Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 01 февраля 2008 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2008 года № 5140. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 16 февраля 2010 года № 31
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 16.02.2010 № 31.
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
1) "Постановка на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства";
2) "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж";
3) "Выдача архивных справок".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства культуры и информации Республики Казахстан Курмангалиеву Ж.Д.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Утвержден приказом
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
от 01 февраля 2008 года N 19
Стандарт оказания государственной услуги
"Постановка на учет периодического печатного издания
и (или) информационного агентства"
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
1. Для осуществления достоверного и своевременного статистического учета и анализа состояния информационного пространства Республики Казахстан, уполномоченный орган оказывает государственную услугу по постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства (далее - государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2)  статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации".

Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2008 жылғы 1 ақпандағы N 19 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 19 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5140 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2010 жылғы 16 ақпандағы № 31 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2010.02.16 № 31 бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттары бекітілсін:
1) "Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою";
2) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын және шетелге жіберілетін мұрағаттық анықтамалар мен мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін апостильдеу";
3) "Мұрағаттық анықтамалар беру".
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің жауапты хатшысы Ж.Д. Құрманғалиеваға жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2008 жылғы 1 ақпандағы
N 19 бұйрығымен бекітілген
"Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке алу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасының ақпараттық кеңістігін статистикалық есепке қою мен талдаудың анықтығы мен уақытында жүзеге асырылуы үшін уәкілетті орган мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетеді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметтің көрсетілетін түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-3-бабының 2) тармақшасы негізінде көрсетіледі.

4. Государственная услуга оказывается Комитетом информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - Комитет).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в течении 15 дней со дня регистрации заявления в канцелярии Комитета.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
8. Ставки сбора за оказание государственной услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляют:
1) с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание или информационное агентство детской и научной тематики - два месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора.
2) с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание или информационное агентство иной тематики - пять месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора.
Ставки сбора, за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания или информационного агентства, составляют:
1) с физических или юридических лиц, указанных в подпункте 1) настоящего пункта - 1,6 месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора;
2) с физических или юридических лиц, указанных в подпункте 2) настоящего пункта - 4 месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора.
Переоформление свидетельства о постановке на учет  периодического печатного издания или информационного агентстваосуществляется бесплатно.
Сбор оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
9. Полная информация о порядке предоставления государственной услуги и необходимых документах, располагаются в портале электронного Правительства http://www.e.gov.kz/, веб-сайте Министерства культуры и информации Республики Казахстан: http://www.sana.gov.kz/, в официальных источниках информации, информационных досках с образцами, размещенными в здании "Дома Министерств".

4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәлікті беру болып табылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - өтініш берушілер) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет өтініштің Комитеттің кеңсесіне тіркелген күнінен бастап 15 күн ішінде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекті күту уақытының барынша шегі - 30 минут.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
8. "Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес алынатын алымның ставкасы:
1) балалар және ғылыми тақырыптағы бұқаралық ақпарат құралын құратын жеке немесе заңды тұлғалардан - алымды төлеген күнге қолданылатын екі айлық есептік көрсеткішті;
2) өзге де тақырыптағы бұқаралық ақпарат құралын құратын жеке немесе заңды тұлғалардан алымды төлеген күнге қолданылатын бес айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мерзімді баспасөз басылымын және немесе ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін төленетін алымның мөлшері:
1) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жеке немесе заңды тұлғалардан - алымды төлеген күнге қолданылатын 1,6 айлық есептік көрсеткішті;
2) осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген жеке немесе заңды тұлғалардан - алымды төлеген күнге қолданылатын 4 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Бұқаралық ақпарат құралын есепке қою туралы куәлікті қайта ресімдеу тегін жүзеге асырылады.
Алым Қазақстан Республикасының банктік мекемелері арқылы төленеді және оған төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын түбіртек беріледі.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электрондық Үкіметтің порталында http://e.gov.kz/, Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің: http:// www.sana.gov.kz/ веб-сайтында, "Министрліктер үйі" ғимаратында орналасқан ақпараттың ресми көздерінде, үлгілік нұсқаларымен ақпараттық тақтада орналасады.

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
11. Государственная услуга оказывается в здании Дома министерств.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) заявление установленного образца (согласно приложению 2 к настоящему стандарту);
2) для физических лиц - нотариально удостоверенная копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридических лиц - нотариально удостоверенные копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учредительных документов;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора за постановку на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства.
Для переучета периодического печатного издания и (или) информационного агентства (в связи с изменением собственника либо изменения организационно-правовой формы, наименования, территории распространения, основной тематической направленности и периодичности выпуска) заявитель представляет:
1) заявление установленного образца (согласно приложению 2 к настоящему стандарту);
2) для физических лиц - нотариально удостоверенная копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридических лиц - нотариально удостоверенные копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учредительных документов;
4) оригинал ранее выданного свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства;
5) в случае изменения собственника, требуется документ, подтверждающий данное изменение;
6) договор, подтверждающий передачу прав собственности на  периодическое печатное издание и (или) информационное агентстводругому лицу.
Для получения дубликата в связи с утерей свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства заявитель представляет:
1) заявление в произвольной форме, с указанием причин утери;
2) для физических лиц - нотариально удостоверенная копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридических лиц - нотариально удостоверенные копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учредительных документов;

10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүргізіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету "Министрліктер үйі" ғимаратында жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші:
1) белгіленген үлгідегі өтініш (осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес);
2) жеке тұлғалар үшін - кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі;
3) заңды тұлғалар үшін - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, құрылтай құжаттарының нотариалды түрде куәландырылған көшірмелері;
4) мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою үшін бюджетке алым төленгенін растайтын құжат қоса беріледі.
Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін қайта есепке алу үшін (меншік иесі ауысқан не ұйымдық-құқықтық нысаны, атауы, мерзімді баспасөз басылымының және (немесе) ақпарат агенттігінің аты, басылымның тілі, таралу аумағы, негізгі тақырыптық бағыты және шығару мерзімділігі өзгеруіне байланысты) өтініш беруші:
1) белгіленген үлгідегі өтініш (осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес);
2) жеке тұлғалар үшін - кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі;
3) заңды тұлғалар үшін - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, құрылтай құжаттарының нотариалды түрде куәландырылған көшірмелері, құрылтайшылық құжаттары;
4) бұрын берілген мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәліктің түпнұсқасы;
5) меншік иесі өзгерген жағдайда осы өзгерістерді растайтын құжаттар талап етіледі;
6) мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін иеленуші құқығын басқа тұлғаға беруді растайтын келісім-шартты қоса береді.
Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәлікті жоғалтып алуға байланысты телнұсқаны алу үшін өтініш беруші:
1) жоғалудың себептерін көрсете отырып еркін нысанда жазылған өтініш;
2) жеке тұлғалар үшін - кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі;
3) заңды тұлғалар үшін - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, құрылтай құжаттарының нотариалды түрде куәландырылған көшірмелері;

4) документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора за постановку на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
13. Бланк заявления размещается на веб-сайте Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
14. Государственная услуга оказывается по адресу г. Астана, Левый берег реки Ишим, Дома Министерств, блок А, подъезд 15, 227 кабинет.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
15. Документы заявителей, представленные для оказания государственной услуги регистрируются в "Журнале учета".
16. Свидетельство о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства выдается заявителю лично либо направляется по почте.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление заявителем перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты работы Комитета измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые показатели качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц заявитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если заявитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, заявитель может направить жалобу в письменном, а также в электронном виде в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии Комитета, кабинет 224 в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.

4) мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою үшін бюджетке алым төленгенін растайтын құжат қоса беріледі.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
13. Өтініш бланкісі Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің веб-сайтына орналастырылады.
14. Мемлекеттік қызмет мына мекен-жай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жағалауы, "Министрліктер үйі", А блогі, 15-кіреберіс, 227-бөлме.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
15. Өтініш берушілердің мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған құжаттары "Есепке алу журналына" тіркеледі.
16. Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәлік өтініш берушінің өзіне беріледі немесе пошта арқылы жіберіледі.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
17. Өтініш беруші осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін ұсынбаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болады.
3. Жұмыстың принциптері
18. Комитеттің жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыстың нәтижелері
19. Комитет жұмысының нәтижелері осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділігі көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің және өзге де субъектілердің мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділігінің мақсатты көрсеткіштері арнайы құрылған жұмыс тобымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Қажет болған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) өтініш беруші Комитет басшысына шағымдана алады.
Егер өтініш беруші қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, өтініш беруші шағымды жазбаша не электронды түрде Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне жолдай алады.
22. Шағым пошта арқылы немесе Комитет кеңсесі арқылы жеке қолмен 224 бөлмеде жұмыс күндері қабылданады.
23. Комитетке келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
95%
95%
95%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
95%
95%
95%
Приложение 2
к стандарту оказания
государственной услуги
"Постановка на учет периодического
печатного издания и (или)
информационного агентства"
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 24.03.2009 N 40.
Председателю Комитета информации
и архивов Министерства культуры и
информации Республики Казахстан
_________________________________
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать
дубликат) периодическое печатное издание или информационное агентство
_________________________ (для периодического печатного издания
(наименование)
указывается вид). (В случае осуществления переучета и выдачи
дубликата указывается причина).
Наименование собственника, юридический адрес (тел)
________________________________________________________________
Наименование периодического печатного издания или
информационного агентства
________________________________________________________________
Язык периодического печатного издания или информационного
агентства _______________________________________________________
Периодичность
_________________________________________________________________
Тематическая направленность
_________________________________________________________________
Территория распространения
_________________________________________________________________
Адрес редакции
_________________________________________________________________
Ф.и.о главного редактора
_________________________________________________________________
Подпись, дата, печать
Примечание:
Под видом периодического печатного издания понимается газета или журнал.
Утвержден приказом
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
от 01 февраля 2008 года N 19
Стандарт оказания государственной услуги
по апостилированию архивных справок и копий архивных документов,
исходящих из государственных архивов Республики Казахстан
и направляемых за рубеж
1. Апостиль - специальный штамп, удостоверяющий подлинность подписи лица, подписавшего архивную справку или заверившего копию архивного документа, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов", подпункта 15) пункта 1 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года N 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)".

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
95%
95%
95%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
95%
95%
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
Мерзімді баспасөз басылымын
және (немесе) ақпарат
агенттігін есепке алу
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және Ақпарат министрінің 2009.03.24. N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрлігі Ақпарат және
мұрағат комитетінің
Төрағасына _____________
-дан/ден, -тан/тен
Өтініш
Сізден________________________ мерзімді баспасөз басылымын
(атауы)
немесе ақпарат агенттігін есепке алуды (қайта есепке алуды, телнұсқа
беруді жүзеге асыруды) сұраймын (мерзімді баспасөз басылымы үшін түрі
көрсетіледі).
Меншік иесінің атауы, заңды мекен жайы (тел)__________________
Мерзімді баспасөз
басылымының немесе
ақпарат агенттігінің атауы ___________________________________
Мерзімді баспасөз
басылымының немесе
ақпарат агенттігінің тілі ____________________________________
Жиілігі ______________________________________________________
Тақырыптық бағыты ____________________________________________
Таралу аумағы ________________________________________________
Редакцияның мекен жайы _______________________________________
Бас редактордың Т.А.Ә.________________________________________
Қолы, күні, мөрі
Ескерту:
Мерзімді баспасөз басылымның түрі деп газет немесе журнал танылады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2008 жылғы 1 ақпандағы
N 19 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан
шығатын және шет елге жіберілетін мұрағаттық анықтамаларға
және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль
қою мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Апостиль - Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын және шет елге жіберілетін мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне қол қойған адамның қолының түпнұсқалығын, сондай-ақ осы құжат бекiтiлген мөрдiң немесе мөртаңбаның түпнұсқалылығын растайтын арнайы мөртаңба (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қазақстан Республикасының шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенцияға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының, "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 18-бабы, 1-тармағының 15) тармақшасының, "Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын Конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі N 545 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.

4. Государственная услуга оказывается Управлением архивов и документации Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - Комитет).
Государственная услуга оказывается в здании Дома министерств.
5. Формой завершения государственной услуги является проставления штампа апостиля на архивных справках и копиях архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - заявители).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
при личном посещении в день подачи документов;
при письменном обращении (по почте) в течении трех рабочих дней со дня поступления.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут.
8. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в размере 20% от месячного расчетного показателя.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
9. Полная информация о порядке предоставления государственной услуги и необходимых документах, располагаются в портале электронного Правительства http://www.e.gov.kz/, веб-сайте Министерства культуры и информации Республики Казахстан: http://www.sana.gov.kz/, в официальных источниках информации, информационных досках с образцами, размещенными в здании "Дома Министерств".
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Услуга оказывается в здании Дома министерств в Управлении архивов и документации Комитета.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для апостилирования архивных справок и копий архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж заявитель представляет:
1) копию запроса заявителя в государственное архивное учреждение;
2) письмо государственного архивного учреждения на соответствующий запрос (оригинал);
3) архивная справка (оригинал) или копия архивных документов, выдаваемая государственным архивным учреждением, на который проставляется апостиль;
4) документ, удостоверяющий личность заявителя;
5) квитанция об оплате государственной пошлины.
13. Для получения государственной услуги заполнение бланков, заявлений не требуется.

4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетінің Мұрағат және құжаттама басқармасы (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет Министрліктер үйі ғимаратында көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль мөртабанын қою болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - өтініш берушілер) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет:
жеке қабылдауға келгенде құжат тапсырған күні;
хат арқылы өтініш берілгенде (пошта арқылы) түскен күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге берілетін ең ұзақ уақыт 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсеткені айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 20 % құрайтын мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасы банк мекемелері арқылы төленеді, төлем мөлшері мен күнін растайтын түбіртек беріледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электронды Үкімет порталында http://www.e-gov.kz/, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің веб-сайтында http: //www.sana.gov.kz/, ақпараттың ресми көздерінде, "Министрліктер үйі" ғимаратында үлгілер жазылған ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүргізіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ке дейін. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет "Министрліктер үйі" ғимаратында Комитеттің мұрағат және құжаттама басқармасында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Өтінуші мемлекеттік қызметті алу үшін мыналарды ұсынады:
1) мемлекеттік мұрағаттық мекемесіне өтінушінің сұрау салуының көшірмесі;
2) тиісті сұрау салуға мемлекеттік мұрағат мекемесінің жауабы (түпнұсқа);
3) апостиль қойылатын мемлекеттік мұрағаттық мекеменің беретін мұрағаттық анықтамасы (түпнұсқа) немесе мұрағаттық құжаттарының көшірмесі;
4) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат;
5) мемлекеттік баж төлеу жөніндегі түбіртек.
13. Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін бланктер, өтініштер толтыру талап етілмейді.

14. Государственная услуга оказывается по адресу г. Астана, Левый берег реки Ишим, "Дом Министерств", блок А, подъезд 15, 202 кабинет.
15. Представленные на апостилирование документы заявителей регистрируются в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля.
16. Штамп апостиля проставляется на архивных справках и копиях архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан, при личном приеме заявителя либо направляется по почте.
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является непредставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты работы Комитета измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые показатели качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц заявитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если заявитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, заявитель может направить жалобу в письменном, а также в электронном виде в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии Комитета, кабинет 224 в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. Адрес Комитета: 010000, г. Астана, Левый берег реки Ишим, здание "Дома Министерств", блок А, 15 подъезд.
Телефон приемной Председателя Комитета: (7172) 74-04-21.
25. Дополнительную информацию о представляемой государственной услуге можно получить на веб-сайте Министерства культуры и информации Республики Казахстан: http://www.sana.gov.kz/
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги:
"Апостилирование архивных
справок и копий архивных
документов, исходящих из
государственных архивов
Республики Казахстан и
направляемых за рубеж"
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последую-
щем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

14. Мемлекеттік қызмет мына мекен-жайда көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жағалауы, "Министрліктер үйі ғимараты, А блогы, 15-кіреберіс, 2-қабат, 202 кабинет.
15. Өтініш берушілердің апостиль қоюға ұсынған құжаттары апостиль қоюға ұсынылған құжаттарды тіркеу журналында тіркеледі.
16. Апостиль мөртабаны Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне өтініш берушіні жеке қабылдау кезінде қойылады немесе пошта арқылы жіберіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың біреуінің өткізілмеуі негіз болып табылады.
3. Жұмыстың принциптері
18. Комитеттің жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыстың нәтижелері
19. Комитет жұмысының нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділігі көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің және өзге де субъектілердің мемлекеттік қызметтің сапа және қолжетімділігінің мақсатты көрсеткіштері арнайы құрылған жұмыс тобымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Қажет болған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) өтініш беруші Комитет басшысына шағымдана алады.
Егер өтініш беруші қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, өтініш беруші шағымды жазбаша не электронды түрде Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне жолдай алады.
22. Шағым пошта арқылы немесе Комитет кеңсесі арқылы жеке қолмен 224 бөлмеде жұмыс күндері қабылданады.
23. Комитетке келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Қажетті ақпарат
24. Комитеттің мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жағалауы, "Министрліктер үйі" ғимараты, А-блогі, 15-кіреберіс. Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: (7172) 74-04-21.
25. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің веб-сайтынан: http://www.sana.gov.kz/алуға болады.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік
мұрағаттарынан шығатын және шет елге
жіберілетін мұрағаттық анықтамаларға және
мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне
апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіші
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
90%
Утвержден приказом
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
от 01 февраля 2008 года N 19
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача архивных справок"
1. Архивная справка - официальный документ архива, имеющий юридическую силу и содержащий документную информацию о предмете запроса с указанием поисковых данных документов, на основании которых она составлена (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах".
4. Государственная услуга оказывается государственными архивными учреждениями, указанные в приложении 2 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача архивной справки.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в течении пятнадцати рабочих дней со дня регистрации документов в канцелярии государственного архивного учреждения.
В исключительных случаях когда необходимо проведение дополнительного изучения или проверки, руководителем государственного архивного учреждения, либо уполномоченным на это лицом срок оказания услуги может быть продлен не более чем на тридцать рабочих дней, о чем сообщается заявителю в течение трех рабочих дней.
8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Полная информация о порядке предоставления государственной услуги и необходимых документах, располагаются в портале электронного Правительства http://www.e.gov.kz/, веб-сайте Министерства культуры и информации Республики Казахстан по адресу http://www.sana.gov.kz/, в официальных источниках информации, информационных досках с образцами, размещенными в зданиях государственных архивных учреждений.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Предоставление государственной услуги осуществляется в зданиях государственных архивных учреждений, в которых имеются отдельные помещения, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) заявление, с приложением копии документа, удостоверяющего личность заявителя;

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
90%
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2008 жылғы 1 ақпандағы
N 19 бұйрығымен бекітілген
"Мұрағаттық анықтамаларды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Мұрағаттық анықтама - заңдық күші бар және оның негізінде құжатты іздеудің деректерін көрсете отырып сұратудың пәні туралы құжаттық ақпаратты қамтитын мұрағаттың ресми құжаты (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мемлекеттік мұрағаттық мекемелер көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны мұрағаттық анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - өтініш берушілер) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мұрағаттық мекемелердің кеңсесінде құжаттардың тіркелген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған ерекше жағдайларда мемлекеттік мұрағаттық мекеме басшысы, болмаса уәкілетті тұлға өтінішті қарау мерзімін отыз жұмыс күніне дейінгі мерзімге ұзартуы мүмкін, ол туралы 3 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарланады.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электронды Үкімет порталында http://www.e.gov.kz/, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің веб-сайтында http://www.sana.gov.kz/, ақпараттың ресми көздерінде, мемлекеттік мұрағат мекемелерінің ғимараттарындағы үлгілері бар ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ке дейін. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бөлек жайлары бар, қажетті құжаттардың тізбесі бар тағандармен жабдықталған мемлекеттік мұрағат мекемелерінің ғимараттарында жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Өтініш беруші мемлекеттік қызметті алу үшін мыналарды ұсынады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі қоса берілетін өтініш;

2) для получения сведений, содержащих персональные данные о третьих лицах, дополнительно представляются документы, подтверждающие полномочия заявителя.
13. Бланк заявления выдается работниками государственных архивных учреждений, а также размещается на веб-сайте Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
14. Заполненные заявления, а также документы, указанные в пункте 12 настоящего стандарта сдаются в государственные архивные учреждения.
15. После сдачи всех документов, необходимых для получения государственной услуги, заявителю выдается талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного архивного учреждения, должность, фамилия и инициалы работника, принявшего заявление, дата и время его принятия.
16. Архивная справка выдается заявителю на личном приеме либо направляется по почте.
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является непредставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является отсутствие необходимых сведений для выполнения запроса.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных архивных учреждений основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты работы государственных архивных учреждений измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые показатели качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданной рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальников государственных архивных учреждений областей, городов и их филиалов, Председателя Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан, руководства Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярии государственных архивных учреждений, Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан, Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц. Жалоба рассматривается в установленном законодательством сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.

2) үшінші тұлғалар туралы дербес деректері бар мәліметтер алу үшін қосымша өтінушінің өкілетін растайтын құжаттар беріледі.
13. Өтініш нысанын мемлекеттік мұрағат мекемелерінің қызметкерлері береді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің веб-сайтында орналастырылады.
14. Толтырылған өтініштер, сондай-ақ осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар мемлекеттік мұрағат мекемелеріне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті барлық құжаттар тапсырылған соң, өтінушіге мемлекеттік мұрағат мекемесінің атауы, лауазымы, өтінішті қабылдап алған қызметкердің аты-жөні, оны қабылдау уақыты көрсетіліп өтініштің қабылданғаны туралы талон беріледі.
16. Мұрағаттық анықтама, мұрағаттық көшірме, мұрағаттық үзінді өтінушіге жеке қабылдау кезінде беріледі, болмаса пошта арқылы жіберіледі.
17. Мемлекеттік қызметті тоқтата тұруға өтінушінің осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды өткізбеуі негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға сұрау салуды орындау үшін қажетті мәліметтердің болмауы негіз болып табылады.
3. Жұмыстың принциптері
18. Комитеттің жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік мұрағат мекемелері жұмысының нәтижелері осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы бойынша наразылық болған жағдайда шағым облыстардың, қалалардың мемлекеттік мұрағаттық мекемелері және оның филиалдарының басшыларына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетінің төрағасына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің басшылығына беріледі.
22. Шағымдар пошта, электронды поштамен, болмаса қолға мемлекеттік мұрағаттық мекемелерінің, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетінің, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кеңселері арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі. Шағым заңмен белгіленген мерзімде қаралады.
Шағымды қарау нәтижесі туралы өтінушіге жазбаша түрде пошта, болмаса электронды поштамен хабарланады.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95%
95%
4.3. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
95%
95%
4.4. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
сроками обжалования
90%
90%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
вежливостью персонала
90%
90%
Приложение 2
к стандарту оказания
государственной услуги:
"Выдача архивных справок"
1. Национальный архив Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Адрес: г. Астана, Левый берег реки Есиль, здание Национального архива Республики Казахстан.
Телефон: 8 (7172) 24-14-78.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
2. Центральный государственный архив Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Адрес: г. Алматы, пр. Абая, 39.
Телефон: 8 (727) 267-14-62.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.30-13.00, выходные суббота, воскресенье.
3. Центральный государственный архив научно-технической документации Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Адрес: г. Алматы, пр. Абая, 39.
Телефон: 8 (727) 267-14-67.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
4. Центральный государственный архив кинофотодокументов и звукозаписей Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Адрес: г.  Алматы, пр. Абая, 39.
Телефон: 8 (327) 267-14-54.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
5. Центральная лаборатория микрофотокопирования и реставрации документальных материалов государственных архивов Республики Казахстан Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Адрес: г. Алматы, пр. Абая, 39.
Телефон: 8 (327) 267-14-48.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
6. Центр научно-технической информации по документоведению и архивному делу Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Адрес: г. Алматы, пр. Абая, 39.
Телефон: 8 (327) 267-14-72.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттанды-
рылған негізделген
шағымдардың % (үлесі)
95%
95%
4.3. шағымданудың қолданыс-
тағы тәртібіне қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
95%
4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
90%
90%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
90%
"Мұрағаттық анықтамаларды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Ұлттық мұрағаты.
Мекенжайы: Астана қ., Есіл өзенінің сол жағалауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаты ғимараты.
Телефон: 8 (7172) 24-14-78.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Орталық мемлекеттік мұрағаты.
Мекенжайы: Алматы қ., Абай даңғылы, 39.
Телефон: 8 (727) 267-14-62.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.30-13.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Орталық ғылыми-техникалық құжаттама мемлекеттік мұрағаты.
Мекенжайы: Алматы қ., Абай даңғылы, 39.
Телефон: 8 (727) 267-14-67.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
4.Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Кинофотоқұжаттар және дыбысжазбалар Орталық мемлекеттік мұрағаты.
Мекенжайы: Алматы қ., Абай даңғылы, 39.
Телефон: 8 (727) 267-14-54.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Қазақстан Республикасы мемлекеттік мұрағаттарының құжаттық материалдарын қалпына келтіру және шағынфотокөшірмелеу Орталық зертханасы.
Мекенжайы: Алматы қ., Абай даңғылы, 39.
Телефон: 8 (727) 267-14-48.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Құжаттану және мұрағат ісі жөніндегі ғылыми-техникалық ақпарат орталығы.
Мекенжайы: Алматы қ., Абай даңғылы, 39.
Телефон: 8 (727) 267-14-72.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.

7. Национальный центр археографии и источниковедения Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Адрес: г. Астана, Левый берег реки Есиль, здание Национального архива Республики Казахстан.
Телефон: 8 (3172) 24-06-61.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
8. город Астана:
Государственный архив г. Астаны,
Адрес: г. Астана, ул. Ауэзова, 3,
Телефон: 8 (7172) 21-43-19.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-13.00, выходные суббота, воскресенье.
9. город Алматы:
1) Центральный государственный архив города Алматы,
Адрес: г. Алматы, 12 микрорайон, 11а,
Телефон: 8 (727) 221-38-36.
2) Алмалинский районный архив,
Адрес: г. Алматы, пр. Абылай хана, 74а,
Телефон: 8 (727) 272-70-33.
3) Ауэзовский районный архив,
Адрес: г. Алматы, пос. Акбулак, ул. Шорманова, 1,
Телефон: 8 (727) 270-82-45.
4) Бостандыкский районный архив
Адрес: г. Алматы,  ул. Бабаева, 33,
Телефон: 8 (727) 248-67-35.
5) Жетысуский районный архив,
Адрес: г. Алматы, ул. Кожамкулова, 77,
Телефон: 8 (727) 279-19-54.
6) Медеуский районный архив,
Адрес: г. Алматы, пр. Жибек жолы, 54,
Телефон: 8 (727) 273-06-89.
7) Турксибский районный архив,
Адрес: г. Алматы, ул. Шолохова, 14.
Телефон: 8 (727) 236-16-09.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-12.30, выходные суббота, воскресенье.
10. Акмолинская область:
1) Государственный архив Акмолинской области,
Адрес: г. Кокшетау, ул. Красная, 23,
Телефон: 8 (7162) 26-99-83.
2) Государственный архив города Кокшетау,
Адрес: г. Кокшетау, ул. Темирбекова, 55,
Телефон: 8 (7162) 25-78-22.
3) Государственный архив города Атбасар,
Адрес: г. Атбасар, ул. Победы, 72,
Телефон: 8 (243) 4-05-25.
4) Государственный архив города Степногорска,
Адрес: г. Степногорск, 2 микрорайон, здание N 3,
Телефон: 8 (245) 6-11-72.
5) Государственный архив Аккольского района,
Адрес: г. Акколь, ул. Нурмагамбетова, 100,
Телефон: 8 (716-38) 2-12-53.
6) Государственный архив Аршалынского района,
Адрес: п. Аршалы, ул. Комсомольская, 30,
Телефон: 8 (244) 2-15-66.
7) Государственный архив Астраханского района,
Адрес: с. Астраханка, ул. Алтынсарина, 65,
Телефон: 8 (241) 2-33-55.
8) Государственный архив Атбасарского района,
Адрес: с. Мариновка, ул. Ленина, 37,
Телефон: 8 (243) 5-11-09.
9) Государственный архив Буландынского района,
Адрес: г. Макинск, ул. Клубная, 1,
Телефон: 8 (246) 2-24-58.
10) Государственный архив Егиндыкольского района,
Адрес: с. Егиндыколь, ул. Пушкина, 1,

7. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Археография және деректану Ұлттық орталығы.
Мекенжайы: Астана қ., Есіл өзенінің сол жағалауы, Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаты ғимараты.
Телефон: 8 (7172) 24-06-61.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
8. Астана қаласы:
Астана қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Астана қ., Әуезов көшесі, 3,
Телефон: 8 (7172) 21-43-19.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-13.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
9. Алматы қаласы:
1) Алматы қаласының Орталық мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., 12 ықшам ауданы, 11а,
Телефон: 8 (727) 221-38-36.
2) Алмалы ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., Абылайхан даңғылы, 74а,
Телефон: 8 (727) 272-70-33.
3) Әуезов ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., Ақбұлақ ауылы, Шорманов көшесі, 1,
Телефон: 8 (727) 270-82-45.
4) Бостандық ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., Бабаев көшесі, 33,
Телефон: 8 (727) 248-67-35.
5) Жетісу ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., Қожамқұлов көшесі, 77,
Телефон: 8 (727) 279-19-54.
6) Медеу ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., Жібек жолы даңғылы, 54,
Телефон: 8 (727) 273-06-89.
7) Түрксіб ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., Шолохов көшесі, 14,
Телефон: 8 (727) 236-16-09.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-12.30 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
10. Ақмола облысы:
1) Ақмола облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Көкшетау қ., Красная көшесі, 23,
Телефон: 8 (7162) 26-99-83.
2) Көкшетау қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Көкшетау қ., Темірбеков көшесі, 55,
Телефон: 8 (7162) 25-78-22.
3) Атбасар қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Атбасар қ., Победа көшесі, 72,
Телефон: 8 (243) 4-05-25.
4) Степногорск қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Степногорск қ., 2 ықшам ауданы, N 3 ғимарат,
Телефон: 8 (245) 6-11-72.
5) Ақкөл ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ақкөл қ., Нұрмағамбетов көшесі, 100,
Телефон: 8 (716-38) 2-12-53.
6) Аршалы ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Аршалы поселкісі, Комсомольская көшесі, 30,
Телефон: 8 (244) 2-15-66.
7) Астрахань ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Астраханка ауылы, Алтынсарин көшесі, 65,
Телефон: 8 (241) 2-33-55.
8) Атбасар ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Мариновка ауылы, Ленин көшесі, 37,
Телефон: 8 (243) 5-11-09.
9) Бұланды ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Макинск қаласы, Клубная көшесі, 1,
Телефон: 8 (246) 2-24-58.
10) Егіндікөл ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Егіндікөл ауылы, Пушкин көшесі, 1,

Телефон: 8 (242) 2-14-13.
11) Государственный архив Енбекшильдерского района,
Адрес: г. Степняк, ул. Ленина, 93,
Телефон: 8 (239) 2-11-03.
12) Государственный архив Ерейментауского района,
Адрес: г. Ерейментау, ул. Кенесары, 87,
Телефон: 8 (233) 2-10-71.
13) Государственный архив Есильского района,
Адрес: г. Есиль, ул. Ауэзова, 2а,
Телефон: 8 (247) 2-19-61.
14) Государственный архив Жаксынского района,
Адрес: с. Жаксы, ул. Молдагуловой, 5,
Телефон: 8 (235) 2-15-00.
15) Государственный архив Жаркаинского района,
Адрес: г. Державинск, ул. Захарова, 16/4,
Телефон: 8 (248) 9-10-07.
16) Государственный архив Зерендинского района,
Адрес: с. Зеренда, ул. Мира, 64,
Телефон: 8 (232) 2-13-43.
17) Государственный архив Коргалжынского района,
Адрес: с. Коргалжын, ул. Ленина, 14,
18) Государственный архив Сандыктауского района,
Адрес: с. Балкашино, ул. Ленина, 119,
Телефон: 8 (240) 9-27-22.
19) Государственный архив Целиноградского района,
Адрес: п. Акмол, ул. Гагарина, 2,
20) Государственный архив Шортандинского района,
Адрес: п. Шортанды, ул. Лермонтова, 17,
Телефон: 8 (231) 2-18-66.
21) Государственный архив Щучинского района,
Адрес: г. Щучинск, ул. Луначарского, 90,
Телефон: 8 (236) 4-59-24.
График приема граждан:
Понедельник-четверг с 9.00-18.00, пятница - работа с документами, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
11. Актюбинская область:
1) Государственный архив Актюбинской области,
Адрес: г. Актюбе, ул. Бр.Жубановых, 255,
Телефон: 8 (7132) 57-08-50.
2) Шалкарский филиал,
Адрес: г. Шалкар, ул. Таушанова, 2,
Телефон: 8 (713-35) 2-74-07.
3) Кобдинский филиал,
Адрес: п. Кобда, ул. Астана, 44,
Телефон: 8 (713-41) 2-13-97.
4) Государственный архив Алгинского района,
Адрес: г. Алга, 4 микрорайон, 3,
Телефон: 8 (713-37) 3-13-74.
5) Государственный архив Айтекебийского района,
Адрес: п. Комсомол, ул. Балдырган, 7,
Телефон: 8 (239) 2-15-21.
6) Государственный архив Байганинского района,
Адрес: с. Байганин, ул. Д. Кунаева, 35,
Телефон: 8 (713-45) 2-30-57.
7) Государственный архив Иргизского района,
Адрес: с. Иргиз, ул. А. Джангильдина, 27,
Телефон: 8 (713-43) 2-17-88.
8) Государственный архив Каргалинского района,
Адрес: п. Батамша, ул. Цибульчик, 4,
Телефон: 8 (713-42) 2-24-96.
9) Государственный архив Мартукского района,
Адрес: п. Мартук, ул. Ленина, 92,
Телефон: 8 (713-31) 2-10-72.
10) Государственный архив Мугалжарского района,
Адрес: ст. Кандыагаш, ул. Гагарина, 6,
Телефон: 8 (233) 3-62-06.

Телефон: 8 (242) 2-14-13.
11) Еңбекшілдер ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Степняк қаласы, Ленин көшесі, 93,
Телефон: 8 (239) 2-11-03.
12) Ерейментау ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ерейментау қаласы, Кенесары көшесі, 87,
Телефон: 8 (233) 2-10-71.
13) Есіл ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Есіл қаласы, Әуезов көшесі, 2а,
Телефон: 8 (247) 2-19-61.
14) Жақсы ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Жақсы ауылы, Молдағұлова көшесі, 5,
Телефон: 8 (235) 2-15-00.
15) Жарқайың ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Державинск қаласы, Захаров көшесі, 16/4,
Телефон: 8 (248) 9-10-07.
16) Зеренді ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Зеренді ауылы, Мир көшесі, 64,
Телефон: 8 (232) 2-13-43.
17) Қорғалжын ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қорғалжын ауылы, Ленин көшесі, 14.
18) Сандықтау ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Балкашино ауылы, Ленин көшесі, 119,
Телефон: 8 (240) 9-27-22.
19) Целиноград ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ақмол поселкісі, Гагарин көшесі, 2.
20) Шортанды ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Шортанды поселкісі, Лермонтов көшесі, 17,
Телефон: 8 (231) 2-18-66.
21) Щучинск ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Щучинск қаласы, Луначарский көшесі, 90,
Телефон: 8 (236) 4-59-24.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Дүйсенбі-бейсенбі 9.00-18.00 дейін, жұма - құжаттармен жұмыс істеу күні, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Ақтөбе облысы:
1) Ақтөбе облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ақтөбе қ., Ағайынды Жұбановтар көшесі, 255,
Телефон: 8 (7132) 57-08-50.
2) Шалқар филиалы,
Мекенжайы: Шалқар қ., Таушанов көшесі, 2,
Телефон: 8 (713-35) 2-74-07.
3) Қобды филиалы,
Мекенжайы: Қобды поселкісі, Астана көшесі, 44,
Телефон: 8 (713-41) 2-13-97.
4) Алға ауданының мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Алға қаласы, 4 ықшам ауданы, 3,
Телефон: 8 (713-37) 3-13-74.
5) Әйтеке би ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Комсомол селосы, Балдырған көшесі, 7,
Телефон: 8 (713-39) 2-15-21.
6) Байғанин ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Байғанин селосы, Д. Қонаев көшесі, 35,
Телефон: 8 (713-45) 2-30-57.
7) Ырғыз ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ырғыз селосы, А. Жангелді көшесі, 27,
Телефон: 8 (713-43) 2-17-88.
8) Қарғалы ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Батамша селосы, Цибульчик көшесі, 4,
Телефон: 8 (713-42) 2-24-96.
9) Мәртөк ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Мәртөк селосы, Ленин көшесі, 92,
Телефон: 8 (713-31) 2-10-72.
10) Мұғалжар ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қандыағаш станциясы, Гагарин көшесі, 6,
Телефон: 8 (713-33) 3-62-06.

11) Государственный архив Темирского района,
Адрес: п.г.т. Шубаркудук, ул. Желтоқсан, 3,
Телефон: 8(713-46) 2-25-33.
12) Государственный архив Уилского района,
Адрес: п. Уил, ул. Курманова, 78,
Телефон: 8 (713-32) 2-10-52.
13) Государственный архив Хромтауского района,
Адрес: г. Хромтау, пер. Молдагуловой, 7,
Телефон: 8 (713-36) 2-17-89.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-13.00, выходные суббота, воскресенье.
12. Алматинская область:
1) Государственный архив Алматинской области,
Адрес: г. Алматы, ул. Желтоксан 112,
Телефон: 8 (727) 279-39-62.
2) Талдыкорганский Государственный архив,
Адрес: г. Талдыкорган, микрорайон Самал, 10,
Телефон: 8 (728-22) 5-45-20.
3) Капчагайский филиал,
Адрес: г. Капшагай, ул. Жамбыла, 13,
Телефон: 8 (272) 2-22-54.
4) Узынагашский филиал,
Адрес: с. Узынагаш, ул. Мажитулы, 3,
Телефон: 8 (270) 2-25-53.
5) Уйгурский филиал,
Адрес: с. Чунджа, ул. Искендирова, 74,
Телефон: 8 (272) 2-10-53.
6) Балхашский филиал,
Адрес: Балхашский район, с. Баканас,
Телефон: 8 (273) 9-16-05.
7) Талгарский филиал,
Адрес: г. Талгар, ул. Бокина, 30,
Телефон: 8 (7272) 95-69-06.
8) Райымбекский филиал,
Адрес: с. Кеген, ул. Маметовой, 86,
Телефон: 8 (273) 2-19-89.
9) Енбекшиказахский филиал,
Адрес: с. Есик, 2 микрорайон, д. 16,
Телефон: 8 (275) 4-06-62.
10) Аксуский филиал,
Адрес: п. Жансугурова, ул. Ленина, 61,
Телефон: 8 (728-32) 2-11-08.
11) Ушаральский филиал,
Адрес: с. Кабанбай, ул. Абылай хана, 267,
Телефон: 8 (728-37) 2-17-98.
12) Панфиловский филиал,
Адрес: г. Жаркент, ул. Головацкого, д. 129,
Телефон: 8 (328-31) 5-12-60.
13) Каратальский филиал,
Адрес: г. Уш-Тобе, ул. Рыскулова, 37,
Телефон:8 (728 34) 2-18-90.
14) Саркандский филиал,
Адрес: г. Сарканд, ул. Пушкина 12,
Телефон: 8 (728-39) 2-25-06,
15) Текелийский филиал,
Адрес: г. Текели, ул. Казахстанская, 18,
Телефон: 8 (728-35) 4-33-48.
16) Кербулакский филиал,
Адрес: с. Сары-Озек, ул. Гвардейская, 1,
Телефон: 8 (728-40) 3-12-24.
17) Илийский филиал,
Адрес: с. Чапаево, 3 микрорайон,
Телефон: 8 (273) 2-30-49.
18) Талдыкорганский филиал,
Адрес: г. Талдыкорган, микрорайон Молодежный, 18,
Телефон: 8 (728-22) 5-53-43.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-13.00, выходные суббота, воскресенье.
13. Атырауская область:
1) Государственный архив Атырауской области,
Адрес: г. Атырау, ул. Ж.Досмуханбетова, 21,
Телефон: 8 (7122) 32-21-41.
2) Государственный архив города Атырау,
Адрес: г. Атырау, ул. Махамбета, 116а;
Телефон: 8 (7122) 32-37-42.

11) Темір ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Шұбарқұдық селосы, Желтоқсан көшесі, 3,
Телефон: 8 (713-46) 2-25-33.
12) Ойыл ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ойыл селосы, Құрманов көшесі, 78,
Телефон: 8 (713-32) 2-10-52.
13) Хромтау ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Хромтау қаласы, Молдағұлова көшесі, 7,
Телефон: 8 (713-36) 2-17-89.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-13.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
12. Алматы облысы:
1) Алматы облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Алматы қ., Желтоқсан көшесі, 112,
Телефон: 8 (727) 279-39-62.
2) Талдықорғанның Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Талдықорған қаласы, Самал ықшам ауданы, 10,
Телефон: 8 (728-22) 5-45-20.
3) Қапшағай филиалы,
Мекенжайы: Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13,
Телефон: 8(272) 2-22-54.
4) Ұзынағаш филиалы,
Мекенжайы: Ұзынағаш ауылы, Мажитұлы көшесі, 3,
Телефон: 8 (270) 2-25-53.
5) Ұйғыр филиалы,
Мекенжайы: Шоңжа ауылы, Ескендіров көшесі, 74,
Телефон: 8(272) 2-10-53.
6) Балхаш филиалы,
Мекенжайы: Балхаш ауданы, Бақанас ауылы,
Телефон: 8(273) 9-16-05.
7) Талғар филиалы,
Мекенжайы: Талғар қаласы, Бокин көшесі, 30,
Телефон: 8 (7272) 95-69-06.
8) Райымбек филиалы,
Мекенжайы: Кеген ауылы, Маметова көшесі, 86,
Телефон: 8 (273) 2-19-89.
9) Еңбекшіқазақ филиалы,
Мекенжайы: Есік ауылы, 2 ықшам ауданы, 16,
Телефон: 8 (275) 4-06-62.
10) Ақсу филиалы,
Мекенжайы: Жансүгіров поселкісі, Ленин көшесі, 61,
Телефон: 8 (728-32) 2-11-08.
11) Үшарал филиалы,
Мекенжайы: Қабанбай ауылы, Абылай хан көшесі, 267,
Телефон: 8 (728-37) 2-17-98.
12) Панфилов филиалы,
Мекенжайы: Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, 129,
Телефон: 8 (328-31) 5-12-60.
13) Қаратал филиалы,
Мекенжайы: Үштөбе қаласы, Рысқұлов көшесі, 37,
Телефон: 8 (728 34) 2-18-90.
14) Сарқант филиалы,
Мекенжайы: Сарқант қ., Пушкин көшесі 12,
Телефон: 8 (728-39) 2-25-06,
15) Текелі филиалы,
Мекенжайы: Текелі қаласы, Казахстанская көшесі, 18,
Телефон: 8 (728-35) 4-33-48.
16) Кербұлақ филиалы,
Мекенжайы: Сары өзек ауылы, Гвардейская көшесі, 1,
Телефон: 8 (728-40) 3-12-24.
17) Іле филиалы,
Мекенжайы: Чапаево ауылы, 3 ықшам ауданы,
Телефон: 8 (273) 2-30-49.
18) Талдықорған филиалы,
Мекенжайы: Талдықорған қ., Молодежный ықшам ауданы, 18,
Телефон: 8 (728-22) 5-53-43.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-13.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
13. Атырау облысы:
1) Атырау облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Атырау қ., Ж. Досмұханбетов көшесі, 21,
Телефон: 8 (7122) 32-21-41.
2) Атырау қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Атырау қ., Махамбет көшесі, 116а,
Телефон: 8 (7122) 32-37-42.

9) Зеленовский районный архив,
Адрес: с. Переметное, ул. Жениса, 24,
Телефон: 8 (230) 2-28-95.
10) Казталовский районный архив,
Адрес: с. Казталовка, ул. Лукманова, 22,
Телефон: 8 (244) 3-12-81.
11) Каратобинский районный архив,
Адрес: с. Каратобе, ул. Курмангалиева, 18,
Телефон: 8 (245) 3-16-50.
12) Таскалинский районный архив,
Адрес: с. Таскала, ул. Тәуелсіздік, 19,
Телефон: 8 (239) 2-15-66.
13) Теректинский районный архив,
Адрес: с. Федоровка, ул. Юбилейная, 18,
Телефон: 8 (232) 2-18-92.
14) Чингирлауский районный архив,
Адрес: с. Чингирлау, ул. Тайманова, 95,
Телефон: 8 (237) 3-41-16.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.30-11.00, 15.00-17.00, выходные суббота, воскресенье.
17. Карагандинская область:
1) Карагандинский областной государственный архив,
Адрес: г. Караганда, ул. Ержанова, 6,
Телефон: 8 (7212) 43-28-24.
2) Филиал облгосархива по личному составу угольной отрасли,
Адрес: г. Караганда, ул. Гончарная, 13,
Телефон: 8 (7212) 77-38-06.
3) Филиал облгосархива по научно-технической документации,
Адрес: г. Караганда, ул. Коцюбинского, 17,
Телефон: 8 (7212) 44-03-15.
4) Государственный архив Абайского района,
Адрес: г. Абай, ул. Курчатова, 45,
Телефон: 8 (721-31) 4-47-40.
5) Государственный архив Актогайского района,
Адрес: с. Актогай,
Телефон: 8 (710-37) 2-17-98.
6) Государственный архив Бухар Жырауского района,
Адрес: пос. Ботакара, ул. Аблайхана, д. 38,
Телефон: 8 (721-54) 2-17-34.
7) Государственный архив города Балхаш,
Адрес: г. Балхаш, ул. Казбековой, д. 23,
Телефон: 8 (710-36) 4-40-07.
8) Государственный архив Жанааркинского района,
Адрес: Жанааркинский район, пос. Атасу, ул. Ленина, 7,
Телефон: 8 (710-30) 2-71-02.
9) Государственный архив города Жезказган,
Адрес: г. Жезказган, ул. Титова, 22,
Телефон: 8 (7102) 72-31-23.
10) Государственный архив города Караганды,
Адрес: г. Караганда, ул. Бакинского, 41,
Телефон: 8 (7212) 51-22-38.
11) Государственный архив города Каражал,
Адрес: г. Каражал, ул. Сайдалы-Сары-Тока, 1,
Телефон: 8 (710-32) 2-68-16.
12) Государственный архив Каркаралинского района,
Адрес: г. Каркаралинск, ул. Ермекова, 32,
Телефон: 8 (721-46) 3-11-49.
13) Государственный архив Нуринского района,
Адрес: Нуринский район, п. Киевка, ул. Сакена Сейфуллина, 32,
Телефон: 8 (721-44) 2-27-61.
14) Государственный архив Осакаровского района,
Адрес: Осакаровский район, пос. Осакаровка, ул. Литвиновская, 116,
Телефон: 8 (721-49) 4-19-69.
15) Государственный архив города Приозерск,
Адрес: г. Приозерск, ул. Фрунзе, 7,
Телефон: 8 (710-39) 5-36-50.
16) Государственный архив города Сатпаев,
Адрес: г. Сатпаев, пр. Академика Каныша Сатпаева, д. 111,
Телефон: 8 (710-63) 3-74-36.
17) Государственный архив города Сарань,
Адрес: г. Сарань, РТИ,
Телефон: 8 (721-37) 3-11-44.
18) Государственный архив города Темиртау,
Адрес: г. Темиртау, ул. Комсомольская, 89,
Телефон: 8 (7213) 95-10-36.
19) Государственный архив Улытауского района,
Адрес: с. Улытау, ул. Абая, 23,
Телефон: 8 (710-35) 2-11-34.
20) Государственный архив города Шахтинск,
Адрес: г. Шахтинск, ул. Казахстанская, 89,
Телефон: 8 (721-56) 5-52-20.
21) Государственный архив Шетского района,
Адрес: с. Аксу-Аюлы, ул. Шортанбая, д. 73,
Телефон: 8 (710-31) 2-13-34.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
18. Кызылординская область:
1) Государственный архив Кызылординской области,
Адрес: г. Кызылорда, ул. А.Токмаганбетова, 44,
Телефон: 8 (7242) 27-08-53.
2) Филиал государственного архива Кызылординской области,
Адрес: г. Кызылорда, ул. И.Жахаева, 76,
Телефон: 8 (7242) 27-28-33.
3) Кызылординский городской архив,
Адрес: г. Кызылорда, ул. Жахаева, 76,
Телефон: 8 (7242) 27-45-14.
4) Государственный архив Аральского района,
Адрес: г. Аральск, ул. Щорса 1,
Телефон: 8 (724-33) 2-14-87.
5) Государственный архив Казалинского района,
Адрес: пос. Айтеке би, ул. Жанкожа батыра, 98,
Телефон: 8 (724-38) 2-62-57.
6) Государственный архив Кармакшинского района,
Адрес: пос. Джусалы, ул. Амангельды, 42,
Телефон: 8 (724-37) 2-26-71.
7) Государственный архив Жалагашского района,
Адрес: пос. Жалагаш, ул. Жамбула, 4,
Телефон: 8 (724-31) 3-17-43.
8) Государственный архив Теренозекского района,
Адрес: пос. Теренозек, ул. А.Алиакбарова, 16,
Телефон: 8 (724-36) 2-10-67.
9) Государственный архив Шиелийского района,
Адрес: пос. Шиели, ул. Амангельды, 111,
Телефон: 8 (724-32) 4-15-27.
10) Государственный архив Жанакорганского района,
Адрес: пос. Жанакорган, ул. З. Мусаханова, 4,
Телефон: 8 (724-35) 22-46.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-13.00, выходные суббота, воскресенье.
19. Костанайская область:
1) Государственный архив Костанайской области,

9) Зеленов ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Переметное ауылы, Жеңіс көшесі, 24,
Телефон: 8 (230) 2-28-95.
10) Казталовка ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Казталовка ауылы, Лұқманов көшесі, 22,
Телефон: 8 (244) 3-12-81.
11) Қаратөбе ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 18,
Телефон: 8 (245) 3-16-50.
12) Тасқала ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Тасқала, Тәуелсіздік көшесі, 19,
Телефон: 8 (239) 2-15-66.
13) Теректі ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 18,
Телефон: 8 (232) 2-18-92.
14) Шыңғырлытау ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Шыңғырлытау ауылы, Тайманов көшесі, 95,
Телефон: 8 (237) 3-41-16.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.30-11.00, 15.00-17.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
15. Жамбыл облысы:
1) Жамбыл облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Тараз қ., Бөлтірік шешен көшесі, 1б, Абай көшесі, 125а,
Телефон: 8 (726-2) 45-32-50.
2) Қаратау филиалы,
Мекенжайы: Қаратау қ., Тоқтаров көшесі, 9а,
Телефон: 8 (726-44) 6-13-65.
3) Байзақ ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Сарыкемер ауылы, Қонаев көшесі, 137,
Телефон: 8 (726-37) 2-17-59.
4) Қордай ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 209,
Телефон: 8 (726-36) 2-23-29.
5) Мойынқұм ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Мойынқұм ауылы, Көшенов көшесі, 10,
Телефон: 8 (726-42) 2-41-75.
6) Шу ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Шу қ., Абылайхан көшесі, 10,
Телефон: 8 (726-43) 2-16-63.
7) Мерке ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Мерке ауылы, Омарходжаев көшесі, 1,
Телефон: 8 (726-32) 2-13-72.
8) Т. Рысқұлов ауданының мұрағаты,
Мекенжайы: Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 59,
Телефон: 8 (726-31) 2-23-75.
9) Жуалы ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49,
Телефон: 8 (726-35) 2-17-74.
10) Жамбыл ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Аса ауылы, Абай көшесі, 124,
Телефон: 8 (726-33) 2-14-70.
11) Сарысу ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Саудакент ауылы, Абдрамов көшесі, 35,
Телефон: 8 (726-39) 2-13-44.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
16. Қарағанды облысы:
1) Қарағанды облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қарағанды қ., Ержанов көшесі, 6,
Телефон: 8 (7212) 43-28-24.
2) Облмеммұрағаттың көмір саласының жеке құрамы бойынша филиалы,
Мекенжайы: Қарағанды қ., Гончарная көшесі, 13,
Телефон: 8 (7212) 77-38-06.
3) Облмеммұрағаттың ғылыми-техникалық құжаттама бойынша филиалы,
Мекенжайы: Қарағанды қ., Коцюбинский көшесі, 17,
Телефон: 8 (7212) 44-03-15.
4) Абай ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Абай қ., Курчатов көшесі, 45,
Телефон: 8 (721-31) 4-47-40.
5) Ақтоғай ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ақтоғай ауылы,
Телефон: 8 (710-37) 2-17-98.
6) Бұқар Жырау ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ботақара ауылы, Абылайхан көшесі, 38,
Телефон: 8 (721-54) 2-17-34.
7) Балхаш қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Балхаш қ., Қазбекова көшесі, 23,
Телефон: 8 (710-36) 4-40-07.
8) Жаңаарқа ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Атасу ауылы, Ленин көшесі, 7,
Телефон: 8 (710-30) 2-71-02.
9) Жезқазған қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Жезқазған қ., Титов көшесі, 22,
Телефон: 8 (710-27) 2-31-23.
10) Қарағанды қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қарағанды қ., Бакинский көшесі, 41,
Телефон: 8 (7212) 51-22-38.
11) Қаражал қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қаражал қ., Сайдалы-Сары-Тоқа көшесі, 1,
Телефон: 8 (710-32) 2-68-16.
12) Қарқаралы ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қарқаралы қ., Ермеков көшесі, 32,
Телефон: 8 (721-46) 3-11-49.
13) Нұра ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Киевка поселкісі, Сәкен Сейфуллин көшесі, 32,
Телефон: 8 (721-44) 2-27-61.
14) Осакарока ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Осакаровка ауылы, Литвиновская көшесі, 116,
Телефон: 8 (721-49) 4-19-69.
15) Приозерск қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Приозерск қ., Фрунзе көшесі, 7,
Телефон: 8 (710-39) 5-36-50.
16) Сатпаев қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Сатпаев қ., Академик Қаныш Сатпаев даңғылы, 111,
Телефон: 8 (710-63) 3-74-36.
17) Сарань қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Сарань қ., РТИ,
Телефон: 8 (721-37) 3-11-44.
18) Теміртау қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Теміртау қ., Комсомольская көшесі, 89,
Телефон: 8 (721-39) 5-10-36.
19) Ұлытау ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ұлытау ауылы, Абай көшесі, 23,
Телефон: 8 (710-35) 2-11-34.
20) Шахтинск қаласының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Шахтинск қ., Казахстанская көшесі, 89,
Телефон: 8 (721-56) 5-52-20.
21) Шет ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай көшесі, 73,
Телефон: 8 (710-31) 2-13-34.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
17. Қостанай облысы:
1) Қостанай облысының Мемлекеттік мұрағаты,

21. Павлодарская область:
1) Государственный архив Павлодарской области,
Адрес: г. Павлодар, ул. Ак. Бектурова, 62/1,
Телефон: 8 (7182) 32-10-52.
2) Павлодарский городской архив по личному составу,
Адрес: г. Павлодар, ул. Кривенко, 25,
Телефон: 8 (7182) 32-72-48.
3) Экибастузский городской архив по личнму составу,
Адрес: г. Экибастуз, ул. Энергостроителей, 7,
Телефон: 8 (718) 3-48-74.
4) Аксуский отдел,
Адрес: г. Аксу, ул. Строителей, 20,
Телефон: 8 (718-37) 6-54-50.
5) Актогайский отдел,
Адрес: с. Актогай, ул. Абая, 72,
Телефон: 8 (718-41) 2-11-44.
6) Баянаульский отдел,
Адрес: с. Баянаул, ул. Бектурова, 27,
Телефон: 8 (718-40) 9-15-70.
7) Железинский отдел,
Адрес: с. Железинка, ул. Космонавтов, 2,
Телефон: 8 (718-31) 2-22-55.
8) Иртышский отдел,
Адрес: с. Иртышск, ул. Богембая, 97,
Телефон: 8 (718-32) 2-10-16.
9) Качирский отдел,
Адрес: с. Качиры, ул. Гагарина, 15,
Телефон: 8 (718-33) 2-14-55.
10) Лебяжинский отдел,
Адрес: с. Лебяжье, ул. Амангельды, 69,
Телефон: 8 (718-39) 2-12-15.
11) Майский отдел,
Адрес: с. Коктобе, ул. Казбек би, 24,
Телефон: 8 (718-38) 9-13-42.
12) Успенский отдел,
Адрес: с. Успенка, ул. Баюка, 42,
Телефон: 8 (718-34) 9-14-98.
13) Щербактинский отдел,
Адрес: с. Шарбакты, ул. Ленина, 33, ул. Советов, 55,
Телефон: 8 (7182) 12-05.
14) Экибастузский отдел,
Адрес: г. Экибастуз, ул. Энергостроителей, 7,
Телефон: 8 (718-2) 23-97.
График приема граждан:
Ежедневно с 9.00-17.30, обед с 13.00-14.00, выходные суббота, воскресенье.
В Лебяжском и Щербактинском отделах ежедневно с 8.00-12.00, 14.00-18.00.
22. Северо-Казахстанская область:
1) Северо-Казахстанский государственный архив,
Адрес: г. Петропавловск, ул. Интернациональная, 1,
Телефон: 8 (7152) 46-78-77.
2) Архив по личному составу г. Петропавловска,
Адрес: г. Петропавловск, ул. Парковая, 57б,
Телефон: 8 (7152) 34-04-34.
3) Государственный архив Айыртауского района,
Адрес: с. Саумалколь, ул. Трудовая, 1,
Телефон: 8 (7153) 32-23-42.
4) Акжарский районный архив,
Адрес: с. Талшик, пл. Независимости, 20,
Телефон: 8 (7154) 62-12-35,
5) Аккайынский районный архив,
Адрес: с. Смирново, ул. 9 Мая, 67,
Телефон: 8 (7153) 22-10-41.
6) Есильский районный архив,
Адрес: с. Явленка, ул. Ленина, 12,
Телефон: 8 (715-33) 2-17-88.
7) Жамбылский районный архив,
Адрес: с. Пресновка, ул. Воропаева, 1,
Телефон: 8 (715-44) 2-13-70.
8) Архив района М. Жумабаева,
Адрес: г. Булаево, ул. Береговая, 23,

21. Павлодар облысы:
1) Павлодар облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Павлодар қ., Академик Бектұров көшесі, 62/1,
Телефон: 8 (7182) 32-10-52.
2) Павлодар қаласының жеке құрам бойынша мұрағаты,
Мекенжайы: Павлодар қ., Кривенко көшесі, 25,
Телефон: 8 (7182) 32-72-48.
3) Екібастұз қаласының жеке құрам бойынша мұрағаты,
Мекенжайы: Екібастұз қ., Энергостроительдер көшесі, 7,
Телефон: 8 (718) 3-48-74.
4) Ақсу бөлімі,
Мекенжайы: Ақсу қ., Строительдер көшесі, 20,
Телефон: 8 (718-37) 6-54-50.
5) Ақтоғай бөлімі,
Мекенжайы: Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72,
Телефон: 8 (718-41) 2-11-44.
6) Баянауыл бөлімі,
Мекенжайы: Баянауыл ауылы, Бектұров көшесі, 27,
Телефон: 8 (718-40) 9-15-70.
7) Железинка бөлімі,
Мекенжайы: Железинка ауылы, Космонавтар көшесі, 2,
Телефон: 8 (718-31) 2-22-55.
8) Ертіс бөлімі,
Мекенжайы: Ертіс ауылы, Богембай көшесі, 97,
Телефон: 8 (718-32) 2-10-16.
9) Качиры бөлімі,
Мекенжайы: Качиры ауылы, Гагарин көшесі, 15,
Телефон: 8 (718-33) 2-14-55.
10) Лебяжье бөлімі,
Мекенжайы: Лебяжье ауылы, Амангелді ауылы, 69,
Телефон: 8 (718-39) 2-12-15.
11) Май бөлімі,
Мекенжайы: Көктөбе ауылы, Қазбек би көшесі, 24,
Телефон: 8 (718-38) 9-13-42.
12) Успенка бөлімі,
Мекенжайы: Успенка ауылы, Баюк көшесі, 42,
Телефон: 8 (718-34) 9-14-98.
13) Шарбақты бөлімі,
Мекенжайы: Шарбақты ауылы, Ленин көшесі, 33, Советтер көшесі, 55,
Телефон: 8 (7182) 12-05.
14) Екібастұз бөлімі,
Мекенжайы: Екібастұз қ., Энергостроительдер көшесі, 7,
Телефон: 8 (718-2) 23-97.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Күн сайын 9.00-17.30 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі. Лебяжье және Шарбақты бөлімдерінде күн сайын 8.00-12.00, 14.00-18.00 дейін.
22. Солтүстік Қазақстан облысы:
1) Солтүстік Қазақстан облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Петропавл қ., Интернациональная көшесі, 1,
Телефон: 8 (7152) 46-78-77.
2) Петропавловск қаласының жеке құрам бойынша мұрағаты,
Мекенжайы: Петропавл қ., Парковая көшесі, 57б,
Телефон: 8 (7152) 34-04-34.
3) Айыртау ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Саумалкөл ауылы, Трудовая көшесі, 1,
Телефон: 8 (715-33) 2-23-42.
4) Ақжар ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Талшық ауылы, Тәуелсіздік алаңы, 20,
Телефон: 8 (715-46) 2-12-35,
5) Аққайың ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Смирново ауылы, 9 Май көшесі, 67,
Телефон: 8 (715-32) 2-10-41.
6) Есіл ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Явленка ауылы, Ленин көшесі, 12,
Телефон: 8 (715-33) 2-17-88.
7) Жамбыл ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Пресновка ауылы, Воропаев көшесі, 1,
Телефон: 8 (715-44) 2-13-70.
8) М. Жұмабаев ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Булаево қ., Береговая көшесі, 23,

Телефон: 8 (715-31) 2-12-02.
9) Кызылжарский районный архив,
Адрес: с. Бишкуль, ул. Спортивная, 2,
Телефон: 8 (715-38) 2-01-64.
10) Мамлютский районный архив,
Адрес: г. Мамлютка, ул. Абая Кунанбаева, 5,
Телефон: 8 (715-41) 2-18-03.
11) Архив района им. Г. Мусрепова,
Адрес: с. Новоишимка, ул. Абылай хана, 19,
Телефон: 8 (715-35) 2-27-04.
12) Тайыншинский районный архив,
Адрес: с. Тайынша, микрорайон Железнодорожников, 27,
Телефон: 8 (715-36) 2-21-52.
13) Тимирязевский районный архив,
Адрес: с. Тимирязево, ул. Уалиханова, 4,
Телефон: 8 (715-37) 2-18-35.
14) Уалихановский районный архив,
Адрес: п. Кишкенеколь, ул. Уалиханова, 85,
Телефон: 8 (715-42) 2-11-32.
15) Архив района Шал акына,
Адрес: г. Сергеевка, ул. Победы, 32,
Телефон: 8 (715-34) 2-10-95.
График приема граждан:
Понедельник-четверг с 9.00-18.00, обед с 13.00-14.00,
пятница - день работы с документами, выходные суббота, воскресенье.
23. Южно-Казахстанская область:
1) Государственный архив Южно-Казахстанской области,
Адрес: г. Шымкент, ул. Байтурсынова, 20,
Телефон: 8 (7252) 30-06-80.
2) Кентауский региональный государственный архив,
Адрес: г. Кентау, ул. Байтерекова,
Телефон: 8 (725-36) 3-26-07.
3) Сарыагашский региональный государственный архив,
Адрес: г. Сарыагаш, ул. Исмаилова, 38,
Телефон: 8 (725-37) 2-25-70.
4) Жетысайский региональный государственный архив,
Адрес: пос. Атакент, ул. Лабораторная,
Телефон: 8 (725-41) 3-34-68.
5) Шымкентский региональный государственный архив,
Адрес: г. Шымкент, пр. Тауке хана, 6,
Телефон: 8 (7252) 53-00-77.
6) Арысский городской архив,
Адрес: г. Арысь, ул. Айтеке би, 36,
Телефон: 8 (725-40) 2-21-27.
7) Байдибекский районный архив,
Адрес. с. Шаян, ул. Мынбулак, 2,
Телефон: 8 (725-48) 2-17-86.
8) Казыгуртский районный архив,
Адрес: с. Казыгурт, ул. Муратова, 53/1,
Телефон: 8 (725-39) 2-5-94.
9) Мактааральский районный архив,
Адрес: г. Жетысай, ул. Жургенбаева, 10,
Телефон: 8 (725-34) 6-52-73.
10) Ордабасынский районный архив,
Адрес: с. Темирлан, ул. Кажымухана,
Телефон: 8 (725-44) 2-15-88.
11) Отырарский районный архив,
Адрес: с. Шаулдер, ул. Сарсенбаева, 14,
Телефон: 8 (725-44) 2-19-93.
12) Сайрамский районный архив,
Адрес: с. Аксукент, ул. Жибек жолы,
Телефон: 8 (725-31) 2-18-83.
13) Сарыагашский районный архив,
Адрес: г. Сарыагаш, ул. Исмаилова, 38,
Телефон: 8 (725-37) 2-33-49.
14) Созакский районный архив,
Адрес: с. Шолак-Корган, Север,
Телефон: 8 (725-46) 2-23-86.

Телефон: 8 (715-31) 2-12-02.
9) Қызылжар ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Бишкөл ауылы, Спортивная көшесі, 2,
Телефон: 8 (715-38) 2-01-64.
10) Мамлютка ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Мамлютка қ., Абай Құнанбаев көшесі, 5,
Телефон: 8 (715-41) 2-18-03.
11) Ғ. Мүсірепов атындағы ауданның Мұрағаты,
Мекенжайы: Новоишимка ауылы, Абылай хан көшесі, 19,
Телефон: 8 (715-35) 2-27-04.
12) Тайынша ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Тайынша ауылы, Железнодорожниктер ықшам ауданы, 27,
Телефон: 8 (715-36) 2-21-52.
13) Тимирязево ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Тимирязево ауылы, Уәлиханов көшесі, 4,
Телефон: 8 (715-37) 2-18-35.
14) Уәлиханов ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Кішкенекөл поселкісі, Уәлиханов көшесі, 85,
Телефон: 8 (715-42) 2-11-32.
15) Шал ақын ауданының Мұрағаты,
Мекенжайы: Сергеевка қ., Победа көшесі, 32,
Телефон: 8 (715-34) 2-10-95.
Азаматтарды қабылдау кестесі:
Дүйсенбі-бейсенбі 9.00-18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00-14.00 дейін, жұма - құжаттармен жұмыс істеу күні, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
23. Шығыс Қазақстан облысы:
1) Шығыс Қазақстан облысының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Өскемен қ., Головков көшесі, 26/1, Потанин көшесі, 12 а,
Телефон: 8 (7232) 25-26-60.
2) Шығыс Қазақстан облысының қазіргі заман тарихы құжаттамасы орталығы,
Мекенжайы: Семей қ., Абай көшесі, 84,
Телефон: 8 (3225) 2-22-63.
3) Аягөз филиалы,
Мекенжайы: Аягөз қ., Уәлиханов көшесі, 32,
Телефон: 8 (722-37) 3-30-78.
4) Жарма филиалы,
Мекенжайы: Георгиевка ауылы, Мұсұлманқұлов көшесі, 42,
Телефон: 8 (723-47) 6-55-69.
5) Зайсан филиалы,
Мекенжайы: Зайсан қ., Жангельдин көшесі, 25,
Телефон: 8 (723-40) 2-14-76.
6) Зырян филиалы,
Мекенжайы: Зыряновск қ., Горький көшесі, 33,
Телефон: 8 (723-35) 4-19-02.
7) Лениногор филиалы,
Мекенжайы: Риддер қ., Фрунзе көшесі, 44,
Телефон: 8 (723-36) 2-22-64.
8) Абай ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Қарауыл селосы, Құтжанов көшесі, 1,
Телефон: 8 (722-52) 9-13-34.
9) Бесқарағай ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Б.Владимировка селосы, Сейфуллин көшесі, 139,
Телефон: 8 (722-36) 9-07-11.
10) Бородулиха ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Бородулиха селосы, Молодежная көшесі, 25,
Телефон: 8 (723-51) 2-14-58.
11) Глубокое ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Глубокое ауылы, Пирогов көшесі, 6,
Телефон: 8 (723-31) 2-28-78.
12) Қатон-Қарағай ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Большенарымское ауылы, Огнев көшесі, 40,
Телефон: 8 (723-41) 2-15-99.
13) Көкпекті ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Көкпекті, Фахрутдинов көшесі, 44а,
Телефон: 8 (723-48) 2-14-62.
14) Күршім ауданының Мемлекеттік мұрағаты,
Мекенжайы: Күршім ауылы, Момышұлы көшесі, 118,
Телефон: 8 (723-39) 3-31-04.