Об утверждении Правил приема в Академию Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 19 сентября 2007 года № 265. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2007 года № 4968. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 февраля 2012 года № 106
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.02.2012 № 106 (вводится в действие после его официального опубликования).
Сноска. В заголовке и по всему тексту слова "Костанайский юридический институт" заменены словом "Академия" - приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях урегулирования порядка приема в Академию Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет УИС), руководствуясь Законом Республики Казахстан "Об образовании", Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года N 638, подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции"  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила приема в Академию Комитета УИС.
2. Управлению кадров Комитета УИС в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
И.о. Министра
Согласовано
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Утверждены приказом
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 сентября 2007 г. N 265
Правила
приема в Академию Комитета УИС
Сноска. По всему тексту слово "Институт" заменено словом "Академия" - приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "Об образовании", "Об органах юстиции",  Положением о Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774,  Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года N 638, (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 28 января 2008 года за N 5115 опубликованные в "Юридической газете" от 22 февраля 2008 года, N 28 (1428) (далее - Типовые правила), и определяют порядок приема на обучение в Академию Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Академия).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі ҚАЖ Комитетінің Академиясына қабылдау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007 жылғы 19 қыркүйектегі N 265 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 15 қазандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4968 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 22 ақпандағы № 106 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.02.22 № 106 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауында және барлық мәтінінде "Қостанай заң институты" деген сөздер "Академия" деген сөзбен ауыстырылды - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі - ҚАЖ комитеті) Академиясына қабылдау ережесін реттеу мақсатында, Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 638 бұйрығымен бекітілген Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережелерін, Қазақстан Республикасының»"Әділет органдары туралы" Заңның 7-бабының 2-тармағы 3 тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Бұйрықтың кіріспесіне өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған ҚАЖ Комитетінің Академиясына қабылдау ережесі бекітілсін.
2. Кадр басқармасы заңнамада бекітілген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және ресми жариялауды;
2) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның бірінші ресми түрде жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
2007 жылғы ___ тамыз
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін
атқарушының 2007 жылғы 19 қыркүйектегі
N 265 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Ереженің барлық мәтінінде "Институт" деген сөз "Академия" деген сөзге ауыстырылды - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
ҚАЖ Комитетінің Академиясына қабылдау ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Білім туралы", "Әділет органдары туралы ", Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы халықтың дене тәрбиесі даярлығының Президенттік сынамалары туралы ережеге, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 638 бұйрығымен бекітілген Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережелеріне (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2008 жылғы 28 қаңтарда N 5115 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2008 жылғы 22 ақпандағы N 28 (1428) жарияланған) (бұдан әрі - Үлгі ереже) және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Академиясына (бұдан әрі - Академия) оқуға қабылдау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.

2. Академия является государственным ведомственным образовательным учреждением и осуществляет подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан (далее - УИС) за счет средств государственного бюджета по специальностям:
050303 "Правоохранительная деятельность" по очной и заочной формам обучения с присвоением выпускникам академической степени "Бакалавр правоохранительной деятельности";
050103 "Педагогика и психология" по очной форме обучения, с присвоением выпускникам академической степени "Бакалавр педагогики и психологии".
3. В Академию принимаются граждане Республики Казахстан, имеющие общее среднее, техническое и профессиональное и высшее образование, отвечающие требованиям, предъявляемым к сотрудникам УИС, по состоянию здоровья годные к прохождению службы в УИС.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
4. Иностранные граждане принимаются в Академию в порядке, установленном международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).
5. Прием граждан в Академию на очное обучение осуществляется из числа лиц, имеющих общее среднее, техническое и профессиональное образование, а также из числа лиц рядового и младшего начальствующего состава УИС, не имеющих высшего образования при наличии сертификатов выданных по результатам единого национального тестирования (далее - ЕНТ) или комплексного тестирования, проводимого по технологиям, разработанным Национальным центром государственных стандартов образования и тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - комплексное тестирование).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
6. Комплексное тестирование проводится для выпускников организаций среднего общего образования прошлых лет; выпускников начальных и средних профессиональных учебных заведений (технических и профессиональных, послесредних); выпускников общеобразовательных школ, обучавшихся по линии международного обмена школьников за рубежом, не принявших участие в едином национальном тестировании (далее - ЕНТ); выпускников общеобразовательных школ с узбекским, уйгурским и таджикским языками обучения, выпускников республиканских музыкальных школ-интернатов, а также граждан, окончивших учебные заведения за рубежом.
Комплексное тестирование проводится на базе пункта проведения тестирования (базовый вуз), к которому прикреплена Академия приказом уполномоченного органа в области образования.
Для проведения организационной и информационно-разъяснительной работы в базовом вузе создается государственная комиссия по организации и проведении комплексного тестирования абитуриентов (далее - государственная комиссия).
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).

2. Академия мемлекеттік мамандырылған ведомстволық білім беру мекемесі болып табылады және Қазақстан Республикасы қылмыстық-атқару жүйесіне (бұдан әрі- ҚАЖ) мемлекеттік бюджет есебінен жоғары кәсіптік білімі бар мамандарды мынадай мамандықтар бойынша дайындайды:
"050303 - Құқық қорғау қызметі" - сырттай және күндізгі оқу нысаны бойынша оқып, "Құқық қорғау қызметінің бакалавры" академиялық дәрежесіне ие болады.
"050103 - Педагогика және психология" күндізгі оқу түрі бойынша оқып, "Педагогика және психология бакалавры" академиялық дәрежесіне ие болады.
3. Академияға Қазақстан Республикасының жалпы орта, техникалық, кәсіптік және жоғары білімі бар, ҚАЖ қызметке жарамды азаматтар қабылданады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
4. Шетел азаматтары Академияға Қазақстан Республикасы бекіткен халықаралық шарттарда белгіленген тәртіппен қабылданады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
5. Азаматтарды Академияға күндізгі оқуға қабылдау жалпы орта, техникалық және кәсіптік білімі бар адамдар ішінен, сондай-ақ жоғары білімі жоқ, ұлттық бірыңғай тестілеуден (бұдан әрі - ҰБТ) немесе Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттар Ұлттық орталығы әзірлеген технологиялар бойынша өткізілетін кешенді тестілеудің (бұдан әрі - кешенді тестілеу).
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
6. Кешенді тестілеу өткен жылдардағы жалпы орта білім беретін ұйымдардың бітірушілеріне; бастауыш және кәсіптік орта оқу орындарын бітірушілеріне (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі); ұлттық бірыңғай тестілеуге (бұдан әрі - ҰБТ) қатыспай, халықаралық алмасу жүйесі бойынша оқыған жалпы орта мектептердің түлектеріне; өзбек, ұйғыр және тәжік тілдерінде оқытатын жалпы орта білім беретін мектептің бітірушілеріне, республикалық музыкалық мектеп-интернаттарының бітірушілеріне, сондай-ақ оқу орындарын шетелде бітірген азаматтар үшін өткізіледі.
Кешенді тестілеу білім беру саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен Академия бекітілген тестілеуді өткізу пункттерінің базасында (базалы ЖОО) өткізіледі.
Ұйымдастыру және ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу үшін талапкерлердің кешенді тестілеуін ұйымдастыру мен өткізу жөнінде мемлекеттік комиссиялар құрылады (бұдан әрі - мемлекеттік комиссия).
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.

7. Прием в Академию на заочное обучение, осуществляется из числа лиц рядового и начальствующего состава УИС, не имеющих высшего образования при наличии сертификатов выданных по результатам комплексного тестирования, а имеющих высшее образование, по результатам собеседования.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).
8. Минимальный уровень баллов, необходимый для участия в конкурсе на зачисления в число обучающихся Академии, по результатам прохождения ЕНТ или комплексного тестирования, а также профильный предмет по имеющимся специальностям устанавливаются согласно Типовым правилам.
2. Порядок приема в Академию
9. Для организации приема, отбора и зачисления граждан, поступающих на очное и заочное обучение в Академию, ежегодно до 1 мая создается приемная комиссии и до 1 июля - мандатная комиссия.
Председателем приемной комиссии является начальник Академии. Задачи, персональный состав приемной комиссии определяется приказом начальника Академии.
Решением председателя приемной комиссии назначается ответственный секретарь из числа членов приемной комиссии.
Состав мандатной комиссии утверждается председателем Комитета УИС Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - председатель Комитета УИС).
10. Для осуществления всего комплекса мероприятий по организации отбора и приема абитуриентов приказами начальника Академии также создаются:
нештатная временно действующая военно-врачебная комиссия;
экзаменационная комиссия для проведения собеседования;
группа по проверке физической подготовленности абитуриентов;
техническая группа.
Нештатная временно действующая военно-врачебная комиссия создается под председательством начальника медицинской части Академии с участием врачей специалистов для осуществления мероприятий по проведению медицинского освидетельствования абитуриентов из числа лиц желающих обучаться по очной форме обучения, с целью определения годности по состоянию здоровья к прохождению службы в УИС.
Экзаменационная комиссия для проведения собеседования создается для приема вступительных экзаменов в форме собеседования у лиц имеющих, высшее профессиональное образование и желающих получить второе высшее профессиональное образование, по сокращенным образовательным программам с ускоренным сроком обучения.
Группа по проверке физической подготовленности создается для осуществления мероприятий по организации отбора абитуриентов по физическим показаниям из числа лиц желающих обучаться в Академии по очной форме обучения. В состав группы по проверке физической подготовленности абитуриентов включаются сотрудники кафедры боевой и физической подготовки Академии.
Техническая группа создается для осуществления мероприятий по приему и обработке личных и учебных дел абитуриентов.

7. Академияға сырттай оқу бойынша ҚАЖ органдарының қатардағы және басшы құрамының қатарынан, жоғары заң білімі жоқ және кешенді тестілеудің нәтижелері бойынша сертификаттары бар болса қабылданады, ал жоғарғы білімі барлар, әңгімелесу нәтижелері бойынша қабылданады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
8. Жоғары кәсіптік білімі бар, бірақ жеделдетіп оқыту курсының қысқартылған білім беру бағдарламасы бойынша екінші жоғары кәсіптік білімді алғысы келетін ҚАЖ қызметкерлері Академияға сырттай оқу бойынша мамандық профилі бойынша сұхбаттасу негізінде қабылданады.
2. Академияға қабылдау тәртібі
9. Академияға күндізгі және сырттай оқу бойынша түсетін азаматтарды қабылдауды, іріктеуді ұйымдастыру үшін 1 мамырға дейін қабылдау комиссиясы және 1 маусымға дейін мандаттық комиссия құрылады.
Қабылдау комиссиясының төрағасы болып Академия бастығы болып табылады. Қабылдау комиссиясының персоналдық құрамы, міндеттері Академия бастығының бұйрығымен белгіленеді.
Қабылдау комиссиясының төрағасы шешімімен қабылдау комиссиясы мүшелерінің қатарынан жауапты хатшы тағайындалады.
Мандаттық комиссия құрамы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі ҚАЖ Комитетінің төрағасымен (бұдан әрі - ҚАЖ Комитеті төрағасы) бекітіледі.
10. Талапкерлерді іріктеу және қабылдау бойынша барлық іс-шараларды жүзеге асыру үшін Академия бастығының бұйрықтарымен сондай-ақ:
штаттан тыс уақытша әскери-дәрігерлік комиссия;
әңгімелесу жүргізудегі емтихан комиссиясы;
талапкерлердің дене шынықтыру дайындығын тексеру бойынша топ;
техникалық топ құрылады.
ҚАЖ-да қызмет өткеруге денсаулық жағдайы бойынша жарамдылығын анықтау мақсатында оқудың күндізгі түрі бойынша оқығысы келген адамдар арасынан талапкерлерге медициналық куәландыру жүргізу бойынша іс-шараларды жүзеге асыру үшін маман дәрігерлердің қатысуымен Академияның медициналық бөлімі бастығының төрағалығымен штаттан тыс уақытша қолданыстағы әскери-дәрігерлік комиссия құрылады.
Емтихан комиссиясы жеделдетіп оқыту мерзімі, қысқартылған білім беру бағдарламасы бойынша, екінші жоғары, кәсіптік білімді алғысы келетін азаматтармен әңгімелесу түрінде емтихан қабылдау үшін құрылады.
Талапкерлердің дене шынықтыру дайындығын тексеру бойынша топ Академияда күндізгі оқу түрі бойынша оқығысы келетін адамдарды дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша талапкерлерді іріктеуді ұйымдастыру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру үшін құрылады. Топ құрамына талапкерлердің дене дайындығын тексеретін Академияның жауынгерлік және дене шынықтыру дайындығы кафедрасының оқытушылары кіреді.
Техникалық топ талапкерлердің жеке және оқу істерін іріктеу және өңдеу бойынша іс-шараларды жүзеге асыру үшін құрылады.

11. Прием граждан в Академию на очное обучение осуществляется согласно утвержденному плану в три этапа:
1) на первом этапе приемная комиссия Академии формирует контингент абитуриентов, проводит отбор по медицинским и физическим показаниям, с учетом территориального принципа подготовки кадров;
2) на втором этапе приемная комиссия Академии проводит отбор в соответствии с баллами сертификата, выданного по результатам ЕНТ или комплексного тестирования;
3) на третьем этапе мандатная комиссия Академии проводит зачисление в число слушателей.
12. Прием сотрудников УИС, поступающих на заочную форму обучения, осуществляется в два этапа:
1) на первом этапе приемная комиссия Академии проводит отбор в соответствии с баллами сертификатов, выданных по результатам комплексного тестирования или полученных при проведении собеседования;
2) на втором этапе мандатная комиссия Академии проводит зачисление в число слушателей.
13. Приемная комиссия Академии осуществляет отбор по медицинским и физическим показаниям в сроки согласованные с Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее - МОН РК).
Комплексное тестирование, отбор в соответствии с баллами сертификата и экзамена в форме собеседования, зачисление в число слушателей Академии проводятся в сроки установленные Типовыми правилами, которые могут быть изменены только по согласованию с МОН РК.
14. Для участия в комплексном тестировании гражданин подает в приемную комиссию Академии заявление на бланке установленного образца, аттестат или диплом об окончании начального профессионального (технического и профессионального) или среднего профессионального (послесреднего) учебного заведения (подлинник);
документ, подтверждающий преимущественное право на получение бесплатного высшего образования через бюджетное финансирование;
квитанцию об оплате за проведение тестирования;
две фотокарточки размером 3x4, а также копию документа, удостоверяющего личность.
После сдачи вышеуказанных документов приемная комиссия выдает абитуриенту пропуск для участия в комплексном тестировании.
Документы, представляемые на иностранном языке, должны иметь нотариально засвидетельствованный перевод на казахском или русском языке.
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, должны быть нострифицированы в установленном порядке.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).
15. Граждане, поступающие в Академию, в заявлении на бланке установленного образца, подаваемого для участия в ЕНТ или комплексном тестировании, первой указывают выбранную ими специальность, по которой осуществляется подготовка специалистов в Академии, ("Правоохранительная деятельность" или "Педагогика и психология"), второй - специальность согласно приложения 3 Типовых правил.

11. Академияға күндізгі оқу түрі бойынша оқуға қабылдау бекітілген жоспарға сәйкес үш кезеңде өтеді:
1) бірінші кезеңде Академиялық қабылдау комиссиясы талапкерлер контингентін қалыптастырады, оларды кадрларды даярлаудың аймақтық принципін есепке ала отырып, медициналық, психофизиологиялық көрсеткіштер бойынша іріктейді.
2) екінші кезеңде Академияның қабылдау комиссиясы ҰБТ немесе кешенді тестілеу нәтижелері бойынша берілген балл сертификатына сәйкес іріктеу жасайды.
3) үшінші кезеңде Академияның мандаттық комиссиясы тыңдаушылар қатарына қабылдауды өткізеді.
12. Сырттай оқу түрі бойынша оқуға түсетін ҚАЖ қызметкерлерін қабылдауы екі кезеңнен тұрады:
1) бірінші кезеңде Академияның қабылдау комиссиясы кешенді тестілеуде немесе әңгімелесуде алған нәтижелері бойынша берілген сертификаттағы баллдарымен сәйкес іріктеу жүргізеді.
2) екінші кезеңде Академияның мандаттық комиссиясы тыңдаушылар қатарына қабылдауды өткізеді.
13. Академияның қабылдау комиссиясы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен (бұдан әрі - ҚР БҒМ) келісілген мерзімде медициналық және дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша іріктеу жүргізеді.
Кешенді тестілеу, сертификат және әңгімелесу түріндегі емтихан баллдарына сәйкес іріктеу, Академия тыңдаушылары қатарына қабылдау ҚР БҒМ келісімі бойынша ғана өзгертілуі мүмкін белгіленген Типтік ережелерімен мерзімінде өткізіледі.
14. Кешенді тестілеуге қатысу үшін азамат Академияның қабылдау комиссиясына белгіленген үлгідегі бланкіде өтінішін, кәсіптік бастауыш (техникалық және кәсіптік) немесе кәсіптік орта (ортадан кейінгі) оқу орнын бітіргені туралы растайтын аттестатты немесе дипломды (түпқұжат);
бюджет қаржыландыру арқылы ақысыз жоғары білім алуға құқығын растайтын құжатты;
тестілеуге төлем жасағаны туралы түбіртекті;
3x4 мөлшерлі екі фотосуретті, жеке басын куәландыратын құжат көшірмесін ұсынады.
Жоғары аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін қабылдау комиссиясы талапкерге кешенді тестілеуге қатысу үшін рұқсатнамасын береді.
Шетел тілінде ұсынылған құжаттардың қазақ немесе орыс тілінде ноториалдық түрде расталған аудармасы болуы керек.
Білім беретін шетел ұйымдарымен берілген білім беру туралы диплом белгілеген тәртіппен нострификациялануы керек.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
15. Академияға түсетін азаматтар ҰБТ немесе кешенді тестілеуге қатысу үшін берілетін белгіленген үлгідегі бланкіге арызды толтыруда, біріншіде - Академияда мамандарды дайындауды жүзеге асыратын өзі таңдаған мамандықты көрсетеді ("Құқық қорғау қызметі" немесе "Педагогика және психология"), екіншіде - Типтік ереженің 3-қосымшасына сәйкес мамандықты көрсетеді.

16. Абитуриент, пришедший на комплексное тестирование, должен предъявить удостоверение личности (паспорт) и пропуск на экзамен.
17. Комплексное тестирование проводится по желанию абитуриентов на казахском или русском языках в объеме учебных программ среднего образования по четырем предметам:
по специальности 050303 "Правоохранительная деятельность":
казахский или русский язык (язык обучения);
история Казахстана;
математика;
всемирная история.
по специальности 050103 "Педагогика и психология":
казахский или русский язык (язык обучения);
история Казахстана;
математика;
биология.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
18. Количество тестовых заданий по каждому предмету 25. Правильный ответ на каждое тестовое задание оценивается одним баллом.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
19. На комплексное тестирование отводится 2 часа 30 минут. Пересдача тестирования не разрешается.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
20. Коды правильных ответов вывешиваются сразу после окончания сканирования листов ответов, которое проводится после тестирования.
21. Обработка результатов комплексного тестирования проводится в Академии, государственной комиссией по организации и проведению комплексного тестирования абитуриентов (далее - государственная комиссия).
22. Результаты комплексного тестирования объявляются государственной комиссией в день его проведения.
Государственная комиссия принимает решение об аннулировании результатов тестирования абитуриентов, пользующихся во время тестирования запрещенными предметами (информационные материалы, электронные записные книжки, калькуляторы, сотовые телефоны, пейджеры и другие средства коммуникации), с оформлением протокола.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).
23. По результатам комплексного тестирования каждому участнику выписывается сертификат установленного образца, который выдается государственной комиссией в течение трех календарных дней после тестирования.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
3. Порядок отбора абитуриентов по физической подготовленности
24. Отбор по физическим показаниям проводится только среди абитуриентов желающих обучаться в Академии по очной форме обучения в соответствии с Нормативами по физической подготовке для поступающих в Академию Комитета УИС Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Нормативы по физической подготовке), разработанные в соответствии с Положением о Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан, утвержденным  постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774.

16. Академияға түсу үшін кешенді тестілеуді тапсыруға келген талапкер жеке куәлікті (төлқұжатты) және емтиханға қатысу рұқсатнамасын ұсынуы қажет.
17. Кешенді тестілеу талапкерлердің тілегі бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде орта білім беретін бағдарламаның көлемінде төрт пән бойынша жүргізіледі.
050303 мамандығы бойынша "Құқық қорғау қызметті":
Қазақ немесе орыс тілі (оқыту тілі);
Қазақстан тарихы;
Математика;
Дүниежүзілік тарих.
050103 мамандығы бойынша "Педагогика және психология":
Қазақ немесе орыс тілі;
Қазақстан тарихы (оқыту тілі);
Математика;
Биология.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
18. Әр пән бойынша тестілеу тапсырмаларының саны - 25. Әр тестілеу тапсырмасына берілген дұрыс жауабы бір балмен бағаланады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
19. Кешендік тестілеуге 2 сағат 30 минут бөлінеді. Тестілеуді қайта тапсыруға рұқсат берілмейді.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
20. Тестілеу аяқталған соң, жауаптар парағының көшірмесі шығарылып, дұрыс жауаптардың кодтары арнайы орнатылған жерде ілінеді.
21. Кешенді тестілеудің нәтижелері Академияда талапкерлердің тестілеуін ұйымдастыру және өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссиямен (бұдан әрі - мемлекеттік комиссия) өңделеді. Мемлекеттік комиссияның дербес құрамын және мемлекеттік комиссия қызметін ұйымдастыру ережесін ҚР БҒМ бекітеді.
22. Кешенді тестілеу нәтижелерін оның өткізілген күнінде мемлекеттік комиссиямен жарияланады.
Мемлекеттік комиссия тестілеу кезінде тыйым салынған заттарды қолданған (ақпараттық материалдар, электронды жазба кітапшалары, калькулятор, ұялы телефон, пейджер және басқа да байланыс құралдары) талапкерлердің хаттама ресімдеу арқылы тестілеу нәтижелерін жою туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
23. Кешенді тестілеу нәтижелері бойынша әр қатысушыға белгіленген үлгідегі мемлекеттік сертификат беріледі, ол тестілеуден кейін үш күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік комиссиямен беріледі.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
3. Талапкерлерді дене шынықтыру бойынша іріктеу тәртібі
24. Дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша іріктеу тек қана күндізгі оқу түрі бойынша оқығысы келген талапкерлер арасында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру дайындығының Президенттік тестілеуі туралы ережесімен сәйкес әзірленген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Академиясына оқуға түсетіндерге дене шынықтыру бойынша нормативтермен (бұдан әрі - дене шынықтыру бойынша нормативтер) сәйкес жүргізіледі.

25. Нормативы по физической подготовке предусматривают выполнение абитуриентов следующих видов спортивных упражнений:
бег на 100 метров (юноши, девушки);
бег (кросс) на 1000 метров (девушки);
бег (кросс) на 3000 метров (юноши);
подтягивание на высокой перекладине (юноши);
подъем туловища из положения лежа на спине (девушки).
26. Условия выполнения спортивных упражнений:
бег на 100, 1000, 3000 метров проводится на беговой дорожке стадиона или на любой ровной местности;
подтягивание на высокой перекладине выполняется из исходного положения вис хватом сверху, не касаясь ногами пола (земли). Упражнение считается выполненным при пересечении подбородком грифа перекладины. Не разрешается отдыхать (останавливаться) в положении виса более 5 секунд и начинать подтягивания с раскачивания;
подъем туловища выполняется из положения лежа на спине, ноги согнуты в коленях под углом 90 градусов, кисти рук на плечах, стопы удерживаются партнером.
27. Содержание Нормативов по физической подготовке и условия выполнения спортивных упражнений доводятся до сведения абитуриентов не позднее, чем за 24 часа до начала проведения отбора по физической подготовке.
28. Непосредственно перед началом сдачи Нормативов по физической подготовке, члены группы по проверке физической подготовленности абитуриентов должны провести с ними инструктаж, в ходе которого ознакомить их с правилами выполнения спортивных упражнений и техникой безопасности под роспись.
29. Каждый вид спортивных упражнений, включенный в перечень Нормативов по физической подготовке, сдается отдельно. В один день допускается выполнение не более двух упражнений, при этом, как правило, кросс (бег на 1000 и 3000 метров) выполняется в другой день отдельно от других упражнений.
30. Для выполнения нормативов по физической подготовке по подтягиванию на перекладине, подъема туловища из положения лежа на спине и бега на 100 метров одновременно могут допускаться не более 3 абитуриентов. В забеге на 1000 и 3000 метров (кросс) одновременно могут принимать участие не более 10 человек.
31. Результаты выполнения физических упражнений оцениваются согласно Нормативов по физической подготовке согласно Приложения к настоящим Правилам.
32. Оценка результатов отбора по физическим показаниям проводится отдельно для лиц мужского и женского пола.
33. Результаты сдачи каждого спортивного упражнения фиксируются членами группы по проверке физической подготовленности абитуриентов в отдельной ведомости, форма и правила заполнения, которой утверждаются приказом начальника Академии и доводятся до абитуриента немедленно под роспись. После фиксации результатов выполнения упражнения пересдача не разрешается.

25. Дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша іріктеу келесі спорттық жаттығуларды орындау бойынша жүргізіледі:
100 метрге жүгіру (жігіттер, қыздар); 1000 метрге жүгіру (кросс) (қыздар); 3000 метрге жүгіру (кросс) (жігіттер); биік салмадан тартылу (жігіттер); арқада жатып денені көтеру (қыздар).
26. Спорттық жаттығуларды орындау шарты:
100, 1000, 3000 метрге жүгіру стадионда жүгіру жолында өткізіледі;
биік салмадан аяғын еденге (жерге) тигізбей тартылу. Иегі салмадан асатын болса, жаттығу орындалды деп есептеледі. Тартылғанда 5 секундтен артық демалуға (тоқтауға) және тартылуды шайқалудан бастауға рұқсат етілмейді;
арқасында жатып, қолын иығына қойып, табанды басқа адам ұстап, тізесі 90 градус бұрышында бүгілген қалпында денені көтеру.
27. Дене дайындығы бойынша Нормативтердің мазмұны және спорттық жаттығуларды орындау шарты талапкерге сынақтың басталуына дейін 24 сағаттан кешіктірілмей ескертіледі.
28. Дене дайындығы бойынша Нормативтерді тапсыру алдында талапкерлердің дене дайындығын тексеру бойынша топ мүшелері олармен нұсқаулық жүргізуі тиіс, спорттық жаттығулар және техникалық қауіпсіздік ережелерін орындау ережелерін таныстыру барысында қол қойдырады.
29. Дене дайындығы бойынша нормативтердің тізіміне кіргізілген спорттық жаттығулардың әр қайсысы жеке тапсырылады. Бір күнде екі жаттығудан артық орындауға жіберілмейді, сонымен бірге, кросс (1000 және 3000 метрлерге жүгіру) келесі күні басқа жаттығулардан бөлек орындалады.
30. Дене дайындығы бойынша нормативтері орындау үшін салмадан тартылу, арқамен жатып денені көтеріп, 100 метрге жүгіру бойынша нормативтерді орындауда бір уақытта кемінде 3 талапкер қатысады. 1000 және 3000 метрге жүгіру (кросс) кезінде жүгіруді кемінде 10 адам қатысады.
31. Осы Ереженің қосымшасына сәйкес, дене шынықтыру жаттығуларды орындау нәтижелері дене шынықтыру бойынша нормативтерге сәйкес бағаланады.
32. Ер және әйел жынысына дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша іріктеу нәтижелері бөлек бағаланады.
33. Дене дайындығы бойынша нормативтерді тапсырмас бұрын, оларды қабылдайтын адамдар, талапкерлерге нұсқау беріп, спорттық жаттығуларды орындаудың нормативтері мен ережелерімен және қауіпсіздік техникасымен таныстырады. Талапкерлер танысқаны туралы дереу қол қояды. Жаттығуларды орындау нәтижелерін белгілегеннен кейін қайта тапсыру рұқсат етілмейді.

34. На основании данных, содержащихся в ведомостях по сдаче отдельных видов физических упражнений, в течение 1 суток после сдачи абитуриентами всех видов физических упражнений составляется сводный протокол выполнения Нормативов по физической подготовке, который представляется в приемную комиссию Академии.
В сводном протоколе должен содержаться вывод о том, сдано тем или иным абитуриентом испытание по физической подготовке или нет, и в течение 1 часа данные сведения доводятся до сведения абитуриентов и вывешиваются в специально отведенном месте.
35. Испытание по физической подготовке считается выполненным, если абитуриент получил только одну неудовлетворительную оценку за упражнение, а остальные - не ниже "хорошо". Например: подтягивание - "хорошо", бег 100 метров - "хорошо", бег 3000 метров - "удовлетворительно" - испытание пройдено. Подтягивание - "отлично", бег 100 метров - "удовлетворительно", бег 3000 метров - "неудовлетворительно" - испытание не пройдено.
4. Работа апелляционной комиссии
36. Гражданин, не согласный с результатами комплексного тестирования, испытаний по физической подготовке имеет право на апелляцию.
37. Состав апелляционной комиссии для рассмотрения вопросов связанных с результатами комплексного тестирования утверждается председателем государственной комиссией. Председатель апелляционной комиссии утверждается приказом МОН РК.
Состав апелляционной комиссии для рассмотрения вопросов связанных с результатами испытаний по физической подготовке утверждается приказом начальника Академии.
38. Заявление на апелляцию подается в апелляционную комиссию лично абитуриентом до 13 часов следующего дня после объявления результатов сдачи комплексного тестирования или Нормативов по физической подготовке и рассматривается апелляционной комиссией в течение суток. Заявитель должен иметь при себе документы, удостоверяющие его личность.
39. По результатам рассмотрения заявления абитуриента, ему может быть предоставлено право пересдачи одного физического упражнения по его желанию.
40. Допуск к пересдаче одного из видов физических упражнений должен быть произведен мотивированным решением апелляционной комиссии.
41. Решение апелляционной комиссии принимается большинством голосов от списочного состава комиссии. В случае равенства голосов председатель комиссии имеет право решающего голоса. Работа комиссии оформляется протоколами, которые подписываются председателем и всеми членами комиссии. По результатам решения апелляционной комиссии обратившемуся абитуриенту выдается выписка из протокола заседания апелляционной комиссии.

34. Жеке дене жаттығулары бойынша ведомостердегі көрсеткіштер негізінде 1 тәулік ішінде талапкерлер барлық дене шынықтыру жаттығуларын орындаған соң, дене шынықтыру бойынша нормативтерді орындаудың салыстырмалы хаттамасы құрастырылады, ол Академияның қабылдау комиссиясына ұсынылады.
Салыстырмалы хаттамада талапкердің дене дайындығы бойынша сынақты тапсырғаны-тапсырмағаны туралы қорытынды жазылады. Нәтижелер бір сағат ішінде талапкерлер назарына жеткізіліп, арнайы бөлінген жерде ілінеді.
35. Егер талапкер тестіде бір пәнді қанағаттандыраларлықсыз бағаға, ал қалғандарын "жақсыдан" төмен емес бағаға тапсырса, дене дайындығы бойынша тестілеу тапсырылды деп есептеледі. Мысалы: тартылу - "жақсы", 100 метрге жүгіру - "жақсы", 3000 метрге жүгіру - "қанағат" болса, тестілеу сынақ деп есептеледі. Тартылу - "өте жақсы", 100 метрге жүгіру - "қанағат", 3000 метрге жүгіру - "қанағаттандырарлықсыз" болса, сынақтан өтпеді деп есептеледі.
4. Апелляциялық комиссияның жұмысы
36. Кешенді тестілеу, дене дайындығы бойынша сынақ нәтижелерімен келіспеген азамат аппеляцияға беруге мүмкіншілігі бар.
37. Кешенді тестілеу нәтижелерімен байланысты мәселелерді қарау үшін аппеляциялық комиссия құрамы мемлекеттік комиссиясының төрағасымен бекітіледі. Аппеляциялық комиссияның төрағасы ҚР БҒМ бұйрығымен бекітіледі.
Дене дайындығы бойынша сынақ нәтижелерімен байланысты мәселелерді қарау үшін аппеляциялық комиссияның құрамы Академия бастығының бұйрығымен бекітіледі.
38. Кешенді тестілеуді немесе дене дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелерін хабарлағаннан кейін келесі күні сағат 13.00-ге дейін талапкердің өзі аппеляциялық комиссияға шағымдануға өтініш береді және аппеляциялық комиссиясымен бір тәулік ішінде қарастырылады. Арызданушыда өзімен бірге жеке басын куәландыратын құжаты болуы тиіс.
39. Талапкердің өтінішін қарау нәтижелері бойынша оның қалауы бойынша дене шынықтыру жаттығуының біреуін қайта тапсыру құқығын беруі мүмкін.
40. Дене шынықтыру жаттығуларының бір түрін қайта тапсыруға рұқсат аппеляциялық комиссияның дәлелді шешімімен жүргізілуі тиіс.
41. Аппеляциялық комиссия шешімі комиссияның тізімдік құрамының көпшілік дауысымен қабылданады. Бірдей дауыс кезінде комиссия төрағасы шешуші дауыс беруге құқы бар. Комиссия жұмысы төрағамен және барлық комиссия мүшелерімен қол қойылып, хаттамалармен ресімделеді.
Аппеляциялық комиссия шешімінің нәтижелері бойынша өтініш жасаған талапкерге аппеляциялық комиссия отырысының хаттамасынан үзінді беріледі.

42. Для разрешения спорных вопросов возникающих при оценке тестовых заданий, председатель апелляционной комиссии может обратиться в республиканскую комиссию по рассмотрению апелляций, создаваемую на период проведения комплексного тестирования МОН РК.
5. Порядок зачисления в Академию
43. Зачисление в число слушателей Академии производится на открытом заседании мандатной комиссии на конкурсной основе. Конкурс проводится на основе баллов сертификатов, выданных по результатам ЕНТ или комплексного тестирования, а также с учетом данных по медицинским, физическим, психофизиологическим показателям, раздельно по специальностям и выделенных Комитету УИС, территориальным Управлениям Комитета УИС приемных мест согласно разнарядки, утверждаемой приказом председателя Комитета УИС.
Сноска. Пункт 43 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).
44. При проведении конкурса на зачисление в число слушателей Академии в соответствии с баллами сертификата ЕНТ или комплексного тестирования преимущественное право имеют:
учащиеся, награжденные знаком "Алтын белгі";
победители международных олимпиад и научных соревнований по общеобразовательным предметам (награждение дипломами I, II, III степени) последних трех лет, а также победители республиканских олимпиад и научных соревнований по общеобразовательным предметам (награждение дипломами I, II, III степени) текущего года при условии соответствия выбранной ими специальности предмету олимпиады, научного соревнования.
Специальности подготовки и предметы международных и республиканских олимпиад, научных соревнований должны соответствовать утвержденному перечню.
Сноска. Пункт 44 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3).
45. В случае одинаковых показателей баллов сертификатов ЕНТ или комплексного тестирования преимущественное право на зачисление в число слушателей Академии имеют дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны, дети сотрудников правоохранительных органов, погибших или получивших инвалидность при исполнении служебных обязанностей, граждане, имеющие документы об образовании (аттестаты, свидетельства, дипломы) с отличием, затем имеющие наиболее высокий средний балл аттестата или диплома.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.06.2008 N 380 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
46. Решение мандатной комиссии о зачислении на учебу оформляется протоколом, на основании которого издается приказ начальника Академии. Выписка из приказа направляется в комплектующие органы Комитета УИС для откомандирования лиц, принятых на обучение с отрывом от службы.

42. Тестік тапсырмаларды бағалау кезінде туындайтын даулы мәселелерді шешу үшін аппеляциялық комиссия төрағасы ҚР БҒМ кешенді тестілеу өткізу кезінде құрылатын шағымды қарау үшін республикалық комиссияға өтініш білдіре алады.
5. Академияға қабылдау тәртібі
43. Академияның тыңдаушылар қатарына қабылдау мандаттық комиссияның ашық отырысында конкурстық негізде жүзеге асырылады.
Конкурс ҰБТ нәтижелері бойынша берілген сертификаттағы балдар мен кешенді тестілеу нәтижелері, сондай-ақ медициналық, психофизиологиялық, дене көрсеткіштері мен мамандықтары бойынша жеке іріктеу нәтижелерін есепке алып және ҚАЖ комитеті төрағасының бұйрығымен бекітілген тәртіптемеге сәйкес ҚАЖ комитетіне, ҚАЖ комитетінің аумақтық басқармаларына бөлінген қабылдау орындарының негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
44. ҰБТ сертификаты немесе кешендік тестілеу балдарына сәйкес Академия тыңдаушылары қатарына қабылдау конкурсын өткізуде келесі талапкерлердің артықшылық құқықтары бар:
- "Алтын белгі" белгісімен марапатталған оқушылар;
- соңғы үш жыл ішінде жалпы білім алу пәндері бойынша халықаралық олимпиадалардың және ғылыми сайыстардың (I, II, III дәрежелі) жеңімпаздары, сондай-ақ жалпы білім беру пәндері бойынша республикалық олимпиадалар мен ғылыми жарыстардың ағымдық жылдың жеңімпаздары кіреді, олар өздері таңдаған мамандығы олимпиаданың, ғылыми жарыстардың пәніне сәйкес болуы шарт.
Халықаралық және республикалық олимпиадаларды, ғылыми жарыстарды дайындау мамандықтары мен пәндері бекітілген тізбеге сәйкес болу қажет.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
45. Егер сертификат, ҰБТ немесе кешендік тестілеу балдарының көрсеткіштері бірдей болатын болса, Академия тыңдаушылар қатарына қабылдануда ата-аналардың қамқорлығысыз қалған жетім балаларға; соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген адамдар, қызметтік міндеттерін өтеу кезінде қаза тапқан немесе мүгедек болып қалған құқық қорғау органдары қызметкерлерінің балаларына; білімі туралы үздік құжаттары (куәліктері, аттестаттары, дипломдары) бар азаматтарға; аттестаттың немесе дипломның жоғары орта балл алған адамдарға беріледі.
Ескерту. 45-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2008.06.30 N 380 бұйрығымен.
46. Оқуға қабылдау туралы мандаттық комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді, оның негізінде Академия бастығының бұйрығы шығарылады. Бұйрықтан үзінді қызметтен бөлумен оқуға қабылданған адамдарды іссапарға жіберу үшін ҚАЖ Комитеті жинақтау органдарына жіберіледі.

47. Граждане, не прошедшие по конкурсу, откомандировываются в распоряжение комплектующих органов Комитета УИС с возвращением личных дел и указанием причины не зачисления.
48. Занятия в Академии начинаются в сроки, установленные учебным планом и графиком учебного процесса. Слушатели, не приступившие к занятиям без уважительных причин в течение 10 дней с момента начала занятий, из Академии отчисляются.
Взамен выбывших приемная комиссия Академии в течение месяца с начала занятий может зачислить лиц, не набравших необходимое количество баллов для зачисления в число слушателей.
49. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, рассматриваются приемной комиссией Академии в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам приема в
Академию Комитета УИС
Нормативы
по физической подготовке для
поступающих в Академию Комитета УИС
Юноши
N
п/п
Наименование
упражнения
ОЦЕНКА
Отл.
Хор.
Удовл.
1.
Бег 100 м. (сек)

47. Конкурс бойынша өтпеген азаматтарды жеке істерін қайтарумен және қабылданбау себебін көрсетілуімен ҚАЖ Комитеті жинақтау органдарының қарамағына жіберіледі.
48. Академиядағы сабақтар белгіленген оқу жоспары мен оқу процесі кестесі мерзімінде басталады. Оқу басталған күннен бастап 10 күн ішінде себепсіз оқуға кіріспеген тыңдаушылар Академиядан шығарылады.
Шығарылғандардың орнына Академияның қабылдау комиссиясы оқу басталғаннан бір ай ішінде қажетті балдарды ала алмаған тыңдаушыларды тыңдаушы ретінде қабылдай алады.
49. Осы Ережелермен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдылығына сәйкес Академияның қабылдау комиссиясымен қаралады.
ҚАЖ Комитетінің
Академиясына
қабылдау ережелеріне
қосымша
Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Академиясына
түсетіндерге арналған дене шынықтыру дайындығы бойынша
НОРМАТИВТЕР
ЖІГІТТЕР
N р/с
Жаттығу атауы
БАҒА
өте жақсы
жақсы
қанағат
1
100 метрге жүгіру (сек.)