоящего приказа;
в приложении 5 к указанным Правилам:
слова ", фармацевтической и медицинской промышленности" исключить;
слова "страна-изготовитель" заменить словами "страна-производитель";
после слов "защищенность охранным документом в Республике Казахстан" дополнить словами "ДА НЕТ (нужное отменить), (наименование и владелец охранного документа, номер, дата выдачи, срок действия)
наличие лицензионного договора (до истечения срока действия патента) ДА НЕТ (нужное отменить)";
дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
"4) наличие рекламаций на качество лекарственного средства в период регистрации в Республике Казахстан:
5) характер рекламаций (дата отрицательного заключения, наименование органа по сертификации, показатели несоответствия);
в приложении 6 к указанным Правилам:
таблицу дополнить столбцом 3-1 в следующей редакции:
"Наличие лицензионного договора (до истечения срока действия патента)";
в приложении 7 к указанным Правилам:
подстрочные слова первой строки "(заявитель, страна)" изложить в следующей редакции: "(завод-изготовитель, страна-производитель)";
после слов "на территории Республики Казахстан" дополнить абзацем следующего содержания: "Лекарственный препарат подлежит отпуску по рецепту, без рецепта врача (нужное оставить)";
в приложении 8 к указанным Правилам:
подстрочные слова первой строки "(заявитель, страна)" изложить в следующей редакции: "(завод-изготовитель, страна-производитель)";
в таблице 1 приложения 9 к указанным Правилам:
в пункте 11 столбец 1 изложить в следующей редакции:
"Смена производителя (производителей) активной субстанции, добавление нового производителя (производителей) активной субстанции";
в пункте 11а в столбце 3 слова "обновленная часть досье IA" исключить;
в пунктах 20, 20а, 21, 22, 23 в столбце 1 "Изменение", столбце 2 "Условия/замечания", столбце 3 "Перечень документов и материалов, необходимых для внесения изменений" слова "срока годности", "срок годности" заменить словами "срока хранения", "срок хранения";
в таблице 2 приложения 9 к указанным Правилам:
в столбце 1 "Изменение", столбце 2 "Условия/замечания", столбце 3 "Перечень документов и материалов, необходимых для внесения изменений" в пунктах 8 и 9 слова "срока годности", "срок годности" заменить словами "срока хранения", "срок хранения".
В заголовке, по всему тексту Правил проведения экспертизы лекарственных средств, в том числе медицинской техники и изделий медицинского назначения при государственной регистрации, перерегистрации и внесении изменений в регистрационное досье, утвержденных указанным приказом:
слова "в том числе" исключить;
слова "нормативно-техническая документация", "нормативно-технической документации", "нормативно-техническую документацию" заменить словами "нормативно-технический документ по контролю за качеством и безопасностью лекарственных средств", "нормативно-технического документа по контролю за качеством и безопасностью лекарственных средств", "нормативно-техническом документе по контролю за качеством и безопасностью лекарственных средств";
пункт 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:

көрсетілген Ережеге 3, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережеге 5-қосымшада:
"фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіптің" деген сөздер алынып тасталсын;
"дайындаушы ел" деген сөз "өндіруші ел" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасында сақтау құжатымен қорғалуы" деген сөзден кейін "ИӘ ЖОҚ (қажеттісін сызу), (сақтау құжатының атауы мен иесі, нөмірі, берілген күні, қолдану мерзімі)
лицензиялық шартының болуы (генерика жағдайында патент мерзімі аяқталғанға дейін) ИӘ ЖОҚ (қажеттісін алып тастау)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) Қазақстан Республикасында тіркелу кезеңінде дәрілік заттың сапасына жарнаманың болуы;
5) жарнамалау сипаты (теріс қорытынды күні, сертификаттау жөніндегі органның атауы, сәйкес келмеу көрсеткіштері)";
көрсетілген Ережеге 6-қосымшада:
кесте мынадай редакциядағы 3-1 бағанасымен толықтырылсын:
"Лицензиялық шарттың болуы (патенттің қолдану мерзімінің аяқталғанына дейін)";
көрсетілген Ережеге 7-қосымшада:
бірінші жолдың жол астындағы "өтінім беруші, мемлекет" сөздері мынадай редакцияда жазылсын: "дайындаушы зауыт, өндіруші ел";
"Қазақстан Республикасының аумағында" сөзінен кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын: "Дәрілік препарат рецепт бойынша, дәрігердің рецепсіз босатылуға жатады (қажеттісін қалдыру)".
көрсетілген Ережеге 8-қосымшада:
бірінші жолдың жоласты "өтінім беруші, мемлекет" сөздері мынадай редакцияда жазылсын: "дайындаушы зауыт, өндіруші ел";
көрсетілген Ережеге 9-қосымшаның 1-кестесінде:
11-тармақтың 1-бағанасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Белсенді субстанцияны өндірушінің (өндірушілерінің) ауысып, белсенді субстанцияның жаңа өндірушісін (өндірушілерін) қосу";
11а-тармақтағы 3-бағанада "IA құжаттама жинағының жаңартылған бөлігі" деген сөздер алынып тасталсын;
20, 20а, 21, 22, 23-тармақтардың "Өзгеріс" деген 1-бағанасында, "Шарттар/ескерту" деген 2-бағанасында, "Өзгерістер енгізу үшін қажетті құжаттар мен материалдар тізбесі" деген 3-бағанасында, "жарамдылық мерзімі" деген сөздер "сақтау мерзімі" деген сөздермен ауыстырылсын.
көрсетілген Ережеге 9-қосымшаның 2-кестесінде:
"Өзгеріс" деген 1-бағандағы, "Шарттар/ескертулер" деген 2-бағандағы, "Өзгерістер енгізу үшін қажетті құжаттар мен материалдар тізбесі" деген 3-бағандағы 8 және 9-тармақтарда "жарамдылық мерзімі" деген сөздер "сақтау мерзімі" деген сөздермен ауыстырылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген дәрілік заттар, оның ішінде медицина техникасы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және тіркеу құжат жиынына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу ережесінің, барлық мәтіні бойынша бас тақырыпта:
"оның ішінде" деген сөз алынып тасталсын;
"нормативтік-техникалық құжаттама", "нормативтік-техникалық құжаттаманың", "нормативтік-техникалық құжаттаманы" деген сөздер "дәрілік заттардың сапасын мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжат", "дәрілік заттардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттың", "дәрілік заттардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжатта", деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Экспертиза лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения при государственной регистрации, перерегистрации и внесении изменений в регистрационное досье проводится после получения заключения Комитета фармации о целесообразности проведения экспертных работ на основании зарегистрированного заявления на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье, а также получения от заявителя регистрационного досье в двух идентичных экземплярах согласно перечню приложений 3, 4 к Правилам государственной регистрации, образцов лекарственных средств и изделий медицинского назначения, стандартных образцов и документа, подтверждающего оплату за проведение экспертных работ.";
в подпункте 6) пункта 11 указанных Правил, слова "по клиническому" заменить словами "по медицинскому", слова "для специалистов, инструкции по применению лекарственного средства", "медицинской техники и" исключить;
в пункте 26 слово "шести" заменить словом "девяти";
в пункте 27:
в подпункте 1) цифру "10" заменить цифрой "20";
в подпункте 2) цифру "40" заменить цифрой "50", слова "-50 дней" заменить словами ", в том числе иммунобиологических препаратов - 70 дней)";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) специализированная экспертиза в Фармакопейном центре (в том числе экспертиза нормативно-технического документа по контролю за качеством и безопасностью лекарственного средства - 40 дней) - 90 дней;";
в подпункте 4) слово "комиссии" заменить на слово "центре", цифру "50" заменить цифрой "90";
в подпункте 5) цифру "50" заменить цифрой "70";
в подпункте 6) цифру "15" заменить цифрой "20";
в приложение 1 к указанным Правилам:
пункт 3 данного Приложения "Экспертиза состава лекарственного средства":
таблицу 1 пункта 3 данного приложения изложить в следующей редакции:
"Наличие в составе лекарственного средства запрещенных
вспомогательных веществ
N
п/п
Наименование запрещенных
вспомогательных веществ
Заключение эксперта
1.
2.
дополнить таблицей "1-1. Полный количественный и качественный состав лекарственного средства" следующей формы:
Наименование
Количество (г, г/мл,
мг/мл и другое)
Действующие вещества:
Вспомогательные вещества:
Состав оболочки таблетки
или корпуса капсулы:
в подпункте 3) пункта 3 указанного приложения после слова "наименование" дополнить словами "химическое название вещества, подлежащего контролю на территории Республики Казахстан";
слова "N таблицы" заменить словами "Список таблицы";
в пункте 4 указанного приложения:
в подпункте 1) после слова "проекта" слова "нормативно-технической документации" заменить словами "нормативно-технического документа по контролю за качеством и безопасностью лекарственного средства";
пункт 5 указанного приложения:
в подпункте 4) после слов "инструкции по" слово "клиническому" заменить словом "медицинскому", после слова "средства" исключить слова "для специалистов и инструкции по применению лекарственного средства для потребителя (аннотации-вкладыша)";

"2. Мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және тіркеу құжат жиынына өзгерістер енгізу кезінде дәрілік заттарға, медицина техникасына және медициналық мақсаттағы бұйымдарға сараптама жүргізу Фармация комитетінің сараптама жұмысын жүргізу қажеттілігі туралы мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және тіркеу құжат жиынына өзгерістер енгізу туралы тіркелген өтініш негізінде, сондай-ақ тіркеу құжат жиыны тапсырысшысынан бірдей екі данада Мемлекеттік тіркеу ережесіне 3, 4-қосымшалар тізбелеріне сәйкес дәрілік заттар үлгілерін және медициналық мақсаттағы бұйымдардың, стандартты үлгілер және сараптама жұмыстарының төлемін растайтын құжаттардың негізінде өткізіледі.";
көрсетілген Ереженің 11-тармағы 6) тармақшасында "клиникалық бойынша" деген сөздер "медициналық бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын, "дәрілік заттарды қолдану жөніндегі мамандарға арналған нұсқаулық", "медицина техникасын және" деген сөздер алынып тасталсын;
26-тармақта "алты" деген сөз "тоғыз" деген сөзбен ауыстырылсын;
27-тармақта:
1) тармақшада "10" деген сан "20" деген санмен ауыстырылсын;
2) тармақшада "40" деген сан "50" деген санмен ауыстырылсын, "-50 күн" деген сөздер ", оның ішінде иммунобиологиялық препараттар - 70 күн" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Фармакопея орталығындағы мамандандырылған сараптама (оның ішінде дәрілік заттың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-құқықтық құжатты сараптау - 40 күн) - 90 күн;";
4) тармақшада "комиссияда" деген сөз "орталықта" деген сөзбен ауыстырылсын, "50" деген сан "90" деген санмен ауыстырылсын;
5) тармақшада "50" деген сан "70" деген санмен ауыстырылсын;
6) тармақшада "15" деген сан "20" деген санмен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада:
осы Қосымшаның "Дәрілік заттың құрамын сараптау" деген 3-тармағы:
1-кестесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Дәрілік заттың құрамында тыйым салынған қосалқы заттардың болуы
N р/с
Тыйым салынған қосалқы заттардың атауы
Сарапшы қорытындысы
Мынадай нысандағы "1-1. Дәрілік заттың толық сандық және сапалық құрамы" деген кестемен толықтырылсын:
Атауы
Саны (г, г/мл, мг/мл және басқалар)
Әсер ететін заттар:
Қосалқы заттар:
Таблетка қабықшасының немесе капсула корпусының құрамы
көрсетілген қосымшаның 3-тармағы 3) тармақшасында "атауы" деген сөзден кейін ", Қазақстан Республикасы аумағында бақылауға жататын заттың химиялық атауын," деген сөздермен толықтырылсын;
"Кесте N" деген сөздер "Кесте тізімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қосымшаның 4-тармағы:
1) тармақшада "жобаны" деген сөзден кейін "нормативтік-техникалық құжаттаманы" деген сөздер "дәрілік заттың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжатты" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қосымшаның 5-тармағында:
4) тармақшада "жөніндегі нұсқаулық" деген сөздерден кейін "клиникалық" деген сөз "медициналық" деген сөзбен ауыстырылсын, "құралдар" деген сөзден кейін "мамандарға арналған және тұтынушыларға арналған дәрілік заттарды қолдану жөніндегі нұсқаулық (аннотация-қосымша)" деген сөздер алынып тасталсын;

от 15 августа 2007 г. N 500
Приложение 4
к Правилам государственной регистрации,
перерегистрации лекарственных средств,
медицинских изделий и внесения изменений
в регистрационное досье на лекарственные
средства, медицинские изделия
в Республике Казахстан
Перечень документов, необходимых для регистрации,
перерегистрации изделий медицинского назначения
и медицинской техники
N
п/
п
Наименование документа
Медицин-
ская
техника
(МТ)
Изделие
медицин-
ского
назначения
(ИМН)
Приме-
чание
1
2
3
4
5
1.
Заявление по
утвержденной форме
+
+
2.
Документ, подтверждающий
государственную регистрацию
в стране-производителе
(копия регистрационного
удостоверения с указанием
перечня основных
составляющих и комплектующих
частей и материалов)
+
+
Нотари-
ально
заве-
ренный
3.
Данные о регистрации в
других странах с указанием
номера и даты регистрацион-
ного удостоверения (свиде-
тельства) или копии регист-
рационных удостоверений
+
+
4.
* Государственная лицензия
на право производства в
стране-производителе, c
приложением к лицензии
+
+
Нотари-
ально
заве-
ренный
5.
** Сертификат, разрешающий
свободную продажу (экспорт)
+
+
Нотари-
ально
заве-
ренный
6.
Сертификаты, подтверждающие
качество изделия и/или
соответствие производства
требованиям международных
или национальных нормативных
документов (GMP, ISO, EC,
SGS, TUV, МЭК, ГОСТ с
указанием даты последней
инспекции)
+
+
Нотари-
ально
заве-
ренный
7.
Копии отчетов (протоколов)
токсикологических и
гигиенических испытаний,
проведенных в
стране-производителе
и/или в других странах
-
+
8.
Копии актов (протоколов)
технических испытаний,
проведенных
в стране-производителе
+
-
9.
Результаты клинических
испытаний (научные публика-
ции (при наличии), отзывы,
заключения по применению)
+
+
10.
Копия регистрационного удос-
товерения Республики Казах-
стан при перерегистрации
+
+
11.
Нормативно-техническая
документация, требованиям
которой должны соответство-
вать медицинская техника и
изделие медицинского
назначения
* 1) технические условия
или стандарт организации
+
+
Заверен-
ные
печатью
завода
-изгото-
вителя
** 2) стандарт заводской,
отраслевой, национальный,
международный
-
+
Заверен-
ный
печатью
завода
-изгото-
вителя
12.
Методы контроля безопасности
и качества изделия
медицинского назначения
-
+
Заверен-
ные
печатью
завода
-изгото-
вителя
13.
Руководство по эксплуатации
и применению (при наличии
предоставить паспорт
изделия)
+
-
Заверен-
ное
печатью
завода
-изгото-
вителя
14.
Инструкция по применению
изделия медицинского
назначения для потребителя
(аннотация-вкладыш) на
государственном и русском
языках (на бумажном и
электронном носителях)
-
+
заверен-
ная
печатью
завода-
изгото-
вителя
или
доверен-
ным
лицом
15.
Образцы изделия медицинского
назначения (в количестве
необходимом для проведения
трехкратного анализа)
-
+
16.
Данные по стабильности (для
растворов, наборов реаген-
тов, тест-систем)
-
+
17.
Документы, регламентирующие
качество упаковочных
материалов
-
+
18.
Рекламные иллюстративные
материалы
+
+
19.
Фото размером не менее

2007 жылғы 15 тамыздағы N 500
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасында дәрілік
заттарды, оның ішінде медициналық
бұйымдарды мемлекеттік тіркеу, қайта
тіркеу және тіркеу құжаты жинағына
өзгерістер енгізу кезінде сараптама
жүргізу ережесіне 4-қосымша
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын
тіркеуге, қайта тіркеуге қажетті құжаттар тізбесі
N р/с
Құжат атауы
Медицина техни-
касы (МТ)
Медици-
налық мақсат-
тағы бұйым (ММБ)
Ескерту
1
2
3
4
5
1.
Бекітілген нысан
бойынша тапсырыс
+
+
2.
Өндіруші елде мемле-
кеттік тіркеуді рас-
тайтын құжат (негізгі
құрайтын және жиынтық-
тағы бөлшектер мен
материалдар тізбесі
көрсетілген тіркеу
куәлігінің көшірмесі)
+
+
нотариал-
дық куә-
ландырыл-
ған
3.
Басқа елдерде тіркеу
куәлігінің нөмірі мен
күні көрсетілген
(куәлік) немесе тіркеу
куәлігінің көшірмесі
тіркелгені туралы
деректер
+
+
4.
*Өндіруші елде өндіру-
ге құқы бар мемлекет-
тік лицензия, лицен-
зияға қосымшасымен
+
+
нотариал-
дық куә-
ландырыл-
ған
5.
** Еркін сатуға рұқсат
беретін сертификат
(экспорт)
+
+
нотариал-
дық куә-
ландырыл-
ған
6.
Халықаралық немесе
ұлттық нормативтік
құжаттар талаптарына
өндірістің сәйкестігін
және/немесе бұйымның
сапасын растайтын сер-
тификаттар (GMP, ISO,
EC, SGS, TUV, МЭК,
МЕМСТ соңғы инспекция
күнінің көрсетілуімен)
+
+
нотариал-
дық куә-
ландырыл-
ған
7.
Өндіруші елде
және/немесе басқа да
елдерде жүргізілген
токсикологиялық және
гигиеналық сынау есеп-
терінің (хаттамалары-
ның) көшірмесі
-
+
8.
Өндіруші елде жүргі-
зілген техникалық
сынау актілерінің
(хаттамаларының)
көшірмесі
+
-
9.
Клиникалық сынау нәти-
жесі (ғылыми басылым-
дар (бар болғанда),
кері шақыру, қолдану
жөніндегі қорытынды-
лар)
+
+
10.
Қайта тіркеу кезіндегі
Қазақстан Республика-
сының тіркеу куәлігі-
нің көшірмесі
+
+
11.
Медицина техникасы мен
медициналық мақсаттағы
бұйымдардың талаптары-
на сәйкес болуы тиіс
нормативтік-техникалық
құжаттамалар
* 1) техникалық шарт-
тары немесе ұйымның
стандарты
+
+
Дайындау-
шы зауыт-
тың мөрі-
мен рас-
талған
** 2) зауыттық, сала-
лық, ұлттық, халықара-
лық стандарт
+
+
Дайындау-
шы зауыт-
тың мөрі-
мен рас-
талған
12.
Медициналық мақсаттағы
бұйымдардың қауіпсіз-
дігі мен сапасын бақы-
лау әдістері
-
+
Дайындау-
шы зауыт-
тың мөрі-
мен рас-
талған
13.
Қолдану және пайдалану
жөніндегі басшылық
(бар болғанда бұйымның
төлқұжатын көрсету
керек)
+
-
Дайындау-
шы зауыт-
тың мөрі-
мен рас-
талған
14.
Медициналық мақсаттағы
бұйымды қолдану жөнін-
дегі тұтынушыға арнал-
ған мемлекеттік және
орыс тілдеріндегі нұс-
қаулық (аннотация-
қосымша бет) (қағаз
жүзінде және электрон-
ды тасымалдағыштарда)
-
+
Дайындау-
шы зауыт-
тың неме-
се сенім-
ді адам-
ның мөрі-
мен рас-
талған
15.
Медициналық мақсаттағы
бұйымдардың үлгілері
(үш мәрте талдау жүр-
гізу үшін қажетті
санда)
-
+
16.
Тұрақтылығы жөніндегі
деректер (ерітінділер-
ге, реагенттер жиыны-
на, тест-жүйелерге
арналған)
-
+
17.
Қаптама материалдары-
ның сапасын регламент-
тейтін құжаттар
-
+
18.
Жарнамалық көрнекі
материалдар
+
+
19.

13х18 см (должно отображать
внешний вид изделия и
комплектующих его элементов)
+
+
20.
Цветные макеты упаковок и
этикеток для изделий
медицинского назначения
-
+
Заверен-
ные
печатью
завода-
изгото-
вителя
21.
Краткая информация
о заводе-изготовителе
+
+
22.
Справка об изделии
(на бумажном и электронном
носителе) по форме:
+
+
заверен-
ная
печатью
завода-
изгото-
вителя
или
доверен-
ным
лицом
Наимено-
вание
изделия, произво-
дитель,
страна
Комплект-
ность
Описание,
область
примене-
ния, тех-
нические
характе-
ристики
Примечание:
* - документы представляются заводами-изготовителями Республики Казахстан и ближнего зарубежья;
** - документы представляются заводами-изготовителями дальнего зарубежья;
документы, не имеющие обозначения, обязательны для всех заявителей.
Документы представляются на языке страны-производителя с переводом на русский язык.
Заявитель несет ответственность за достоверность перевода.
Приложение 3
к приказу и.о. Министра здравоохранения
от 15 августа 2007 г. N 500
Приложение 6
к Правилам проведения экспертизы
лекарственных средств, медицинских
изделий при государственной регистрациии,
перерегистрации и внесении изменений
в регистрационное досье
Заключение эксперта Фармакопейной комиссии
о качестве, заявленного на государственную регистрацию,
перерегистрацию в Республике Казахстан
лекарственного средства ___________________________
________________________________________________________
Мною, ____________________________________________________________________
(ф.и.о., ученая степень, звание)
проведена экспертиза нормативных документов, характеризующих качество
лекарственного средства,
N заявки, дата ___________________________________________________________
Торговое название препарата ______________________________________________
Международное непатентованное название ___________________________________
Лекарственный препарат является оригинальным или воспроизведенным
(нужное подчеркнуть или выделить)
Лекарственная форма, доза, упаковка (первичная и
вторичная) _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Завод-изготовитель, страна-производитель _________________________________
Фирма-заявитель __________________________________________________________
Сведения о регистрации в стране-производителе и других странах
__________________________________________________________________________
В результате проведенной экспертизы установлено:
1. Состав лекарственного средства и заключение о его рациональности
(указать действующие и вспомогательные вещества, включая
консерванты, составные вещества оболочки препаратов (количественное
соотношение действующих и вспомогательных веществ со ссылкой на
нормативно-техническую документацию и др.)
Полный количественный и качественный состав лекарственного средства:
Наименование
Количество
(г, г/мл, мг/мл
и другое)
НД,
регламентирующий
качество, или
Фармакопея
с указанием года
издания
Действующие
вещества:
Вспомогательные
вещества:
Состав оболочки
таблетки или
корпуса капсулы:

Көлемі 13х18 см-ден
кем емес фото (бұйым-
ның сыртқы түрін және
оның элементтерін
құрайтындарын көрсету)
+
+
20.
Медициналық мақсаттағы
бұйымға арналған қап-
тама мен заттаңбаның
түрлі-түсті макеттері
-
+
Дайындау-
шы зауыт-
тың мөрі-
мен рас-
талған
21.
Дайындаушы зауыт
туралы қысқаша ақпарат
+
+
22.
Бұйым түрі бойынша
анықтама (қағаз жүзін-
де және электронды
тасымалдағыштарда):
+
+
Дайындау-
шы зауыт-
тың неме-
се сенім-
ді адам-
ның мөрі-
мен рас-
талған
Бұйым
атауы,
өндіру-
ші, елі
Толым-
дылық
Сипаты,
қолдану
аймағы,
техни-
калық
сипат-
тамасы
+
+
Ескерту:
* - құжаттарды Қазақстан Республикасы және жақын шетел дайындаушы зауыттары ұсынады;
** - құжаттарды алыс шетел дайындаушы зауыттары ұсынады.
Мәні жоқ құжаттар барлық тапсырысшылар үшін міндетті.
Құжаттар өндіруші ел тілінде, орыс тіліне аударылып ұсынылады.
Тапсырысшы аударманың дұрыстығына жауапты.
Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрі міндетін атқарушының
2007 жылғы 15 тамыздағы N 500
бұйрығына 3-қосымша
Дәрілік заттарды, медицина
техникасы мен медициналық
мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу, қайта тіркеу және
тіркеу құжаты жинағына өзгерістер
енгізу кезінде сараптама
жүргізу ережесіне 6 қосымша
Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуге, қайта
тіркеуге ұсынылған дәрілік заттың сапасы туралы Фармакопея
комиссиясы сарапшысының қорытындысы
Мен, _______________________________________________________________
(т.а.ә., ғылыми дәрежесі, атағы)
Дәрілік заттың сапасын сипаттайтын нормативтік құжаттарға сараптама жүргіздім,
Өтініш N, күні _____________________________________________________
Препараттың саудалық атауы__________________________________________
Халықаралық патенттелмеген атауы____________________________________
Дәрілік препарат түпнұсқа немесе қайта жасалған_____________________
(қажеттісінің астын сызыңыз немесе бөліп көрсетіңіз)
Дәрілік түрі, дозасы, қаптама (алғашқы және екінші)_________________
____________________________________________________________________
Дайындаушы зауыт, өндіруші ел  _____________________________________
Тапсырыс беруші фирма ______________________________________________
Өндіруші елде және басқа елдерде тіркелуі туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
Жүргізілген сараптама нәтижесінде мыналар анықталды:
1. Дәрілік заттың құрамы мен оның ұтымдылығы туралы қорытынды (әсер ететін және қосалқы заттарды, консерванттарды қоса, препарат қабықтарын құрайтын заттар (әсер ететін және қосалқы заттардың сандық арақатынасы нормативтік-техникалық құжаттамаға сілтемесімен және т.б.)   көрсету
Дәрілік заттың толық сандық және сапалық құрамы:
Атауы
Саны (г, г/мл, мг/мл және басқасы)
Сапаны регламенттейтін НД немесе шығарылған, жылы көрсетілген Фармакопея
Әсер ететін зат:
Қосалқы заттар:
Таблетка қабықша-
сының және немесе
капсула корпусыныңқұрамы:

2. В случае наличия в составе лекарственного средства вещества,
подлежащего контролю в соответствии с Законом РК "О наркотических
средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия
их незаконному обороту и злоупотреблению ими":
1) заключение о принадлежности к подконтрольным веществам
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(на основании изучения международного непатентованного наименования, тор-
гового названия, химического названия, структурной формулы о принадлежнос-
ти к подконтрольным веществам с указанием позиции Таблиц Списка, является
ли вещество стереоизомером наркотических средств Таблицы II, в тех случаях,
когда существование таких изомеров возможно в рамках данного конкретного
химического обозначения (если таковые определенно не исключены), солью всех
наркотических средств, перечисленных в Таблице II, включая соли изомеров,
как предусмотрено выше, во всех случаях, когда существование таких солей
возможно; солью психотропных веществ Таблицы II и Таблицы III, когда
существование таких солей возможно
2) заключение о возможности или невозможности извлечения легкодоступным
способом подконтрольного вещества в количествах, достаточных для злоупот-
ребления
__________________________________________________________________________
3) заключение в том, что в отношении препарата могут быть сняты некоторые
меры контроля_____________________________________________________________
3. Анализ сведений о происхождении, регистрации в Республике
Казахстан, качестве и выводы о возможности использования субстанции (для
отечественных производителей) ____________________________________________
4. Анализ сведений о качестве, количестве с выводами о допустимости
использования используемых вспомогательных веществ, красителей, консерван-
тов
__________________________________________________________________________
5. Заключение о производстве (производственная формула, описание
технологии производства, контроль в процессе производства, валидация произ-
водственных процессов)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Характеристика готового продукта (соответствие представленных
параметров в сертификате качества на готовую продукцию или в паспорте
завода-изготовителя описанным методикам контроля качества в нормативно-
технической документации, соответствие серий представленных образцов
сериям, указанным в сертификате)__________________________________________
__________________________________________________________________________

2. Дәрілік заттың құрамында "Есірткі заттар, психотроптық құралдар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымына және оларды теріс пайдалануға қарсы шаралар туралы" ҚР Заңына сәйкес бақылауға алынатын зат болса:
1) бақылауға алынуы тиіс заттарға жатқызу туралы қорытынды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(халықаралық патенттелмеген атауын, саудалық, химиялық атауын, Тізім Кестесінен позициясын көрсете отырып бақылауға алынған заттарға жататыны туралы құрылымдық формуласын, зат IІ кесте есірткі заттарының стереоизомері бола ма?, мұндай изомерлердің нақты химиялық таңбалаудың аясында өмір сүруі мүмкін болған жағдайда (егер мұндайлар нақты алынбаған болса) II Кестеде аталған барлық есірткі заттарында тұзбен, жоғарыда қарастырылғандай изомер тұздарын қоса, барлық жағдайда мұндай тұздардың өмір сүруі мүмкін болған кезде; II кестенің және III кестенің психотропты құралдардың тұзымен мұндай тұздардың өмір сүруі мүмкін болғанда зерттеу негізінде.
2) Теріс пайдалануға жеткілікті бақылауға алынған заттың санын оңай қол жеткізетін тәсілмен алу немесе алмау мүмкіндігі туралы қорытынды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3) препаратқа қатысты кейбір бақылау шаралары алынып тасталуы мүмкін туралы қорытынды ____________________________________________
3. Шығуы, Қазақстан Республикасында тіркелуі, сапасы туралы мәліметтерді талдау және субстанцияны пайдалану мүмкіндіктері туралы тұжырымдар (отандық өндірушілерге)
____________________________________________________________________
4. Пайдаланылған қосымша заттарды, бояғыштарды, консерванттарды қолдану мүмкіндіктері туралы тұжырымдармен сапасы, саны туралы мәліметтерді талдау
____________________________________________________________________
5. Өндіріс туралы қорытынды (өндірістік  формуласы, өндіріс технологиясын сипаттау, өндіріс үдерісінде бақылау, өндірістік үдерістердің валидациясы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Дайын өнімнің сипаттамасы (сапа сертификатында ұсынылған өлшемдердің дайын өнімге сәйкестігі немесе дайындаушы зауыт паспортында нормативтік-техникалық құжаттамада сипатталған сапаны бақылау әдістемесіне, ұсынылған үлгі серияларының сертификатта көрсетілген серияларға сәйкес келуі ________________________________
____________________________________________________________________

7. Заключение о маркировке и упаковке на предмет их достаточности
для обеспечения сохранения качества лекарственного средства во время хра-
нения и транспортировки, (необходимость дополнительных надписей), наличие
спецификаций на первичную и вторичную упаковку. Гигиеническое заключение
на упаковку (для отечественных производителей)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Спецификация готового продукта __________________________________
__________________________________________________________________________
9. Заключение о данных химической, фармацевтической и биологической
(ин витро) эквивалентности, представленных фирмой на лекарственное средство
__________________________________________________________________________
10. Заключение о стабильности лекарственного средства, обоснованность
заявленного срока хранения, периода применения после первого вскрытия упа-
ковки или растворения
__________________________________________________________________________
11. Анализ и оценка проектов инструкции по медицинскому применению
лекарственного средства, макетов упаковок и этикеток, проверка на идентич-
ность указаний условий хранения и транспортирования, указанных в проекте
нормативно-технического документа по контролю за качеством и безопасностью
лекарственного средства и вышеуказанных проектах;
__________________________________________________________________________
12. Заключение об условиях хранения и транспортирования лекарствен-
ного средства и необходимость введения дополнительных требований с целью
обеспечения сохранения качества лекарственного средства
__________________________________________________________________________
13. Анализ нормативно-технического документа по контролю за качест-
вом и безопасностью лекарственного средства и методик контроля качества
готового продукта и оценка отчета испытательной лаборатории
__________________________________________________________________________
14. Заключение:
1) комплектность (полная/неполная) _________________________________
2) качество представленной документации
(удовлетворительное/неудовлетворительное, представить обоснование данной
характеристики) __________________________________________________________
15. Рекомендации:
1) не рекомендовать лекарственный препарат к государственной регист-
рации, перерегистрации (с обоснованием в отказе).
2) рассмотреть документы повторно после предоставления дополнительных
материалов по запросу эксперта (с обоснованием необходимости представления
дополнительных материалов или проведения дополнительных испытаний).

7. Сақтау және тасымалдау кезінде дәрілік заттың сапасының сақталуын қамтамасыз ету үшін олардың жеткіліктілігіне затқа таңбалау және қаптама туралы қортынды (қосымша жазулардың қажеттілігі), бірінші және екінші қаптамаға спецификациясының болуы. Қаптамаға гигиеналық қортынды (отандық өндірушілерге)______________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Дайын өнімнің спецификациясы ______________________________
____________________________________________________________________
9. Фирманың дәрілік затқа ұсынған химиялық фармацевтикалық және биологиялық (ин витро) мәліметтер эквиваленттілігі туралы деректер қортындысы
____________________________________________________________________
10. Дәрілік заттың тұрақтылығы туралы қортынды, көрсетілген сақтау мерзіміне қаптаманы алғаш ашқаннан кейінгі қолданудан немесе еруінен кейінгі кезеңіне негізделуі
____________________________________________________________________
11. Дәрілік затты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулық жобаларын, қаптама және заттаңба макеттерін талдау және бағалау, нормативтік-техникалық құжаттар жобасында және жоғарыда аталған жобаларда көрсетілген сақтау және тасымалдау шарттарының бірдей көрсетілуін тексеру.
12. Дәрілік затты сақтау, тасымалдау және шарттары туралы қортынды және дәрілік заттың сапасын қамтамасыз ету мақсатында қосымша талаптар енгізу қажеттілігі
____________________________________________________________________
13.  Дәрілік заттың сапасын және қауіпсіздігін бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжатты және дайын өнімдер сапасын бақылау әдістемесін талдау және сынақ зертханасының есебін бағалау
____________________________________________________________________
14. Қортынды:
1) жинақталымы (толық/толық емес) ___________________________
2) ұсынылған құжаттаманың сапасы (қанағаттанарлық/ қанағаттанарлықсыз, берілген сипаттамаға негіздеме ұсыну)
____________________________________________________________________
15. Ұсыныстар:
1) Дәрілік препаратты мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынбау (бас тартуды негіздей отырып);
2) сарапшы сауалы бойынша қосымша материалдарды ұсынғаннан кейін құжаттарды қайтадан қарау (қосымша материалдар ұсыну немесе қосымша сынақтар жүргізу қажеттілігін негіздеу);

3) рекомендовать лекарственный препарат к государственной регистрации,
перерегистрации (с указанием срока регистрации, перерегистрации лекарствен-
ного средства, необходимости согласования нормативно-технического документа
по контролю за качеством и безопасностью, макетов упаковок и этикеток).
Дата поступления документов эксперту ___________________
Дата завершения экспертизы документов __________________
Все данные, приведенные в экспертном заключении, достоверны и соответствуют
современным требованиям, что подтверждаю личной подписью.
Подпись ______________________ Ф.И.О. __________________
Дата_____________________
Приложение 4
к приказу и.о. Министра здравоохранения
от 15 августа 2007 г. N 500
Приложение 7
к Правилам проведения экспертизы
лекарственных средств, медицинских
изделий при государственной
регистрациии, перерегистрации и
внесении изменений в  регистрационное
досье
Заключение
эксперта Фармакологической комиссии о безопасности
и эффективности лекарственного средства, поданного
на государственную регистрацию, перерегистрацию
Республики Казахстан
Мною, ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество эксперта, ученая степень, звание)
проведена оценка материалов по безопасности и эффективности лекарственного
средства
__________________________________________________________________________
(название лекарственного средства)
N заявки, дата ___________________________________________________________
Торговое название препарата ______________________________________________
Международное непатентованное название ___________________________________
Лекарственный препарат является оригинальным или воспроизведенным
(нужное подчеркнуть или выделить)
Лекарственная форма, доза, упаковка (первичная и
вторичная)________________________________________________________________
Завод-изготовитель, страна-производитель _________________________________
Фирма-заявитель __________________________________________________________
Сведения о регистрации в стране-производителе и других странах
__________________________________________________________________________
В результате проведенной экспертизы установлено:
1. Состав лекарственного средства
Наименование
Количество
(г, г/мл, мг/мл
и другое)
Действующие вещества:
Вспомогательные
вещества:
Состав оболочки
таблетки или корпуса
капсулы:
2. В случае наличия в составе лекарственного средства вещества, под-
лежащего контролю в соответствии с Законом РК "О наркотических средствах,
психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному
обороту и злоупотреблению ими" сделать заключение о степени риска злоупот-
ребления им с научным обоснованием _______________________________________
__________________________________________________________________________
(риск злоупотребления высокий или риск злоупотребления отсутствует или
является незначительным так, что данный препарат не создает проблемы для
здоровья населения и социальной проблемы, и что в отношении препарата могут
быть сняты некоторые меры контроля)

3) дәрілік препаратты мемлекеттік тіркеуге қайта тіркеуге ұсыну (дәрілік заттың тіркеу, қайта тіркеу мерзімін, қауіпсіздігі мен сапасын бақылау жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттың, қаптама және заттаңба макеттерін келісу қажеттілігін көрсете отырып.
Сарапшыға құжаттардың түскен күні  ___________________________
Құжаттар сараптамасының аяқталған күні  ______________________
Сараптама қорытындысында келтірілген барлық деректер сенімді және қазіргі талаптарға сәйкес келетінін өз қолыммен растаймын.
Қолы______________________     Т.А.Ә. _________________
Күні____________________
Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрі міндетін атқарушының
2007 жылғы 15 тамыздағы N 500
бұйрығына 4-қосымша
Дәрілік заттарды, медицина
техникасы мен медициналық
мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу, қайта тіркеу және
тіркеу құжаты жинағына өзгерістер
енгізу кезінде сараптама
жүргізу ережесіне 7 қосымша
Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуге, қайта
тіркеуге ұсынылған дәрілік заттың қауіпсіздігі мен
тиімділігі туралы Фармакология комиссиясы сарапшысының
қортындысы
Мен ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, ғылыми дәрежесі, атағы)
дәрілік заттың қауіпсіздігі мен тиімділігі жөніндегі материалдарға бағалау жүргіздім.
____________________________________________________________________
(дәрілік заттың атауы)
____________________________________________________________________
Өтініш N, күні _____________________________________________________
Препараттың саудалық атауы__________________________________________
Халықаралық патенттелмеген атауы____________________________________
Дәрілік препарат түпнұсқа немесе қайта жасалған_____________________
(қажеттісінің астын сызыңыз немесе бөліп көрсетіңіз)
Дәрілік түрі, дозасы, қаптама (алғашқы және екінші) ________________
Дайындаушы зауыт, өндіруші ел ______________________________________
Тапсырыс беруші фирма ______________________________________________
Өндіруші елде және басқа елдерде тіркелуі туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
Жүргізілген сараптама нәтижесінде мыналар анықталды:
1. Дәрілік заттың құрамы
Атауы
Саны(г, г/мл, мг/мл және басқасы)
Әсер ететін заттар:
Қосалқы заттар:
Таблетка кабықшасының
және немесе капсула
корпусының құрамы:
2. Дәрілік заттың құрамында ҚР "Есірткі заттар, психотроптық құралдар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымына және теріс пайдалануға қарсы шаралар туралы" Заңына сәйкес бақылауға жататын зат болғанда оны теріс пайдаланудың қауіп дәрежесі туралы ғылыми негіздемемен қорытынды жасау.
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(теріс пайдалану қаупі жоғары немесе шектен тыс пайдалану қаупі жоқ немесе маңызды емес бұл препарат әлеуметтік проблемалар және халықтың денсаулығына зиян келтірмейді, және препаратқа қатысты кейбір бақылау шаралары алынып тасталуы мүмкін).

3. Заключение о фармакологической совместимости его компонентов
(в случае регистрации воспроизведенного лекарственного средства провести
сравнение с составом оригинального препарата)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Анализ документации по доклиническим испытаниям: токсичность,
влияние на репродуктивную функцию, эмбриотоксичность, тератогенность, мута-
генность, канцерогенность, фармакодинамика, фармакокинетика, а также в слу-
чае необходимости местнораздражающее действие (оценить правильность выбора
объектов и методов исследования, способов введения и дозировок исследуемого
вещества, дать заключение по качеству проведенного исследования, выводы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Анализ документации клинических исследований (указать вид и фазу
клинических исследований, общий план (дизайн) исследования, изучаемый кон-
тингент испытуемых, их количество, метод распределения испытуемых по груп-
пам лечения, дозы; оценка эффективности и безопасности лекарственного сред-
ства по результатам клинических исследований (побочные действия, меры по
их устранению; заключение по качеству проведенного исследования, выводы.)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Анализ данных по биоэквивалентности (оценить выбор препарата срав-
нения, дизайна исследования, демографические и антропометрические данные
испытуемых, план рандомизации, описание аналитического метода, индивидуаль-
ные и усредненные фармакокинетические профили, индивидуальные значения
параметров фармакокинетики и величины стандартных отклонений, выводы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Экспертиза инструкций по применению лекарственного средства:
1) проверка соответствия текста инструкций по применению современной
справочной информации (в случае регистрации воспроизведенного лекарствен-
ного средства провести сравнение с инструкцией по применению оригинального
препарата)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2) Основное фармакологическое действие _____________________________

3. Оның компоненттерінің фармакологиялық сәйкестігі туралы қортынды (қайта жасалған дәрілік затты тіркеген кезде түпнұсқа препараттың құрамымен салыстыру жүргізу)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Клиникаға дейінгі зерттеулер бойынша құжаттаманы талдау: уыттылық, бала туу қызметіне әсері, эмбриоуыттылық, мутагендік, канцерогендік, фармакодинамика, фармакокинетика, сонымен қатар жергілікті тітіркендіретін әсері қажет болған жағдайда (нысандарды таңдау дұрыстығын және зерттеу әдістерін бағалау зерттелетін заттың дозасы және енгізу тәсілдері, жүргізілген зерттеу сапасы жөнінде қорытынды беру, тұжырымдар)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Клиникалық зерттеулер құжаттамасын талдау клиникалық зерттеулердің түрін және фазасын көрсету, зерттеудің жалпы жоспары (дизайн), сыналғандардың зерттелген тобы, саны, сыналғандарды емдеу топтары, дозалары бойынша бөлу әдістері; клиникалық зерттеулер нәтижелері бойынша дәрілік заттың тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау (жағымсыз әсері, оларды жою шаралары; жүргізілген зерттеу сапасы жөніндегі қорытынды, тұжырымдар.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Биоэквиваленттік бойынша деректерді талдау (салыстыру препаратын таңдауды, зертеу дизайнын, бағалау, сыналатындарды демографиялық және антропометриялық деректері, рандомизация жоспары, аналитикалық әдісті сипаттау, жеке және орташа фармакокинетикалық бейіндері, фармакокинетика өлшемдерінің жеке мәні және стандартты ауытқулардың көлемі,тұжырымдар)
________________________________________________________________________________________________________________________________________
7. Дәрілік затты қолдану жөніндегі нұсқаулыққа сараптама:
1) қолдану жөніндегі нұсқаулық мәтінінің қазіргі заманғы анықтамалық ақпаратқа сәйкес келуін тексеру (қайта жасалған дәрілік затты тіркеген жағдайда түпнұсқа препаратты қолдану жөніндегі нұсқаулықпен салыстыру жүргізу)
________________________________________________________________________________________________________________________________________
2) Негізгі фармакологиялық әсері______________________________

3) Оценка правильности присвоения кода АТС
Заявленный код АТС
с его расшифровкой
Код АТС,
рекомендуемый
экспертом,
с его расшифровкой
Примечания
4) Проверка адекватности заявленных доз согласно фармакокинетическим
характеристикам, указанным в инструкции
__________________________________________________________________________
5) Проверка правильности заявленного срока хранения
Заявленный срок
хранения ЛС
Срок хранения,
подтвержденный
данными по
стабильности
Примечания
6) Определение порядка отпуска (по рецепту, без рецепта, для
медицинской организации)
Заявленный порядок
отпуска (указать
порядок отпуска в
стране-производителе
и других странах)
Порядок отпуска,
рекомендуемый
экспертом, согласно
действующему
законодательству РК
с указанием
соответствующего
критерия
Примечания
7) соответствие представленных инструкций по применению действующему
законодательству Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
8) адекватность и аутентичность перевода на государственный и
русский языки
__________________________________________________________________________
8. Результаты мониторинга побочных действий
(Заполняется при перерегистрации вместо п. 3, 4, 5, 6 Указывается анализ
данных на основании отчетов по безопасности и эффективности лекарственного
средства и сведениям баз данных по побочным действиям)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Для медицинских иммунобиологических препаратов (МИБП)
1) Источник происхождения (указать из крови, органов и тканей какого
животного они получены, для вакцин - питательная среда, использованная для
размножения вирусов и бактерий)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2) Оценка специфической активности _________________________________
__________________________________________________________________________
3) Оценка (для вакцин) эпидемиологической эффективности
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4) Сертификаты анализов ____________________________________________
__________________________________________________________________________
* При регистрации оригинального лекарственного средства не требуется
заполнять п. 6, 8, 9; воспроизведенного лекарственного средства - п. 3, 4,
5, 9; для медицинских иммунобиологических препаратов - п. 6.

3) АТЖ кодын тағайындау дұрыстығын бағалау
Тапсырыс берілген АТЖ
коды шифрі ашылып жазыл-
ған
Сарапшы ұсынған АТЖ коды
Ескертпелер
4) Аталған дозалардың нұсқаулықта көрсетілген фармакокинетикалық белгілерге сәйкес келуін тексеру
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
5) Аталған сақтау мерзімінің дұрыстығын тексеру
ДЗ сақтаудың
аталған мерзімі
Тұрақтылығы бойынша деректермен расталған сақтау мерзімі
Ескертпелер
6) Босатылу тәртібін анықтау (рецептпен, рецептісіз медициналық ұйымға)
Аталған босатылу тәртібі
(өндіруші елде және
басқа елдерде босатылу
тәртібін көрсету)
Сәйкес келетін өлшемді
ҚР қолданыстағы заңна-
масына сәйкес сарапшы
ұсынған босату тәртібі
Ескертпелер
7) Ұсынылған қолдану жөніндегі нұсқаулықтардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келуі
________________________________________________________________________________________________________________________________________
8) Мемлекеттік тілге және орыс тіліне аударманың сәйкестігі және түпнұсқаға сәйкестігі
____________________________________________________________________
8. Жанама әсер мониторингінің нәтижесі
(Қайта тіркеу кезінде 3, 4, 5, 6 т. орнына толтырылады. Дәрілік заттың қауіпсіздігі мен тиімділігі жөніндегі есептер және жанама әсер жөніндегі деректер базасының мәліметтері негізінде деректер талдауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
9. Медициналық иммунобиологиялық препараттар үшін (МИБП)
1) Шығу көзі (қандай жануардың қанынан, ағзасынан және тіндерінен алынғанын көрсету, вакциналар үшін - вирустар мен бактерияларды көбейтуде қолданылған қорек ортасы)
____________________________________________________________________
2) Спецификалық белсенділігін бағалау
____________________________________________________________________
3) Эпидемиологиялық тиімділігін (вакциналар үшін) бағалау
____________________________________________________________________
4) Талдау сертификаттары______________________________________
* Түпнұсқа дәрілік затты тіркеген кезде 6, 8, 9; қайта жасалған дәрілік затты - 3, 4, 5, 9-тармақтарды медициналық иммунобиологиялық препараттар үшін - 6-тармақты толтыру талап етілмейді;

10. Заключение:
1) комплектность (полная / неполная) _______________________________
2) качество представленной документации
удовлетворительное/неудовлетворительное, представить обоснование данной
характеристики) __________________________________________________________
3) оценка безопасности и эффективности лекарственного средства с
учетом соотношения польза/риск
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11. Рекомендации:
1) не рекомендовать лекарственный препарат к государственной регист-
рации, перерегистрации (с обоснованием в отказе).
2) рассмотреть документы повторно после предоставления дополнительных
материалов по запросу эксперта (с обоснованием необходимости представления
дополнительных материалов или проведения дополнительных доклинических и/или
клинических испытаний (в том числе испытаний биоэквивалентности)
3) рекомендовать лекарственный препарат к государственной регистрации,
перерегистрации (с указанием срока регистрации, перерегистрации лекарствен-
ного средства, необходимости утверждения инструкции по медицинскому приме-
нению).
Дата поступления документов эксперту ___________________
Дата завершения экспертизы документов __________________
Все данные, приведенные в экспертном заключении, достоверны и соответствуют
современным требованиям, что подтверждаю личной подписью.
Подпись ____________________ Ф.И.О. _________________
Дата____________________

10. Қортынды:
1) жинақталымы (толық/толық емес) ___________________________
2) ұсынылған құжаттаманың сапасы (қанағаттанарлық/ қанағаттанарлықсыз, берілген сипаттамаға негіздеме ұсыну)___________
3) пайда/тәуекел арақатынасын ескере отырып дәрілік заттың қауіпсіздігі мен тиімділігін бағалау
________________________________________________________________________________________________________________________________________
11. Ұсыныстар:
1) Дәрілік препаратты мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынбау (бас тартуды негіздей отырып);
2) сарапшы сауалы бойынша қосымша материалдарды ұсынғаннан кейін құжаттарды қайтадан қарау (қосымша материалдар ұсыну қажеттілігін негіздеу немесе қосымша клиникаға дейінгі және/немесе клиникалық зерттеулер жүргізу (оның ішінде биоэквиваленттік сынақтары);
3) дәрілік препаратты мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсыну (дәрілік затты тіркеу, қайта тіркеу мерзімін көрсетіп, медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту қажеттігі).
Сарапшыға құжаттардың түскен күні ___________________________
Құжаттар сараптамасының аяқталған күні ______________________
Сараптама қорытындысында келтірілген барлық мәліметтер сенімді және қазіргі талаптарға сәйкес келетінін өз қолыммен растаймын.
Қолы______________________     Т.А.Ә. _________________
Күні____________________