Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью"
Постановление акимата Акмолинской области от 13 июня 2008 года N А-5/235. Зарегистрировано департаментом юстиции Акмолинской области 9 июля 2008 года N 3255. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 10 марта 2011 года № а-2/68
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 10.03.2011 № а-2/68
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бекмагамбетова Г.М.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 13 июня 2008 года
N A-5/235
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан,
занимающихся миссионерской деятельностью"
1. Общие положения
1. Данный Стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью (далее по тексту - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 1-1, 4-1, 4-2 Закона Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление внутренней политики Акмолинской области" (далее по тексту -Управление), почтовый адрес: Акмолинская область, город Кокшетау, улица Сатпаева, 1, корпус "б", каб.355; веб-сайт: www.akmo.kz, e-mail: dvp_akmo@mail.ru.
5. Форма завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является свидетельство об учетной регистрации (перерегистрации) лица, осуществляющего миссионерскую деятельность на территории Акмолинской области.

"Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 13 маусымдағы N А-5/235 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 9 шілдеде N 3255 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 10 наурыздағы № а-2/68 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2011.03.10 № а-2/68 қаулысымен
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған "Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.М. Бекмағамбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Ақмола облысы әкімдігінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N А-5/235 қаулысымен
Бекітілген
"Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды
есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" мемлекеттік
қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бұдан әрі мәтін бойынша - мемлекеттік қызмет) белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы Заңының 1-1, 4-1, 4-2 баптарына, "Қазақстан Республикасына шетелдіктердің болуын құқықтық реттеудің жеке мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі мәтін бойынша - Басқарма) көрсетіледі, пошталық мекенжайы: Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі, 1, "б"-корпусы, 355-бөлме; веб-сайт: әәә.akmo.kө, e-mail: dүp.akmo@mail.ru.
5. Ақмола облысының аумағында миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаның есептік тіркеу (қайта тіркеу) жөніндегі куәлігі мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу формасы болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее по тексту - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов не должен превышать более 7 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги, как источник информации опубликовывается в областных газетах "Арка Ажары", "Акмолинская правда", а также размещается на официальном сайте www.akmo.kz, e-mail: dvp_akmo@mail.ru.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно с 09.00 до 18.30 часов, выходные дни - суббота, воскресенье и праздничные дни, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение приема граждан приспособлено для работы с потребителями услуги, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, условия для ожидания и подготовки необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление с указанием вероисповедной принадлежности, территории и срока миссионерской деятельности;
2) копия доверенности или иного документа, выданного религиозным объединением на право осуществления миссионерской деятельности;
3) копия свидетельства о регистрации или иного документа, удостоверяющего, что религиозное объединение, которое представляет миссионер, является официально зарегистрированным в соответствии с законодательством своей страны;
4) вызов религиозного объединения, зарегистрированного в Республике Казахстан;
5) литература, аудио-видео материалы или иные предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности.
При представлении указанных документов потребитель предъявляет паспорт или иной документ, удостоверяющий личность, зарегистрированный в установленном порядке.
13. Для получения государственной услуги заполняется заявление установленной формы, которая выдается в Управлении.
14. Для получения государственной услуги потребитель сдает в Управление заявление и документы, перечень которых указан в пункте 11 настоящего Стандарта.
15. Подтверждением сдачи документов является талон, в котором указывается дата и время принятия документов, фамилия, имя, отчество специалиста принявшего документы.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі мәтін бойынша - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі уақыттың шектелу мерзімі:
1) тұтынушымен қажетті құжаттар тапсырылған кезден бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі 7 күннен аспауы тиіс;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезек күтудің ең ұзақ уақыты - 30 минут;
3) құжаттарды алу кезеңіндегі кезек күтудің ең ұзақ уақыты - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты ақпарат көзі ретінде облыстық "Арқа ажары", "Акмолинская правда" газеттерінде жарияланады, сондай-ақ ресми әәә.akmo.kө, e-mail: dүp.akmo@mail.ru. сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет күнделікті, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, сенбі, жексенбі және мерекелік күндері - демалыс. Үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Азаматтарды қабылдау бөлмесі қызмет тұтынушыларымен жұмыс жүргізу үшін бейімделген, мүмкіншіліктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар қарастырылған, тосу және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті көрсетілу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) миссионерлік қызметінің мерзімі және аумағы, қай дінді ұстанатындығы көрсетілген өтініш.
2) миссионерлік қызметті жүзеге асыру құқығын беретін діни ұйымнан берілген сенімхат немесе өзге құжаттың көшірмесі;
3) өкілі миссионер болып табылатын діни ұйымның өз елінің заңнамасына сәйкес ресми тіркелгендігін куәландыратын тіркелу туралы куәліктің немесе өзге құжаттың көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасында тіркелген діни ұйымның шақыру қағазы;
5) Миссионерлік қызмет үшін арналған діни бағыттағы әдебиеттер, аудио-бейнематериалдар және өзге заттар.
Жоғарыдағы көрсетілген құжаттар ұсынылған кезде тұтынушы төлқұжатын немесе белгіленген тәртіппен тіркелген жеке басын куәландыратын өзге құжатты көрсетеді.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін Басқармада берілетін белгіленген формадағы өтініш толтырылады.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін толтырған өтінішті және осы Стандарттың 11-тармағындағы тізбеде көрсетілген өзге де тиісті құжаттарды Басқармаға тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғандығын тіркеу күні мен уақыты, құжаттарды қабылдап алған маманның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон өтініш иесін куәландырады.

16. Свидетельство об учетной регистрации (перерегистрации) лица, осуществляющего миссионерскую деятельность, выдается в Управлении при личном посещении потребителя.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является сдача неполного перечня документов указанных в пункте 11 настоящего Стандарта, а также указание не полной и недостоверной информации для учетной регистрации (перерегистрации).
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган  по отношению к потребителю, являются:
вежливость;
исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевое значение показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Управления, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц производится в Управлении по адресу: город Кокшетау, улица Сатпаева 1, корпус "б", кабинет 342.
22. Жалоба подается на имя начальника Управления.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон, зарегистрированный в журнале регистрации, где указывается место получения ответа на данную жалобу.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя Управления оказывающего государственную услугу, его заместителя и вышестоящей организации:
1) начальник Управления: электронный адрес: DVP_akmo@mail.ru, телефон: 8(7162)25-20-80, рабочий график: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 12.30 до 14.00 часов, прием по личным вопросам: по пятницам - с 15.00 до 17.00 часов, г. Кокшетау, улица Сатпаева, 1, корпус "б", кабинет 338 (1);
2) заместитель начальника Управления: прием ежедневно - с 09.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв - с 12.30 до 14.00 часов, город Кокшетау, улица Сатпаева, 1, корпус "б", кабинет 353, телефон 8(7162) 5-20-80;
3) Акимат Акмолинской области: г. Кокшетау, улица Абая, 83, официальный сайт www.e.akmo.kz.
Приложение
к Стандарту оказания государственной услуги
"Постановка на учетную регистрацию
(перерегистрацию) граждан, занимающихся
миссионерской деятельностью"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году

16. Басқарма миссионерлік қызмет атқаратын тұлғаның есептік тіркеу (қайта тіркеу) куәлігін тұтынушының жеке болуы кезінде береді.
17. Осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбедегі құжаттардың, сондай-ақ есептік тіркеу (қайта тіркеу) үшін ақпараттың толық және нақты болмауы мемлекет қызметті ұсынудың көрсетілмеуіне негіз болады.
3. Жұмыстың қағидалары
18. Мемлекеттік органның тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын қағидалары:
1) сыпайылылық;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат;
3) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуы, қорғалуы және құпиялылығы;
4) тұтынушының белгіленген мерзім ішінде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыстың нәтижелері
19. Өтініш иелеріне көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Басқарманың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі, 1, "б" корпусы, 342-бөлме мекенжайы бойынша Басқармада жүргізіледі.
22. Арыздар Басқарма бастығының атына беріледі.
23. Әкімшілік бөлімімен берілетін, тіркеу журналында тіркелген, аталған арызға жауап алу орны көрсетілген талон арыздың қабылданғанын куәландыратын құжат болып табылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсететін Басқарма басшысының, оның орынбасарының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректері:
1) Басқарманың бастығы: Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі, 1, "б" корпусы, 338-бөлме, телефоны: 8 (7162) 25-20-80, жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі ас мерзімі 12.30-дан 14.00-ге дейін, қабылдау кестесі: жұма күндері сағат 15.00-ден сағат 17.00-ге дейін;
2) Басқарма бастығының орынбасары: Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі, 1, "б" корпусы, 338-бөлме, телефоны: 8 (716 2) 25-20-80, жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі ас уақыты: 12.30-дан 14.00-ге дейін, қабылдау кестесі: жұма күндері сағат 15.00-ден сағат 17.00-ге дейін;
3) Ақмола облысының әкімдігі: Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 83, әәә.akmo.kө. сайты.
"Миссионерлік қызметпен айналысатын
азаматтарды есептік тіркеуге
(қайта тіркеуге) қою"
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі
жылдағы
мақсатты
мәні
Көрсеткіштің
есеп беру
жылындағы
ағымдағы
мәні