Об утверждении Инструкции по предоставлению санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан
Постановление Акимата Актюбинской области от 18 апреля 2007 года № 120. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 мая 2007 года № 3206. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 09 августа 2013 года № 261
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 09.08.2013 № 261 (вводится в действие с 01.01.2014).
Во исполнение статьи 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Инструкции по предоставлению санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан.
2. ГУ "Департамент координации занятости и социальных программ Актюбинской области" организовать санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан.
3. Администратором соответствующей бюджетной программы, финансируемой из местного бюджета, определить ГУ "Департамент координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
4. Данное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Рахимжанова А.М.
Аким области
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата области
от 18 апреля 2007 года N 120
Инструкция
по предоставлению санаторно-курортного лечения
отдельным категориям граждан 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по предоставлению санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан (далее - Инструкция) разработаны в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".
2. Настоящая Инструкция детализирует применение законодательства по предоставлению санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан.
Сноска. Пункт 2 Инструкции в редакции постановления акимата Актюбинской области от 16.11.2007 N 366.
3. Санаторно-курортное лечение предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим на территории Актюбинской области и нуждающимся в санаторно-курортном лечении по заключению врачебно-консультационной комиссии (далее - ВКК) лечебного учреждения по месту жительства:
- участникам Великой Отечественной войны;
- участникам боевых действий на территории других государств.

Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторий-курорттық емделуге мүмкіндік беру нұсқаулығын бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімиятының 2007 жылғы 18 сәуірдегі N 120 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 14 мамырда N 3206 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 09 тамыздағы № 261 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 09.08.2013 № 261 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 Заңының 20 бабын орындау мақсатында "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ Заңының 27 бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған азаматтардың жекелеген санаттарын санаторий-курорттық емделуге мүмкіндік беру Нұсқаулығы бекітілсін.
2. "Ақтөбе облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" ММ азаматтардың жекелеген санаттарының санаторий-курорттық емделуін ұйымдастырсын.
3. "Ақтөбе облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" ММ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тиісті бюджеттік бағдарламаның әкімшісі болып белгіленсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.М.Рақымжановқа жүктелсін.
Облыс әкімі
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2007 жылғы 18 сәуірдегі N 120
қаулысымен БЕКІТІЛДІ
Азаматтардың жекелеген санаттарына
санаторий-курорттық емделуге мүмкіндік беру
Нұсқаулығы
1. Жалпы ережелер
1. Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторий-курорттық емделуге мүмкіндік беру Нұсқаулығы (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 Заңының 20 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ Заңының 27 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы нұсқаулық азаматтардың жекелеген санаттарына санаторий-курорттық емделуге мүмкіндік беру жөніндегі заңнаманың қолданылуын нақтылайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық әкімиятының 2007.11.16 N 366 қаулысымен.
3. Санаторий-курорттық емделу мүмкіндігі Ақтөбе облысының аумағында тұрақты тұратын және тұрақты тұратын жеріндегі емдеу мекемесі дәрігерлік-консультациялық комиссияның (бұдан әрі - ДКК) қорытындысы бойынша санаторий-курорттық емдеуді қажет ететін Қазақстан Республикасы азаматтарының мынадай санаттарына:
- Ұлы Отан соғысына қатысушыларға;
- басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға беріледі.

2. Предоставление санаторно-курортного лечения
Сноска. Название раздела 2 Инструкции в редакции постановления акимата Актюбинской области от 16.11.2007 N 366.
4. Для направления на санаторно-курортное лечение граждане, указанные в пункте 3 настоящей Инструкции, предоставляют в районные (городской) отделы занятости и социальных программ (далее - уполномоченный орган) следующие документы:
1) заявление по форме согласно Приложению 1 к Инструкции;
2) заключение ВКК лечебного учреждения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении с указанием санатория, профилактория или пансионата Республики Казахстан;
3) копию документа, удостоверяющего личность;
4) копии документов, подтверждающих принадлежность к данной категории;
5) копию книги регистрации граждан либо документ, подтверждающий место проживания (учета) гражданина.
5. Регистрация заявлений осуществляется уполномоченным органом района (города) в порядке их поступления.
6. Уполномоченный орган ежегодно определяет потребность в предоставлении санаторно-курортного лечения отдельным категориям граждан, указанным в пункте 3 настоящей Инструкции, на основании их заявлений и заключений ВКК лечебных учреждений.
7. Уполномоченный орган выдает направление на санаторно-курортное лечение в порядке очередности согласно дате подачи заявлений.
8. При отказе от направления на санаторно-курортное лечение оно выдается следующему претенденту, в случае отсутствия претендента - выдается лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны; труженикам тыла, награжденным медалью "За доблестный труд в Великой Отечественной войне в 1941-1945 г.г.", лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и областью (персональные пенсионеры); в случае их отказа или отсутствия - пенсионерам по возрасту.
9. Уполномоченный орган района (города) ежемесячно представляет в Департамент координации занятости и социальных программ списки лиц, прошедших санаторно-курортное лечение, согласно Приложению 2 к Инструкции.
Приложение 1
к Инструкции по предоставлению
санаторно-курортного лечения
отдельным категориям граждан
Начальнику
рай(гор)отдела занятости
и социальных программ
ЗАЯВЛЕНИЕ
Фамилия ____________________________________________________
Имя ________________________________________________________
Отчество ___________________________________________________
Статус _____________________________________________________
Домашний адрес _____________________________________________
____________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Паспорт или удостоверение личности
номер _______________ выдан (когда, кем) ___________________
____________________________________________________________
Прошу предоставить мне санаторно-курортное лечение
в __________________________________________________________
(наименование пансионата, профилактория или санатория)
в __________________________________________________________
(указать месяц)
Заключение ВКК лечебного учреждения о нуждаемости
в санаторно-курортном лечении прилагаю.
Дата подачи заявления             Подпись заявителя
_____________________             _________________
Приложение 2
к Инструкции по предоставлению
санаторно-курортного лечения
отдельным категориям граждан
Сведения о количестве лиц,
прошедших санаторно-курортное лечение
по ________________ району(городу) в 200__ году
N
п/
п
Фамилия,
имя,отчество
Год
рождения
Ста-
тус
Домаш-
ний
адрес
и
теле-
фон
Наимено-
вание
санатория
(профилак
тория),
куда
выдано
направление
(путевка)
Период,
на
который
выдано
направ
ление
(путевка)
Дата и
причины
возврата
направления
(путевки)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Начальник рай/гор/отдела
занятости и
социальных программ      _________________ ________________
подпись                Ф.И.О.
Исп: _______________
Тел: _______________

2. Санаторий-курорттық емделуге мүмкіндік беру
Ескерту. 2-бөлім атауы жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық әкімиятының 2007.11.16 N 366 қаулысымен.
4. Санаторий-курорттық емдеуге жіберу үшін осы Нұсқаулықтың 3 тармағында көрсетілген азаматтар аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне (бұдан әрі - уәкілетті орган) тапсырады:
1) Нұсқаулықтың 1 қосымшаға сәйкес нысандағы өтінішті;
2) санаторий-курорттық емдеуге мұқтаждық туралы емдеу мекемесінің Қазақстан Республикасының санаторийін, емдеу-сауықтыру орнын және пансионатын көрсете отырып берген ДКК қорытындысын;
3) жеке тұлға екендігін куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) осы санатқа жататындығын растайтын құжаттардың көшірмелерін;
5) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін немесе азаматтың тұрғылықты жерін (есебін) растайтын құжатты тапсырады.
5. Өтініштерді тіркеу оның келіп түсу тәртібі ретімен аудандық (қалалық) уәкілетті орган жүзеге асырады.
6. Уәкілетті орган жыл сайын осы Нұсқаулықтың 3 тармағында көрсетілгендей азаматтардың жекелеген санаттарына олардың берген өтініштері және емдеу мекемелерінің ДКК қорытындылары негізінде санаторий-курорттық емдеуге мүмкіндік беру қажеттілігін анықтайды.
7. Уәкілетті орган өтініш берілген күнге сәйкес кезектілігі тәртібінде санаторий-курорттық емдеуге жолдама береді.
8. Санаторий-курорттық емдеуге жолдамадан бас тартқан жағдайда ол келесі үміткерге беріледі, келесі үміткер болмаған ретте Ұлы Отан соғысына қатысушылардың жеңілдіктері мен кепілдіктеріне теңестірілген адамдарға; соғысқа қатысушылардың жеңілдіктері мен кепілдіктеріне теңестірілген адамдардың басқа санаттарына "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы ерен еңбегі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлеріне, Қазақстан Республикасы мен облыс (дербес зейнеткерлер) алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға беріледі, ал олар бас тартқан немесе жоқ болған жағдайда - жасына байланысты зейнеткерлерге беріледі.
9. Аудандық (қалалық) уәкілетті орган жыл сайын жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментіне Нұсқаулыққа 2 қосымшаға сәйкес санаторий-курорттық емдеуден өткен адамдардың тізімін жолдап отырады.
Азаматтардың жекелеген санаттарына
санаторий-курорттық емделу мүмкіндік беру
Нұсқаулығына 1 қосымша
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығына
ӨТІНІШ
Тегі  ______________________________________________________
Аты   ______________________________________________________
Әкесінің аты  ______________________________________________
Мәртебесі  _________________________________________________
Мекен-жайы _________________________________________________
____________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Паспорты немесе жеке тұлға куәлігі _________________________
Нөмірі ____________ берілді (қашан, кіммен)_________________
Мені  ______________________________________________________
(пансионат, емдеу-сауықтыру орны немесе санаторийдің атауы)
санаторий-курорттық емделуге ____________ айында жіберуіңізді сұраймын.
Емдеу мекемесінің санаторий-курорттық емдеуге мұқтаждығым туралы ДКК қорытындысын қоса беріп отырмын.
Өтінішті берген күні           Өтініш берушінің қолы
_________________              ____________________
Азаматтардың жекелеген санаттарына
санаторий-курорттық емделу мүмкіндік беру
нұсқаулығына 2 қосымша
_______________ ауданы (қала) бойынша 200__ жылы
санаторий-курорттық емдеуден өткен тұлғалардың саны
туралы мәлімет
Р/С
Тегі, аты,
әкесінің аты
Туған
жылы
Мәрте бесі
Мекен- жайы және теле
фоны
Жолдама берілген санаторийдің (емдеу
сауықтыру
орны) атауы
Жолдама берілген
кезең
Жолдаманың қайтарылған
күні және себептері
1
2
1
2
3
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы            _____________ ______________
қолы         Аты-жөні
Орын:______________________
Тел:_______________________