Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых на территории Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 29 декабря 2007 года № 584. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 февраля 2008 года № 3592. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 9 апреля 2010 года № 115
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 09.04.2010 № 115.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых на территории Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
СОГЛАСОВАНО
Утвержден
постановлением акимата
от 29 декабря 2007 года
№ 584
Стандарт
оказания государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку,
добычу или совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых
на территории Костанайской области"
Сноска. По всему тексту слова "Департамент предпринимательства и промышленности Костанайской области" заменены словами "Управление предпринимательства и промышленности акимата Костанайской области - в соответствии с постановлением акимата Костанайской области от 14 ноября 2008 года № 544 (порядок введения в действие см. п.2).
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги:
Контракт - договор между компетентным органом и физическим или юридическим лицом (лицами) на проведение разведки, добычи, совмещенной разведки и добычи либо строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей, составленный в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, действовавшими на момент заключения контракта.
Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации контрактов на разведку, добычу или на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых на территории Костанайской области (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания государственной услуги: не автоматизированная.

"Қостанай облысының аумағында көпшілікке таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіруге немесе барлау мен өндіру қоса атқаруға арналған келісім-шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 584 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 8 ақпанда 3592 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 9 сәуірдегі № 115 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.04.09 № 115 қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысының аумағында көпшілікке таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе барлау мен өндіруді қоса атқаруға арналған келісім-шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
КЕЛІСІЛДІ
Облыс әкімдігінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 584 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысының аумағында көпшілікке
таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіруге немесе
барлау мен өндіруді қоса атқаруға арналған
келісім-шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандарты
Ескерту. Қосымша өзгерту енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 14.11.2008 № 544 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
1. Жалпы ереже
1. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы:
Келiсiм-шарт - шарт жасасқан кезде құзыреттi орган және жеке немесе заңды тұлғаның (тұлғалардың) арасында барлауға, өндiруге, барлау мен өндiруді қоса атқаруға арналған немесе барлауға және (немесе) өндiруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актiлерiне сәйкес жасалған шарт.
Осы стандарт Қостанай облысының аумағында көпшілікке таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе барлау мен өндіруді қоса атқаруға арналған келісім-шарттарды тіркеу жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.

3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 3 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и  пункта 36 "Правил предоставления права недропользования", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года № 108 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и промышленности акимата  Костанайской области" по адресу: город Костанай, улица Баймагамбетова, 195, кабинет 409, сайт http://dpp.kostanay.kz/
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача акта о государственной регистрации контракта.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, с которыми компетентным органом подписаны контракты на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов для предоставления государственной услуги - 15 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 15 минут, максимально допустимый размер файла, как результат оказания государственной услуги - 5 мb.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги, как источника информации о требованиях к качеству и доступности оказания государственной услуги, размещен на сайте государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности акимата Костанайской области", а также на стенде, расположенном по месту оказания государственной услуги.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9 часов 15 минут до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.
11. Помещение государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности акимата Костанайской области", которым оказывается данная государственная услуга, расположено на четвертом этаже здания. Люди с ограниченными физическими возможностями могут воспользоваться лифтом для подъема к месту предоставления услуги. Зал ожидания отсутствует, так как не предусмотрено ожидание в помещении при выдаче акта о государственной регистрации контракта.

3. Мемлекеттік қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44-бабының 3-тармағы және "Қазақстан Республикасында Жер қойнауын пайдалану құқығын беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы № 108 қаулысымен бекітілген "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережесінің" 36-тармағының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті "Қостанай облысы әкімдігінің  кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы"  мемлекеттік мекемесі мына мекенжай бойынша көрсетеді: Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195, 409-кабинет, сайт http://dpp.kostanay.қz/.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны келісім-шартты мемлекеттік тіркеу туралы акт беру болып табылады.
6. Құзыретті органмен көпшілікке таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру немесе барлау мен өндіруді қоса атқаруға арналған келісім-шарттарға қол қойған жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мынадай мерзімдерге беріледі:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсыру кезінен мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі - 10 жұмыс күні;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды тапсыру кезегінде күтудің ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу кезінде кезек күту рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 15 минут, файлдың рұқсат берілген жоғары мөлшері - 5 мb.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты, мемлекеттік қызмет көрсету сапасына және қол жетімділігіне қойылатын талаптар туралы ақпарат көзі ретінде "Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің сайтында, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету орны бойынша стендке орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі күнінен басқа, күн сайын, 9 сағат 15 минуттен 17.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзілісімен көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезек тәртібінде, мемлекеттік қызмет алу үшін алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет түрінде жүзеге асырылады.
11. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін "Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің үй-жайы ғимараттың төртінші қабатында орналасқан. Жеке мүмкіндіктері шектеулі адамдар қызмет көрсету орнына көтерілуі үшін лифтті пайдалануға болады. Күту залы жоқ, өйткені келісім-шартты мемлекеттік тіркеу туралы акт беру кезінде үй-жайда күту қаралмаған.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов и требований, в том числе для лиц, имеющих льготы, для получения государственной услуги:
1) заявление на получение государственной услуги;
2) контракт на проведение операций по недропользованию, подписанный первым руководителем, заместителем или по его поручению иным уполномоченным лицом;
3) горный или геологический отвод, выданный Северо-Казахстанским территориальным управлением геологии и недропользования;
4) рабочая программа к контракту, утвержденная первым руководителем и согласованная Северо-Казахстанским территориальным управлением геологии и недропользования;
5) согласование проекта контракта Северо-Казахстанского территориального управления геологии и недропользования;
6) согласование проекта контракта Костанайского территориального управления охраны окружающей среды;
7) согласование проекта контракта Налогового комитета по Костанайской области;
8) согласование проекта контракта управления по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Костанайской области;
9) согласование проекта контракта Управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора Костанайской области;
10) согласование проекта контракта Управления экономики и бюджетного планирования Костанайской области;
11) согласование проекта контракта городского (районного) акимата Костанайской области;
12) согласование проекта контракта Департамента юстиции Костанайской области.
13. Заявление для получения государственной услуги составляется в произвольной форме.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в 407 кабинет ответственному лицу.
15. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, является талон о приеме документов, в котором указывается наименование государственного органа, должность, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, а также дата получения потребителем государственной услуги.
16. Доставкой результата оказания услуги является личное посещение потребителя государственной услуги.
Конечный результат оказания услуги выдает ответственное лицо по адресу: город Костанай, улица Баймагамбетова, 195, четвертый этаж, кабинет 409.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является незаключение контракта на проведение операций по недропользованию в течение восемнадцати месяцев со дня определения победителя конкурса по данному объекту.
Оснований для приостановления государственной услуги не предусмотрено.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін, оның ішінде жеңілдіктері бар адамдар үшін қажетті құжаттар мен талаптардың тізбесі:
1) мемлекеттік қызмет алуға арналған өтініш;
2) бірінші басшы, орынбасары немесе оның тапсырмасы бойынша басқа уәкілетті тұлғаның қолы қойылған жер қойнауын пайдалану бойынша операцияларды өткізуге арналған келісім-шарты;
3) Солтүстік Қазақстан аумақтық геология және жер қойнауын пайдалану басқармасымен берілген кен немесе геология иелігі;
4) Солтүстік Қазақстан аумақтық геология және жер қойнауын пайдалану басқармасымен келісілген және бірінші басшымен бекітілген келісім-шартқа жұмыс бағдарламасы;
5) Солтүстік Қазақстан аумақтық геология және жер қойнауын пайдалану басқармасымен келісім-шарттың жобасын келісу;
6) Қоршаған ортаны қорғау Қостанай аумақтық басқармасымен келісім-шарттың жобасын келісу;
7) Қостанай облысы бойынша Салық комитетімен келісім-шарттың жобасын келісу;
8) Қостанай облысының төтенше жағдайлар және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау жөніндегі басқармасымен келісім-шарттың жобасын келісу;
9) Қостанай облысының мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасымен келісім-шарттың жобасын келісу;
10) Қостанай облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасымен келісім-шарттың жобасын келісу;
11) Қостанай облысының қалалық (аудандық) әкімдігімен келісім-шарттың жобасын келісу;
12) Қостанай облысының әділет департаментімен келісім-шарттың жобасын келісу.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 14.11.2008 № 544 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш еркін түрде жазылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар 407-кабинетте жауапты тұлғаға тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат ол құжаттарды қабылдау жөніндегі талон болып табылады, онда мемлекеттік органның атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің лауазымы, тегі мен инициалдары, оның қабылдаған күні мен сағаты, сондай-ақ тұтынушының мемлекеттік қызмет алу күні де көрсетіледі.
16. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызметке тұтынушының жеке келуі болып табылады.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін мынадай мекенжайы бойынша жауапты тұлға береді: Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195, төртінші қабат, 409-кабинет.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі жер қойнауын пайдалану бойынша операцияларды өткізуге осы объекті бойынша конкурс жеңімпаздарын анықтау күнінен бастап он сегіз ай ішінде келісім-шарттың жасалмауы болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз қаралмаған.

3. Принципы работы
18. Принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю, являются:
вежливость, готовность оказать эффективную помощь при возникновении трудностей;
исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного  учреждения, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги за разъяснением порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказания содействия в подготовке жалобы можно обратиться к должностному лицу государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности акимата Костанайской области" - 404 кабинет.
22. Жалоба подается в акимат Костанайской области, адрес электронной почты: akim@kostanay.kz
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа на поданную жалобу, является талон установленной формы с указанием срока и места получения ответа на поданную жалобу. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у должностного лица по телефону: 575-058.
6. Контактная информация
24. Контактные данные (сайт, адрес электронной почты, график работы и приема, адрес, телефоны) руководителя государственного учреждения, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителей и вышестоящей организации:
1) контактные данные руководителя государственного учреждения, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителя:
сайт: http://dpp.kostanay.kz/;
адрес электронной почты: dpp@kostanay.kz;
график работы: с 9.00 часов до 18.00 часов;
прием: с 9 часов 15 минут до 17.00 часов;
адрес: город Костанай, улица Баймагамбетова, 195, 4 этаж, кабинет 407;
телефон руководителя государственного учреждения: 575-240;
телефон заместителя руководителя государственного учреждения: 575-239;
2) контактные данные руководителя вышестоящей организации:
сайт: www.kostanay.kz;
адрес электронной почты: akim@kostanay.kz;

3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты мемлекеттік органның жұмыс қағидаттары болып табылады:
сыпайылық, қиыншылық туған жағдайда тиімді көмек көрсетуге дайындық;
мемлекеттік қызмет көрсету туралы тиянақты ақпарат;
тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты сақтау, қорғау және құпиялығын қамтамасыз ету;
тұтынушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеменің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы бойынша шағым болған жағдайда уәкілетті лауазымдық тұлғалардың іс-әрекетіне (іс-әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға көмек көрсететін "Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің лауазымдық тұлғасына 404-кабинетке келуге болады.
22. Шағым Қостанай облысының әкімдігіне беріледі, электрондық поштаның мекенжайы: акim@kostanay.кz.
23. Шағым қабылдағанын растайтын және шағымдануға жауап алу орны мен мерзімін көрсететін құжат берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсетілген белгіленген формадағы талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы лауазымдық тұлғадан 575-058 байланыс телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпарат
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме басшысының, оның орынбасарларының және жоғары тұрған ұйымдардың байланыс деректері (сайт, электрондық поштаның мекенжайы, жұмыс және қабылдау кестесі, мекенжайы, телефондары):
1) тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме басшысының, оның орынбасарының байланыс деректері:
сайт: http://dpp.kostanay.кz/.
электрондық пошта мекенжайы: dpp@kostanay.кz;
жұмыс кестесі: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін;
қабылдау: 9 сағат 15 минуттен 17.00-ге дейін;
мекенжайы: Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195, 4-қабат, 407 - кабинет;
мемлекеттік мекеме басшысының телефоны: 575-240;
мемлекеттік мекеме басшысы орынбасарының телефоны: 575-239;
2) жоғары тұрған ұйым басшысының байланыс деректері:
сайт: www. kostanay.кz;
электрондық поштаның мекенжайы: акim@kostanay.кz;