О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 40 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 ноября 2007 года N 250. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 января 2008 года N 5073. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 ноября 2020 года № 114.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.11.2020 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков в Республике Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года N 40 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4181, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, июнь 2006 г. N 9-10, ст. 219), с дополнениями и изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 30 марта 2007 года N 58 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года N 40 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4654), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2007 года N 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4803) следующие дополнения и изменения:
в Правилах принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының"Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 қарашадағы N 250 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 3 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5073 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 114 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.11.2020 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасындағы мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссияларының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының""Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4181 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде 2006 ж. маусым айындағы N 9-10, 219-құж. жарияланған), Агенттік Басқармасының""Агенттігі Басқармасының""Қазақстан Республикасында банктерді мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 30 наурыздағы N 58 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4654 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге, Агенттік Басқармасының""Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы N 155 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4803 тіркелген,) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында банктерді еріксіз тарату ережесінде:

подпункт 8) пункта 4 после слова "осуществляющий" дополнить словами "под непосредственным руководством председателя ликвидационной комиссии";
абзац второй пункта 10 исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Председатель ликвидационной комиссии осуществляет оперативное руководство ее деятельностью, контролирует деятельность подразделений и их руководителей.
Председатель ликвидационной комиссии самостоятельно принимает решения по вопросам ликвидационного производства банка, за исключением вопросов, входящих в полномочия комитета кредиторов ликвидируемого банка в соответствии с пунктом 111 настоящих Правил.";
в пункте 19:
подпункт 7) после слов "в тенге и" дополнить словами "при необходимости в";
подпункты 18) и 19) исключить;
абзац первый пункта 21 изложить в следующей редакции:
"21. Текущие счета ликвидируемого банка открываются в тенге и при необходимости в иностранной валюте в филиалах Национального Банка Республики Казахстан по месту нахождения ликвидационной комиссии и ее подразделений. Принятую иностранную валюту от ликвидационных комиссий филиалы Национального Банка Республики Казахстан отправляют для проведения сортировки по степени износа и проверки на предмет подлинности и платежности в Центр кассовых операций и хранения ценностей (филиал) Национального Банка Республики Казахстан, с последующим зачислением денег на текущий счет ликвидационной комиссии или ее подразделений. Выдача иностранной валюты со счетов ликвидационной комиссии и ее подразделений осуществляется в безналичном порядке.";
в пункте 28:
в подпункте 5) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) прочие расходы.";
дополнить пунктом 36-1 следующего содержания:
"36-1. Прочие расходы представляют собой затраты, не предусмотренные подпунктами 1)-5) пункта 28 настоящих Правил, размер которых не должен превышать сто месячных расчетных показателей.";
в пункте 51 слова "соответствующим образом" исключить;
пункт 52 исключить;
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Ежедневный лимит остатка наличных денег в кассе определяется исходя из суммы утвержденных ежемесячных расходов, в следующих пределах:
ежемесячные расходы ежедневный лимит ежедневный лимит
остатка кассы остатка кассы в
подразделениях
до 5 миллионов тенге - 100 тысяч тенге - 70 тысяч тенге
от 5 до 10 миллионов тенге - 200 тысяч тенге - 70 тысяч тенге
от 10 до 20 миллионов тенге - 400 тысяч тенге - 70 тысяч тенге
свыше 20 миллионов тенге - 600 тысяч тенге - 70 тысяч тенге";
пункт 85 изложить в следующей редакции:

4-тармақтың 8) тармақшасында""жүзеге асыратын" деген сөздің алдында""тарату комиссия төрағасының тікелей басшылығымен" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Тарату комиссиясының төрағасы оның қызметін жедел басқаруын жүзеге асырады, бөлімшелердің және олардың басшыларының қызметін бақылайды.
Тарату комиссиясының төрағасы осы Ереженің 111-тармағына сәйкес таратылатын банктің кредиторлар комитетінің уәкілеттігіне енген мәселелерден басқа банктің тарату өндірісі мәселелері бойынша өз бетінше шешім қабылдайды.";
19-тармақта:
7) тармақ "теңгемен және" деген сөзден кейін "қажетті жағдайда" деген сөздермен толықтырылсын;
18) және 19) тармақшалары алынып тасталсын;
21-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Таратылатын банктің ағымдағы шоттары тарату комиссиясы және оның бөлімшелері орналасқан жердегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банктің филиалдарында теңгемен және қажетті жағдайда шетел валютасында ашылады. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банктің филиалдары тарату комиссиясынан қабылданған шетел валютасын тозу дәрежесі бойынша сұрыптау жүргізу үшін және түпнұсқалығы мен төлемділігін тексеру үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банктің Кассалық операциялар және құндылықтарды сақтау орталығына (филиалына) жібереді, кейіннен ақша тарату комиссияның және оның бөлімшелерінің ағымдағы шотына есепке алынады. Тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің шотынан шетел валютасы аударым арқылы беріледі.";
28-тармақта:
5) тармақшада "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) өзге шығыстар.";
мынадай мазмұндағы 36-1-тармақпен толықтырылсын:
"36-1. Өзге шығыстар осы Ереженің 28-тармағы 1) - 5) тармақшаларында қарастырылмаған, мөлшері жүз айлық есептік көрсеткішінен асуға тиіс емес шығындар болып табылады.";
51-тармақта "тиісінше" деген сөз алынып тасталсын;
52-тармақ алынып тасталсын;
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Кассада қалған қолма-қол ақша қалдығының күн сайынғы лимиті мынадай шекте бекітілген ай сайынғы шығыстар негізінде анықталады:
ай сайынғы шығыстар касса қалдығының касса қалдығының
күн сайынғы лимиті бөлімшелердегі
күн сайынғы лимиті
5 миллион теңгеге дейін - 100 мың теңге - 70 мың теңге
5 млн.-нан 10 млн. - 200 мың теңге - 70 мың теңге
теңгеге дейін
10 млн.-нан 20 млн. - 400 мың теңге - 70 мың теңге
теңгеге дейін
20 миллион теңгеден - 600 мың теңге - 70 мың теңге";
жоғары
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"85. Ликвидационная комиссия проводит оценку имущества ликвидируемого банка с привлечением оценщика, имеющего лицензию на осуществление оценочной деятельности.
Выбор оценщика осуществляется путем проведения конкурса (тендера), по результатам которого предпочтение отдается оценщику, предложившему наиболее выгодные условия (размер оплаты за оказываемые услуги, сроки проведения оценки, наличие у оценщика филиальной сети и иные условия).
Условия проведения конкурса (тендера) определяются председателем ликвидационной комиссии и публикуются в периодических печатных изданиях Министерства юстиции Республики Казахстан на государственном и русском языках.";
в пункте 88:
после слов "банку", "банк" дополнить словами "-кастодиану", "кастодиан";
третье предложение исключить;
дополнить пунктами 88-1, 89-1 следующего содержания:
"88-1. При возврате активов указанных в пункте 88 настоящих Правил, до утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов, ликвидационная комиссия проводит следующие мероприятия:
1) проводит инвентаризацию активов, не включающихся в ликвидационную конкурсную массу для перевода их в другой банк;
2) на дату передачи проводит сверку касательно размера передаваемых активов, по результатам которой составляется соответствующий акт. Передаваемая сумма активов в другой банк должна быть равна сумме активов полученной ликвидируемым банком для хранения и учета;
3) составляет договор о переводе активов (денег) в другой банк и акт приема-передачи активов, который является неотъемлемой частью договора о переводе активов.";
"89-1. При возврате залогового имущества и выделенных активов указанных в пункте 89 настоящих Правил до утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов, ликвидационная комиссия проводит следующие мероприятия:
1) заключает договор о передаче представителю держателей ипотечных облигаций залогового имущества и выделенных активов, являющихся обеспечением по ипотечным облигациям;
2) передает представителю держателей ипотечных облигаций договоры ипотечного займа (включая ипотечные свидетельства), являющиеся правами требования по ипотечным займам, в соответствии с законодательством Республики Казахстан об ипотеке, а также ипотечные договоры и все правоустанавливающие документы на передаваемое залоговое имущество;
3) осуществляет передачу права требования по ипотечному договору представителю держателей ипотечных облигаций согласно гражданскому законодательству Республики Казахстан;
4) совершает передаточную надпись на ипотечном свидетельстве в пользу представителя держателей ипотечных облигаций. В передаточной надписи должно быть точно и полно указано имя представителя держателей ипотечных облигаций, которому передаются права по ипотечному свидетельству. Бланковые передаточные надписи на ипотечном свидетельстве и ипотечном договоре считаются недействительными.
Передача прав по ипотечному свидетельству представителю держателей ипотечных облигаций в дальнейшем будет означать передачу тем самым ему прав по основному обязательству. Законному владельцу ипотечного свидетельства и ипотечного договора принадлежат все вытекающие из его содержания права, включая права залогодержателя и права кредитора по основному обязательству;

"85. Тарату комиссиясы баға беру қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалаушыны тарта отырып таратылатын банктің мүлкін бағалайды.
Бағалаушы конкурс (тендер) өткізу жолымен таңдалады, оның қорытындысы бойынша ең тиімді шарттарды (көрсеткен қызметі үшін төлем мөлшері, бағалауды жүргізу мерзімі, бағалаушының филиалдық желісінің болуы және өзге де шарттар) ұсынған бағалаушыға артықшылық беріледі.
Конкурс (тендер) өткізудің шарттары тарату комиссиясының төрағасымен анықталады және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің ресми баспасөз басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.";
88-тармақта:
"банкке" деген сөздің алдында "кастодиан-" деген сөзбен толықтырылсын;
үшінші сөйлемі алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 88-1-тармақпен толықтырылсын:
"88-1. Осы Ереженің 88-тармағында көрсетілген активтерді аралық тарату балансын және кредиторлардың талаптары тізілімін бекіткенге дейін қайтару барысында тарату комиссиясы мынадай іс-шараларды жүргізеді:
1) тарату конкурстық массаға енбеген активтерді оларды басқа банкке аудару үшін түгендеуін жүргізеді;
2) тапсыратын күні берілетін активтердің мөлшеріне қатысты салыстырып тексеру жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша тиісінше акт жасалады. Басқа банкке берілетін активтер сомасы таратылатын банктің есепке алу және сақтау үшін қабылдаған активтер сомасына тең болуы тиіс;
3) активтерді (ақшаны) басқа банкке аудару туралы шарт және активтерді аудару туралы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын активтерді қабылдау-өткізу актісін жасайды.";
мынадай мазмұндағы 89-1-тармақпен толықтырылсын:
"89-1. Осы Ереженің 89-тармағында көрсетілген кепіл мүлік пен бөлінген активтерді аралық тарату балансын және кредиторлардың талаптары тізілімін бекіткенге дейін қайтару барысында тарату комиссиясы мынадай іс-шараларды жүргізеді:
1) кепіл мүлік пен ипотекалық облигациялардың қамтамасыз етуі болып табылатын бөлінген активтерді ипотекалық облигациялар ұстаушылардың өкіліне тапсыру жөнінде шарт жасасады;
2) ипотекалық облигациялар ұстаушылардың өкіліне Қазақстан Республикасының ипотека туралы заңнамасына сәйкес, ипотекалық заемдар бойынша талап ету құқығы болып табылатын ипотекалық заем шарттарын (ипотекалық куәліктерін қоса алғанда), сондай-ақ кепіл шарттарын және тапсырылатын кепіл мүлікке құқығын анықтайтын барлық құжаттарды тапсырады;
3) талап ету құқықтарын беру туралы ережеге сәйкес ипотекалық облигациялар ұстаушылардың өкіліне ипотекалық шарт бойынша талап ету құқығын тапсыруды жүзеге асырады;
4) ипотекалық куәлігінде ипотекалық облигациялар ұстаушылар өкілінің пайдасына тапсыру жазбасын жүргізеді. Бұл ретте тапсыру жазбасында ипотекалық куәлігі бойынша құқықтар тапсырылатын ипотекалық облигациялар ұстаушылар өкілінің аты нақты және толық көрсетілуге тиіс. Ипотекалық куәлігіндегі және ипотекалық шартындағы бланктік тапсыру жазбалары жарамсыз болып саналады.
Ипотекалық облигациялар ұстаушылар өкіліне ипотекалық куәлігі бойынша құқықтарды тапсыру онымен келешекте оған негізгі міндеттеме бойынша құқықтарды да тапсыратынын көрсетеді. Ипотекалық куәлігінің және ипотекалық шарттың заңды иесі кепілдік ұстаушы мен кредитордың негізгі міндеттеме бойынша құқықтарын қоса алғанда, оның мазмұнынан туындаған барлық құқықтарды иеленеді;

5) на дату передачи проводит сверку размера передаваемых ипотечных займов (по суммам фактически погашенной задолженности и остатков по непогашенной задолженности). Права требования по ипотечным займам передаются представителю держателей ипотечных облигаций на сумму основного долга, вознаграждения, включая штраф, пеню по данным ипотечным займам;
6) в случае возникновения разницы между объемом выпуска ипотечных облигаций и совокупной суммой по выданным банком займам, уведомляет представителя держателей ипотечных облигаций о признании недостающей суммы по ипотечным займам, являющихся обеспечением по ипотечным облигациям и включении данной суммы задолженности в восьмую группу очередности реестра требования кредиторов;
7) при передаче права требования по ипотечным займам письменно уведомляет каждого должника о передаче его обязательств по займу другому лицу.
Если должник не был письменно уведомлен о состоявшемся переходе права требования по ипотечным займам к представителю держателей ипотечных облигаций, исполнение обязательств перед банком признается надлежащим исполнением представителю держателей ипотечных облигаций.
После передачи ликвидационной комиссией залогового имущества и выделенных активов, являющихся обеспечением по ипотечным облигациям, представителю держателей ипотечных облигаций взаимоотношения между представителем держателей ипотечных облигаций и держателями ипотечных облигаций регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.";
пункт 111 изложить в следующей редакции:
"111. В полномочия комитета кредиторов входит:
1) ознакомление со всеми документами, составляемыми в процессе ликвидации банка;
2) участие в рассмотрении жалоб кредиторов о нарушении их прав и интересов;
3) информирование уполномоченного органа и суда о нарушениях прав, интересов кредиторов и законодательства Республики Казахстан в процессе ликвидации банка, в том числе о ненадлежащем исполнении своих обязанностей членами ликвидационной комиссии;
4) обжалование в суд и уполномоченный орган действий ликвидационной комиссии;
5) избрание представителей кредиторов из числа членов комитета кредиторов, которые имеют право присутствовать при совершении любой из процедур ликвидации, включая аукционы по реализации имущества и заседания ликвидационной комиссии;
6) получение от ликвидационной комиссии информации о финансовом состоянии ликвидируемого банка;

5) тапсыру күніне тапсырылатын ипотекалық заемдардың мөлшерін (нақтылы өтелген берешек сомалары бойынша және өтелмеген берешек қалдықтары бойынша) салыстырып тексеру жүргізеді. Ипотекалық заемдар бойынша талап ету құқығы ипотекалық облигациялар ұстаушылар өкіліне негізгі борыш, сыйақы, осы ипотекалық заемдар бойынша айыппұл, өсімпұлды қоса алғандағы сомаға тапсырылады;
6) ипотекалық облигациялар шығарылымының көлемі мен банк берген заемдардың жиынтық сомасы арасында айырма пайда болған жағдайда ипотекалық облигациялар ұстаушылардың өкілін ипотекалық облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын ипотекалық заемдар бойынша жетпеген соманы мойындағаны туралы және осы берешек соманы кредиторлардың талап ету тізілімінің сегізінші кезек тобына енгізетіні туралы хабардар етеді;
7) ипотекалық заемдар бойынша талап ету құқығын тапсырған кезде әрбір борышкерді жазбаша оның заем бойынша міндеттемелерін басқа тұлғаға тапсырғаны туралы хабардар етеді.
Егер борышкер ипотекалық заемдар бойынша талап ету құқығы ипотекалық облигациялар ұстаушылар өкіліне ауыстырылғаны туралы жазбаша хабардар етілмесе банк алдындағы міндеттемелерін орындау ипотекалық облигациялар ұстаушылардың өкілі орындауы тиіс деп танылады.
Тарату комиссиясының ипотекалық облигациялар бойынша қамтамасыз ету болып табылатын кепіл мүлікті және бөлінген активтерді ипотекалық облигациялар ұстаушылар өкіліне тапсырғаннан кейін ипотекалық облигациялар ұстаушылар өкілдері мен ипотекалық облигациялар ұстаушылары арасындағы қатынас Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.";
111-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"111. Кредиторлар комитетінің өкілеттігіне мыналар енеді:
1) банкті тарату процессінде жасалған барлық құжаттармен танысу;
2) кредиторлардың құқықтары мен мүдделерінің бұзылғаны туралы шағымдардың қаралуына қатысу;
3) уәкілетті органды және сотты банкті тарату процесінде кредиторлардың құқықтары мен мүдделерінің және Қазақстан Республикасының заңнамалығының бұзылғаны туралы, оның ішінде тарату комиссия мүшелерінің өз міндеттемелерін тиісінше орындамағаны туралы хабардар ету;
4) тарату комиссиясының іс-әрекеттері жөнінде сотқа және уәкілетті органға шағымдану;
5) кредиторлар комитеті мүшелерінің қатарынан мүлікті сату аукциондарына және тарату комиссияның отырыстарын қоса алғанда, таратудың кез келген процедураларының іске асырылуына қатысуға құқығы бар кредиторлардың өкілдерін тағайындау;
6) тарату комиссиясынан таратылатын банктің қаржылық жағдайы туралы ақпарат алу;

7) утверждение объема невозможной ко взысканию дебиторской задолженности ликвидируемого банка;
8) утверждение представленного ликвидационной комиссией плана реализации ликвидационной, конкурсной массы банка;
9) утверждение сметы ликвидационных расходов, включая размер основных и дополнительных выплат председателю и членам ликвидационной комиссии с учетом финансового состояния банка;
10) утверждение акта ликвидационной комиссии на списание имущества с баланса банка.";
дополнить пунктом 111-1 следующего содержания:
"111-1. В случае отсутствия комитета кредиторов, а также при не осуществлении им своих функций, полномочия, предусмотренные подпунктами 7)-10) пункта 111 настоящих Правил, осуществляет председатель ликвидационной комиссии.";
в абзаце первом пункта 123:
после слова "Решение" дополнить словом "председателя";
слова "оформляемое протоколом," исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Жумабаевой З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков.
4. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель
Согласовано
Национальный Банк
Республики Казахстан
Председатель

7) таратылатын банктің өндіріп алуға мүмкін емес дебиторлық берешектің көлемін бекіту;
8) тарату комиссиясы ұсынған банктің тарату, конкурстық массасын іске асыру жоспарын бекіту;
9) банктің қаржылық жағдайын есепке ала отырып тарату комиссиясының төрағасына және мүшелеріне негізгі және қосымша төлемдерді қоса алғандағы тарату шығындары сметасын бекіту;
10) тарату комиссиясының банк балансынан мүлікті шығару актісін бекіту.";
мынадай мазмұндағы 111-1-тармақпен толықтырылсын:
"111-1. Кредиторлар комитеті болмаған, сондай-ақ ол өзінің функцияларын жүзеге асырмаған жағдайда, осы Ереженің 111-тармағының 7)-10) тармақшаларында көзделген өкілеттіктерін тарату комиссиясының төрағасы жүзеге асырады.";
123-тармақта:
"Тарату" деген сөзден кейін "комиссия төрағасының" деген сөздермен толықтырылсын;
"хаттамамен ресімделген" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (З.С.Жұмабаева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкке, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссияларына жіберсін.
4. Агенттіктің Төраға қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары М.Б. Байсыновқа жүктелсін.
Төраға
Келісілген
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Төрағасы
____________________________
(қолы, күні, елтаңбалы мөр)