Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2007 года N 1974. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 11 января 2008 года N 13-1-105. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г. N 824
В соответствии со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Сарсембаева А.З.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утверждено
постановлением акимата
города Петропавловска
11 декабря 2007 года N 1974
Стандарт оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечение детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Государственная услуга - оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года N 39-III "При отсутствии возможности осуществлять воспитание и обучение детей-инвалидов в общих или специальных дошкольных организациях и других учебных заведениях с учетом желания родителей или законных представителей воспитание и обучение проводятся на дому в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан"; постановление акимата города Петропавловска от 10 апреля 2006 года N 503 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому".

"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1974 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 қаңтарда N 13-1-105 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009.07.17 N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" N 107 Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тiзілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің "Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетуінің қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ә.З. Сәрсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1974 қаулысымен
бекітілген
"Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын  мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсетудің үлгі стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы - Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз - Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" N 39-ІІІ заңының 29 бабы 6 тармағы "Мүгедек балаларды жалпы немесе арнайы мектепке дейінгі мектепке дейінгі ұйымдарда және басқа оқу орындарында тәрбиелеу және оқытуды жүргізу мүмкіндігі болмаған жағдайда,ата-ана немесе заңды өкілдердің тілегін ескере отырып, Қазақстан Республикасы заңдарында белгіленген тәртіппен үйде тәрбиеленеді және оқытылады"; Петропавл қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 10 сәуірдегі N 503 қаулысымен бекітілген Үйде тәрбиеленетін  және оқытылатын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек көрсету ережелерінің 1 бабы 2 тармағы "Әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу жөніндегі өкілетті орган "бұдан әрі -уәкілетті орган" - "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.

4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
5. Формой завершения (результат), оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель:
Личное дело заявителя для назначения материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому.
6. Право на получение государственной услуги имеет один из родителей ребенка-инвалида, воспитывающегося и обучающегося на дому, либо его законный представитель.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т.п.), подача электронного запроса для получения государственной услуги: 10 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдачи необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т.п.), электронного запроса для получения государственной услуги: 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, максимальный размер файла как результат оказания государственной услуги: 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1524
8. Государственная услуга: оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому,  предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги (оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому) размещен на стенде в здании государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", находящегося по адресу: город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 32.
10. График работы: с понедельника по пятницу, с 9 часов до 18 часов, перерыв с 13 часов до 14 часов.
11. В здании государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" предусмотрен пандус для передвижения детей-инвалидов на колясках, кресла, стулья в зале ожиданий, информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Заявитель представляет в уполномоченный орган следующий перечень документов:
1) заявление установленной формы;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя (оригинал и копия);
3) документ, подтверждающий место жительства и состав семьи;
4) справку медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности (оригинал и копия);
5) заключение о необходимости обучения (воспитания) ребенка-инвалида на дому, выданное Межведомственной психолого-медико-педагогической комиссией при уполномоченном органе образования (оригинал);

4. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі):
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін өтініш берушінің жеке ісі
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалардың санаты:
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек баланың ата-анасы бірінің, немесе оның заңды өкілінің әлеуметтік көмек алуға құқығы бар.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған кезден (талон алуға тіркелген кезден және т.с.с.) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: 10 күні.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (талон алуға тіркелу кезінде және т.с.с.) кезекте күту уақытының барынша мүмкіндігі: 15 минут.
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күту уақытының барынша мүмкіндігі, мемлекеттік қызмет алушы ретінде файл мөлшерінің барынша мүмкіндігі: 15 минут.
Ескерту. 7 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08 N 1524 қаулысымен
8. Мемлекеттік қызмет: Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға  материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу мемлекеттік қызметі тегін беріледі.
9. Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету стандарты "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ғимаратының стендінде орналастырылған, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 31, N 32 кабинеттер.
10. Жұмыс кестесі: сейсенбіден жұмаға дейін; сағат 9.00-ден сағат 13.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
11. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі ғимаратында арбашадағы мүгедектердің кіруі үшін пандус, күту залында отыру орындары, құжаттар дайындау үшін үстелдер, ақпараттық стенд.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін, оның ішінде жеңілдіктері бар адамдар үшін қажетті құжаттар мен талаптардың тізбесі:
1) қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (түп нұсқа мен көшірмесі);
3) тұрғылықты орнын және отбасы құрамын анықтайтын құжат.
4) мүгедектігін белгілеу туралы медиктік-әлеуметтік сараптама комиссиясының анықтамасы (түп нұсқа);
5) уәкілетті білім органы жанындағы Ведомство аралық психологтік-медиктік-педагогтік комиссия берген мүгедек баланы үйде оқыту қажеттігі туралы қорытынды (түп нұсқа);

6) свидетельство о рождении ребенка (оригинал и копия).
К заявлению прилагаются удостоверение опекуна (попечителя) или выписка из решения органа опеки и попечительства об установлении опеки (попечительства).
Документы, необходимые для назначения социальной помощи предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
13. Бланк заявления выдается в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 32.
14. Заявление с полным пакетом необходимых документов сдается в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской Правды, 35, кабинеты N 31, N 32.
15. После сдачи потребителем всех необходимых документов для получения государственной услуги выдается отрывной талон заявления.
16. Способ оказания услуги - один из родителей ребенка-инвалида, либо его законный представитель.
Уведомление об оказании (неоказании) государственной услуги направляется почтой или личное посещение государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 19.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1524
17. Перечень оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги:
1) недостоверность сведений предоставляемых заявителем;
2) несоответствие представленных документов.
3. Принципы работы
18. При обращении за предоставлением государственной услуги граждане могут рассчитывать на:
1) получение полной и подробной информации о порядке предоставления социальной помощи детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому;
2) вежливость, ответственность и профессионализм специалистов отдела;
3) бесплатное получение заявления установленного образца;
4) ежеквартальное перечисление назначенных выплат на банковский счет.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.

6) бала тууы туралы куәлік (түп нұсқа мен көшірмесі);
Өтінішке қамқоршы (қорғаншы) куәлігі немесе қамқоршы (қорғаншы) белгілеу туралы қамқоршы (қорғаншы) органдары шешімінің көшірмесі қоса беріледі.
Құжаттар салыстыру үшін көшірмесімен қоса түп нұсқасы қоса ұсынылады, содан кейін түп нұсқасы өтініш иесіне қайтарылып беріледі.
Құжаттардың салыстыру үшін түпнұсқасы көшірмесімен бірге ұсынылады, одан кейін түпнұсқа өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет сайтқа сілтемені не бланк берілетін орынды (өтініш нысандарды және т.с.с) көрсету.
Бланктер "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде беріледі; мекен-жайы:
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 31, N 32 кабинеттер.
14. Қажетті толық құжаттар топтамасымен өтініш "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 31, N 32 кабинеттер, телефон 34-00-55.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні бар барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат өтініш талоны беріледі.
16. Қызмет көрсетудің тәсілі - баланың ата-аналары (заңды өкілдері) немесе медициналық ұйымдардың қолдаухаты.
Мемлекеттік қызмет көрсету (көрсетпеу) туралы хабарлама пошта арқылы жіберіледі немесе Казахстанская правда көшесі, 35, N 31, N 19 мекенжайдағы "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінен өзі барып алады.
Ескерту. 16 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08 N 1524 қаулысымен
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздерінің толық тізбесі:
1) өтініш беруші мәліметтерінің жалғандығы;
2) ұсынылған құжаттардың сәйкессіздігі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінген азаматтар:
1) Үйде тәрбиеленетін  және оқытылатын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек көрсету тәртібі туралы толық және жан-жақты ақпарат алуға;
2) бөлім мамандарының әдептілігіне, жауапкершілігіне және кәсібилігіне;
3) белгіленген үлгіде тегін өтініш алуға;
4) банк шотына тағайындалған төлемдерді тоқсан сайын аударуға сенім білдіреді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.

5. Порядок обжалования
21. Обжалование действия должностного лица осуществляется посредством обращения к руководителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, или заместителю кабинет N 27.
22. Жалоба подается:
Руководителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" - кабинет N 24; заместителю начальника -  кабинет N 27;
Государственное учреждение "Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64
23. Документ, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу - отрывной талон.
6. Контактная информация
24. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" - город Петропавловск, улица Казахстанской Правды, 35, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz,
Начальник государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" - телефон 34-47-18, кабинет N 24;
Заместители начальника: телефон 34-08-01, кабинет N 28; телефон 31-11-35, кабинет N 27;
Начальник отдела адресной социальной помощи государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" телефон 34-00-55, кабинет N 32;
Отдел адресной социальной помощи государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", кабинеты N 19, N 31, N 32;
Государственное учреждение "Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64.

5. Шағымдану тәртібі
21. Лауазымдық тұлғаның іс-әрекетіне шағымдану "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшыларына тікелей жүгіну арқылы жүргізіледі.
Мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 31, N 32 кабинеттер, телефон 34-00-55.
22. Шағым беріледі:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ басшысына немесе орынбасарына беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24, N 27 кабинеттер, телефондары: 34-47-18, 31-11-35;
"Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат - кесілген талон.
6. Байланыс ақпараты
24. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35, электрондық почтаның адресі: gu pavl@mail.online.kz.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18 электрондық почтаның адресі: gu pavl@mail.online.kz.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасарлары, N 28 кабинет, телефоны: 34-08-01, N 27 кабинет, телефоны 31-11-35.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек бөлімінің бастығы телефоны 34-00-55, N 32 кабинет.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек бөлімі N 19, N 31, N 32 кабинеттер.
"Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, телефон 46-56-48, N 213 кабинет.