Об оказании единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
Решение XLV сессии III созыва Карагандинского городского Маслихата от 31 января 2007 года N 8. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 27 февраля 2007 года за N 8-1-52. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо Карагандинского городского маслихата от 20 апреля 2012 года № 2-34/165)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо Карагандинского городского маслихата от 20.04.2012 № 2-34/165).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в связи с празднованием Дня Победы в Великой Отечественной войне, Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать единовременную материальную помощь следующим категориям граждан:
1) участникам, инвалидам ВОВ, в размере 3000 тенге;
2) военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившие в период ВОВ службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсий на льготных условиях, в размере 1000 тенге;
3) лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период ВОВ, в размере 1000 тенге;
4) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, в размере 1000 тенге;
5) гражданам, работающие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", в размере 1000 тенге;
6) супруге (супругу) погибшего (пропавшего без вести, умершего) в ВОВ не вступавшей (ему) в повторный брак, в размере 1000 тенге;
7) жене (мужу) умерших инвалидов войны, участников войны, признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья, которые не вступали в другой брак, в размере 1000 тенге;
8) лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ, в размере 1000 тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы материалдық көмек көрсету туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының III шақырылған XIV сессиясының 2007 жылғы 31 қаңтардағы N 8 шешімі. Қарағанды қаласы әділет басқармасында 2007 жылғы 27 ақпанда N 8-1-52 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты өз қызметін тоқтатқан (Қарағанды қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 сәуірдегі N 2-34/165 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты өз қызметін тоқтатқан (Қарағанды қалалық мәслихатының 2012.04.20 N 2-34/165 хатымен).
Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңына сәйкес және Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күнін мерекелеуге байланысты, Қарағанды қалалық мәслихаты  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Азаматтардың келесі санаттарына біржолғы материалдық көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектеріне - 3000 теңге мөлшерінде;
2) қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелдi қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарға - 1000 теңге мөлшерінде;
3) Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдарға - 1000 теңге мөлшерінде;
4) екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына - 1000 теңге мөлшерінде;
5) қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға - 1000 теңге мөлшерінде;
6) Ұлы Отан соғысында қаза тапқандардың (хабарсыз кеткен, қайтыс болған) қайта некеге тұрмаған әйелдеріне (ерлеріне) - 1000 теңге мөлшерінде;
7) жалпы ауруға шалдығу, еңбек ету кезінде зақымдану нәтижесінде қайтыс болған соғыс мүгедектері мен қатысушыларының қайта некеге тұрмаған әйелдеріне (ерлеріне) - 1000 теңге мөлшерінде;
8) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен марапатталған тұлғаларға - 1000 теңге мөлшерінде;

9) лицам, проработавшие (прослуживших) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, в размере 1000 тенге.
2. Уполномоченному органу государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Караганды" (далее - Отдел):
1) обеспечить назначение и выплату единовременной материальной помощи по вышеуказанным категориям, на лицевые счета по спискам Отдела, а лица имеющие право на получение единовременной материальной помощи, не состоящие в списках Отдела, подают заявление с указанием номера лицевого счета получателя пенсии или пособия, открытого в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций, согласно документам, подтверждающим в установленном порядке принадлежность лица к той или иной вышеуказанной категории;
2) до 1 июля обеспечить зачисление сумм единовременной материальной помощи на лицевые счета в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
3) произвести финансирование расходов на оказание материальной помощи за счет средств предусмотренных по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".
3. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда, развития социальной сферы и социальной защиты населения (председатель Оспанова Майра Мажкеновна).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель очередной
XLV сессии городского
маслихата III созыва                       М. Оспанова
Секретарь городского маслихата             К. Бексултанов

9) 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) және Ұлы Отан соғысы жылдары тылда ерен еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға - 1000 теңге мөлшерінде.
2. Уәкілетті орган болып табылатын "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім):
1) бөлім тізімдері бойынша жоғарыда көрсетілген санаттарға біржолғы материалдық көмектің тағайындалуын және есеп-шоттарға төленуін қамтамасыз етсін, ал біржолғы материалдық көмекті алуға құқығы бар, Бөлім тізімдерінде жоқ тұлғаларға белгіленген тәртіп бойынша тұлғаның белгілі бір санатқа жататындығын растайтын құжатқа сәйкес, банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда ашылған зейнетақы мен жәрдемақы алушының жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініш тапсырады.
2) біржолғы материалдық көмек сомасының төленуі, банктік операцияларды жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдардағы есеп-шоттарға 1 шілдеге дейін қамтамасыз етілсін;
3) материалдық көмек көрсету шығындары "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" 007 бағдарламасында қаралған қаражат есебінен қаржыландырсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау еңбек, әлеуметтік саланы дамыту және халықты әлеуметтік қорғау мәселесі бойынша тұрақты комиссияға жүктелсін (төрайымы Майра Мәжікенқызы Оспанова).
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
ІІІ шақырылған қалалық
мәслихаттың кезекті XLV
сессиясының төрайымы                        М. Оспанова
Қалалық мәслихат хатшысы                    Қ. Бексұлтанов