О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2009 год
Решение 10 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2008 года N 197. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сарани Карагандинской области 27 января 2009 года N 8-7-79. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо Саранского городского маслихата Карагандинской области от 11 мая 2011 года N 2-27/63)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо Саранского городского маслихата от 11.05.2011 № 2-27/63).
На основании Законов Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" от 7 апреля 1999 года, "О транспорте в Республике Казахстан" от 21 сентября 1994 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 26.02.2009 N 226 (порядок введения в действие см. п.3).
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Сарани" назначать и перечислять через банки второго уровня по выбору получателя, в выбранном им банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, соответствующие суммы социальных выплат, предусмотренные по решению местных представительных органов, нижеследующим категориям граждан города:
К празднику Победы в Великой Отечественной войне:
1) участникам войны, проходившим службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой войны, гражданской и Великой Отечественной войн, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза ССР, партизанам и подпольщикам гражданской и Великой Отечественной войны, а также инвалидам Великой Отечественной войны из числа военнослужащих действующей армии и флота, партизанам и подпольщикам первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а так же рабочим и служащим соответствующих категорий, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненным по пенсионному обеспечению к военнослужащим.
Выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий города Сарани;

Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша 2009 жылы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру туралы
Қарағанды облысы Саран қаласының мәслихатының 10 сессиясының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 197 шешімі. Қарағанды облысы Саран қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 қаңтарда N 8-7-79 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Cаран қалалық мәслихатының 2011 жылғы 11 мамырдағы N 2-27/63 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2011.05.11 N 2-27/63 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 1999 жылғы 7 сәуірдегі "Қазақстан Республикасының азаматтардың жекелеген санаттарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарының негізінде, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Саран қаласының мәслихатының 2009.02.26 N 226 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
1. "Саран қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне, жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, алушының қалауы негізінде екінші деңгейдегі банк арқылы тиісті әлеуметтік төлем сомасына, тиісті банктік операцияларға, Қазақстан Республикасының Халық Банкісінің лицензиясы бар, әлеуметтік төлем сомасына сәйкес жеке шоты көрсетілген өтініші негізінде, оның қалауы бойынша екінші деңгейлі банкі арқылы кепілдік берушіні тағайындап, төмендегі азаматтар тобына ақша аударылсын:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне:
1) бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезеңінде, сондай-ақ бұрыңғы КСР Одағын қорғау жөніндегі басқа да ұрыс операциялары кезінде майдандағы армия, флот құрамына кірген бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшілерге, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргізушілеріне, бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілері, партизандар мен астыртын күрес жүргізушілер қатарында болған мүгедектерге, сондай-ақ бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезінде майданда, ұрыс қимылдары жүргізілген аудандарда, майдан маңындағы темір жол учаскелерінде, қорғаныс шептерін, әскери–теңіз базалары мен әуежайларды салу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әрі зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшілерге теңестірілген жұмысшылар мен қызметшілерге;
Әлеуметтік көмек төлемдері Саран қаласының зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы ұсынған тізім негізінде жүргізілсін.

2) военнослужащим, а так же лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившим в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии, а также лицам вольнонаемного состава Советской армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
3) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
4) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
5) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
6) родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;
7) женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидам, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
8) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;

2) қорғанысқа қатысу майданындағы армия бөлімдерінің әскери қызметкерлері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі есептелген және қалаларда Ұлы Отан соғысы кезінде қызмет атқарған әскери қызметшілер, сондай–ақ бұрыңғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының, Кеңестік армия, Әскери–теңіз флотының, Ұлы Отан соғысы кезінде армия құрамына енген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымды атқарған, немесе осы мерзімдерде қалалардың қорғанысына қатысқан, әскери қызметкерлер үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі есептелген ерікті жалданбалы құрамында болғандарға;
3) екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлер, гетто және басқа еркінен тыс қамауда болған бұрыңғы кәмелетке толмаған тұтқындарға;
4) Ленинград қаласында қоршау кезеңінде өндірістерде, мекемелер мен ұйымдарда жұмыс істегендерге және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен, "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы КСР Одағының батыл еңбегі және әскери қызметі үшін ордендер мен медальдармен марапатталған адамдар, сондай ақ 1988–1989 жылдары Чернобыль АЭС-дағы апаттық зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еріктерімен көшкен) адамдар және қоныс аударған күні анасының құрсағындағы балалар;
6) Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған (өлген, хабар–ошарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге отырмаған жесірлеріне және ата–аналарына;
7) соғыста қаза болған мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне) және соларға теңестірілген мүгедектерге, сондай–ақ "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған, екінші некеге отырмаған жалпы ауру нәтижесінде, еңбектің зардабы, және басқа себептермен мүгедек болып қалған, қаза болған азаматтардың, партизандардың, астыртын жауынгерлердің әйелдеріне (күйеулеріне);
8) 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында алты айдан аса жұмыс істеген (қызмет атқарған) азаматтарға және Ұлы Отан соғысы жылдарында тыл жауынгерлерінің ерен еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрыңғы кеңес одағының ордендері және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға;

9) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия, а также семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
10) военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, также лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
Выплату социальной помощи для категорий 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) производить на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий города Сарани с приложением письменного заявления, копий удостоверения личности, регистрационного налогового номера, и номера счета в банке второго уровня.
К празднику Дня защиты детей:
11) детям - инвалидам.
Выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий города Сарани с приложением письменного заявления, копий удостоверения личности, регистрационного налогового номера, номера счета в банке второго уровня, заключения медико - социальной экспертизы.
К празднику Дня инвалидов:
12) инвалидам 1, 2, 3 группы.
Выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий города Сарани с приложением письменного заявления, копий удостоверения личности, регистрационного налогового номера, номера счета в банке второго уровня, заключения медико-социальной экспертизы.
Социальная помощь на проезд:

9) әскери қызметкерлердің, қаза болғандардың (хабар–ошарсыз кеткендердің), немесе Ауғанстанда немесе басқа да әскери әрекеттер болған мемлекеттерде әскери борыштарын өтеу кезінде жараланған, зақым алған, мүгедек болып қалған, ауруға ұшырағандардың отбасыларына, бейбіт өмірде әскери қызметін өтеу кезінде қайтыс болған (өлген) әскери қызметкерлердің отбасыларына;
10) бұрыңғы КСР Одағының өкімет органдарының шешімдеріне сәйкес, басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Кеңестік армияның, Әскери–теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрыңғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде), бұрыңғы КСР Одағының үкіметтік органдарының шешімдеріне сәйкес, басқа мемлекеттердің аумағында әскери әрекеттерге қатысқан; әскери әрекеттерді жүргізу кезінде оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге; әскери әрекеттерді жүргізу кезінде Ауғанстанға жүктерді жеткізу үшін жіберлігендерге; бұрыңғы КСР Одағы аумағынан Ауғанстанға әскери тапсырмалар үшін ұшу құрамының әскери қызметкерлеріне; Ауғанстанда кеңестік әскери құрамға қызмет еткен, әскери әрекеттерді қамтамасыз етуге қатысқан, бұрыңғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен марапатталған, немесе жарақаттанған, зақымданған, мүгедек болып қалған жұмысшылар мен қызметкерлерге, сондай–ақ 1986–1987 жылдары Чернобыль АЭС- ындағы апаттық, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға;
Әлеуметтік көмек төлемін 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) санаттарына Саран қаласының Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығына жазбаша өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, салық төлеушінің тіркелу номері және екінші деңгейлі банктің шот номерімен қоса ұсынған тізімі негізінде жүргізілсін.
Балаларды қорғау күніне арналған мерекесіне орай:
11) мүгедек - балаларға.
Әлеуметтік көмек төлемін Саран қаласының Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы жазбаша өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, салық төлеушінің тіркелу номері және екінші деңгейлі банктің шот номері, медициналық - әлеуметтік сараптау қорытындысымен қоса ұсынған тізім негізінде жүргізілсін.
Мүгедектер күні мерекесіне орай:
12) 1, 2, 3 топ мүгедектеріне.
Әлеуметтік көмек төлемін Саран қаласының Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы жазбаша өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, салық төлеушінің тіркелу номері және екінші деңгейлі банктің шот номері, медициналық - әлеуметтік сараптау қорытындысымен қоса ұсынған тізім негізінде жүргізілсін.
Жүріп - тұруға арналған әлеуметтік көмек:

13) получателям пенсий и социальных пособий по возрасту, размеры пенсий и пособий которых не превышает минимальный размер пенсий, установленный по Республике Казахстан - на оказание социальной помощи на проезд на городском общественном транспорте (кроме такси);
14) инвалидам 1, 2 группы на проезд на городском общественном транспорте (кроме такси);
15) инвалидам 1 группы по зрению и инвалидам 1, 2 группы, пользующимся инвалидными кресло - колясками - на оплату транспортного обслуживания инвалидов специализированным транспортом.
Назначение социальной помощи на проезд производить с месяца подачи заявления и прекращается по истечению месяца установления инвалидности. Возобновление выплаты производить с месяца предоставления заключения медико - социальной экспертизы.
Выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий города Сарани с приложением письменного заявления, копий удостоверения личности, регистрационного налогового номера, номера счета в банке второго уровня, заключения медико - социальной экспертизы, индивидуальной программы реабилитации инвалидов (для инвалидов, пользующихся инвалидными колясками). Выплату на проезд производить ежеквартально в последнем месяце квартала и только по одному основанию.
На оплату коммунальных услуг:
16) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны определить социальную помощь в отопительный сезон, с октября по апрель включительно, и с мая по сентябрь.
Выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий города Сарани.
Социальная помощь в связи с ростом цен:
17) малообеспеченным гражданам города, получающим государственную адресную социальную помощь;
18) получателям государственного детского пособия семьям, имеющим детей до 18 лет.
Выплату производить ежемесячно на основании списка получателей государственной адресной социальной помощи, списка получателей государственного детского пособия семьям, имеющим детей до 18 лет.
19) гражданам, больным туберкулезом, в период амбулаторного лечения произвести единовременную выплату.
Выплату произвести на основании списка органов здравоохранения с указанием данных удостоверения личности, регистрационного налогового номера, номера лицевого счета, открытого в банке второго уровня.
20) лицам, принимавшим участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований;

13) жасына байланысты зейнетақы және әлеуметтік жәрдемақы алушыларға Қазақстан Республикасы бойынша белгіленген зейнетақының минималды көлемінен аспайтын әлеуметтік жәрдемақы және зейнетақы қаланың қоғамдық көлігінде (таксиден басқа) жүріп - тұруына арналған әлеуметтік көмек көрсетуге.
14) 1, 2 топ мүгедектеріне қаланың қоғамдық көлігінде (таксиден басқа) жүріп - тұруына арналған әлеуметтік көмек көрсетуге.
15) Көз ауруы бойынша 1 топтағы мүгедектеріне және кресло - арбалармен жүретін 1, 2 топ мүгедектерін арнайы көлікпен қамтамасыз ету қызметтерінің төлемдеріне.
Жүріп - тұруға арналған әлеуметтік көмекті тағайындауды өтініш берген айдан бастап жүргізілсін және мүгедектікті белгілеген ай мерзімінің аяқталуымен тоқтатылсын. Төлемдердің қайтадан басталуын медициналық-әлеуметтік сараптау қортындысын ұсынған айдан бастап жүргізілсін.
Әлеуметтік көмек төлемдерін Саран қаласының Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы жазбаша өтініші, жеке куәлігі көшірмесі, салық төлеушінің тіркелу номері және екінші деңгейлі банктің шот номері, медициналық-әлеуметтік сараптау қортындысы, мүгедектердің жеке сауықтыру бағдарламасымен (мүгедектік арбаны пайдаланатын мүгедектер үшін) қоса ұсынған тізім негізінде жүргізілсін.
Жүріп - тұруға арналған төлем тоқсан сайын тоқсанның соңғы айында және бір ғана негіз бойынша жүргізілсін.
Коммуналдық қызметтерді төлеуге:
16) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге, жылу беру мерзімінде әлеуметтік көмек анықталсын, қазан айынан сәуір айын қоса және мамырдан–қыркүйек аралығында белгіленсін.
Әлеуметтік көмек төлемдерін Саран қаласының Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы ұсынған тізім негізінде жүргізілсін.
Бағаның өсуіне байланысты әлеуметтік көмек:
17) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтылған қала азаматтарына.
18) мемлекеттік балалар жәрдемақысын алатын, 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына.
Төлем мемлекеттік атаулы көмек алушылар тізімі, мемлекеттік балалар жәрдемақысын алатын, 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасылар тізімі негізінде, мөлшерде ай сайын жүргізілсін.
19) амбулаторлық емделу мерзімінде туберкулезбен ауыратын азаматтарға, бір реттік төлем жүргізілсін.
Төлем жеке куәлігі мәліметтері, салық төлеушінің тіркелу номері және екінші деңгейлі банктің жеке тұлға шот номері көрсетілген денсаулық сақтау органының тізімі негізінде жүргізілсін.
20) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде шет елдердің аумағында партизан отрядтары құрамында жасырын топтарымен басқа да антифашистік құрылымдарда болған фашистік Германияға және оның одақтастарын қарсы әскери әрекеттерге қатысқан тұлғаларға;

21) военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей военной службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а так же при прохождении военной службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
22) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия;
23) рабочим и служащим, направлявшимся на работу в Афганистан в период с 1 декабря 1979 года по декабрь 1989 года и в другие страны, в которых велись боевые действия.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 26.02.2009 N 226 (порядок введения в действие см. п.3).
2. При наличии права на дополнительную социальную помощь по различным основаниям выплата должна производиться только по одному основанию, за исключением подпунктов 13), 14), 15), 16) указанному в пункте 1 данного решения.
3. Выплата социальной помощи прекращается с последующего месяца утраты права на пособие или смерти получателя.
4. Городскому финансовому отделу - Малшибековой Р.Б. обеспечить своевременность финансирования мероприятий по оказанию социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по бюджету, планированию и экономике – К. Сатову, заместителей акима города М. Блок, Л. Ким.
6. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечению десяти календарных дней после его официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                        Е. Туркавский
Секретарь маслихата                        Р. Бекбанов

21) бұрыңғы КСР Одағын қорғау кезінде жараланған, зақым алған, ауруға ұшыраған, мүгедек болып қалған және майданда болуына байланысты ауруға ұшырағандар, сондай-ақ Ауғанстанда немесе басқа да әскери әрекеттер болған мемлекеттерде әскери борыштарын өткізгендерге;
22) бұрыңғы КСР Одағының Ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарына әскери міндетін өтеу жиындарына шақырылған басқарушы және қатардағы құрамда болған адамдарға, қызметтік міндеттерін атқару жолында жараланған, зақым алған, ауруға ұшыраған, мүгедек болып қалған және майданда болуына байланысты ауруға ұшыраған адамдарға;
23) 1979 жылдың 1 желтоқсаны мен 1989 жылдың желтоқсан айы аралығында Ауғанстанға және ұрыс қимылдары жүріп жатқан басқа да мемлекеттерге жұмысқа жіберілген жұмысшылар мен қызметкерлерге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Саран қаласының мәслихатының 2009.02.26 N 226 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
2. Әр түрлі негіздер бойынша қосымша әлеуметтік көмекке құқығы бар болған кезде, төлем бір ғана негіз бойынша жүргізілуі тиіс, тек осы шешімнің 1 тармағының 13), 14), 15), 16) тармақшаларынан басқа.
3. Әлеуметтік көмек төлемі жәрдемақыға құқығын жоғалтқан айдан немесе алушының қайтыс болуынан кейін тоқтатылады.
4. Қалалық қаржы бөлімі (Р.Б. Малшыбековаға) 007 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бағдарламасы бойынша осы мақсаттарға қала бюджетінде қарастырылған қаржы шегінде, жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көмек көрсету бойынша шараларды уақытында қаржыландыру қамтамасыз етілсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау экономика және бюджеттік жоспарлау бойынша тұрақты комиссияға – К.Қ. Сатоваға, әкімнің орынбасарлары – М.Е. Блокқа, Л.Н. Кимге жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органында мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Сессия төрағасы                            Е. Туркавский
Мәслихат хатшысы                           Р. Бекбанов