Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Постановление акимата города Шымкента N 2046 от 26 ноября 2007 года. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента 14 декабря 2007 года за N 14-1-66. Утратило силу - постановлением Шымкентского городского акимата Южно-Казахстанской области от 5 октября 2009 года N 1444
Сноска. Утратило силу - постановлением Шымкентского городского акимата Южно-Казахстанской области от 05.10.2009 N 1444.
В соответствии со статьей 9-1  Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", акимат города  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг":
1) "Регистрация и постановка на учет безработных граждан";
2) "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";
3) "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда";
4) "Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание";
5) "Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей";
6) "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения";
7) "Оформление актов на право частной собственности на земельный участок";
8) "Оформление актов на право постоянного землепользования";
9) "Оформление актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)";
10)"Оформление актов на право временного землепользования";
11)"Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
12) "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами";
13) "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет";
14) "Назначение жилищной помощи";
15)"Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях";
16) "Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи";
17) "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
18) "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому";
19) "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
20) "Назначение государственной адресной социальной помощи";

Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 26 қарашадағы N 2046 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2007 жылғы 14 желтоқсанда N 14-1-66 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 5 қазандағы N 1444 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының әкімдігінің 2009.10.05 N 1444 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса тіркелген мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттары, бекітілсін:
1) "Жұмыссыз азаматтарды есепке қою және тіркеу";
2) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу";
3) "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою";
4) "Патронаттық тәрбиелеуге балаларды алуға тілек білдірген отбасылардан өтініштер қабылдау";
5) "Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою";
6) "Мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды тіркеу";
7) "Жер учаскесіне жекеменшік құқығына арналған актілерді ресімдеу";
8) "Жерді тұрақты пайдалану құқығына актілерді ресімдеу";
9) "Уақытша: өтеусіз (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу";
10) "Уақытша жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу";
11 "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу";
12) "Мүгедектерді сурдо-, тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамсыздандыру үшін оларға құжаттар ресімдеу";
13) "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау";
14) "Тұрғын үй көмегін тағайындау";
15) "Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу";
16) "Мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу";
17) "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу";
18) "Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу";
19) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу";
20) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау";

21) "Выдача справок о земельных участках";
22) "Выдача справок безработным гражданам;
23) "Выдача справок по опеке и попечительству";
24) "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям";
25) "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям";
26) "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему";
27) "Выдача справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища.
2. Отделу земельных отношений города Шымкента, отделу занятости и социальных программ города Шымкента, отделу образования города Шымкента, отделу жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента обеспечить исполнение настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводиться в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкента
от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации и постановке на учет безработных граждан отделом занятости и социальных программ города Шымкента (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 15, 16 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года  N 149  "О занятости населения".
4. Государственная услуга оказывается отделом занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, веб-сайт акимата города Шымкента: www.аkimat.net.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача карточки персонального учета.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее - потребители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания данной государственной услуги с момента сдачи необходимых документов: в течение десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;

21) "Жер учаскелері туралы анықтама беру";
22) "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру";
23) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру";
24) "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру";
25) "Зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру";
26) "Кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру";
27) "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама беру".
2. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі, Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, Шымкент қаласының білім беру бөлімі, Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі осы қаулының орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды есепке қою және тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет стандарты жұмыссыз азаматтарды Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен жұмыссыз ретінде тіркеп, есепке қою тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 23 қаңтардағы 2001жылғы N 419 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 15, 16 баптары негізінде жүргізіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі көрсетеді. Мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, телефон: 24-94-55, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.net
5. Мемлекеттік қызметтің аяқтау нысаны жұмыссыз азаматқа дербес есепке алу карточкасын беру.
6. Мемлекеттік қызмет Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде жұмыссыз ретінде тіркелген Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі (әрі қарай - тұтынушылар).
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде;
2) тиісті құжаттарды тапсыру үшін, кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении карточки персонального учета: не 15 более минут.
8. Оказание государственной услуги осуществляется бесплатно.
9. Стандарт оказания данной государственной услуги размещен на визуальном источнике информации (стенде) в фойе отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящегося по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, на веб-сайте акимата города Шымкента: www.аkimat.net.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди.
11. Помещения отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагается на третьем этаже, имеется зал ожидания, места для заполнения документов, оснащен стендом с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуг
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет:
1) документ, удостоверяющий личность (оригинал и копия)";
2) документ, подтверждающий трудовую деятельность (оригинал и копия)";
3) социальный индивидуальный код (СИК) (оригинал и копия);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН) (оригинал и копия)";
5) сведения о полученных доходах (носят заявительный характер)";
6) иностранцы и лица без гражданства предоставляют вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел (оригинал и копия)";
7) оралманы предоставляют удостоверение оралмана (оригинал и копия).
13. Для получения потребителем государственной услуги выдача уполномоченным органом бланков (форм заявлений и т.п.) не требуется.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 24-94-55.
15. Потребителю после сдачи всех необходимых документов выдается подтверждение о принятии документов в виде расписки с указанием даты и фамилии принявшего специалиста.
16. Карточка персонального учета выдается при личном посещении безработным уполномоченного органа.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) письменный отказ от двух предложенных вариантов подходящей работы";
2) не явки без уважительных причин в течение пяти рабочих дней со дня выдачи направления по месту предложенного трудоустройства";
3) перемена места жительства";
4) отнесения к категории занятых";
5) осуждение безработного к наказанию в виде лишения свободы, либо направления на принудительное лечение по решению суда";

3) дербес есеп карточкасын алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде: 15 минуттан аспауы тиіс.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Шымкент қаласы, Алдиярова көшесі 10, Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің фойесіндегі визуалды ақпарат (стендтте), Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында www.akimat.net орналасқан.
10.Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі үзілісті есептемегенде, кезек тәртібімен іске асырылады.
11.Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, ғимараттың үшінші қабатында орналасқан, күту залы, құжаттарды толтыру орындары, құжаттарды толтыру үлгісінің тәртібі және тапсырылатын құжаттар тізімі стендімен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басының куәландыратын құжат (түп нұсқасы және көшірмесі);
2) еңбек қызметін растайтын құжат (түп нұсқасы мен көшірмесі);
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТН) (түп нұсқасы және көшірмесі);
4) әлеуметтік жеке коды (ЖӘК) (түп нұсқасы, көшірмесі);
5) табысы туралы мәлімет (мәлімдеу сипатында)
6) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігін (түп нұсқасы және көшірме);
7) оралмандар, оралман куәлігін (түпнұсқасы және көшірмесі).
13. Мемлекеттік қызметті пайдалану кезінде уәкілетті органның бланкісі (арыз түрінде және т.б.) талап етілмейді.
14. Мемлекеттік қызметті тұтынушы керекті құжаттарды Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарына ұсынады.
15. Тұтынушыға, барлық керекті құжаттарды тапсырғаннан кейін, құжаттардың қабылданғаны туралы уақыты мен қабылдаған қызметкердің аты-жөні көрсетілген қол хат беріледі.
16. Жұмыссызға дербес есеп карточкасы уәкілетті органға өзі келген кезде ғана беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде бас тарту себептері:
1) лайықты жұмыстың ұсынылған екі түрінен жазбаша түрінде бас тарту;
2) уәкілетті орган жолдама берген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде белгісіз себептермен ұсынылған жұмысқа орналасуға келмеу;
3) тұрғылықты жері өзгеруі;
4) жұмыспен қамтылғандар санатына жатқызылуы;
5) жұмыссыз бас бостандығынан айыру түріндегі жазамен сотталғанда не сот шешімі бойынша мәжбүрлеп емдеуге жіберілуі;

6) назначение пенсии в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела занятости и социальных программ города Шымкента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела занятости и социальных программ города Шымкента измеряются показателями качества и доступности.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг по которым оценивается работа отдела занятости и социальных программ города Шымкента ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия специалистов отдела занятости и социальных программ города Шымкент подается на имя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10,кабинет 315, телефон: 53-43-31.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента и отдела занятости и социальных программ города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте, либо электронной почте.
6. Контактная информация

6) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес зейнетақы тағайындалғанда.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайлық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмыс нәтижелері көрсеткіш сапасымен және қол жетімділік мүмкіндігімен өлшенеді.
20. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмысының сапалы және мақсатты орындалуын бағалау үшін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарының әрекеттеріне шағымдану арызы Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім меңгерушінің атына жазылады. Мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, 315 қызмет бөлмесі, телефон: 53-43-31.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады. Мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, 315 қызмет бөлмесі, телефон: 53-43-31.
23. Қабылданған арыз-шағым журналда тіркеліп, қабылданған күннен бастап 15 күннің ішінде қаралады. Қаралған арыз-шағымның нәтижесі арызданушыға жазбаша түрде пошта арқылы немесе электрондық пошта арқылы жіберіледі.
6. Байланыс ақпараты

24. Контактные данные отдела занятости и социальных программ города Шымкента: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон приемной: 53-41-77.Телефон заместителя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: 53-98-93. Телефон специалистов отдела содействия в трудоустройстве отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 24-94-55, веб-сайт акимата города Шымкента: www.аkimat.net. Контактные данные вышестоящих организаций: акимат города Шымкента: город Шымкент, улица Тыныбаева, 49, телефон: 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкента: www.akimat.net Адрес электронной почты: OZ_SP@mail.ru, CHIM_TSZN@mail.ru.

24. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің ақпараттық мәліметтері: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-41-77. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім меңгерушісі орынбасарының байланыс телефоны: 53-98-93. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмыспен қамтуда жәрдем беру бөлімі мамандарының байланыс телефоны: 24-94-55. Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.net. Жоғары тұрған органдардың байланыс ақпараты: Шымкент қаласы әкімдігі, мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тынышбаев көшесі 49, телефон: 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.Net. Электрондық пошта: OZ SP @ maiһ.ru, CHIM_TSZN@MAIL.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90 %
60 %
50 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90 %
70 %
60 %
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы (сайт www.kyzmet.kz)
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкента

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушы-
лардың % (үлесі)
90%
60%
50%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
70%
60%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт www.kyzmet.kz)
Шымкент қаласы әкімдігінің

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
2. Форма оказания данной государственной услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года  N 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
4. Государственная услуга оказывается отделом занятости и социальных программ города Шымкент, расположенным по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10.
5. Формой завершения государственной услуги является регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
6. Данная государственная услуга предоставляется:
1) гражданам, проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшимся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов 1949-1965 годы;
2) гражданам, проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на этих территориях, в период проведения подземных ядерных взрывов 1966 -1990 годы;
3) гражданам, проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально - экономическим статусом с 1949 по 1990 год. (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания данной государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более 20 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядка оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на сайте акимата города Шымкент: www.akimat.net . и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела занятости и социальных программ города Шымкента, расположенного по адресу: улица Алдиярова 10.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2.Осы мемлекеттік қызметтің нысаны - автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету 1992 жылдың 18 желтоқсанындағы Қазақстан Республикасының "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11 бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 110 Қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Ж.Алдияров көшесі,10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу.
6. Осы мемлекеттік қызмет:
1) 1949-1965 жылдар аралығында ауа және жер үсті ядролық сынақ кезінде радиоактивтік ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс істеген немесе қызмет өткерген (оның ішінде мерзімді) азаматтарға;
2) 1966-1990 жылдар аралығындағы жер асты сынақтар кезеңінде ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс істеген немесе қызмет өткерген (оның ішінде мерзімді) азаматтарға;
3) 1949-1990 жылдар аралығында әлеуметтік-экономикалық жеңілдік мәртебесі бар аумақта тұрған, жұмыс істеген немесе қызмет өткерген (оның ішінде мерзімді) азаматтарға көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде жүзеге асырылады:
1)мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап: 20 күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге берілген ең ұзақ уақыт; 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде; 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб- сайтында: www.akimat.Net және Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.

10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения отдела занятости и социальных программ города Шымкент располагаются на третьем этаже здания, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12.Для получения данной государственной услуги заявитель представляет:
1) заявление, бланк которого выдается специалистом отдела занятости социальных программ города Шымкента, производящим прием документов;
2) документ, удостоверяющий личность (копия и оригинал);
3) адресная справка или книга регистрации граждан (нового образца, копия и оригинал);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН) (копия и оригинал);
5) индивидуальный социальный код (СИК) (копия и оригинал);
6) номер лицевого счета с банка второго уровня;)
7)справки о проживании с государственного архива, с сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир;
8) экологическое удостоверение (в случаях отсутствия, документов, подтверждающих факта и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска) (копия и оригинал);
9) трудовая книга (копия и оригинал);
10) свидетельство о рождении (копия и оригинал);
11) аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании школы (копия и оригинал);
12) военный билет (копия и оригинал);
13) диплом об окончании учебного заведения (копия и оригинал).
13. Бланки выдаются специалистом отдела занятости и социальных программ города Шымкент, расположенного по адресу: город Шымкент, улица Ж. Алдиярова, дом 10, также формы бланков размещаются на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net.
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются в отдел занятости и социальных программ города Шымкент, расположенный по адресу: улица Ж. Алдиярова, 10.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается расписка, подтверждающая, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16.   Макеты дел рассматриваются специальными комиссиями в течение 20 дней, после чего списки граждан вместе с макетами дел в течение 5 дней направляются в Республиканское казенное предприятия по выплате пенсий, находящегося по адресу: город Шымкент, проспект Республика,12а.

10. Мемлекеттік қызмет аптаның бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі бөлмелері ғимраттың үшінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті көрсетілу үшін тұтынушы мыналарды:
1) Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қабылдау жүргізетін маманымен берілген бланкіні толтырған өтінішін;
2) жеке басының куәлігі (түбірі және көшірмесі);
3) мекен-жай анықтамасы немесе азаматтарды тіркеу кітабы (жаңа үлгісі, түпнұсқасы және көшірмесі);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТН) (түпнұсқасы және көшірмесі);
5) әлеуметтік жеке коды (ӘЖК) (түпнұсқасы және көшірмесі);
6) екінші деңгейдегі банкінің жеке есеп шотының нөмірі;
7) тұрғанын айғақтайтын мұрағат анықтамалары, Халық депутаттары селолық, кенттік (ауылдық) кеңестің, тұрғын-үй пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің, пәтер кооперативтерінің анықтамалары;
8) экологиялық куәлік (радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжаттары болмаған жағдайда) (түпнұсқасы және көшірмесі);
9) еңбек кітапшасының (көшірмесі және түпнұсқасы);
10) туу туралы куәлік (көшірмесі және түпнұсқасы);
11) орта білім туралы аттестат, мектепті бітіргені туралы куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі);
12) әскери билет (түпнұсқасы және көшірмесі);
13) оқу орнын бітіргені туралы диплом (түпнұсқасы және көшірмесі).
13. Ж.Алдияров көшесі, 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандары бланкілерді береді, сондай-ақ бланк нысандары Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.Net.веб-сайтында орналастырылған.
14. 12 тармақта көрсетілген құжаттар Ж.Алдиярова көшесі, 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне ұсынады.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Іс қағаздарының макеттері арнайы комиссиямен 20 күн ішінде қаралып, соңынан 5 күн ішінде азаматтар тізімі мен іс қағаздарының макеттері республикалық қазыналық зейнетақы төлеу мекемесіне жолданады. Орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Республика даңғылы, 12а.

17.   Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) в случаях выявления по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) не полная укомплектованность макета дел.
3. Принципы работы
18.   Деятельность отдела занятости и социальных программ города Шымкент основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19.   Результаты работы отдела занятости и социальных программ города Шымкент измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20.   Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и/или заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента.
22. Жалоба принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни.
23.   Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация

17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тексеру барысында бір реттік өтемақының төлену фактісі анықталған жағдайда;
2) құжаттары толық жинақталмаған жағдайда.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлеттік қызметтің сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласының әкімдігіне және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісінің атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласының әкімі аппратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласының әкімі аппратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі. Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты

24.   Адрес заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента улица Алдиярова, 10, телефон приемной 53-41-77, веб-сайт акимата города Шымкент: www.akimat.netГрафик работы заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется в каждую среду с 9-00 до 18-00 часов. Адрес акимата города Шымкента: города Шымкент, улица Тыныбаева 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент: www.akimat.net Адрес электронной почты: OZ_SP@mail.ru, CHIM_TSZN@mail.ru

24. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мекен-жайы: Алдияров көшесі,10, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-41-77, Шымкент қаласының веб - сайты: www.akimat.Net
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр сәрсенбі күні сағат 9.00-ден 18-00-ге дейін іске асырылады.
Элоктрондық пошта:OZ_SP@maiI.ru, CHIM_TSZN@MAIL
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты www.akimat.Net.

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье
из государственного жилищного фонда"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилого фонда (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания государственной услуги - не автоматизированная.
3.   Государственная услуга оказывается на основании статей 67-75  Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
4.   Государственная услуга оказывается отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента, находящийся по пр. Республики 6а, веб-сайт акимата города Шымкента: www.akimat.net.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача извещений о   постановке на учет.
6. Государственная услуга оказывается нуждающимся в жилье гражданам Республики   Казахстан, постоянно проживающим в данном населенном пункте и относящимся к малоимущим социально-защищаемым слоям населения, государственным служащим, работникам бюджетных организаций, военнослужащим и лицам, занимающим государственные выборные должности (далее-заявитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания услуги с момента подачи заявления со всеми документами: 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут;
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на официальных источниках информации, стендах, расположенных в здании по адресу: город Шымкент, пр. Республики 6а, на веб-сайте акимата города Шымкента: www.akimat.net.
10. Государственная услуга предоставляется четыре дня в неделю: понедельник, вторник, четверг, пятница с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента располагаются на первом этаже здания, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны - автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 67-75 баптарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімімен көрсетіледі. Мекен-жайы: Республика даңғылы 6а, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты www.akimat.Net.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны болып есепке алынғандығы жөнінде хабарлама беру.
6. Мемлекеттік қызмет осы елді-мекенде тұрақты тұратын халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын табысы аз топтарына жататын тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасы азаматтарына, мемлекеттік қызметкерлерге, бюджеттік мекеме қызметкерлеріне, әскери қызметкерлерге және сайланбалы мемлекеттік қызмет атқаратын тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - өтініш білдіруші).
7. Мемлекеттік қызмет келесідей мерзімде көрсетіледі:
1) өтініш, барлық құжаттарымен бірге қабылданған күннен бастап қызмет көрсету мерзімі: 30 күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды алған кезде кезек күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар мен оларды толтыру үлгілері туралы толық мәлімет ресми ақпарат көздерінде, Шымкент қаласы Республика даңғылы 6а үйдің ғимаратында орналасқан стендтерде, Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.Net. веб-сайтында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет түскі ас үзілісін есептемегенде аптасына төрт күн: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі, жұма күндері көрсетіледі. Азаматтарды қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі бөлмелері ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, күту залы, құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1) заявление о постановке на учет;
2) копии удостоверений личности членов семьи гражданина, сдающего документы, свидетельство о браке (о расторжении, о смерти), свидетельства о рождении несовершеннолетних детей;
3) копия книги регистрации граждан (домовая книга);
4) справка о составе семьи;
5) справка об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности за последние 5 лет которая выдается органами юстиции;
6) справка органа по социальной защите населения, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к малоимущим социально-защищаемым слоям населения;
7) справка с места работы;
8) при необходимости заявитель предоставляет справку государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания.
13. Выдача бланков заявления производится по адресу: город Шымкент, пр. Республики 6а.
14.   Собранный пакет документов предъявляется сотруднику отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента по адресу: пр. Республики 6а.
15. После сдачи необходимых документов заявителю выдается расписка о сдаче документов для получения государственной услуги с указанием даты принятия документов.
16. Извещения выдаются заявителям под роспись в журнале регистрации очередности граждан по предъявлению документа удостоверяющего личность и расписки по адресу: город Шымкент пр. Республики 6а.
17.   В постановке на учет для предоставления жилища из государственного жилищного фонда может быть отказано, если будет установлено, что гражданин стал нуждающимся в результате преднамеренного ухудшения своих жилищных условий в течение последних пяти лет путем:
1)   обмена жилого помещения;
2) отчуждения пригодного для проживания жилища, принадлежавшего ему на праве собственности, независимо от того, в том же или другом населенном пункте Республики Казахстан оно находилось;
3) разрушение или порчи жилища по его вине;
4) выезда из жилища, при проживании в котором он не был нуждающимся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда;
5) вселения других лиц, кроме супруга, несовершеннолетних и нетрудоспособных детей, а также нетрудоспособных родителей.
3. Принципы работы
18.   Деятельность отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента основывается на соблюдении конституционных прав граждан и руководствуется принципами вежливости, предоставления определенной информации, обеспечение ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

1) есепке алу туралы жазылған өтініш;
2) құжат тапсырушы азаматтың жанұя құрамының жеке куәліктері, неке қию (ажырасу, қайтыс болу) куәлігі, кәмелет жасқа толмаған балаларының туу туралы куәліктері.
3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі (үй кітабы);
4) жанұя құрамы туралы анықтама;
5) өтініш білдірушіге және онымен бірге тұрғылықты тұратын жанұя мүшелеріне соңғы 5 жыл көлемінде тұрғын үй тіркелмегендігі жөнінде анықтама, әділет органдарымен беріледі;
6) әлеуметтік қамтамасыздандыру органынан өтініш білдірушінің (жанұясының) халықтың әлеуметтік қорғаудағы табысы аз топтарына жататындығын растайтын анықтама;
7) жұмыс орнынан анықтама;
8) қажет болған жағдайда өтініш білдіруші денсаулық сақтау мемлекеттік мекемесінен жанұяда аурудың ауыр түрімен ауыратын азаматтың бар екендігін растайтын анықтамасын ұсынады.
13. Өтініш нысандары мына мекен жайда беріледі: Шымкент қаласы, Республика даңғылы 6а.
14. Жиналған құжаттар тізбесі Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің қызметкеріне ұсынылады. Мекен-жайы: Республика даңғылы 6а.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесін тапсырған өтініш білдірушіге қабылданған күні көрсетілген қолхат беріледі.
16. Өтініш білдірушілерге хабарламалар жеке куәлігін және берілген қолхатты көрсету арқылы азаматтарды кезекке тіркеу журналында қол қойдыра отырып беріледі. Мекен-жайы: Шымкент қаласы Республика даңғылы 6а.
17. Азаматтың соңғы 5 жыл көлемінде тұрғын үй жағдайын төменде көрсетілген себептермен қасақана нашарлатса мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алу есебіне қоюға өтініші қанағаттандырылмайды:
1) тұрғын үй-жайын ауыстырса;
2) Қазақстан Республикасының белгілі бір елді-мекенінде орналасуына қарамастан, өзіне меншік құқығымен тиесілі, тұру үшін жарамды тұрғын үйдң иелігінен шығарса;
3) тұрғын үйдің өз кінәсінен бұзылуы немесе бүлінуі;
4) тұрған кезінде оның мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй берілуіне мұқтаж болмаған кезде тұрғын үйінен кетуі;
5) жұбайынан, кәмелетке толмаған және еңбекке жарамсыз балаларынан, сондай-ақ еңбекке жарамсыз ата-аналарынан басқа адамдарды тұрғызғаны анықталса.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің қызметі азаматтың конституциялық құқығын сақтауға негізделеді және әдептілік, анық мәлімет беру, мазмұнының құпиялылығын сақтау және қорғауды қамтамасыздандыру қағидаттарын басшылыққа алады.

4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21 . В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и/или заведующего отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента и отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента   в установленные законодательством сроки.О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24.   Начальник отдела жилья отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента: пр. Республики 6а, кабинет N 3, контактный тел: 21-42-76. Прием граждан осуществляется: в понедельник, вторник, четверг, пятницу с 10-00 до 12-00 часов. Заместитель заведующего отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента: ул. Иляева 66а, кабинет N 3. Контактный тел: 54-08-74. Прием граждан осуществляется: в понедельник, вторник, четверг, пятницу с 10-00 до 12-00 часов.Заведующий отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента: ул. Иляева 66а, кабинет N 1. Контактный тел: 53-46-85. Прием граждан осуществляется: в среду с 17-00 до 19-00 часов.
25.   Другая полезная информация   для потребителя осуществляется сотрудниками отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Шымкента по адресу: пр. Республики 6а, каб. N 4.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности.
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4

4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және автомобиль жолдары бөлімінің жұмыс нәтижелері осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы бойынша наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі меңгерушісінің атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының кеңсесі арқылы және/немесе Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімінің аппаратының және/немесе Шымкент қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі өтініш білдірушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімім тұрғын үй бөлімінің бастығы: Шымкент қаласы, Республика даңғылы 6а үй, 3 бөлме. Байланыс телефоны: 21-42-76. Азаматтарды қабылдау: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі, жұма күндері 10-00 ден 12-00 ге дейін жүргізіледі.
Шымкент қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі меңгерушісінің орынбасары: Иляев көшесі 66а үй, 3 бөлме. Байланыс телефоны: 54-08-74. Азаматтарды қабылдау: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі, жұма сағат 17-00 ден 18-00-ге дейін, сенбі сағат 11-00 ден 12-00-ге дейін жүргізіледі.
Шымкент қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің меңгерушісі: Иляев көшесі 66а үй, 1 бөлме. Байланыс телефоны: 53-46-85. Азаматтарды қабылдау: аптаның сәрсенбі күні сағат 17-00 ден 19-00-ге дейін жүргізіледі.
25. Тұтынушыға арналған басқа да пайдалы ақпараттар Шымкент қаласы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің қызметкерлерімен жүргізіледі. Мекен-жайы: Республика даңғылы 6а, 4 бөлме.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні.
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании следующего законодательства Республики Казахстан:
1) подпункта 14 пункта 1 статьи 31  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан";
2) статей 119-123  Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321- I "О браке и семье";
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года  N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан,  о патронате и  Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей ".
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является заключение договора о передаче ребенка (детей) на воспитание под патронат.
6. Данная государственная услуга оказывается совершеннолетним гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент, расположенного по адресу: улица Гагарина, 121.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов. Акты обследований условий жизни ребенка и лица, претендующего на воспитание ребенка осуществляются во вторник и четверг с 15.00 часов до 18.00 часов. Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.
11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының келесі заңнамалары:
1) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 31 бабының 1 тармағының 14 тармақшасы;
2) Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321-І Заңының 119-123 баптары;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны баланы патронаттық тәрбиелеуге беру туралы келісім-шартты тузу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет кәмелетке толған Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) аталған мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттары толық тапсырғаннан кейін: 30 күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі - 40 минуттан аспауы тиіс;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі - 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akimat.net және Гагарина көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет келесі күндерде көрсетіледі: өтінішті және құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі.
Баланың және баланы тәрбиелеуге алуға үміткер тұлғаның тұрмыс жағдайын зерттеу актілері сейсенбі және бейсенбі күндері сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.
11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус), фойеде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы:письменное заявление лица о своем желании стать патронатным воспитателем;письменное согласие супруга(-и), если лицо, желающее быть патронатным воспитателем ребенка, состоит в браке; медицинская справка о состоянии здоровья лица, желающего быть патронатным воспитателем, которая выдается организациями здравоохранения города Шымкент (противотуберкулезный диспансер города Шымкент, адрес: улица Жылкышиева, 81, тел.: 53-05-18; психоневрологический диспансер, адрес: улица Таштракт, 3 км., тел.: 50-51-01; областной наркологический центр, адрес: 17 микрорайон, улица Еримбетова, б/н, тел.: 57-29-76; областной кожно-венерологический диспансер, адрес: проспект Жибек жолы, б/н, тел.: 57-15-63; областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом, адрес: улица Кремлевская, 11, тел.: 56-27-70); справка о состоянии здоровья супруга (-и), если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке, указанная в подпункте 3 пункта 12; письменное согласие ребенка в возрасте от 10 лет до 18 лет. Специалистами отдела образования города Шымкент осуществляется проверка с выездом на место для составления следующих необходимых документов: акта обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка; акта обследования условий жизни ребенка, передаваемого патронатному воспитателю.
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Заявление с приложением необходимых документов сдается потребителем в отдел образования города Шымкент.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается расписка, подтверждающая, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Договор о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание выдается при личном присутствии потребителя отделом образования города Шымкент, расположенного по адресу: город Шымкент, улица Гагарина, 121.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования города Шымкент основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) тұлғаның патронат тәрбиеші болуға тілек білдіруі туралы жазбаша өтініші;
2) балаға патронат тәрбиеші болуға тілек білдіруші тұлға, егер некеде тұрса, оның әйелінің (күйеуінің) жазбаша келісімі;
3) патронат тәрбиеші болуға тілек білдіруші тұлғаның денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама, Шымкент қаласының денсаулық сақтау ұйымдарынан беріледі (Шымкент қаласының өкпе ауруларына қарсы диспансері, мекен-жайы: Жылқышиев көшесі, 81, тел.: 53-05-18; жүйке ауруларының диспансері, мекен-жайы: Таштракт көшесі,
3 шақырым, тел.: 50-51-01; облыстық наркологиялық орталығы, мекен-жайы:
17 мөлтек ауданы, Ерімбетов көшесі, н/з үй, тел.: 57-29-76; тері аурулары диспансері, мекен-жайы: Жібек жолы даңғылы, н/з үй, тел.: 57-15-63; ЖҚТҚ-мен күрес және оның алдын алу жөніндегі облыстық орталық, мекен-жайы: Кремлевcкая көшесі, 11, тел.: 56-27-70);
4) балаға патронат тәрбиеші болуға тілек білдіруші адам, егер некеде тұрса, оның жұбайының денсаулық жағдайы туралы 12 тармақтың 3 тармақшасында көрсетілген анықтама;
5) 10 жастан 18 жасқа дейінгі баланың жазбаша келісімі.
Шымкент қаласы білім беру бөлімінің мамандары өтініш білдіруші тұлғаның тұратын жеріне барып келесі құжаттарды түзу үшін тексеру жүргізеді:
- баланы тәрбиелеп алуға үміткер адамның тұрмыс жағдайы туралы зерттеу актісі;
- патронаттық тәрбиеге берілетін баланың тұрмыс жағдайын зерттеу актісі.
13. Аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланкілер қарастырылмаған.
14. Тұтынушы өтінішті қажетті қосымша құжаттарымен бірге Шымкент қаласы білім беру бөліміне өткізеді.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге беру туралы шартты Шымкент қаласы, Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімімен тұтынушыға жеке өзінің қатысуымен беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті ұсыну көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттық ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.

4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела образования города Шымкент измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкент и/или заведующего отделом образования города Шымкент.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкент и/или отдела образования города Шымкент в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкент и отдела образования города Шымкент в установленные законодательством сроки.О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Адрес заведующего отделом образования города Шымкент: улица Гагарина, 121, телефон (факс) приемной 56-19-00, веб-сайт акимата города Шымкент -  www.akimat.net  График работы заведующего отделом образования города Шымкент: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется второй и четвертый четверг каждого месяца с 16.00 часов до 18.00 часов. Адрес акимата города Шымкент: город Шымкент, ул. Тыныбаева 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент -  www.akimat.net
25. Телефон доверия Отдела образования города Шымкент 56-19-37.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показателей качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметті сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімі меңгерушісі атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде почта арқылы, электрондық почта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде почта арқылы хабарланады.
6. Байланыс телефондары
24. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Гагарин көшесі, 121, қабылдау бөлмесінің телефоны (факс) 56-19-00, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net
Шымкент қаласы білім беру бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр айдың екінші және төртінші бейсенбі күні, сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net
25. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің сенім телефоны - 56-19-37.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

5. Вежливость
5. 1. % (доля) потребителей,  удовлетворенных  вежливостью  персонала
90 %
40 %
35 %
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкент
от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Постановка на региональный учет детей-сирот
и детей, оставшихся без попечения родителей"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги о постановке на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании следующего законодательства Республики Казахстан:
1) подпункта 14 пункта 1 статьи 31  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан";
2) статей 100-101  Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321-I "О браке и семье";
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года  N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан,  о патронате и  Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей ".
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является занесение в журнал регистрации регионального учета детей, оставшихся без попечения родителей, и внесение в банк данных.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: в течение 3 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент, расположенного по адресу: улица Гагарина, 121.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов. Акты обследований условий жизни ребенка осуществляются во вторник и четверг с 15.00 часов до 18.00 часов. Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
40%
35%
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды өңірлік есепке қою"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының келесі заңнамалары:
1) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N148 Заңының 31 бабының 1 тармағының 14 тармақшасы;
2) Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321-І Заңының 100-101 баптары.
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою кітабына тіркеу және мәліметтер қорына енгізу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құзжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 3 жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласының әкімдігінің веб-сайтында - www.akңmat.Net және Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет келесі күндерде көрсетіледі: өтінішті және құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі.
Баланың тұрмыс жағдайын зерттеу актілері сейсенбі және бейсенбі күндері сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.

11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы: письменное заявление об отказе от ребенка или акт об оставлении ребенка (подкидыша) районного управления внутренних дел города Шымкент;копия свидетельства о рождении ребенка (детей);копия свидетельства о смерти родителя (родителей); медицинское заключение о состоянии здоровья ребенка (детей).Отдел образования города Шымкент со дня получения сведений о детях, оставшихся без попечения родителей, в течение трех рабочих дней осуществляет обследование с выездом на место условий жизни ребенка (детей).
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Заявление с приложением необходимых документов сдается потребителем в отдел образования города Шымкент.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается расписка, подтверждающая, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Результатом оказания данной государственной услуги является талон по постановке на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, расположенного по адресу: город Шымкент, улица Гагарина, 121.17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования города Шымкент основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела образования города Шымкент измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги  ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкент и/или заведующего отделом образования города Шымкент.

11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус), фойеде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) баладан бас тартуы туралы жазбаша өтініші немесе Шымкент қаласының ішкі істер басқармасының аудандық басқармаларының баланы тастап кеткендігі (тастанды бала) туралы актісі;
2) баланың (балалардың) туу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлігінің көшірмесі;
4) баланың (балалардың) денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама.
Шымкент қаласы білім беру бөлімі ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар туралы мәлімет алған күннен бастап, үш жұмыс күнінің ішінде сол жерлерге барып, баланың тұрмыс жағдайына зерттеу жүргізеді.
13. Аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланкілер қарастырылмаған.
14. Тұтынушы өтінішті қажетті қосымша құжаттарымен бірге Шымкент қаласы білім беру бөліміне өткізеді.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті алудың нәтижесі Шымкент қаласы, Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің өңірлік есепке қойылғандығы жөнінде берілетін түбіртек болып табылады.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті ұсыну көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттық ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметті сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімі меңгерушісі атына жазылады.

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкент и/или отдела образования города Шымкент в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкент и отдела образования города Шымкент в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Адрес заведующего отделом образования города Шымкент: улица Гагарина, 121, телефон (факс) приемной 56-19-00, веб-сайт акимата города Шымкент -  www.akimat.net  График работы заведующего отделом образования города Шымкент: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется второй и четвертый четверг каждого месяца с 16.00 часов до 18.00 часов. Адрес акимата города Шымкент: город Шымкент, ул. Тыныбаева 49, телефон прямой 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент -  www.akimat.net
25. Телефон доверия Отдела образования города Шымкент 56-19-37.
Приложение
оказания к стандарту
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показателей качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в
отчетном
году
1
2
3
4

22. Шағымдар жазбаша түрде почта арқылы, электрондық почта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде почта арқылы хабарланады.
6. Байланыс телефондары
24. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Гагарин көшесі, 121, қабылдау бөлмесінің телефоны (факс) 56-19-00, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net Шымкент қаласы білім беру бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр айдың екінші және төртінші бейсенбі күні, сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net
25. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің сенім телефоны - 56-19-37.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

5. Вежливость
5. 1. % (доля)  потребителей,  удовлетворенных  вежливостью  персонала
90 %
40 %
35 %
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкента
от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в дошкольные учреждения"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в дошкольные учреждения (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1)  статьи 15 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года N 319 "Об образовании";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года  N 1353 "Об утверждении Типовых правил деятельности дошкольных организации образования".
4. Государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкента, расположенный по адресу: ул. Гагарина 121.
5. Формой завершения государственной услуги является регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в дошкольные учреждения.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи документов: не более 40 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент - www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкента, расположенного по адресу: ул. Гагарина 121.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, с 15-00 часов до 18-00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение отдела образования города Шымкента располагается на первом этаже здания, имеется места для заполнения документов, стенд с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной  услуги

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
40%
35%
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке
дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу" мемлекеттік
қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) 27 шілдедегі N 319 Қазақстан Республикасы "Білім туралы" Заңының 1999 жылғы 7 маусымдағы 23 бабы 3 тармағы 4 тармақшасының және 31 бабының;
2) 21 желтоқсан N 1353 Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары қызметінің үлгі ережесін бекіту туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу болып табылады.
6. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 40 минуттан аспауы тиіс;
2) тиісті құжаттарды тапсыру үшін, кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.аkimat.Net және Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, сағат 15-00 ден сағат 18-00 дейін. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының білім беру бөлімі бөлмелері ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

12. Для получения государственной услуги заявитель предоставляет :
1) заявление;
2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) копию документа о наличии льгот.
13. Образцы заявлений размещены на стендах отдела образования города Шымкента,расположенного по адресу: ул.Гагарина 121, а также размещены на веб-сайте акимата города Шымкента - www.akimat.net.
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются в отдел образования города Шымкента, расположенного по адресу: ул.Гагарина 121.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается расписка, подтверждающий, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Документ о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в дошкольные учреждения выдается при личном посещении заявителя.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования города Шымкента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности .
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела образования города Шымкента измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20.Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок  обжалования
21.В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и /или заведующего отделом образования города Шымкента.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела образования города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента и отдела образования города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Адрес заведующего отделом образования города Шымкента: ул.Гагарина 121, телефон приемной 56-19-00, веб-сайт акимата города Шымкента - www.akimat.net. График работы заведующего отделом образования города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется в первый и последний четверг каждого месяца с 15-00 часов до 18-00 часов. Адрес акимата города Шымкента: город Шымкент, ул. Тыныбаева 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент - www.akimat.net.
25.Телефон доверия отдела образования города Шымкента 56-19-37.
Приложение
оказания стандарту
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показателей
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші мыналарды:
1) өтінішін;
2) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін;
3) жеңілдік беретін құжаттар көшірмесін.
13. Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша өтініш үлгілері Шымкент қаласының білім беру бөлімінің ақпараттық тақтайларда, Шымкент қаласы әкімдігінің www.аkimat.Net веб-сайтында орналастырылған.
14. 12 тармақта көрсетілген құжаттар Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөліміне ұсынылады.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу құжаты өтініш берушіге өзі келген кезде ғана беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының білім беру бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының білім беру бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласының білім беру бөлімі меңгерушісі атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының білім беру бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының білім беру бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде почта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының білім беру бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Гагарин көшесі, 121, қабылдау бөлмесінің телефоны 56-19-00, Шымкент қаласы әкімдігінің
веб-сайты - www.аkimat.Net.
Шымкент қаласының білім беру бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау бірінші және соңғы бейсенбі күні сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін іске асырылады.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаева көшесі 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.аkimat.Net.
25. Шымкент қаласының білім беру бөлімінің сенім телефоны -56-19-37.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келе-
сі жылда-
ғы нысана-
лы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

4.4. %(доля)   потребителей,  удовлетворенных  сроками  обжалования
90 %
75 %
45 %
5. Вежливость
5.1. %(доля) потребителей, удовлетворенных  вежливостью персонала
90 %
40 %
35 %
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкента
от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление актов на право временного
возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее - государственная услуга). Акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) является идентификационным документом, содержащим идентификационные характеристики земельного участка, необходимые для целей ведения земельного, правового и градостроительного кадастров.
Правоустанавливающий документ на земельный участок - документ, подтверждающий наступление юридических фактов (юридических составов), на основании которых возникают, изменяются или прекращаются права на земельный участок, в том числе договоры, решения судов, правовые акты исполнительных органов, свидетельство о праве на наследство, передаточный акт или разделительный баланс при реорганизации негосударственных юридических лиц, владеющих земельным участком на праве собственности или выкупивших право временного возмездного землепользования.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 13 пункта 3 статьи 14-1 Земельного  кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 442.
4. Государственная услуга оказывается отделом земельных отношений города Шымкента, расположенным по адресу: ул. Дулати 3.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам гражданам и лицам без гражданства и негосударственным юридическим лицам (далее - заявители).
7. Для оказания государственной услуги установлены сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: в течении 30 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент - www.аkimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела земельных отношений города Шымкента, расположенного по адресу: ул. Дулати 3.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения отдела земельных отношений города Шымкента располагаются на первом этаже здания, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12 . Для получения государственной услуги заявитель представляет: заявление, бланк которого выдается сотрудником отдела земельных отношений города Шымкента, производящим прием документов"; физические лица - копию документа, удостоверяющего личность";
юридические лица - копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица и устава"; копию регистрационного номера налогоплательщика (РНН)"; нотариально заверенную копию правоустанавливающего документа на земельный участок.
13. Бланки, выдаются сотрудником отдела земельных отношений города Шымкента, расположенного по адресу: ул. Дулати 3, также формы бланков размещаются на веб-сайте акимата города Шымкента - www.аkimat.net.
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются в отдел земельных отношений города Шымкента, расположенный по адресу: ул. Дулати 3.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается расписка, подтверждающая, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) выдается заявителю при личном посещении по предъявлению расписки и документа, удостоверяющего личность.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не представления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела земельных отношений города Шымкента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела земельных отношений города Шымкента измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и/или заведующего отделом земельных отношений города Шымкента.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела земельных отношений города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента и отдела земельных отношений города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Адрес заведующего отделом земельных отношений города Шымкента: ул. Дулати 3, телефон приемной 53-56-58, веб-сайт акимата города Шымкент - www.аkimat.net.График работы заведующего отделом земельных отношений города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется в каждую среду с 15.00 до 17.00 часов. Адрес акимата города Шымкента: города Шымкент, ул. Тыныбаева 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент - www.аkimat.net.
25. Телефон доверия отдела земельных отношений города Шымкента 53-05-08.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое  значение  показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев  предоставления  услуги в  установленный  срок с момента  сдачи документа
95 %
80 %
75 %
1.2. %  (доля) потребителей,  ожидавших получения  услуги в  очереди не более 30 минут
90 %
60 %
40 %
2. Качество

4.4. шағымдану мерзі-
міне қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
75%
45%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
40%
35%
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Жерді тұрақты пайдалану құқығына актілерді ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жерді тұрақты пайдалану құқығына актілерді ресімдеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
Жерді тұрақты пайдалану құқығына актісі жер, құқықтық және қала құрылысы кадастрларын жүргізу мақсатында қажетті, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты болып табылады.
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат - осылардың негізінде жер учаскесіне құқықтар туындайтын, өзгертілетін немесе тоқтатылатын заңдық фактілердің (заңдық құрамдарының) басталғанын растайтын құжат, оның ішінде шарттар, соттардың шешімдері, атқарушы органдардың құқықтық актілері, мұрагерлікке құқық туралы куәлік, меншік құқығымен жер учаскесіне иеленген немесе уақытша өтеулі жер пайдалану құқығын сатып алған мемлекеттік емес заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезіндегі табыстау актісі немесе бөлу балансы.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 20 маусым 2003 жылғы N442 Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1 бабы 3 тармағы 13 тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны жерді тұрақты пайдалану құқығына актіні беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет келесі мемлекеттңк жер пайдаланушыларға:
1) кондоминиум объектңлерңндегң үйлердң (құрылыстарды, ғимараттарды), үй-жайларды шаруашылық жүргңзу құқығымен немесе оралымды басқару құқығымен иеленетңн заңды тұлғаларға;
2) ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы өндірісін жүзеге асыратын заңды тұлғаларға, сондай-ақ ғылыми-зерттеу, тәжірибе және оқу мақсаттарына;
3) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерңнде жер пайдалануды жүзеге асыратын заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - өтініш беруші).
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 30 күннің ішінде;
2) тиісті құжаттарды тапсыру үшін, кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akimat.net және Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі бөлмелері ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші мыналарды:
Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің қабылдау жүргізетін қызметкерімен берілген бланкіні толтырған өтінішін;
заңды тұлғалар - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін;
салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесін (СТТН);
нотариат куәландырған жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың көшірмесін тапсырады.
13. Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің қызметкері
бланкілерді береді, сондай-ақ бланк нысандары Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.net веб-сайтында орналастырылған.
14. 12 тармақта көрсетілген құжаттар Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөліміне ұсынылады.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Жерді тұрақты пайдалану құқығына актісі өтініш берушінің өкілі өзі келіп жеке басын куәландыратын құжат және қолхат көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі меңгерушісі атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде почта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Дулати көшесі, 3, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-56-58, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр сәрсенбі күні сағат 15.00-ден 17.00-ге дейін іске асырылады.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаева көшесі 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
25. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің сенім телефоны -53-05-08.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің нор-
мативтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің ағым-
дағы жыл-
дағы ныса-
налы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. құжаттарды тапсырған
сәттен бастап белгіленген
мерзімде қызметті ұсыну
оқиғаларының % (үлесі)
95%
80%
75%
1.2. қызмет алуды кезекте
40 минуттан аспайтын
уақыт күткен тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90%
60%
40%
2. Сапасы

4.4. %(доля)   потребителей,  удовлетворенных  сроками  обжалования
90 %
75 %
45 %
5. Вежливость
5.1. %(доля)  потребителей,  удовлетворенных  вежливостью персонала
90 %
40 %
35 %
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкент
от 26 ноября 2007 года
N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании:
1)  Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан";
2) Постановления Правительства РК от 20 июля 2005 года за  N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
4. Государственную услугу предоставляет отдел занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Ж.Алдиярова 10.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является - оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, относящимся к следующим категориям (далее - потребитель):
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
3) лицам начальствующего и рядового состава внутренних органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
4) инвалидам от общего заболевания;
5) инвалидам детства;
6) детям-инвалидам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании данной государственной услуги:сроки оказания данной государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение 3 рабочих дней;максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более: 40 минут;минимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 20 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на стенде в фойе отдела занятости и социальных программ города Шымкента на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагается на третьем этаже, имеются зал ожидания, место для заполнения документов, оснащенных стендами с перечнем необходимых документов и образцами заполнения бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет:
1) участники Великой Отечественной войны - копии паспорта или удостоверения личности, удостоверения участника Великой Отечественной войны и индивидуальной программы реабилитации /ИПР/, которая выдается отделом медико-социальной экспертизы департамента Министерства труда и социальной защиты населения города Шымкент, расположенный по адресу: город Шымкент, улица Диваева 148;
2) инвалиды Великой Отечественной войны - копии паспорта или удостоверения личности, удостоверения инвалида Великой Отечественной войны и индивидуальной программы реабилитации /ИПР/, а также приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - копия паспорта или удостоверения личности, удостоверения приравненности по льготам Великой Отечественной войны и индивидуальной программы реабилитации /ИПР/;
3) дети- инвалиды - копии паспорта или удостоверения личности или свидетельство о рождении ребенка, паспорта или удостоверения личности родителя, пенсионного удостоверения и индивидуальной программы реабилитации /ИПР/;
4) инвалиды общего заболевания - копии паспорта или удостоверения личности, пенсионного удостоверения и индивидуальной программы реабилитации /ИПР/;
5) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан - копии паспорта или удостоверения личности, пенсионного удостоверения и индивидуальной программы реабилитации /ИПР/;
6) инвалидам детства - копии паспорта или удостоверения личности, пенсионного удостоверения и индивидуальной программы реабилитации /ИПР/.
13. Местом выдачи бланка заявления для получения государственной услуги является отдел занятости и социальных программ города Шымкента. Образцы бланков заявлений размещены на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net.
14. Бланк заявления и необходимые документы для получения государственной услуги сдаются специалистам отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящегося по адресу: город Шымкент, улица Ж. Алдиярова 10.
15. Потребитель после сдачи всех необходимых документов получает подтверждение о принятии документов в виде отрывного корешка от заявления с указанием даты и фамилии принявшего специалиста.
16. Оформленный документ на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи выдаются потребителю государственной услуги нарочно.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются: получение трудового увечья или профессионального заболевания по вине работодателя, не прекратившего свою деятельность; не предоставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. При предоставлении государственной услуги специалисты отдела занятости и социальных программ города Шымкента по отношению к потребителю государственной услуги руководствуются следующими принципами работы:
1)соблюдение законности при исполнении служебного долга;
2)вежливость и дача исчерпывающей информации о данной государственной услуге;
3)обеспечение сохранности информации;
4) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя Акима города Шымкента и /или заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, либо нарочно через канцелярии аппарата Акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнал учета аппарата Акима города Шымкента и отдела занятости и социальных программ города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Контактные данные отдела и социальных программ города Шымкента: город Шымкент, улица Алдиярова 10, телефон приемной: 53-41-77. Телефон заместителя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, телефон: 54-23-66. Телефон специалистов отдела по работе с малообеспеченными гражданами и инвалидами отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 53-99-91. Адрес электронной почты: Chim_tszn@mail.ru. Веб-сайт акимата города Шымкента www.akimat.net. Контактные данные вышестоящей организации: Акимат города Шымкента: город Шымкент, улица Тыныбаева, 49, телефон 53-00-12, веб-сайт: www.akimat.net.
25. Для получения дополнительной информации необходимо обратиться в отдел  занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 53-99-91, веб-сайт акимата города Шымкента: www.akimat.net.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значение показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
95 %
80 %
75 %
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
90 %
50 %
40 %
2. Качество

4.4. шағымдану мерзі-
міне қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
75%
45%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
40%
35%
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Уақытша жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт уақытша жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
Уақытша жер пайдалану құқығына актісі жер, құқықтық және қала құрылысы кадастрларын жүргізу мақсатында қажетті, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты болып табылады.
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат - осылардың негізінде жер учаскесіне құқықтар туындайтын, өзгертілетін немесе тоқтатылатын заңдық фактілердің (заңдық құрамдарының) басталғанын растайтын құжат, оның ішінде шарттар, соттардың шешімдері, атқарушы органдардың құқықтық актілері, мұрагерлікке құқық туралы куәлік, меншік құқығымен жер учаскесіне иеленген немесе уақытша өтеулі жер пайдалану құқығын сатып алған мемлекеттік емес заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезіндегі табыстау актісі немесе бөлу балансы.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 20 маусым 2003 жылғы N 442 Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1 бабы 3 тармағы 13 тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны уақытша жер пайдалану құқығына актіні беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматтарына, шетел азаматтарына, және азаматтығы жоқ тұлғаларға және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - өтініш беруші).
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 30 күннің ішінде;
2) тиісті құжаттарды тапсыру үшін, кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akimat.net және Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі бөлмелері ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші мыналарды:
Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің қабылдау жүргізетін қызметкерімен берілген бланкіні толтырған өтінішін;
жеке тұлғалар - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
заңды тұлғалар - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесін (СТТН);
нотариат куәландырған жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі тапсырады.
13. Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің қызметкері бланкілерді береді, сондай-ақ бланк нысандары Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.net веб-сайтында орналастырылған.
14. 12 тармақта көрсетілген құжаттар Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөліміне ұсынылады.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Уақытша жер пайдалану құқығына актісі өтініш берушінің өзі келіп жеке басын куәландыратын құжат және қолхат көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі меңгерушісі атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде почта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Дулати көшесі, 3, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-56-58, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр сәрсенбі күні сағат 15.00-ден 17.00-ге дейін іске асырылады.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаева көшесі 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
25. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің сенім телефоны -53-05-08.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және
қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
ағымдағы
жылдағы
нысаналы
мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. құжаттарды
тапсырған сәттен
бастап белгіленген
мерзімде қызметті
ұсыну оқиғаларының
% (үлесі)
95%
80%
75%
1.2. қызмет алуды
кезекте 40 минуттан
аспайтын уақыт
күткен тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90%
60%
40%
2. Сапасы

18. При предоставлении государственной услуги специалисты отдела занятости и социальных программ города Шымкента по отношению к потребителю государственной услуги руководствуются следующими принципами работы:
1) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
2) вежливость и дача исчерпывающей информации о данной государственной услуге;
3) обеспечение сохранности информации;
4) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.

18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандары мемлекеттік қызмет көрсетуде тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын келесі жұмыс қағидаттары:
1) қызмет атқару кезінде заңдылықты сақтау;
2) сыпайылық және көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
3) ақпараттың сақталуын қамтамасыз ету;
4) тұтынушы құжаттарының мазмұны сақталуы және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштермен және қолжетімділігімен өлшенеді.

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и /или заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни.

20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағым жасау тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісі атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.

23. Принятая жалоба регистрируется в журнал учета аппарата акима города Шымкента и отдела занятости и социальных программ города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Контактные данные отдела и социальных программ города Шымкента: город Шымкент, улица Алдиярова 10, телефон приемной: 53-41-77. Телефон заместителя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, телефон: 54-23-66. Телефон специалистов отдела по работе с малообеспеченными гражданами и инвалидами отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 53-99-91. Адрес электронной почты: Chim_tszn@mail.ru. Веб-сайт акимата города Шымкента www.akimat.net. Контактные данные вышестоящей организации: Акимат города Шымкента: город Шымкент, улица Тыныбаева, 49, телефон 53-00-12, веб-сайт: www.akimat.net.

23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің байланыс деректері: Шымкент қаласы, Ж.Алдияров көшесі, 10, 315 бөлме, қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-41-77.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің меңгерушісі орынбасарының телефоны: 53-24-66.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің аз қамтамасыз етілегн азаматтар мен мүгедектермен жұмыс жүргізу бөлімі мамандарының телефоны: 53-99-91.
Электрондық поштасының мекен-жайы: Chңm_tүөN@maңһ.ru.
Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты www.akimat.net.
Жоғарғы ұйымның байланыс деректері:
Шымкент қаласының әкімдігі: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, телефоны: 53-00-12, веб-сайты www.akimat.net.

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до восемнадцати лет"
1. Общие положения
Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до восемнадцати лет - это ежемесячное государственное пособие в денежной форме семьям, имеющим детей до восемнадцати лет, со среднедушевым доходом семьи ниже стоимости продовольственной корзины.
Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до восемнадцати лет, осуществляется на основании:
Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года N 63 "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года  N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
постановления акимата Южно-Казахстанской области от 24 января 2006 года  N 40 "О мерах по реализации Законов Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" и "О государственных пособиях семьях, имеющим детей".
Государственную услугу предоставляет отдел занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10.
Результатом государственной услуги является назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до восемнадцати лет.
Государственная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан и оралманам, получившим положительные заключения участковых комиссий, созданных решением акимов Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского районов города Шымкента, о необходимости предоставления пособия.
Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение 10 рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 40 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении извещения о назначении или отказе в пособии - не более 15 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Стандарт оказания государственной услуги размещен на стенде в фойе отдела занятости и социальных программ города Шымкента, на веб-сайте акимата города Шымкента: www.akimat.net.
Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Помещение отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагается на третьем этаже, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенных стендами с перечнем необходимых документов и образцами заполнения бланков.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Он сегіз жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты
1. Жалпы ереже
1. Он сегіз жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау - бұл орта есеппен жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себетінің құнынан төмен, он сегіз жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға ай сайын ақшалай берілетін мемлекеттік жәрдемақы.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
3. Он сегіз жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар:
2) Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы N 63-III "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 шілдедегі N 1092 "Қазақстан Республикасының "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" қаулысының;
3) Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2006 жылғы 24 қаңтардағы N 40 "Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" және "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысының негізінде тағайындалады.
4. Мемлекеттік қызметті Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі он сегіз жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Шымкент қаласындағы Абай, Әл-Фараби, Еңбекші аудандары әкімдерінің шешімдерімен құрылған учаскелік комиссиялардың жәрдемақы алу мұқтаждығы жөнінде оң қорытындысын алған Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің көрсетілу мерзімі - 10 жұмыс күннің ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты - 40 минуттан аспауы тиіс;
3) жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөнінде хабарландыруды алу үшін ең ұзақ күту уақыты - 15 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің фойесіндегі стендінде және Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.net веб-сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі үшінші қабатта орналасқан, қүту залы, құжаттарды толтыру орны бар, қажетті құжаттар тізімі және бланкілерді толтыру үлгілерімен қоса стендтермен жабдықталған.

3. Принципы работы
При предоставлении государственной услуги специалисты отдела занятости и социальных программ города Шымкента по отношению к потребителю государственной услуги руководствуются следующими принципами работы:
соблюдение законности при исполнении служебного долга;
вежливость и дача исчерпывающей информации о государственной услуге;
обеспечение сохранности информации;
обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия специалистов отдела занятости и социальных программ города Шымкента подается на имя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, кабинет 315, телефон: 53-43-31.
Жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно на имя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, кабинет 315, телефон: 53-43-31.
Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации заявлений и жалоб и рассматривается в течение 15 дней с момента поступления.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
Контактные данные отдела занятости и социальных программ города Шымкента: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон приемной: 53-41-77.
Телефон заместителя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: 53-98-93.
Телефон специалистов отдела назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи и детского пособия отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 53-65-78.
Телефон специалистов отдела назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи и детского пособия отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 53-65-78.
Адрес электронной почты: Chim_tszn@mail.ru.
Веб-сайт акимата города Шымкента: www.akimat.net.
Контактные данные вышестоящей организации:
Акимат города Шымкента: город Шымкент, улица Тыныбаева, 49, телефон: 53-00-12, веб-сайт: www.akimat.net;
Для получения дополнительной информации необходимо обратиться в отдел занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 53-65-78, веб-сайт акимата города Шымкента: www.akimat.net.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до восемнадцати лет"
Таблица. Значение показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандары мемлекеттік қызмет көрсетуде тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын келесі жұмыс қағидаттары:
1) қызметті атқару кезіндегі заңдылықты сақтау;
2) сыпайылық және аталған мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
3) ақпараттың сақталуын қамтамасыз ету;
4) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштерімен және қол жетімділігімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағым жасау тәртібі
20. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарының әрекеттеріне шағымдану арызы Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісінің атына жазылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, 315 қызмет бөлмесі, телефоны: 53-43-31.
22. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім меңгерушісінің атына беріледі, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, 315 бөлме, телефоны: 53-43-31.
23. Қабылданған шағым арыз-шағымдар тіркеу журналына тіркеледі және түскен күннен бастап он бес күн ішінде қаралады. Қаралған арыз-шағымның нәтижесі арызданушыға жазбаша түрде пошта арқылы жіберіледі.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің байланыс деректері: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-41-77.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісі орынбасарының телефоны: 53-98-93.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, балалар жәрдемақысын тағайындау және төлеу бөлімі мамандарының телефоны: 53-65-78.
Электрондық поштасының мекен-жайы: Chim_tszn@mail.ru.
Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.net.
Жоғары ұйымның байланыс деректері:
Шымкент қаласы әкімдігі: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, телефоны: 53-00-12, веб-сайты: www.akimat.net.
25. Қосымша ақпарат алу үшін Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне хабарласу қажет, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, телефоны: 53-65-78, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.net."
Он сегіз жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің
келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсет-
кіштің
есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по назначению жилищной помощи (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года N 94 " О жилищных отношениях ", статьи 4 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года N 567 " О связи ", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года  N 949 "О некоторых вопросах компенсации тарифов абонентской платы за телефон социально-защищаемым категориям граждан", постановления Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2006 года  N 553 "Об утверждении Программы развития жилищно-коммунальной сферы в Республике Казахстан на 2006-2008 годы", решения Шымкентского городского маслихата от 29 марта 2007 года  N 37/356-3с "О правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным гражданам по городу Шымкент".
4. Данную государственную услугу предоставляет отдел занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10.
5. Форма завершения государственной услуги является назначение жилищной помощи.
6. Государственная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан, относящимся к категории малообеспеченных граждан (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента регистрации письменного обращения потребителя; 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов; не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов; не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагается на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела занятости и социальных программ города Шымкента, расположенного по адресу: Алдиярова 10
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагается на третьем этаже здания, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт тұрғын үй көмегін тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" N 94-1 Заңының 97 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі "Телефон үшін абоненттік ақы тарифінің арттырылуына өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 949 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 маусымдағы "Қазақстан Республикасында тұрғын үй-коммуналдық саланы дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" N 553 қаулысы, Шымкент қалалық мәслихатының 2007 жылғы 22 қазандағы "Шымкент қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген азаматтарға тұрғын үй көмегін беру Қағидасы туралы" N 4/23-4с шешімі негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Алдияров көшесі, 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі көрсетеді
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны тұрғын үй көмегін тағайындау болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет аз қамтамасыз етілген азаматтардың санаттарына жататын Қазақстан Республикасының азаматтарына (одан әрі-тұтынушы) ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі жеке тұлғалардың жазбаша өтініштері тіркелген уақыттан бастап - 15 күн;
2) қажетті құжаттар тапсыру кезегінде ең ұзақ кезек күту уақыты - 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде 30 минуттан аспауы тиіс;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - w.akimat.net және Алдияров көшесі, 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, ғимараттың үшінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) документ удостоверяющий личности (оригинал и копия)";
2) копия правоустанавливающего документа на жилье (договор о приватизации, договор дарения, договор купли-продажи, план квартиры и т.д.) (оригинал и копия)";
3) социальный индивидуальный код (оригинал и копия)";
4) регистрационный номер налогоплательщика (оригинал и копия)";
5) справка о составе семьи, либо книга регистрации граждан (нового образца, оригинал и копия)";
6) номер лицевого счета банка второго уровня (оригинал и копия). Для назначения жилищной помощи по оплате коммунальных услуг необходимы следующие документы:
1) информационная справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества из департамента юстиции Южно-Казахстанской области:
2) сведения о полученных доходах (справки за предыдущий квартал о размере получаемых пенсий, государственных специальных пособий);
3) справка, подтверждающая статус потребителя как безработного, государственных услуг, и его членов семьи, которые выдаются отделом занятости и социальных программ города Шымкента,  по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова 10:
4) справки о заработной плате за предыдущий квартал с места работы потребителя и членов его семьи:
5) справки с места учебы потребителя и членов его семьи:
6) справки потребителя о получении алиментов на детей, которые выдаются Абайским, Аль-Фарабийским, Енбекшинским отделами территориальных судебных исполнителей Комитета судов Южно-Казахстанской области:
7) свидетельства о рождении детей (оригинал и копия)";
8) свидетельство о браке (оригинал и копия)";
9) свидетельство о расторжении брака:
10) справка форма N4; (оригинал и копия)";
11) свидетельство об установление отцовства (оригинал и копия)";
12) справка с места работы";
13) квитанции о расходах на все виды коммунальных услуг за предыдущий квартал.Для назначения жилищной помощи по оплате за услуги связи: договор абонента сети телекоммуникаций акционерного общества "Казахтелеком".Для назначения жилищной помощи на компенсацию затрат по капитальному ремонту общего имущества объекта кондоминиума, потребитель предоставляет кроме выше перечисленных документов от управляющего объекта кондоминиума нижеследующие документы:
1) свидетельство о государственной регистрации в качестве участника объекта кондоминиума (копия);
2) проектно-сметная документация по видам капитального ремонта много квартирного дома, прошедшая экспертизу, заверенная печатью проектной и экспертной организаций (оригинал и копия);

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушы мыналарды:
1) жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы, көшірмесі);
2) тұрғын үйдің құқығын белгілейтін құжаттың көшірмесі (жекешелендіру туралы шарт, сыйға тарту шарты, сатып алу-сату шарты, пәтердің жоспары);
3) әлеуметтік жеке коды (түпнұсқасы, көшірмесі);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (түпнұсқасы, көшірмесі);
5) отбасы құрамы туралы анықтама, немесе азаматтарды тіркеу кітабы (жаңа үлгідегі, түпнұсқасы, көшірмесі);
6) екінші деңгейдегі банкінің жеке есеп шотының номері;
Коммуналдық қызмет төлемі бойынша тұрғын үй көмегін тағайындау үшін келесі құжаттар қажет:
1) Оңтүстік Қазақстан облысы әділет департаментінен жылжымайтын мүліктің жоқтығы (барлығы) туралы ақпаратты анықтама;
2) табыстары туралы мәлімет (алдыңғы тоқсандардағы зейнетақы мөлшері, мемлекеттік арнаулы көмектер туралы анықтама);
3) мемлекеттік қызметті тұтынушының және оның отбасы мүшелерінің Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен берілетін жұмыссыз статусын растайтын анықтама;
4) тұтынушы мен оның отбасы мүшелерінің жұмыс орындарынан өткен тоқсандағы еңбекақы жөніндегі анықтамасы;
5) тұтынушы мен оның отбасы мүшелерінің оқу орнынан анықтамасы;
6) мемлекеттік қызметті тұтынушының балаларына Оңтүстік Қазақстан облысы соттар Комитетінің аумақтық сот орындаушыларының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші бөлімдерімен берілетін алиментті алу туралы анықтамалары ұсынады;
7) баланың тууы туралы куәлігі (түпнұсқасы мен көшірмесі);
8) неке қию туралы куәлігі (түпнұсқасы мен көшірмесі)
9) неке бұзылуы туралы куәлігі (түпнұсқасы мен көшірмесі);
10) әкелікті тану куәлігі, (түпнұсқасы мен көшірмесі)
11) N4 үлгі анықтамасы (түпнұсқасы, көшірмесі);
12)еңбек кітабшасы (түпнұсқасы мен көшірмесі);
13) коммуналды қызметтердің барлық түрлеріне төлем туралы түбіртіктер.
Байланыс қызмет төлемі бойынша тұрғын үй көмегін тағайындау үшін: "Қазақтелеком" акционерлік қоғамның телекоммуникация жүйесі абонентінің шарты.
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге өтемақы бойынша тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау үшін, арыз беруші жоғарыда көрсетілген құжаттардан бөлек кондоминиум объектісінің басқарушысынан төмендегі құжаттарды тапсырады:
1) кондоминиум объектісінің мүшесі ретінде мемлекеттік тіркеуден өткендігі туралы куәлік (көшірмесі);
2) жобалық және сараптамалық мекеменің мөрімен расталған, сараптамадан өткен көп қабатты үйдің күрделі жөндеу жұмыстарының түріне жобалық-сметалық құжат (түпнұсқасы, көшірмесі);

3) копия договора на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, заключенного между собственником жилья, управляющим кондоминимумом и организацией, осуществляющей ремонтные работы:
4) технический паспорт объекта кондоминиума, прошедшего регистрацию в соответствии с законодательством с указанием размера доли участника кондоминиума (оригинал и копия);
5) копия акт приема выполненных работ после завершения произведенных работ по капитальному ремонту общего имущества объекта кондоминиума (Форма 2);
6) справка -ходатайства от управляющего кондоминиума необходимости возмещение затраты потребителя за ремонт общего имущества объекта кондоминиума с указанием суммы внесенного платежа.
13. Местом выдачи бланков для получения государственной услуги является отдел занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, образцы бланков размещены на веб-сайте акимата города Шымкента  www.аkimat.net .
14. Бланки и необходимые документы для получения государственной услуги сдаются специалистам отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящегося по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10.
15. Потребителю после сдачи всех необходимых документов выдается подтверждение о принятии документов в виде отрывного корешка от заявления с указанием даты и фамилии принявшего специалиста.
16. Извещение о назначении или отказе в компенсации выдаются потребителю государственной услуги нарочно
17. Основаниями для отказа в предоставлении данной государственной услуги являются:
1) наличие в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающие жилые помещения в найм (под найм), а также в аренду;
2) наличие в семье лиц трудоспособного возраста, которые не работают, не учатся на дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в службе занятости в качестве безработного.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела занятости и социальных программ города Шымкента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на прицепах вежливости, предоставления полной информации, и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела занятости и социальных программ города Шымкента измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и/или заведующего отдела занятости и социальных программ города Шымкента.

3) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге жекеменшік иесі, кондоминимум объектісінің басқарушысы мен күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізетін мекеменің арасында жасасқан шартының көшірмесі;
4) кондоминиум мүшесінің үлес мөлшері көрсетілген заңдылықтарға сәйкес тіркеуден өткен кондоминиум объектісінің техникалық төлқұжаты;
5) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін жөндеуден өткізгеннен кейінгі атқарылған жұмыстарды қабылдау актісінің көшірмесі (2 үлгісі);
6) тұтынушы кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін жөндеу үшін жұмсаған шығындарын өтеу қажеттілігі туралы кондоминиум объектісінің басқарушысынан ұсыныс-анықтама.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілерді беру орны Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі болып табылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, және Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.net. веб-сайтында бланк үлгілері көрсетілген.
14. 12 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне тапсырылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, телефоны: 54-02-34, факс: 53-66-80.
15. Мемлекеттік қызметті тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін қабылдаған маманның аты-жөні, күні көрсетілген және құжаттарды қабылданғандығын растайтын өтініштен үзбелі түбіртек алады.
16. Тұтынушыға тұрғын үй көмегін тағайындау қорытындысы туралы хабарлама қолма-қол беріледі немесе пошта арқылы хабарланады.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) жеке меншігінде біреуден артық тұрғын үйі (пәтер, үй) болғанда немесе тұрғын жайды жалға (жалдауға), сонымен қатар арендаға бергенде;
2) отбасында жұмыс істемейтін, күндізгі оқу бөлімінде оқымайтын, әскер қатарында қызмет етпейтін және жұмыспен қамту орталығында тіркелмеген еңбекке жарамды тұлғалар болғанда.
3. Жұмыс қағидаттары
21. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері

22. Жалоба принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента и отдела занятости и социальных программ города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
27. Адрес заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: улица Алдиярова 10, телефон приемной 53-41-77, веб-сайт акимата города Шымкент - www.аkimat.net. График работы заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется в каждую среду с 09.00 до 18.00 часов. Адрес акимата города Шымкента: города Шымкент, ул. Тыныбаева 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент - www.аkimat.net.
28. Телефон доверия отдела занятости и социальных программ города Шымкента 53-43-31.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев  предоставления  услуги в  установленный  срок с момента  сдачи документа
95 %
80 %
75 %
1.2. % (доля) потребителей,  ожидавших  получения услуги  в очереди не более 30 минут
90 %
60 %
40 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных   качеством  процесса предоставления  услуги
90 %
60 %
55 %
2.2. . % (доля)  случаев правильно оформленных   документов  должностным  лицом (произведенных  начислений, расчетов и т.д.)
95 %
80 %
75 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных  качеством и информацией  о  порядке  предоставления  услуги
90 %
50 %
45 %
3.2. % (доля) случаев   правильно заполненных  потребителем  документов и сданных с  первого раза
90 %
40 %
35 %
3.3. % (доля) услуг, информация о которых доступна через Интернет
40 %
30 %
0

22. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
23. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
24. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісі атына жазылады.
25. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
26. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде почта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
27. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Алдияров көшесі, 10, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-41-77, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты -" "".akimat.Net.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр сәрсенбі күні сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін іске асырылады.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаева көшесі 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
28. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің сенім телефоны -53-43-31.
Мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің
нормативтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. құжаттарды тапсырған
сәттен бастап белгіленген
мерзімде қызметті ұсыну
оқиғаларының % (үлесі)
95%
80%
75%
1.2. қызмет алуды кезекте
40 минуттан аспайтын уақыт
күткен тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
60%
40%
2. Сапасы
2.1. қызметті ұсыну үдерісі-
нің сапасына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
60%
55%
2.2. құжаттарды лауазымды
тұлға дұрыс ресімдеген
жағдайдың (жүргізілген
төлемдер, есеп айырысулар
және т.б.) % (үлесі)
95%
80%
75%
3. Қол жетімділік
3.1. қызметті ұсыну тәртібі
туралы сапаға және ақпаратқа
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
50%
45%
3.2. тұтынушы құжаттарды
дұрыс толтырған және бірінші
реттен тапсырған оқиғалардың
% (үлесі)
90%
40%
35%
3.3. Интернет арқылы қол
жетімді қызметтерінің
ақпарат % (үлесі)
40%
30%
0

5.1. %(доля)    потребителей,  удовлетворенных  вежливостью  персонала
90 %
40 %
35 %
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкент
от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании следующих нормативно- правовых актов:
1)  Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан";
2) Приказа Департамента координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области от 5 января 2007 года за N 8 "Об организации реабилитации и адаптации инвалидов в государственном учреждении "Центр реабилитации инвалидов Южно-Казахстанской области".
4. Государственную услугу предоставляет отдел занятости и социальных программ города Шымкент, расположенный по адресу город Шымкент, улица Ж. Алдиярова 10.
5. Результатом оказываемой государственной услуги - является оформление документов  на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющимся инвалидами первой, второй и третьей группы в возрасте (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании данной государственной услуги:сроки оказания данной государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение 3 рабочих дней; максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более: 40 минут"; максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на стенде в фойе отдела занятости и социальных программ города Шымкента на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net.

5.1. қызметерлердің сыпайы-
лығына қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
90%
40%
35%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт www.kyzmet.kz)
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік
мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Бұл стандарт мүгедектерге мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу мемлекеттік қызметтің көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Осы мемлекеттік қызмет келесі нормативтік-құқықтық актілер:
1) Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" N 39-ІІІ Заңының;
2) Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы "Оңтүстік Қазақстан облысының мүгедектерді оңалту орталығы" мемлекеттік мекемесінде мүгедектерді оңалту мен бейімдеуді ұйымдастыру туралы" N 8 бұйрығы негізінде көрсетіледі;
4. Мемлекеттік қызметті Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі көрсетеді, мекен жайы: Шымкент қаласы, Ж.Алдияров көшесі 10 үй.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқтау нысаны - мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде, әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу болып табылады.
6. Осы мемлекеттік қызмет бірінші, екінші, үшінші топтағы 14 жастан - 60 жасқа дейінгі мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің көрсетілу мерзімі: 3 жұмыс күннің ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты: 40 минутқа аспауы тиіс;
3) құжаттарды дайындау немесе дайындаудан бас тарту жөнінде хабарландыруды алу үшін ең ұзақ күту уақыты: 20 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің фойесіндегі стендінде және Шымкент қаласы әкімдігінің www. akimat.Net веб-сайтында орналасқан.

10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагается на третьем этаже, имеются зал ожидания, место для заполнения документов, оснащенных стендами с перечнем необходимых документов и образцами заполнения бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет: заявление; копию удостоверения личности; копию справки об инвалидности; копию индивидуальной программы реабилитации инвалидов /ИПР/; медицинская карта (копия); справка с места жительства.
13. Местом выдачи бланка заявления для получения государственной услуги является отдел занятости и социальных программ города Шымкента. Образцы бланков заявлений размещены на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net.
14. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются специалистам отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящегося по адресу: город Шымкент, улица  Ж. Алдиярова 10.
15. Потребитель после сдачи всех необходимых документов получает подтверждение о принятии документов в виде отрывного корешка от заявления с указанием даты и фамилии принявшего специалиста.
16. Оформленный документ на социальные обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях выдаются потребителю государственной услуги нарочно.
17. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги не предоставление индивидуальной программы реабилитации инвалида /ИПР/.
3. Принципы работы
18. При предоставлении государственной услуги специалисты отдела занятости и социальных программ города Шымкента по отношению к потребителю государственной услуги руководствуются следующими принципами работы:
1) соблюдение законности при исполнении служебного долга";
2) вежливость и дача исчерпывающей информации о данной государственной услуге";
3) обеспечение сохранности информации;
4) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и /или заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента.

10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі үшінші қабатта орналасқан, күту залы, құжаттарды толтыру орны бар, қажетті құжаттар тізімі және бланкілерді толтыру үлгілерімен қоса стендтермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мыналарды:
1) өтініш;
2) жеке куәлігінің көшірмесі;
3) мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі;
4) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының көшірмесі;
5) медициналық картасының көшірмесін;
6) мекен-жай туралы анықтамасын.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілерді беру орны Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі болып табылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10 және Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.net веб-сайтында бланк үлгілері көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарына тапсырылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Ж.Алдияров көшесі, N 10.
15. Мемлекеттік қызметті тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін қабылдаған маманның аты-жөні, күні көрсетілген және құжаттарды қабылданғандығын растайтын өтініштен үзбелі түбіртек алады
16. Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу туралы құжат тұтынушыға қолма қол беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі мүгедекті жеке оңалтудың бағдарламасының тапсырылмауы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандары мемлекеттік қызмет көрсетуде тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын келесі жұмыс қағидаттары:
1) қызмет атқару кезінде заңдылықты сақтау;
2) сыпайылық және көрсетілген мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарт беру;
3) ақпараттың сақталуын қамтамасыз ету;
4) тұтынушы құжаттарының мазмұны сақталуы және құпиялылығын қамтамасыз ету;
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштермен және қолжетімділігімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағым жасау тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісі атына жазылады.

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, либо нарочно через канцелярии аппарта акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнал учета аппарата акима города Шымкента и отдела занятости и социальных программ города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Контактные данные отдела и социальных программ города Шымкента: город Шымкент, улица Алдиярова 10, телефон приемной: 53-41-77. Телефон заместителя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, телефон: 54-23-66. Телефон специалистов отдела по работе с малообеспеченными гражданами и инвалидами отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 53-99-91.Адрес электронной почты: Chim_tszn@mail.ru. Веб-сайт акимата города Шымкента www.akimat.net. Контактные данные вышестоящей организации: Акимат города Шымкента: город Шымкент, улица Тыныбаева, 49, телефон 53-00-12, веб-сайт: www.akimat.net.
25. Для получения дополнительной информации необходимо обратиться в отдел  занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 53-99-91, веб-сайт акимата города Шымкента: www.akimat.net.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значение показателей качества и доступности
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в
отчетном
году

22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің байланыс деректері: Шымкент қаласы, Ж.Алдияров көшесі, 10, 315 бөлме, қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-41-77.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің меңгерушісі орынбасарының телефоны: 53-24-66.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің аз қамтамасыз етілген азаматтар мен мүгедектермен жұмыс жүргізу бөлімі мамандарының телефоны: 53-99-91.
Электрондық поштасының мекен-жайы: Chim_tszn@mail.ru.
Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты www.akimat.net.
Жоғарғы ұйымның байланыс деректері:
Шымкент қаласының әкімдігі: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, телефоны: 53-00-12, веб-сайты www.akimat.net.
25. Қосымша ақпарат алу үшін Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне хабарласу қажет, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Ж.Алдияров көшесі, 10, телефоны: 53-99-91, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты www.akimat.net.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90 %
60 %
50 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90 %
70 %
60 %
Показатели рассчитываются в соответствии с методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы (сайт www.kyzmet.kz)
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкента

4.4. шағымдану мерзі-
міне қанағаттанған тұ-
тынушылардың % (үлесі)
90%
60%
50%
5 Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
70%
60%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістмелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт www.kyzmet.kz)
Шымкент қаласы әкімдігінің

от 26 ноября 2007 года
N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не  автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 23  Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года N 39 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 12 пункта 1 статьи 35  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".
4 Государственная услуга оказывается аппаратами акимов Абайского, Аль-Фарабийского и Енбекшинского районов города Шымкента. Аппарат акима Абайского района города Шымкента расположен по адресу: пр. Республики, 6а, аппарат акима Аль-Фарабийского района города Шымкента расположен по адресу: ул. Казыбек би, 11, аппарат акима Енбекшинского района города Шымкента расположен по адресу: ул. Сайрамская, 194а.
5. Формой завершения государственной услуги является оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная  услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: в течении 30 рабочих дней";
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при необходимых документов: не более 40 минут";
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата оказания данной  государственной услуги: не более 40 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9 Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент - www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках аппаратов акима Абайского, Аль-Фарабийского и Енбекшинского  районов города Шымкента.
10. Государственная услуга предоставляется 5 дней в неделю, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және
жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды рәсімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 2005 жылғы 13 сәуірдегі N 39 Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 23 бабы, 2001 жылғы 23 каңтардағы N 148 Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 35 бабы 1 тармағы 12 тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби және Еңбекші ауданы әкімінің аппараттары көрсетеді. Шымкент қаласының Абай ауданы әкімінің аппараты Республика даңғылы, 6а, Әл-Фараби ауданы әкімінің аппараты Қазыбек би көшесі, 11, Еңбекші ауданы әкімінің аппараты Сайрам көшесі, 194а мекен-жайы бойынша орналасқан.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқтау нысаны мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 30 жұмыс күнінің ішінде;
2) тиісті құжаттарды тапсыру үшін, кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akimat.net      және Абай, Әл-Фараби, Еңбекші ауданы әкімі аппараттарының ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.

11. Помещения аппарата акима Абайского, Аль-Фарабийского и Енбекшинского  районов города Шымкента обычно располагаются на первом этаже зданий, имеются залы ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель предоставляет:
1)заявление, бланк которого выдается сотрудником аппарата акима района";
2) акт обследования материально-бытовых условий";
3) копию удостоверения  личности";
4) копию справки об инвалидности";
5) справка с места жительства";
6) медицинская карта о состоянии здоровья, заполняемая лечебно-профилактическим учреждением по месту жительства потребителя";
7) заключение ПМПК (психолого-медико-педагогическая консультация) о необходимости в постороннем уходе.
13. Бланки, выдаются сотрудниками аппаратов акима районов города Шымкента, а также формы бланков размещаются на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net.
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются в аппараты акимов районов города Шымкента.
15. Заявителю, сдавшему документы выдается расписка, подтверждающая, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Оформленные документы для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи выдаются заявителю при личном посещении по предъявлению расписки и документа, удостоверяющего личность.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не представления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а также в иных случаях предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3. Принципы работы
18. Деятельность аппаратов акимов районов города Шымкента при оказании государственной услуги основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты аппаратов акимов районов города Шымкента измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима соответствующего района города Шымкента.

11. Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші ауданы әкімінің аппараттарының бөлмелері әдетте ғимараттардың бірінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші ұсынады:
1) аудан әкімінің аппарат қызметкерлерімен берілген бланкіні толтырған өтінішін;
2) материалдық-тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісін;
3) жеке куәлігінің көшірмесін;
4) мүгедектігі жөнінде анықтаманың көшірмесін;
5) тұратын мекен-жайы жөніндегі анықтамасын;
6) тұратын жеріндегі алдын-ала емдеу мекемелерінің толтырылуымен, денсаулық жағдайы туралы медициналық карта.
7) ПМПК (Психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес) бөгде адамның күтіміне мұқтаждығы жөніндегі қорытындысы.
13. Шымкент қаласының аудан әкімі аппараттарының қызметкерлерімен бланкілері беріледі, сондай-ақ бланк нысандары Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akimat.net. орналастырылған.
14. 12 тармақта көрсетілген құжаттар Шымкент қаласының аудан әкімі аппараттарына ұсынылады.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге рәсімделген құжаттар өтініш берушінің өзі келіп, жеке басын куәландыратын құжат және қолхат көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың толық тапсырылмауы және Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген өзге де жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының ауданы әкімі аппараттарының жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыстың нәтиежелері
19. Шымкент қаласының ауданы әкімі аппараттары жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласының тиісті ауданының әкімі атына жазылады.

22. Жалоба принимается в письменном виде по почте, либо нарочно через канцелярию аппарата акима района города Шымкента.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима районов города Шымкента, в установленные законодательством сроки.О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
24. Адрес акима Абайского района города Шымкента: пр. Республики, 6а, телефон приемной 21-41-71, веб-сайт акимата города Шымкента - www.аkimat.net. График работы акима Абайского района города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется каждый понедельник с 16.00 до 18.00 часов. График работы заместителя акима Абайского района города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется каждую среду с 15.00 до 17.00 часов, телефон 21-48-75. Адрес акима Аль-Фарабийского района города Шымкента: ул. Казыбек би, 11 телефон приемной 54-58-46, веб-сайт акимата города Шымкента - www.аkimat.net.График работы акима Аль-Фарабийского района города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется каждую вторую среду с 16.00 до 18.00 часов. График работы заместителя акима Аль-Фарабийского района города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется каждый понедельник с 16.00 до 18.00 часов, телефон 53-01-31. Адрес акима Енбекшинского района города Шымкента: ул. Сайрамская, 194а, телефон приемной 24-90-92, веб-сайт акимата города Шымкента - www.аkimat.net.График работы акима Енбекшинского района города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется каждый понедельник с 16.00 до 18.00 часов.График работы заместителя акима Енбекшинского района города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется каждую среду с 15.00 до 17.00 часов, телефон 27-77-36. Адрес акимата города Шымкента: город Шымкент, ул. Тыныбаева, 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкента - www.аkimat.net.
25. Телефоны доверия: Акима Абайского района - 21-48-74; Акима Аль-Фарабийского района - 53-04-40; Акима Енбекшинского района - 27-78-03.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значение показателей качества и доступности
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе Шымкент қаласының ауданы әкімі аппараттарының кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласының ауданы әкімі аппараттарының есепке алу журналдарында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының Абай ауданы әкімінің мекен-жайы: Республика даңғылы, 6а, қабылдау бөлмесінің телефоны 21-41-71, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
Шымкент қаласының Абай ауданы әкімінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр дүйсенбі күні сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі.
Шымкент қаласының Абай ауданы әкімі орынбасарының жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр сәрсенбі күні сағат 15.00-ден 17.00-ге дейін жүргізіледі, телефоны 21-48-75.
Шымкент қаласының Әл-Фараби ауданы әкімінің мекен-жайы: Қазыбек би көшесі, 11, қабылдау бөлмесінің телефоны 54-58-46, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
Шымкент қаласының Әл-Фараби ауданы әкімінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр екінші сәрсенбі күні сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі.
Шымкент қаласының Әл-Фараби ауданы әкімі орынбасарының жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр дүйсенбі күні сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі, телефоны 53-01-31.
Шымкент қаласының Еңбекші ауданы әкімінің мекен-жайы: Сайрам көшесі, 194а, қабылдау бөлмесінің телефоны 24-90-92, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
Шымкент қаласының Еңбекші ауданы әкімінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр дүйсенбі күні сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі.
Шымкент қаласының Еңбекші ауданы әкімі орынбасарының жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде.
Азаматтарды қабылдау әр сәрсенбі күні сағат 15.00-ден 17.00-ге дейін жүргізіледі, телефоны 27-77-36.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
25. Сенім телефондары:
Абай ауданы әкімінің - 21-48-74;
Әл-Фараби ауданы әкімінің - 53-04-40;
Еңбекші ауданы әкімінің - 27-78-03.
Мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және
қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің
келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің
ағымдағы
жылдағы
нысаналы
мәні
1
2
3
4

1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по назначению и выплате социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 31  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".
4. Данную государственную услугу предоставляет отдел занятости и социальных программ города Шымкент расположенный по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова,10.
5. Формой завершения государственной услуги является назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1)сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течении 15 рабочих дней ";
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении извещения о назначении или отказе в социальной помощи: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент www.аkimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела занятости и социальных программ города Шымкента, расположенного по адресу: улица Алдиярова, 10.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагаются на первом этаже здания, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление, бланк которого выдается специалистом, производящим прием;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя;
3) адресная справка или книга регистрации граждан (нового образца, копия и оригинал);

1. Осы мемлекеттік қызмет стандарты жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу тәртібін белгілейді (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мелекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқтау нысаны жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап: 15 жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөнінде хабарландыруды алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызметті тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - ww.akimat.net және Алдияров көшесі, 10, мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі бөлмелері ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) өтініш, бланк қабылдау жүргізетін маманмен беріледі;
2) жеке басының куәлігі (түпнұсқа және көшірмесі);
3) мекен-жай анықтамасы немесе азаматтарды тіркеу кітабі (жаңа үлгісі, көшірмесі және түпнұсқасы);

4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН) (копия и оригинал);
5) социально индивидуальный код (СИК) (копия оригинал ).
Иные документы, подтверждающие отдельные категории граждан указаны на информационном стенде и веб-сайте акимата города Шымкент www.akimat.net.
13. Бланки, выдаются сотрудником отдела занятости и социальных программ города Шымкента, расположенного по адресу: улица Алдиярова 10, также формы бланков размещаются на веб-сайте акимата города Шымкента - www.аkimat.net
14. Документы, перечисленные в пункте 12 сдаются специалистам отдела занятости и социальных программ города Шымкент, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова 10.
15. Потребитель после сдачи всех необходимых документов получает подтверждение о принятии документов в виде отрывного корешка от заявления с указанием даты и фамилии принявшего специалиста.
16. Извещение о назначении или отказе в социальной помощи выдается нарочно.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) не предоставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) смерть ребенка, либо определение его на полное государственное обеспечение.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела занятости и социальных программ города Шымкента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела занятости и социальных программ города Шымкента измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые  значения  показателей качества  и доступности  государственной  услуги ежегодно  утверждаются  специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкента и/или заведующего отделом занятости и социальных программ  города Шымкента.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента и отдела занятости и социальных программ города Шымкента в установленные законодательством сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.

4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТ)(көшірмесі және тұпнұсқасы);
5) әлеуметтік жеке коды (ӘЖК) (көшірмесі және тұпнұсқасы).
Азаматтардың жекелеген санаттарын белгілейтін басқа құжаттар, ақпараттар стендтінде және Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты www".akimat.Net. көрсетілген.
13. Алдияров көшесі, 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері бланкілерді береді, сондай-ақ бланк нысандары Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.net. веб-сайтында орналастырылған.
14. 12 тармақта көрсетілген құжаттар Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарына тапсырылады, мекен-жайы Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10 үй.
15. Мемлекеттік қызметті тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін қабылдаған маманның аты-жөні, күні көрсетілген және құжаттарды қабылданғандығын растайтын өтініштен үзбелі түбіртек алады.
16. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөнінде хабарландыру қолма-қол беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздері:
1) осы стандартың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың толық тапсырмауы;
2) баланың қаза болуы немесе толық мемлекеттің қарамағына өтуі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісі атына жазылады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің есепке алу журналында заңнамада белгіленген мерзімде тіркеледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге жазбаша түрде почта арқылы хабарланады.

6. Контактная информация
24. Адрес заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: улица Алдиярова 10, телефон приемной  53-41-77, веб-сайт акимата города Шымкент - www.аkimat.net.
График работы заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется в каждую среду с 09.00 до 18.00 часов.
Адрес акимата города Шымкента: города Шымкент, ул. Тыныбаева 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент - www.аkimat.net.
25. Телефон доверия отдела занятости и социальных программ города Шымкента 53-43-31.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности.
Наименование
государственного органа
Отдел занятости и социальных программ
города Шымкент
Предоставляемая услуга
Назначение дотации
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4

6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Алдияров көшесі, 10, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-43-31, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты -www.akimat.Net.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр сәрсенбі күні сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін іске асырылады.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаева көшесі 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akimat.net.
25. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің сенім телефоны -53-43-31.
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні

от 26 ноября 2007 года
N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению документов детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании следующих нормативно-правовых актов:
Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан";
Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической и коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями".
4. Государственную услугу предоставляет отдел занятости и социальных программ города Шымкента. Место оказания услуги: город Шымкент, улица Ж. Алдиярова 10.
5. Результатом данной государственной услуги является оформление документов для материального обеспечения детям - инвалидам, воспитывающихся и обучающихся на дому.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лиц без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющиеся детьми-инвалидами в возрасте до 18 лет (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
сроки оказания государственной услуги с момента подачи потребителем необходимых документов: в течение 10 рабочих дней.
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
минимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов:  не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на стенде в фойе отдела занятости и социальных программ города Шымкента на веб-сайте акимата города Шымкента  www.akimat.net .
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагается на третьем этаже, имеются зал ожидания, место для заполнения документов, оснащенных стендами с перечнем необходимых документов и образцами заполнения бланков.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Бұл стандарт үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу бойынша мемлекеттік қызметтің көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету келесі нормативтік-құқықтық актілер:
1) Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" N 39-ІІІ Заңының;
2) Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Мүмкіндіктері шектеулі мүгедек балаларды әлеуметтік және медициналық - педогогикалық және коррекциалық қорғау туралы" Заңының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Шымкент қаласы, Ж.Алдияров көшесі, 10 үйде орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі жүргізеді.
5. Аталған мемлекеттік қызметтің аяқтау нысаны үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу болып табылады.
6. Осы мемлекеттік қызмет 18 жасқа дейінгі мүгедек бала болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің көрсетілу мерзімі: 10 жұмыс күннің ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге ең ұзақ күту уақыты: 20 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің фойесіндегі стендінде және Шымкент қаласы әкімдігінің www. akimat.Net. веб-сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі үшінші қабатта орналасқан, күту залы, құжаттарды толтыру орны бар, қажетті құжаттар тізімі және бланкілерді толтыру үлгілерімен қоса стендтермен жабдықталған.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет:
заявление установленного образца;
удостоверение личности потребителя (оригинал и копия);
регистрационный номер налогоплательщика  (оригинал и копия);
номер лицевого счета банка второго уровня (оригинал и копия);
свидетельства о рождении ребенка (оригинал и копия);
выписки освидетельствования, который выдается отделом медико-социальной
экспертизы департамента Министерства труда и социальной защиты населения по
городу Шымкент (копия), расположенный по адресу: город Шымкент, улица Диваева 148;
направление о необходимости обучения ребенка - инвалида на дому, который выдается психолого-медико-педагогической консультацией при отделе образования города Шымкента (оригинал), расположенный по адресу: город Шымкент, улица А. Молдагулова б/н, телефон 56-89-61;
справка со школы (ежеквартально);
книги учета жильцов (домовая) (оригинал и копия);
10) приказ отдела образования города Шымкент (копия);
11) приказ директора школы (оригинал и копия)
13. Местом выдачи бланка заявления для получения государственной услуги является отдел занятости и социальных программ города Шымкента. Образцы бланков заявлений размещены на веб-сайте акимата города Шымкента www.akimat.net.
14. Бланки и необходимые документы для получения государственной услуги сдаются специалистам отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящегося по адресу: город Шымкент, улица  Ж.Алдиярова 10.
15. Потребитель после сдачи всех необходимых документов получает подтверждение о принятии документов в виде отрывного корешка от заявления с указанием даты и фамилии принявшего специалиста.
16. Оформленный документ для материального обеспечения детей-инвалидов обучающихся и воспитывающихся на дому выдаются потребителю государственной услуги нарочно.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) отсутствие направления о необходимости обучения ребенка - инвалида на дому, от психолого-медико-педагогической консультации при отделе образования города Шымкента;
2) не предоставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
3. Принципы работы
18. При предоставлении государственной услуги специалисты отдела занятости и социальных программ города Шымкента по отношению к потребителю государственной услуги руководствуются следующими принципами работы:
1) соблюдение законности при исполнении служебного долга:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мыналарды:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі);
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (түп нұсқасы және көшірмесі);
4) екінші деңгейлі банкідегі есеп шотының нөмірі (түпнұсқасы және көшірмесі);
5) баланың тууы туралы куәлігі (түп нұсқасы және көшірмесі);
6) Шымкент қаласы бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министірлік департаментінің медициналық әлеуметтік сараптама бөлімінің анықтамасы (көшірмесі), мекен-жайы: Диваев көшесі N 148 үй;
7) мүгедек баланың үйде тәрбиеленіп және оқитыны қажет екендігін растайтын Шымкент қаласының білім бөліміне қарасты психологиялық-дәрігерлік-педагогикалық консультацияның тәрбиелену және оқу мерзімі көрсетілген жолдамасы (түп нұсқасы), мекен - жайы: Шымкент қаласы, А. Молдағұлова көшесі, н/з;
8) мектептен анықтама (тоқсан сайын);
9) тұрғындарды тіркеу кітапшасы (түп нұсқасы және көшірмесі);
10) білім беру бөлімінің бұйрығы (көшірмесі);
11) мектеп директорының бұйрығы (түп нұсқасы және көшірмесі);
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілерді беру орны Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі болып табылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10 және Шымкент қаласы әкімдігінің www.akimat.net веб-сайтында бланк үлгілері көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер мен қажетті құжаттар Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарына тапсырылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Ж.Алдияров көшесі, 10.
15. Мемлекеттік қызметті тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін қабылдаған маманның аты-жөні, күні көрсетілген және құжаттарды қабылданғандығын растайтын өтініштен үзбелі түбіртек алады.
16. Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін ресімделген құжатты тұтынушыға қолма-қол беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздері:
1) ол мүгедек баланың үйде тәрбиеленіп және оқуы қажет екендігін растайтын Шымкент қаласының білім бөліміне қарасты психологиялық-дәрігерлік-педагогикалық консультацияның тәрбиелену және оқу мерзімі көрсетілген жолдамасы болмаса.
2) тұтынушының осы стандартағы 12 пункте көрсетілген құжаттары болмаса.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандары мемлекеттік қызмет көрсетуде тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын келесі жұмыс қағидаттары:
1) қызмет атқару кезінде заңдылықты сақтау;

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90 %
60 %
50 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90 %
70 %
60 %
Показатели рассчитываются в соответствии с методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы (сайт www.kyzmet.kz)
Утвержден постановлением
акимата города Шымкент
от 26 ноября 2007 года за N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение сирот,
детей, оставшихся без попечения родителей"

4.4. шағымдану мерзі-
міне қанағаттанған тұ-
тынушылардың % (үлесі)
90%
60%
50%
5 Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
70%
60%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт www.kyzmet.kz)
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты

1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании следующего законодательства Республики Казахстан:
1) подпункта  14 пункта 1 статьи 31  Закона Республики Казахстан от 23 января   2001 года N 148 "О местном государственном  управлении  в Республике Казахстан";
2) подпункта 18 пункта 2  статьи 6 , пункта 4  статьи 8 Закона Республики  Казахстан от 27 июля 2007 года N 319 "Об образовании";
3) пунктов 1, 2, 3 статьи 27  Закона   Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 345-II "О правах ребенка в Республике Казахстан";
4) статьей 103-108  Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321 "О браке и семье";
5) постановления Правительства  Республики Казахстан  от 9 сентября 1999 года   N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей.
6.  Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
сроки оказания данной государственной услуги с момента регистрации письменного обращения физических лиц - в течение 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент,  расположенного по адресу: улица Гагарина, 121.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов, выдача документов по понедельникам  с 14.00 часов до 18.00 часов, по средам и пятницам с 9.00 часов до 12.00 часов.
Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.

1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының келесі заңнамалары:
1) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 31 бабының 1 тармағының, 14 тармақшасы;
2) Қазақстан Республикасының "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі N 319-ІІІ Заңының 6 бабының 2 тармағының 18 тармақшасы, 8 бабының 4 тармағы;
3) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345-ІІ Заңының 27 бабының 1, 2, 3 тармақтары;
4) Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321-І Заңының 103-108 баптары;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) аталған мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттары толық тапсырғаннан кейін: 30 күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - ww.akimat.net және Гагарина көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыс кестесі: құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі, құжаттарды беру дүйсенбі күні сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбі және жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.

11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы:
Документы для оформления опекунства (попечительства):
письменное заявление лица о своем желании стать опекуном или попечителем;
письменное согласие супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном или попечителем несовершеннолетнего, состоит в браке;
справка о состоянии здоровья лица, желающего быть опекуном или попечителем, которая выдается организациями здравоохранения города Шымкент (противотуберкулезный диспансер города Шымкент, адрес: улица Жылкышиева, 81, тел.: 53-05-18; психоневрологический диспансер, адрес: улица Таштракт, 3 км., тел.: 50-51-01; областной наркологический центр, адрес: 17 микрорайон, улица Еримбетова, б/н, тел.: 57-29-76; областной кожно-венерологический диспансер, адрес: проспект Жибек жолы, б/н, тел.: 57-15-63; областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом, адрес: улица Кремлевская, 11, тел.: 56-27-70);
справка о состоянии здоровья супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке, указанная в подпункте 3 пункта 12.
Документы для устройства несовершеннолетнего ребенка в государственные учреждения, для детей оставшихся без попечения родителей:
заявление об устройстве несовершеннолетнего в дом ребенка, детский дом, школу-интернат;
подлинник свидетельства о рождении несовершеннолетнего ребенка;
справка с места жительства родителей;
медицинская справка о состоянии здоровья ребенка, которая выдается организациями здравоохранения города Шымкент;
документы  об образовании (личное дело учащегося);
документы на родителей или лиц, их заменяющих: копия свидетельства о смерти, копии решения суда об ограничении или лишении родительских прав, о признании их безвестно отсутствующими, об объявлении их умершими, о признании их недееспособными (ограниченно дееспособными), справка о болезни, справка о розыске, справка об отбывании наказания в местах лишения свободы, заявления родителей (матери), об отказе взять ребенка из лечебного или воспитательного учреждения, акт об оставленном ребенке в лечебном учреждении или другом месте, а также документы (акты, справки и т.д.) по иным случаям отсутствия родительского попечения.

11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус), фойеде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
Қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдіруші тұлғаның тапсыратын құжаттары:
1) қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдіруші тұлғаның жазбаша өтініші;
2) кәмелетке толмаған балаға қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдіруші адам, егер некеде тұрса, оның жұбайының жазбаша келісімі;
3) қорғаншы немесе қамқоршы болуға тілек білдіруші тұлғаның денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама Шымкент қаласының денсаулық сақтау ұйымдарынан беріледі (Шымкент қаласының өкпе ауруларына қарсы диспансері, мекен-жайы: Жылқышиев көшесі, 81, тел.: 53-05-18; жүйке ауруларының диспансері, мекен-жайы: Таштракт көшесі, 3 шақырым, тел.: 50-51-01; облыстық наркологиялық орталығы, мекен-жайы: 17 мөлтекауданы, Ерімбетов көшесі, н/з үй, тел.: 57-29-76; тері аурулары диспансері, мекен-жайы: Жібек жолы даңғылы, н/з үй, тел.: 57-15-63; ЖҚТҚ-мен күрес және оның алдын алу жөніндегі облыстық орталық, мекен-жайы: Кремлевкая көшесі, 11, тел.: 56-27-70).
4) балаға қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдіруші тұлға, егер некеде тұрса, оның жұбайының денсаулық жағдайы туралы 12 тармақтың 3 тармақшасында көрсетілген анықтама.
Кәмелетке толмаған, жетім және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды мемлекеттік мекемеге орналастыруға қажетті құжаттар:
1) кәмелетке толмаған баланы балалар үйіне, мектеп-интернатқа орналастыру туралы өтініш;
2) кәмелетке толмаған баланың туу туралы куәлігінің түпнұсқасы;
3) ата-анасының тұрғылықты жерінен анықтама;
4) қаланың денсаулық сақтау ұйымдары беретін баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;
5) білімі туралы құжаттар (оқушының жеке іс қағаздары);
6) ата-анасының немесе олардың орнын алмастыратын тұлғаның қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі, ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу туралы сот шешімінің көшірмесі, хабар-ошарсыз кеткен деп танығаны туралы, олардың өлгендігі туралы хабарлама жөнінде, олардың әрекетке қабілетсіз деп танылуы (әркетке қабілеті шектеулі), сырқаты туралы анықтама, іздеуде екендігі туралы анықтама, бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеу туралы анықтама, ата-ананың (анасының) емдеу және тәрбие мекемелерінен баланы алудан бас тартуы туралы өтініші, емдеу мекемелерінде немесе басқа да орындарда баланы қалдырып кеткендігі туралы акті, сондай-ақ ата-анасының қамқорлығынан айырылуы туралы өзге де жағдайлар туралы құжаттар;

4. Результаты работы
Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия специалистов отдела занятости и социальных программ города Шымкента подается на имя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, кабинет 315, телефон: 53-43-31.
Жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно на имя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, улица Алдиярова, 10, кабинет 315, телефон: 53-43-31.
Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации заявлений и жалоб и рассматривается в течение пятнадцати дней с момента поступления.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
Контактные данные отдела занятости и социальных программ города Шымкента: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон приемной: 53-41-77.
Телефон заместителя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: 53-98-93.
Телефон специалистов отдела назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи и детского пособия отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 53-65-78.
Адрес электронной почты: Chim_tszn@mail.ru.
Веб-сайт акимата города Шымкента: www.akimat.net.
Контактные данные вышестоящей организации:
Акимат города Шымкента: город Шымкент, улица Тыныбаева, 49, телефон: 53-00-12, веб-сайт: www.akimat.net.
Для получения дополнительной информации необходимо обратиться в отдел занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 53-65-78, веб-сайт акимата города Шымкента:
www.akimat.net.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Таблица. Значение показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа көрсеткіштерімен және қол жетімділігімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағым жасау тәртібі
20. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарының әрекеттеріне шағымдану арызы Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісінің атына жазылады, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, 315 бөлме, телефоны: 53-43-31.
21. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім меңгерушісінің атына беріледі, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, 315 бөлме, телефоны: 53-43-31.
22. Қабылданған шағым арыз-шағымдар тіркеу журналына тіркеледі және түскен күннен бастап он бес күн ішінде қаралады.
Қаралған арыз-шағымның нәтижесі арызданушыға жазбаша түрде пошта арқылы жіберіледі.
6. Байланыс ақпараты
23. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің байланыс деректері: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-41-77.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі меңгерушісі орынбасарының телефоны: 53-98-93.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, балалар жәрдемақысын тағайындау және төлеу бөлімі мамандарының телефоны: 53-65-78.
Электрондық поштасының мекен-жайы: Chim_tszn@mail.ru.
Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akңmat.Net.
Жоғары ұйымның байланыс деректері:
Шымкент қаласы әкімдігі: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, телефоны: 53-00-12, веб-сайты: www.akңmat.Net.
24. Қосымша ақпарат алу үшін Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне хабарласу қажет, орналасқан мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі, 10, телефоны: 53-65-78, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akңmat.Net.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт оказания государственной услуги
"Выдача справок о земельных участках"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок о земельных участках (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 14 пункта 3 статьи 14-1 Земельного  кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 442.
4. Государственная услуга оказывается отделом земельных отношений города Шымкента, расположенным по адресу: ул. Дулати 3.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача справок о земельных участках.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам гражданам и лицам без гражданства и юридическим лицам (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более 12 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент - www.аkimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках отдела земельных отношений города Шымкента, расположенного по адресу: ул. Дулати 3.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения отдела земельных отношений города Шымкента располагаются на  первом этаже здания, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12 . Для получения государственной услуги заявитель представляет:
заявление, бланк которого выдается сотрудником отдела земельных отношений города Шымкента, производящим прием документов;
физические лица - копию документа, удостоверяющего личность";
юридические лица - копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
копию регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
справка о наличии или отсутствии недвижимого имущества у заявителя, выдаваемая центром обслуживания населения.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелері туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жер учаскелері туралы анықтама беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 20 маусым 2003 жылғы N 442 Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1 бабы 3 тармағы 14 тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны жер учаскелері туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматтарына, шетел азаматтарына, және азаматтығы жоқ тұлғаларға және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - өтініш беруші).
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 12 күннен аспауы тиіс;
2) тиісті құжаттарды тапсыру үшін, кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akimat.net және Дулати көшесі, 3 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде. Қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі бөлмелері ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші мыналарды:
1) Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімінің қабылдау жүргізетін қызметкерімен берілген бланкіні толтырған өтінішін;
2) жеке тұлғалар - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) заңды тұлғалар - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесін (СТТН);
5) халыққа қызмет көрсету орталығы беретін өтініш берушіде жылжымайтын мүліктің бар немесе жоқтығы туралы анықтаманы тапсырады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 8  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149 "О занятости населения".
4. Государственная услуга оказывается отделом занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 24-94-55, веб-сайт акимата города Шымкента: www.аkimat.net.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача справок безработным гражданам.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, зарегистрированным в отделе занятости и социальных программ города Шымкента в качестве безработных.
7. Сроки ограничения по времени при оказании данной государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента предъявления потребителем необходимых документов: в течение 40 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче справки не более: 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания при получении справки: не более 10 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на визуальном источнике информации (стенде) в фойе отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, на веб-сайте акимата города Шымкента: www.аkimat.net.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди.
11. Помещения отдела занятости и социальных программ города Шымкента располагается на третьем этаже, имеется зал ожидания, места для заполнения документов, оснащен стендом с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) документ, удостоверяющий личность (оригинал);
2) документ, подтверждающий трудовую деятельность (оригинал);
3) карточку персонального учета (КПУ) (отдел занятости и социальных программ города Шымкента).
13. Для получения государственной услуги выдача уполномоченным органом бланков (форм заявлений и т.п.) не требуется.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги предоставляются потребителем специалистам отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 24-94-55.
15. Государственная услуга предоставляется потребителю сразу же при его обращении.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы №N 149 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8 бабы негізінде жүргізіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі көрсетеді. Мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, телефон: 24-94-55, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.net.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау, жұмыссыз азаматтарға анықтама беру.
6. Мемлекеттік қызмет Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде жұмыссыз ретінде тіркелген Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 40 минут ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекті күтуде рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) анықтаманы алған кезде кезекте күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 10 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Шымкент қаласы, Алдиярова көшесі 10, Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің фойесіндегі визуалды ақпарат көзінде (стендте), Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында www.akimat.net орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, түскі ас үзілісін есептемегенде, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, ғимаратың үшінші қабатында орналасқан, күту залы, құжаттарды толтыру орындары, құжаттарды толтыру үлгісінің тәртібі және тапсырылатын құжаттар тізімі стендімен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат (түп нұсқасы);
2) еңбек қызметін растайтын құжат (түп нұсқасы);
3) жұмыссыздың дербес есеп карточкасын (Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі).
13. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін уәкілетті органның бланкісі (арыз нысаны және т. б.) талап етілмейді.
14. Мемлекеттік қызметті тұтынушы керекті құжаттарды Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарына ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет, тұтынушының өтініш білдірген сәтте ұсынылады.

16. Справка выдается при личном посещении безработного отдела занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон: 24-94-55.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) отсутствие регистрации потребителя как безработного в отделе занятости и социальных программ города Шымкента;
2) отсутствие документов, перечисленных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела занятости и социальных программ города Шымкента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела занятости и социальных программ города Шымкента измеряются показателями качества и доступности.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа отдела занятости и социальных программ города Шымкента ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия специалистов отдела занятости и социальных программ города Шымкента подается на имя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента, находящийся по адресу: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, кабинет 315, телефон: 53-43-31.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии аппарата акима города Шымкента и/или отдела занятости и социальных программ города Шымкента в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журналах учета аппарата акима города Шымкента и отдела занятости и социальных программ города Шымкента в установленные законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте, либо электронной почте.
6. Контактная информация
24. Контактные данные отдела занятости и социальных программ города Шымкента: город Шымкент, улица Алдиярова, 10, телефон приемной: 53-41-77. Телефон заместителя заведующего отделом занятости и социальных программ города Шымкента: 53-98-93. Телефон специалистов отдела содействия в трудоустройстве отдела занятости и социальных программ города Шымкента: 24-94-55, веб-сайт акимата города Шымкента: www.аkimat.net. Контактные данные вышестоящих организаций: акимат города Шымкента: город Шымкент, улица Тыныбаева, 49, телефон: 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкента: www.аkimat.net Адрес электронной почты: OZ _SP@mail.ru, CHIM_ TSZN@mail.ru

16. Анықтама тұтынушыға жеке өзіне Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10 бойынша орналасқан Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне келгенде беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрстеуден бас тартуға:
1) Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде жұмыссыз ретінде тіркелмеуі;
2) осы стандартың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың болмауы негіз болады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайлық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмыс нәтижелері көрсеткіш сапасымен және қол жетімділік мүмкіндігімен өлшенеді.
20. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмысының сапалы және мақсатты орындалуын бағалау үшін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мамандарының әрекеттеріне шағымдану арызы Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім меңгерушінің атына жазылады. Мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, 315 қызмет бөлмесі, телефон: 53-43-31.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе Шымкент қаласы әкімі аппаратының және/немесе Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады. Мекен-жайы: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, 315 қызмет бөлмесі, телефон: 53-43-31.
23. Қабылданған арыз-шағым журналда тіркеліп, қабылданған күннен бастап 15 күннің ішінде қаралады.
Қаралған арыз-шағымның нәтижесі арызданушыға жазбаша түрде пошта арқылы немесе электрондық пошта арқылы жіберіледі.
6. Байланыс ақпараты
24. Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің ақпараттық мәліметтері: Шымкент қаласы, Алдияров көшесі 10, қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-41-77.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім меңгерушісі орынбасарының байланыс телефоны: 53-98-93.
Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жұмыспен қамтуда жәрдем беру бөлімі мамандарының байланыс телефоны: 24-94-55. Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.Net.
Жоғары тұрған органдардың байланыс ақпараты: Шымкент қаласы әкімдігі, мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі 49, телефон: 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты: www.akimat.net.
Электрондық пошта: OZ SP @ mail.ru, CHIM_TҮӨN@MAIL.

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок по опеке и попечительству (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании следующего законодательства Республики Казахстан:
1) подпункта 14 пункта 1 статьи 31  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан";
2) статей 103 - 108  Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321-I "О браке и семье";
3) постановления Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей" от 9 сентября 1999 года  N 1346 .
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству отделом образования города Шымкент.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: в течение 3 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент, расположенного по адресу:улица Гагарина, 121.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов, выдача документов по понедельникам с 14.00 часов до 18.00 часов, по средам и пятницам с 9.00 часов до 12.00 часов. Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының келесі заңнамалары:
1) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345-ІІ Заңы 27 бабының 1, 2, 3 тармақтары;
2) Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321-І Заңының 103-108 баптары;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны Шымкент қаласы білім беру бөлімінің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі анықтамасын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) аталған мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттарды толық тапсырғаннан кейін: 3 жұмыс күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толықтыру туралы ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында: www.akңmat.Net. және Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет келесі күндерде көрсетіледі: өтінішті және құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі. Құжаттарды беру - дүйсенбі күні сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбі және жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.

11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы:письменное обращение  о получении справки по опеке и попечительству;заверенная печатью копия постановления акимата города Шымкент об установлении опеки или попечительства над несовершеннолетними или копия удостоверения лица,назначенного  опекуном (попечителем);
копия удостоверения личности.
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Заявление с приложением необходимых документов сдается потребителем в отдел образования города Шымкент.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается талон, подтверждающий, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Справка по опеке и попечительству выдается заявителю при личном посещении потребителя отделом образования города Шымкента, расположенного по адресу: города Шымкент, улица Гагарина, 121.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования города Шымкент основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус); фойеде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұлғаның қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтаманы алу туралы жазбаша өтінішін;
2) Шымкент қалалық әкімдігінің кәмелетке толмаған балаға қорғаншылық немесе қамқоршылық белгілеу туралы қаулысының мөрмен куәландырылған көшірмесін немесе қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалған тұлға куәлігінің көшірмесі;
3) жеке куәлігінің көшірмесін;
13. Аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланкілер қарастырылмаған.
14. Тұтынушы өтінішті қажетті қосымша құжаттарымен бірге Шымкент қаласы білім беру бөліміне өткізеді.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын түбіртек беріледі.
16. Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама Шымкент қаласы, Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімімен тұтынушыға өзі келген кезде беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті ұсыну көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттық ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.

6. Контактная информация
24. Адрес заведующего отделом образования города Шымкент: улица Гагарина, 121, телефон (факс) приемной 56-19-00, веб-сайт акимата города Шымкент -  www.akimat.net График работы заведующего отделом образования города Шымкент: пять дней в неделю, с перерывом на обед. Прием граждан осуществляется во второй и четвертый четверг каждого месяца с 16.00 часов до 18.00 часов. Адрес акимата города Шымкент: город Шымкент, ул. Тыныбаева 49, телефон приемной 53-00-12, веб-сайт акимата города Шымкент -  www.akimat.net

6. Байланыс телефондары
24. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің меңгерушісінің мекен-жайы: Гагарин көшесі, 121, қабылдау бөлмесінің телефоны (факс) 56-19-00, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akңmat.Net
Шымкент қаласы білім беру бөлімінің меңгерушісінің жұмыс кестесі: аптасына бес күн, түскі ас үзілісін есептемегенде. Азаматтарды қабылдау әр айдың екінші және төртінші бейсенбі күні, сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.
Шымкент қаласы әкімдігінің мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тыныбаев көшесі, 49, қабылдау бөлмесінің телефоны 53-00-12, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайты - www.akңmat.Net

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена
или продажи жилой площади принадлежащей
несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании следующего законодательства Республики Казахстан:
1) пункты 3, 4 статьи 58  Закона  Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321-І "О браке и семье";
2) пункта 3 статьи 13  Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года N 94 "О жилищных отношениях";
3)   постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года  N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки: сроки оказания данной государственной услуги с момента регистрации письменного обращения физических лиц: в течение 3 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент, расположенного по адресу:улица Гагарина, 121.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов, выдача документов по понедельникам с 14.00 часов до 18.00 часов, по средам и пятницам с 9.00 часов до 12.00 часов. Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй
алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру
үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының келесі заңнамалары:
1) Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321-І Заңының 58 бабының 3, 4 тармақшалары;
2) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі N 94 Заңының 13 бабының 3 тармағы;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны кәмелетке толмаған балаға (балаларға) тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 3 жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akңmat.Net және Гагарина көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыс кестесі: құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі, құжаттарды беру дүйсенбі күні сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбі және жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.

11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы:письменное заявление лица, желающего обменять или продать жилую площадь, принадлежащую несовершеннолетним детям;
копия удостоверения личности;
копия свидетельства о регистрации брака;
копия свидетельства о рождении несовершеннолетних детей;
копия правоустанавливающего документа на жилье;
письменная гарантия родителей, опекунов (попечителей) об обеспечении жильем несовершеннолетних детей;
письменное согласие ребенка в возрасте от 10 лет до 18 лет.
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Заявление с приложением необходимых документов сдается потребителем в отдел образования города Шымкент.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается расписка, подтверждающая, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям, выдается заявителю при личном посещении по предъявлению расписки и документа, удостоверяющего личность.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования города Шымкент основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела образования города Шымкент измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкент и/или заведующего отделом образования города Шымкент.

11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус), фойеде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын сатуға немесе ауыстыруға тілек білдіруші адамдардың жазбаша өтініші;
2) жеке куәліктерінің көшірмесі;
3) неке қию куәлігінің көшірмесі;
4) кәмелетке толмаған балалардың тууы туралы куәліктерінің көшірмелері;
5) тұрғын үйге құқығы бар екендігін белгілейтін құжаттардың көшірмесі;
6) ата-ананың, қорғаншының (қамқоршының) кәмелетке толмаған баланы тұрғын үймен қамтамасыз ететіндігі туралы кепілдеме хаты;
7) 10 жастан 18 жасқа дейінгі баланың жазбаша келісімі.
13. Аталған мемлекеттік қызметті алу жөніндегі бланкілер қарастырылмаған.
14. Тұтынушы өтінішті қажетті қосымша құжаттарымен бірге Шымкент қаласы білім беру бөліміне өткізеді.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама өтініш берушінің өзі келіп жеке басын куәландыратын құжат және қолхат көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті ұсыну көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттық ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметті сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімі меңгерушісі атына жазылады.

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные
подразделения комитета дорожной полиции МВД для оформления
наследства несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства  Республики Казахстан  от 9 сентября 1999 года N 1346 " Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан о патронате и  Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей ".
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является выдача справки в пенсионные фонды, территориальные подразделения комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:сроки оказания данной государственной услуги с момента регистрации письменного обращения физических лиц: в течение 3 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент,  расположенного по адресу:улица Гагарина, 121.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов, выдача документов по понедельникам  с 14.00 часов до 18.00 часов, по средам и пятницам с 9.00 часов до 12.00 часов. Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығыңсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: үш жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі - 40 минуттан аспайды;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі - 30 минут.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында - www.akңmat.Net және Гагарина көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде, стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыс кестесі: құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі; құжаттарды беру дүйсенбі күні сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбі және жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.

11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы:
1) письменное заявление лица, желающего получить справку в пенсионные фонды, территориальные подразделения  комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства  несовершеннолетним детям для;
копия свидетельства о смерти родителя (родителей);
копия  документа подтверждающего право на наследство;
копия свидетельства о рождении несовершеннолетних детей;
письменное согласие ребенка в возрасте от 10 лет до 18 лет.
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Заявление с приложением необходимых документов сдаются потребителем в отдел образования города Шымкент.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается расписка, подтверждающая, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Выдача справки в пенсионные фонды, территориальные  подразделения комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним осуществляется только при личном посещении потребителем отделом образования города Шымкента, расположенного по адресу: город Шымкент, улица Гагарина, 121.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования города Шымкент основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела образования города Шымкент измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги  ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя акима города Шымкент и/или заведующего отделом образования города Шымкент.

11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус), кіре берісте мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) зейнеткерлік қорларға, кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама алуға тілек білдіруші адамдардың жазбаша өтініші;
2) ата-анасының (ата-аналарының) қайтыс болғаны туралы куәлігінің көшірмесі;
3) қалдырылған мұраға құқығы бар екендігін белгілейтін құжаттардың көшірмесі;
4) кәмелетке толмаған балалардың тууы туралы куәліктерінің көшірмелері;
5) 10 жастан 18 жасқа дейінгі баланың жазбаша келісімі.
13. Аталған мемлекеттік қызметті алу жөніндегі бланкілер қарастырылмаған.
14. Тұтынушы өтінішті қажетті қосымша құжаттарымен бірге Шымкент қаласы білім беру бөліміне өткізеді.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын қолхат беріледі.
16. Зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама өтініш берушінің өзі келіп жеке басын куәландыратын құжат және қолхат көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті ұсыну көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттық ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметті сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда шағым Шымкент қаласы әкіміне және/немесе Шымкент қаласы білім беру бөлімі меңгерушісі атына жазылады.

от 26 ноября 2007 года
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании следующего законодательства Республики Казахстан:
1) пункта 1 статьи 14  Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 345-II "О правах ребенка в Республике Казахстан";
2) пункта 3  статьи 58 , пункт 2  статьи 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321-I "О браке и семье";
3) пункта 3 статьи 13  Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года N 94-І "О жилищных отношениях";
4) постановления Правительства  Республики Казахстан  от 9 сентября 1999 года N 1346 " Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан о патронате и  Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей ".
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: в течение 3 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент,  расположенного по адресу: улица Гагарина, 121.

2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие
ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының келесі заңнамалары:
1) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345-ІІ Заңының 14 бабының 1 тармағы;
2) Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321-І Заңының 58 бабының 3 тармағы, 114 бабының 2 тармағы;
3) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі N 94 Заңының 13 бабының 3 тармағы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны Шымкент қаласы білім беру бөлімінің кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру хатын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет кәмелетке толған Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) аталған мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттарды толық тапсырғаннан кейін: 3 жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толықтыру туралы ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында: www.akңmat.Net. және Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.

10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов, выдача документов по понедельникам с 14.00 часов до 18.00 часов, по средам и пятницам с 9.00 часов до 12.00 часов.
Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.
11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы:письменное обращение  о получении  разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего  несовершеннолетнему;
копию удостоверений личности;
копию  свидетельства о рождении несовершеннолетних детей;
копию правоустанавливающего документа на жилье;
справку из банка (оригинал);
письменное согласие ребенка в возрасте от 10 до 18 лет.
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Заявление с приложением необходимых документов сдается потребителем в отдел образования города Шымкент.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается талон, подтверждающий, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего  несовершеннолетнему выдается заявителю при личном посещении по предъявлению расписки и документа, удостоверяющего личность.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования города Шымкент основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации и обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы отдела образования города Шымкент измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги  ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.

10. Мемлекеттік қызмет келесі күндерде көрсетіледі: өтінішті және құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі, құжаттарды беру - дүйсенбі күні сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбі және жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.
11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус); фойеде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұлғаның кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру хатын беру туралы жазбаша өтінішін;
2) жеке куәліктерінің көшірмесін;
3) кәмелетке толмаған балалардың тууы туралы куәліктерінің көшірмелерін;
4) тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесін;
5) банктен анықтаманы (түпнұсқасы);
6) 10 жастан 18 жасқа дейінгі баланың жазбаша келісімін.
13. Аталған мемлекеттік қызметті алу жөніндегі бланкілер қарастырылмаған.
14. Тұтынушы өтінішті қажетті қосымша құжаттарымен бірге Шымкент қаласы білім беру бөліміне өткізеді.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын түбіртек беріледі.
16. Кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру хаты өтініш берушінің өзі келіп жеке басын куәландыратын құжат және қолхат көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті ұсыну көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмысы адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттық ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Шымкент қаласы білім беру бөлімінің жұмыстарының нәтижесі осы стандарттың қосымшасындағы сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
20. Мемлекеттік қызметті сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналық мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.

5. Вежливость
5. 1. % (доля)  потребителей,  удовлетворенных  вежливостью  персонала
90 %
40 %
35 %
Утвержден
постановлением акимата
города Шымкент
от 26 ноября 2007 год
за N 2046
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок решения совета опеки и попечительства
для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания данной государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании следующего законодательства Республики Казахстан:
1) статей 22, 23  Гражданского кодекса Республики Казахстан;
2) пунктов 1, 3 статьи 14   Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года N 345- II "О правах ребенка в Республике Казахстан";
3) пункта 2 статьи 114  Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321-I "О браке и семье";
4) пункта 3 статьи 13  Закона Республики Казахстан  от 16 апреля 1997 года N 94-І "О жилищных отношениях";
5) постановления Правительства  Республики Казахстан  от 9 сентября 1999 года   N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Данная государственная услуга оказывается отделом образования города Шымкент, расположенным по адресу: улица Гагарина, 121.
5. Результатом данной государственной услуги является выдача справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища.
6. Данная государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: в течение 15 рабочих дней";
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона): не более 40 минут";
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания данной государственной услуги: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга предоставляется бесплатно.

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
40%
35%
Шымкент қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 26 қарашадағы
N 2046 қаулысымен бекітілген
"Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке
толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының келесі заңнамалары:
1) Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексінің 22, 23 баптары;
2) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345-ІІ Заңының 14 бабының 1, 3 тармақтары;
3) Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321-І Заңының 114 бабының 2 тармағы;
4) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі N 94-І Заңының 13-бабының 3-тармағы;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласының білім беру бөлімі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны Шымкент қаласы білім беру бөлімінің тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) аталған мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттарды толық тапсырғаннан кейін: 15 жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыруға (тіркеуге, түбіртек алуға) кезекте күтудің ең ұзақ мерзімі: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) осы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі бойынша тиісті құжатты алуға кезек күтудің ең ұзақ мерзімі: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайте акимата города Шымкент -  www.akimat.net и официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами отдела образования города Шымкент,  расположенного по адресу: улица Гагарина, 121.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие дни: прием заявлений и документов - вторник, среда, пятница с 9.00 часов до 12.00 часов, выдача документов по понедельникам с 14.00 часов до 18.00 часов, по средам и пятницам с 9.00 часов до 12.00 часов.
Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических лиц для получения данной государственной услуги не предусмотрено.
11. В отделе образования города Шымкент для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: пандус на крыльце для инвалидных и детских колясок, два письменных стола и четыре стула в фойе перед стендом с образцами заявлений на государственном и русском языках, скамейка на четыре места в коридоре.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить в отдел образования города Шымкент следующие документы:
1) письменное обращение о выдаче справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища";
2) заверенная печатью копия постановления акимата города Шымкента об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними";
3) копия удостоверения личности";
4) решение совета опеки (попечительства)";
копия свидетельства о рождении опекаемых несовершеннолетних детей";
правоустанавливающие документы на жилье (копии договора о приватизации, договора купли-продажи, технического паспорта)";
письменное согласие ребенка в возрасте от 10 до 18 лет.
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Заявление с приложением необходимых документов сдается потребителем в отдел образования города Шымкент.
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается талон, подтверждающий, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором указана дата получения заявителем государственной услуги.
16. Выдача справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища выдается при личном присутствии потребителя отделом образования города Шымкент, расположенного по адресу: город Шымкент, улица Гагарина, 121.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, олардың үлгілері және оларды толықтыру туралы ақпарат, Шымкент қаласы әкімдігінің веб-сайтында: www.akңmat.Net. және Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімінің ресми ақпараттық дерек көздерінде стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет келесі күндерде көрсетіледі: өтінішті және құжаттарды қабылдау - сейсенбі, сәрсенбі, жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі. Құжаттарды беру - дүйсенбі күні сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбі және жұма күндері сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлғаларға жедел қызмет көрсету және алдын ала жазылу қарастырылмаған.
11. Шымкент қаласы білім беру бөлімінде осы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай жағдайлар жасалған: балалар және мүгедектер арбасына арналған жол (пандус); фойеде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініштердің үлгілері жазылған стенді жанында екі жазу үстелі мен төрт орындық, дәлізде күтіп отыру үшін төрт адамдық ұзын орындық.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушы Шымкент қаласы білім беру бөліміне мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама алу туралы жазбаша өтінішін;
2) Шымкент қалалық әкімдігінің кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы қаулысының мөрмен куәландырылған көшірмесін;
3) жеке куәлігінің көшірмесін;
4) қорғаншы (қамқоршы) кеңесінің шешімін;
5) қорғаншылықтағы кәмелетке толмаған балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмелерін;
6) тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесін;
7) 10 жастан 18 жасқа дейінгі баланың жазбаша келісімін.
13. Аталған мемлекеттік қызметті алу жөніндегі бланкілер қарастырылмаған.
14. Тұтынушы өтінішті қажетті қосымша құжаттарымен бірге Шымкент қаласы білім беру бөліміне өткізеді.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, өтініш берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық тиісті құжаттарды тапсырғандығын растайтын түбіртек беріледі.
16. Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама беру Шымкент қаласы, Гагарин көшесі, 121 мекен-жайы бойынша орналасқан Шымкент қаласы білім беру бөлімімен тұтынушыға жеке өзінің қатысуымен беріледі.